Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Και το σπαθολαδο είναι λένε σούπερ,αν κ εγω έβαζα βαζελυνη.Αμυγδαλελαιο ε;καλο ακούγεται.

και ειναι και φτηνο..2,30ε το περνω απο φαρμακειο

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μαι κ εγω...με πεθυμησατε;;;

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα απο 2 ραγαδες δεξια και αριστερα της κοιλιας...εβαλα μια κρεμα που μου εδωσε η δερματολογος αλλα δεν εκανε κ τιποτα σπουδαιο...

τωρα με την δευτερη εγκυμοσυνη ΓΕΜΙΣΑ..ειχα σε ολο το μηκος της κοιλιας λες κ με ειχαν κοψει κοντα κοντα με μαχαιρι..

πηρα μια φτηνη κρεμα (mama due) και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλη...

αλλα μαλλον θα δοκιμασω το αμυγδαλελαιο να δω...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χρυσαφακι έγραψε:εχω ακουσει οτι οσο ανοιξεις στην πρωτη εγυμοσυνη ανοιξες!!
μετα δεν ξανα κανεις ραγαδες επειδη εχει ανοξει ηδη το δερμα...
το λεω επιφυλαχτηκα! ετσι εχω ακουσει!!
δεν το υπογραφω.. χιχιχι Laughing
ευχομαι ομως να ειναι αληθεια..........

έλα που δεν είναι!στη πρώτη κόρη έκανα 3 και στη δεύτερη γέμισα! θα δοκιμάσω και εγώ το αμυγδαλέλαιο...αν και δεν περιμένω θαύματα. κα ιστη πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα μια ακριβή και τελικά τζίφος...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ νομίζω ότι αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις, είναι καθαρά θέμα δέρματος. Οι κρέμες απλά βοηθούν στο να μην γίνουν τόσο χάλια όσο θα γίνονταν χωρίς αγωγή.

Εγώ έβαζα την percutalfa από τον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και παρόλο που πήρα 16 κιλά, δεν έβγαλα ούτε μία ...η κολλητή μου πάλι που έβαζε και αυτή συνέχεια γέμισε ραγάδες στην κοιλιά...

Πιστεύω ότι είναι σαν τις πανάδες στο δέρμα, όσες αλειφές και να βάλεις δεν φεύγουν !!!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει 10 κιλα ,ενω εβαζα αλοιφεσ εκανα στο στο στηθος και τους μηνρους ,στην δευτερη πηρα 21 και εκανα 2-3 στην κοιλια ..και δεν φευγουν...αλλα να σου πω κατι αγαπω το σωμα μ ετσι οπως ειναι και ετσι δεν με ενδιαφερει ....να ειμαστε καλα να εχουμε την υγεια μας ... Very Happy

31Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Παρ Ιαν 13, 2012 1:59 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΡΑΓΑΔΕΣ.ΙΣΩΣ ΛΙΙΙΙΙΓΟ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΝΥΔΑΤΩΜΕΝΟ ΕΙΤΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΕΙΤΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΥΔΑΤΙΚΟ ΛΑΔΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ.ΚΑΙ ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΑΓΑΔΕΣ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!ΑΥΤΑ.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτα που λεει η κριστι ειναι σωστα! βρηκα ομως κολπο και εξαφανισα τις ραγαδες. εγω ειχα κατακοκκινες ραγαδεςκαι τεραστιες αφου οποια φιλη μου τις εβλεπε νομιζε οτι ειναι σημαδια απο την καισαρικη. χαλια μαυρα. εβαζα λοιπον 2 φορες τη μερα τη Reconstria Της frezyderm και ουτε ο γυναικολογος δεν πιστευε το πως εξαφανιστηκαν. δοκιμασε τη και θα δεις μεγαλη διαφορα. ειναι λιγο ακριβη βεβαια (25 ευρω) αλλα με δυο σωληναρια επανηλθα. χαλαλι τα 50 ευρω για να φτιαξει το σωμα μου.

http://stardustwork.blogspot.com

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
antonia32 έγραψε:αυτα που λεει η κριστι ειναι σωστα! βρηκα ομως κολπο και εξαφανισα τις ραγαδες. εγω ειχα κατακοκκινες ραγαδεςκαι τεραστιες αφου οποια φιλη μου τις εβλεπε νομιζε οτι ειναι σημαδια απο την καισαρικη. χαλια μαυρα. εβαζα λοιπον 2 φορες τη μερα τη Reconstria Της frezyderm και ουτε ο γυναικολογος δεν πιστευε το πως εξαφανιστηκαν. δοκιμασε τη και θα δεις μεγαλη διαφορα. ειναι λιγο ακριβη βεβαια (25 ευρω) αλλα με δυο σωληναρια επανηλθα. χαλαλι τα 50 ευρω για να φτιαξει το σωμα μου.

εγώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έβαζα την prevenstria της frezyderm αλλά δυστυχώς έκανα ραγάδες...νομίζω τελικά είναι θέμα δέρματος! μάλλον είσαι τρομερά τυχερή!!!!!!!!!ίσως την πάρω να δω εαν θα έχω την ίδια τύχη!

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
jojo_mama έγραψε:Να μαι κ εγω...με πεθυμησατε;;;

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα απο 2 ραγαδες δεξια και αριστερα της κοιλιας...εβαλα μια κρεμα που μου εδωσε η δερματολογος αλλα δεν εκανε κ τιποτα σπουδαιο...

τωρα με την δευτερη εγκυμοσυνη ΓΕΜΙΣΑ..ειχα σε ολο το μηκος της κοιλιας λες κ με ειχαν κοψει κοντα κοντα με μαχαιρι..

πηρα μια φτηνη κρεμα (mama due) και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλη...

αλλα μαλλον θα δοκιμασω το αμυγδαλελαιο να δω...

Tη mamma due ποσες μερες μετα τον τοκετο την ξεκινας;;;

35Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Παρ Ιαν 13, 2012 2:33 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΝ.ΑΝ ΑΣΠΡΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

36Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Παρ Ιαν 13, 2012 2:35 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
antonia32 έγραψε:αυτα που λεει η κριστι ειναι σωστα! βρηκα ομως κολπο και εξαφανισα τις ραγαδες. εγω ειχα κατακοκκινες ραγαδεςκαι τεραστιες αφου οποια φιλη μου τις εβλεπε νομιζε οτι ειναι σημαδια απο την καισαρικη. χαλια μαυρα. εβαζα λοιπον 2 φορες τη μερα τη Reconstria Της frezyderm και ουτε ο γυναικολογος δεν πιστευε το πως εξαφανιστηκαν. δοκιμασε τη και θα δεις μεγαλη διαφορα. ειναι λιγο ακριβη βεβαια (25 ευρω) αλλα με δυο σωληναρια επανηλθα. χαλαλι τα 50 ευρω για να φτιαξει το σωμα μου.
ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ?

εγώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έβαζα την prevenstria της frezyderm αλλά δυστυχώς έκανα ραγάδες...νομίζω τελικά είναι θέμα δέρματος! μάλλον είσαι τρομερά τυχερή!!!!!!!!!ίσως την πάρω να δω εαν θα έχω την ίδια τύχη!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξέρω αν είναι θέμα δέρματος ή θέμα τύχης. έγώ έχω ραγάδες από μικρή που είχα παχύνει απότομα. στην εγκυμοσύνη πήρα 22 κιλά, που ευτυχώς τα έχασα, και δεν έκανα άλλες, στην κοιλιά καμία. έβαζα μπέιμπι όιλ μόνο

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι καθαρα θεμα ελαστικοτητας του δερματος της καθε γυναικας.Το δικο μου δερμα μολις εμεινα εγκυος κ αρχισε η κοιλια κ τεντωνοταν,γεμισα ραγαδες σαν οπως ειπε κ αλλη κοπελα να την εσκισαν με μαχαιρι,κι ελαχιστες που δν φαινοντουσαν καν στο στηθος στα πλαγια,αλλα τωρα στην 2ρη ισως επειδη ηταν ηδη μεγαλη η κοιλια,επειδη μετα τη γεννα παχυνα πιο πολυ κ δλδ δν ξεκινησε να ξεχειλωνει η κοιλια,ισως γιαυτο δν εκανα περισσοτερες,δλδ η κοιλια μου μεγαλωσε ελαχιστα κ απλα πιο πολυ σκληρυνε,η οπως λεω εγω ειχε ολες τις προδιαγραφες για κοιλια εγκυου,απλα ελειπε το εμβρυο :p!!!!
Στο θεμα μας ομως,οτι κ να βαλετε δν κανει δουλεια,καιτ που ισως λιγο βοηθησει ελαχιστα την κατασταση ειναι το αμυγδαλελαιο,γτ απλα ενυδατωνει πολυ την κοιλια,κι ισως οι ραγαδες ειναι λιγοτερες,αλλα σιγουρα δν εξαλειφοντε ουτε εξαφανιζονται ουτε εμποδιζουν την εμφανιση ραγαδων,οποτε μην χαλατε ενα σωρο λεφτα σε πανακριβες κρεμες.

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kastallia έγραψε:
jojo_mama έγραψε:Να μαι κ εγω...με πεθυμησατε;;;

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα απο 2 ραγαδες δεξια και αριστερα της κοιλιας...εβαλα μια κρεμα που μου εδωσε η δερματολογος αλλα δεν εκανε κ τιποτα σπουδαιο...

τωρα με την δευτερη εγκυμοσυνη ΓΕΜΙΣΑ..ειχα σε ολο το μηκος της κοιλιας λες κ με ειχαν κοψει κοντα κοντα με μαχαιρι..

πηρα μια φτηνη κρεμα (mama due) και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλη...

αλλα μαλλον θα δοκιμασω το αμυγδαλελαιο να δω...

Tη mamma due ποσες μερες μετα τον τοκετο την ξεκινας;;;

εγω την ξεκινησα καμμια βδομαδα μετα οταν βγηκα να παρω φαρμακα κ την ειδα..εχει κ mamma uno για τη διαρκεια της εγκυμοσυνης...εμενα ειναι ακομα κοκκινες οι ραγαδες οποτε ακομα βαζω

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την κρεμα την εβαλα 2 μηνες αφου γεννησα γτ τοτε την ανακαλυψα και εκανε δουλεια. κ εγω εβαζα την κρεμαπροληψης και εκανα ραγαδες πολλες κ μεγαλες. δουλεια ομως εκανε η κρεμα αναδομησης που σου ειπα. η αλλη για την προληψη ηταν... Sad

http://stardustwork.blogspot.com

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 7ο ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΡΑΓΑΔΑ? ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΛΕΤΕ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΑΤΕ?

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για ραγάδες και γενικά για σημάδια παντός είδους έχω δοκιμάσει την elicina την οποία την χρησιμοποιουν και για σημάδια από εγχειρήσεις.Είναι τρομερά αναπλαστική.Ένας γνωστός μου την έβαζε στο πρόσωπο για σημάδια από ακμή και είδε μεγάλο αποτέλεσμα.Είναι στα 30 ευρώ αλλά κρατάει πολύ γιατί βάζεις λίγη ποσότητα και είναι και καλη κατά τη γνώμη μου.Εγώ δεν είχα ραγάδες αλλά από την εγκυμοσύνη και το τράβηγμα του δέρματος είχα τρομερή φαγούρα και έκανα μέχρι πληγές που τα σημάδια είχαν μείνει για αρκετό καιρό μετα και μου φύγαν μ'αυτή την κρέμα.Η αδερφή μου την έβαλε για ραγάδες και καμια φορά τη βάζει και στο πρόσωπο για ρυτίδες.Βλέπεις διαφορά!!

http://shineon-n-on.blogspot.com

Martha*

Martha*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elpidamamy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 7ο ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΡΑΓΑΔΑ? ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΛΕΤΕ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΑΤΕ?

δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κανεις.εγω πηρα 19 κιλα εκανα πολυ μεγαλη κοιλια κι ομως δεν εκανα.απο την πρωτη μερα που εμαθα ομως οτι ειμαι εγκυος εβαζα βαζελινη.την σιχαθηκα 9 μηνες.ειναι το καλυτερο νομιζω.

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε κορίτσια είναι αλήθεια πως αν έχεις φαγούρα στην κοιλιά είναι σημάδι πως θα κάνεις ραγάδες?? Γιατί εγώ έχω, βέβαια ψηλά περίπου στο στομάχι και είμαι ακόμη στον 4ο μήνα!! Ξεκίνησα να βάζω μια κρεμούλα της chicco που μου την πρότεινε μια φίλη η οποία είναι έγκυος στο δεύτερο.
Βάζω σε κοιλιά και γλουτούς. Στο στήθος δεν ξέρω αν κάνει.
Ο γιατρός μου είχε πει πως οι ακριβές κρέμες δεν κάνουν δουλειά και πως αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις. Απλά μου πρότεινε να πάρω μια φτηνή και να βάζω έτσι για πρόληψη ή αλλιώς βαζελίνη. Αλλά τη βαζελίνη την φοβάμαι επειδή είναι παράγωγο πετρελαίου.
Σκέφτομαι να πάω να πάρω και αμυγδαλέλαιο από το φαρμακείο και να βάζω παράλληλα.

Η ίδια φίλη μου είπε πως στην πρώτη εγκυμοσύνη το αμυγδαλέλαιο το χρησιμοποιούσε όχι για πρόληψη ραγάδων αλλά για να μη χρειαστεί να σκιστεί πολύ κατά την διάρκεια του τοκετού....

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια εγω την πατησα ασχημα..πηρα 25κιλα στην εγκυμοσυνη εβαζα απο τη αρχη και βαζελινη καιbaby oil μετα το μπανιο αλλα στον 8ο μηνα ξεχειλωσα στην κυριολεξια!!!στην αρχη ειχα φαγουρα μετα εβγαλα τοσο βαθιες ραγαδες κατακοκκινες που με πονουσαν!!!ο γυναικολογος μου ειπε οτ,ι οτι και να βαλεις αν το δερμα σου ειναι να βγαλει θα βγαλει..αποτελεσμα?ανοιξε το δερμα μου και εχει χαλαρωσει κι ολας..παω γυμναστηριο λιωνω και θα δω τι θα γινει..Αλλα εχω επηρεαστει και ψυχολογικα,ντρεπομαι να βλεπει και ο αντρας μου την κοιλια μου..Τι κορσεδες εβαλα,ακομα βαζω κρεμα δεν βλεπω ιδιαιτερα αποτελεσματα..

xrisi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ponemeni istoriaaaa...parolo p xrisimopoiousa poses kremes..gemisa!!!eutixws mono stn koilia..alla ti na to kaneis!!gemisa!!koritsia dn feugoun me tpt..k gw paw gimnastirio liwnw,vazw amigdalelaio akoma..alla oi atimes dn prokeitai na figoun pote..k an k einai kokkines k lene tis prolavaineis,tis prolavaineis na ginoun aspres!!xarakwmenes koilies vgeite stin paralia meta... Razz Razz Razz

Mammy in love

Mammy in love
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κι από μένα Very Happy !Οι ραγάδες είναι ένα πονεμένο θέμα Rolling Eyes .Εγώ απο μικρή είχα ραγάδες στα μπούτια αλλά δεν φαίνονται ιδιαίτερα .Όμως το δερματάκι μου (κληρονομιά απο τον μπαμπά μου Rolling Eyes ) κάνει εύκολα ραγάδες Crying or Very sad .Όταν έμεινα έγκυος στο μπουμπούκι μου έκανα ραγάδες αμέσως στο στήθος Crying or Very sad .Αυτές που έκανα στην κοιλιά δεν με καίνε και πολύ κάνω ότι δεν τις βλέπω Laughing ,άλλωστε είναι χαμηλά και στην παραλία τις κρύβει το μαγιό του στήθους όμως με χαλάνε πολύ.Έχω και τον μικρό που με Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 136747 ,καταλαβαίνετε...Δεν ξέρω πως θα βγει το στήθος από όλη αυτή την ιστορία άλλα χαλάλι Very Happy ,έχω το αγοράκι μου που με πέρνει αγκαλιά και λέει όλο χαρά ¨μαμά καλή!¨ και εκει μου περνάνε όλα Very Happy !

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλημερα!
η αληθεια ειναι οτι αν εχεις φαγουρα ειναι ενδυξη οτι η κοιλια "τεντωνει" σαφεστατα..!
εγω πεθαινα απο τη φαγουρα γυρω απο τον αφαλο κ κατω στην κοιλια εκει που ειναι το "λαστιχο του παντελονιου" για να σας δωσω να καταλαβετε..
κ εγινα χαλια Sad Sad
καταλαβαινω τι εννοειτε οταν λετε οτι "ντρεπομαι να την βλεπει ο αντρας μου"
ακριβως τα ιδια εχω κ εγω κ ας εχουν περασει 2,5 χονια!
δεν φευγουν οι ατιμες!!!
μωρε τι κορσεδες,τι κρεμες κ πριν κ μετα,γυμναστηκη...
οτι θες...! αυτες εκει!
ειναι στο δερμα..!
μια γνωστη μου ειχε δυδυμα κ δεν ανοιξε καθολυ λεει!
δεν ξερω αν ειναι αληθεια ή ετσι μου το ειπε για να βγει απο πανω,αφου της ειπα οτι εγω εγινα χαλια..
στον 7ο εβγαλα ραγαδες!!
πριν δεν ειχα ουτε σημαδακι τριχας..
κοιλια,στηθος,κ ψωμακια εγιναν....
ριγε!!!! για να μην πω κοτλε!!!!
μαρεσει που ελεγα, "σιγα μην δεν θυλασω το παιδακι μου για να μην χαλασω το στηθος μου"
πιο στηθος δηλαδη;;;
μεγαλυτερο εχει το κοτοπουλο!!!!!!
δεν περιμενα οτι μπορουσε να γινει κ χειροτερο απο'τι ητανε πριν.. Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787 Η ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ!! ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? - Σελίδα 2 534787

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΡΘΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ;;
ΚΑΛΕ ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;
ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΓΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΓΜΤ ΜΟΥ.....!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!

Xristina 2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια δοκιμάστε την κηραλοιφή. Είναι πολύ εύκολη να τη φτιάξεις, αλλά και αν θες να την αγοράσεις πολύ οικονομική. Απλά προσοχή το κερί να είναι από άνθρωπο που εμπιστεύεστε για να μην είναι επεξεργασμένο και χάσει τα θρεπτικά συστατικά! Εγώ το αγοράζω από φίλους μελισσουργούς και με έσωσε! Είναι και καταπληκτική για τα συγκάματα του μωρού!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις