Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 41]

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα μανουλες μου τι μου κανετε?εμεις καλα!!!!!


λοιπον εχθες πηγαμε με τον μπαμπα μας και πηραμε στολη για το μικρο βουλακι χιχιχι

φετος θα τιν ντυσουμε νεραιδουλα!!!ειναι μια τρελα εχει και ραβδακι.... ειναι ολο φουξ εχει πολυ φαση!!!!


εχθες το βραδυ κοριτσια σηκωθηκε τα μεσανυχτα οπως παντα...τιν εδωσα γαλα τιν αλαξα βρακακι και λεω τελος τωρα θα κοιμηθεις στο κρεβατι σου,ηξερα οτι δεν προκειτε να κοιμηθει εαν δεν τιν παρω στο κρεβατι μας,οταν τιν σηκωσα και τιν εβαλα τσιριξε δυνατα τιν ειπα,βουλακι νανι τωρα και δεν θα το πιστεψετε ξαπλωσε τιν σκεπασα ξαπλωσα και εγω στο κρεβατι μας και τιν εβλεπα τι κανει...κοιτουσε το ταβανι αριστερα δεξια και μετα απο λιγα λεπτα μου γυρισε τιν πλατη και κοιμηθηκε!!!δεν το περιμενα οτι θα τα καταφερο,σημερα παλι στο κρεβατι της θα τιν βαλω !αντε να κοιμηθουμε λιγο ανετα ,μακαρι να πετυχει και σημερα!!!


εχτες την πηρα και γιο γιο ξερει οτι κανει τσισα και κακα εκει αλλα ακομα νωρις ειναι δεν κανει οταν τιν εβαλα,τωρα παει καθετε με τα ρουχα και σφυγγετε σαν κανει κακα τις χιχιχιχι

σημερα θα κανω μακαρονια με σαλτσα και κεφαλοτυρι.και η μικρη εχει φαγητο απο εχτες!


οσο γιατιν περπατοπιτα εγω εκανα και εδωσα στιν νονα τις και σε αλλους

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕς... Very Happy Very Happy Very Happy επιτελους θα στρωσει το κορμι σου Very Happy Very Happy Very Happy

και μενα ετσι εκανε με το γιο γιο μετα συνηθισε.καλη αρχη!! Very Happy Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα μανουλες μου τι μου κανετε?εμεις καλα!!!!!


λοιπον εχθες πηγαμε με τον μπαμπα μας και πηραμε στολη για το μικρο βουλακι χιχιχι

φετος θα τιν ντυσουμε νεραιδουλα!!!ειναι μια τρελα εχει και ραβδακι.... ειναι ολο φουξ εχει πολυ φαση!!!!


εχθες το βραδυ κοριτσια σηκωθηκε τα μεσανυχτα οπως παντα...τιν εδωσα γαλα τιν αλαξα βρακακι και λεω τελος τωρα θα κοιμηθεις στο κρεβατι σου,ηξερα οτι δεν προκειτε να κοιμηθει εαν δεν τιν παρω στο κρεβατι μας,οταν τιν σηκωσα και τιν εβαλα τσιριξε δυνατα τιν ειπα,βουλακι νανι τωρα και δεν θα το πιστεψετε ξαπλωσε τιν σκεπασα ξαπλωσα και εγω στο κρεβατι μας και τιν εβλεπα τι κανει...κοιτουσε το ταβανι αριστερα δεξια και μετα απο λιγα λεπτα μου γυρισε τιν πλατη και κοιμηθηκε!!!δεν το περιμενα οτι θα τα καταφερο,σημερα παλι στο κρεβατι της θα τιν βαλω !αντε να κοιμηθουμε λιγο ανετα ,μακαρι να πετυχει και σημερα!!!


εχτες την πηρα και γιο γιο ξερει οτι κανει τσισα και κακα εκει αλλα ακομα νωρις ειναι δεν κανει οταν τιν εβαλα,τωρα παει καθετε με τα ρουχα και σφυγγετε σαν κανει κακα τις χιχιχιχι

σημερα θα κανω μακαρονια με σαλτσα και κεφαλοτυρι.και η μικρη εχει φαγητο απο εχτες!


οσο γιατιν περπατοπιτα εγω εκανα και εδωσα στιν νονα τις και σε αλλους


μπραβο καλη αρχη

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κυρίες μου!! Τι κανετε??
Τελειώνω σε λίγο τον καφε μου, ειχαμε το πρωι δουλεια με το μικρο κ εκενα την απογευματινη βαρδια της αλλης ταξης στο σχολειο.Κοριτσια ελειπαν 13 παιδια, αυτο σας λεω μονο!!Αρρωστα, ερχεται κ η ωρα μου απ'ό,τι βλεπω δυστυχως!
Ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες σας, καναμε τον υπερηχο το πρωι με τα χιλια ζορια, εκλαιγε, χτυπιοταν κ η γιατρος μας εκανε κ παρατηρηση που δεν μπορουσαμε να τον κρατησουμε ακινητο!Σαν κατσικι ηταν, ζοριστηκε κ αυτος κ εμεις!Αποτελεσματα σε 2 εβδομαδες, θα συνεχισουμε αντιβιωση, αλλα το θεμα ειναι οτι η κατασταση ηταν ιδια , δεν υπηρξε βελτιωση.Τουλαχιστον δε χειροτερεψε.
Ο μικρος μου κοιμαται τωρα , τον ειχε ο αντρας μου κ αργησε να τον κοιμισει(αντρες Razz )!
Γεωργια περαστικα στην κουκλα σου την ομιλητικη(ακου κει δε με παιζει η μπαρμπι Laughing )!
Περαστικα κ στον αντρα της ετερης Γεωργιας και οσο για τα μαλλάκια, σιογυρα θα του πηγαινουν περισσοτερο ε?
Τρελομαμα Αλικακι, ξεχασα νασχολιασω την εκπληξη χτες!Υπαρχουν τετοιοι αντρες??Νιατα παιδι μου Razz !!
Ετερο Αλικάκι, εμενα παει ποτε ποτε ο μικρος ετσι, αλλά νομιζα οτι ηταν απο την ουρσους που πηρε προχτες απο το ντουλαπι, την εβαλε στο στομα κ περπατουσε ωσαν τον Ορεστη Μακρη Very Happy !Εννοειται εκεινη τη στιγμη δε γελασα affraid !Και μη νομιζεις οτι μπεκρουλιαζουμε, προχτες προσεξα ποσα ποτα μας ειχαν παρει!Εδωσες τα 5 ευρω της Σωτηριας??Μη λησμονησεις Razz !!Κια εσεις οι δυο κυριες μου να σταματησετε να μιλατε για κιλά εχοντας μπροστα το 5!!!!Ελεος!!!!Νομιζα οτι καταργηθηκε, υπαρχει ακομα Rolling Eyes Very Happy ??Παρεπιπτοντως,εγω ειμαι 6...(κιλά ε Smile ) και θελω ακομα 2 κιλα προ εγκυμοσυνης συν τα πραπανω που ειχα.Ας παω και 59,99!!Πηρα 12μησι στην εγκυμοσυνη, εχασα μονο 4μησι με τη γεννα Twisted Evil και καμια σοβαρη προσπαθεια τελικα.Δεντο εχω παρει αποφαση!Αντζι, εσυυυυυυυ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 41 688264 ???
Αλικάκι, εχω λιγο κολλημα με το ονομα δημοσια, αλλα δεν εχω προβλημα να με λες!!Δεν υπαρχουν αλλες Δωρες στον κοσμο??Ουπς, μολις το ειπα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 41 4872 !!
Βλεπω την κουζινα και κανω την παπια!Πρεπει ομως να σηκωθω!!
Φιλάκια σε ολες τις μανουλες που δε χαιρετησα!!!


γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κούκλες και από εμας!!!

αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Γραμματική.Μπορεί να είναι δοντάκι.
Εμένα μου βάρεσε λάθος συναγερμό,χαχαχα!!!
Ξύπνησε από τις 8.Κοιμόταν,ξύπναγε. Πριν από λίγο ,εκεί που είπα πάω να τον σηκώσω ξανακοιμήθηκε....
Και εμείς ,μάλλον,δοντάκι έχουμε... Crying or Very sad
Τα καημενούλια μας....

Υπομονή Αλικάκι... πόσα έχετε ακόμα??? Εμείς καλύτερα είμαστε σήμερα, μάλλον το ξεπεράσαμε...

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:αν δειτε το κοριτσι μου θα παθετε.τα ματακια της πρησμενα,να τρεχουν συνεχεια,να τρεχει η μυτη της συνεχεια.χαμος.ευτυχως πυτερο προς το παρον δεν εκανε πολυ,δεκατα ειχε.τωρα το βραδυ εκανε 37.6 αλλα δεν το λες και που.τωρα το βραδυ της βαλαμε κολιριο.την δινω να πιει γαλα κανει και εναν εμετο και ησυχασε.μετα κελαηδουσε.εν τω μεταξυ την μεγαλη μολις την ειχα κανει μπανιο και ηταν ξαπλωμενη στον καναπε και επινε και αυτη το γαλα της,την πηραν και αυτην λιγα σκαγια απο τον εμετο.να φωναζει αυτη οτι την λερωσε,να κλαει η μικρη,να τα εχει ολα λιμπα και να πρεπει να την αλλαξω μεσα εξω και να εχω να καθαρισω και το χαλι.α,να αλλαξω και εγω γιατι το πιο πολυ επεσε πανω μου.καλυτερα απο το να επεφτε στο χαλι.αντε να δουμε αυριο.και ειχαμε κανει και προοδο με την πιπιλα,τρεις μερες μονο στον υπνο την επερνε,αλλα εστι οπως ειναι το χρυσο μου δεν μπορω και της την δινω.

Περαστικά Γεωργία μου... να της την δίνεις την πιπίλα μωρέ τώρα... όταν είναι αρρωστούλια δεν είναι καιρός για εκπαίδευση...

grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;γεωργια μου την καταλαβαινω την μανα σου και εγω ετσι καπως θα αντιδρουσα. Embarassed εχω κολλημα με τις μπουκλες αφου απο τωρα σκεφτομαι πως θα της κοψω τα μαλλια το καλοκαιρι γιατι πρπει να φυγουν λιγο οι ουρες.τουρτιτσα σε καταλαβαινω και εμενα πριν κανα μηνα ειχε ριξει μια τετοια ρουκετα εμετου και ειχαν γινει ολα χαλια.καλημερα και στις υπολοιπες κοπελες.

Μπα.. εγώ δεν έχω κόλλημα με τις μπούκλες... εξάλλου δεν πάνε για σγουρά τα μαλλάκια του, ίσως λίγο σπαστά ψηλά, αλλά τα πίσω είναι ίσια σαν τον μπαμπά του...
Έγινε αντράκι... πολύ τον χάρηκα... και δεν μπορούσα άλλο, μπερδεύονταν με το λούσιμο και ούτε να τα χτενίσω δεν μπορούσα...

Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:Καλημέρα Σωτηρούλα μου και περαστικά για την μέση σου!
Και μένα με έχει πιασει αυτές τις μέρες,αλλά έχω και το πρόβλημά μου...
Εσένα γιατί λες??Από κούραση,μάλλον, ε????Είναι και ο κολόκαιρος.....

Καλημέρα,Γραμματική!!

Καλημέρα Αλικάκι μου!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Έχω έχω πρόβλημα με τη μέση μου απο 15 χρονών....το θέμα πλάτη ξεκίνησε μετά που γέννησα. Είναι η κούραση, είναι ο καιρός, είναι οτι είμαι τελείως αγύμναστη, είναι οτι κάνω απότομες κινήσεις, είναι οτι σαραβάλιασα γενικώς....πωπω! καλά που πρόλαβα και παντρεύτηκα!!! Razz Razz Razz

Α!Μπράβο ρε κοριτσια και έλεγα μόνο εγω είμαι για πέταμα!!! Σωτηρούλα μου, να το κοιτάξεις αυτο με την μέση σου, πως είσαι τώρα... μην κλείδωσε κανένας σπόνδυλος... το έχεις ξαναπάθει???

grammatiki έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
ααα σαν και εμενα εισαι και εσυ.εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης εχασα και τα δικα μου μετα.

Εμ, έτσι είναι αγάπη μου...λίγο αγχώδης, λίγο νευρόσπασμα, πού να βάλουμε κιλό;;;

χαχαχαχαχαχα σωστο και αυτο.αν και εγω προσφατα ανακαλυψα οτι απεκτησα και θυροειδη μετα την εγκυμοσυνη.

Εγώ ήμουν 63 κιλά, για να πάρω πτυχίο έβαλα 6 κιλά, άρα όταν έμεινα έγκυος ήμουν 69 κιλά, στην εγκυμοσύνη έβαλα 18 κιλά... τα έχασα μέχρι τώρα, και τώρα παλεύω τα τελευταία 3 κιλά του πτυχίου... είμαι 66 κιλά... ευτυχώς που είναι χειμώνας και βάζουμε κανένα παραπάνω ρούχο... γιατι η κυταρίδα και οι ραγάδες κάνουν πάρτυ...

Τιτίκα μου τι θυροειδή αν επιτρέπεται? υπέρ ή υπό??? Τουλάχιστον να είσαιαπό τις "τυχερές" που τρώνε και δεν παχαίνουν... Περαστικά σου!!!

αλικακι έγραψε:Ρε κορίτσια,να σας ρωτήσω κάτι σοβαρό...εσάς τα παιδάκια σας περπατάνε σταθερά???Γιατί ο δικός μου ή επίτηδες το κάνει ή κάποιο πρόβλημα έχει...όλο πέφτει!!!

Αλικάκι μου εμείς περπατήσαμε 10,5 μηνών, άρα πλέον δεν πέφτουμε, μόνο από στο σκαρφάλωμα, αν παραπατήσει πουθενά... αλλά τι νούμερο παππούτσι φοράει??? Αν είναι ψηλός και έχει μικρό νούμερο, μέχρι να τελείωσει η ανάπτυξη θα είναι λίγο ασταθής... αλλά μην σε νοιάζει, μόνο από κοντά... Εμείς κάναμε πορτοκαλόπιτα... για το περπάτημα... στα νότια δεν ξέρω τι κάνουν...

mamavivo έγραψε:καλημερα

Η χτεσινη μερα με τον διονυση ηταν σουπερ επεισοδιακη.καταρχην μου πεταξε το κινητο και το σταθερο στο τζακι.Μετα πηγε να μπει ολος μες στο τζακι.Αν δεν του εδινα αυτο που ηθελε ουρλιαζε ,γενικα χτες ηταν πολυ γκρινιαρης (μου σπασανε τα νευρα).αποκοιμηθηκε στις 21,30 και παω να του αλλαξω πανα ρε κοριτσια στον υπνο του και δεν ειδα μες στο σκοταδι και κατουρησε ολο το σεντονι...επρεπε να τον σηκωσω ,να τον παω αλλου να αλλαξω ολα τα στρωματα και να γυρισω το στρωμα απο το κρεβατι νυχτιατικα.τα φτιαχνω ,βαζω το καγκελο (ετσι νομιζα),βαζω τον διονυση ακομα κοιμισμενο και φευγω.μετα απο κανα 20 λεπτο ακουω θορυβο και κλαμα.Δεν το ειχα στερεωσει καλα και επεσε το παιδι κατω ...ευτυχως δεν χτυπησε αλλα τρομαξε ο μικρουλης.τονα παιρνω αγκαλια τον ηρεμω ,ξανακοιμαται,φρακαραω καλα το καγκελο και ξαναφευγω.
Εκει που παει να με παρει ο υπνος παλι κλαματα και θορυβος.πανικοβαλομαι παω μεσα και βλεπω τον Διονυση να εχει κατεβει μονος του τωρα και να περπαταει μονος στο δωματιο.Αντε παλι πανω να κοιμηθει.
Και σημερα ξυπνησε απο τις 08.00.Παλι με γκρινια.

Εχω παρατηρησει οτι μετα απο εμβολιο ετσι ειναι οπως επισης κοκκινιζει το κολαρακι του.μου ειπε ο γιατρος αλλαζει λιγο η υφη των ουρων γινετε πιο οξινη.

Επισης μου ειπε οτι τα μωρα μπορει να ροχαλιζουν αραια και που οταν ειναι λιγο μπουκωμενα ή εχουν μυξούλες.

Εχει προσφορα το my market pampers 10,50 αλλα τα active fit .Lετε να παρω?θα παρω ενα /δυο να δω.ειναι φθηνα.


Αυτα τα νεα μας.


Καλημερααααααααααααααααααααααααααααααααα

Βιβήκα μου, και εμείς μετά από εμβόλιο, κοκκινίζει λίγο ο ποπός μας... το καημενάκι ταράχτηκε μήπως από κάτι??? ή μήπως έχετε και εσείς δοντάκι??? και εμείς έτσι ήμασταν προχτές...

αλικακι έγραψε:Κοριτσάκια,μόλις διάβασα ενα άρθρο με τα δέκα πράγματα που πρέπει να λέμε στα παιδιά μας...μεταξύ αυτών ένα λέει να λέμε στο παιδί μας"κλάψε,να ξεθυμάνεις" και όχι "μην κλαίς!!".
Γιατί δεν πρέπει το παιδί να εκλάβει το κλάμμα σαν αδυναμία...καλό,ε???
Εγώ το εφαρμόζω,να σας πω την αλήθεια,ενστικτωδώς.
Του λέω "κλάψε,να σου περάσει και μετά θα το συζητήσουμε"... Very Happy

Που το διάβασες Αλικάκι να το δω και εγώ???

zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα μανουλες μου τι μου κανετε?εμεις καλα!!!!!


λοιπον εχθες πηγαμε με τον μπαμπα μας και πηραμε στολη για το μικρο βουλακι χιχιχι

φετος θα τιν ντυσουμε νεραιδουλα!!!ειναι μια τρελα εχει και ραβδακι.... ειναι ολο φουξ εχει πολυ φαση!!!!


εχθες το βραδυ κοριτσια σηκωθηκε τα μεσανυχτα οπως παντα...τιν εδωσα γαλα τιν αλαξα βρακακι και λεω τελος τωρα θα κοιμηθεις στο κρεβατι σου,ηξερα οτι δεν προκειτε να κοιμηθει εαν δεν τιν παρω στο κρεβατι μας,οταν τιν σηκωσα και τιν εβαλα τσιριξε δυνατα τιν ειπα,βουλακι νανι τωρα και δεν θα το πιστεψετε ξαπλωσε τιν σκεπασα ξαπλωσα και εγω στο κρεβατι μας και τιν εβλεπα τι κανει...κοιτουσε το ταβανι αριστερα δεξια και μετα απο λιγα λεπτα μου γυρισε τιν πλατη και κοιμηθηκε!!!δεν το περιμενα οτι θα τα καταφερο,σημερα παλι στο κρεβατι της θα τιν βαλω !αντε να κοιμηθουμε λιγο ανετα ,μακαρι να πετυχει και σημερα!!!


εχτες την πηρα και γιο γιο ξερει οτι κανει τσισα και κακα εκει αλλα ακομα νωρις ειναι δεν κανει οταν τιν εβαλα,τωρα παει καθετε με τα ρουχα και σφυγγετε σαν κανει κακα τις χιχιχιχι

σημερα θα κανω μακαρονια με σαλτσα και κεφαλοτυρι.και η μικρη εχει φαγητο απο εχτες!


οσο γιατιν περπατοπιτα εγω εκανα και εδωσα στιν νονα τις και σε αλλους


Μπράβο ζουζουνίτσα μου... εύχομαι καλή συνέχεια... να τεντωθείτε και εσείς λίγο... Καλή τύχη και με το γιογιό.. εγώ θα περιμένω να καλοκαιριάσει πρώτα... γιατι τώρα δεν θα προλαβαίνω να πλένω...


mamavivo έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕς... Very Happy Very Happy Very Happy επιτελους θα στρωσει το κορμι σου Very Happy Very Happy Very Happy

και μενα ετσι εκανε με το γιο γιο μετα συνηθισε.καλη αρχη!! Very Happy Very Happy

Βιβήκα μου, εσείς στο γιο γιο τα κάνετε, γιατί μπερδέυτηκα, δεν φοράτε πάνα???

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι από αυτά που διάβασα...
Mangio μην ξεχάσεις να μας πεις νέα... εύχομαι τα καλύτερα και πάλι...

Εμάς τα νέα μας είναι λίγο άσχημα, χτες που πήγαμε στο γιατρό μου είπε ότι δεν ανησυχεί που δεν μιλάει ο μικρός, αλλά αρχίζει να τον προβληματίζε, αν μέχρι τα 2 δεν λέει λέξεις, έστω δικές του, να πάμε για εξέταση στα αυτιά... όλα τα άλλα τα έχουμε αποκλείσει, αν αποκλείσουμε και αυτό τότε είπε θα είναι καθαρά ψυχολογικό... (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό???) Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Μου είπε ότι το μαμά, μπαμπά, μαμ.. δεν μετράει, γιατι μέχρι τώρα θα έπρεπε να λέει πιο πολλά δεν είναι στάνταρ, αλλά είπε ότι θα έπρεπε να συνδιάζει ήδη λέξεις... Ξερώ ότι το έχω ξαναπεί, αλλά είναι πολύ δύσκολο να έχεις ένα παιδί που καταλαβαίνει τα πάντα, και δεν μπορείς να το καταλάβεις εσύ... συνέχεια έχει νεύρα... (λογικό)!!! Είδατε κορίτσια πόσο τυχερές είσθε εγω δεν μπορώ ούτε μαλώσω κανένα παιχνίδι, ούτε να φιλήσω ούτε να ψάξω... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Απλά κοιτάω σαν χαζή??? και αυτός νευριάζει γιατι δεν τον καταλαβαίνω... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Αυριο θα πάμε σε ένα παιδικό πάρτυ... θα ξανα ντυθούμε καρναβαλάκια...

Αυτα από μας!!!Φιλιά σε όλες... καλο Σ/Κ. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 41 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 41 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 41 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις