Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Πεμ Μαρ 31, 2011 2:05 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
30 δευτερολεπτα σου κραταει;; να σου πω ποτε εκανες τελευταια τακογραφο?
εγω γεννησα με καισαρικη στην 36 γιατι ημουν περιπου 2 μηνες με ορους μεσα στην κλινικη και οταν τους βγαλαμε γιατι δεν εκανε αλλο εγραψε φουλ ο τακογραφος και μεσα σε 12 λεπτα εγινε καισαρικη!!

52Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Πεμ Μαρ 31, 2011 3:09 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:30 δευτερολεπτα σου κραταει;; να σου πω ποτε εκανες τελευταια τακογραφο?
εγω γεννησα με καισαρικη στην 36 γιατι ημουν περιπου 2 μηνες με ορους μεσα στην κλινικη και οταν τους βγαλαμε γιατι δεν εκανε αλλο εγραψε φουλ ο τακογραφος και μεσα σε 12 λεπτα εγινε καισαρικη!!

εκανα πριν 2 εβδομαδες και δεν ητανε κατι ανησυχητικο μου ειπε πως οι συσπασεις ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου για τις εβδομαδες που ειμαι σε συνδυασμο με τον τραχηλο που ειδε και ειναι και αυτος οκ μου εδωσε και πινω youtopar...πωπω τι περασες και εσυ!

53Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Παρ Απρ 01, 2011 4:18 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:
tatijana έγραψε:Κοριτσια οι συσπασεις πως ειναι ακριβως?Ειναι αυτο που λεμε σα να μαζευεται το μωρο απο την μια πλευρα κ να γινεται πετρα η κοιλια....Ολη η κοιλια ομως ή στο συγκεκριμενο σημειο? Ειναι συσπαση αυτο οταν συμβαινει απο την μια πλευρα? Ή ειναΙ σε ολη την κοιλια το πετρωμα?
οι συσπασεισ δεν ειναι οταν μαζευετε τ μωρο απο τ μια μερια κ ειναι πετρα αυτο συμβαινει λογο χωρου.συσπαση ειναι οταν ολοι η κυλια σου γινεται πετρα.εγω και στα 3 να σου πω τ αληθεια δ ηξερα ποτε ειχα συσπασεισ γιατι γεννησα κ τ 3 με ραντεβου γιατι περνουσε η ΠΗΤ.ευχομαι με το καλο.ποτε γεννασ? (σε ζηλευω με την καλη εννοια)

Γεννησα κοποελα μου 1η Φεβρουαριου... Laughing

54Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Παρ Απρ 01, 2011 4:57 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
vasoula έγραψε:30 δευτερολεπτα σου κραταει;; να σου πω ποτε εκανες τελευταια τακογραφο?
εγω γεννησα με καισαρικη στην 36 γιατι ημουν περιπου 2 μηνες με ορους μεσα στην κλινικη και οταν τους βγαλαμε γιατι δεν εκανε αλλο εγραψε φουλ ο τακογραφος και μεσα σε 12 λεπτα εγινε καισαρικη!!

εκανα πριν 2 εβδομαδες και δεν ητανε κατι ανησυχητικο μου ειπε πως οι συσπασεις ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου για τις εβδομαδες που ειμαι σε συνδυασμο με τον τραχηλο που ειδε και ειναι και αυτος οκ μου εδωσε και πινω youtopar...πωπω τι περασες και εσυ!

Ναι Κατερινα μου ταλαιπωρηθηκα πολυ μα παρα πολυ!!!

55Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Παρ Απρ 01, 2011 5:12 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω τις συσποασεις τις ενιωσα ως πονο στη μεση οπως της περιοδου αλλα πολυ πιο δυνατοι!
Το πετρωμα το επαθα 5 μηνων αλλα ηταν απο την κουραση εκατσα 10 μερες με αδεια και μετα δεν ειχα προβλημα. Ειχα ΠΗΤ 3 Ιουνιου και γεννησα 21 Μαϊου. Και μαλιστα πολυ γρηγορα για πρωτοτοκη. Περπαταγα ομως πολυ και δουλευα κανονικα μεχρι την αδεια τοκετου. Ψευτοσυσπασεις ειχα απο την πρωτη στιγμη που μπηκα στο μηνα μου!!! Αχ! Τι μου θυμησατε απο τις 3 το απογευμα μεχρι τις 7 ειχα πονους και δεν τους το ελεγα, ωσπου αρχισα να ποναω πολυ. Πηγα, με εδιωξε γιατι δεν ημουν ετοιμη, ξαναγυρησα στις 8 με ετοιμασαν σιγα σιγα και γεννησα 10 και 10 το βραδυ.
Μακαρι να γεννησω τοσο ευκολα και την επομενη!!!

56Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 4:28 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο το θεμα με ενδιαφερει πολυ γιατι υποψιαζομαι πως εχω συσπασεις κ μαλιστα πολλες αλλα δεν ειμαι σιγουρη κ γιαυτο δεν εχω αναφερει κατι στη γιατρο μου!λοιπον να σας περιγραψω οσο καλυτερα γινεται τι νιωθω να μου πειτε γνωμη.οταν καθομαι ξαφνικα στραβωνει η κοιλια κ απο αριστερα βγαινει ενα καρουμπαλο μεγαλο κ σκληρο κ μενει ετσι για καποια δευτερολεπτα κ ας το αγγιζω μενει ετσι.εκεινη τη στιγμη νιωθω δυσφορια αλλα καθολου πονο.περνω ενα μαγνησιο την ημερα κ την τριτη το κοβω.επισης μερικες φορες οταν καθομαι μπαινει ο αφαλος προς τα μεσα κ πετρωνει απο αριστερα κ απο δεξια γιαλιγα δευτερολεπτα.δεν ξερω αν ειναι συσπασεις γιατι πρωτον δεν ποναω κ δευτερον σκεφτομαι μηπως απλα τεντωνεται το παιδι.αλλα οταν νιωσω ας πουμε το ποδαρακι της κ το αγγιξω αλλαζει αμεσως θεση κ εκει ειμαι σιγουρη οτι ειναι το παιδι.τα παραπανω ομως που νιωθω τι ειναι?την τριτη θα το αναφερω σιγουρα παντως.αυτα που σας ειπα οτι νιωθω,ειδικα σημερα τα νιωθω σχεδον συνεχεια εδω κ λιγη ωρα.αλλα πονος μηδεν.

57Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 4:47 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλεξανδρα μου ετσι ειναι οι συσπασεις πετρωνει η κοιλια σου και σε λιγο ολα οκ.πονο μπορει να μην εχεις εγω οπως ξαναειπα δεν ειχα καθολου .καλο ειναι να παρεις το γιατρο σου αν ειναι συχνες δεν ξερω απο λεπτα και τετοια ελπιζω να απαντησει καμια πιο προσφατη μανουλα να σε βοηθησει

58Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 4:50 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργια μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!δεν πρεπει δλδ να πετρωνει ολοκληρη η κοιλια?

59Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 4:55 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απο οτι θυμαμε τραβα απο τα πλαγια προς τη μεση εγω εχω διχωρει μητρα και τραβουσε απο τη μια πλευρα. ποτε δεν τις καταλαβενα μονη μου παντα ο γιατρος μου ελεγε οτι ειναι συσπασεις στους δυο μικρους μου ειχα απο 5 μηνων και επερνα φαρμακα .

60Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 4:59 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ σε ταλαιπωρησαν πολυ..σε ευχαριστω θα το παρακολουθησω κ τριτη θα τη ρωτησω τη γιατρο!εκτος αν δω κατι ανησυχητικο κ πεταχτω στο νοσοκομειο!

61Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 5:10 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Alexandra23 έγραψε:ωχ σε ταλαιπωρησαν πολυ..σε ευχαριστω θα το παρακολουθησω κ τριτη θα τη ρωτησω τη γιατρο!εκτος αν δω κατι ανησυχητικο κ πεταχτω στο νοσοκομειο!
οχι δεν ταλαιπωριθηκα γιατι δεν το ενιωθα χιχι .ετσι να κανεις ρωτησε το γιατρο και ξεκουρασου.α και κατι που θυμηθηκα το να χαιδευουμε τη κοιλια προκαλη συσπασεις αρα να το αποφευγεις

62Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 5:21 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι το ξερω κ αυτο για το χαιδεμα κ καταλαβαινω οταν την χαιδευω οτι κουνιεται σαν τρελη η μικρηVery Happy βασικα κ να θελει να βγει πλεον δεν με πειραζει,βεβαια καλο ειναι να κλεισω κ την 37η βδομαδα.

63Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 5:32 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Alexandra23 έγραψε:ναι το ξερω κ αυτο για το χαιδεμα κ καταλαβαινω οταν την χαιδευω οτι κουνιεται σαν τρελη η μικρηVery Happy βασικα κ να θελει να βγει πλεον δεν με πειραζει,βεβαια καλο ειναι να κλεισω κ την 37η βδομαδα.
ναι οσο πιο πολυ μεινη μεσα τοσο το καλητερο. τι ωραιο το αισθημα να νιωθεις το μωρακι σουΠως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 215994 τελειο

64Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 5:52 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συσπασεις ειναι αιμενα γινονται πανω απο τον οφαλο που δν με πονανε ολες κσι κατω χαμηλά στην κιλθα ου δεν τις πιανει το μηχανημα για να αρχησεις να ανοισηχεις πρεπει να ειναι καθε 5 λεπτα

65Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 7:27 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μετρησα 4 συσπασεις που κρατησαν 30 δευτερολεπτα κ ερχονταν ανα 5 λεπτα.δεν με πονανε ομως.απλως σφυγγεται η κοιλια μου κ με τραβαει.να ανησυχησω?δεν ποναω καθολου.μηπως επειδη περνω μαγνησιο?παιζει ρολο?

66Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 8:40 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιτα αφου δεν σε πονανε δεν ειναι κατι τωρα αν θελεις πηγενε στο γιατρο να ηρεμησεις αλλα και εγω εχω και δεν με πονανε μου ειχαν πει οτι δεν ειναι κατι αφου δεν πονας μονο οταν πονας ειναι σοβαρο σγω χτες ειχα με πονο καθε 15 κοιτα παρακολουθησετο αν δεις οτι ειναι λιγοτερο απο 5 λεπτα πηγενε στο νοσοκομειο οσο για το εξογκωμα δεν ειναι συσπαση συσπαση ειναι οταν πετρωνη η κιλια πανω απο τον οφαλο και δεν μπορεις ουτε να σκηψεις η οταν νοιωθεις δεξεια η αριστερα κάτι σαν τραβιγμα η πολυ χαμηλα στην κιλια σου σαν κραμπα αυτες ειναι συσπασεις το εξογκομα δεν ειναι συσπαση αλλα το μωρακι απλα τεντονετε τοσο πολυ που και να το χαιδεψεις δεν φευγη μεχρο να βρει μονο του χορο να το κανει

67Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:30 pm

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στις συσπασεις πετρωνει ολοκληρη η κοιλια και νιωθεις εντονο τραβηγμα. Οταν αρχισουν οι συσπασεις του τοκετου θα το καταλαβετε. Ειναι συχνοτερες και επωδυνες. Ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας και καλυτερα ειναι ενας false alarm παρα να τρεχετε πανικοβλητες στο μαιευτηριο. Εγω το τριτο παραλιγο να το κανω στο αυτοκινητο γιατι και καλα ηξερα, οποτε η συμβουλη μου ειναι να ενοχλειται το γιατρο σας.

68Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:39 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου εκανε εντυπωση που δεν πονουσα!τωρα εχω αλλα που κ που,οχι με ρυθμο οπως ειχα.δεν πρεπει να ποναω για να σημαινει τοκετος?νομιζω πως για να παω στο νοσοκομειο θα πρεπει να δω ειτε αιμα,ειτε να σπασουν τα νερα ειτε να ποναω...

69Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:44 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:μου εκανε εντυπωση που δεν πονουσα!τωρα εχω αλλα που κ που,οχι με ρυθμο οπως ειχα.δεν πρεπει να ποναω για να σημαινει τοκετος?νομιζω πως για να παω στο νοσοκομειο θα πρεπει να δω ειτε αιμα,ειτε να σπασουν τα νερα ειτε να ποναω...
αλεξανδρα μου εγω οταν πηγα να γεννησω την πρωτη δεν υπεφερα απο πονους.απλα ειδαν οτι εχω τις συσπασεις που πρεπει και με κρατησαν!καποια στιγμη βεβαια μετα απο καποιες ωρες γιατι ειχα δυσκολη γεννα ηρθαν και οι δυνατοι οι πονοι αλλα ειναι και γυναικες που δεν υποφερουν απο τον πονο!!

70Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:50 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τυχερες αυτες οι γυναικες!!λες να ειμαι κ εγω μια απο αυτες?Very Happy το πρωι θα παω στη γυναικολογο κ θα της τα πω ολα αυτα!για να δουμε!

71Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:52 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να εισαι τυχερουλα και να βγει γρηγορα και ευκολα το μωρακι σου!!!Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 328109 Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 328109 

72Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Κυρ Ιουλ 21, 2013 1:55 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι ντεμακι μου!!!

73Πως ειναι οι συσπασεις?? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πως ειναι οι συσπασεις?? Δευ Ιουλ 22, 2013 12:16 am

nebula

nebula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βασικά και εγώ ένιωθα αυτά τα ¨καρούμπαλα¨στο τέλος ειδικά της εγκυμοσύνης, αλλά οι κανονικές συσπάσεις του τοκετού ήταν διαφορετικές. Ξεκινούσαν από τον ομφαλό και ήταν σαν κάποιος να σου τραβάει το δέρμα προς τα πάνω να σου το τσιτώνει, σαν κάτι να φουσκώνει. Δεν έκανε καρούμπαλο όμως η κοιλιά. Με το καλό και με ένα πόνο σε όλες τις μέλλουσες μανούλες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις