Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Μαρία μου Σοφια θα την βαπτισουμε της Πεθερας! Χριστίνα έχεις απόλυτο δίκιο φυσικα και δεν είσαι παρανοικη απλα ειναι αυτα που λέγαμε θυμάσαι; Απο της στιγμη που έρχεται κάποιος να σε βοηθήσει πάντα με καλη πρόθεση εννοείται δεν μπορεί να τα κάνει όπως εμείς απλα κάποια πράγματα ια της τα υποδείξεις ξανα κ ξανα και μπορει μέχρι να κανείς κ τρίτο παιδι να τα εχει τηρήσει!!!! Αχ περάσαμε ωραία εχθές γυρίσαμε στισ 12! Η μπεμπα μια χαρα με την Μαμα έφαγε εκανε μπάνιο κοιμήθηκε στις 9 μιση κ ξύπνησε στις 6! Ξαναεφαγε κ ξύπνησε τώρα κ κάθεται κ γελαει στην κούνια αχ γελαει συνέχεια συνειδητά πια έχω τρελαθεί! Ωραία περάσαμε αγαμεμνωνας ήπια με κ λίγο παραπανω τα παιδια πεξανε είχε κι αλλα πολλα παιδάκια. Εσείς τη κάνετε;;;; Λιλι που είσαι; Ελπίζω ολα να ειναι καλα!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπομονή Χριστίνα! Έχω ζήσει ανάλογες καταστάσεις και με την πεθερά μου και με τη μαμά μου. Απλά να κάνεις έναν έλεγχο όταν τον κρατάει η πεθερά σου. Και που είσαι ακόμα... Υπομονή.. Καλά έκανες και μίλησες και να συνεχίσεις να μιλάς. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μιλάς με τρόπο για να μην παρεξηγηθείς και έχεις θέματα με τον άντρα σου. Κατά τα άλλα όλα καλά? Με τα κακά όλα καλά?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑλημερα κοριτσια!
Κανει κακα μια φορα την ημερα, ευτυχως.
Το ειπα στον αντρα μου να της τα πει γιατι δεν εδειξε και πολυ ενδιαφερον οταν της τα ειπα εγω. Του ειπα δεν θελω να κραταει το παιδι και να κανει το γαλα του και να κλεινει παντα τον αποστειρωτη. Τσαντιστηκε ο αντρας μου μαζι της, θα της τα πει σημερα. Γενικοτερα ειναι αποτομος μαζι της, και του ειπα να ειναι ηρεμος. Το αλλο που μου πεταξε η πεθερα; Εφερε στον μικρο ενα σετ παντελονακι και μπλουζακι και ενα φορμακι με σκουφο (του ειναι μικρα εν τω μεταξυ και τα εφερε απο το εξωτερικο οποτε δεν μπορω να τα αλλαξω) Της λεω αχ τι ωραια που ειναι!! Μου λεει: Ε ναι ετσι ειναι τα καινουργια!
(Σποντα, γιατι δεν αγορασαμε φορμακια, γενικοτερα ρουχα ολα μου τα εδωσε ο αδερφος μου και μια φιλη μας) Δεν εδωσα σημασια και ουτε ειπα τπτ στον αντρα μου.
Το βραδυ παραδοξως πηγε παρα πολυ καλα αν σκεφτουμε οτι γκρινιαζε χθες και ειχε παρα πολλα σαλια. Κοιμηθηκε 1 με 8 σερι, εγω σηκωθηκα πλεον να τον ταισω. Αφου και στην αλλαγη της πανα του ακομα κοιμοταν δεν ξυπναγε!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι θα κανετε σημερα; Εχω ενα σωρο δουλειες!!
Σουπερ μαρκετ και για ψωνια στην Γλυφαδα Τινα! Να δω τι θα προλαβω να κανω, θα εχω και το παιδι μαζι.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ σήμερα έχω πολλές δουλειές στο σπίτι, ευτυχώς έχω κάνει τις μισές όσο ήμουν μόνη με το μωρό. Μετά έχω να κάνω και το ψωμάκι μας και να πάω στο δημαρχείο και να πάρω τη μεγάλη! Τα δύσκολα θα είναι αύριο που θα έχω όλη την οικογένεια σπίτι και θα κάνω σοκολατόψωμα και τις ετοιμασίες για το τραπέζι!
Καλά έκανες και το είπες στον άντρα σου!!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φιλενάδες τώρα γυρίσαμε! Είμασταν που αλλού;; Γλυφάδα! Πήγα και στα τελευταία ψώνια για τον Άγιο Βασίλη κ ειμαι Οκ! Χριστίνα καλα κανείς κ τα λες κ να συνεχίσεις έτσι! Είδες οι σποντες; Έχεις να ακούσεις ακόμα....!!! Μια ψαρά πήγατε το βραδυ! Σε βολεύει όμως τόσο αργά ; Δηλαδη να κοιμάται απο τη 1 κ μετα; Αν του κανείς προγραμμα ; Κατα τις 10 μπάνιο μαμ τι ωρα θα ξύπνηση; Μήπως το παει σερι μέχρι το πρωι. Γιατι κ εμένα στην αρχη ξυπνάγε στις 3 και μετα καθε μέρα πήγαινε μια ωρα αργότερα. Μαρία μου τι ωραία πράγματα που θα ετοιμασεις! Μπράβο! Εμείς θα πάμε σημ Μαμα μου οπότε ειμαι ελεύθερη!! Πως ειναι τα παιδια σου; Ουφ αυριο τέρμα το σχολείο!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενω πριν το παιδι δεν πεταγε ποτε τπτ. Τωρα πηρε θαρρος; τεσπα

Μπανιο τον κανω 9.30 για να εχουμε τελειωσει και να φαει στις 10, ομως θα κοιμηθεί ως τη 1 που θα ξυπνήσει μονος του στο 3 ωρο (ρολοι εχει μεσα του; ) οποτε τον ταιζω παλι και κοιμαται ως το πρωι. Μετα το μπανιο τον παω στο δωματιο μας που ειναι σκοτεινο και ησυχο, δεν τον εχω στο σαλονι μαζι μας δλδ. Τι να πω. Ασε που πολλες φορες γκρινιαζει μετα το μπανιο,σφιγγεται και κανει πριτς. Θα τον παρει ο υπνος για καμια ωρα αλλα 1 θα ξυπνησει για φαι.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παιδί μου τώρα που εγινε το μωρο εχι άποψη! Εχει να πει κάτι κ να ασχοληθεί! Πριν εισακτέων οι δυο σας! Τώρα ειναι κ το εγγόνι στη μεση! Ωχ μην μου πεις οτι ειναι η ωρα του πόνου αυτη;;;;; Εμείς την περνάμε 6 με 9 την ωρα του πόνου!!! Αστον λίγο ακόμα έτσι απλα εγω ξέρεις τι θα έκανα αφου κλείσει όμως τους 2 μήνες; Στη 1 που θα ξυπνάγε θα του έδινα πιπιλα ας πηγάινε κ μιση ωρα μετα δεν πειράζει στο τελις θα το καταλάβει οτι μετα το μπάνιο κοιμόμαστε σερι ειναι πανεξυπνο γιατι εχει δείξει καλα δείγματα το ου κ ειναι κρίμα να μην κοιμάται πιο νωρίς να ξεκουράζεστε κ εσείς πιο πολυ. Μαρι μην τον ξυπνας για να πιει γαλα ξέρεις το διάβασα; Τα μωρα λέει ειδικά το βραδυ κ στην συνέχεια το πρωι μεσα τον βραδινό ύπνο δεν πρεπει να τα ξυπνάνε για φαΐ γιατι αποσυντονιζονται κ πιέζονται για να κάνουν κάτι. Ποσα κιλα ειναι ο γαμπρός μου;;;;; Εμείς 5500 .

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλα!!! Να εχετε υγεία και μα χαίρεσται την οικογένεια σας! Τι κάνετε;; Εμείς ετοιμαζόμαστε να πάμε για τα κάλαντα!! Πως ειναι τα μωρακια σας; Ολα καλα;;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα! Χρονια πολλά! Με υγεια πανω απ ολα!
Δεν ηρθε ουτε ενα παιδακι ακομα για καλαντα, μα ειναι δυνατον; Στη δουλεια το αφεντικο μου δεν διωχνει ποτε παιδακι, και τους δινει κανα 20 ρικο. Εδω περυσι θυμαμαι δεν ειχαν ερθει και ειχε βγει η γραμματεας του και εψαχνε για κανενα παιδακι να το φωναξει να περασει απο την εταιρεια να μας τα πει.
Πως πηγε το βραδυ σας; εμας ξυπνησε 7 εφαγε, και ακομα κοιμαται (ειναι 11.30)
Τινα εχθες μετα το μπανιο ηρεμησε αλλα ξυπναγε με τσιριδα και ξανακοιμοταν μονος του. ΜΑς το κανει εδω και 3 μερες αυτο. Εχει παρα πολλα σαλια. Τον ειχα στο πορτ μπεμπε και γεμισε ολο το σεντονι εκει που ειναι το κεφαλακι του. Αφησε δλδ σταμπα σαν την παλαμη μας. Λετε για κανενα δοντι;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινα πριν 3 μερες που τον ζυγισαμε πηγε 4990 ! φτασαμε το 5κιλο!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά! Καλά είστε; Τα παιδάκια σας;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά είμαστε εσυ που χάθηκες; πως πατε;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ειναι απίθανο να ετοιμασΕται για δόντι εγω όμως που είχα ρωτήση τον παιδιατρο μου είχε πει οτι συνήθως ασε αυτήν την ηλικία ειναι απο το στομάχι τους. Τώρα γυρίσαμε ξεπατωθηκα στο περπάτημα!!! Πήγαμε φυσικα κ Γλυφάδα με την Κουμπαρια μου φάγαμε κιόλας ψωνισε κ στα τρία πράγματα για τα Χριστούγεννα κ τώρα γυρίσαμε τα έβαλα κ τρία για ύπνο να ξεκινήσω δουλειές!! Εμάς το βραδυ έφαγε 9 κ μετα 6,5 το πρωι!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ κάνω δουλειές. Δωμάτιο δωμάτιο γτ δεν γίνεται αλλιώς. Αρρώστησε η μάνα μου αυτές τις μέρες και δεν είχα βοήθεια μόνο την πεθερά. Μπράβο για τις βόλτες σας! Τα είπατε τα καλαντα;;;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα είπαμε!!!!γελαγε ο κόσμο γιατι φοραγα στην μπεμπα Άγιο βασιλιατικη φόρμα ροζ με γούνα!!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χάχα χα θέα !!!! Έπρεπε να πάω και εγώ γλυφαδα να σας πετύχω!
Έχω κάνει μόνο το παιδικό και το δικό μας. Δεν παίζει να προλάβω όλο το σπίτι. Δουλεύει κσι ο άντρας μου και έχω και το παιδί το νου μου. Θα χάσει την πιπιλα και να σου το κλαμμα.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο χαίρομαι.
Τα παιδιά καλά εγώ μπήκα στο νοσοκομείο.
Τώρα είμαι σπίτι.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι έγινε; ;;;;;;;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι επαθες παιδί μου;;; Δεν πιστεύω απο την κούραση;;;;;;;;! Πρόσεχε!! Χριστίνα μου οτι προλαβεισ κανε μην αγχωθεις τέτοια μέρα. Εγω δεν ξερω απο εχθές νιώθω μια ωραία γλυκιά συγκίνηση!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τις τελευταίες μέρες δεν ένιωθα πια καλά. Έπαθα δηλητηρίαση από καθαριστικά και εκεί στο νοσοκομείο έγινε διάγνωση και υπερκόπωσης.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω περαστικά κοπέλα μου! Καλα πως εγινε απο τα καθαριστικα! Τα εισεπνευσες ε ;;; Πω πω εύχομαι τώρα να είσαι καλα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Περαστικά λιλυ! Να ξεκουράζεται όσο μπορείς. Μα από καθαριστικά; πως έγινε αυτο;;;; ελπίζω να είσαι καλυτερα και σπίτι σου πλέον!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχα πάει με τα μωρά για ψώνια Χριστουγέννων, επιστρέψαμε, τα τάϊσα και κοιμήθηκαν και τα δύο, πράγμα σπάνιο. Βρήκα ευκαιρία και πήγα να καθαρίσω τα μπάνια. Χλωρίνη, βιακάλ και άζαξ. Από τις αναθυμιάσεις με έπιασε έντονη ζαλάδα και εμετός. Χτύπησα της διπλανής της είπα να με βοηθήσει, κράτησε τα μωρά, ήρθε ασθενοφόρο και πήγα μέσα.
Τώρα είμαι καλύτερα αλλά εξακολουθώ να είμαι κουρασμένη.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω ακούσει πως όταν είσαι κουρασμένος και εξαντλημενος είσαι πιο επιρρεπης στο να αρρωστήσεις. Μα και εσύ βρε κοπέλα μου πόσο έβαλες ; ευτυχώς είσαι καλυτερα. Οι γιατροί τι σου είπαν; είναι φυσιολογικό να είσαι ακόμα κουρασμένη; θέλει το χρόνο του υποθέτω για να συνέλθεις με την υπερκόπωση.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις