Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚαλησπέραSmile Σε μία βδομάδα περίπου σαραντίζουμε και ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για αυτό. Έχω μιλήσει ήδη με τον παπά και μου είπε να πάμε το πρωί στην εκκλησία ως τις 11 γιατί θα είναι δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων οπότε θα είναι εκεί.Χρειάζεται καμία ειδική προετοιμασία για κάτι?? confused confused confused

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
OxΙ,τιποτα.Οπως σου ειπε ο παπας...

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το φακελάκι........

Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι. πέρα από την πλάκα καμία ετοιμασία δε χρειάζεται. Πας εκει και σου διαβάζει την ευχή.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατί μου είπανε ότι θα πρέπει να έχω φορέσει καθαρά ρούχα και εγώ και το μωρό που δεν τα έχω φορέσει όσο ήμουνα λεχώνα και θα πρέπει να αλλάξω τα πάντα στο σπίτι, σεντόνια κλπ και να τα πλύνω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Γιατί μου είπανε ότι θα πρέπει να έχω φορέσει καθαρά ρούχα και εγώ και το μωρό που δεν τα έχω φορέσει όσο ήμουνα λεχώνα και θα πρέπει να αλλάξω τα πάντα στο σπίτι, σεντόνια κλπ και να τα πλύνω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



Πρώτη φορά το ακού αυτό που λες Rolling Eyes
Ισως λόγω του ότι παύεις να είσαι λεχώνα και καθαρίζεις από τα λόχεια και σου δίνει την ευχή η εκκλησία;
Με προβλημάτισες τώρα Shocked Shocked Shocked ....θα ρωτήσω τη μαμά μου μήπως ξέρει κάτι...αλλά αν το ήξερε θα με έπρηζε να το κάνω κι εγώ όταν σαράντησα.........

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιθανόν γι'άυτό αλλά δεν ξέρω..γι'αυτό είπα να ρωτήσω και εσαςSmile

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 1:04 am, 1 φορά

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμας τπτ τετοιο δε μας ειπε και γενικα δεν καναμε τπτ αλλο απλα κλεισαμε ραντεβου και πηγαμε.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Γιατί μου είπανε ότι θα πρέπει να έχω φορέσει καθαρά ρούχα και εγώ και το μωρό που δεν τα έχω φορέσει όσο ήμουνα λεχώνα και θα πρέπει να αλλάξω τα πάντα στο σπίτι, σεντόνια κλπ και να τα πλύνω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Ολα αυτα εγω τα θεωρω βλακειες!! ελεος δηλαδη.....Καταρχην ειχα αναφερθει παλαιοτερα σε οτι γνωριζω για τα 40 της λεχωνας...Δενυπαρχουν στην ουσια πουθενα οι 40 μερες που η λεχωνα δεν πρεπει να βγει εξω κτλ κτλ....ουτε στα βιβλια ουτε στα ευαγγελια........Η πρωτη ευχη(που εμεις θεωρουμε μιση ευχη) ειναι αυτη που δινει ο παππας στην λεχωνα απο την πρωτη κιολας ημερα μπορει να την παρει και να συνεχισει πχ να ζει οπως και πριν.....η δευτρη ευχη ειναι η ευχη του σαραντισμου που αφορα το μωρακι..και παρομοιαζει το ευαγγελιο την θυσια αν δεν κανω λαθος του Αβρααμ...γι αυτο και μερικοι το κανουν οπως το γραφει το βιβλιο,ξαπλωνουν το μωρο με μια κουβερτα μπροστα στην εικονα της Θεοτοκου,παιρνει ευχη και αν ειναι αγορι ο παππας το βαζει και στο ιερο θελοντας να το δειξει στο Θεο και οχι γιατι απλα ειναι αγορι,αλλα γιατι μπορει καποτε καποια στιγμη να υπηρετησει τα Θεια(οχι σαν μοναχος),σαν πατερ.Ολα αυτα και τα διαβασα η ιδια γιατι ακουα συνεχεια κουβεντες του τυπου μην βγει εξω η λεχωνα,μη το ενα μη το αλλο για 40 μερες!
ενταξει ο καθεις το βλεπει οπως θελει και οπως νιωθει αλλιμονο!!!

Παντως να πας απλα και ωραια με το μωρακι σου και ας λενε οτι θελουν.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παντως περα απο το θρησκευτικο της υποθεσης υπαρχει και το ιατρικο θεμα...νομιζω πως και οι γιατροι συστηνουν στη λεχωνα να ειναι προσεχτικη για 40 ημερες...προφανως ο οργανισμος ειναι πιο ευαλωτος σε λοιμωξεις και μικροβια.Αυτος πιστευω ειναι ο λογος που συστηνεται να μη βγαινουμε εξω και οχι τιποτα αλλο.Εγω ειχα βγει 1-2 φορες,τη μια να κοψω ραμματα την αλλη να ψωνισω απο το supermarket,αλλα βολτουλες ξεκινησα απο την 41η μερα μαζι με το μωρο...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kastallia έγραψε:Παντως περα απο το θρησκευτικο της υποθεσης υπαρχει και το ιατρικο θεμα...νομιζω πως και οι γιατροι συστηνουν στη λεχωνα να ειναι προσεχτικη για 40 ημερες...προφανως ο οργανισμος ειναι πιο ευαλωτος σε λοιμωξεις και μικροβια.Αυτος πιστευω ειναι ο λογος που συστηνεται να μη βγαινουμε εξω και οχι τιποτα αλλο.Εγω ειχα βγει 1-2 φορες,τη μια να κοψω ραμματα την αλλη να ψωνισω απο το supermarket,αλλα βολτουλες ξεκινησα απο την 41η μερα μαζι με το μωρο...

Συμφωνω μαζι σου στο ιατρικο θεμα,οσον αφορα και στην υγεια κλπ κλπ,εξαλλου και να θες να πας καπου πχ δεν θα μπορεις γιατι το μωρακι σε εχει αναγκη..αλλα προωπικα σταθηκα στο θρησκευτικο κομματι γιατι για αυτο υπαρχουν προκαταληψεις να το πω?κατι τετοιο τελοσπαντων! Smile

marialena


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
geia sou den to exw ksana akousei afto gia ta rouxa.emena h koumpara mou pou sarantise prin ena mhna pige sthn aklisia edwse tin euxoula o papas k afto einai ollo.Smile

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ.ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ.ΠΛΑΚΩΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ.ΤΩΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΟΡΑΦΙΑ,ΑΠΛΗΤΕΣ ΚΤΛ.ΤΗΡΕΙΣ ΟΛΑ ΠΕΡΙ ΥΓΙΕΙΝΗΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΣ ΤΟ ΚΡΥΟ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ Η ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΝΑ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ!ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ!ΕΛΕΟΣ!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ.ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ.ΠΛΑΚΩΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ.ΤΩΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΟΡΑΦΙΑ,ΑΠΛΗΤΕΣ ΚΤΛ.ΤΗΡΕΙΣ ΟΛΑ ΠΕΡΙ ΥΓΙΕΙΝΗΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΣ ΤΟ ΚΡΥΟ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ Η ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΝΑ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ!ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ!ΕΛΕΟΣ!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
Ε

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εμενα η παιδιατρος που ηρθε σπιτι την επομενη που γυρισα απο το μαιευτηριο,ηταν κ καλοκαιρι, μου λεει πως εισαι ετσι?!..πηγαινε να βαψεις το μαλλι ,να φτιαχτεις κ πηγαινε με τη μικρη μια βολτα να ξελαμπικαρεις κ ετσι τα απογευματα απο την πρωτη κιολας βδομαδα ειμασταν βολταδες με μαρσιπο!ωραια ηταν.χχχ..
α!κ να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!!!...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω , 3 φορες που εχω παει για τα 40, δεν ξερω κατι τετοιο με τα ρουχα εννοω.
Απλα πας, κρατας το μωρο , διαβαζει ο Παππας την ευχη, δινεις το μωρο καποια στιγμη για να το παει στο Ιερο αν ειναι αγορι,και στο τελος δινεις και τα 10 ευρουλακια( τοσα εδωσα εγω)

Για να πω την αληθεια μου μεχρι να σαραντισω , δεν εβγαινα απο το σπιτι, ουτε εγω ουτε το μωρο.
Και δεν δεχομουν κοσμο στο σπιτι.
Ειχα και την δικαιολογια οτι ηταν προωρα και ετσι...

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
de thelw na arxisw peri toy katharoy sto thema sarantismos kai olo ayto to ekklisiastiko giati tha ekneyristw asxima-nai thewroymaste vrwmikes, emena moy eipe o diakonos na perimenw eksw stin psyxra, oktwvris minas tote, giati den eixa parei eyxi kai imoyn vrwmiki akoma LEEI.ELEOS meta mpika me to mwro otan irthe o papas Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 679259
pera apo ayto na pw oti den mas pire emas o papas lefta gi'ayti ti diadikasia-poy parepiptontws den prokeitai na ksanakanw gia xari kanenos, elpizw i mana moy kai ta petherika na arkestikan stin prwti fora-
episis emeis vgainame polles voltes me to toytoy kai pio prin, den antexw oytws i allws toses meres spiti, isxyei oti eisai pio eyaisthiti se loimwkseis egw apektisa oyroloimwksi ekeini tin periodo alla apo tin alli mporei na eftaige o,tidipote ki oxi oti evgaina. pantws emena ta loxeia ontws moy kratisan 40 meres:P mono gi'auto dexomai to sarantismo mi moy arxisete peri thriskeias me xanete afro

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dinaki88 έγραψε:de thelw na arxisw peri toy katharoy sto thema sarantismos kai olo ayto to ekklisiastiko giati tha ekneyristw asxima-nai thewroymaste vrwmikes, emena moy eipe o diakonos na perimenw eksw stin psyxra, oktwvris minas tote, giati den eixa parei eyxi kai imoyn vrwmiki akoma LEEI.ELEOS meta mpika me to mwro otan irthe o papas Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 679259
pera apo ayto na pw oti den mas pire emas o papas lefta gi'ayti ti diadikasia-poy parepiptontws den prokeitai na ksanakanw gia xari kanenos, elpizw i mana moy kai ta petherika na arkestikan stin prwti fora-
episis emeis vgainame polles voltes me to toytoy kai pio prin, den antexw oytws i allws toses meres spiti, isxyei oti eisai pio eyaisthiti se loimwkseis egw apektisa oyroloimwksi ekeini tin periodo alla apo tin alli mporei na eftaige o,tidipote ki oxi oti evgaina. pantws emena ta loxeia ontws moy kratisan 40 meres:P mono gi'auto dexomai to sarantismo mi moy arxisete peri thriskeias me xanete afro
συμφωνω απολυτα! Respect Respect Respect

https://www.youtube.com/cretanvenus

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...και επαυξανω....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσειςSmile Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ δέχομαι κόσμο στο σπίτι και θα δεχτώ αφού κλείσουμε και τον 2ο μήνα ,είναι και χειμώνας και δεν θέλω να αρρωστήσουμε..Τώρα όσον αφορά τον 40ισμό παίρνοντας μισή ευχή βγήκα και εγώ από το σπίτι αλλά εύχομαι να μην το είχα κάνει.Κουράστηκα τόσο πολύ -πήγα μέχρι το παρακάτω τετράγωνο στο ταχυδρομείο- και κατάλαβα ότι έχουν δίκιο που λένε ότι πρέπει να μείνεις σπίτι γιατί τις θέλεις καμία 40αριά μέρες να αναρρώσεις..Τώρα όσον αφορά το θρησκευτικό κομμάτι,ξέρετε πως πάνε αυτά,είναι απόψεις του καθενός και φυσικά τίποτα δεν είναι κατακριτέο.Προσωπικά πιστεύω σε αυτά και το κάνω για την υγεία του μωρού και δεν με απασχολεί τι λένε και τι δεν λένεSmileΔεν υποννοώ φυσικά ότι όσες δεν 40ίζουν δεν θέλουν το καλύτερο για το παιδί τους απλώς εκφράζω την δική μου άποψη,αυτό που πιστεύω εγώ.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!εγω το μωρο το εβγαλα εξω την μερα που βγηκαμε απο το μαιευτηριο.εγω ο αντρας μου ο μπεμπης η παιδιατρος και ο γυναικολογος.οποτε μετα βγαινουμε σχεδον καθε μερα.
τωρα για το 40μο ρωτησα τον παπα της ενοριας μας και μου ειπε οτι μισος δεν υπαρχει και οτι να το βγαλω το παιδι εξω.και τωρα που σαραντιζω στις 26 μου ειπε να μην τον παω γιατι θα εχει παρα πολυ κοσμο και να παω την παρασκευη που θα εχει λιγοτερο και ας ειναι πιο νωρις

http://stefxon@gmail.com

????????


Επισκέπτης
Εγω πηγα την Πεμπτη,δεν εκανα κατι ιδιαιτερο!!!

Συγχιστηκα κιολας γιατι ο παπας ηταν αρρωστος ..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσειςSmile Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ δέχομαι κόσμο στο σπίτι και θα δεχτώ αφού κλείσουμε και τον 2ο μήνα ,είναι και χειμώνας και δεν θέλω να αρρωστήσουμε..Τώρα όσον αφορά τον 40ισμό παίρνοντας μισή ευχή βγήκα και εγώ από το σπίτι αλλά εύχομαι να μην το είχα κάνει.Κουράστηκα τόσο πολύ -πήγα μέχρι το παρακάτω τετράγωνο στο ταχυδρομείο- και κατάλαβα ότι έχουν δίκιο που λένε ότι πρέπει να μείνεις σπίτι γιατί τις θέλεις καμία 40αριά μέρες να αναρρώσεις..Τώρα όσον αφορά το θρησκευτικό κομμάτι,ξέρετε πως πάνε αυτά,είναι απόψεις του καθενός και φυσικά τίποτα δεν είναι κατακριτέο.Προσωπικά πιστεύω σε αυτά και το κάνω για την υγεία του μωρού και δεν με απασχολεί τι λένε και τι δεν λένεSmileΔεν υποννοώ φυσικά ότι όσες δεν 40ίζουν δεν θέλουν το καλύτερο για το παιδί τους απλώς εκφράζω την δική μου άποψη,αυτό που πιστεύω εγώ.

αχ! νατασακι μου σαραντιζεται!! ειστε καλα; τι κανετε σου εχω στειλει δυο μειλ τα πηρες; ενα με τα δειγματα που σου λεγα και ενα που ρωταγα πως τα πατε; πειτε μου τα νεα σας! τωρα παω στη δουλεια και μπορει να δω πιο μετα τα νεα σου, αλλα στειλε μου ειτε σε μειλ! πολυ θελω να μαθω τικανει ο αντρακλας σου!!

http://stardustwork.blogspot.com

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:
Carrie έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσειςSmile Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ δέχομαι κόσμο στο σπίτι και θα δεχτώ αφού κλείσουμε και τον 2ο μήνα ,είναι και χειμώνας και δεν θέλω να αρρωστήσουμε..Τώρα όσον αφορά τον 40ισμό παίρνοντας μισή ευχή βγήκα και εγώ από το σπίτι αλλά εύχομαι να μην το είχα κάνει.Κουράστηκα τόσο πολύ -πήγα μέχρι το παρακάτω τετράγωνο στο ταχυδρομείο- και κατάλαβα ότι έχουν δίκιο που λένε ότι πρέπει να μείνεις σπίτι γιατί τις θέλεις καμία 40αριά μέρες να αναρρώσεις..Τώρα όσον αφορά το θρησκευτικό κομμάτι,ξέρετε πως πάνε αυτά,είναι απόψεις του καθενός και φυσικά τίποτα δεν είναι κατακριτέο.Προσωπικά πιστεύω σε αυτά και το κάνω για την υγεία του μωρού και δεν με απασχολεί τι λένε και τι δεν λένεSmileΔεν υποννοώ φυσικά ότι όσες δεν 40ίζουν δεν θέλουν το καλύτερο για το παιδί τους απλώς εκφράζω την δική μου άποψη,αυτό που πιστεύω εγώ.

αχ! νατασακι μου σαραντιζεται!! ειστε καλα; τι κανετε σου εχω στειλει δυο μειλ τα πηρες; ενα με τα δειγματα που σου λεγα και ενα που ρωταγα πως τα πατε; πειτε μου τα νεα σας! τωρα παω στη δουλεια και μπορει να δω πιο μετα τα νεα σου, αλλα στειλε μου ειτε σε μειλ! πολυ θελω να μαθω τικανει ο αντρακλας σου!!


Shocked Shocked Shocked Shocked Γιατί δεν μου ήρθε τίποτα???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Αν τα είχα πάρει θα σου είχα απαντήσειSmile Σαραντίζουμε δεύτερη μέρα Χριστουγέννων ναι!!Είμαστε καλα,μεγαλώνουμε,χαμογελάμε και η μαμά μας ΛΙΩΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!! Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 536304 Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 536304 Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 536304 Θα περιμένω να μου στείλεις ξανάSmile Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 417472 Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 417472 Ερώτηση σχετικά με τον σαραντισμό 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις