Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
384 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 384 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 14]

201Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Πεμ Φεβ 09, 2012 12:25 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αγγελικημαρια έγραψε:ελπιζω να βγαλετε ακρη ετσι οπως τα εγραψα!
οχι δεν εβγαλα ακρη στραμπουληξα το μυαλο μου πρωι-πρωι!!!! Cool

202Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Πεμ Φεβ 09, 2012 8:05 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ,γεωργία μου για να σε παρηγορήσω και εμάς που είμαστε στην ίδια πόλη δεν μας βοηθάει κανείς τώρα.. η πεθερά μου σχεδόν δεν ξέρει το παιδί,το βλέπει όποτε είναι εδώ κι όχι στο χωριό αλλά σαν επισκέπτης που λοιπόν να το κρατήσει? εδώ της φαίνεται περίεργος ο τρόπος που κοιμάται η μικρή.. Η μαμά μου στις αρχές μας την κράταγε κανα σκ και καταφέρναμε και κοιμόμασταν αλλά τώρα δεν! ξεπορτίζει εκείνη τα σκ,μένει μακριά και δεν βολεύει να έρθει για λίγο..ούτε για πολύ δεν έρχεται τώρα που το σκέφτομαι ..εμείς πάμε..
Εσένα είναι πιο δύσκολα μιας κι ο άντρας σου είναι στο σπίτι .. εκείνος πως νιώθει για αυτό?την παλεύει? αχ..ελπίζω μεγαλώνοντας τα μπουμπούκια μας να είναι πιο εύκολα!

Τον καημό μου εγώ..για πείτε τι ταίζετε τα μωρά σας μιας κι έχουμε καινούργια στην παρέα.. (καλως ήρθες!!) τα ξεκινήσατε όλα μαζί?δεν σας πρόσεχα όταν τα λέγατε...και τώρα έχω απορίες... αλλά αμα σας έχω ζαλίσει να μου το πείτε να πάω αλλού...σε άλλες μαμάδες..που ξεκινάνε τώρα (του Αυγούστου?) Crying or Very sad

203Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Πεμ Φεβ 09, 2012 9:18 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ντόρααααααααααααααααα........... Που πας καλέ;;;;;;;;;;;;;;;;;; Που θα βρεις χειρότερα εεεε καλύτερα ήθελα να πω, από εδώ;;;; Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 215994

204Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 5:36 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου καλησπερα!
Κατ'αρχην morakia καλωσηρθες κι απο εμενα!
Ευχαριστω για τη συμπαρασταση! ξερω οτι ολες δυσκολευομαστε συχνα και ζοριζομαστε! Εμενα δεν με πειραζει τοσο που ξυπναει το βραδυ γιατι πινει το γαλα και κοιμαται. Τα δυσκολα ειναι οταν ο αντρας μου φτανει στα ορια του κι εχω να αντιμετωπισω και τη γκρινια του παιδιου και τα νευρα του (που τα δικαιολογω απολυτα λογω της καταστασης) και τη κουραση μου που δεν της δινω σημασια. Και δυστυχως δεν μπορω να κανω και πολλα γιατι λειπω πολλες ωρες της ημερας. Απο τους γονεις μενουμε μακρια αλλα μας βοηθουν οποτε μπορουν, ειδικα τα πεθερικα μου ερχονται συχνα. Ο αντρας μου ειναι υπεροχος ανθρωπος και αντεχει και τα καταφερνει σε ολα αλλα οσο να 'ναι τον πιανει καμια φορα ο εγωισμος γιατι νιωθει σαν νοικοκυρα.

205Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 6:54 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεωργία μου σίγουρα είναι καλός άνθρωπος. Για να βάλουμε λίγο τα πράγματα κάτω όμως.

Εργάζεστε και οι 2 σωστά; Κουραζεστε το ίδιο θεωρητικα. Στην αρχή που το μωρό ήταν πιο μικρο είχες πολύ μεγαλύτερη ευθύνη για την φροντίδα του από τη φύση σου. Η δική σου κούραση έχει συσσορευτει. Κανείς δουλειές και στο σπίτι γιατί είσαι η γυναίκα και δεν παραπονιεσαι και ο άντρας σου τις κάνει αλλα παραπονιεται γιατί νιώθει νοικοκυρά;;; Δηλαδή η γυναίκα πρέπει να είναι πολυεργαλειο ενώ ο άντρας να αφιερώνεται μόνο στη δουλειά του για να μην γκρινιαζει; Συγνώμη για τον τόνο μου, δεν σε μαλωνω αλλά θέλω να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν τρέχει κάτι αν είσαι κουρασμενη και εφόσον εργάζεσαι νοικοκυρά του σπιτιού είναι αυτός που τυχαίνει να βρίσκεται στο σπίτι την εκάστοτε στιγμή. Δηλαδή αν είσαι στη δουλειά δεν μπορείς να κανείς και πολλά που πέφτουν οι δουλειές του σπιτιού στον άντρα σου... Εσύ θα έπρεπε να περνάς επιλοχεια κι όχι εκείνος. Μιλησε μαζί του για να δει ότι γκρινιαζει αδικαιολογητα. Δεν φταίς εσύ που ασχολειται με το νοικοκυριό, αλλά οι συνθήκες. ♡

206Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 12:48 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα.
ειπα να περασω πρωτα απο δω....
"μορακια" καλως ηρθες, δε χρειαζεται να στριμωχτεις, ολες χωραμε.
μαρια επειδη μαλλον το χασες να σου πω οτι ο αντρας της γεωργιας ειναι δυστυχως ανεργος. και φυσικα να χαιρεσε τον αντρουλη σου.
ντορα που θα πας καλη μου???? ποια αλλη ομαδα θα σε δεχτει οπως εμεις εδω??? που θα λες τον πονο σου?? κατσε εδω καλε.
οσο για το παιδι.... μεγαλη ιστορια. η πεθερα μου δεν μπορει να την κρατησει. η μαμα μου που μπορει ειναι 25 χλμ. μακρια.... οποτε.... μονη κι εγω. απλα ειμαι "τυχερη" γιατι αν ειναι να βγουμε θα περασουμε ετσι κι αλλιως απο τη μαμα μου οποτε την αφηνουμε. αν και να σας πω την αληθεια, την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε κανονισει να βγουμε χωρις να ρωτησω τη μαμα μου αν μπορει (το ειχα δεδομενο) και τελικα δεν μπορουσε. την πηραμε μαζι μας. κυρια η μικρη. ηταν η ωρα της να κοιμηθει και αφου χαζεψε λιγο γυρω γυρω κοιμηθικε. το μονο που με χαλαει ειναι οτι ειναι χειμωνας και καπνιζουν. οταν ανοιξει ο καιρος θα την παιρνω οπου πηγαινω.
λοιπον να σας πω τα νεα μας. σημερα πηγαμε για εμβολιο. ειναι 8.850 γρμ και 69 ποντους. μονο 1 ποντο πηρε η ζουζουνα μου.... μας ειπε οτι μπορει να φαει κοτοπουλο, φιδε, αστρακι, και το απογευμα τραχανα, φαριν λακτε και μπισκοτοκρεμα. πρωτη φορα σημερα δεν εκλαψε η μικρη. εκει που πηγε να κλαψει της μιλησαμε λιγο και το ξεχασε...
αυτα τα νεα μας. παω διπλα τωρα.... θα ξημερωσω????!!!! μαλλον ε???? σασσα σε βλεπω που γελας!!!! σας φιλω. καληνυχτα σας.

207Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 1:10 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Γεωργία μου σίγουρα είναι καλός άνθρωπος. Για να βάλουμε λίγο τα πράγματα κάτω όμως.

Εργάζεστε και οι 2 σωστά; Κουραζεστε το ίδιο θεωρητικα. Στην αρχή που το μωρό ήταν πιο μικρο είχες πολύ μεγαλύτερη ευθύνη για την φροντίδα του από τη φύση σου. Η δική σου κούραση έχει συσσορευτει. Κανείς δουλειές και στο σπίτι γιατί είσαι η γυναίκα και δεν παραπονιεσαι και ο άντρας σου τις κάνει αλλα παραπονιεται γιατί νιώθει νοικοκυρά;;; Δηλαδή η γυναίκα πρέπει να είναι πολυεργαλειο ενώ ο άντρας να αφιερώνεται μόνο στη δουλειά του για να μην γκρινιαζει; Συγνώμη για τον τόνο μου, δεν σε μαλωνω αλλά θέλω να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν τρέχει κάτι αν είσαι κουρασμενη και εφόσον εργάζεσαι νοικοκυρά του σπιτιού είναι αυτός που τυχαίνει να βρίσκεται στο σπίτι την εκάστοτε στιγμή. Δηλαδή αν είσαι στη δουλειά δεν μπορείς να κανείς και πολλά που πέφτουν οι δουλειές του σπιτιού στον άντρα σου... Εσύ θα έπρεπε να περνάς επιλοχεια κι όχι εκείνος. Μιλησε μαζί του για να δει ότι γκρινιαζει αδικαιολογητα. Δεν φταίς εσύ που ασχολειται με το νοικοκυριό, αλλά οι συνθήκες. ♡

Μαρακι μου δεν με πειραζει που τα λες γιατι τα εχουμε συζητησει με τον αντρα μου ηδη αυτα και ξερουμε ο ενας τη θεση του αλλου. Κατ'αρχην εκεινος δεν εργαζεται πλεον και αυτο πιστευω οσο να'ναι τον επηρεαζει και ψυχολογικα. Δεν με πιεζει σε τιποτα, ειναι απολυτα υποστηρικτικος και ισα ισα οταν γυρναω απο τη δουλεια πολλες φορες μου λεει να κατσω να ξεκουραστω. Εχουμε συνηθισει να παραμελουμε καποια πραγματα για να βαζουμε προτεραιοτητα σε αλλα. Να φανταστεις οτι ακομα κι οταν δεν ειναι καλα καταλαβαινει αν εχει αδικο και τι τραβαω. Δεν τα λεω ολα αυτα να τον δικαιολογησω ουτε για να δειχτω οτι εχω καλο αντρα απλα και μονο για να καταληξω οτι οι δυσκολες στιγμες προερχονται λογω της δικης του κλεισουρας στο σπιτι και της δικιας μου μανιας να ειμαι τελεια σε ολα! Αυτο που μου λεει συνεχεια και το ξερω κι εγω ειναι οτι ετσι εχουν ερθει τα πραγματα και πρεπει να τα αποδεχτουμε. Οπως ειπες κι εσυ φταινε οι συνθηκες. Ευτυχως το εχουμε συνειδητοποιησει και οι δυο. Δυστυχως ομως μας πιανουν οι δυσκολες στιγμες και καμια φορα μαζι με την πιεση δεν μπορουμε να σκεφτουμε και τοσο λογικα και νιωθουμε να πνιγομαστε εκεινος γιατι ειναι ολη μερα στο σπιτι κι εγω γιατι ειμαι ολη μερα εκτος σπιτιου. Τωρα περασε κι αυτο και ειμαστε ηρεμοι και οι δυο. I love you
Α! Γιορταζει ο αντρας σου? Τωρα ειδα το μνμ της Νατασας. Να τον χαιρεσαιιι!!!

Υ.Γ. Το μεσημερι ηθελα να γραψω κι αλλα, αλλα δεν προλαβα γιατι επρεπε να φυγω!
Ντορακι που πας! Εδω θα μεινεις και θα τα συζηταμε ολα.
Εγω απο φαγητα της δινω το πρωι 1/2 μηλο, 1/2 μπανανα και 1/2 αχλαδι, το μεσημερι πλεον εναλλαξ 2 μερες κοτοπουλο-2 μερες μοσχαρι με κκολοκυθι, πατατα, καροτο και το απογευμα κρεμα ρυζαλευρο με γευση βανιλια βιολογικη.
Παρεπιπτοντως οι κρεμες Γιωτης εχουν ζαχαρη? Εγω δινω αλλη μαρκα αλλα μου ειπε η κουμπαρα μου οτι της ειπε η παιδιατρος οτι δεν εχουν και δινει αυτες.
Α! Αλικη στη φωτο που ειχες ανεβασει εμοιαζαν οι κορες μας. Κι εμενα ειναι μαλαχρινη με εντονα καφε ματια και νταρντανομωρο. Κι εμενα αναστατωθηκε ο υπνος της τα Χριστουγεννα που αρρωστησε κι επειδη θυμαμαι οτι και η δικια σου δεν κανει πολλες κινησεις να σου πω οτι και η δικια μου τη βαζω στο παρκο και εκει που τη βαζω εκει καθεται! Ουτε τουμπες ουτε τιποτα!

Το ξεφτιλισα ομως και θα βαρεθηκατε να διαβαζετε!

208Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 2:15 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α!Γεωργία μου κατάλαβα πως νιώθει. Νιώθει άσχημα που δεν εργάζεται εκείνος και είναι σαν α έχουν αντιστραφει οι ρολοι σας. Πληγωνεται ο ανδρισμος του και εχει απόλυτο δίκιο. Οι συνθήκες φταίνε και μόνο. Είναι λογικό το άγχος και η κούραση να φέρνουν ξεσπασματα. Εύχομαι σύντομα να βρει μια δουλεια και τότε ίσως να νιώθει λιγότερο πιεσμενος. Τώρα είναι μάλλον σαν το ψάρι έξω από το νερό. Ειχα άλλη εικόνα όταν υπέθεσα ότι εργαζεστε και η δυο και γι αυτό απορησα που είχαν σπάσει τα δικά του νεύρα και όχι τα δικά σου.

209Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 9:52 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Α!Γεωργία μου κατάλαβα πως νιώθει. Νιώθει άσχημα που δεν εργάζεται εκείνος και είναι σαν α έχουν αντιστραφει οι ρολοι σας. Πληγωνεται ο ανδρισμος του και εχει απόλυτο δίκιο. Οι συνθήκες φταίνε και μόνο. Είναι λογικό το άγχος και η κούραση να φέρνουν ξεσπασματα. Εύχομαι σύντομα να βρει μια δουλεια και τότε ίσως να νιώθει λιγότερο πιεσμενος. Τώρα είναι μάλλον σαν το ψάρι έξω από το νερό. Ειχα άλλη εικόνα όταν υπέθεσα ότι εργαζεστε και η δυο και γι αυτό απορησα που είχαν σπάσει τα δικά του νεύρα και όχι τα δικά σου.

Καλημερα!
Ετσι ακριβως Μαρια μου! Εχουν αντιστραφει οι ρολοι. Τι να κανουμε ομως.... Τουλαχιστον να ειμαστε καλα κ να υπαρχει επικοινωνια κ ολα ξεπερνιουνται!
Μπραβο που εβγαλες ακρη στο κατεβατο μου! Εγω δεν ξερω αν θα τα καταφερνα! Χαχα!

210Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Παρ Φεβ 10, 2012 10:48 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κα απο εδω Γεωργια μου ετσι ακριβως οπως τα γραφεις ειναι καταλαβαινω κ τον αντρα σου απολυτα,οι αντρες ειναι κ περιφανα οντα κ οταν στην περιπτωση σας δουλευεις εσυ κ εκεινος οχι ειναι λογικο να γκρινιαζει κ να ξεσπαει τι να κανουμε θα τον ακουσεις κ θα τον ηρεμησεις ετσι πρεπει να κανεις κ εσυ μετα αντε κανε υπομονη κ πως να μην σπασουν κ τα νευρα σου ετσι ειναι αλλα αυτος ειναι κ ο ρολος της γυναικας νομιζω. Το καλο ειναι που υπαρχει συννενοηση.Νατασουλα μπραβο στο κοριτσι μας! Ντορα που θες να πας; Αντε γυρνα πισω!

211Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 2:15 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά αφού με παρακαλάτε.. θα μείνω...χαχαχαχα!!! Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 328109

Γεωργία νταρντάνα και η δικιά σου? πόσο είναι?
αχ,να πω κι εδώ τον καημό μου (μέχρι να με βρίσετε!!!) .. λόγω δυσκοιλιότητας σταματάμε να προσθέσουμε νέες τροφές μέχρι να φτιάξουν τα κακάκια μας κ να δούμε τι φταίει (πιθανή αλλεργία στο αγελαδινό γάλα) .. μένουμε λοιπόν πατάτα/κολοκύθι (δεν δίνω φρούτα ακόμα ξεκινήσαμε πρώτα φαγητό)..αχ,ας φταίει το γάλα μπας και φάμε κ εμείς ποτέ φρούτα κλπ κλπ... μέχρι πότε τους τα δίνουμε αλεσμένα? σιτηρά εγώ θα της δώσω μετά τον 10ο,θα αλέθω και τότε? Νατάσα καταλαβαίνεις..ζηλεύω!θέλω κι εγώ τέτοια να της δώσω!!! Very Happy

Να σας πω οτι κ εμένα μου τη βαράει που είμαι και άνεργη και στο σπίτι .. πόσο μάλλον σε έναν άντρα! Κ ευτυχώς,όπως λες Γεωργία,ο άντρας μου καταλαβαίνει τις εκρήξεις μου! να σας πω σκηνικό να γελάσετε..
Όταν ήταν να ξεκινήσουμε το φαγητό η παιδίατρος μας είπε πως καλό θα ήταν να πάρουμε καινούργια σκεύη για το παιδί,μην έχει μείνει κανένα τίποτα και της κάνει αλλεργία. Έπρεπε λοιπόν να ψωνίσουμε κατσαρόλα! Λόγω κρύου εγώ δεν μπορούσα να πάω ουτέ μέχρι το πιο κάτω στενό που είναι ένα μαγαζί,αλλά και τις κατσαρόλες τις έχει στον κάτω όροφο και πως θα κατέβαινα με το καρότσι???!! Πάει λοιπόν ο Μιχάλης.. του είχα πει να βρει μια καλή αλλά και όμορφη! Μου φέρνει λοιπόν μια κατσαρόλα σαν τις γιαγιάς μου... Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 679259 έξαλλη εγώ!!!!! όπως καταλαβαίνετε έγινε χαμός Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 311356 και κατέληξα να κλαίω στο δωμάτιο...Για την κατσαρόλα,ε?! Ημέρα παρασκευή..Αλλά τι είχε γίνει.. την τρίτη είχα μάθει τα άσχημα νέα για την υγεία του θείου μου και λόγω του παιδιού δεν είχα τον χρόνο και την ευκολία να το συζητήσω,να το βγάλω από μέσα μου,ο Μιχάλης έλειπε όλη μέρα για δουλειά όταν γύρναγε ήταν πτώμα.. το παιδί θέλει παιχνίδια και γελάκια..κι έτσι ξέσπασα στην κατσαρόλα!!! Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 604962
Όπως φαντάζεστε την άλλαξε την άλλη μέρα πρωι πρωι!!

Και χθες σκεφτόμουν τα ταξιδάκια που κάναμε..πόσο μου έχουν λείψει.. αντε να καλοκαιριάσει μπας και πάμε πουθενά με το παιδί αλλά και πάλι μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε πόση βενζίνη θα χαλάσουμε,πόσα διόδια είναι μέχρι να φτάσουμε... αχ!αχ!
Α!το ξέχασα..έχω εκδρομή εν όψη..6 Μαίου.. Πάτρα! χεχεχε!!

212Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 4:26 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ τι ειπες τωρα Ντορα!!!
ταξιδακια,θαλασσα,ηλιοθεραπεια(φετος θα συνοδευονται με σακουλες jumbo me κουβαδακια,φτυαρακια,παιχνιδακια,φαγητακι,αλλαξιες,πανες,υπομονη)αλλα ιτσ οκ!!!!!!

213Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 5:39 am

morakia

morakia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας!! εγω παλι εχω προβλημα με το γαλα!!! δεν το θελει με τιποτα ομως..
δευτερα εχω να παω για εμβολιο κ θα ρωτησω κ τον παιδιατρο τι να κανω...
βασικα ο αντρας μου..μου ειπε να αλλαξω εγω γαλα απο μονη μου.. του δινω το φριζομελ κ λεω τωρα εγω μηπως επειδη τρωει κρεμες κ φαγητα ισως πλεον αυτο να του φαινετε ανοστο..(που ειναι..) επεισης μου ειπε να του δωσω κ αρνι...
εγω στις σουπιτσες του βαζω σπανακι,κρεμμυδι,καροτο,πατατα,κολοκυθακι,σελινο,κ μια φορα εβαλα κ λιγο λαχανο..(οχι ολα μαζι εναλαξ) Very Happy αυτα....

214Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 7:17 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να μαι και εγώ...επέστραψα(στο φόρουμ εννοώ...) αλλά δεν σας προλάβαινα αυτές τις μέρες....μωράκια καλώς ήρθες και από μένα...Dora με πρόλαβες και επανήλθες από μόνη σου...θα σου έλεγα να αφήσεις τα χαζά...πώς θα ζήσεις μακριά μας ε;;;για πές μου το αντέχεις;;;ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙ..... Νατάσα κοπελάρα η μικρή...εμείς τρώμε εναλλάξ ανά 2 μέρες κοτόπουλο μοσχάρι με πατάτ κολοκύθι καρότο μαιντανό...σήμερα πρόσθεσα άνιθο και σε 3 μέρες θα προσθέσω σέληνο,το πρωί μισή μπανάνα μισό μήλο μισό αχλάδι(ο γιατρός έχει πει από ένα αλλά δε τρώμε με τίποτα περισσότερο εμείς...και το απόγευμα ρυζάλευρο βανίλια...της Γιώτης έχει πολύ ζάχαρη ...το γράφει και στη συσκευασία...

215Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 7:19 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεωργία ποιας εταιρείας της δίνεις ρυζάλευρο;;χαίρομαι που είναι καλύτερα τα πράγματα....

216Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 7:52 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ερώτηση ..ερώτηση ....
Όταν τρώγατε μόνο πατάτα-κολοκύθι πόση πατάτα- κολοκύθι τρώγατε? μια -ένα .. έχετε στάνταρ μλ που πρέπει να φάνε? η δικιά μου δεν διαμαρτύρεται για το φαγητό κι επειδή η γιατρός μας είπε όσο θέλει φοβάμαι μη την μπουκώνω...είναι που 'ναι μπαμπάτσικη..


Το μόνο που ξέρω από ρυζάλευρο είναι το ftezylac,βιολογικό δεν έχει ζάχαρη (αμά θες στο στέλνω!δωράκι!! )

217Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 8:11 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ της έφτιαχνα 200ml ή και λίγο λιγότερο και όσο ήθελε έτρωγε...συνήθως 130 περίπου...όταν πρόσθεσα κρέας φτάσαμε τα 170-180...πάνω από 200 δεν της φτιάχνω..

218Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 9:06 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσαρες μου! Σας γραφω στα γρηγορα γιατι θα παμε βολτουλα! Γιουπιιι!
Κρεμα της δινω τη frezylac τη βιολογικη. Η Γιωτης εχω δει οτι λεει σουκροζη νομιζω ή κατι τετοιο και οχι ζαχαρη. Γι αυτο λεω μηπως ειναι υποκαταστατο ζαχαρης. Γαλα κι εμεις το Frizolac πινουμε. Τα αλεσμενα βγαινουν γυρω στα 200-250 γρ σε ποσοτητα.
Πριν ενα μηνα περιπου που πηγαμε στη γιατρο η μικρη μας ηταν 9 κιλα και 73 ποντους. Τωρα θα ξαναπαμε σε μια βδομαδα ακριβως. Σιγουρα εχει βαρυνει παντως! Της φοραω ρουχα για 9 μηνων και μια φορμα απο Jumbo λεει ειναι για 12 μηνων αλλα της ειναι ισα ισα!
Ντορα μου ετσι ειναι και σε καταλαβαινω! Μπορει να κανουμε υπομονη και να ξεσπασουμε για ψυλλου πηδημα! Κι εγω το κανω αυτο!
Αποψε θα παμε σε κατι φιλους μας και θα συναντηθουμε και με τους κουμπαρους μας. Θα δουμε και τη βαφτιστηρα μας που εχει 15 μερες διαφορα με τη δικια μας! Θα πουνε τα νεα τους και οι μπεμποφιλεναδες! Χαχα!
Αυτα! Σας αφηνω να ετοιμαστω! Φιλακιαααα!

219Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:03 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να'μαι και εγώ! Εγώ βάζω από έναμέτριο λαχανικό (πατάτα, καρότο, σπανάκι, μπροκολο) και ένα κομμάτι κρέας (2 μέρες κοτόπουλο-2 μέρες μοσχάρι), βγαίνει κοντά στα 400 ml κάποιες φορές και παραπάν και το σβήνει! Αύριο-μεθαύριο θα πάω στη γιατρό και θα δω αν τρώει πολύ ή λίγο. Μάλλον θα την πιέσω να του κάνουμε και εξέταση αίματος, να μου φύγει το άγχος με τον διαβήτη. Θα τον ταλαιπωρήσω λίγο αλλά θα είμαι σίγουρη πως όλα είναι οκ!



Ντόρα!!!!!!!!!!!!!! Σε περιμένω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

220Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:06 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεωργια μου καλα να περασετε!οντως ταιριαζουν οι μικρες μας!!κ εγω τα αλεσμενα τα κανω περιπου 200. ντορα δεν μπορεις να υπολογισεις πχ μια πατατα κ 2 καροτα ,ειναι αναλογα το μεγεθος!η πατατα σου μπορει να ειναι μικρη,το καροτο μου τεραστιο ...οποτε το κανεις κανα δυο φορες στα τυφλα και υπολογιζεις.αλεσμενα δε ξερω μεχρι ποτε δινουμε,θα πρεπει να βγαλουμε κ αλλα δοντια,μην αγχωνεσαι απο τωρα.οσο για τη κατσαρολα περιεργο μου φαινεται που σας ειπε καινουργια.επισης να ρωτησω ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑ;;εγω δινω μεχρι στιγμης πατατα,κολοκυθι,καροτο,ποντικι κ κοτοπουλο.θα παμε τωρα για εμβολιο και θα μας πει κ αλλα λαχανικα.απογευματινο ακομα δε βαλαμε...θα δουμε τι θα μας πει.μορακια οντως μπορει να εχει δικιο ο αντρας σου και να σου πει να αλλαξεις γαλα.αυτα τα λιγα...κ αλλα ηθελα να πω αλλα τα ξεχασα!καλα να περασετε οσες βγειτε!!!

221Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:08 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΤΟΡΑ ΤΑ 400 ΜΛ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ Ο ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΑΓΝΟΗΣΕΤΟ!!!
\

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

222Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:17 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:ΝΤΟΡΑ ΤΑ 400 ΜΛ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ Ο ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΑΓΝΟΗΣΕΤΟ!!!
\

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


xaaxaxaxaxaxaxaxa!!!ναι ναι το αγνοω!!! είναι άλλη κράση ο πατρινός...!!! ατμομάγειρα ε? λες? δεν ξέρω...
καλά να περάσετε στις βόλτες σας!!!! Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 536304

223Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:34 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έλα μωρέ το παιδί μου....! Να ρωτήσω, κάτι χαζό... αν τα φτιάξεις στον ατμομάγειρα, που θα βρεις ζουμακι να λιωσεις μετα;;;; καιτο λαδι που θα το βαλεις; ετσι απο πανω ωμο;;; scratch

224Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 11:34 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσακια.
τσιπη τωρα το λαδι ποτε το βαζεις? δεν ειναι ωμο? εγω το βαζω στο μουλτι, την ωρα που αλεθω. για ατμομαγειρα δεν ξερω.... κι εμεις ειμαστε πατατα, καροτο, κολοκυθι, σελινο, ποντικι και τωρα και κοτοπουλο. αλλα λαχανικα δε μου ειπε, δε τη ρωτησα κι εγω να σας πω την αληθεια. για αλλο φρουτο τη ρωτησα και μου ειπε οτι δεν εχει αλλα εποχης, οποτε μενουμε στο μηλο, αχλαδι μπανανα και τωρα χυμο πορτοκαλι. κι εγω σχεδον απο μισα τα βαζω. για την ποσοτητα η δικια μας ειναι πολυ αυστηρη, επιμενει μονο 180 ml. η δικια μου ομως κλαιει, βεβαια καταλαβα οτι το κανει απο λαιμαργια. βρε τσιπη μηπως ειναι παρα πολυ???? για ρωτησε την για την ποσοστητα? ντορα αυτο το οσο θελει.... τι να πω? εγω αν της δωσω και την κατσαρολα θα την φαει.
και μια που ειπα κατσαρολα.... καλα βρε ντορα.... δε σου αρεσε η κατσαρολα????? μα ειναι δυνατον!!!! και θα σε παει και βολτα στο γαμο της ξανθης.... τστστστστστσ
κατι αλλο..... δε θυμαμαι.
καληνυχτα μας.

225Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 - Σελίδα 9 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιος 2011 ROCK!!!#5 Σαβ Φεβ 11, 2012 11:01 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σωστο αυτο με το ζουμι...δε ξερω ρωτησα μηπως το κανει καμια στον ατμο.παντως το λαδι ωμο πρεπει να μπαινει ,ετσι μας ειπε εμας.τσιπη μου κ μενα πολυ μου φαινεται ρωτα τωρα που θα πατε,αν σου πει το ιδιο τοτε ειναι καθαρα στο παιδι δε ξερω .πως περασατε κυριες μου που βηκατε;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις