Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή είναι η μόνη που θέλει λίγη αγκαλιά για να κοιμηθεί, όχι κούνημα, λίγη αγκαλιά ή φάσκιωμα. Τα κακά της λίγο με ανησυχούν σήμερα γιατί έχει βλέννες να δούμε.. κατά τα άλλα πολύ καλά τα πάμε σ'αυτόν τον τομέα.
Χριστίνα πάλι πρόβλημα ρε συ? Τι να πω τουλάχιστον να σου δώσει άλλη αντιβίωση και πιο δυνατή για να ηρεμήσεις!
Λίλι να πάτε και να περάσετε καλά!!! Είσαι από Σουηδία ή απλά έχεις συγγενείς?
Εμείς δεν έχουμε αυστηρό πρόγραμμα, υπάρχουν μέρες που θα κοιμηθούμε όλοι το μεσημέρι και τα παιδιά θα κοιμηθούν κατά τις 9.30- 10 και μέρες που δε θα κοιμηθούμε και θα κοιμηθούν πιο νωρίς. Πάντως με βόλεψε πολύ το πρωινό μπάνιο για τη μικρή αλλά κλαίει πολύ, δε της αρέσει. Τι κάνω στραβά δε ξέρω, ούτε πάνα θέλει να της αλλάζω. Τα άλλα αντίθετα το λάτρευαν το μπάνιο.. Να δούμε τι θα κάνουμε στη βάφτιση, μετά από δύο ήρεμες βαφτίσεις χωρίς κλάματα θα έχουμε τώρα άραγε???

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα γυρίσαμε είχαμε παει mall για ψώνια! Ουφ ψώνισα και στα 3 έλεος!!! Η μπεμπα ξετρελαθηκε την ταισα εκει κ κοίταγε καλα καλα σταματαγαν την κοιτά αν της φοραγα φόρεμα ροζ με καλσον μπαλάκι να παππούτσι κ μια φιουμπα φιογκο στο κεφάλι. Καλα για την μεγαλη δεν το συζήταω υπερπαραγωγή ! Τουλινη φούστα κ δεν συμαζευεται! Άλλη πράγμα οι κόρες!!!!!! Χριστινακι πως είσαι;;; Καλα ψώνια λιλι μου! Μπουμπούκα εμένα 1-2 μερες που την έκανα μπάνιο πρωι τσιριζε! Τώρα ειναι μια χαρα εμένα της αρέσει πολυ το αλαγμα πανας. Τι αλλα;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα ναι αμάν το στήθος . Είχε σχεδόν περάσει. Αύριο στον υπέρηχο θα δούμε. Ελπίζω να μην χρειαστεί χειρουργείο. Το novalac IT 1 πήραμε. Αυτό μας είπε η παιδίατρος.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ειναι πολυ καλο ειναι για την δυσκοιλιοτητα μπορεί στην αρχη να κάνει πιο πολλες φορές κ πιο νερουλα μην αγχωθεις. Θα ηρεμηση με αυτο το γαλα το μπεμπακι σου. Εχει κάνει σήμερα; Τι σου είπε η γυναικολογος για το στήθος σου; Γιατι το ξανα εκανε αυτο;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς τσιριζουμε στην πάνα μόνο αν είναι αρκετή ώρα και θέλει πλέον μόνος του, η τα έχει κάνει. Αλλιώς μας ακούει η πολυκατοικία. Το μπάνιο του αρέσει πολύ αλλά τον κάνω μπάνιο βράδυ. Συνήθως 10. Κάνω χαζομάρα που μετά το μπάνιο δεν τον πάω μέσα και τον έχω στο σαλόνι. Να αρχίζει να μαθαίνει. Τινά όντως άλλο οι κόρες! Εδώ και στον γιο προσπαθώ να τον καλοντυνω όταν βγαίνουμε.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου είπε υπομονή ίσως θέλει πάλι αντιβιωση αλλά χρειάζομαι τον υπέρηχο. Αν ανεβάσω πυρετο τότε θα πάρω πιο δυνατή. Πιστεύω ότι θέλει πιο δυνατό

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και τα αγοράκια εχουν την πλάκα τους φοράνε πουκαμισακια τζινακια σαλοπετιτσες και τέτοια. Σίγουρα θέλεις πιο δυνατή αντιβιωση μπορεί να σου εκανε μεγαλύτερη φλεγμονή ! Χει κάνει κακακια σήμερα ο μικρός;ποτε λέτε για βαπτιση;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!!! Για βάφτιση λέμε μέχρι αρχές Μαρτίου!!! Εσείς????

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς λέμε η Ιουνίο η σεπτεμβριο. Επειδη τα αλλα 2 τα βαφτίζαμε 6 μηνών μωρακια δηλαδη λέω την μπεμπουλα να την βαφτισουμε λίγο πιο μεγαλη.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα και εγώ αυτο νομίζω. Ελπίζω να περάσει με χάπι. Κακα δεν έχουμε κάνει. Θέλει προφανώς το χρόνο του. Και εμείς ή Ιούνιο η Σεπτέμβριο. Απλά Σεπτέμβριο ο άντρας μου λέει ότι θα είναι μεγάλος. Σαν εποχή τον προτιμώ.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τέλεια, εμάς μας αρέσει να τα βαφτίζουμε μπεμπάκια! Τη μεγάλη τη βαφτίσαμε 2,5 μηνών και τον μικρό 2 μηνών!! Το μόνο αρνητικό είναι τα ρουχαλάκια! Το αστείο είναι ότι πάντα πέφτει χειμώνα!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλα;; Τόσο μικρα ε; Να σου πω την αλήθεια οταν ειναι μικρα ξεμπερδευεις κ δεν τρέχουν απο δώ κι απο εκει μετα Την βάφτιση τα βάζεις στο καρότσι κ αυτο ήταν.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είναι πολύ ωραία και δε δυσκολεύεσαι καθόλου! Ο παπάς στη μεγάλη μου δυσκολεύτηκε λίγο να την κρατήσει γιατί είχε πολύ καιρό να βαφτίσει τόσο μικρό παιδάκι και φοβότανε, να φανταστείς ήταν 4,5 κιλά!!! Για πολύ πλάκα μιλάμε!
Εν τω μεταξύ 2 στις 2 βαφτίσεις οι φωτογραφίες με έχουν αποτυπώσει με κατουρημένο φόρεμα!!! Με το που βγάζουμε την πάνα και τα παίρνω για να τα δώσω στον πάπα με κατουράνε χι χι!!! Μ'αυτή να δούμε που κάνει τα κακά της με ανοιχτή πάνα!!! Θα σπάσουμε πλάκα!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όντως πολύ μικρά! Δεν θα είχα εμπιστοσύνη στον παπά να δώσω τόσο μικρό το παιδί. Συνήθως είναι αγαρμποι.
Ανυπομονώ αύριο για ψώνια!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χάχα γούρι λένε βρε μπουμπού! Ε θα τριτώσει! !!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο ήταν κορίτσια!!!!!! Εφτασα στα όρια μου!!!! Μια κουβέντα μου είπε ο άντρας μου και τέρμα!!! Ειναι αραχτη στο κρεβάτι μου! Του την έδωσα και του είπα ανέλαβε τα ολα! Οταν λέω ολα εννοω ολα!!! Προσπαθεί να την κάνει μπάνιο να φέρει ολα τα πράγματα της στο μπάνιο με το ενα χέρι ενώ κλαίει το μωρο να φτιάξει γαλα στα μεγάλα να μαζέψει το τραπέζι να τακτοποιήσει μετα το μπάνιο να βάλει νερό να βράσει για το γαλα του μωρού να ταισει φυσικά το μωρο κ να το πιει ολο για να μην κλαίει το βραδυ και φυσικα να κοιμηθεί εκείνος απο την μεριά της κούνιες για να την εχει τι νου του ολο το βραδυ!!! Η υπομονή εχει κ τα όρια της!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε οχι να τα κανουμε ολα !!! Ε οχι !!! Αι σιχτιρι πια!!! Ολα εχουν και τα όρια τους! Δεν θα πάω εγω στο τρελαδικο!!! Άντε άντε άντε!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπέλα μου ηρέμησε! Τι εγινε;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ότι και να έγινε ηρέμησε.
Σίγουρα δεν έγινε κάτι επιτιδες. Όλοι έχουμε νεύρα ανάλογα με τις μέρες μας και με το οτιδήποτε μπορεί να κάνουμε το μπαμ. Προφανώς έχεις κουραστεί, μας έχεις πει ότι και ο άντρας σου κουράζεται πολύ και γυρνάει αργά.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου αρχεται να τον πάτησω. κατω!!! Σήμερα η μπεμπα κλαίει όλη μέρα! Δεν ξερω γιατι! Αργησε κ ο άντρας μου αντί για 7. Ηρθε 8 έρχεται παραγγέλνουμε σουβλάκια γιατι εκανα μελονακαρονα κ δεν μαγειρεψα τρώω με το μωρο αγκαλια τα μεγάλα να φωνάζουν να γινεται χαμός! Αφου τρώμε μπαίνει να κάνει μπάνιο ο άντρας μου μολις βγαίνει μου λέει να γέμισε το μπανακι του μωρού; Λέω ναι . Εγ. Όλη αυτήν την τα έτρεχε να μάζεψε κ να βάλω για ύπνο τα μεγάλα με το μωρο αγκαλια γιατι σπαραζε στο κλάμα την ωρα λοιπόν που πάω στο μπάνιο δεν είχε βάλει την πετσέτα του μωρού πάνω στο πλυντήριο κ λέω έλεος πάω να την πάρω εγω με το μωρο αγκαλια και σκύβουν να την πιάσω απο το συρτάρι χαμηλα κ μου πέφτει η Τρίτη κ τελευταία πιπιλα που είχα αποστειρωμενη! Ε και την ωρα που μπαίνω. Στο μπάνιο λέω δεν μπορω να τα κάνω ολα εγω! Και τι γυρνάει και μου λέει με ύφος;;;;;;;;; Ε μην τα κανείς!!!!! Ε αυτο ήταν του έδωσα την μπεμπα κ τελείωσε!!!!! Αυτη η ειρωνικη κουβέντα με έστειλε!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εντάξει ήσουν φορτωμένη και κουρασμένη. Τελικά ;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικά άκουγα τόση ωρα το μωρο μου να κλαίει την ωρα που την ταιζε και στο μπανιο εκλαιγε φυσικακ δεν αντεξα και την πήρα την ταξιδάκια την ΚοίμησΑ! Κ μου ζήτησε κ συγνώμη!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλα μωρέ... όλοι έχουμε τα ξέσπασματα μας. Φαντάζομαι αν έχεις 3 παιδιά πως είναι.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόλις τον κάναμε μπάνακι. Έφυγε ο άντρας μου για μπύρα με τον κουμπάρο μας.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τίνα μου υπομονή... Αν και να σου πω την αλήθεια μου καλά του έκανες καιρός είναι να καταλάβουν σιγά σιγά ότι δεν είναι ότι πιο εύκολο να μεγαλώνεις 3 παιδιά ουσιαστικά μόνη σου. Εγώ τον έχω εδώ και τα νεύρα μου τα έχουν παίξει. Έμεινε και καλά για να βοηθήσει αλλά όλη τη μέρα ακούω γκρίνια ότι δεν είναι καλά ψυχολογικά και διάφορα τέτοια. Τουλάχιστον παίζει με τα παιδιά, έκανε και το φαγητό τους σήμερα.. Το άλλο που με εκνευρίζει είναι ότι δεν πρέπει να χάσει αγώνα και μάλιστα πηγαίνοντας στο γήπεδο. Αυτό το αποφάσισε φέτος τόσα χρόνια τίποτα. Και αγώνες και καφέδες και μένει η Μαρία με 3 παιδιά μόνη σπίτι ή λέει τη μαμά της γιατί είναι υποχρεωμένη, γιαγιά είναι! Να δούμε πότε θα ξεσπάσω κι εγώ!
Πάντως είναι προς τιμήν του που ζήτησε συγγνώμη!!
Και η δικιά μου σήμερα πολύ γκρίνια, το 'χει η μέρα φαίνεται!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις