Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
114 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 114 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:31 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν αντεχω αλλο...ειμαι μονη μου συνεχεια ο αντρας μου δεν συμμετεχει πουθενα!!!Ερχεται καθε μερα 9-10 το βραδυ..κ εγω ειμαι μονη μου συνεχεια με το μωρο το οποιο κιολας εδω και 3 βδομαδες περιπου ειναι μες στη γκρινια μαλλον απο πονακια αλλα κ στο θηλασμο δυσκολευεται καποιες φορες αφηνει τη θηλη ενω πειναει κ κλαει κ γινεται χαμος...εγω νιωθω χαλια κ για ολα αυτα κ γιατι δεν ξερω αν τρωει σωστα...φυσικα ειμαι κομματια κ ξυπναω κ το βραδυ εννοειται!!ΟΛα τα κανω εγω!!Ειμαι ετοιμη να παρατησω κ το θηλασμο με ολα αυτα...κουραστηκα ψυχολογικα παρα πολυ που ειμαι ετσι μονη!!!Απο προχθες καθε μερα κλαιω δεν ειναι καν εδω για συμπαρασταση οχι βοηθεια...κουραστηκα!!!ΔΕ με νοιαζει αν εχει δουλεια κλπ γιατι εχει κ μια οικογενεια την οποια οπως φαινεται την εβαλε σε δευτερη μοιρα...αυτος θα ελεγε για την οικογενια μου δουλευω αλλα δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα...ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...Κ ΧΑΝΕΙ Κ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ!!ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

2ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:35 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσι μου καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί κι εγώ όλη μέρα μόνη μου είμαι με 2 παιδιά. Ο άντρας μου κάνει 2 δουλειές για να μπορούμε να συντηρούμαστε. Εκτός από το παιδί μπορείς να βρεις ασχολίες για να μην βαριέσαι. Είναι λίγο δύσκολη περίοδος η προσαρμογή με το παιδί. Δε νομίζω ότι σας παρατάει για τη δουλειά κι εκείνος φαντάζομαι θα στεναχωριέται που χάνει στιγμές από το παιδί. Γιατί δουλεύει τόσες ώρες?

3ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:40 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελα μου εισαι σε περιεργη φαση!νιωθεις κουρασμενη,παραμελημενη,μονη και ειναι λογικο!ομως ο ανθρωπος παει στη δουλεια του για να σας εξεσφαλισει τα προς το ζειν!κι αν ισως καλμαρεις και τον ρωτησεις πως νιωθει κι αυτος πολυ πιθανο να σου πει οτι νιωθει μονος αφου εσυ ολη μερα ασχολεισαι με το μωρο,νιωθει να πνιγεται και απο το αγχος της δουλειας αλλα και απο τη δικη σου αντιμετωπιση και πολυ πιθανο θα σου πει οτι νιωθει ασχημα που δε βλεπει καθολου το μωρο σας!γιατι δε μιλατε?πατε μια βολτιτσα και πειτε τα ηρεμα!οσο για το θηλασμο αν νομιζεις οτι σε κουραζει πολυ διεκοψε τον!πιο υγειινο ειναι ενα παιδι να εχει ευτυχισμενη μαμα και να πινει ξενο γαλα παρα να εχει μια μαμα που βλεπει την ωρα του θηλασμου σα καταναγκαστικο εργο! Wink

4ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:41 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το θεμα ειναι οτι κ το μωρο ειναι καπως εδω κ 3 βδομαδες ολη μερα σχεδον γκρινιαζει κοιμαται λιγο οποτε που χρονος???Συνεχεια με το μωρο ασχολουμαι...Δουλευει τοσο πολυ γιατι εχει δικη του δουλεια..Κι ο θηλασμος παει χαλια αυτο το διαστημα δεν ξερω τι φταιει!!!!Το σιγουρο ειναι οτι γαλα εχω...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

5ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:44 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:πιο υγειινο ειναι ενα παιδι να εχει ευτυχισμενη μαμα και να πινει ξενο γαλα παρα να εχει μια μαμα που βλεπει την ωρα του θηλασμου σα καταναγκαστικο εργο! Wink
Θελω να συνεχισω αλλα το μωρο συμπεριφερεται περιεργα ενω πειναει πιανει αφηνει θηλη κλαιει κ γινεται χαμος!!Κ εχω τρελαθει κ εγω με ολο αυτο!!Δεν ξερω τι φταιει...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

6ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:45 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χωρις παρεξηγηση φανταζομαι οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα αυτα πρεπει να τα σκεφτομαστε και να τα ξερουμε πριν να κανουμε την κινηση να ανοιξουμε σπιτι!αν δεν δουλευουν και οι δυο ο ενας θα μενει σπιτι ως συνηθως η γυναικα που πρεπει να κρατα σπιτι και παιδι σκεψου αν ο αντρας σου δεν ειχε δουλεια πως θα ησασταν τωρα!ζουμε σε πολυ δυσκολες εποχες που τα οικονομικα δεν επιτρεπουν να κανει οικογενεια κανεις και το ξερουμε αυτο οποτε οτι κανουμε πρεπει να ξερουμε τις συνεπειες εγω δεν ειμαι παντρεμενη ακομα και δεν δουλευω τα σκεφτομαι ολα αυτα μεχρι να τα συνηδητοποιησω και να παρω την αποφαση οτι ναι θα το υποστω ολο αυτο για ολη μου τη ζωη γτ ετσι ειναι οταν εχεις υποχρεωσεις δεν μπορεις να ζεις οπως ελευθερη η με μια σχεση απλα...πιστευω οτι αν μενει λιγος χρονος πρεπει να σας τον αφιερωνει καποια στιγμη μεσα στη βδομαδα αλλιως θα κανει μεγαλο λαθος οση πιεση και αν υπαρχει καποιες στιγμες πρεπει να αφιερωνετε χρονο ο ενας στον αλλο!καταλαβαινω πως νιωθεις εχεις και θυμο μεσα σου ομως σκεψου λιγο βαθυτερα τι θα εκανες αν δεν ειχε δουλεια η αν τα παραταγες ολα θα ηθελες κατι τετοιο? μιλα με καποιο κοντινο σου ατομο κανονησε μια επισκεψη κατι για να εχεις παρεα να νιωθεις καλυτερα..

7ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:50 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="giwtoulitsats"]χωρις παρεξηγηση φανταζομαι οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα αυτα πρεπει να τα σκεφτομαστε και να τα ξερουμε πριν να κανουμε την κινηση να ανοιξουμε σπιτι!quote]
Μια χαρα τα λες εσυ κ συμφωνω αλλα δεν τα λες ολα σωστα.. δε νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο...ζηταω 1-2 ωρες να χαλαρωσω μες στη μερα τετοια βοηθεια ζηταω ...τοσα πολλα ειναι???

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

8ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:51 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zizi23 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:πιο υγειινο ειναι ενα παιδι να εχει ευτυχισμενη μαμα και να πινει ξενο γαλα παρα να εχει μια μαμα που βλεπει την ωρα του θηλασμου σα καταναγκαστικο εργο! Wink
Θελω να συνεχισω αλλα το μωρο συμπεριφερεται περιεργα ενω πειναει πιανει αφηνει θηλη κλαιει κ γινεται χαμος!!Κ εχω τρελαθει κ εγω με ολο αυτο!!Δεν ξερω τι φταιει...

το μωρο εχει μαθει την καρδουλα σου απ'εξω και ανακατωτα!δε καταλαβαινει νομιζεις οτι εισαι σε περιεργη συναισθηματικη φαση?προσπαθησε καθε μερα να κανεις κατι που σ'αρεσει πολυ!πχ να κανεις πιστολακι ή να κανεις μπανιο στη μπανιερα ή να βαψεις τα νυχια σου!να δινεις δλδ λιγο χρονο μονο για τον εαυτο σου!θα δεις θα σου αλλαξει τη διαθεση!εκτος αυτου σε πολυ πρακτικο επιπεδο αν εχεις πολυ γαλα ισως το μωρο δε μπορει να πιασει τη θηλη αν ειναι πολυ γεματο το στηθος σου και να εκνευριζεται!αδεαζε το λιγο ισα να γινει μαλακη η θηλαια αλως και μετα δωσε του!

9ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 5:53 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Μια χαρα τα λες εσυ κ συμφωνω αλλα δεν τα λες ολα σωστα.. δε νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο...ζηταω 1-2 ωρες να χαλαρωσω μες στη μερα τετοια βοηθεια ζηταω ...τοσα πολλα ειναι???[/quote] αμα ελεγες σε καποιο συγγενη να σε βοηθα λιγο ωστε να ξεκουραζεσε?τι να σου πω σε αυτο εχεις δικιο!

10ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 6:07 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχας πρεπει εσυ να καταλαβεις και να αποδεχτεις οτι εισαι λεχωνα και αδυναμη ακομη!τι εννοω?δε χρειαζεται να μαγειρευεις καθε μερα!μαγειρεψε και φατε 2 μερες το ιδιο!σκουπισε 1-2 φορες τη βδομαδα και οχι καθε μερα!σταματα σε αυτη τη φαση να σιδερωνεις σεντονια και πετσετες κανε μονο τα πολυ βασικα!ανθρωπος εισαι οχι μηχανη!αφησε καποια πραγματα στην ακρη και οταν το μωρο κοιμαται κανε κατι που σε ευχαριστει!και προπαντως αμα κοιμαται κοιμησου κι εσυ!!!

11ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 6:10 am

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα σε καταλαβενω το πως νιωθεις ειναι ολα μια συνηθεια στιν αρχη και εγω ελεγα οτι δεν αντεχω ολο αυτο μωρο σπιτι δουλειες,δεν προλαβενα να κανω κατι για μενα,δεν ειχα και δεν εχω βοηθεια απο κανεναν ο αντρας μου δουλευει παρα πολλες ωρες φευγει το πρωι και ερχετε το βραδυ αργα,τον καταλαβενω γιατι αγωνιζεται για μενα και γιατο παιδι δεν θελω να του ζητησω να κανει κατι γιατι πραγματικα εκει εξω ειναι πολυ δυσκολα απο το να εισαι στο σπιτι σου με το παιδακι σου στιν ζεστη σου ....δεν λεω οτι και εμεις δεν τραβαμε πολλα,αλλα τι να κανουμε ?χαλαρωσε ,ηρεμησε ολα θα δεις θα πανε καλα θα ρθουνε στιγμες που θα εισαι πιο χαλαρη με το μωρο,εισαι ακομα σε σταδιο θυλασμου....θα ρθει το καλοκαιρι θα περνει και το ζουζουνι θα πηγενετε καμια βολτουλα με το καροτσι,μπορεις και τωρα αλλα να ειναι καλητερα ο καιρος.και πανω απο ολα οτι σε προβληματιζει συζητατο με τον αντρα σου!να σου ζησει και να ειναι γερο

12ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 6:17 am

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειλικρινα περναω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο...ο αντρας μου ειναι ολη μερα στη δουλεια,περα απο ενα διωρο το μεσημερι που ερχεται σπιτι, και μετα ξαναπαει στη δουλεια και ερχεται 11 -1 το βραδυ αναλογα γιατι και αυτος εχει δικη του δουλεια.οποτε περναω ακριβως το ιδιο.δεν εχω απο πουθενα βοηθεια και τα κανω ΟΛΑ μονη μου.στην αρχη που γεννησα περα απο 10 μερες που εκατσε για να με βοηθησει τα κανω ολα εγω.βεβαια να ξερεις οτι οσο περναει ο καιρος και το μωρο σου βρει τον ρυθμο του(γιατι οσο και να μην πιστευεις απο την απελπισια σου οτι δεν θα ερθει αυτη η μερα,πιστεψε με θα ερθει)θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα,γιατι καποιες ωρες θα κοιμαται το μεσημερι και εσυ θα μπορεις να κανεις πεντε πραγματα και μεγαλωνοντας θα ειναι πολυ πιο ευκολο να το βγαζεις εξω μα ζι σου,να κανεις τις δουλειες,να πας για κανενα καφεδακι με καμμια φιλη σου.κ εγω ειχα απελπιστει παρα πολυ,αλλα με τον καιρο στρωνουν τα πραγματα,πιστεψε με και παρε κουραγιο!!!!!οσο για το θηλασμο αφου εχεις γαλα κριμα δεν ειναι να το στερησεις απο το μωρο σου?εγω πιεστηκα και καταφερα να το θηλασω 7 μηνες αποκλειστικα.ισως να νιωθει την ταραχη σου και να ταραζεται και αυτο,προσπαθησε οταν το ταιζεις να εισαι απολυτα ηρεμη και δες αν ειναι και παλι ανησυχο και αν συνειστει δεν ειναι κακο να συμβουλευτεις τον παιδιατρο σου.ποσο ειναι το μωρο σου?

13ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 7:23 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
2 μηνων ειναι...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

14ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 7:31 am

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα μηπως σε εχουν επιρεασει οι ορμονες? μηπως περνας επιλοχεια καταθλιψη? και εγω ετσι ενιωθα στην αρχη θα δεις σε λιγο καιρο που θα μπουνε ολα σε μια σειρα θα αλλαξει η διαθεση σου υπομονη ολα ειναι καινουργια και σου φαινονται βουνο προσπαθησε να ηρεμησεις για το μωρακι σου.

http://www.worldjamboree.gr

15ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 8:47 am

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλη μου zizi23 αν και δεν περασα τετοιο λουκι μπορω να φανταστω πως νιωθεις.Και εγω πριν 2 μηνες γεννησα δυδιμα μετα απο μεγαλη ταλιπωρια και οφειλω να ομολογησω οτι βρεθηκα ενα βημα πριν την επιλοχεια καταθλιψη.Κατ'αρχας τα πρακτικα:1)για εμας η λυση στη γκρινια ηταν το σεσουαρ για τα μαλλια...ναι ακουγεται κουφο αλλα ισχυει.Με το που το βαζω και ακουν το θορυβο οι μικρες μου ναρκωνωνται.Δοκιμασε το, θα σου παρει λιγο το κεφαλι αλλα θα εχεις ενα ηρεμο μωρο και χρονο για σενα.2)Θηλαστρο.Προσωπικα δεν θηλασα αλλα πιστευω πως αν το θεμα σου με το θηλασμο ειναι πρακτικο το να βγαζεις το γαλα σου και να το δινεις με το μπουκαλι ειναι μια πολυ καλη λυση.Αλλωστε το σημαντικο ειναι να παρει το μωρακι το γαλα σου και αφου το εχεις...Οσο για τη σχεση με τον αντρα σου να θυμασαι οτι οσο δυσκολο ειναι για σενα να προσαρμοστεις στη νεα κατασταση αλλο τοσο ειναι και γι' αυτον.Μπορει να μην το δειχνει αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι εξισου αγχωμενος.Παρακινησε τον να σου μιλησει και μιλα του και εσυ για το πως νιωθεις.Οσο για το θεμα της δουλειας ισως με αυτον τον τροπο να προσπαθει να ειναι καλος πατερας.Αλλωστε μεγαλωσε με το προτυπο του καλος πατερας ειναι αυτος που φερνει λεφτα στο σπιτι οπως και ολοι οι αντρες.Ελπιζω να βελτιωθουν τα πραγματα και να ειστε μια ομορφη και ευτυχισμενη οικογένεια ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! 727892 .

16ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 10:47 am

Xristina 2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσι μου κουράγιο. Καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή τα πάντα σου φαίνονται βουνό, αλλά σιγά-σιγά τα πράγματα θα βελτιωθούν, όσο κι αν τώρα σου φαίνεται απίστευτο. Το ότι ο άνδρας σου δουλεύει τόσες ώρες είναι κάτι που σου δυσκολεύει πολύ τη ζωή, αλλά θα προσαρμοστείς με τον καιρό. Προς το παρόν, αν μπορείς, ζήτησε βοήθεια από τους ανθρώπους που είναι κοντά σου- βέβαια η μαμά σου είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά και οι υπόλοιποι μας κάνουν! Έστω και μια ώρα να κρατήσουν το μωρό για να χαλαρώσεις είναι σπουδαία βοήθεια! Και αυτή την ώρα χρησιμοποίησε την για να κάνεις οτιδήποτε σε ξεκουράζει!
Είναι δύσκολή η μετάβαση από τη ζωή της εγκύου (που όλοι σε προτρέπουν να είσαι χαλαρή) στη ζωή με το μωρό που σε έχει στο πόδι τόσες ώρες!Πραγματικά όμως πολύ σύντομα τα πράγματα θα βελτιωθούν!
Όταν γεννήθηκε ο μεγάλος μου γιος πίστευα ότι ποτέ δε θα ξανακοιμηθώ ολόκληρη νύχτα! Και τώρα ετοιμάζουν με τον αδελφό του μόνοι τους το πρωινό! Σου φαίνεται απίστευτα μακρινό κι όμως μου μοιάζει σαν χθες!
Μείνε δεμένη με τον άνδρα σου, γιατί είναι ο πιο πολύτιμος σύμμαχος σου. Και γι'αυτόν η κατάσταση είναι καινούργια και μπορεί να τον τρομάζει, αλλά αν είστε ενωμένοι θα τα καταφέρετε.
Εύχομαι τα καλύτερα σε σένα και στο μωράκι σου!

17ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 12:07 pm

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι πολυ νωρις ακομα για να βρει το ρυθμο του.κανε λιγη υπομονη και τα πραγματα θα φτιαξουν.προσπαθησε να ξεχνιεσαι γιατι δεν κανεις καλο ουτε σε σενα ουτε στο σπλαχνο σου.... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! 417472 ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! 417472 ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! 417472

18ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 12:21 pm

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΙΟΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ...Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ,ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΕΞΟΔΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ.ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΑΝΤΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...

19ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 12:32 am

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="zizi23"]
giwtoulitsats έγραψε:χωρις παρεξηγηση φανταζομαι οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα αυτα πρεπει να τα σκεφτομαστε και να τα ξερουμε πριν να κανουμε την κινηση να ανοιξουμε σπιτι!quote]
Μια χαρα τα λες εσυ κ συμφωνω αλλα δεν τα λες ολα σωστα.. δε νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο...ζηταω 1-2 ωρες να χαλαρωσω μες στη μερα τετοια βοηθεια ζηταω ...τοσα πολλα ειναι???
καλημερα κοπελα μου δεν εχεις καποιον κοντά σου ?

http://hawk-girl.blogspot.com/

20ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 12:38 am

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zizi23 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:πιο υγειινο ειναι ενα παιδι να εχει ευτυχισμενη μαμα και να πινει ξενο γαλα παρα να εχει μια μαμα που βλεπει την ωρα του θηλασμου σα καταναγκαστικο εργο! Wink
Θελω να συνεχισω αλλα το μωρο συμπεριφερεται περιεργα ενω πειναει πιανει αφηνει θηλη κλαιει κ γινεται χαμος!!Κ εχω τρελαθει κ εγω με ολο αυτο!!Δεν ξερω τι φταιει...

Κούκλα μου καλημέρα, σε καταλαβαίνω απόλυτα, ανήκω και εγώ στην κατηγορία που ήταν πολύυυυυ δύσκολο το μωρό στην ηλικία του δικού σου...μη σου πώ πως ακόμα είναι λίγο, αλλά καμία σχέση...το ότι πιάνει τη θηλή όλη την ώρα δε σημαίνει ότι πεινάει κιόλας πάντα... στα λέω γιατί το έμαθα το μωρό μου απέξω και ανακατωτά που λένε!!!μερικές φορές είναι και μηχανή αναζήτησης , το κάνει παρηγορητικά...ίσως να έχει κολικούς το μικρούλι σου και παρηγοριέται στο στήθος και εκεί που τρώει το πιάνει πονάκι και κλαίει...δε μπορώ να στο πώ πιο αναλυτικά!κάνε υπομονή όλα θα περάσουν και σε λίγο καιρό θα θηλάζει σωστά και με πρόγραμμα!αφού δεν έχεις από κάπου αλλού βοήθεια θα ζητήσεις-απαιτήσεις από το σύζυγο...θα έρθει από τη δουλειά θα φάει θα ξεκουραστεί λίγο και θα του πεις, κράτα το τώρα μια αγκαλίτσα να μπώ για μπάνιο και να περιποιηθώ λίγο τον εαυτό μου, το δικαιούμαι και θα μπάινεις στο μπάνιο!εγώ έτσι έκανα!θα δεις που όλα θα φτιάξουν το μωρό θα κοιμάται πιο πολύ , εσύ θα μάθεις τις ανάγκες του και σε λίγο καιρό που θα κάθεται και θα πάιζει και μόνο του...ναι ναι...θα συμβεί και αυτό και γρήγορα, θα έχεις χρόνο και για τον εαυτό σου..υπομονή λοιπόν!!!

21ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 2:28 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zizi23 έγραψε:Δεν αντεχω αλλο...ειμαι μονη μου συνεχεια ο αντρας μου δεν συμμετεχει πουθενα!!!Ερχεται καθε μερα 9-10 το βραδυ..κ εγω ειμαι μονη μου συνεχεια με το μωρο το οποιο κιολας εδω και 3 βδομαδες περιπου ειναι μες στη γκρινια μαλλον απο πονακια αλλα κ στο θηλασμο δυσκολευεται καποιες φορες αφηνει τη θηλη ενω πειναει κ κλαει κ γινεται χαμος...εγω νιωθω χαλια κ για ολα αυτα κ γιατι δεν ξερω αν τρωει σωστα...φυσικα ειμαι κομματια κ ξυπναω κ το βραδυ εννοειται!!ΟΛα τα κανω εγω!!Ειμαι ετοιμη να παρατησω κ το θηλασμο με ολα αυτα...κουραστηκα ψυχολογικα παρα πολυ που ειμαι ετσι μονη!!!Απο προχθες καθε μερα κλαιω δεν ειναι καν εδω για συμπαρασταση οχι βοηθεια...κουραστηκα!!!ΔΕ με νοιαζει αν εχει δουλεια κλπ γιατι εχει κ μια οικογενεια την οποια οπως φαινεται την εβαλε σε δευτερη μοιρα...αυτος θα ελεγε για την οικογενια μου δουλευω αλλα δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα...ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...Κ ΧΑΝΕΙ Κ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ!!ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!

Πρωτον να σου ζησει το μικρακι σου να ειναι καλοτυχο γερο κ υγιεστατο..
Τα ιδια ακριβως ειχα κι εγω και σε καταλαβαινω..Ημουν κ ειμαι παντελως μονη με το μωρο.Δεν ειχα μεσον για να παω στην μανα μου,με ειχε πιασει η επιλοχια εκλαιγα ολη την ωρα,εκει που εμενα δεν ειχα ανθρωπο να πω μια καλημερα,χαλια μαυρα κι ο αντρας μου δουλευε απιστευτες ωρες που φυσικα προ παιδιου δεν με πειραζε αλλα μετα υπηρχε θεμα γιατι εκεινος ηταν κουρασμενος και δεν μπορουσε ουτε να ξεσκατισει το παιδι.Ασε....Του ελεγα να μετακομισουμε κοντα στην μανα μου και στην περιοχη εκεινη εχω γνωστους κ φιλους..Αλλα δεν με ακουγε.Δεν ξερω αν ειμαι η καταλληλη να σου πει να κανεις υπομονη η οχι.Να προσεχεις ομως τον εαυτο σου,γιατι το παιδι σου σε χρειαζεται..

22ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Δευ Ιαν 23, 2012 10:23 am

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!Εγω ειμαι καλυτερα παντως τωρα(μαλλον χαλαρωσα το σ/κ) κ το μωρο ειναι καλυτερα κ αυτο με κανει ακομα πιο ευτυχισμενη!!!

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

23ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Δευ Ιαν 23, 2012 12:06 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zizi23 έγραψε:Το θεμα ειναι οτι κ το μωρο ειναι καπως εδω κ 3 βδομαδες ολη μερα σχεδον γκρινιαζει κοιμαται λιγο οποτε που χρονος???Συνεχεια με το μωρο ασχολουμαι...Δουλευει τοσο πολυ γιατι εχει δικη του δουλεια..Κι ο θηλασμος παει χαλια αυτο το διαστημα δεν ξερω τι φταιει!!!!Το σιγουρο ειναι οτι γαλα εχω...

κ εγω ημουν ετοιμη πολλες φορες να παρατησω τον θηλασμο..μεχρι που μια μερα νομιζα πως κοπηκε επειδη λιγοστεψε(επειδη μου ηρθε η περιοδος)κ τρελαθηκα.πηρα τον αντρα μου στη δουλεια με κλαματα κ του κανω''σταματησε το γαλα,μπουουου,τπτ δεν με κανε καλα...''η στιγμη που θηλαζει η μικρη μου με ενωνει μαζι της κ μεχρι να το χασεις δεν μπορεις να το συνειδητοποιησεις ποσο μαγικο ειναι...ασε ποσο ευεργετικο...στο κατω κατω σκεψου το αλλο..που να μπλεκεσαι με μπουκαλια κ ζεστα νερα μεσα στη νυχτα μεσα στη νυστα σου...οσον αφορα την απελπισια σου ,μια απο τα ιδια...ολοι μου φταινε!!μεχρι που μεγαλωσε λιγο η μικρη κ τωρα παιρνω κ λιγο αερα

24ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Δευ Ιαν 23, 2012 12:44 pm

????????


Επισκέπτης
να σου ζησει το παιδακι σου...συμφωνω απολυτα με τις συμβουλες που σου δωσαν τα κοριτσια....κανε υπομονη οσο μπορεις και αντεχεις ολες περναμε μια φαση εκνευρισμου...πρροσπαθησε να εισαι χαλαρη για το μωρακι σου εσενα χρειαζεται πιο πολυ απ ολους...εσυ εισαι η μανουλα του το στηριγμα του ολα θα πανε καλα κ να μην στεναχωριεσαι γιατι ολα τα καταλαβαινουν τα μικρουλια κ αν ειμαστε χαλια αυτα ολο πιο πολυ κλαινε....παιρνε βαθιες ανασες και συνεχισε να του δινεις την αγαπη σου... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! 215994

25ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Empty Απ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! Δευ Ιαν 23, 2012 1:19 pm

skilef

skilef
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsi mou se katalavainw.stin arxi kai egw etsi eniw8a , i8ela na kopsw kai ton 8ulasmo alla eutuxos sunil8a grigwra kai katalava pws ola itan idees mou! einai i pio duskwli fasi pou pernas,omos kane upomoni kai ola 8a ftiaksoun 8a deis!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις