Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
113 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 113 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 9:15 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμαδες εχει αντιμετωπισει καμια σας καντιντα? Πώς την αντιμετωπισατε? Δεν εχω καταφερει ακομα να δω δερματολογο, εχει λιγες μερες που ειναι ερεθισμενες οι θηλες,κοκκινες,και χθες ειχα ενοχληση ολη μερα στο ενα στηθος. Οταν θηλαζει η μικρη με ποναει.Σημερα σταματησε ο συνεχης πονος αλλα κ παλι οταν θηλαζει η μικρη δεν ειναι κ τοσο ευχαριστο. Διαβασα τις οδηγιες που δινει μια συμβουλος,εκανα κομπρεσες με μαγειρικη σοδα και ΥΠΕΦΕΡΑ!Δοκιμασα και με χαμομηλι κ καπως με ανακουφισε.
Θα παω σε γιατρο αλλα μεχρι τοτε εχετε καποιο γιατροσοφι?help.

κοιταξα κ το στομα της μικρης,οσο με αφηνει δλδ και δεν ειδα ουτε σπυρακια ουτε κατι αλλο.

(αν αργησω να απαντησω σορυ αλλα εχω προβλημα με το κομπιουτερ μου)

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εκτός από κόκκινες και ερεθισμένες θηλές και πόνο στο στήθος, μήπως έχεις κανένα άσπρο σημαδάκι σαν αποχρωματισμό σε σχήμα μικρής τελίτσας στη θηλή; Σε ρωτάω γιατί αυτά τα είχα εγώ πριν λίγο καιρό και από αυτά που διάβασα υπέθεσα ότι είναι καντιτα, χωρίς να είμαι σίγουρη. Αυτό που συστήνεται πάντως , είναι να κόψεις τη ζάχαρη

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι, δεν εχω τετοια σημαδια.Ειναι ασχημος ερεθισμος, κοκκινος, και σαν να εχει καψιματα μικρα. Διαβασα για την ζαχαρη κ το ασπρο ψωμι, σημερα δεν εφαγα κατι απο αυτα.Εβαλες καποια αλοιφη? Διαβασα οτι μπορει να αργησει να φυγει Rolling Eyes σου κρατησε καιρο?

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι και μικρά καψίματα είχα. Και το μωρό είχε ασπράκια στο στόμα λίγες μέρες. Όχι δεν πήγα σε γιατρό οποτε δεν έβαλα κάποια αλοιφή και κράτησε περίπου 10 μερές. Τώρα το γιατί δεν πήγα να με δει μη με ρωτάς....με πιάνει ο μαζοχισμός καμιά φορά....

5Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 10:25 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γμτ, ειναι ενοχλητικο πολυ! Αφου σας περασε μια χαρα! Θα την βγαλω με κομπρεσες μεχρι το Σαββατο που θα δω γιατρο.

6Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 11:10 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos, εννοείς μυκητίαση; η Πατσούρου λέει ξέπλυμα μετά το θηλασμό με νερό, κομπρέσες με ξυδόνερο (μισό-μισό), όχι επιθέματα εμπορίου. Αν το μωρό έχει στοματίτιδα, βάζεις στη θηλή την ίδια αλοιφή που βάζεις στο στόμα του μωρού. Ό,τι βάζει το μωρό στο στόμα του, να το βράζεις για 20 λεπτά και να το πετάξεις σε 7 μέρες. Καλή αλοιφή είναι η Daktarin, αλλά καλύτερα ρώτα έναν γιατρό.

7Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 11:35 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπορεις να βαζεις κ το γαλα σου γυρω γυρω κ πανω στην θηλη θα σε ανακουφιζει σιγουρα!

8Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 10:24 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα,
bonheur μυκητας ειναι, αλοιφη δεν εχω βαλει,περιμενω να το δει δερματολογος πρωτα.Να τα βραζω ολα 20 λεπτα?δλδ και το κουταλι που θα φαει?Τις πιπιλες?
Μαμαμια το γαλα το εβαλα αλλα δεν ειδα ανακουφιση, Rolling Eyes

9Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 11:35 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Kαλημερα,
bonheur μυκητας ειναι, αλοιφη δεν εχω βαλει,περιμενω να το δει δερματολογος πρωτα.Να τα βραζω ολα 20 λεπτα?δλδ και το κουταλι που θα φαει?Τις πιπιλες?
Μαμαμια το γαλα το εβαλα αλλα δεν ειδα ανακουφιση, Rolling Eyes

επαθα-2-φορες-μαλιστα-και-μου-εδωσαν-μια-αλοιφη-φτιαχτη-απο-φαρμακει0-σου-δινω-τα-συστατικα:

15γρ-bactroban
15gr-betnovate
5gr-dactarin

κραταει-2-μηνες-στο-ψυγειο-βαζεις-3-φορες-ημερα-αφηνωντας-το-στηθος-να-παρει-αερα-και-οταν-θες-να-θηλασεις-ξεπλενεις-με-νερακι!!!σε-καταλαβαινω-απολυτα-αν-θες-οτιδιποτε-να-σου-δωσω-το-τηλ-μου-περαστικα!!

10Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Πεμ Ιαν 12, 2012 11:50 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eυχαριστω Βαρβαρα Smile θα δω τι θα μου δωσει ο γιατρος αυριο κ θα σου στειλω μηνυμα, σκεφτομαι το μικρο μην εχει κι αυτο στο στομα του Rolling Eyes κ δεν μπορω να θηλασω απο το ενα στηθος με ποναει ρε γμτ...
δεν μπορω να μπω ευκολα κ στο ιντερνετ εχω θεμα με το κομπιουτερ γμτ την ατυχια μου μεσα Twisted Evil

11Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 12:38 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την-κρεμα-μου-την-εδωσαν-στον-συνδεσμο-θηλασμου-και-αν-εχει-και-το-παιδι-θα-παρεις-μια-γελη-για-μυκητες-στοματος-ειδικη..-πολλες-μαμαδες-στον-συνδεσμο-ειχαν-μυκητες-και-εβαζαν-αλοιφες-και-τους-εφευγαν-δεν-ειναι-τιποτα!!προσεχε-τα-επιθεματα-και-θα-δεις-θα-περασει-μια-χαρα-θα-εισαι!

12Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 12:41 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο-δερματολογος-παλι-θα-σου-πει-να-σταματησεις-τον-θηλασμο-η-θα-φοβηθει-να-σου-δωσει-κατι-για-να-μην-εχει-ευθηνη--αν-παθει-κατι-το-μωρο-...........τα-γνωστα-που-κανουν-οι-γιατροι-

13Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:20 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Kαλημερα,
bonheur μυκητας ειναι, αλοιφη δεν εχω βαλει,περιμενω να το δει δερματολογος πρωτα.Να τα βραζω ολα 20 λεπτα?δλδ και το κουταλι που θα φαει?Τις πιπιλες?
Μαμαμια το γαλα το εβαλα αλλα δεν ειδα ανακουφιση, Rolling Eyes

Όλα 20 λεπτά. Λέει ότι αν τα κάνεις αυτά θα δεις βελτίωση σε 48 ώρες. εμένα είχε πάθει στοματίτιδα ο μικρός μου από αντιβίωση κι έβαζα προληπτικά στο στήθος την ίδια αλοιφή που έβαζε στο στόμα του. Μου την είχε δώσει η παιδίατρος.

14Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 3:47 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ο-δερματολογος-παλι-θα-σου-πει-να-σταματησεις-τον-θηλασμο-η-θα-φοβηθει-να-σου-δωσει-κατι-για-να-μην-εχει-ευθηνη--αν-παθει-κατι-το-μωρο-...........τα-γνωστα-που-κανουν-οι-γιατροι-

Ας πει οτι θελει,και να θελα εγω δεν θελει η μικρη,(που θελω να αποθηλασει αλλα με εχει γραμμενη η μικρη...)
Θα μου στειλει την Κυριακη μια θεια ενα μειγμα 25 βοτανων που βοηθαει πολυ (κατα πως λεει η θεια..).Θα το βαλω κι αυτο.Αϊ να δουμε....

bonheur έγραψε:
litsakos έγραψε:Kαλημερα,
bonheur μυκητας ειναι, αλοιφη δεν εχω βαλει,περιμενω να το δει δερματολογος πρωτα.Να τα βραζω ολα 20 λεπτα?δλδ και το κουταλι που θα φαει?Τις πιπιλες?
Μαμαμια το γαλα το εβαλα αλλα δεν ειδα ανακουφιση, Rolling Eyes

Όλα 20 λεπτά. Λέει ότι αν τα κάνεις αυτά θα δεις βελτίωση σε 48 ώρες. εμένα είχε πάθει στοματίτιδα ο μικρός μου από αντιβίωση κι έβαζα προληπτικά στο στήθος την ίδια αλοιφή που έβαζε στο στόμα του. Μου την είχε δώσει η παιδίατρος.

Τα εβρασα το πρωι πιπιλες κ το μπουκαλι που πινει νερο,αλλα πρεπει να βρασω και μαχαιροπηρουνα... Rolling Eyes

15Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 3:48 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω ρε κοριτσια Smile Καντιντα οι θηλαζουσες ? 417472

16Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 10:29 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηρθε ο ντοκτορ, δεν ειναι μυκητιαση,ειναι δερματιτιδα,μου δωσε μια αλοιφη advantan να βαζω 1 φορα την μερα,κορτιζονουχα ειναι,για ενα 10ημερο ειπε.Της μικρης το στομα ειναι καθαρο,δεν εχει τιποτα. Θα ξεκινησω σημερα κ βλεπουμε.Για την ενοχληση εσωτερικα μου ειπε να δω τον γυναικολογο μου, κατα την γνωμη του (κ με εναν γυναικολογο που μιλησε πριν ερθει) δεν σχετιζονται.

Το αστειο ειναι οτι ηρθε εδω σπιτι μου,και ειδε και τα μικρα.Οποτε λεγοντας οτι θηλαζω μου λεει να σας ζησουν και τα τρια. Smile Του ειπα "δυο εχω γιατρε,αυτα που ειδατε,το μικροτερο θηλαζω" κ εμεινε λιγο Laughing .Μου ειπε "καλα κανετε,οσο μπορειτε θηλαστε". Να το πω αυτο στην παιδιατρο που μας εχει ζαλισει απο τον 4ο μηνα να διακοψουμε?

17Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 11:27 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είδες, από άσχετες ειδικότητες βρίσκεις πιο πολλή υποστήριξη, ενώ οι παιδίατροι θα έπρεπε να είναι οι πιο ένθερμοι υποστηρικτές του θηλασμού. Χ@σε την παιδίατρο, να θηλάσεις όσο θέλεις εσύ και το παιδί. Τον 4ο τον θήλασα 2 χρόνια και είναι μια χαρά παιδάκι, πανέξυπνος και πολύ ανεξάρτητος.
Περαστικά, εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα.

18Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 12:11 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:Είδες, από άσχετες ειδικότητες βρίσκεις πιο πολλή υποστήριξη, ενώ οι παιδίατροι θα έπρεπε να είναι οι πιο ένθερμοι υποστηρικτές του θηλασμού. Χ@σε την παιδίατρο, να θηλάσεις όσο θέλεις εσύ και το παιδί. Τον 4ο τον θήλασα 2 χρόνια και είναι μια χαρά παιδάκι, πανέξυπνος και πολύ ανεξάρτητος.
Περαστικά, εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα.

Ευχαριστω για τα περαστικα Smile
Χ@σμενη την εχω, μονο σε ιατρικα θεματα την ακολουθω. Κατα τ αλλα δεν ειναι ικανη για συμβουλες.Σε πολλα διαφωνουμε. Ελεγα σε 1 μηνα που κλεινει τα 2 να σταματησουμε,αλλα αυτη θηλαζει αβερτα Rolling Eyes δεν το βλεπω εφικτο...και εχει αρχισει η πιεση απο τον περιγυρο ,ενω μεχρι τωρα δεν ειχα θεματα,τωρα αρχισαμε τα "πως θα το κοψει?","θα κολλησει". Και ενω θα θελα να αποθηλασει δεν το λεω γιατι εκνευριζομαι με την αδιακρισια τους.

19Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 12:24 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
bonheur έγραψε:Είδες, από άσχετες ειδικότητες βρίσκεις πιο πολλή υποστήριξη, ενώ οι παιδίατροι θα έπρεπε να είναι οι πιο ένθερμοι υποστηρικτές του θηλασμού. Χ@σε την παιδίατρο, να θηλάσεις όσο θέλεις εσύ και το παιδί. Τον 4ο τον θήλασα 2 χρόνια και είναι μια χαρά παιδάκι, πανέξυπνος και πολύ ανεξάρτητος.
Περαστικά, εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα.

Ευχαριστω για τα περαστικα Smile
Χ@σμενη την εχω, μονο σε ιατρικα θεματα την ακολουθω. Κατα τ αλλα δεν ειναι ικανη για συμβουλες.Σε πολλα διαφωνουμε. Ελεγα σε 1 μηνα που κλεινει τα 2 να σταματησουμε,αλλα αυτη θηλαζει αβερτα Rolling Eyes δεν το βλεπω εφικτο...και εχει αρχισει η πιεση απο τον περιγυρο ,ενω μεχρι τωρα δεν ειχα θεματα,τωρα αρχισαμε τα "πως θα το κοψει?","θα κολλησει". Και ενω θα θελα να αποθηλασει δεν το λεω γιατι εκνευριζομαι με την αδιακρισια τους.

Κι εμένα ήταν κολλημένος. Μόλις καθόμουν, ερχόταν και ζητούσε. Πολλές φορές με κούραζε αυτό. Ο περίγυρος δεν με απασχολεί. Όταν τρέχουμε πάνω κάτω να τα βγάλουμε πέρα, ρωτάνε αν μπορούν να προσφέρουν μια μικρή βοήθεια, μια συμπαράσταση βρε παιδί μου.Όχι! Για θέματα που δεν τους αφορούν όμως, όλοι έχουν γνώμη. Τελικά, ο μικρός αποθήλασε σε μια βδομάδα, χωρίς πολλά δράματα.

20Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 12:50 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σπανιο πραγμα η βοηθεια ... Rolling Eyes Πως αποθηλασε? Τον αποθηλασες Laughing ή θελησε μονος του?

21Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:02 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Σπανιο πραγμα η βοηθεια ... Rolling Eyes Πως αποθηλασε? Τον αποθηλασες Laughing ή θελησε μονος του?

Μάλλον το πρώτο, αν περίμενα να το αποφασίσει, θα θήλαζε ακόμα Laughing Την ημέρα τον ξεγελούσα με κάτι, αν και γκρίνιαζε λίγο. Βοήθησε ότι ήταν καλοκαίρι και δεν δούλευα, οπότε είχα πιο πολλές αντοχές. Το βράδυ, τον αναλάμβανε κατά αποκλειστικότητα ο σύζυγος, για να μη με βλέπει (κρυβόμουν και του έλεγε ότι πήγα στη δουλειά) κι επειδή η νύχτα ήταν το δύσκολο κομμάτι για εμάς. Θήλαζε για να κοιμηθεί και ζητούσε αν ξυπνούσε καμιά φορά. Φάνηκε πάντως ότι ήταν κι εκείνος έτοιμος, γιατί τις πρώτες δύο νύχτες έκλαιγε λίγο, ενώ μετά του έφτανε η παρουσία του μπαμπά.

22Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:07 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α! Να συμπληρώσω ότι έκτοτε το φρέσκο γάλα δεν το πολυθέλει. Με το ζόρι πίνει ένα ποτήρι την ημέρα.

23Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:08 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
litsakos έγραψε:Σπανιο πραγμα η βοηθεια ... Rolling Eyes Πως αποθηλασε? Τον αποθηλασες Laughing ή θελησε μονος του?

Μάλλον το πρώτο, αν περίμενα να το αποφασίσει, θα θήλαζε ακόμα Laughing Την ημέρα τον ξεγελούσα με κάτι, αν και γκρίνιαζε λίγο. Βοήθησε ότι ήταν καλοκαίρι και δεν δούλευα, οπότε είχα πιο πολλές αντοχές. Το βράδυ, τον αναλάμβανε κατά αποκλειστικότητα ο σύζυγος, για να μη με βλέπει (κρυβόμουν και του έλεγε ότι πήγα στη δουλειά) κι επειδή η νύχτα ήταν το δύσκολο κομμάτι για εμάς. Θήλαζε για να κοιμηθεί και ζητούσε αν ξυπνούσε καμιά φορά. Φάνηκε πάντως ότι ήταν κι εκείνος έτοιμος, γιατί τις πρώτες δύο νύχτες έκλαιγε λίγο, ενώ μετά του έφτανε η παρουσία του μπαμπά.

Ομαλα μου ακουγεται. Του εδινε ο μπαμπας του να πιει νερο ή γαλα?Επινε αλλο γαλα? Το σκεφτομαι το βραδυ γιατι ξυπναει η μικρη για να θηλασει.

24Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:13 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νεράκι του έδινε, το γάλα δεν το ήθελε. Ουσιαστικά την επαφή ζητούσε, δεν πεινούσε. Είχα ξεκινήσει από καιρό να του δίνω φρέσκο, αλλά ποτέ δεν το ήπιε με όρεξη. Και ο μπαμπάς βέβαια, είχε υπομονή, αλλά και ο μικρός δεν ταλαιπωρήθηκε. Μη φανταστείς δηλ. βόλτες πάνω κάτω με τις ώρες και ατέλειωτο κλάμα.

25Καντιντα οι θηλαζουσες ? Empty Απ: Καντιντα οι θηλαζουσες ? Παρ Ιαν 13, 2012 1:18 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή σου πίνει άλλο γάλα; Μπορεί αν πας να της το δώσεις εσύ, να το απορρίψει, γιατί περιμένει να θηλάσει. Εμάς του το έδινε συνήθως ο σύζυγος και βοηθούσε ότι έπινε ό,τι και τα αδέλφια του μιμούταν δηλ. Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό, μπορεί τη δικιά σου να την αρέσει το φρέσκο και να το δεχτεί εύκολα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις