Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
184 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 184 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Παρ Ιαν 06, 2012 2:27 pm

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ.ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ?ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.Η ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΑΤΕ? ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΚΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΕΝΟΣ Κ ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ.

2ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Παρ Ιαν 06, 2012 2:31 pm

????????


Επισκέπτης
με δυο μικρα παιδια κι εγω δεν θα το εκανα προς τερψην, αλλα αν καποιος ειχε σοβαρο λογο να μεινει καπου εννοειται θα τον τακτοποιουσα...δεν εχω και χωρο....το καλοκαιρι φιλοξενησα στο εξοχικο μας τους νονους του μικρου μου, και το μονο που μου εμεινε ηταν η κουραση να εξυπηρετω, τα μαλωματα μεταξυ τους και το οτι δε θελανε να παμε πουθενα μην ξοδεψουν κανενα ευρω.....φερανε και σπορια για να καθομαστε μεσα τα βραδια.....ειναι πολυ δυσκολο να ταιριαξεις νομιζω ....

3ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Παρ Ιαν 06, 2012 2:35 pm

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου αρεσει να φιλοξενω κοσμο αλλα οχι πολυ συχνα και οχι για πολλες μερες.
οταν εχεις κοσμο στο σπιτι και εχεις και μικρα παιδια επικρατει χαος.τα παιδια εχουν το προγραμμα τους,τις συγκεκριμενες ωρες που θα φανε,θα κοιμηθουνε,οταν εχεις κοσμο ολα αυτα ανατρεπονται.ακομα και εμεις αν παμε καπου αλλου.πηγαμε στις γιορτες στην πεθερα μου και ειμασταν καθε μερα εκτος προγραμματος.
τωρα για την φιλη σου καλο θα ηταν την επομενη φορα που θα της πουν οτι θα πανε σπιτι της να τους πει οτι θα λειπουν.

4ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Παρ Ιαν 06, 2012 2:39 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω πιστεύω οτι ρόλο παίζει το "ποιούς" φιλοξενείς...αν είναι φίλοι σου και γουστάρεις έχεις και το θάρρος να τους πεις και για το πρόγραμμα των παιδιών και για όλα.φιλοξενώ πολύ συχνά φίλους και τους νονούς των παιδιών.περνάμε σούπερ. τώρα εαν είναι συγγενείς (κάποιοι αχώνευτοι) και κατ'ανάγκη άστα....
όμως εαν υπάρχει σοβαρός λόγος δεν το συζητώ...εννοείται

5ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Παρ Ιαν 06, 2012 2:46 pm

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:εγω πιστεύω οτι ρόλο παίζει το "ποιούς" φιλοξενείς...αν είναι φίλοι σου και γουστάρεις έχεις και το θάρρος να τους πεις και για το πρόγραμμα των παιδιών και για όλα.φιλοξενώ πολύ συχνά φίλους και τους νονούς των παιδιών.περνάμε σούπερ. τώρα εαν είναι συγγενείς (κάποιοι αχώνευτοι) και κατ'ανάγκη άστα....
όμως εαν υπάρχει σοβαρός λόγος δεν το συζητώ...εννοείται

θα συμφωνησω κ θα προσθεσω οτι μου αρεσει να εχω την ησυχια μου

6ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Σαβ Ιαν 07, 2012 1:52 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΩ ΓΕΝΙΚΑ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΕΙΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΞΕΝΙΕΣ ΤΟΥΣ<ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ>.ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ..ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ..ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Π.Χ ΕΞΟΧΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ,Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..

7ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Σαβ Ιαν 07, 2012 2:10 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eμεις φιλοξενουμε τη μητερα μου πολυ συχνα και για περιπου δυο βδομαδες καθε φορα,δε θα ειχα προβλημα να ηταν και παραπανω αν ηθελε να καθησει και αυτη.Εχει δικο της δωματιο πανω,θεμα χωρου δεν υπαρχει προς το παρον.Τωρα για αλλους,εξαρταται το ατομο φυσικα και τις συνηθειες του και πιο πολυ τη διακριτικοτητα και τις απαιτησεις του...εχω μια φιλη που και μαζι μας να μενε δε θα με'νοιαζε ειλικρινα,γιατι και παλιοτερα που τη φιλοξενησα,ακολουθουσε το προγραμμα της και δε με ενοχλουσε ουτε ντρεπομουν να της πω οτιδηποτε.Ειδικα τωρα που εχω παιδι εγω προσωπικα απο το προγραμμα μου δεν ξεφευγω ουτε αν εχω επισκεπτες:αν θελω να τον κοιμησω παω και δε ρωτω,καθεται ο ανδρας μου μαζι τους...πιο δυσκολα θα ερθει ο αλλος να σου καθησει μερες βεβαια οταν εχεις παιδια,μιλω για ατομα που εχουν συναισθηση βεβαια.Οι αδιακριτοι δεν εχουν θεση στη ζωη μου γενικως!

8ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Σαβ Ιαν 07, 2012 6:02 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα δεν μου πολυαρεσει να φιλοξενω..και οποτε το εχω κανει μου βγαινει παντοτε ξινο γιατι ειτε φιλος ειτε πεθερικα δεν λενε να προσαρμοστουν στους δικους μου κανονες σπιτιου!τωρα που θα γεννησω θα εχω μεγαλο προβλημα γιατι εχουμε μικρο σπιτι και 3 ατομα τα πεθερικα μου δεν χωρανε με τιποτα να τους φιλοξενησω ολους μαζι..θελουν να μου κουβαληθουν και ολοι μαζι οταν γεννησω..οταν ειπα να ερθουν ενας ενας ξινιστικαν!
τι θα κανω δεν ξερω... Sad

9ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Σαβ Ιαν 07, 2012 6:05 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα!
εμενα προσωπικα η φιλοξενια ειναι απο τα χειροτερα μου!! πραγματικα, δεν μου αρεσει καθολου!! και το λεω με την εννοια που το ειπε η Κατερινα, δηλαδη που ανεφερε για μια εβδομαδα... απαπαπαπαπα..... μεχρι στιγμης, μονο απο την μερα που εχασα την μαμα μου τον αυγουστο κ μεχρι τα "σαραντα" εμενε σε εμας ο πατερας μου- κι αυτο ερχοταν αργα το απογευμα εδω το βραδυ κοιμοταν κ το πρωι εφευγε στην δουλεια του.. ενταξει, αυτη ειναι αλλη περιπτωση κ δεν το ειδα σαν φιλοξενια, αλλα σαν χρεος μου να τον εχω κοντα μας- το ηθελα κιολας, αν κ παλι ηταν δυσκολη η "συμβιωση" αυτη...
κατα τ'αλλα εχει τυχει να ερθει η ανηψια μου βολτα να μας δει, κ να την κρατησουμε εδω το βραδυ.. αλλα ως εκει!
δεν λεω, σε καποια εκτακτη κ δυσκολη αναγκη θα φιλοξενησω κ εγω καποιον αν χρειαστει.. αλλα οχι χωρις λογο!! με τιποτα! θελω την ησυχια μου, κ κυριως την ανεση μου μεσα στο σπιτι.. να μπορω να εκφραστω ελευθερα!

10ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Σαβ Ιαν 07, 2012 10:45 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
Κ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΜΟΝΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΜΕΝΕΙ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΠΟ ΄ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΚΟΛΑΣ.

11ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Σαβ Ιαν 07, 2012 6:17 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
to spiti m einai 65 tm ...to septembrh piga na filoxeniso thn ginaika tou patera m ,me to paidaki tous alla pragmatika mou vgike h panagia den xoragame ....aderfh m ,pou xei thn idia ilikia me thn kori mpou sfazontousan....to moro eklaige...3 laloun kai 2 xoreuoun gnotan edo mesan ekatsan 6 meres kai ntropi m pou tha to po parakalousa na figoun...makari na xa megalitero spiti na eimastan pio aneta ...alla den exo to kouragio na filoxeno kanenan...

12ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 12:52 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω δεν εχω προβλημα αλλα μονο αν προκειται για τις θειες μου αδελφες της μαμας μου,κι ταδερφια της γενικως οταν ερχονται συν τον παππου μου,το καλοκαιρι ηρθε η ξαδερφη μου κ η θεια μου εμειναν εναμιση μηνα,ημασταν καθε μερα εξω,περναγαμε πολυ ωραια,η θεια μ εμενε διπλα στη μανα μ κ η ξαδερφη μ κοιμοταν σε μας,αλλα δν ειχα κανενα προβλημα,ενιωθα πολυ ανετα,απλα κουραστηκα απο το καθε μερα εξω,για να προλαβουμε ολα τα αξιοθεατα κι το κανω γτ κ εκεινοι οταν παμε πανω μας φιλοξενουν με τον καλυτερο τροπο κ περναμε ωραια, κι τωρα τις γιορτες ηρθε η θεια μ απο κρητη κ εμεινε μια βδομαδα δν ειχα προβλημα.αλλα αλλους πχ το σοι τους αντρα μου,δν θελω να τυχει,κ μαλλον δν θα ξανατυχει γτ σκοτωθηκαμε,Τωρα ασχετους κτλ,δν νομιζω να ειχα προβλημα για μερικες μερες.

13ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 1:11 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω φιλοξενήσει φίλους αγαπημένους από μακρυά όπως με έχουν φιλοξενήσει και αυτοί.
Το θέμα είναι ποιους θα φιλοξενήσεις και που.
Είχα τη δυνατότητα και έφτιαξα ειδικό χώρο (διαμόρφωσα τη σοφίτα) ώστε να μπορώ να φιλοξενήσω μέχρι και μία οικογένεια ή αλλιώς δύο ζευγάρια. Ο χώρος έχει το δικό του μπάνιο, θέρμανση και κουζίνα και νομίζω ότι έτσι το ευχαριστιέται και ο φιλοξενούμενος. Δεν μου έχει τύχει να φιλοξενήσω οικογένεια πάνω από 3 μέρες. Νομίζω ότι είναι το ιδανικό. Μ' αρέσει πάάάάρα πολύ όταν έρχονται οι αγαπημένοι μου φίλοι να μας δουν από μακρυά ή όταν πάμε εμείς. Περνάμε πάντα πάρα πολύ ωραία.
Επίσης, έχω φιλοξενήσει κόσμο στο εξοχικό των γονιών μου στη θάλασσα που αν και πιο στενάχωρα περάσαμε πάλι πολύ ωραία.
Δεν νομίζω ότι θα δεχόμουν να φιλοξενήσω άτομα που δε θα ήθελα εγώ ή ο άντρας μου. Η αλήθεια είναι ότι έχω αρνηθεί κιόλας με το πρόσχημα ότι θα λείπουμε. Όλα έχουν τα όριά τους.

14ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 1:36 am

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν μπορω να πω οτι τρελαινομαι αλλα αν υπαρχει αναγκη θα το κανω! Μου αρεσει να φροντιζω τον κοσμο αλλα οχι να μας καβαλησουν κιολας!

15ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 4:00 am

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΩ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΧΩΡΟ.
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΑ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΞΙΝΙΣΤΙΚΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΒΟΛΕΥΤΙΚΑΜΕ. (ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟ)
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.
ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ!

16ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 5:45 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου αρεσει αλλα για ατομα που θελω και εκτιμω!!!!!βεβαια τωρα πια δυσκολα γιατι μενω στο σπιτι της μαμας μου!!!!!αλλα και παλι φιλοξενουμε συχνα τη μητρια του αντρα μου για καποιες μερες και αραια και που το κουμπαρουλη μου (12 χρονων) και τους κουμπαρους μου απο το χωριο!!!!!!

17ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 8:06 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχει χρειαστει να φιλοξενησω μονο τους γονεις μου και την αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της.δεν εχω προβλημα στο να φιλοξενησω δικους μου ανθρωπους.το σπιτι ειναι μεγαλο και μου αρεσει να εχω τους δικους μου κοντα μας.αρεσει και στον αντρα μου οποτε κανενα προβλημα.

18ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 10:34 am

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΛΕΩ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑΑ ΕΧΩ ΚΟΣΜΜΟ ΣΠΙΤΙ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ!!ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ!!Κ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ Very Happy

19ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 12:20 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γενικα οχι δε μαρεσει. και το καλοκαιρι στο εξωχικο οταν σπανια ερχετε καποιος μαρεσει αλλα μετα απο λιγο με κουραζει.εχω ενα διμερισμα που το ειχα επιπλωμενο σαν βοηθητικο χωρο αποθηκευσης. τωρα πια γινετε χαμος απο πραγματα. οταν ηταν οκ ερχοπταν τα πεθερικα η καποιος ξαδερφος.τους εβαζα εκει και μια χαρα. ολη μερα μαζι μεν αλλα μπανιο και υπνος εκει. ειμασταν μονη πανω εμεις..
τωρα θα το κανουμε υπνοδωματια μαζονετα οποτε δε θα εχω χωρο και θα πρεπει στον καναπε.. εε πανω απο 2 βρυαδυα δε λεει..

20ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 1:06 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η φιλοξενία έχει να κάνει με το ποιον πρέπει να φιλοξενήσεις και βέβαια αν έχεις και τις προϋποθέσεις. Το σπίτι μου εδώ είναι 83 τμ δεν έχω τον ιδιαίτερο χώρο οπότε αν έρθει κάποιος θα κοιμηθεί στο σαλόνι έχω ένα σπαστό κρεβατάκι αλλά έχω και ένα στρώμα που γίνεται κρεβάτι . Αν έρθει η μαμά μου δεν μπορώ να τη βάλω στο στρώμα ούτε τα πεθερικά μου οπότε τους δίνω την κρεβατοκάμαρα μου και κοιμάμαι εγώ στο καναπέ ο άντρας μου στο σπαστό η ανεβάζουμε το στρώμα κρεβάτι .Δεν μπορώ να έχω μεγάλους ανθρώπους στα πόδια μου για πολλές ημέρες νιώθω ότι εισβάλλουν στο χώρο μου , τώρα αν είναι φίλοι αλλάζει με τους φίλους και γενικά τους νέους ανθρώπους είναι διαφορετικά πολύ γέλιο , πολύ δράση και γενικώς όλα στο πολύ . Το καλοκαίρι που πάμε Επίδαυρο που έχει η πεθερά μου σπίτι καλούμε φίλους αλλά τους εξηγούμε πως είναι το σπίτι είναι παλιό και δεν έχει ανέσεις για παράδειγμα τουαλέτα έχει ναι μεν μέσα αλλά δεν έχει καζανάκι έχει κουβά ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... 966307 δεν έχει μπανιέρα ντουζιέρα αν θες να κάνεις μπάνιο έξω με το λάστιχο η ζεσταίνουμε νερό στην κατσαρόλα και κάνουμε , φέτος έφτιαξα έξω στην αυλή ένα χώρο για μπάνιο με κουρτίνες μπάνιου σκούρες έτσι δεν φαίνεσαι αν κάνει κρύο κάνεις μέσα στο σπίτι στο διάδρομο κάτω έχει τσιμέντο (είναι ημιτελές το σπίτι ) αλλά όλοι όσοι έχουν έρθει στη βίλα κοτέτσι και όποιος αντέξει με το ξυπνάει το πρωί απο το άρωμα απο τις πορτοκαλιές .... ξαναέρχεται όλα είναι θέμα αν μπορείς να κάνεις cammping ελεύθερο τότε μπορείς να έρθεις ... α ξεχασα δεν έχει πόρτες εχει κάσες και αντί για πόρτες έχουμε βάλει κουρτίνες και στο μπάνιο φωνάζουμε :είναι κανείς και ακούγεται άλλος .
Ρε κορίτσια εμένα στην φιλοξενία μου την σπάέι αν ο άλλος κάθεται και δημιουργεί θέματα .Εγώ σε όλα τα σπίτια που θα πάω θα πάρω και σεντόνια μου και γενικότερα κοιτάω να βοηθάω την οικοδέσποινα .

21ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Κυρ Ιαν 08, 2012 1:26 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν έχω πρόβλημα να φιλοξενήσω κάποιον αλλά με ενδιαφέρει να είναι γνωστός γνωστή,αν και πλέον με 2 μικρά παιδιά σίγουρα αποτελεί πρόκληση!

Αυτό που δεν μπορώ καθόλου είναι να μείνω εγώ σε ξένο ή συγγενικό σπίτι.Δεν νιώθω καθόλου άνετα

22ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty http://forum.eimaimama.gr/t9827-topic Δευ Ιαν 09, 2012 12:49 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΕΓΜΑ Η ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ,ΕΙΤΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ...ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΕ,ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ.
ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΠΛΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ,ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΤΑ ΣΚΕΠΑΣΜΑΤΑ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΣΗΚΩΝΩ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΩ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.ΕΝΝΟΗΤΕ Κ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ.Μ΄ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ...

23ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Δευ Ιαν 09, 2012 1:49 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα μου αρέσει να φιλοξενώ κόσμο στο σπίτι. βέβαια όσες φορές έχω φιλοξενήσει κάποιον αυτός ήταν πολύ δικός μου άνθρωπος και δεν είχα πρόβλημα μήπως παρεξηγηθώ. δεν καταπιέζομαι καθόλου και περνάμε όλοι ωραία.
ανυπομονώ να έρθουν κάτι φίλες μου που μένουν σε άλλη πόλη. πάντα περνάω πολύ ωραία. νιώθω σα να πήγα διακοπές. κους κους το βράδυ μπροστά στο τζάκι συνοδεία ουζακίου Razz και μεζέδων. το καλυτερό μου!

24ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Δευ Ιαν 09, 2012 2:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:εμένα μου αρέσει να φιλοξενώ κόσμο στο σπίτι. βέβαια όσες φορές έχω φιλοξενήσει κάποιον αυτός ήταν πολύ δικός μου άνθρωπος και δεν είχα πρόβλημα μήπως παρεξηγηθώ. δεν καταπιέζομαι καθόλου και περνάμε όλοι ωραία.
ανυπομονώ να έρθουν κάτι φίλες μου που μένουν σε άλλη πόλη. πάντα περνάω πολύ ωραία. νιώθω σα να πήγα διακοπές. κους κους το βράδυ μπροστά στο τζάκι συνοδεία ουζακίου Razz και μεζέδων. το καλυτερό μου!


Ναι!Ωραια δεν ειναι? Μπροστα στο τζακι να ψηνεις κιολας,με φιλους καλους! Μονο που με τα παιδια δεν μπορω να τους "γυρισω" οπως θα εκανα πριν τα παιδια,ουτε να αλλαξω πολυ το προγραμμα των παιδιων.

Αντε φιλες απο την αλλη ποοολη! Laughing

25ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Empty Απ: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ... Δευ Ιαν 09, 2012 5:54 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω φιλοξενήσει ποτέ γιατί δεν έχει τύχει, τα σπίτια όλων μας (φίλοι- συγγενείς) δεν είναι πάνω απο μια ώρα αποσταση, οπότε δεν έχει νόημα.
Έχω φιλοξενηθεί όμως και ξέρω πως παίζει πολύ πολύ σημαντικό ρόλο το γιατί θες να φιλοξενήσεις ή να φιλοξενηθείς.
Ας πούμε, όταν μας φιλοξένησαν εμάς στο Λονδίνο, φροντίσαμε να πηγαίνουμε super-market σχεδόν μέρα παρά μέρα, εγώ μαγείρευα για να διευκολύνω, γενικά, δεν τους φορτωθήκαμε ούτε οικονομικά ούτε τίποτα. Απλά χρησιμοποιούσαμε ένα spare δωμάτιο για να κάνουμε πολύ παρέα με τους φίλους μας. Απο ότι μας είπαν πάντως, επειδή τους φορτώνεται πολύς κόσμος να φιλοξενήσουν, ήμασταν το μόνο ζευγάρι που δεν τους συμπεριφέρθηκε σα να ήταν ξενοδοχείο.
Αυτό εγώ το θεωρώ απαίσιο. Αν θες μόνο το κρεββάτι πήγαινε σε ξενοδοχείο βρε αδερφέ.
Το θέμα είναι η παρέα!
Α! και το άλλο κορυφαίο που μου είχαν πει τα παιδιά, ένα απο τα ζευγάρια που είχαν φιλοξενήσει, φεύγοντας, πήραν απο το ψυγείο και απο τα ντουλάπια των παιδιών ότι χρειαζόντουσαν για το ταξίδι και έφυγαν Shocked Shocked Shocked
Γενικά καλή η φιλοξενία, αλλά να έχει και ο φιλοξενούμενος λίγη τσίπα ε? Rolling Eyes Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις