Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
426 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 426 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vgog65 έγραψε:Καλημέρα Σοφάκι...... Very Happy και εγώ τη Μ.Δευτερα περιμένω για υπέρηχοοοοοοοοοο και θα σκάσω..................Κ εμένα μου είπε για μπάνιο αλλά εδώ Αθήνα δεν έμπενα στα καλά μου(πολύ βρωμιά)θα μπώ τώρα που θα είμαι έγκυος...!!!Κατ3ρινιώ δεν νομίζω να πάω πουθενά έγω...πρώτον άδεια είναι 15αύγουστο και μπαίνω στο μήνα μου 25 Αυγόυστου...οπότες........... χλωμή με κόβω και μάλλον και έσενα δεν ξέρω...αλλά συνήθως κανά μήνα πρίν σου λένε να μην κουνηθείς....

Αυτό φοβόμουν..Τουλάχιστον να προλάβω να την κάνω τον Ιούλιο!!! Laughing

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vgog65 έγραψε:Καλημέρα Σοφάκι...... Very Happy και εγώ τη Μ.Δευτερα περιμένω για υπέρηχοοοοοοοοοο και θα σκάσω..................Κ εμένα μου είπε για μπάνιο αλλά εδώ Αθήνα δεν έμπενα στα καλά μου(πολύ βρωμιά)θα μπώ τώρα που θα είμαι έγκυος...!!!Κατ3ρινιώ δεν νομίζω να πάω πουθενά έγω...πρώτον άδεια είναι 15αύγουστο και μπαίνω στο μήνα μου 25 Αυγόυστου...οπότες........... χλωμή με κόβω και μάλλον και έσενα δεν ξέρω...αλλά συνήθως κανά μήνα πρίν σου λένε να μην κουνηθείς....
Πόσο καιρό μετά την αυχενική σας έβαλε υπέρηχο?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
1 μήνα ακριβώς όμως........!!!Πήγα να πάω στις 3 εβδομάδες διότι δεν άντεχα...και με ξέχεσε μου λέει όχι θα έρθεις στις 4 βδομάδες....(12 είχα κάνει αυχενική οπότε 16 πρέπει να πάω για υπέρηχο..τώρα είμαι 15) Very Happy

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vgog65 έγραψε:1 μήνα ακριβώς όμως........!!!Πήγα να πάω στις 3 εβδομάδες διότι δεν άντεχα...και με ξέχεσε μου λέει όχι θα έρθεις στις 4 βδομάδες....(12 είχα κάνει αυχενική οπότε 16 πρέπει να πάω για υπέρηχο..τώρα είμαι 15) Very Happy

Ααααα οπόταν εγώ έχω ακόμα καιρό..Την αυχενική την έκανα πριν μια βδομάδα!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kat3rina έγραψε:
vgog65 έγραψε:1 μήνα ακριβώς όμως........!!!Πήγα να πάω στις 3 εβδομάδες διότι δεν άντεχα...και με ξέχεσε μου λέει όχι θα έρθεις στις 4 βδομάδες....(12 είχα κάνει αυχενική οπότε 16 πρέπει να πάω για υπέρηχο..τώρα είμαι 15) Very Happy

Ααααα οπόταν εγώ έχω ακόμα καιρό..Την αυχενική την έκανα πριν μια βδομάδα!

και εμενα 1 μηνα μετα μ'εβαλε.αλλα επειδη δεν αντεξα πηγα σε αλλο γυναικολογο πριν μια βδομαδα για να το δω!χιχι!!!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Κατερίνα κανε υπομονή σε λίγο καιρό θα είσαι μια χαρά και θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.Δεν φταις εσυ σε κάτι είναι συμπτώματα που δεν τα προκαλείς εσύ.
2.500 χιλιάδες....... τι λέει καλε ο άνθρωπος + το νοσοκομείο δηλαδή ποσό θα πάει όλο μαζί, πάει χαμένη η κοπέλα

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
konstantina έγραψε:Καλημέρα Κατερίνα κανε υπομονή σε λίγο καιρό θα είσαι μια χαρά και θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.Δεν φταις εσυ σε κάτι είναι συμπτώματα που δεν τα προκαλείς εσύ.
2.500 χιλιάδες....... τι λέει καλε ο άνθρωπος + το νοσοκομείο δηλαδή ποσό θα πάει όλο μαζί, πάει χαμένη η κοπέλα

Γεια σου Κωνσταντίνα!!Περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός,να φύγουν τα βρωμοσυμπτώματα.Ξέχασα να πω ότι η τιμή του γιατρού ήταν φιλική.Δεν παίρνει τόσα ο άνθρωπος!!!!Είναι ακόμα καλύτερος!Στο μητέρα θα ξεγενήσει η κοπέλα,οπότε υπολόγισε και το νοσοκομείο.Ξεκλοίρισμα!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα sofouli,vgog65.ολα καλά βλέπω εκτός απο την αγωνία, υπομονή με τους υπερήχους όλες έχουμε θεματακι τελικά. Είναι ο μονός τρόπος να δούμε τα μωράκια μας. Εχτές έκανα και ας πούμε όλα καλά το μωρό 103 γραμμάρια μια χαρά από ανάπτυξη,το μονό πρόβλημα είναι ότι ο πλακούντας είναι πολύ χαμηλά στον τράχηλο και ίσως δω αίμα και οχι λίγο αυτήν την φορά ,ελπίζω σιγά σιγά να ανεβεί και να μην μου δημιουργήσει προβλήματα.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα και απο μενα....
Σας διαβαζω που συζητατε για ευχαριστα πραγματα(οπως διακοπες)και εγω ειμαι μες τα νευρα Twisted Evil
Θελει ο γιατρος μου να κανω Αλφα τεστ τελη απριλιου και μου ειπε να παρω να κλεισω ραντεβου στο ελενα πρωινο...Ειναι 1 ωρα που παλευω να βρω γραμμη και τιποτις... Twisted Evil Ποσο υπομονη πια?????

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Panik11 έγραψε:Καλημερα και απο μενα....
Σας διαβαζω που συζητατε για ευχαριστα πραγματα(οπως διακοπες)και εγω ειμαι μες τα νευρα Twisted Evil
Θελει ο γιατρος μου να κανω Αλφα τεστ τελη απριλιου και μου ειπε να παρω να κλεισω ραντεβου στο ελενα πρωινο...Ειναι 1 ωρα που παλευω να βρω γραμμη και τιποτις... Twisted Evil Ποσο υπομονη πια?????

καλημερα!γιατι σου ειπε να κανεις αλφα τεστ?εγω παρολο που το εχει δε θα το κανω.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
είναι λιγο δύσκολο αλλά θα πιάσεις γραμμή αν προσπαθείς καλό κουράγιο

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλήμερα Κωνσταντινάκι και Νίκη....!Κωνσταντίνα πόσων εβδομάδων είσαι...διότι και εγώ όταν έκανα την αυχενική ο πλακούντας γράφανε οτι είναι εμπρόσθιος χαμηλός...αλλά δεν μου είπε κάτι η γυναικολόγος.....

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σοφουλι δεν ξερω γιατι το ζηταει...Αλλα αφου το ζηταει ειπα να το κανω.Φυσικα δεν μου περισσευουν τα λεφτα,ομως ελπιζω οτι επειδη η εξεταση θα γινει σε δημοσιο νοσοκομειο να παρω πισω εστω τα μισα απο το ικα.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νίκη αυτό με το άλφα τέστ και μένα μου κάνει έντυπωση...εδώ το διάβασα πρώτη φόρα..αλλά για να σας το λέει μην το συζητάς και εγώ θα το έκανα!!!!!Τι καλό θα φάτε σήμερα???Έγω θα ψήσω κοτόπουλο σουβλάκια για τον άντρα μου και ρυζάκι για μένα λόγω φοραδίασης σαλάτα!!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Νίκη αυτό με το άλφα τέστ και μένα μου κάνει έντυπωση...εδώ το διάβασα πρώτη φόρα..αλλά για να σας το λέει μην το συζητάς και εγώ θα το έκανα!!!!!Τι καλό θα φάτε σήμερα???Έγω θα ψήσω κοτόπουλο σουβλάκια για τον άντρα μου και ρυζάκι για μένα λόγω φοραδίασης σαλάτα!!!!!

κατι ασχετο....κρεμα για τη κοιλια πηρατε?εγω πηρα εδω και 10 μερες.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ φαντάζομαι θα μου δώσει η γιατρός Μ.Δευτέρα που θα πάω....!!!Ανάσταση θα κάνω μέχρι να τη δω τι εθισμός είναι αυτός..........!!!!Μέχρι τώρα έβαζα βαζελίνη αλλά μου κόλαγε στα ρούχα και με αήδιαζε οπότε τη σταμάτησα!!!!

Fotitsa

Fotitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofouli- Ti krema xrisimopis ?Einai gia stitos kai kilitsa gia na mi exoume ragades?8elo kai ego na paro alla den ksero ti?

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofouli έγραψε:
vgog65 έγραψε:Νίκη αυτό με το άλφα τέστ και μένα μου κάνει έντυπωση...εδώ το διάβασα πρώτη φόρα..αλλά για να σας το λέει μην το συζητάς και εγώ θα το έκανα!!!!!Τι καλό θα φάτε σήμερα???Έγω θα ψήσω κοτόπουλο σουβλάκια για τον άντρα μου και ρυζάκι για μένα λόγω φοραδίασης σαλάτα!!!!!

κατι ασχετο....κρεμα για τη κοιλια πηρατε?εγω πηρα εδω και 10 μερες.

Eμένα μου πήρε το αμόρε μια για τα γενέθλια μου μια της Frezyderm.Δε την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα,αλλά τη θεώρησα πολύ ακριβή.Έκανε περίπου 30 ευρώ.Μέχρι τώρα έβαζα κανονικά την ενυδατική που χρησιμοποιούσα,μια dove..

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις θα φαμε αυγουλακια τηγανιτα με χωριατικη.Αγαπημενο φαγητο και πολυ γρηγορο Very Happy .
Για κρεμουλα δεν εχω κανει τιποτα.Απλα ειπα να βαζω λιγο Johnson baby oil.

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Panik11 έγραψε:Εμεις θα φαμε αυγουλακια τηγανιτα με χωριατικη.Αγαπημενο φαγητο και πολυ γρηγορο Very Happy .
Για κρεμουλα δεν εχω κανει τιποτα.Απλα ειπα να βαζω λιγο Johnson baby oil.

πωπω το αγαπημένο μου!!Αυγα τηγανητά με πατάτες και το λαδάκι να τρέεεεεχει!!!νιαμ νιαμ!!!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς μοσχαρόσουπα για σήμερα.
Εγώ βάζω όποτε το θυμηθώ ρε κορίτσια...
Στο πρώτο παιδί ήμουν πιο τακτική τώρα όλο τα ξεχνάω αυτά.. Embarassed

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kat3rina έγραψε:καλημέρα κορίτσια!!
Τί κάνετε? Η δική μου μέρα από το μεσημέρι και μετά ήταν χάλια..Πήγα σπίτι,έβαλα να φάω ένα κομμάτι παστίτσιο και πριν να τελειώσω έτρεχα στην τουαλέτα να το βγάλω.Ε από εκείνη την ώρα με πήγε το στομάχι σκατά μέχρι το βράδυ.Και ναυτία,και καούρα,και να μη μπορώ να πιω ούτε τις βιταμίνες γιατί αηδίαζα με το νερό..Η γιατρός μου είπε οτι δν προσέχω τη διατροφή μου και γιαυτό ακόμα έχω συμπτώματα.Μα τί να προσέξω??Είτε φρούτο φάω,είτε κουλούρι,είτε ρύζι νερόβραστο,είτε σουβλάκι το αποτέλεσμα ίδιο είναι..Τέλος πάντων,τώρα έφαγα μια μπάρα δημητριακών,κοντεύει να μου βγει από τη μύτη..Και το κερασάκι στην τούρτα της χτεσινής μέρας ποιο ηταν??Μίλησα με μια φίλη που γεννάει όπου να ναι,και μου ειπε οτι ο γιατρός της ζήτησε αμοιβή 2.500,00!!Μιλάμε μου γύρισε το μάτι!Εντάξει οκ,όσο φίρμα και να είσαι,έναν τοκετό θα κάνεις ρε φίλε,σιγά τα αυγά δλδ!!ΟΥΣΤ!!!

K mena ο γιατρος 2000 παιρνει... Παντως να σας πω κατι γενικα οι γιατροι κοβουν με το ματι την οικονομικη κατασταση του αλλου κανουν κ ερωτησουλες του στιλ πως παει η δουλεια κλπ κ ζητανε ο, τι τους παιρνει.. Πχ αν κλεισεις λουξ στο ιασω η αμοιβη του γιατρου αυξανεται φτανει στα 6000( εχω εμπειρια) ενω αν κλεισεις πχ τρικλινο η αμοιβη ειναι χαμηλοτετη φυσικα..
Twisted Evil Twisted Evil

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:Καλήμερα Κωνσταντινάκι και Νίκη....!Κωνσταντίνα πόσων εβδομάδων είσαι...διότι και εγώ όταν έκανα την αυχενική ο πλακούντας γράφανε οτι είναι εμπρόσθιος χαμηλός...αλλά δεν μου είπε κάτι η γυναικολόγος.....

Οταν έκανα αυχενική ήμουν 11 εβδομάδων και δεν μου είπε κάτι. Εχτές που ξανά πήγα μου το είπε και είμαι 15η εβδομάδα.Μου είπε να μην φοβηθώ αν δω αίμα να ξαπλώσω και να τον πάρω τηλέφωνο για οδηγίες.αν προσέξω ίσως και να την γλιτώσω πρέπει να μην σηκώνω βάρη και να μην έχω επαφές. Εγώ οτι μπορώ θα κάνω κι ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia geia sas! Egw eimai 12 evdomadwn akomi alla vazo krema edo dio vdomades peripou... i Mustela einai poli kali kremoula kai i
Elancyl episis. Oso afora tis nauties kai emetous, oute emena exoun stamatisei.. an kai peinaw meta kai ksanatrww entoutois exo eksanthlithei... koritsia kai mena o giatros me xrewnei to ultrasound ksexorista kai ti genna kapou 2-2.5

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιατι βαζετε κρεμες;;;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις