Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
antonia32 έγραψε:
elenalamprini έγραψε:Νιώθω αδικημένη!!!Κάτι έπρεπε να πάρω και εγώ για το όνομα!Θα τα ζητήσω αναδρομικά!!!!!!
χαχαRespect

Αυτό δεν είναι το σωστό?Και όνομα άκουσε ο κύριος και δεν έδωσε ούτε ένα ευρώ....

http://changedyourlife.blogspot.com/

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πες τα πες τα! αντε τυχερη εισαι που ζει. εμεις βγαλαμε τονπαππου του αντρα μου (ο πεθερος μου σκυλιασε που βγαλαμε τον πεθερο του αλλα στα αρχ@@@α μου- ουτε ενα τηλ δεν πηρε 4 μηνες τωρα ουτε στη γιοιρτη του αντρα μου ουτε στα γενεθλια του ουτε τπτ) από που να ζητησω αναδρομικα; ε; τα παιδακια σου ειναι καλα;

http://stardustwork.blogspot.com

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:πες τα πες τα! αντε τυχερη εισαι που ζει. εμεις βγαλαμε τονπαππου του αντρα μου (ο πεθερος μου σκυλιασε που βγαλαμε τον πεθερο του αλλα στα αρχ@@@α μου- ουτε ενα τηλ δεν πηρε 4 μηνες τωρα ουτε στη γιοιρτη του αντρα μου ουτε στα γενεθλια του ουτε τπτ) από που να ζητησω αναδρομικα; ε; τα παιδακια σου ειναι καλα;

ρε μπας και εχουμε τον ιδιο πεθερο?Διονυση ειπαμε?καλα εμενα να δεις που ακουσε και το ονομα...ελεοοοοος[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχαχαχα να σαι καλά με το θέμα αυτό πέθανα στα γέλια.

Εμένα η θεία μου φρόντιζε 24 ώρες το 24ωρο την ανηψούλα μου γιατί ο γιος της (ο ξάδερφός μου) της έταξε το όνομα.
Μια βδομάδα πριν τη βάφτιση ,της το αλλάζουν κ δίνουν τελικά της συμπεθέρας!!!

Από τότε (έχουν περάσει 3 μήνες) δεν την έχει ξαναπάρει τη μικρή σπίτι.
έ-λε-ος Rolling Eyes

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και νόμιζα οτι μόνο η δικιά μου πεθερούλα πίσω από τα ονόματα βλέπει $$ !!
Η δικιά μου αφού κατάπιε οτί θα κάναμε κορίτσι κ όχι αγόρι και οτί θα της δώσουμε το όνομα της μάνας μου (για να έχουμε καβάτζα το όνομα του πεθερού), μας πρότεινε να δώσουμε δεύτερο όνομα στη μικρή ενός θείου του άντρα μου που δεν έχει παιδιά(είχε ένα αλλά το έχασε νωρίς) αααλλά έχει μεγάλη περιουσία! Είχε ρήξει και στη μοιρασία τον πεθερό μου(είναι ο αδερφός του),ευκαιρία να τους τα πάρουμε πίσω!Α!αυτό τον θείο εγώ δεν τον έχω δεί 2 χρόνια τώρα και λόγω ψυχολογικών δεν φεύγει από το σπίτι του και δεν πρόκειται ούτε στη βάφτιση να έρθει! Η δικια μου ελπίζει σε κληρονομία..
Η δικία σου όμως ρε παιδί μου, όλα τα λεφτά!!! Ζεστό χρήμα να ρέει!!! Αυτά είναι!! Ξανασκέψου το, είναι δύσκολοι καιροί!! ΑΧ!που έχουμε μπλέξει!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε αντιθεση με τις περισσοτερες εδω μεσα εγω εχω ακουσει κατι παρομοιο.οταν ημουν εγκυος στην 1η και ημουν στο νοσοκομειο ειχε ερθει και μια αλλη κοπελα εγκυος και αυτη και ενα μεσημερι που ηρθε η μαμα της παρακαλω,μαλωνανε για το ονομα.ελεγε η κορη στην μανα γραψε μου το σπιτι και θα βαλω το ονομα σου.και η μανα,βαλε το ονομα και θα στο γραψω.ειχα ριξει πολυ γελιο.και αυτες εκει μεσα βρηκαν να κανουν αυτην την κουβεντα?με τοσο κοσμο?
εγω παντως στις κορες μου ασχετα εβαλα.μηπως δεν εκανα καλα?το πολυ πολυ να μας γραψουν τιποτα. Twisted Evil

dolfin


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κι εμενα μου ταξανε σπιτια για το ονμα.για ονομα....τι να πω.και τωρα με γλυφουν για να το ακουσουν.τοσα χρονια δεν σε ειδα δεν σε ξερω.

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
κατινα έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:και για να έχουμε καλό ρώτημα πως τη λένε τη money drop - πεθερά σου? ο πεθερός τι λέει?
το καλύτερο θα είναι να της κάνεις αντιπροσφορά : πόσα θες για να εξαφανιστείς!!??!!
ε, ρε, τι θα ακούσουμε ακόμα....


...και για να σου φυγει η περιεργεια το ονομα αυτης ποπαρα....ειναι δυνατον να βγαλω το παιδι μου ποπαρα???πως θα παει σχολειο????
σορρυ κιολας αν υπαρχει καποια ποπη εδω μεσα αλλα το ονομα της μανας μου ειναι πολυ πιο ωραιο και στο φιναλε εχω μεγαλυτερη 'υποχρεωση' γιατι αυτη με βοηθαει!!!!!!!

έλα μωρέέέέ...Καλλιόπη (1 απο τις 9 μούσες)λένε και τη μανούλα μου και τη φωνάζουν απο μικρή Πίτσα (προτιμούσα Καλή ή Καλλιόπη. Πόπη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ). Αν τα είχες καλά με τη πεθερά δε νομίζω οτι θα σου ήταν τόσο απωθητικό!πάντως και στον άντρα μου δεν άρεσε πολύ και βγάλαμε τη δεύτερη Δήμητρα απο τον μπαμπά μου.πάντως τα είχαμε ξεκαθαρίσει απο την αρχή.το πρώτο δικό του το δεύτερο δικό μου. τον πεθερό πως τον λένε? δεν τα πάτε καλά?



οσον αφορα τον πεθερο αυτος ειναι ενα χαζο πραγμα που οτι πει η ποπαρα,αλλωστε περιμενουν να ξαναμεινω εγκυος στο αγορι για το ονομα του πεθερου....παντως επειδη την εχω ταξει στη Μεγαλοχαρη και θα της δωσω 2 ονοματα δεν ειναι πιο ωραιο το αννα μαρια ή μαριαννα???(αννα η μανα μου)
ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΟΣΟΓΟ ,ΜΑΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝΕ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

μια φορα ηρθανε στο σπιτι απο τοτε που γεννησα,φυσικα με αδεια χερια,και οι παλιογρουσουζιδες[/b] παραλιγο να μου κοπει το γαλα και το μωρακι μου για 3 μερες ηταν μες τη γκρινια,ειπα αμαν να τη συνεφερω......το κακο το ματι και το ζηλοφθον!!!!!!!!!!
[color:17d1=red]ΟΥΣΤ!!!!!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πόσο μου αρέσει το όνομα Άννα!!!! και με το Μαρία ταιριάζει απόλυτα!όσο για τον πεθερό...κατάλαβα....πάντως το πιο συμαντικό είναι που τα βρίσκεις με τον άντρα σου οπότε γράφτη κανονικά και απο τη στιγμή που έχετε το δέυτερο καβάτζα για το πεθερό το πρώτο είναι και δικαιωματικά δικό σου!Πάρε τα λεφτά και πες της :να είστε καλά.Ανοίξαμε στην ΑΝΝΟΥΛΑ λογαριασμό.ευχαριστούμε μητέρα!!!!
(Εγώ τι να πω που πρόπερσι που ήταν 3 μηνών η μεγάλη μου, ήρθαν και την κόλλησαν τον Η1Ν1 και είμουνα πρωτοχρονιά και για 5 μέρες στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΘΗΝΩΝ? 3400€ η λυπητερή παρακαλώ! και δεν έδωσαν μία).

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsara mou..lathos epikefalida ebales... eprepe na rwtas "posa na parw gia to onoma????????" kai na mazebhs times...
egw pantws tha zhtaga tosa osa oute me danika na mhn mporei na mazepsh...
fantasou... kserei poso axristh einai pou mono me dorodokia sou leei tha me timisoun ......
emena h dikoi mou pou se OOOOOOLH thn eggymosynh MIA FORA DEN EIPAN gero na nai kai oti nanai para epidh sthn arxh mas legan oti einai mia koritsi mia agori koroideyan kai elegan h maria pou egine thanasakis kai o thanasakis pou egine maria kai koroideyan mhpws tin exw tamenh pouthena kai th bgalo onoma apo kapoia agia...epidh h kouniada mou pou eixe problhma me thn eggymosynh tis etakse to agoraki tis ston agio apostolo (les kai ama den htan tameno eixan dikaioma bash ethimou na bgei tou petherou mou...les kai o antras tis htan orfanos...) koroideban meta kai emena...
kai afou telika hrthe h wra tis baftishs kai xoris na thelw na tsakotho me ton antra mou bgalame telika 2 onomata me prwto tis petheras otan phgan na tis eyxhthoun gia to onoma anti na xarh h kargiolomounosfhrixtra (pou na psofisoun ekei pou einai kai na broume kokala otan kateboume to kalokairi ellada giati oute skhlia den pane spitis tous) kai na pei eyxaristw gyrise kai eipe xmm pio poly gia hthikh ikanopoihsh...PIA HTHIKI IKANOPIOISH MWRI STRABO#AMHMENH LES KAI SOU EXOUME KAI YPOXREOSH???????? pou na thn baresh astraph kai na einai mayrh...... alla opws den blepei to eggoni apo thn kori ths etsi tha pathei kai me ta dika mou.... pisw exei h axlada thn oura kai o theos einai megalos kai blepei kai ta gyrnaei ola kolotoumpa oti kaneis....
gggggggggrrrrrrrrrrrrr ta neyra mou twra h gkastrwmenh...

prepei pantws na anoiksoume ena thema opws exoume to istories toketon na einai istories petherikon..... fotia tha parei.......
(sorry gia to megalo post..)

????????


Επισκέπτης
μα τι αχαριστη που εισαι

βρε η γυναικα σου δινει λεφτα για το αυτονοητο κι εσυ κλωτσας? που ζεις για να βαλεις στο παιδι σου οτι ονομα θελεις? εδω ειναι ελλαδα.....

χαχαχααααααααα αλλο τι θα ακουσουμε!

κι εμεις τα κοροιδα τα βαλαμε τσαμπανταν!!!

αληθεια πως τη λενε μας ειπες??? η εγω δεν προσεξα???

λοιπον ακου, πες της οτι η μαμα σου δινει πιο πολλα και θα το βαλεις!!!!!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stella7778 έγραψε:μα τι αχαριστη που εισαι

βρε η γυναικα σου δινει λεφτα για το αυτονοητο κι εσυ κλωτσας? που ζεις για να βαλεις στο παιδι σου οτι ονομα θελεις? εδω ειναι ελλαδα.....

χαχαχααααααααα αλλο τι θα ακουσουμε!

κι εμεις τα κοροιδα τα βαλαμε τσαμπανταν!!!

αληθεια πως τη λενε μας ειπες??? η εγω δεν προσεξα???

λοιπον ακου, πες της οτι η μαμα σου δινει πιο πολλα και θα το βαλεις!!!!!!


ποπάρα τη λένε!

????????


Επισκέπτης
katalava...........

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακου εδω τι θα της πεις.. Πεθερουλα.. αν θες το παιδι να βγει Καλιοπιτσα θελουμε ενα διαμερισμα 4αρι καινουργιο με γκαραζ και καινουργιο αυτοκινητο, λεφτα για πανες, γαλατα παιχνιδια, ρουχα για ενα χρονο και 100.000 ευρω σε καταθεσεις στο ονομα της μικρης στην τραπεζα (χωρις το δικο της ονομα μεσα στο λογαριασμο εννοειτε) και οτι περιουσα αλλη εχει και δεν εχει τελος παντων! ολοκληρο ονομα θα παρει το παιδι ασυνοδευτο χωρις περιουσια θα παει? Μα τι βλακειες ειναι αυτες? αφου θεωρητικα ετσι κι αλλος η περιουσια της θα παει στο/α παιδι/α της που θα πανε στο/α παιδι/α του/ς οποτε τσαμπα θα τη βγαλει! δε θα δωσει κατι που δεν ειναι να δωσει (μετα θανατου βεβαια).. Αν εχεις αμφιβολιες βεβαια για αυτο, παρτε της τα ολα και κοληστε και ενα 2ο ονομα που γουσταρετε στο παιδι και αφηστε τη να το φωναζει μονο αυτη Ποπη και εσεις να το φωναζετε οοοπως σας αρεσει! Εγω εβγαλα το ονομα του μπαμπακα μου στη κορη μου παντως.. Με βοηθησε και οικονομικα και ψυχολογικα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα και μετα και ακομα με στηριζει.. Το δικαιουταν με τα χιλια.. αν ηταν αγορι θα επερνε του πεθερου μου, οποτε αποκλειστικε της πεθερας (που δε μου αρεσε) της μαμας μου επισεις δε μου αρεσε και εμεινε αυτο! στο επομενο αν ειναι αγορι παει στον πεθερο αν ειναι κοριτσι βλεεεπουμε.. αν ηθελε ο συζυγος θα καναμε 4-5 παιδια μονο και μονο για να βαλω τα ονοματα αγαπημενων μου ανθρωπων! Εννοειτε και εγω ειχα προταση εξαγορας για το ονομα! Απο την θεια μου που για την ακριβεια (κρατηθητε) ειναι η αδερφη της.. γιαγια μου! ΤΟ ασχετο δηλαδη! δεν δωσαν στα εγγονια της το ονομα της και ειπε γιατι οχι να δοκιμασει σε μενα? Ηθελε να τη βαφτισει μαζι με τον ενα εγγονο της και να της δωσει το δικο της ονομα!!! Οταν μου το ειπε απλα σκεφτηκα οτι παει το εχασε η γιαγια.. 2 γιαγιαδες και 2 παπουδες εχει το παιδι και θα εβγαζα την αδερφη της προγιαγιας? Τελος παντων..

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε συ τι εχει το ονομα, μια χαρα ειναι κ μενα ετσι με λενε και μαλιστα εχεις κ άλλες επιλογες εκτος του Ποπη:κελυ,καλη,Λιλα. Και αν η κορη εχει ωραια σωμα(πισω μερος) οταν μεγαλωσει θα εχει πιασει τοπο και το ονομα.... Ποπαρα..θα το λενε κ θα το χαιρονται οι αντρες...χιχι....εδω κοτζαμ φωτογραφος ειναι ονομαστη για το ονομα της:Calliope σου λενε...δεν την λενε και Πουλχερια...ελπιζω να μην μου την "πεσει" καμια Πουλχερια..... πληρωνει για τ'ονομα........... - Σελίδα 2 215994

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="cal"]βρε συ τι εχει το ονομα, μια χαρα ειναι κ μενα ετσι με λενε και μαλιστα εχεις κ άλλες επιλογες εκτος του Ποπη:κελυ,καλη,Λιλα. Και αν η κορη εχει ωραια σωμα(πισω μερος) οταν μεγαλωσει θα εχει πιασει τοπο και το ονομα.... Ποπαρα..θα το λενε κ θα το χαιρονται οι αντρες...χιχι....εδω κοτζαμ φωτογραφος ειναι ονομαστη για το ονομα της:Calliope σου λενε...δεν την λενε και Πουλχερια...ελπιζω να μην μου την "πεσει" καμια Πουλχερια..... πληρωνει για τ'ονομα........... - Σελίδα 2 215994 [/quote]ααχαχαχχχαχαχχααχχα Very Happy Very Happy

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cal έγραψε:βρε συ τι εχει το ονομα, μια χαρα ειναι κ μενα ετσι με λενε και μαλιστα εχεις κ άλλες επιλογες εκτος του Ποπη:κελυ,καλη,Λιλα. Και αν η κορη εχει ωραια σωμα(πισω μερος) οταν μεγαλωσει θα εχει πιασει τοπο και το ονομα.... Ποπαρα..θα το λενε κ θα το χαιρονται οι αντρες...χιχι....εδω κοτζαμ φωτογραφος ειναι ονομαστη για το ονομα της:Calliope σου λενε...δεν την λενε και Πουλχερια...ελπιζω να μην μου την "πεσει" καμια Πουλχερια..... πληρωνει για τ'ονομα........... - Σελίδα 2 215994

και μένα Καλλίοπη λένε τη μανούλα μου και δυστυχώς δεν θα το ακούσει το όνομά της εκτός εαν κάνω και 3η κόρη!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:

και μένα Καλλίοπη λένε τη μανούλα μου και δυστυχώς δεν θα το ακούσει το όνομά της εκτός εαν κάνω και 3η κόρη!

πως και δεν εδωσες το ονομα της στη δευτερη κορη?

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cal έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:

και μένα Καλλίοπη λένε τη μανούλα μου και δυστυχώς δεν θα το ακούσει το όνομά της εκτός εαν κάνω και 3η κόρη!

πως και δεν εδωσες το ονομα της στη δευτερη κορη?

την πρώτη τη βγάλαμε Μαρία απο τη πεθερά μου. στη δεύτερη δεν πολυάρεσε το "Καλλιόπη" στον άντρα μου 9έχει και ψιλοκοντρίτσες με τη μαμά μου) και γενικότερα η μανούλα μου δεν είχε κόλλημα να τη βγάλουμε. έχω 2 καταπληκτικούς γονείς οπότε αποφασίσαμε να βγάλουμε το όνομα του μπαμπά μου...έτσι βγήκε η Δήμητρα!εαν κάνω 3ο και βγει κορίτσι θα το πω Καλλιόπη. Γιατί ο πεθερός μου είναι Μανώλης και δεν μου αρέσει καθόλου το Εμμανουέλα (συγνώμη εαν κάποιες μανούλες τις λένε έτσι αλλά είναι θέμα γούστου) δεν θέλω να προσβάλω κανέναν.εαν βγει αγόρι...τι να πω...Μάνος...(τα πεθερικά μου είναι Κρητικοί!).

Litsaki89

Litsaki89
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι καλά κ έγω για ένα σπίτι κουβαλάω το Θεοδούλα για μια ζωή Πως με εκνευρίζουν όλα αυτά περί ονόματος άσε μας τώρα με τίποτα το όνομα είναι καθαρά δική σας υπόθεση οχι οτι έχει κάτι το όνομα αλλά είναι ο τρόπος και μπράβο και στον άντρα σου που της απάντησε!!!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Litsaki89 έγραψε:Ναι καλά κ έγω για ένα σπίτι κουβαλάω το Θεοδούλα για μια ζωή Πως με εκνευρίζουν όλα αυτά περί ονόματος άσε μας τώρα με τίποτα το όνομα είναι καθαρά δική σας υπόθεση οχι οτι έχει κάτι το όνομα αλλά είναι ο τρόπος και μπράβο και στον άντρα σου που της απάντησε!!!

εμενα δεν κατεχουν περιουσιακα στοιχεια γιατι κανουν καλη ζωη τα πεθερικα μου,κακη διαθηκη(πανε καθε χρονο διακοπες για τουλαχιστον 1 μηνα συνδυαζοντας βουνο+θαλασσα κ.α)... αλλα εχει απαιτησεις για το ονομα η πεθερουλα μου...φυσικα εμενα απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει.... η δε μανα μου δεν εχει απαιτηση καμια, παρολο που ειναι η μοναδικη που μας βοηθαει συνεχως, απο τα λιγα που διαθετει και αυτη...τι να πεις ειναι θεμα ανθρωπου...υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πραγματικα στερηθει για τα παιδια τους, οποτε στην περιπτωση αυτη νομιζω οτι δεν πρεπει να ειμαστε αχαριστοι. το να δινεις στο εγγονι το ονομα σου ειναι και θεμα γοητρου, επιδειξη καλης σχεσης ως προς τον κοινωνικο περιγυρο...

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="cal"]
Litsaki89 έγραψε: το να δινεις στο εγγονι το ονομα σου ειναι και θεμα γοητρου, επιδειξη καλης σχεσης ως προς τον κοινωνικο περιγυρο...

ποσο σωστα τα λες. και εμας ο πεθερος μου δε μας μιλαει γτ τον εκθεσαμε στον κοινωνικο περιγυρο οταν βγαλαμε το δικο του πεθερο, τον παππου δηλαδηη του αντρα μου και οχι εκεινον. αυτες οι τυπικουρες θα τους φανε! δεν πειραζει ομως. αυτος στερειτε τωρα εν αυπεροχο εγγονι και μενει μονος του σε γιορτες κλπ επειδη ειναι παλιοεγωιστης και δε θελει να εχει επαφες με αυτους που πληγωσαν το ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΟ εγω του και τον εξεθεσαν και καλα.

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις