Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτή η ιστορία είναι υπό μορφή καταγγελίας, αλλά νομίζω αφού είναι όλη η ιστορία του τοκετού πρέπει να την αναρτήσω αλλού,αν νομίζετε ότι πρέπει να μεταφερθεί συγγνώμη.εγώ και ο άντρας μου είμαστε 2 20χρονά παιδιά που αποφάσισαν να πάνε κόντρα σε όλους και σε όλα και τώρα έχουν το αγγελούδι τους, την Ελπίδα τους.Δεν έχουμε βοήθεια εκτος από λίγους και καλους που με τον καιρό ευαισ8ητόποιη8ηκαν(αναμεσά τους και οι γονείς του Κώστα, του πατέρα). τα βγάζουμε πέρα με έναν μισθό και παρόλα αυτά τα καταφέρνουμε..γίαυτό το λόγο αποφασίσαμε να γεννήσουμε σε δημοσιο που κάπως αντέχεται οικονομικά και βρήκαμε μια πολύ δημοφιλή γιατρό που όλες έλεγαν ότι είναι θεα και πολύ καλή κτλ.εξού και οι απίστευτες ώρες αναμονής και ταλαιπωρίας στους 9 μήνες της εγκυμοσύνης που κατά τη γνώμη μου για την εξέταση του πενταλέπτου κάθε φορα δεν άξιζαν.αλλα χαλάλι γιατί λέγαμε στον τοκετό θα είναι αυτό που όλες την "υμνούν".φτάσαμε στην μέρα του τοκετού.Μπήκα στο δωμάτιο των ωδίνων στις 6 τα ξημερώματα με πόνους και αφού είχα πάει μονο με σπασμένα νερά.στις 1και25 το μεσημέρι γέννησα.Η γιατρός ήρθε στις 11 και και πέρασε 2 φορες των 5 λεπτών από το δωμάτιο και ενώ την παρακαλούσα να μου πει πως τα πάω και τι διαστολή έχω αυτή έλεγε έχω ακόμα και έφευγε.to ίδιο και με την επισκληρίδιο πρέπει να παρακαλούσα άπειρες ώρες να μου την κάνουν αλλα τέλος πάντων αφού δεν έπιασε τελικά μάλλον ήμουν ατυχη σε αυτό το θέμα. Οι μαίες στο Έλενα με είχαν αφημένη στη μοίρα μου, παρακαλούσα τους περαστικούς για πάπια να φανταστείτε, όποτε έρχονταν λέγανε #$#@% του τύπου έλα μωρέ που πονάς, και κάνε αναπνοές και μη σπρώξεις πιο νωρίς γιατί το παιδί σου θα βγει με περίεργο κεφάλι κι άλλα τέτοια ωραία..τελικά 1 ώρα πριν γεννήσω αποφάσισε να ασχοληθεί μαζί μου και αφού είχα φτάσει σχεδόν στο 9.ποιος θα πίστευε πως θα έκανα ώθήσεις και η μόνη βοήθεια θα ήταν το αγόρι μου που κατάφερε να μπει.αυτή και ο βοηθός τις εκείνη την ώρα μιλούσαν στο κινητό!!!αφού γέννησα πήγε το αγόρι μου με ένα ευχαριστήριο "γράμμα".όντως για να την ευχαριστήσει και ενώ τις μέρες που με έβλεπε στο νοσοκομείο ήταν τόσο φιλική που λέγαμε κι εμείς ευχαριστώ που την πέτυχα..η ίδια όταν είδε το φακελάκι είπε υπεροπτικά ότι τα λεφτά δεν φτάνουν και τα έξοδα της εγχείρησης ήταν 1200 ευρώ.της είπαμε ότι δεν έχουμε τόσα και εκείνη ξύνησε και αφού αναγκαστήκαμε να δώσουμε τα μισά από εκείνη την ημερα ως την ημερα τις αναχώρησης δε με επισκέφθηκε καθόλου στο δωμάτιο να δει πως πάω.μου είχε πει την τελευταία μέρα θα περάσει να μου δώσει οδηγίες για τη λοχεία και δεν πέρασε καθόλου.Καθόμασταν σα χαζοι και περιμέναμε και στεναχωρήθηκα κι εγώ που έμεινα ουσιαστικά ξεκρέμαστη.Το θέμα είναι ότι εμείς πληρώσαμε κανονικά τα 600 ευρώ του νοσοκομείου και ξέραμε ότι από εκεί και πέρα ουσιαστικά είναι ό,τι έχουμε ευχαρίστηση.εξού και δεν έδωσε απόδειξη για τα extra 500 που τις έδωσε..απλά κρίναμε ότι έπρεπε να δώσουμε κάτι extra στη γυναικα που έφερε στον κόσμο το παιδί μας και γι'αυτό κάποια πράγματα είναι πολύ κρίμα.ενώ κάποιος το βλέπει ότι από την καλή του την καρδια και ενώ φαίνεται ότι δεν έχει να του ζητάς και να μη λες και ευχαριστώ.στην τελική στην τσέπη τις πάνε-μαύρα είναι!!!αλλα έστω ότι ήθελε 1000-πολλοί έτσι λειτουργούν-πες το από την αρχή να βρούμε κάποιον με λιγότερη ταρίφα!και πραγματικά μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκε καθόλου στο θέμα καθ'όλη την εγκυμοσύνη ενώ κατ'επανάληψη είπαμε ότι δεν έχουμε χρήματα!
p.s.1 το γράμμα μας είχε μέσα 250 ευρώ αρχικά-τόσα περίσσευαν βασικά αλλά πήγαμε μείον στην τράπεζα και ναι δώσαμε σε αυτή 500
ps2στόχος μου είναι να προειδοποιήσω κυρίως κοπέλες με την ίδια γιατρό που δεν έχουν χρήματα, κρίμα να χαλάσει η εμπειρία του τοκετού και γι'αυτές όπως και για μενα...
ps3 για την εμπειρία της αποτυχημένης επισκληριδίου λέω σε ένα αντίστοιχο ποστ στα θέματα τοκετού.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και λιγα σας πηρε...βεβαια ηταν στο χερι σας να μην τα δωσετε καθολου εφοσον γεννησες σε δημοσιο μαιευτηριο. και αφου φερθηκε ετσι καλυτερα να μην τα εδινες. επισκεψεις σου χρεωνε στο ιατρειο της και ποσο?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki διαβασα την ιστορια σου και τρελαθηκα!!! ζουμε στο 2010 και ακομη υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι-γιατροι που κοιτανε μονο το πορτοφολι!! δεν εχω τιποτα αλλο να πω μονο ντροπη σε αυτους τους γιατρους!!!

Να σας ζησει κοπελα μου το παιδακι σας και να στε παντα καλα!!!!!!!!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δε με χρέωνε, πήγαινα στα πρωινά ιατρεία, 3 ευρώ είσοδος, και περίμενα πολλές φορες και 4 ώρες, τις πρώτες φορές όρθια(δε φαινόταν ότι ήμουν έγκυος και δν σηκωνόταν κανείς-εγώ δε ζητούσα επειδή είμαι χαζή προφανώς)
4 ώρες στην ουρά για 5λεπτη εξέταση του %@#$(κοιτούσε τις εξετάσεις, έλεγε όλα καλά, έδινε τις επόμενες, και άντε γεια)
άσε που η προτεραιότητα των εγκύων...ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ πήγαινε η άλλη για το παπ κι εγώ 8 μηνών έγκυος μέσα στον αύγουστο πχ περίμενα απ'έξω... Crying or Very sad
όσο για το γιατί της τα δώσαμε, δεν ήμουν μπροστά, ο άντρας μου βρέθηκε προ εκπλήξεως, της πέταξε όσα είχε στην τσέπη γιατί είναι και οξύθυμος και θα είχαμε θύματα Twisted Evil

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η αληθεια ειναι , εχω διαβασει ποστ για τα δημοσια μαιευτηρια που λενε τα καλυτερα και αλλα που περιγραφουν την αδιαφορια οπως λες και εσυ, δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο και υπαρχει τετοια διαφορα, προφανως σας ειδε μικρους και με οικονομικο θεμα και δεν περιμενε πολλα λεφτα απο εσας και δεν σε προσεξε, οσο για τους υπολοιπους εκει ηταν απαραδεκτοι, αληθεια πως σου καναν επισκληριδιο εσενα; γιατι συνηθως δεν κανουν, εντυπβση μου κανει, αλλα δεν σε επιασε, τι να πεις

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ήμουν στο νοσοκομείο από τις 2 το βράδυ και γέννησα 1.25 την επόμενη το μεσημέρι
παρακαλούσα πολλές ώρες, ήταν το μόνο που ζητούσα, δε μπορούσα να πω και πολλά ακόμα είναι η αλήθεια Razz , και τελικά κατά τις 12 που είχα φτάσει σε ικανοποιητική διαστολή μάλλον ήρθε η αναισθησιολόγος και με γκρίνια ότι πολλές επισκληριδίους της ζήταγαν εκείνη τη μέρα μου λέει κάνω εσένα και φεύγω!(χάρη μου έκανε μάλλον, αλλά...χαμένη πήγε)

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλλον επεσες και σε εφημερια και γινοτανε χαμος!!! δυστυχως στα δημοσια αμα πεσεις σε εφημερια ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα μη σου πω θα ειχες γεννησει και νωριτερα!!! αλλα και αυτη η συμπεριφορα δεν δικαιολογειται!!!!!!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
1. Οι γιατροί του Δημοσίου δεν χρειάζεται να πληρωθούν από τους γονείς για τις... υπηρεσίες τους. Αν οι γονείς είναι μεγαλόκαρδοι ή γενναιόδωροι ή τέσπα αισθάνονται ευγνωμοσύνη και τους δώσουν ένα ποσό για το καλό, οφείλουν να το δέχονται και να μην φέρουν αντιρρήσεις.

2. Δεν υπάρχουν κανόνες για τα Δημόσια και τα ιδιωτικά. Καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν και στα δύο.

Ντίνα μπορώ να αναδημοσιεύσω την ιστορία σου;

http://www.eimaimama.gr

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όχι ήταν πρωί μεσημέρι καθημερινής, όλοι εκεί ήταν..
όταν πήγα βράδυ δεν είχα πόνους μου έσπασαν τα νερά 1.30 οι πόνοι ήρθαν στις 3 το βράδυ.Εκεί ναι έπεσα σε εφημερία με κάτι μαίες που ξυνόντουσαν(με διάφορες παραλείψεις)
ναι, όλιβ δε χρειάζεται να ρωτάς, κάνε με βούκινο ελεύθερα Laughing Laughing Laughing Laughing

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:1. Οι γιατροί του Δημοσίου δεν χρειάζεται να πληρωθούν από τους γονείς για τις... υπηρεσίες τους. Αν οι γονείς είναι μεγαλόκαρδοι ή γενναιόδωροι ή τέσπα αισθάνονται ευγνωμοσύνη και τους δώσουν ένα ποσό για το καλό, οφείλουν να το δέχονται και να μην φέρουν αντιρρήσεις.

2. Δεν υπάρχουν κανόνες για τα Δημόσια και τα ιδιωτικά. Καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν και στα δύο.

για το 2 συμφωνω αλλα για το 1 που γραφεις δεν νομιζω να ισχυει!!! δεν νομιζω να υπαρχει γιατρος -ειτε σε δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο- που δεν ζηταει αμοιβη ...κακα τα ψεματα αυτο υπαρχει και δεν θα σταματησει ποτε!!! το θεμα ειναι πως σε βλεπει ! εμενα δεν με νοιαζει να δωσω αλλα θελω να με βλεπει σαν ανθρωπο και οχι σαν πορτοφολι να με προσεξει ειδικα αν ειμαι πρωτομανα και μετα ευχαριστως να δωσω και ολα καλα!!! μετα εκτιμαται αλλιως μια κατασταση! και ευτυχως επεσα σε τετοιο γιατρο!! ΑΝΘΡΩΠΟ

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι να σας πω κορίτσια...
Εμένα εμμέσως πλην σαφώς μετά το περιστατικό με τα χρήματα με άφησε στην τύχη μου..Δε με επισκέφτηκε να με ελέγξει σχετικά με τα ράμματα, τα λόχεια να δει έστω τα διαγράμματα μου πως πάω κτλ.
και ενώ είχε πει θα έρθει να μου δώσει οδηγίες πριν φύγω με έγραψε και έβαλα προισταμένες να μου πουν που είναι και την πήραν τηλ. όπου και τους είπε να πάω εγώ να τη βρω.Εκεί μου έδωσε φαρμακευτικό σκεύασμα για την πρόληψη της αιμορραγίας-δηλ. έλεος δε θεωρησε σημαντικό να έρθει να μου το πει αυτό, πραγματικά αν έφευγα και δεν την είχα βρει και γινόταν η $#$%@#?

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απορω πως δινουν τον ορκο του ιπποκρατη. ντροπη τους!!!!παλι καλα που εχω πεσει σε γιατρο μαλαμα!!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια, αφού έχετε γιατρούς μάλαμα, σας παρακαλώ αναφέρετέ τους στο αντίστοιχο θέμα στο ο πελαργός έρχεται μαζί με αμοιβή ή φακελάκι τους κάποια κοπέλα όπως ήμουν εγώ χαμένη, σε μια αντίστοιχη περίπτωση θα βοηθηθεί να επιλέξει...
Απλά δε θέλω να χαλάσει για άλλη κοπέλα η μαγική στιγμή της γέννας όπως χάλασε για μένα Crying or Very sad

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όποια ενδιαφέρεται ας με ρωτήσει για το όνομα της κυρίας, μέχρι να δω αν είναι οκ να το αναφέρω



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dinaki88 στις Πεμ Ιουν 24, 2010 4:16 pm, 1 φορά

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντινακι διαβασα μολις την ιστορια σου και πραγματικα λυπαμαι παρα μα παρα πολυ για ολο αυτο που περασες... συστυχως το εχουν καταντησει μια κωλοβιομηχανια... εκμεταλλευονται τη χαρα της στιγμης και πατανε εκει και κανουν οτι θελουν... και φερονται και με τετοιο αναιδεστατο τροπο... ντροπη τους

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ντινακι ειλικρινα δεν ξερω αν μπορεις να αναφερεις το ονομα του γιατρου, γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα στο φορουμ, θα ηταν καλο να το εσβηνες και να ρωτουσες την ολιβια πρωτα αν επιτρεπεται να το βαλεις

Olivia

Olivia
Admin
Admin
mama katerina έγραψε:
Olivia έγραψε:1. Οι γιατροί του Δημοσίου δεν χρειάζεται να πληρωθούν από τους γονείς για τις... υπηρεσίες τους. Αν οι γονείς είναι μεγαλόκαρδοι ή γενναιόδωροι ή τέσπα αισθάνονται ευγνωμοσύνη και τους δώσουν ένα ποσό για το καλό, οφείλουν να το δέχονται και να μην φέρουν αντιρρήσεις.

2. Δεν υπάρχουν κανόνες για τα Δημόσια και τα ιδιωτικά. Καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν και στα δύο.

για το 2 συμφωνω αλλα για το 1 που γραφεις δεν νομιζω να ισχυει!!! δεν νομιζω να υπαρχει γιατρος -ειτε σε δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο- που δεν ζηταει αμοιβη ...

O γιατρός μπορεί να ζητάει... Εσύ δικαιούσαι να ΜΗΝ δώσεις! Για το Δημόσιο λέμε πάντα, έτσι; Στο ιδιωτικό δίνεις (οφείλει, βέβαια, να σου δώσει απόδειξη, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία!)

http://www.eimaimama.gr

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φοβερή ιστορία. Μικρό κορίτσι σε τόσο ευαίσθητη στιγμή να σου τύχει τέτοιο πράγμα. Αντί να είναι συνέχεια μαζί σου μια μαία να σου δίνει κουράγιο... Σίγουρα παντού υπάρχουν και καλοί και κακοί γιατροί. Γέννησα στο Αλεξάνδρα και ο γιατρός μου δεν ζήτησε τίποτα. Οση ώρα ήμουν στην αναμονή για την καισαρική είχα δύο φοιτήτριες μαίες και μου μιλούσαν και ξεχνιόμουν. Τι να πω μάλλον ήμουν πολύ τυχερή και δεν το ξέρω.

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΕΤΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ PAP-A) ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΕΜΕΙΝΑ ΟΜΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΦΡΑΓΚΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ (500 ΕΥΡΩ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΑ ΟΥΤΕ ΛΙΓΑ).
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ. ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 3,5 ΩΡΕΣ , 3870 KG ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ. ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΥΩΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΟ (ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΕ ΕΞΑΚΛΙΝΟ). ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ, ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΟΥΛΑ ΜΕΣΑ, ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ!!! ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ , 2 ΛΕΠΤΑ, ΤΡΙΑ ΛΕΠΤΑ??? ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΥΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕΣΑ, ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΩΡΟ. ΤΥΧΑΙΟ???? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΡΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST, ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ (ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ) ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΟΙ, ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙ.

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Re koritsia omws otan den zitane eseis giati tous dinete?etsi ypostirizete auto to systima kai diaiwnizetai!!diladi ti simainei itan kalos kai me boithise?etsi prepei na einai einai xreos tous na einai kaloi kai na boithane!mia xara plirwnonte apo ta nosokomeia!egw gennisa stin germania kai oute logos gia xrimata oute stin egymosyni oute ston dyskolo toketo mou!an oloi katagelame autous pou zitane xrimata kati tha allaze!alla den katagelei pote kanenas kanenan!milaw bebaia ek tou asfalous afou eimai ekswteriko alla me stenaxwri poly auti i katastasi stin Ellada!an den allaksoume taktiki den tha allaksoun kai oi giatroi!egw gia na euxaristisw ton giatro mou tou piga mia glastra kai mia karta an tou edina leuta mporei na mou ekane katagelia kiolas!kai kserete giati?giati fobounte edw!giati kseroun oti mporoun na xasoun tin adeia tous an paroun xrimata!makari na ginei kai stin Ellada kapoia stigmi auto an kai den to blepw giati exoume mathei na ta dinoume to thewroume xreos mas!den krinw kamia koritsia kai egw an gennousa stin Ellada mallon tha ta eskaga giati tha me anagazan!sorry gia ta polla pou egrapsa!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έχεις δίκιο Κατερινάκι και εμείς είχαμε ενδοιασμούς αν θα του δώσουμε αφού δεν ζήτησε αλλά τελικά υποκύψαμε στον ελληνάρα που κρύβουμε μέσα μας.Σκεφτόμουν ότι εντάξει εγω που τα έχω αν κάποιος δεν έχει να τα δώσει τι κάνει?

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katerinaki84 έγραψε:Re koritsia omws otan den zitane eseis giati tous dinete?etsi ypostirizete auto to systima kai diaiwnizetai!!...
an oloi katagelame autous pou zitane xrimata kati tha allaze!alla den katagelei pote kanenas kanenan!milaw bebaia ek tou asfalous afou eimai ekswteriko alla me stenaxwri poly auti i katastasi stin Ellada!an den allaksoume taktiki den tha allaksoun kai oi giatroi!
προφανώς και δεν μπορώ να απαντήσω στην πρώτη ερώτηση γιατί εμας μας ζήτησε..και ακόμα και αν δεν πηγαίναμε εθελοντικά να δώσουμε κάποια λίγα θα μας τα ζήταγε ούτως ή άλλως γιατί είχε ζητήσει από τον άντρα μου να κατεβεί στο γραφείο της για τα"χαρτιά που θα δηλώναμε το μωρό"
μακάρι να είχα την υποστήριξη με το μωρό και τα χρήματα να μπορέσω να τρέξω και να καταγγείλω.
θα το έκανα αλήθεια, αλλά νομίζω πραγματικά ότι θα είχα την ίδια μεταχείριση που είχα από τις μαίες-μικρή είναι, τι ξέρει, σιγά μην πέρναγε ο λόγος μου χωρίς αποδείξεις απέναντι στο λόγο μιας 50άρας μεγαλογιατρού.
florentiab έγραψε:Σκεφτόμουν ότι εντάξει εγω που τα έχω αν κάποιος δεν έχει να τα δώσει τι κάνει?
να σου απαντήσω εγώ που δεν είχα
κάθεται και κλαίει που την προσέβαλαν έτσι μετά από το σημαντικότερο γεγονός της ζωής της και που την άφησε ο ίδιος της ο γιατρός μετά από σημαντική ιατρική υπόθεση, όπως είναι μια γέννα ειδικά για κάποια που δεν έχει ξαναγεννησει και άρα δν ξέρει που πάνε τα 4, στο έλεος του θεού.
Να πω ότι μέχρι να γίνει το περιστατικό, νιώθαμε τόση χαρά που όλα πήγαν καλά, είχαμε ξεχάσει όλους τους προβληματισμούς που ένα παιδί φέρνει σε ένα ζευγάρι 20 χρονών, με μη σταθερό επαγγελμα στη μέση σπουδών και χωρίς υποστήριξη παρά ελάχιστων φίλων, μέχρι που η "κυρία" μας προσγείωσε...
κλάμα εγώ στο μαιευτήριοοοο(λεχώνα ορμόνες μέχρι το λαιμό, αφήστε τα) Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου θύμησες την πρώτη μου γέννα και τη γιατρό μου την οποία ούτε ζωγραφιστή δεν θέλω να τη βλέπω. Πρωτομάνα εγώ και μάλιστα να πηγαίνω για καισαρική χωρίς να ξέρω το λόγο!!! Χωρίς να ξέρω αν όλα πάνε καλά. Νόμιζα ότι δεν θα βγω ζωντανή από το χειρουργείο. Shocked
Έκανα 2,5 χρόνια να πάω σε γυναικολόγο και ούτε το επιδίωκα μέχρι που γνώρισα το γυναικολόγο της κουμπάρας μου!

Μάλιστα νόμιζα ότι μίλαγες για την ίδια γιατρό μέχρι που είδα ότι γέννησες στο Ελενα!

http://mammael.blogspot.com/

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να σου πω ρε dinaki. Επειδή και εμάς με το που γέννησα τρώγαμε το ένα χαστούκι μετά το άλλο το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να σκεφτεσαι ότι το μωρό σου είναι καλά και ότι είναι περαστικό δεν είναι τίποτα.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamma El έγραψε:
Έκανα 2,5 χρόνια να πάω σε γυναικολόγο και ούτε το επιδίωκα

στην ίδια ψυχολογία βρίσκομαι Embarassed Embarassed Embarassed

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις