Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια ΚΟΝΤΕΥΩΩΩΩΩ να σκάσω.....

έχει 2 χρόνια περίπου που χώρισα και μένουμε πλέον με τον νεο μου σύζυγο και τα μωρά.

Ο νέος σύζυγος είναι ΑΨΟΓΟΣ με τα μωρά, συμμετέχει στα κοινά του σχολείου κλπ κλπ κλπ.....
ΚΑΝΕΝΑΣ δεν πιστεύει οτι ΔΕΝ ειναι βιολογικός πατέρας του μεγάλου μου γιού.

Αύριο έχουμε τη σχολική γιορτούλα και είναι απο τις λίγες φορές που βολέυει να έρθει και ο πρώην σύζυγος για να τον δεί...και μάλιστα το πρότεινα καιμόνη μου.

διότι..πέρα απο το θέμα του αλκόολ που έιχε και για αυτό χωρίσαμε..κατα τα αλλα ειναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ πατέρας και άνθρωπος....

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑΑΑΑ?????

Πώς θα νοιώσει ο Νικόλας μου που στο σχολείο ΟΛΟΙ ξέρουν άλλον για μπαμπάτου, και άντε απο τους μεγάλους δε το κρύψαμε ποτέ...αλλά τα παιδια??? ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ???
Λέτε να έρθει σε δύσκολη θέση αν έρει ο βιολογικός του πατέρας???

Απο την άλλη ο αντρας μου λεει οτι δεν νοιώθει καλά να έρθει και αυτός και οτι είναι ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΕΣ καταστάσεις αυτές Crying or Very sad Crying or Very sad

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??????

Να ρωτησω ξεκάθαρα το παιδί?? είναι 7 χρονών.....

Να μήν έρθει ο τωρινός μπαμπάς μας?
ή
να πώ στον βιολογικό μπαμπά μας να μην έρθει τελικα???

ΠΕΛΑΓΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το παιδάκι σου τι σχέσεις έχει με τον βιολογικό του μπαμπά;

3ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΕ......ΔΥΟ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ????? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Δεκ 20, 2011 4:41 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΒΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ?ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ..Ο ΤΩΡΙΝΟΣ ΣΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΤΕΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ.ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΦΟΡΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΧΑΡΑ ΟΤΙ"ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙ"!Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΡΙΣΤΙ μου κι εγώ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο με σένα σκέφτομαι.........

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......

θα σας πώ νεα την Πέμπτη το πρωι...

Πάντως πλέον έχω πολύ καλή σχέση με το πρώην και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ...

5ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΕ......ΔΥΟ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ????? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Δεκ 20, 2011 4:48 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενα, έχει πολύ καλές σχέσεις....δεν μπορω να πώ..........

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και βρε κορίτισα....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΧΩ...ή ΕΥΡΩΠΑΙΑ ή δεν ξέρω εγώ τι ....αλλά ΕΝΑ ΞΈΡΩ

Δεν θέλω οι γιοί μου να αισθάνονται ντροπή ή παράξενα που έχουν δυο μπαμπάδες.......Εξαλου πλέον είναι πολύ πολύ συνηθισμένο...κι εγώ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΟ ΑΓΩΝΑ και προσπάθειες...για να υπάρχει ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΣΧΕΣΗ με τον πρώην....

8ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΕ......ΔΥΟ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ????? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Δεκ 20, 2011 4:58 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΒΛΕΠΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥΣ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ!ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν εχει προβλημα ο τωρινος σου συντροφος να ερθει, καλυτερα να μην ερθει.Ετσι και αλλιως ποσο θα κρατησει η γιορτη?Εσυ τι βλεπεις με ποιον ειναι πιο στενα δεμενος με τον βιολογικο του πατερα η με τον θετο?Δεν ξερω αν ερθουν και οι 2 πιστευω πως θα ειναι αρκετα αβολα!Τουλαχιστον αν ερθουν και οι 2 να φροντισετε να μην ειστε στα ιδια καθισματα.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ουφφφφφφφφ..........ΔΥΣΚΟΛΑΑΑ Crying or Very sad

Αλλά είναι απο τις λίγες φορές που μπορεί να έρθει ο βιολογικός του πατέρας να τον δεί....οπότε....κι εγώ νομίζω οτι πρέπει να έρθει κι ας μήν έρθει αυτή τη φορά ο σύζυγος μου...

Είναι δεμένος και με τους δύο...αλλά όπως και να χει...ΤΟ ΑΙΜΑ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Crying or Very sad Crying or Very sad

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αυτο πιστευω ειναι καλυτερο,αφου δεν εχει προβλημα να μην ερθει,πιστευω πως ειναι οκ!Το πολυ πολυ ο συζυγος σου να το δει σε βιντεοκασετα!

Ισως σε βοηθησει η σκεψη του να ερθεις στην θεση του,δηλαδη να επρεπε να πας μαζι με την πρωην του αντρα σου.Τι θα εκανες εσυ?

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στην ιδια φαση ειμαστε κοπελια απλα εγω δεν ειμαι παντρεμενη με το νεο μου συντροφο.Κι εγω χωρισα για αντιστοιχο λογο με το δικο σου απο κει και περα στις γιορτες ο πατερας τους δεν ερχεται δεν τον ενδιαφερει ουτε γενικως αμα ειναι αρρωστα οταν ομως τυχει και θελει θα παει να κατσει με τη μανουλα του και θα παρακολουθει εγω εννοειται θα χω και το Νικο μαζι μου γιατι και τα παιδια τον θελουν ξερουν ποιος ειναι ο πατερας τους ξερουν πως τα αγαπαει ασχετα αν ειναι οπως ειναι αλλα και ο Νικος τα αγαπαει και τον ζητανε σε τετοιες μερες. Αρα προτεινω να πας εσυ με τον αντρα σου αλλωστε εσενα συνοδευει τα παιδια θα δουνε και το μπαμπα τους μια χαρα.Ουτε προχωρημενα ουτε τπτ η ζωη σου ειναι και δεν ειναι 2 μπαμπαδες εκει ο μπαμπας τους ειναι και οπατριος τους .

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι αρκετα δυσκολα.ο βιολογικος συμμετεχει σε αλλες δραστηριοτητες των παιδιων?εχουνε συνδεσει δηλαδη τα παιδια οποια δραστηριοτητα με την παρουσια του μπαμπα?αν δεν συμμμετεχει δηλαδη αρκετα νομιζω πως δεν θα εχει προβλημα το παιδι.εγω παντως θα προτεινα να μην ερθει ο βιολογικος, γιατι οι συμμαθητες με την αθωοτητα τους μπορει να πληγωσουν το αγορακι σου.παντως οτι και να αποφασισεις σιγουρα θα ειναι για καλο.

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοιτα εμενα ειναι μικρα ακομα οι συμμαθητες των παιδιων μου ξερουν πως ο αντρας που ναι με τη μαμα του Αντωνη+Χαρη ειναι ο Νικος ουτε μπαμπα ουτε αλλα επιθετα τον μπαμπα τους επειδη δεν συμμετεχει πουθενα οι συμμαθητες δεν τον ξερουν απλα ετσι λοιπον γιατι να μην ερθει ο ανθρωπος ασχετα τι νομιζουν οι αλλοι.Ο πρωην δεν ξερει πως εισαι ξαναπαντρεμενη? Δεν ξερω ρε παιδια δεν ειναι τοσο τραγικο δηλ κι ο ανθρωπος ο πατριος που τα μεγαλωνει και τους στεκεται δεν εχει δικαιωμα να τα καμαρωσει στη γιορτη δεν ξερω μου φαινεται καπως να παει σπιτι....

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="phoenix"]κοιτα εμενα ειναι μικρα ακομα οι συμμαθητες των παιδιων μου ξερουν πως ο αντρας που ναι με τη μαμα του Αντωνη+Χαρη ειναι ο Νικος ουτε μπαμπα ουτε αλλα επιθετα τον μπαμπα τους επειδη δεν συμμετεχει πουθενα οι συμμαθητες δεν τον ξερουν απλα ετσι λοιπον γιατι να μην ερθει ο ανθρωπος ασχετα τι νομιζουν οι αλλοι.Ο πρωην δεν ξερει πως εισαι ξαναπαντρεμενη? Δεν ξερω ρε παιδια δεν ειναι τοσο τραγικο δηλ κι ο ανθρωπος ο πατριος που τα μεγαλωνει και τους στεκεται δεν εχει δικαιωμα να τα καμαρωσει στη γιορτη δεν ξερω μου φαινεται καπως να παει σπιτι....[/quote]

συμφωνω απολυτα

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι δεν έχω τέτοια κολλήματα και αδιαφορώ παντελώς για το τη θα πει ο κάθε άσχετος , και να ξέρεις τα παιδάκια οι συμμαθητές του γιου σου δεν θα προσέχουν ποιος είναι εκεί θα έχουν το μυαλό τους στο παιχνίδι και στη γιορτή . Είναι απλά θα πάτε όλοι μαζί και θα καμαρώσετε το γιο σας επειδή είστε και οι 3 γονείς και έχετε τα ίδια δικαιώματα . Μίλα με τον άντρα σου και πες του ότι είναι σημαντικό για το παιδί να είστε παρών όλοι εκεί. Αν εσείς πάτε χαλαρά κανείς δεν θα δώσει σημασία .
Να σου πω να γελάσεις; το καλοκαίρι παντρευόταν ένας ανιψιός του άντρα μου η ξαδέρφη του άντρα μου έχει 2 γάμους 2 διαζύγια και αυτή τη στιγμή συζεί με κάποιον άλλον . Στο γάμο λοιπόν ήταν παρών ο πατέρας του παιδιού η νέα σύζυγος με το γιο τους ο πατέρας της κόρης δεν ηταν αλλά ήταν ο νέος δεσμός και όλοι ήταν μια ευχάριστη παρέα. Κάποια στιγμή όπως είχαν πιει και χόρευαν λέει ο άντρας μου στον τέως σύζυγο και πατέρα του γαμπρού :να μας ζήσουν Λ... και τον αποκάλεσε με το όνομα του δεύτερου συζύγου ...ο άνθρωπος το αντιμετώπισε με χιούμορ .. στο δε τραπέζι γάμου για να μην κάτσουν όλοι αυτοί αποφάσισαν και κάθισαν μόνο το ζευγάρι και τα αδέλφια με τους κουμπάρους .Ας κοιτάει ο καθένας τα δικά του και μην ξεχάσεις να βγάλετε αναμνηστική φωτογραφία απο τη γιορτή ,μην ξεχνάς αν εσείς δεν αποδεχτείτε τη κατάσταση στην πράξη δεν θα το κάνει κανείς.

bizouka

bizouka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχχ δυσκολο και εγω σε παρομια φάση ειμαι και για τον ιδιο λογο χωρισα (αλκοολ) Συνηθως ο πατερας της δεν νοιαζεται ιδιαιτερα τον τελευταιο χρονο ειδικα σε γιορτες εκδηλωσεις κλπ με τον τωρινο μου συντροφο πηγαινουμε. Απο την αλλη αν ζητουσε ο πατερας της να ερθει δεν θα μπορουσα να του πω οχι ειναι δικαιωμα του ( κατι που δεν καταλαβαινει ο τωρινος δυστυχως ). Στα καποια γενεθλια της μικρης περσυ αφου ειχαμε ριξει τρελο καβγα οτι οτι και να ειναι ειναι πατερας της και θελει να ερθει ευτυχως ο πατερας της ηρθε νωρις και ο νυν αργοτερα (τυχαια εγινε εφυγε ο ενας και ηρθε ο αλλος στο λεπτο ) .Δεν ειμαστε τοσο ανετα ακομα στο ολοι μαζι. Πανω απο ολα κοιτα τι θελει ομικρος ή ποσο αβολα ή ανετα θα νιωσει με την παρουσια ή απουσια καποιου απο τους 2. Το λαθος που εκανα εγω ηταν να κοιταω μην στεναχωρεθει ο πρωην ή ο νυν .ΛΑΘΟΣ πλεον με νοιαζει μονο τι θελει η κορη μου.

http://www.pink-blue.gr

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ μου......ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ....

Με παρηγορήσατε πολύ με παρόμοιες καταστάσεις που συμβαίνουν ( οχι οτι χάρηκα βέβαια Crying or Very sad ) μακάρι να ήμουν Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ.......τετοια ΣΚΑΤΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...

ΕΥΤΥΧΩΣ....ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Very Happy

Ο σύζυγος μου, δεν ήρθε....αλλά είπαμε μια δικαιολογία οτι ειχε υπερωρία και στο παιδί και στον πρώη μου....οπότε δεν δημιουργήθηκε θέμα....ο γίος μου ΔΕΝ ΖΟΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ίσα ισα χάρηκε που ήταν ο βιολογικός του μπαμπάς εκεί...
Εγώ ζορίστηκα μόνο τα πρώτα 10' με το που μπήκαμε και είδα κάποιους γονείς...αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ....έχω καλή σχέση με όλους, ξέρουν την κατάσταση κι ετσι δεν υπήρχαν βλέματα, υφάκια κλπ...

κι εγώ ΧΑΡΗΚΑ......που ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τώρα είναι διπλα μας Very Happy Very Happy

κι ο σύζυγος μου δεν ήρθε όχι απο θυμό, απλά για να μην έρθουν τα παιδιά σε δύσκολη θέση...

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ Very Happy Very Happy

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ

& ΚΟΥΡΑΓΙΟ σε ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ....

ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....ΟΤΑΝ ΝΙΚΑΕΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ....Εμείς απλά μένουμε να σώσουμε...ΟΤΙ ΣΩΖΕΤΑΙ

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

19ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΕ......ΔΥΟ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ????? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Δεκ 22, 2011 12:13 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α ΩΡΑΙΑ!ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ! Very Happy

bizouka

bizouka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αφου πήγαν όλα καλα και χάρηκε και ο μικρός μπράβο!! Δύσκολες καταστάσεις πάντως αλλά συνηθισμένες απο ότι βλέπω. Ας πράττουμε τουλάχιστον με τον λιγότερο οδυνυρό τρόπο για τα παιδιά και το καλυτερο για αυτα.

http://www.pink-blue.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις