Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
365 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 365 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:29 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Ναι το ανεφερα και εγω παραπανω,αφου εγω ημουν η θεματογραφος του!

Να πω οτι μιλουσαμε ομως για ενδοιασμους και οχι για κοροιδιες και ασχημες συμπεριφορες σε αλλοδαπους!(τουλαχιστον εγω)

'θεματογραφε' δεν βαζεις το λινκ να θυμηθουμε λίγο ποιος έλεγε τι? Very Happy

52ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:33 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://forum.eimaimama.gr/t10165-topic?highlight=%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CE%B4%CE%B1%CF%80%CE%B1

Αυτο πρεπει να ηταν..
Για να δουμε ποιος ειπε τα συκα-συκα και τη σκάφη-σκάφη...

53ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:40 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:τα παιδια εχουν σαν προτυπο αυτου του οποιου την γνωμη εκτιμουν / σεβονται / θαυμάζουν.
ειναι ο δασκαλος? ειναι η μαμα και ο μπαμπας? ειναι οι φίλοι στο διαλλειμα?
οποιος και να ειναι -σαν γονεις οφείλουμε νε μαθουμε στα παιδια μας πως οσο φυσιολογικό ειναι να αγαπαμε τα αδερφια μας - ετσι πρεπει να αγαπαμε και τον συνανθρωπο μας.
να σεβομαστε την διαφορετικότητα και να αποφευγουμε τα κλισέ στερεότυπα που τσουβαλιάζουν φυλές ολοκληρες αποδίδοντας τους κλισε και ταμπου νοοτροπιες.

και θα το παω μακρυτερα --αν μου επιτρέπετε--
οταν θα μαθουμε στα παιδια μας να σεβονται την φύση ολοκληρη και τα πλασματα ολης της γης- οταν θα τους διδαξουμε οτι πανω σαυτη τη γη ειμαστε ολοι ισοι και οταν παψουμε να θεωρούμε οτι το ανθρώπινο είδος είναι ανωτερο απο όλα τα άλλα- τοτε θα εχουμε βαλει τις βασεις για να καλλιεργήσουμε γερα θεμελια με σεβασμό στους πάντες και τα πάντα. Very Happy

με καλυψες απολυτα...

black beauty έγραψε:
stella7778 έγραψε:πολλες φορες οτι και να πουν οι γονεις απο το σπιτι οι συμπεριφορες διαμορφωνονται στο ιδιο το σχολειο βλεποντας το ενα παιδι το αλλο γι αυτο παιζει μεγαλο ρολο και ο δασκαλος κατ εμε


συμφωνω Στελλα!!Και εγω για αυτο ανεφερα το θεμα της παρεας και ποσο επηρεαζει αυτη ενα παιδι!Το εβλεπα και εγω οταν πηγαινα σχολειο,οχι ομως σε παιδια που ηταν απο αλλη χωρα,δεν ειχαμε τετοιο προβλημα,αλλα σε αλλα ρατσιστικα θεματα!Βλεπε πιο ησυχα παιδακια,πιο παχουλα κτλ κτλ

Αμα δεν καπνιζες και δεν εβριζες σαν νταλικερης δεν ανηκες στην ομαδα!

Τελικα και ο κοσμος των παιδιων ειναι σκληρος και στιγματιζει ενα παιδι πολυ ασχημα!!Να πω και οτι πολλες φορες καποιοι καθηγητες εδειχναν ενα μεγαλυτερο ενδιαφερον σε καποια παιδια πραγμα αδικο για τα υπολοιπα που προσπαθουσαν το ιδιο μεσα στην ταξη!

Δυστυχως το θεμα bullying at school συνεχιζεται ακομη και στις μερες μας!!!

διαφωνω.. τα παιδια εχουν προτυπο τους γονεις ..οπως ειπα και στο πρωτο μου ποστ κι εμενα με κοροιδευαν για την προφορα μου αλλα δεν με αγγιξε ποτε..ναι μεν στεναχωριομουν εκεινη την ωρα αλλα μεχρι εκει... τα παιδια δεν τα αγγιζει τοσο τα σχολια του δασκαλου οσο των ιδιων των παιδιων..σιγουρα υπαρχουν οι ομαδες που οι μισοι θα καπνιζουν και θα βριζουν και οι αλλοι μισοι οχι αλλα αυτο αλλαζει με το χρονο και τα παιδια κολλανε ολα στο συνολο..ειναι ομως διαφορετικο το να στιγματιζεις ενα παιδι για το χρωμα και την καταγωγη του και αυτο ξεκιναει απο τους γονεις..οταν οι γονεις εχουν ρατσιστικες αποψεις αυτο δεν θα αλλαξει ποτε και τα παιδια θα δεν θα δεχτουν ποτε το παιδι που ειναι απο διαφορετικη χωρα και αυτο θα το υιοθετησουν ως ενηλικοι που επισης με τη σειρα τους θα "δωσουν" αυτες τις βασεις στα δικα τους παιδια..

54ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:43 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπραβο που το βαλατε,ωραια και τι θελετε να δειξετε απο αυτο?


Οποιος καταλαβε τι εγραψα καταλαβε!!Δεν θα απολογηθω για τιποτα!Εγω το ανεφερα πρωτη πρωτη στο πρωτο ποστ μου!

Κοντρα θελετε να μου πατε?Πηγαινετε να δω τι θα καταλαβετε!

Το οτι ανοιξα ενα τετοιο θεμα σημαινει οτι δεν εχω το δικαιωμα να σχολιασω στο θεμα της κοπελας?

Δεν σας τιμαει ολο αυτο,αλλα εγω δεν καθομαι να ξεκατινιαζομαι σε ολα τα θεματα,αν εχω κατι στελνω προσωπικα μνμ,και δεν χρειαζεται να χαλασουμε το θεμα της κοπελας!!!

Το δικο μου θεμα σχολιαστηκε και τελος!Καποιες θελουν να συνεχιστει μαλλον αλλα δεν πεφτω στην παγιδα!
Δικαιωμα σας να πιστευετε οτι θελετε για μενα αλλα και εγω εχω ματια και βλεπω οπως και πολλες αλλες κοπελες εδω μεσα ασχετα που δεν ασχολουνται!

55ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:45 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινα μην επαναλαμβανομαι!Το ειπα και παραπανω οι βασεις μπαινουν απο το σπιτι αλλα εξαρταται και απο αλλα πραγματα!Οπως το τι χαρακτηρα εχει το παιδι και ποσο ευαισθητο ειναι!Εσυ μπορει να εισαι δυναμικη ως χαρακτηρας αλλα καποιοι ανθρωποι δεν ειναι!

56ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:46 am

????????


Επισκέπτης
κοριτσια εμενα μου εχει τυχει το εξης
στο δημοτικο ειχαμε ενα κοριτσακι πολυ καλο παιδι αλλα ο μπαμπας της ηταν καθηγητης πανεπιστημιου......ετυχε μερα που βαλαμε σκαστρακια στην καρεκλα του δασκαλου και μας εδωσε ολους χαστουκι εκτος απο αυτη.....
και μετα γυμνασιο λυκειο ειχα μια κολλητη που ο μπαμπας της ηταν ηθοποιος οχι κανενας γνωστος αλλα τεσπα.....η κοπελα μοιραζε προσκλησεις για παραστασεις καθε φορα στους καθηγητες, ε μια φορα δεν ειχε κατω απ τη βαση, ενω ποτε δε διαβαζε, κολλητη μου ητανε, μαζι καναμε οτι καναμε....ε μετα τα αλλα παιδια που βλεπουν δεν τα στοχοποιουν αυτα τα ατομα??? δε φταιει ο δασκαλος σε αυτο??? εννοιειται οτι η βαση ειναι το σπιτι μας, αλλοιμονο αν εξαρτωνται τα παιδακια μας απο τον εκαστοτε καλο η κακο δασκαλο δε διαφωνω, αλλα παιζει ρολο και το σχολικο περιβαλλον μη μου το αρνειστε...και τα παιδακια ειναι σκληρα δυστυχως και στην κριτικη τους και στο τι λενε φανερα.......



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stella7778 στις Πεμ Φεβ 09, 2012 4:50 am, 1 φορά

57ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:50 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 11:48 pm, 1 φορά

58ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:52 am

????????


Επισκέπτης
παιδια τι σας επιασε τωρα γιατι κανετε ετσι??? ειναι κριμα να χαλασουμε το θεμα....και δε μπορω να διααβαζω και τοοοοσα προηγουμενα.......οποια υπονοει κατι ας το πει να καταλαβουμε ολες.....

59ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:55 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Κατερινα μην επαναλαμβανομαι!Το ειπα και παραπανω οι βασεις μπαινουν απο το σπιτι αλλα εξαρταται και απο αλλα πραγματα!Οπως το τι χαρακτηρα εχει το παιδι και ποσο ευαισθητο ειναι!Εσυ μπορει να εισαι δυναμικη ως χαρακτηρας αλλα καποιοι ανθρωποι δεν ειναι!

Βρε Μαρια χαλαρωσε συζητηση κανουμε δεν σχολιασα μονο το δικο σου ποστ αλλα και της Στελλας..δεν ειναι κακο να διαφωνουμε.. και παλι ασχετο μου φαινεται αυτο που λες..τι συζηταμε εδω τωρα για να καταλαβω οτι ενα παιδι μπορει να στιγματιστει αν δεν το δεχεται μια παρεα καπνιστων η ενα παιδι που θα το κοροιδευουν επειδη εχει διαφορετικο χρωμα??? μη τα μπερδευουμε...ο τιτλος τα λεει ολα μιλαμε για ΡΑΤΣΙΣΜΟ... ειδες τι εγραψε η κοπελα που ανοιξε το θεμα? φοβαται να μιλησει σε ανθρωπο και αυτη και το παιδι της και εσυ μου λες αλλα τωρα εδω περα...εγω εστιαζω στο θεμα και στο προβλημα που υπαρχει στις μερες μας... μαλλον εσυ με κανεις να επαναλαμβανομαι..επισης αν δεν θες να συζηταμε πεστο μου και θα σταματησω να σου απευθυνω το λογο ..ειλικρινα δεν υπαρχει θεμα


60ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:57 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:
black beauty έγραψε:Μπραβο που το βαλατε,ωραια και τι θελετε να δειξετε απο αυτο?


Οποιος καταλαβε τι εγραψα καταλαβε!!Δεν θα απολογηθω για τιποτα!Εγω το ανεφερα πρωτη πρωτη στο πρωτο ποστ μου!

Κοντρα θελετε να μου πατε?Πηγαινετε να δω τι θα καταλαβετε!

Το οτι ανοιξα ενα τετοιο θεμα σημαινει οτι δεν εχω το δικαιωμα να σχολιασω στο θεμα της κοπελας?

Δεν σας τιμαει ολο αυτο,αλλα εγω δεν καθομαι να ξεκατινιαζομαι σε ολα τα θεματα,αν εχω κατι στελνω προσωπικα μνμ,και δεν χρειαζεται να χαλασουμε το θεμα της κοπελας!!!

Το δικο μου θεμα σχολιαστηκε και τελος!Καποιες θελουν να συνεχιστει μαλλον αλλα δεν πεφτω στην παγιδα!
Δικαιωμα σας να πιστευετε οτι θελετε για μενα αλλα και εγω εχω ματια και βλεπω οπως και πολλες αλλες κοπελες εδω μεσα ασχετα που δεν ασχολουνται




Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

εσυ Μπεμπινι βλεπω πως αποφευγεις τις εντασεις αλλα μπηκες μονο για να συμφωνησεις και οχι να τοποθετηθεις στο σοβαρο αυτο θεμα της κοπελας... μπραβο respect και σε σενα...

61ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 4:58 am

????????


Επισκέπτης
συγνωμη γιατι θα σαλταρω.......απαγορευεται να διαφωνουμε??? διαλογο δεν κανουμε εδω??? δλδ τωρα που η κατερινα διαφωνησε μαζι μου πρεπει να ης ζητησω το λογο και να απολογηθει και ποτε να μην ξανασυμφωνησουμε γιατι γραφτηκαμε στα πρακτικα ως εχροι??? γιατι δε θυμαμαι καθολου ποιες εχουνδιαφωνησει μαζι μου δεν εχω κρατησει black list...καλε ηρεμηστ, κουβεντα κανουμε, και τι ενδιαφερον θα ειχε εξαλλου χωρις διαφωνιες...

62ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:00 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:συγνωμη γιατι θα σαλταρω.......απαγορευεται να διαφωνουμε??? διαλογο δεν κανουμε εδω??? δλδ τωρα που η κατερινα διαφωνησε μαζι μου πρεπει να ης ζητησω το λογο και να απολογηθει και ποτε να μην ξανασυμφωνησουμε γιατι γραφτηκαμε στα πρακτικα ως εχροι??? γιατι δε θυμαμαι καθολου ποιες εχουνδιαφωνησει μαζι μου δεν εχω κρατησει black list...καλε ηρεμηστ, κουβεντα κανουμε, και τι ενδιαφερον θα ειχε εξαλλου χωρις διαφωνιες...

πεστα ρε Στελλιτσα δεν αντεχω αλλο πραγματικα...υπαρχει ενα σοβαρο θεμα εδω να συζητησουμε..

63ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:02 am

????????


Επισκέπτης
καλα τολμας και μου μιλας πριν ζητησεις εκατο συγνωμες και πριν πας να εξομολογηθεις για το κακο που μου εκανες???? ντροοπη ρε!!!!! Very Happy

64ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:03 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:καλα τολμας και μου μιλας πριν ζητησεις εκατο συγνωμες και πριν πας να εξομολογηθεις για το κακο που μου εκανες???? ντροοπη ρε!!!!! Very Happy

θα αυτομαστιγωθω 10 φορες...ελπιζω να αρκει.. Very Happy

65ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:05 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινα θα μου βαλετε ορια στο τι θα σχολιασω?


Ξερεις οτι δεν εχω τιποτα μαζι σου και αυτο νομιζω φανηκε απο τα μνμ που σου εστειλα!


Εγω ειμαι χαλαρη,και συζηταω,απλα επειδη εκανες quote το ποστ για αυτο σχολιασα περαιτερω!Δεν σου ειπα τιποτα,λες την γνωμη σου λεω την δικη μου!

Εγω δεν το παω πουθενα!


Ζητω συγγνωμη απο την θεματογραφο γιατι εξαιτιας μου χαλαει το θεμα της!

Αυτα....

66ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:07 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:συγνωμη γιατι θα σαλταρω.......απαγορευεται να διαφωνουμε??? διαλογο δεν κανουμε εδω??? δλδ τωρα που η κατερινα διαφωνησε μαζι μου πρεπει να ης ζητησω το λογο και να απολογηθει και ποτε να μην ξανασυμφωνησουμε γιατι γραφτηκαμε στα πρακτικα ως εχροι??? γιατι δε θυμαμαι καθολου ποιες εχουνδιαφωνησει μαζι μου δεν εχω κρατησει black list...καλε ηρεμηστ, κουβεντα κανουμε, και τι ενδιαφερον θα ειχε εξαλλου χωρις διαφωνιες...


φυσικα συμφωνω!

67ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:08 am

????????


Επισκέπτης
mama katerina έγραψε:
stella7778 έγραψε:καλα τολμας και μου μιλας πριν ζητησεις εκατο συγνωμες και πριν πας να εξομολογηθεις για το κακο που μου εκανες???? ντροοπη ρε!!!!! Very Happy

θα αυτομαστιγωθω 10 φορες...ελπιζω να αρκει.. Very Happy

και θα νηστεψεις ολη τη σαρακοστη απο ολων των ειδων κρεας!!!!!!!χιχιχιχ

68ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:14 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 11:50 pm, 1 φορά

69ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:29 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οκ, βλέπω οτι ηρθε η σειρα μου να εξηγηθω. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Το λινκ για το προηγουμενο θεμα το ποσταρα διοτι δεν μου αρεσει να βλέπω στο ενα θέμα την μια άποψη και στο άλλο την άλλη απο το ιδιο άτομο. Δηλαδη μέχρι χτες ηματαν επιφυλακτικές με τους αλλοδαπους και αναρωτιόμασταν αν θα πρέπει να τους κάνουν παρέα τα παιδια μας (διοτι ο αρχικος τιτλος του παλιου θέματος αυτος ηταν) και μόλις ειδαμε οτι μια μαμα εχει πρόβλημα με αυτο ακριβώς, τρέξαμε να συμπαρασταθουμε και να καταδικάσουμε την συμπεριφορά των άλλων? Ξεχνώντας οτι αυτο ακριβώς ηταν το θέμα? Γιατι? Για να δειξουμε καλο προσωπο?

Δεν χάλασε το θέμα της κοπέλας, μην χολοσκάτε αδικα. Το θέμα της δεν ειναι να συμφωνησουμε όλοι μαζι της. Το θέμα της ειναι γιατι κάποια άτομα το παιζουν και καλα απελευθερωμένοι και χαλαροι, αλλά οταν ερθει η ωρα να το αποδειξουν κάνουν το μοκο. Αυτο ειναι το θέμα της. Διοτι όλοι εδω μέσα καταδικάσαμε το ρατσισμο και την περιθωριοποίηση προς στο πρόσωπό της Asabache και του παιδιου της αργοτερα, αλλά στην ουσία το προηγουμενο θεμα δειχνει ακριβως τον τρόπο με τον οποιο αντιμετωπιζεται η όλη κατασταση.

Για μένα αυτο ειναι υποκρισία. Ποια ειναι η ουσια να υποστηριξω την Asabache και να της πω οτι εχει δικιο και οτι δεν θα έπρεπε να συμβαινει αυτο που περναει, οταν εγω η ίδια εχω ενδοιασμους στο αν θα αφησω το παιδι μου να κάνει παρέα με το παιδια της αργοτερα??

Α, και το πρωτο πληθυντικο ειναι απλα για λόγους ευγενείας... Αν ανατρεξετε στο παλιο θεμα θα δειτε τις αποψεις μου. Αλλά μια και υποκρινομαστε, ειπα να το παιξω κι εγω "ευγενικη".

70ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:34 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ηξερα οτι θα με θεωρουσατε καποιες υποκριτρια!

Εγω το ξαναλεω, στο αλλο θεμα μιλησα για σκεψεις και ενδοιασμους και δεν υποστηριξα τετοιες ακραιες ρατσιστικες πραξεις!Δεν υποστηριξα ποτε οτι επικροτω αυτες τις συμπεριφορες,το να κοροιδευω και να συμπεριφερομαι υποτιμητικα σε εναν αλλοδαπο!

Οποιος καταλαβε,καταλαβε αν απο τα λεγομενα μου θεωρουμαι ρατσιστρια και υποκριτρια,ε δεν βαριεσαι 2-3 ταμπελες παραπανω,δεν πειραζει....

Για τι αλλο πρεπει να απολογηθω?

71ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:46 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
its a boy έγραψε:koritsia denneimaste ratsistes mono stoys alodapoys mathites alla kai stoys ellines mathites.to xserw giati eimai pathoysa.sto sxoleio den me ekanan parea giati: den kapniza eimoyn xsenerwti, den evriza,prosexa pws ntynomoyna,den eimoyna kapetan fasarias opos aytoi,eimoyn typos kai ypogramos diladi.meta sto lykeio ekana parea me kapoia koritsia poy psiloteriazame alla den eixan provlima poy den kapniza, den evriza,den ntynomoyn proklitika kai alla. mia kopela kapoia stigmi gyrnaei kai leei se mia kopela: kala pws kaneis parea me tin efi? den kapnizei, den vrizei, exsw den poly vgenei. pws kaneis parea me aytin tin xsenera? kai tin eipe i kopela giati antropos den einai kai ayti? epeidi den ferete opos emeis? den geinete oloi oi antropoi na eimaste to idio
[b]


Δεν πίνεις δεν καπνίζεις δεν πίνεις coca-cola!!!Εχω την εντύπωση οτι πάλι μέσα έπεσα!!!!

72ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:47 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="μπεμπινι 1"]
mama katerina έγραψε:

εσυ Μπεμπινι βλεπω πως αποφευγεις τις εντασεις αλλα μπηκες μονο για να συμφωνησεις και οχι να τοποθετηθεις στο σοβαρο αυτο θεμα της κοπελας... μπραβο respect και σε σενα...[/quot


εχουν προηγηθει κι'αλλες εντασεις και δεν εχω παρει θεση,το θεμα το παρακολουθω και δε θελω ακομα να τοποθετηθω,αν τοποθετηθω.ειπε κατι η ββ που με καλυψε,αλλα εσενα σε χαλασε.δε θα χαλασω το θεμα της κοπελας γιατι την συμπαθω και τη συμμεριζομαι ως μανουλα και γυναικα,ειμαι διπλα της στον προβληματισμο της,αλλα σε παρακαλω να μην ξανασχοληθεις μαζι μου.

μονο αυτο που σε καλυψε δεν ηταν για το θεμα... αλλα ευτυχως τα γραπτα υπαρχουν...φυσικα και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου.. οσο για το αν συμμεριζεσαι τη μανουλα το ειδαμε κι αυτο στο προηγουμενο θεμα.. μπορεις τωρα να πας στα αποφθεγματα να ριξεις τις μπηχτες σου ανετα.. αυτος ειναι ο χαρακτηρας σου..αντε γεια...

73ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:50 am

????????


Επισκέπτης
κοριτσια χιλια συγνωμη αλλα δεν υπαρχει αυτο που ζουμε ετσι???? εχουμε ενα θεμα...ωραια? καποια φιλη εχει εναν προβληματισμο.....και λεμε δε βαριεσαι, ας μην ξαπλωσω μεσημεριατικα, ας μη φαω, ας μην παιξω με τα παιδια ας παιξουν λιγακι μονα τους, ας, ας, ας, για να κατσουμε να κανουμε τι???????
ειπες, ειπα, ειπαμε, χτες, προχτες και προπερσι, απολογιες, συγνωμες, χαλασαμε το θεμα, δεν το χαλασαμε το θεμα, εσυ χτες ελεγες αλλα, σημερα μας δουλευεις, οχι εσενα ειναι κολλητη σου η αλλη και μου τη λες συνεχεια, μην ασχολεισαι μαζι της η μαζι μου η μη μου μιλας η κοινως μη μου επιτιθεσαι τρεις την ωρα μου τα εκανες κιμα...
αυτο τωρα βοηθαει καποιον??? εξυπηρετει σε κατι αυτη η κουβεντα??? γιατι νιωθω πολυ χαζη που εφαγα το μεσημερι μου ασκοπα....θα μου πειτε, αει συχτηρ αμα δε σ αρεσει πανε κοιμησου.....εμα δεν ειναι ετσι ρε παιδια.....τα φορουμ ειναι για ανταλλαγη αποψεων δεν ειναι για ξεκατινιασμα....καμια φορα νιωθω οτι εχετε τοσα προηγουμενα που αν συμφωνησω με μια κοπελα θα μπω μαυρη λιστα για τις αλλες....ειναι τοσο ασχημο αυτο.....και δεν το λεω με κριτικη μορφη αλλα με λυπη.....δεν ειμαι εγω τιποτα να κρινω κανεναν αλλα σας παρακαλω ας κραταμε ενα επιπεδο συζητησης.......οτιδηποτε αλλο ειναι τοσο ασκοπο .συγνωμη και παλι και δεν ξαναγραφω αμα θελετε βριστε με τι να πω αλλο

74ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 5:52 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω απολυτα Στελλα!Δεν εχω τιποτα αλλο να προσθεσω τα ειπες ολα!!!

75ρατσισμός στα σχολεια - Σελίδα 3 Empty Απ: ρατσισμός στα σχολεια Πεμ Φεβ 09, 2012 6:02 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 11:50 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις