Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω θα φαντάζομαι την τρομάρα σας! Ελπίζω τώρα να περάσουν ολα! Έχεις τώρα βοήθεια απο κάποιον στο Σπιτι; Η είσαι Μονή σου; Ο μπεμπακοσ τι κανείς; Τώρα αναγκαστικα θα ήπιε μπουκάλι ε;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχω βοήθεια, μόνη μου είμαι και τώρα απλά κάνω τα απαραίτητα. Όταν χτύπησα της διπλανής κορίτσια χανόμουν, ήμουν σε άλλο κόσμο. Τηλεφώνησε εκείνη στον άντρα μου που ήταν στην κόρινθο με την νταλίκα. Έφθασε μετά από 4 ώρες και πήρε τα παιδιά σπίτι. Δεν είχα βάλει μεγάλη ποσότητα, έβαλα όπως πάντα στο σφουγγαράκι και φορούσα τα γάντια μου. Λίγο η εξάντληση, λίγο η νηστεία εκείνη την ημέρα, λίγο ότι είμαι κρυωμένη ήρθε κι έδεσε.
Οι γιατροί είχαν σκοπό να με κρατήσουν αλλά εφόσον οι εξετάσεις μου ήταν εντάξει μου είπαν απλά να προσέχω και να ξαναπάω σε λίγες μέρες. Παίρνω βιταμίνες και ακολουθώ πρόγραμμα φαγητού. Επειδή τον τελευταίο μήνα έτρωγα μόνο μία φορά μέσα στην ημέρα. Όχι σκόπιμα απλά με τα παιδιά ξεχνούσα να φάω.
Έγιναν όλα γρήγορα, με το νυχτικό με πήραν από εδώ.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο μπέμπης είναι λίγο κρυωμένος. Γκρινιάζει όλη την ώρα. Ξεκίνησα να θηλάζω πάλι. Όχι αποκλειστικά. Μικτή διατροφή.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς που ήταν και η γειτονισα βρε κοπέλα μου. Μπράβο της πάντως. Λιλυ η μαμά σου δεν έρχεται πότε για βοήθεια ή η πεθερά σου;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μαμά μου είναι λίγο μακριά.
Με την πεθερά έχω κόψει κάθε επαφή. Ακόμα και τυπική. Μένει 5 λεπτά από το σπίτι μου.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια! Λίλι μου περαστικά κορίτσι μου. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Ήσουν τυχερή που έχεις καλή γειτόνισσα και σε βοήθησε, πρόσεχε όμως... Πάνω από όλα η υγεία.
Σήμερα είναι μέρα κουζίνας! Τελείωσα τα σοκολατόψωμα και μου μένουν 2 ψωμιά και το η κότα με τη γέμιση που μπορεί να κάνω αύριο, θέλω να κάνω και μία τυρόπιτα σήμερα!! Πήγαμε είπαμε και τα κάλαντα και όλα καλά!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια τελείωσα με το καθάρισμα 7 το απόγευμα. Ευτυχώς ήρθε ο άντρας μου 5.30 και ανέλαβε τον μικρό. Δεν μαγείρεψα τπτ, ετοιμάζομαστε να φύγουμε. Έχω ένα άγχος με την πεθερά. Ευτυχώς η μαμά μου έγινε καλά. Θα αναλάβει εκείνη από βδομάδα.
Κορίτσια καλά να περάσετε! Λιλυ Περαστικά στο μικρούλη σου!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κορίτσια...
Υγεία, αγάπη, ευτυχία και ψυχική ηρεμία να γεμίζουν τη ζωή μας!!!!
Καλά να περάσετε!!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!!! Καλα Χριστούγεννα με υγεία πάνω απο ολα !!! Ειρηνη σε ολο τον κόσμο και αγάπη στις καρδιές μας!! Τι κάνετε;;; Εμείς τώρα γυρίσαμε σπιτάκι μας τα παιδια κ τα τρία ειναι πτώμα σημ κούραση και έχουμε αραξη! Φάγαμε ήπιαμε κ γενικά σκασαμε!!! Εσείς τι κάνετε;;;;;; Πως περνάτε;;;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρόνια πολλά! !!!


Πολύ κούραση χθες αλλά ήταν ωραία! Είχαμε κόσμο σπίτι και ο μικρός στην απομόνωση! Αλλά ήταν κύριος! Μόνο μαμ και νάνι! Δεν αφήσαμε κανέναν να πηγαίνει μόνο εγώ και ο άντρας μου.
Είχαμε και δεύτερη παρτιδα τον κουμπάρο μας. 12 το βράδυ τελειώσαμε από κόσμο. Πέσαμε ξερόι κσι ο μικρός στο 3ωρο ξυπναγε


Λιλυ χρόνια πολλά και πολύχρονη!

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χρόνια πολλά!!! Καλά Χριστούγεννα!!!
Κι εμείς περάσαμε πολύ όμορφα χθες... Ήρθε η νονά της μεγάλης μου χθες το πρωί και τα πεθερικά μου το μεσημέρι κι έφυγαν το απόγευμα! Ήταν πολύ ωραία αλλά πολύ κούραση και ήμουν με 3 ώρες ύπνου!!!
Με τα τρία πάντως ήταν πολύ ωραία!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω πάντως κορίτσια τα ωραιότερα Χριστούγεννα τα περνάω τώρα που έχω παιδια! Ειναι πολυ μαγικά!! Εμάς η μπεμπα ειναι Κυρια!!!! Κοιμάται 10ωρα!! Τι αλλα;; Τι κάνετε;;; Εμείς τώρα είμαστε αραχτοι στο Σπιτι!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα προτιμούσα να είμασταν πιο πολύ με το παιδί αλλά λόγω κόσμου και παιδιών δεν το διακινδυνευα. Τινά έχεις δίκιο όσο μεγαλώνουν κιόλας που αρχίζουν και καταλαβαινουν και τους φαίνονται μαγικά όλα σε παρασερνουν σε άλλη διάθεση. Μπράβο στην νύφη μας! !! Ορίστε κυρία το σοφάκι!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και φαντασία εχεινα κάνει κακα απο προχθές!!! Αλλα τις βάζω χαμομηλι σε 2 γεύματα γι αυτο μπορει να εχει ηρεμήσει!!! Και τι τους είπες για να μην πανε μεσα; Στο μωρο;; Μπράβο τους παντός που το σεβάστηκαν!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνο οποίος ερχόταν μπήκαν ένας ένας να του ρίξουν μια ματιά και όταν φεύγαν. Όσο είμασταν όλοι μαζί μόνο εγώ η ο άντρας μου πηγαίναμε. Ευτυχώς το σεβάστηκαν. Η πεθερά μπήκε την έδιωξε ο άντρας μου και κάποια στιγμή η μαμά μου καο την έδιωξα εγώ. Κορίτσια μου έχει μείνει ψυχολογικό με την πεθερά. Δεν θέλω καν να της τον δίνω. Λίγες μέρες και θα κάτσει ο άντρας μου. Ευτυχώς είναι πολύ αυστηρός μαζί της και δεν σηκώνει πολλά πολλά.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και πάλι μαζεύονται μέρες χωρίς κακά. Μήπως είναι το γαλα; με το χαμομήλι δεν έπρεπε να τα κάνει κάθε μέρα; εμένα τα κάνει κάθε μέρα πλέον

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αύριο γινόμαστε 2 μηνών! !!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ Χριστίνα μου!
Χρόνια πολλά και σε σένα για χθες!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σασ κοριτσια!! Χρονια πολλα για τισ γιορτουλες σασ! Τι κάνετε; εμενα σήμερα η μπεμπα ειναι μέσα στην γκρινια!!♥♥

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα! μια απο τα ιδια και εμας! Ενω το βραδυ ηταν αψογος και οσο περναει ο καιρος κοιμαται ολο και πιο πολλες ωρες το βραδυ την ημερα ειναι γκριανιαρης. Δεν θελει το καροτσι δεν θελει το ριλαξ μια μουρμουρα μονιμη. αγκαλια αποφευγω να τον παιρνω γτ λεω θα την χασουμε την μπαλα ετσι. Πηγα να του αλλαξω φορμακι και εκανε λες και τον εσφαζα, τοσο κλαμμα. Το πρωι ρε κοριτσια εκει που κοιμαται θα βαλει τσιριδα, και ενω τις περισσοτερες φορες θα ηταν απο κοιλιτσα τωρα παρατηρησα οτι σφηνωνει κανενα χερι και κανενα ποδι στα καγκελα. Λετε να ειναι πλεον μικρο το λικνο; Αφηστε που ξεσκεπαζεται κιολας! το βραδυ τα εχετε σε φακελο η με κουβερτακι; δεν σας ξεσκεπαζονται;

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!! Χρόνια πολλά για τις γιορτές σας!!!
Κορίτσια φτάσαμε στα 120ml γεύμα!!! Αρχίσαμε να στρουμπουλεύουμε!!!
Χριστίνα την κοιμίζω με κουβερτούλα! Την κοιμίζω ακόμα στην καλαθούνα της και μόλις σαραντίσει θα τη βάλω στο κρεβατάκι της! Πάντως έχει αρχίσει να της αρέσει η παρεούλα των αδερφών της!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ μωρε η ψυχουλα μου μεγαλωνει! Μπραβο σας θα κανετε μπουτακια για δαγκωμα!!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια ή μάλλον καλησπέρα τι κάνετέ εμείς έχουμε τρελαθεί στις βόλτες μόλις γυρίσαμε από το mall! Περνάμε πολύ ωραία τώρα που κάθεται και ο γιοσ μου! Μπράβο Μπούμπουκα είδες που μεγαλώνει Η μπεμπούλα σου και πίνει όλο και παραπάνω ; Εγώ τώρα που γίνεται τριών μηνών στις εννέα του μήνα θέλω να τη βάλω στο δωμάτιο μαζί με τη Δέσποινα αλλά ο άντρας μου διαφωνεί Αλλά εγώ θα τη βάλω γιατί το βράδυ κοιμάται εννέα ή 9.30 και ξυπνάει στις πέντε με έξι το πρωί ξανά πίνει γάλα γύρω στα 100 μλ και πέφτει τέζα μέχρι τις εννέα ! Την κοιμίζω με μία κουβερτούλα τυλιγμένη γύρω απο το κορμάκι της και άλλη μία από πάνω μεγάλη που πιάνει δεξια αριστερά το κρεβάτι και τι βαζω μεχρι τον ωμο αλλα πάντα το βράδυ ξεσκεπάζεται αλλά εγώ ποτέ δεν έχω κοιμηθεί με το κεφάλι ήσυχο άρα ανα μία μιάμιση ώρα περίπου ανοίγω τα μάτια μου τι σκεπάζω και ούτω καθεξής ! Κορίτσια ψώνισα σήμερα είμαι πάρα πολύ χαρούμενη μου πήρε ο άντρας μου κινητό καινούργιο πήρα ρούχα παπούτσια πορτοφόλι πάρα πολλά πράγματα γιατί είχα να ψωνίσω περίπου από πριν μείνω έγκυος και έτσι του έδωσα και καταλαβε! Η μπεμπούλα μας έχει τρελάνει είναι μια γλύκα όλοι μα όλοι την ώρα γελάει μέ το που της μιλάει κάποιος ανοίγει τόσο πολύ το στόμα της φαίνονται τα ούλα της τα μάτια της κλείνουν από το πολύ γέλιο και κάνει και στα μάγουλα της λακκάκια όπως έχω εγώ προσπαθεί να πιάσει τα παιχνίδια της πάνω από το ριλάξ σηκώνει τα χέρια της και έχει αρχίσει και βγάζει και κραυγές έχουμε τρελαθεί δεν το περίμενα την τρίτη φορά να είμαι τόσο κατουρημένη !!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα μου καλησπέρα! Με γεια σου για τα ψώνια !!! Σε χάσαμε καλέ!!! Είδες η νύφη μας;;; ένα χαρούμενο μπεμπακι! Μπράβο βρε τινα μου. Εμείς αύριο έχουμε παιδιατρο και τα 2 εμβόλια. Ελπίζω να μην κάνουμε πυρετο κτλ. Χαλάει ο καιρός τις επόμενες μέρες καο δε παίζει να βγούμε έξω. Το κουβερτακι του το πιάνω κάτω από το στρώμα λίγο και δεν ξεσκεπαζεται. Εγώ του φοράω μακρημανικο φανελάκι και ένα φόρμακι και τον σκεπάζω με το κουβερτακι του, έχει έξω τα χέρια με γαντακια. Λέτε να κρυώνει; ;; σπίτι έχουμε 20 βαθμούς.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις