Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και γω πείναω όλη την ωρα!!! Έχεις αιμα πολυ;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το πολύ αίμα πέρασε, τώρα μόνο τα υγρά μείνανε και τα ράμματα τα αγαπημένα μου!!!
Τι ώρα επιστρέφει ο άντρας σου?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στις 7!!! Τελειώσαμε το διάβασμα! Ετοιμο κ τη κεικ έτοιμο κ το κρεατακι! Οι κόρες μου κοιμούνται! Εγω τώρα θα προσπαθήσω να κάνω ενα μπάνιο αλλα ειμαι σίγουρη πως με το που μπω θα αρχίσουν ολα!!! Εμένα τα ράμματα έπεσαν την πρωτη εβδομαδα!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο σου, είσαι πολύ γρήγορη! Εμένα δεν ήθελε να διαβάσει. Πήγε στο βόλλευ τώρα και θα διαβάσει μετά!!!
Καλό μπανάκι και καλή ξεκούραση!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το βάλε στην χυτρα και ησυχασα!!! Ε μα ντε 3 ώρες!!! Θα τα πούμε μετα φίλακια πολλα!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα. Πήγαμε ρεα για ωτοακουστικες εξετάσεις είχαμε ραντεβού. Ο μικρός κύριος. Κοιμόταν όλη την ώρα. Τον έβαλα στο μαρσιπο πρώτη φορά. Ήταν πολύ καλός . Είμαστε άψογα μας είπε ο γιατρός.
Χύτρα έχω καο εγώ και την φοβάμαι. Δεν ξέρω να την χρησιμοποιώ ενώ ξέρω ότι λύνει τα χέρια.
Εμένα μου ζητάει ο άντρας μου κεικ συνέχεια. Έκανα προχθες ακόμα έχει
μείνει.
Πήρα απόφαση να κάνω κουραμπιεδες. Όλο αυτό λέω. Τώρα θα ξεκινήσω.
Μπουμπού καλύτερα τα σπιτικά γλυκά αλλά όταν τα έχεις είναι και πειρασμός.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σαν τη χύτρα δεν έχει!! Είναι λατρεία, μου έχει λύσει τα χέρια!! Μπράβο για τις εξετάσεις σας!!!!
Είναι όντως πειρασμός τα γλυκά, έχεις δίκιο! Αλλά από την άλλη είναι ωραίο να τα κάνεις!!!
Καλή επιτυχία με τους κουραμπιέδες!!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο το αγόρι μας!! Έκανα κ μπάνιο! Πονάει πολυ η κοιλια μου! Ανυπομονω να κοιμηθώ να χουχουλιασω!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
2 24ωρα χωρίς κακά. Αμάν πια ρε παιδί μου. Αρχίζει και την γκρίνια. Θα αλλάξω γάλα. Δεν φοβάστε μην σκασει η Χύτρα;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα σκάσει αν τη ξεχάσεις στο μάτι στο τέρμα καθ' όλη τη διάρκεια μαγειρέματος. Προσωπικά τη βάζω στο τέρμα μέχρι να ανέβει η βαλβίδα και μετά τη χαμηλώνω στο 2 και όλα καλά. Δεν είναι τίποτα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες χρήσης.
Τίνα το μεσημέρι δεν μπορείς να κοιμηθείς καθόλου?
Λίλι όλα καλά?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ έτσι την χρησιμοποιώ την χυτρα. Μακάρι να μπορούσα να κοιμηθώ το μεσημέρι έστω και μιση ωρα! Αλλα γινεται χαμός να φάει ο γιος μου να θα βάσει στις 4 κ μιση τρώει το μωρο οπότε δεν γινεται κ ασε που συνήθως τέτοια ωρα την πιάνει γκρίνια!!! Το πες στην παιδιατρο Χριστίνα για τα κακα; Τη σου είπε;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δε σου τρώει εύκολα?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο γιος μου; Η το μωρο; Τώρα τα βάλαμε και τα 3!!!! Ουφ! Αγώνας δρόμου κορίτσια!!! Τώρα θα κάτσουμε λίγο με τον άντρα μου!!! Η μπεμπα ήπιε 210 ml αφου της το έβγαλα γιατι είχε γαλα μονο η θήλη του μπιμπερο! Αυριο θα τις φτιαχνω 240! Αν ειναι δυνατόν! Αν κ την βλεπω ανήσυχη! Δεν βλεπω να κοιναται καλα το βραδυ! Αχ ας κάνω μια προσευχή να κοιμηθεί καλα!!! Χί Χί !!!! Μπουμπούκα ο γιος μου απο μωρο δεν έτρωγε καλα! 6 μηνών δεν ήθελα το γαλα με τοποτα! Και τοτε το μονο που του άρεσε ήταν εβαπορε το νουλακ! 6 μηνών το άρχισε! Και 6 μηνών ο παιδιάτρος μας έδωσε πορτοκαλί κ αυγό στον γιο μου! Πολυ νωρίς. Στην κόρη μου επειδη ήταν αδύνατη λογω πρόωροτητας 5 μηνών ξεκινήσαμε κρέμα απογευματινή και 6 μηνών τα ίδια πορτοκαλί κ αυγό! Για να δούμε τώρα στο γαριδακι μου τι θα μας πει!!!αααα και ψάρι μας είχε ξεκινηση πολυ νωρίς! Ευτυχώς καμία αλλεργία δεν εμφάνισαν!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο, πραγματικά πολύ νωρίς ξεκινήσατε το αυγό και το ψάρι.
Και η μεγάλη μου δε μου έτρωγε καθόλου καλά αλλά όλα άλλαξαν με το που πήγε νηπιαγωγείο, τώρα προσπαθούμε να τη σταματήσουμε ώρες ώρες. Είχαμε μεγάλο πρόβλημα με τα κιλά της είχε πέσει κάτω και από την πρώτη καμπύλη και κάναμε ότι εξέταση υπήρχε και δεν υπήρχε για αλλεργίες. Είναι πολύ δύσκολο μακάρι να αρχίσει να τρώει καλά σύντομα να ηρεμήσεις κι εσύ λίγο.
Μήπως δίνεις πολύ γάλα στη μικρή??? Μήπως αυτό την ενοχλεί?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα. Ναι το είπα έβαλα υπόθετο και μέσα σε 2 λεπτά τα έκανε. Ειπε να πάρω άλλο γάλα. Και έχω 6 κουτιά από το άλλο να δω σε ποιον θα το δώσω. Πήρα το novalac IT 1. Είναι ανήσυχος σήμερα ρε γμτ. Βλέπω δύσκολο βράδυ. Έκανα τους κουραμπιέδες μόλις μάζεψα και την κουζίνα. Μου έχει φύγει η μέση. Σάββατο θα βγω με τον άντρα μου. Θα τον πάμε στην πεθερά μου. Δεν μου πάει η καρδιά ρε γμτ αλλά επιμένει ο άντρας μου, αφήστε που ακόμα. ....δεν !

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα ψάχνοντας στο ίντερνετ για το γάλα έπεσα σε ποστ σου που ρώταγες για το γάλα αυτό. Χάχα για την μεγάλη σου! Για πες είχες δει διαφορά;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι κάνετε;
Εγώ έτρεχα σήμερα για να βγάλω διαβατήρια στα παιδιά.
Έβαλε κρύο σήμερα ε; Φόρεσα για πρώτη φορά μπουφάν! Άντε καλό χειμώνα! Χαχα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Χριστινακι είχα δει μεγαλη διαφορα με το novalac τι σου είπε η παιδιάτρος; Πως πήγατε εχθές . Εμάς έφαγε 9 κ μετα 6! Βέβαια έφαγε πολυ οπότε και κρατήθηκε!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!! Λίλι σκέφτεστε να πάτε χριστουγενιάτικες διακοπές?
Το βράδυ ήταν αρκετά ζόρικο ξυπνούσε η μικρή ανά 3,5 ώρες και κάνω περίπου μισή ώρα να τη ταΐσω και να την αλλάξω. Ξύπνησε και ο γιος μου κοντά στις 4 για γάλα και πονούσε το αυτί του. Το καημένο πλάνταξε στο κλάμα, ευτυχώς με αντιπυρετικό ηρέμησε. Αν τον ξαναπιάσει θα τον πάω στην παιδίατρο. Θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι ωτίτιδα. Οπότε πάλι σήμερα με τα δύο στο σπίτι! Και μετά μας μένουν η κόρη μου η μεγάλη και ο άντρας μου που τους πονάνε τα λαιμά τους. Τι να πω μακάρι να μην κολλήσει η μικρή. Θέλω επειγόντως ξεκούραση αλλά που να τη βρω!?
Τίνα πότε άρχισε να σου κοιμάται όλο το βράδυ?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
2 μηνών μου άρχισε . Αλλα απο τοτε που γεννήθηκε αν εξαιρέσεις τις ημέρες θα μετακομισεις όλες τις υπόλοιπες έχω ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο προγραμμα! Δηλαδη καθε μεσα μπάνιο στις 9 μετα γαλα στο δωμάτιο σκοτεινά χωρις φασαρία και ύπνο. Και έτσι δν ξερω αν έπαιξε ρόλο αυτο αλλα τώρα ο καταλαβαίνει οταν ειναι η ωρα 9 και την βάζω στο μπάνιο να την αλλάξω ησυχαΖει κ περιμένει να μπει στο μπανακι της μετα τις κάνω μασάζ κ την ταΐζω μπορεί να μην κοιμηθεί αμέσως μετα το γαλα αλλα το καλο ειναι οτι κοιμάται Μονή της δηλαδη την παίρνει ο ύπνο χωρις αγκαλια κ τέτοια ε κατα τις 4 η 5 θα ξυπνήσει επειδη κάνει πριτς της βάζω Πιπιλα κ κοιναται μέχρι τις 6! Αν δεν την ενοχλούσε η κοιλια της δεν θα ξυπνάγε. Γιατι στις 6 τρώει ελάχιστα μονο 80 ml και μετα ξανα πέφτει μέχρι τις 9 πιυ τρώει κανονικα. Δεν νομό. Να κολλήσει η μπεμπουλα μην αγχωνεσαι απλα οσο μπορείς να μην πηγαίνουν κοντά. Κάνει κακακια της;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκέφτομαι να πάω να δω τους συγγενείς μου στη Σουηδία.
Μπουμπούκα τη μικρή μου δε την έβαλα ποτέ σε πρόγραμμα. 56 ημερών κοιμήθηκε έτσι ξαφνικά 9 ώρες και από 10 μηνών έκανε 12ωρα. Μπάνιο την κάνω χωρίς ωράρια δύο φορές την ημέρα, παίζουμε πολλές φορές και σε άσχετες ώρες... Μέχρι 56 ημερών ξυπνούσε ανά 3 ώρες.
Οπότε το κάθε παιδί λειτουργεί διαφορετικά. Εγώ σηκώνομαι ακόμα ανά 3 ώρες τώρα για τον μπέμπη, πολύ κουραστικό αλλά υπομονή.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα. Γκρινιάζε ο μικρός πάρα πολύ εχθές , ζορίστηκε το καημένο μου. Του έδωσα στη 1 το νέο γάλα ξεραθηκε ηρέμησε και τον ξύπνησα 9 για να φάει καο να αλλάξω πάνα. Αλλιώς θα κοιμόταν και άλλο. Ελπίζω να είναι από το γάλα. Για να δούμε. Δεν φοβάσαι με τοσο μικρό ταξίδι εξωτερικού; δεν ξέρω βέβαια για πότε το σκέφτεσαι και αν έρθει ο άντρας σου.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το στήθος χειροτέρεψε πονάει μεγάλωσε και έχει κοκκινισει. Αύριο έχω υπέρηχο. Μιλησα με την γιατρό είπε αν ανεβάσω πυρετο να την πάρω να μου δώσει αντιβιωση πάλι. Έλεος

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν ειναι δυνατόν ! Γιατι έχεις ταλαιπωρηθεί έτσι με το στήθος ρε γμτ; Πιο γαλα του έδωσες τελικα; Πρεπει να περάσουν κάποιες μερες για να δεις αλλαγη αν κ ειναι σίγουρη οτι θα τον ηρεμηση. Εμείς τωρα ετοιμαζόμαστε να πανε βόλτα με τις μικρές! Εγω και στα 3 παιδια μου τηρω προγραμμα και το δέχονται και νιώθω κ γω πιο Οκ γιατι με 3 παιδια διαφορετικων ηλικιων ειναι δύσκολο αν δεν έχω προγραμμα. Για παράδειγμα 8 που τελειώνει ο μεγάλος την Μπαλα δεν μπορω με τίποτα εγω εκεινη την ωρα να κάνω μπάνιο το μωρο! Οπότε αναγκαστικα πρεπει να τελειώσω με τα μεγάλα μπάνιο φαγητό και ύπνο κ μετα να ασχοληθώ αποκλειστικά κ ήρεμα με την μπεμπουλα μου και μετα οταν τελειώσω κ με εκείνη να φάμε να μαζεψω κ να κάτσουμε! Τρέλα!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε φοβάμαι. Κι εγώ είχα κάνει αυτό το ταξίδι όταν ήμουν 40 ημερών! Μια χαρά είχα περάσει tongue
Βγαίνω!
Πρέπει να πάω να ψωνίσω για τα Χριστούγεννα δωράκια. Τα λέμε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις