Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ήταν αλλά σίγουρα υπάρχουν και μεγαλύτερες , αυτό που πρέπει να κάνει κάποιο άτομο όταν έρχεται αντιμέτωπο με κάτι τέτοιο πρέπει να το δει κατάματα ναι το Σοκ που παθαίνει εκείνη τη στιγμή το άτομο είναι μεγάλο αλλά διαρκεί τόσα λίγα δευτερόλεπτα και πρέπει να τρέξεις να βρεις καλό γιατρό να ενημερωθείς χωρίς πανικό , φόβος υπάρχει και θυμός γιατί σε σένα θυμάμαι τότε έκανα μια πολλή υγιεινή ζωή δεν κάπνιζα δεν έπινα δεν ξενυχτούσα και όμως ... αν όμως μείνεις στάσιμος στο γιατί Θεέ μου σε μένα και αρχίζεις να κλίνεσαι στον δικό σου κόσμο το μόνο που καταφέρνει το άτομο είναι να χάσει χρόνο πολύτιμο που δεν μπορεί να γυρίσει πίσω .

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ , ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω επειδη απο το καλοκαιρι και μετα εχω χασει καποια κιλα χωρις να κανω διαιτα εχω αρχισει να ανυσηχω.βεβαια με παρακολουθη ενδοκρινολογος λογο του ζαχαρο μου εκανα και για θυροειδη και τα αντισωματα μου ειπε ειναι στα ορια.τωρα μου ειπε θα ξανακανουμε σε κανενα 3μηνο να δουμε αν τελικα υπαρχει θυροειδης!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BLACK BEAUTY ΑΝΟΙΞΕΣ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ.ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΗΜΟΥΝ 42 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΖΑ ΒΑΡΟΣ ΕΥΚΟΛΑ.ΕΚΑΝΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ,ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 30ΚΙΛΑ.ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΛΙΓΩΝ ΜΗΝΩΝ ΜΕΣ'ΤΗ ΤΣΙΤΑ,ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΟΡΜΗΣΑ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΥΧΟ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΖΟΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΓΕΘΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΝΩ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΕΥΘΥΡΩΞ,ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΖΟΥΣ ΣΤΑΘΕΡΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ 1 1/2 ΧΑΠΙ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΑΡΟΤΙ ΠΗΡΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΜΑΡΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ,ΠΑΛΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ Η ΚΛΩΣΣΑ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΜΜΕΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ,ΜΑΛΑΚΟΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΓΙΑΤΡΟ Η ΟΠΟΙΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ,ΔΙΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ ΝΕΥΡΙΚΗ,ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΟΖΟΙ ΜΕΓΑΛΩΝΑΝ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΧΩΡΕΥΑΝ,ΙΔΡΩΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΦΟΥΝΤΩΝΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ,ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΣ,ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΛΑ ΑΝ ΥΠΟΤΡΟΠΙΑΣΕΙ Ο ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ.

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
έχω υποθυρεοειδισμό από πολύ μικρή. Ούτε ξέρω από πότε. Στα 18 μου πρώτη φορά (είμαι 36), η γιατρός στο πανεπιστήμιο (αγροτικό έκανε και της παραδίδαμε την ακτινογραφία που ζητούσαν και μας έκανε τυπικές εξετάσεις κατά την εγγραφή) με απλή ψηλάφηση μου είπε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τον θυρεοειδή μου. Μου εξήγησε ότι ήθελε να γίνει ενδοκρινολόγος γι' αυτό ψαχνόταν τόσο με τους αδένες και μου πρότεινε να το κοιτάξω σε ένα ενδοκρινολόγο. Πήγα, και ο μ@@@@@ς μου έκανε ένα υπέρηχο στα πεταχτά και μου είπε ότι δεν έχω τίποτα. Ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα... Μέσα σε 5 χρόνια πήρα σχεδόν 25 κιλά και νόμιζα ότι έφταιγε η άστατη φοιτητική ζωή. Να παιδεύομαι με δίαιτες και να μην χάνω. Πριν 10 χρόνια σχεδόν μια διαιτολόγος μου είπε ότι αν δεν τις λέω ψέμματα για την διατροφή μου να κοιτάξω τον θυρεοειδή μου. Και έπαθα την πλάκα μου. Τα νούμερα αλλού για αλλού. Τώρα πια είναι ρυθμισμένος με εξετάσεις κάθε 6 μήνες και χάπια ανάλογα με τα αποτελέσματα. Και εγώ πολύ καλά ψυχολογικά μιας και ο υποθυρεοειδισμός προκαλεί και κατάθλιψη...
Με το θέμα τις εγκυμοσύνης ήμουν πολύ αγχωμένη επειδή είχα και εγώ ακούσει και διαβάσει διάφορα. Τελικά να μην σας τα πολυλογώ... έμεινα έγκυος με την πρώτη και μοναδική προσπάθεια και ότι στην εγκυμοσύνη μου δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έκανα κάθε μήνα εξετάσεις και έβλεπα το ενδοκρινολόγο όσο και τον γυναικολόγο. Το μόνο πρόβλημα που είχα και με στεναχώρησε πολύ ήταν ότι λόγω τον πολύ αυξημένων αντιθυροειδικών αντισωμάτων που έχω δεν θα μπορούσα να θηλάσω αποκλειστικά. Δεν ξέρω αν ισχύει δεν το έψαξα γιατί είχα τόσο λίγο γάλα και τόσο μεγάλο και πεινασμένο παιδί που αναγκάστηκα να της δώσω συμπλήρωμα από τις πρώτες μέρες τις ζωής της.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας ευχαριστω κοριτσια ολες σας!Και εγω ημουν πολυ μικρη οταν το επαθα,μαλλον παιζει ρολο και η ψυχολογια γιατι τοτε ημουν καπως και ισως βοηθησε στην επιπλοκη του θυρεοειδους!Οι στεναχωροι ανθρωποι παθαινουν τετοια πραγματα!Δεν εχω τελειωσει ολονων σας τα σχολια ακομη!

Βανια χαιρομαι που τα καταφερες!Παιρνεις και εσυ ασβεστιο και One alpha?

Eιναι καλο να λεμε για το τι εχουμε περασει γιατι ειναι καλο να το βλεπουνε και αλλες κοπελες να ψαχνονται!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρια ελπιζω να μην χρειαστεις επεμβαση!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστερω ελπιζω και σενα να μενει παντα σταθερος και να μην αλλαξει!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα προτιμουσα να τελειωνα με αυτο το θεμα γιατι ειναι βασανιστικο και ψυχοφθορο να περιμενω ενα χρονο μετα για.να κανω παλι εξετασεις και να δω που βρισκομαι.αυτο που δεν θα ξαναεκανα ουτε δεμενη ειναι παρακεντηση.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α τωρα που το λες,πρεπει να μου ειχε αναφερει αυτην την εξεταση παλιοτερα ο γιατρος,ποναει?

ελπιζω να ξεμπερδευεις συντομα για να ηρεμησεις κιολας!

zouzounela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πριν απο 20 μερες γενησα με καισαρικη και την αλλη μερα ερχονται και μου λενε εκανες θυροιδη στην εγκυμοσινη ειχα κανει και ηταν πιλυ καλα τα αποτελεσματα τωρα πρεπει να σε δει ενδοκρινολογος γιατι η τιμες εχουν πιασει κορυφη εγω δεν πηγα ακομη περιμενω να 40ντισω δλδ12/2 μηπως ειναι αργα τι ειναι ακριβως φοβαμαιαιαιαιαι

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όχι Μαρία (black beauty )δεν παίρνω πια έπινα περίπου γύρω στα 2 χρόνια μετά την επέμβαση και μετά ξανά στην εγκυμοσύνη . Το ρύθμισα το ασβέστιο όσο παράξενο και να σου φανεί . Θυμάμαι ότι με είχαν βγάλει από το νοσοκομείο όταν έκανα την επέμβαση στις 5 ημέρες αρχικά και μου είχε πει ο γιατρός αν νιώσω μούδιασμα η τρέμουλο να πάω απευθείας , δεν θα ξεχάσω εγώ έφυγα από το νοσοκομείο Παρασκευή και και Κυριακή άρχιζα να ιδρώνω να μουδιάζω αρχικά τα χέρια μου και μετά σιγα σιγά όλο μου το σώμα και να σπαρταράω σαν το ψάρι πήγαμε στο ΜΕΤΑΞΑ και ίσα που προλάβανε μου είπαν ότι το ασβέστιο είχε πέσει σε πολλή χαμηλά επίπεδα .
Η παρακέντηση εμένα δεν με πόνεσε μάλλον έχει να κάνει και με το άτομο που στην κάνει και σε μένα η παρακέντηση που την είχα κάνει στα 26 δεν είχε δείξει πρόβλημα αλλά στα 29 άλλαξαν τα πράγματα .
Μπεμπίνι πόσα μου θύμισες και μένα μια γιατρός μου χάλασε το θυρεοειδή με ξεκίνησε με Τ4 125 απαράδεκτο για αυτο κορίτσια προσοχή και τον ενδοκρινολόγο που θα επιλέξετε. Επίσης ο θυρεοειδής είναι υπεύθυνες για τυχόν αποβολές και σε περίπτωση εγκυμοσύνης υπάρχει μια περίπτωση να μην λειτουργήσει σωστά για να μπορέσεις να θηλάσεις όπως και αυτό που είπες αστέρο έτσι είναι .
Κορίτσια έχω κάνει μεταπτυχιακό επάνω στο θυρεοειδή έτσι λέει η φίλη μου Razz :

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounela έγραψε:πριν απο 20 μερες γενησα με καισαρικη και την αλλη μερα ερχονται και μου λενε εκανες θυροιδη στην εγκυμοσινη ειχα κανει και ηταν πιλυ καλα τα αποτελεσματα τωρα πρεπει να σε δει ενδοκρινολογος γιατι η τιμες εχουν πιασει κορυφη εγω δεν πηγα ακομη περιμενω να 40ντισω δλδ12/2 μηπως ειναι αργα τι ειναι ακριβως φοβαμαιαιαιαιαι

κοίτα ακόμα οι ορμόνες σου εσένα είναι μέσα στη τρέλα μην αγχώνεσαι μόλις σαραντίσεις θα πας και στο γυναικολόγο σου για να δει αν τα όργανα είναι στη θέση τους καλό είναι λοιπόν να έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο να κάνετε μια σύγκριση.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατσε βανια δεν σου ειχαν κανει την εξεταση,πως την λενε,μια εξεταση που σου βαζει πιεσομετρο και βλεπει αν διπλωνει το χερι σου?εμενα μου την κανανε πολλες φορες για να βγω απο το νοσοκομειο!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια ΠΡΟΣΟΧΗ όσες είστε έγκυες η θέλετε να μείνετε ο ενδοκρινολόγος πρέπει να έχει άμεση σχέση με το γυναικολόγο και πρέπει να γίνονται αιματολογικές εξετάσεις κάθε μήνα .

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι Μαρία αλλά με άφησαν με επιφύλαξη να φύγω ήμουν στις σπάνιες περιπτώσεις που ήταν μετά χειρουργική επιπλοκή.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΟ ΤΟ ΜΠΕΤΑΝΤΙΝ, ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΡΟΖ ΥΓΡΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΕΚΟΨΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΩ;

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ,ΕΦΑΓΑ 2 ΤΡΥΠΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΑΙΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΟ ΤΡΥΠΗΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΑΡΥΓΓΑ ΜΕ ΤΕΝΤΟΜΕΝΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΥΛΙΚΟ.ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΤΡΥΠΑΓΕ.ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ.ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι και εμενα απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος δεν ειναι καλο το ιωδιο για τον θυρεοειδη,τον επηρεαζει!

Πω Μαρια και εσυ ταλαιπωρηθηκες πολυ!

Ευχαριστουμε Βανια για τις πληροφοριες και εγω εχω ακουσει αυτα που λες πανω κατω(για αποβολες και τετοια)

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ιώδιο επηρεάζει στο ΥΠΕΡθυροειδισμό. Επειδή τον κάνει να λειτουργεί περισσότερο, τον επιβαρύνει πολύ. Στον ΥΠΟθυροειδισμό δεν επιρεάζει (έτσι κι αλλιώς είναι "τεμπέλης" και λειτουργεί λιγότερο οπότε...). Το μόνο που μου έχει πει ο ενδοκρινολόγος είναι ... μην πας σε κανένα τσιπουράδικο (μένω Βόλο) και φας τίποτα όστρακα και πας την άλλη μέρα για εξετάσεις και βγουν παλαβές!!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχ παλαβες!Ευχαριστουμε για την διευκρινιση!Θυμομουν οτι κατι μου ειχε πει για το ιωδιο αλλα δεν θυμαμαι και ακριβως καθως δεν ειχα τιποτα απο τα 2!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παντως κατι παιχτηκε με το τσερνομπιλ τοτε γι'αυτο και τοση εξαρση του θυρεοειδη.και το αλλο το κουλο που λενε πως οσοι εχουν θεμα.θυρεοειδη να μη χρησιμοποιουν μπεταντιν,χρειαστηκε πριν λιγο καιρο να κανω μια επεμβαση στο κεφαλι.παροτι εδωσα ιστορικο,οζοι,χασιμοτο και ολα τα λοιπα κουσουρια μου με ελουσαν στο μπεταντιν και στο χειρουργειο και μετα που πηγα να κοψω τα ραμματα.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μας το διευκρινισε η κοπελα παραπανω!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ που έχω πάρει ραδιενεργό ιώδιο απαγορεύεται να έρθω σε επαφή με bedatin πρήζομαι γίνομαι σαν να έχω κάνει σιλικόνη . Υπάρχει άλλο φάρμακο το setavlon είναι μια καλή λύση να το πάρετε να το έχετε στο φαρμακείο εμένα και τις αλλαγές στην καισαρική τέτοιο μου έβαζαν .

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρια αυτο που λες το ανεφερα και εγω πιο πανω,μετα απο συζητηση με μια κοπελα!(η οποια εχει και αυτη θυρεοειδη)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις