Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
152 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 152 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θα πω ψέματα! όχι απλά φοβήθηκα με την καισαρική, τα έκανα πάνω μου!!!!!
και όχι γιατί δεν είχα μπει ξανά χειρουργείο, αλλά το αντίθετο! είχα κάνει πριν πολλά χρόνια σκωληκοειδίτιδα και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ χειρότερη εμπειρία από την καισαρική! και φοβόμουν πάρα πολύ όταν μου ανακοινώθηκε ότι θα κάνουμε καισαρική!
έτρεμα πάνω στο χειρουργικό κρεβάτι! 10 ρίχτερ και βάλε!
αλλά προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις!δεν σημαίνει ότι επειδή η πρώτη φορά ήταν τόσο χάλια θα έιναι και η επόμενη! να σκέφτεσαι ότι τώρα πια έχεις μια εμπειρία και ότι όλα θα είναι παιχνιδάκι μπροστά στην αρχική σου εμπειρία!
και εγώ τώρα πια σκέφτομαι ότι αν κάνω δεύτερο θα είμαι πιο προετοιμασμένη και θα πάω πιο χαλαρά! μόνο τον πόνο μετά σκέφτομαι αλλά εντάξει δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δυστυχώς!
ηρέμησε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!αγχώνεις και το μπεμπέ!

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΑΝ ΨΑΡΙ ΕΤΡΕΜΑ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΜΠΑ έγραψε:ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΑΝ ΨΑΡΙ ΕΤΡΕΜΑ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.


και μένα είχε έρθει η μαία μου, η μαία του γιατρού μου δηλαδή και μου χάιδευε το χέρι και της έλεγα συνέχεια τρέμω Νατάσα μου! περίμενα να μου απαντήσει ότι είναι φυσιολογικό αυτό! αφού τα δόντια μου χτύπαγαν μεταξύ τους από το τρέμουλο! Razz

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!!Εγω ειχα κλεισει καισαρικη με ραντεβου γιατι ηταν μεγαλος ο μπεμπης!Αλλα εσπασαν τα νερα και πηγαινα φυσιολογικα,τραβηξα μερικους πονους και μετα απο επιπλοκη πηγαμε καισαρικη ποως ειχαμε αποφασισει.Μεσα στο χειρουργειο ετρεμα ειχα κανει επισκληριδιο αλλα και παλι καπως νιωθεις οταν σε τραβανε για να βγαλουν το μωρο!Ολα πηγαν καλα! flower flower flower

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby boy έγραψε:Γεια σας κοριτσια!!Εγω ειχα κλεισει καισαρικη με ραντεβου γιατι ηταν μεγαλος ο μπεμπης!Αλλα εσπασαν τα νερα και πηγαινα φυσιολογικα,τραβηξα μερικους πονους και μετα απο επιπλοκη πηγαμε καισαρικη ποως ειχαμε αποφασισει.Μεσα στο χειρουργειο ετρεμα ειχα κανει επισκληριδιο αλλα και παλι καπως νιωθεις οταν σε τραβανε για να βγαλουν το μωρο!Ολα πηγαν καλα! flower flower flower


ναι σαν κονσέρβα δεν αισθάνεσαι την ώρα που σε ανοίγουν? Razz Razz Razz

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναιιιιιιιι!!!!!!!!!!νιωθεις τα παντα αλλα χωρις πονο!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby boy έγραψε:ναιιιιιιιι!!!!!!!!!!νιωθεις τα παντα αλλα χωρις πονο!!


άντε ντε! έλεγα και εγώ! ιδέα μου είναι! άσε που κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος ενώ με είχαν ήδη ανοίξει οπότε δεν κατάλαβα το τράβηγμα που λες όταν στο βγάζουν, αλλά όταν σε ανοίγουν και όταν σε ράβουν το κατάλαβα απολύτως χωρίς πόνο! κονσέρβα κανονική! Razz Razz

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καταλαβαινεις τα παντα σου λεω!!!!!!!Εμενα μου ειχαν βαλει και οικονομοπουλο!!!!Ασε χλιδα!!!!! Razz Razz Razz Razz

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby boy έγραψε:καταλαβαινεις τα παντα σου λεω!!!!!!!Εμενα μου ειχαν βαλει και οικονομοπουλο!!!!Ασε χλιδα!!!!! Razz Razz Razz Razz

Razz Razz Razz Razz

αν είναι έτσι να ζητήσω και εγώ κάτι σε μουσικό σουξέ στο επόμενο! θα πληρώσω που θα πληρώσω! θα έιμαι που θα είμαι ξύπνια να ακούσουμε και κανένα τραγουδάκι να βγει το μωρό χορεύοντας!

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια οταν με ανοιγαν αισθανθηκα ενα μικρο κοψιμο αλλα την ωρα που αλλα την ωρα που με ξεκοιλιαζαν για να βγαλουν το μωρο με ακουσε ολο το ιασω απο τουσ πονουσ σηκωνα την πλατη σαν δεμονησμενη. τελικα μου εβαλαν ηρεμιστικο τον πηρα για λιγο και ξυπνησα απο το κλαμα τησ μπεμπας

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αληθεια????εγω μια χαρα!καισαρικη με μουσικη!!!!!!Περιττο να σας πω οταν σηκωσαν τον μπεμπακο να τον δω ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? - Σελίδα 2 654316 ΗΤΑΝ Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!ηταν κατασπρο και ατσαλακωτο!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το ανοιγμα δεν το καταλαβα ουτε το ραψιμο που λετε μονο το τραβηγμα την ωρα που βγαλαν το μωρο και ειναι το ωραιοτερο τραβηγμα της ζωης μου και βεβαια εννοειται χωρις πονο

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Chrisi έγραψε:Εγώ ήξερα από πολλά χρόνια πριν ότι θα έκανα καισσαρική λόγω ψηλής μυωπίας. Πάντα όμως έλεγα θα έκανα ολική γιατί φοβόμουνα. Λόγω όμως κρίσεις άσθματος που παθαίνω έπρεπε να κάνω επισκληρίδιο. Τους είπα ότι θα με πιάσει το άγχος μου εκίνη την ώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Ευτυχώς ήταν προετοιμασμένοι μόλις με τους είπα ότι το νιώθω μου έβαλαν μια ηρεμιστική και όλα καλά. Τώρα πάλι θα γεννήσω με καισσαρική και πάλι θα κάνω επισκληρίδιο αλλά είμαι πιο προετοιμασμένη και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.
Γι΄ αυτό κούκλα μου να μην φοβάσαι τίποτα έχεις ήδη την εμπειρία και είσαι πιο δυνατή μετά από όλα αυτά που πέρασες. Ολα θα πάνε καλά.........
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Καλη Λευτεριά...............
σου βαλανε ηρεμιστικη πριν παθεις αγχος????εγω αφου ανεβασα πιεση και σφυγμους μου βαλανε ηρεμιστικη
και τωρα ο γιατρος μου ειπε το προηγουμενο βραδυ να πιω ενα στεντον και εαν εχουμε θεμα ηρεμιστικη
ενω εγω ηθελα να την κανω ετσι και αλλιως
ζητησα επισης να κανω επισκληριδιο στο δωματιακι πριν το χειρουργειο οπου θα ειναι και ο αντρας μου μαζι
μιλαμε τα γραφω και τρεμω

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσι μου αφου το λες και εσυ απο το ανχος τα παθαινεις ολα, δες το αλλιως αν δεν ανχωθεις δεν θα ανεβασεις παλμους ολα καλα θα πανε, αν απο τωρα το λες θα γινει, εχεις ενα υγιες μωρακι την διαδικασια την ξερεις χαλαρωσε και απολαυσε τη γεννα του μωρου, δεν θα το ξαναζησεις και μετα θα αναπολεις να εισουν χαλαρη εκεινη την ωρα

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:βρε κοριτσι μου αφου το λες και εσυ απο το ανχος τα παθαινεις ολα, δες το αλλιως αν δεν ανχωθεις δεν θα ανεβασεις παλμους ολα καλα θα πανε, αν απο τωρα το λες θα γινει, εχεις ενα υγιες μωρακι την διαδικασια την ξερεις χαλαρωσε και απολαυσε τη γεννα του μωρου, δεν θα το ξαναζησεις και μετα θα αναπολεις να εισουν χαλαρη εκεινη την ωρα
αχ μιλουπακι μου δεν ειναι ευκολο να διαχειριστω το αγχος μου
σε ψυχολογο παω αγχολυτικα επαιρνα τιποτα
και φοβαμαι οτι δεν θα το κοντρολαρω

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ξερω κοριτσι μου αλλα αλαξε σταση εστω απο τωρα αρχισε να κανεις ανθιποβολη στον εαυτο σου συγκεντωσου οραματισου την στιγμη που πας να γεννησεις ολες τις διαδικασιες αφου τις ξερεις και φαντασου οτι εισαι ηρεμη ολα πανε καλα και γεννας, καντω πολλες φορες και λεγε συνεχεια στον εαυτο σου οτι ολα θα ειναι καλα θα καταφερω να ειμαι ψυχραιμη, δες πολλες φορες με το μυαλο σου το εργο που σου λεω, βοηθαει πιστεψε με!! τουλαχιστον προσπαθησε να κανεις αυτο οσο ειναι καιρος πριν πας να γεννησεις κατι ειναι μπρος στο τιποτα και σταματα αμεσα να λες θα με ξαναπιασει το ξερω, καντο ομως και αν σε πιασει εκει οκ, αλλα αν το κανεις πολλες φορες θα περασει μεσα σου και οταν πας θα ειναι σαν να το εχεις ζησει, προσπαθησε

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:το ξερω κοριτσι μου αλλα αλαξε σταση εστω απο τωρα αρχισε να κανεις ανθιποβολη στον εαυτο σου συγκεντωσου οραματισου την στιγμη που πας να γεννησεις ολες τις διαδικασιες αφου τις ξερεις και φαντασου οτι εισαι ηρεμη ολα πανε καλα και γεννας, καντω πολλες φορες και λεγε συνεχεια στον εαυτο σου οτι ολα θα ειναι καλα θα καταφερω να ειμαι ψυχραιμη, δες πολλες φορες με το μυαλο σου το εργο που σου λεω, βοηθαει πιστεψε με!! τουλαχιστον προσπαθησε να κανεις αυτο οσο ειναι καιρος πριν πας να γεννησεις κατι ειναι μπρος στο τιποτα και σταματα αμεσα να λες θα με ξαναπιασει το ξερω, καντο ομως και αν σε πιασει εκει οκ, αλλα αν το κανεις πολλες φορες θα περασει μεσα σου και οταν πας θα ειναι σαν να το εχεις ζησει, προσπαθησε
θα το ξεκινησω απο τωρα αυτο μιλουπακι μου μακαρι να πιασει εχω 17 μερες μπροστα μου

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pana έγραψε:
το 2006 εμεινα εγκυος και στο β επιπεδου βρεθηκαν ανωμαλιες στην καρδια στο κεφαλι στον εγκεφαλο και σε ολο το προσωπο και μη βιωσιμο μωρο σταματαγε η καρδια του
ημουν 25 εβδομαδων ο γιατρος ηταν αλλου τιποτα δεν ειχε δει
κινδυνευα και εγω πλεον οπτε εκανα διακοπη
εκανα φυσιολογικο τοκετο(2 μερες γενναγα)αλλα μωρο δεν πηρα καθως εφυγα Crying or Very sad παρα μονο νεκροψιες
και τρελλα
κρισεις πανικου και ψυχχολογοι για να το ξεπερασω
μετα απο 3 χρονια εκανα την αννα μαρια και την ωρα που γενναγα πηγα να μεινω 210 σφυγμους απο αγχος και φοβο ,ισως ξαναθυμηθηκα ολα οσα περασα ισως φοβηθηκα μην χασω την αννα μαρια δεν ξερω
οι ιδιοι φοβοι τωρα που πλησιαζω με ξαναπιασαν
φοβαμαι να παω και εαν ανεβασω παλι σφυγμους?

Πέρασες κάτι πολύ δύσκολο που όποια γυναίκα και αν ήταν στη θέση σου θα ένιωθε τα ίδια συναισθήματα.
Όμως τώρα έχεις ήδη ένα παιδάκι, χωρίς να ξεχνάς εκείνο που έχασες-πάντα θα είναι στην καρδιά σου-και είσαι έτοιμη να φέρεις στον κόσμο το δεύτερο παιδάκι σου!

Στην πρώτη μου γέννα ένιωθα ανυπεράσπιστη στα χέρια της γιατρού μου. Έκανα καισαρικη με ολική νάρκωση και με πίεση 19 Shocked Νόμιζα ότι δεν θα έβγαινα ζωντανή από το χειρουργείο! Στη δεύτερη κόρη μου αγχώθηκα την ώρα που με ετοίμαζαν αλλά αμέσως σκέφτηκα το γιατρό μου και συνήλθα!!! Έλεγα στον εαυτό μου ότι πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα και ότι θα καταφέρουμε όλοι μαζί. Έτσι και έγινε. Γέννησα, ναι μεν πάλι με καισαρική, αλλά με επισκληρίδιο και το ευχαριστήθηκα.

http://mammael.blogspot.com/

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pana έγραψε:
Chrisi έγραψε:Εγώ ήξερα από πολλά χρόνια πριν ότι θα έκανα καισσαρική λόγω ψηλής μυωπίας. Πάντα όμως έλεγα θα έκανα ολική γιατί φοβόμουνα. Λόγω όμως κρίσεις άσθματος που παθαίνω έπρεπε να κάνω επισκληρίδιο. Τους είπα ότι θα με πιάσει το άγχος μου εκίνη την ώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Ευτυχώς ήταν προετοιμασμένοι μόλις με τους είπα ότι το νιώθω μου έβαλαν μια ηρεμιστική και όλα καλά. Τώρα πάλι θα γεννήσω με καισσαρική και πάλι θα κάνω επισκληρίδιο αλλά είμαι πιο προετοιμασμένη και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.
Γι΄ αυτό κούκλα μου να μην φοβάσαι τίποτα έχεις ήδη την εμπειρία και είσαι πιο δυνατή μετά από όλα αυτά που πέρασες. Ολα θα πάνε καλά.........
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Καλη Λευτεριά...............
σου βαλανε ηρεμιστικη πριν παθεις αγχος????εγω αφου ανεβασα πιεση και σφυγμους μου βαλανε ηρεμιστικη
και τωρα ο γιατρος μου ειπε το προηγουμενο βραδυ να πιω ενα στεντον και εαν εχουμε θεμα ηρεμιστικη
ενω εγω ηθελα να την κανω ετσι και αλλιως
ζητησα επισης να κανω επισκληριδιο στο δωματιακι πριν το χειρουργειο οπου θα ειναι και ο αντρας μου μαζι
μιλαμε τα γραφω και τρεμω

Μου έβαλαν ηρεμιστική όταν αγχώθηκα και τους το είπα. Δυστυχώς εμένα δεν άφησαν τον άντρα μου μέσα όταν μου έκανα την επισκληριδιο. Μπήκε αμέσως μετά. Έλα ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι. Και να σου πω και κάτι. Τώρα είδα την ημερομηνία τονίζω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα θρησκόληπτη αλλά 17 Ιουλίου είναι της Αγίας Μαρίνας που είναι για τα μωρά. Αρα θα είναι μαζί σου μην ανυσηχείς για τίποτα........

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια σας ευχαριστω ολες
σημερα το βραδυ φευγω για το εξοχικο μας στην νεα μακρη για να μεινει η αννα μαρια με την θεια μου
και απο εκει σαβατο για ιασω και ο θεος μαζι μου
χρειαζομαι τις προσευχες σας ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? - Σελίδα 2 417472 ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? - Σελίδα 2 417472 το αγχος ειναι στο φουλ

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολα θα πανε καλα....μην ανησυχεις καθολου!

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλο κορίτσι μου..........

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με το καλό σου εύχομαι! σκέψου μόνο ότι επιτέλους θα πάρεις το μικρό σου αγγελούδι αγκαλιά! όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς! ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? - Σελίδα 2 834918

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw stin prwti kaisariki imoun sxetika iremi...otan me ekann tin raxiaia omws arxisa na tremw san to psari...molis me epiase eniwsa tin apoliti galini...twra omws m exei piasei enas tromeros panikos...nomizw oti den tha vgw pote ap to xeirourgeio....fovamai tin stgmi pou tha apoxairetisw ton antra mou kai tin koroukla mou ...autes oi fovies me epiasan meta tin genna pou eixa tromeri epiloxeio katathlipsi...i katathlipsi efige oi fovoi emeinan...isws ftaiei pleon oti eimai kai makria apo tous goneis mou

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξεκινησα για το μαιετηριο στην 38 εβδομαδα με σασμενα νερα και καναμε την ετοιμασια για Φ.Τ δυστυχως επειδη ειχαν αλλοιωθει οι παλμοιτου μωρου αλλα και επειδη εγω δνε ειχα καθολου πονους ηρθε ο γιατρος μου και μου ειπε οτι θα γενησω με καισαρικη .Αν φοβηθηκα Οχι για μενα αλλα για το μωρο ηθελα να ειναι καλα ... Εκανα ολικη κοιμηθηκα ξυπνησα και ολα καλα κανενα απολυτως προβλημα ξερεις στο διαδομο πηγαινοντα ςγια το χειρουργειο σκεφτομουν :ηρεμησε Βαρβαρα εδω ξεγεναγανε πριν 40 χρονια με καισαρικη και το μονοπου ειχα στο μυαλο μου ηταντο μωρο μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις