Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
209 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 209 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεχασα να σας πω! η κορουλα μου εβγαλε ενα ποιηματακι για τον μπεμπη και τη βαφτιση! μου αρεσε τοσο πολυ που θα το βαλω στο πρωτο φυλλο της προσκλησης! θα υπαρχει απο πισω 2ο φυλλο με την προσκληση..

στον αερα πετω
στο σπιτακι μου ζω
τρωω ψιχουλακια
κουλουρακια και ψωμακια
ειμαι μικρο ζωακι
και με λενε σπουργιτακι!

Very Happy Very Happy

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:ξεχασα να σας πω! η κορουλα μου εβγαλε ενα ποιηματακι για τον μπεμπη και τη βαφτιση! μου αρεσε τοσο πολυ που θα το βαλω στο πρωτο φυλλο της προσκλησης! θα υπαρχει απο πισω 2ο φυλλο με την προσκληση..

στον αερα πετω
στο σπιτακι μου ζω
τρωω ψιχουλακια
κουλουρακια και ψωμακια
ειμαι μικρο ζωακι
και με λενε σπουργιτακι!

Very Happy Very Happy

ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΦΛΕΒΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ!
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΕ!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!! δε παλευετε αυτο με την πιπιλα!!! ολο το βραδυ τουλαχιστον 6 φορες σηκωθηκα! Twisted Evil
καλα ελεγα να μη τον μαθω! δε πινει γαλα απο τις 9 μεχρι τις 8 το πρωι και βρηκα τον μπελα μου τωρα με την πιπιλα! ποναει και ο λαιμος μου και ειμαι νταουν! θελω να καθαρισω και το σπιτι.. ουφφφ!!! ωραια πρωινιατικα ε?
Παω να πιω κανα καφεδακι στη μαμα κατω και ξαναρχομαι με πιο πολλα κεφια ελπιζω Smile

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!
ΚΑΤ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΑΠΛΑ ΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΟΥ ΤΡΑΧΩ, ΠΟΛΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕΛΕΝΙΑ!!!

ΝΑΤΑΣΣΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΙΝ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΚΑΤΕ.
ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΧΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΟΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ. ΠΕΡΙΣΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ 3ΗΜΕΡΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΛΕΙΣΑΤΕ; ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΟΥΒΓΗΚΕ ΤΕΛΕΙΟ.ΑΠΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΚΡΑΒΒΑΤΑΚΙ ΚΟΥΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΙ ΤΙΜΗ 70Ε. ΑΝΕΜΟΛΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ.
ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!
ΑΘΗΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!
ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΚΟΡΩΝΑ 1Ε, ΓΛΥΚΟ ΣΕ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΔΕΣΙΜΟ 1Ε, ΤΡΑΠΕΖΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΓΙΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟ (ΔΩΡΟ) ΟΛΑ ΣΕ ΣΙΕΛ ΛΕΥΚΟ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ(0,4),ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΚΟΡΩΝΑ,ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ,ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΟΚ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ;;;;; ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ;;;

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Kikitso ο άντρας μου το έκλεισε και δεν θυμάμαι καθόλου όνομα, όταν γυρίσει από τη δουλειά θα το δω.
Supermama τέλειο το ποιηματάκι, μπράβο στην κορούλα σου!!!
Να μη στεναχωριέμαι δηλαδή που δεν πιάνει πιπίλα!!! Τώρα ξυπνάει δύο φορές μόνο, μία γύρω στις 3 και μία γύρω στις 6. Κατα τ' άλλα κοιμόμαστε 22:30 με 8:30-9:00...
Σήμερα το απόγευμα έχουμε παιδίατρο για να δούμε!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kikitso τι εννοεις τραπεζι στην εκκλησια για στολισμο ''δωρο''?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα και από εμάς!Κοιμάται ο μικρός μου και κατάφερα και ένα γρήγορα δουλειές στο σπίτι γιατί περιμένω κόσμο το απόγευμα για να δουνε το μωρό. Από τις 10 που κοιμήθηκε ξύπνησε στις 2.30 αλλά ειλικρινά δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ εκείνη την ώρα και τόσο νωρίς σε σχέση με άλλες βραδιές να τον ταϊσω Embarassed Embarassed Embarassed και του γύρισα πλευρό και κοιμήθηκε ως τις 5 παρά.Μετά ξύπνησε ξανά στις 6.30,έκανα το ίδιο γιατί δεν ήτανε η ώρα του να φάει και κοιμήθηκε ως τις 8.Και εγώ φυσικά μαζί με εκείνον.Χθες ήμουνα παρα πολυ χάλια ψυχολογικά και σωματικά.Είχα μία απίστευτη ημικρανία που ξεκινούσε από τον αυχένα μου,ήθελα να κλειστώ 2 ώρες σε ένα δωμάτιο χωρίς να ακούω το μωρό και να κοιτάω απλά το ταβάνι.Κάτι που φυσικά δεν έγινε οπότε όταν κοιμήθηκε το μωρό με πήρε ο ύπνος στον καναπέ (είχα υποσχεθεί στον άνδρα μου να δούμε ταινία και δεν ήθελα να το αναβάλλουμε καθότι τον δυσκόλευα και αυτόν με την στάση μου χθες) και ξύπνησα κατά τις 11παρά ,είπα ένα"πεινάω" (ευτυχώς μου είχε περάσει η ημικρανία) και μέχρι να ξυπνήσω κανονικά μου είχε φέρει ο αγαπημένος μου ένα τοστ και ένα ποτήρι γάλα και μου το ανέμιζε μπροστά από την μύτη μου για να ξυπνήσω!!  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 34 379767  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 34 379767  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 34 379767  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 34 379767  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 34 379767

Αθηνά η κορούλα σου κληρονόμησε το ταλέντο σου μου φαίνεται!!!Τέλειο το ποιηματάκι!!

Κικίτσο είδα και εγώ φόρεμα στα BSB αλλά θα περιμένω μήπως βρω και τίποτα άλλοSmileΓιάννενα σπούδαζε ο αδερφός μου οπότε είχαμε πάει αρκετέσ φορές. Τελευταία φορά πήγαμε αυθημερόν από Τρικαλα πέρυσι το καλοκαιρί που βάφτιζε το κοριτσάκι ενός φίλου του. Ωραία είναι όταν έχει καλό καιρό αλλά αυτή η καταχνιά βρε παιδί μου τον χειμώνα... No No No No

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!

Αθηνα,σε ζηλευω(με την καλη εννοια παντα!)που φτιαχνεις τοσα ομορφα πραγματα για τα παιδακια σου.εγω και χρονο να ειχα δεν υπηρχε περιπτωση νατα καταφερω.Τωρα θελω να μαθω να πλεκω με βελονακι γιαιτ μου αρεσουν πολυ τα πλεχτα πραγματακια!

Χτες ειχαμε λιγη ανορεξια λογω εμβολιου αλλα μεχρι το ρβαδυ βελτιωθηκε.Επισης τα ουλα της ειναι τουμπανο μας ειπε η παιδιατρος οποτε περιμενουμε και δοντακια.Ακομα ομως δεν μου ειπε να της βαζω καποια αλειφη.

Η ιδεα με τα γλαστρακια βασιλικου ειναι φανταστικη,νομιζω κι εγω θα το ψαξω το θεμα.Βεβαια καλυτερα πρωτα να δουμε που θα κανουμε τη βαφτιση γιατι δεν εχουμε καταληξει ακομα.Εχουμε επαναπαυθει στο γεγονος οτι 29 Ιουλιου ποιος θα κανει βαφτιση στο πουθενα που θελουμε εμεις...Εγω εχω σκεφτει σαπουνακια-πεταλουδιστες στις μπομπονιερες,θα δουμε τωρα.

παω να τελειωσω το μαγειρεμα γιατι σημερα εχω κανει συνταγη δικης μου εμπνευσης και ειμαι περιεργη να δω τι εχει βγει...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie και μενα γρινιαζει απλα για θελει να αλλαξει πλευρο. οχι οτι δεν μπορει μονος.. απο ανασκελα μπρουμητα γυριζει! αλλα βαριεται τα βραδυ μαλλον

χαμομηλακι να μαθεις. εγω απο μικρη ξερω να κενταω και να πλεκω με τσιγκιλακι Laughing σαν τις γιαγιαδες. εβλεπα τη μανα μου...
αχρειαστο ναναι αλλα ξερω. εχω παει και λιγο μοδιστρικη ενα φεγγαρι

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΘΗΝΑ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΤΡΠΑΖΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΓΥΑΛΕΣ ΖΑΧΑΡΩΤΑ.ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΟΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΔΛΔ.ΟΛΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ.


ΕΛΕΝΗ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΣΙΓΓΕΛΑΚΙ.ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΚΑΙ ΚΕΝΤΑΩ. ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ.ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΤΟ ΜΑΛΛΑΚΙ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 10Ε. ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ...
ΝΑΤΑΣΣΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒSΒ ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Η ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΕΣΤΙΚΗ.

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανουλες κ μπεμακια τι κανετε?εχω χαθει με τις δουλειες τα καθημερινα τα μωρα κ την διοργανωση για τα βαφτησια αλλα ευτυχως τελειωσα!Για προσκλητηριο θα κανω σοκολατες κ θα εχει για περιτυλιγμα την προσκληση,για γλυκο θα εχω διαφορα γλυκα του κουταλιου κ απο πανω θα εχουν ενα πειρατη αφου το θεμα μας ειναι αυτο κ για μπομπονιερες θα εχω κουμπαραδες πειρατες!για εξτρα επειδη ο αντρας μου δουλευει σε παστελια καναμε παστελια κ τα δεσαμε σαν καραμελα οπως επισης κ μπισκοτολουκουμα!ΑΥΤΑ τΩΡΑ ψαχνω να δω τι να καμω επειδη την ημερα τις βαφυισης γιορταζει η κορη μου να καων κατι κ γι"αυτο !Οσο για τον μπεμπη ειναι 8500!και 72ποντους πριν 10 μερες που μας μετρησαν τωρα αυτη την εβδομαδα εχουμε εμβολιο θα δουμε!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρα Φωτεινη! ολα υπο ελεγχο! και γω τωρα εκανα μια προβα για το κουτι.. σκεφτομαι να το κανω χωρις υπερπαραγωγες! επισης βρηκα κατι κλαδια (σκετα λεπτα)αληθινα και λεω να τα βαλω στο στολισμα ωστε το ''σπιτακι των πουλιων'' να ακουμπαει εκει.. πως σας ακουγεται??

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
supermama έγραψε:μια χαρα Φωτεινη! ολα υπο ελεγχο! και γω τωρα εκανα μια προβα για το κουτι.. σκεφτομαι να το κανω χωρις υπερπαραγωγες! επισης βρηκα κατι κλαδια (σκετα λεπτα)αληθινα και λεω να τα βαλω στο στολισμα ωστε το ''σπιτακι των πουλιων'' να ακουμπαει εκει.. πως σας ακουγεται??

Εμένα μου ακούγεται τέλεια ιδέα!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αληθεια? ρωταω γιατι θελω να βγει ωραιο χωρις να δειχνει προχειροδουλεια.. και ως αρχαρια σχετικα θελω γνωμες!
τα κλαδια θατα περιποιηθω λιγακι βεβαια και θα βαλω το σπιτακι. το κουτι μας επειδη ειναι λευκο λεω να κανω backround λιγο γαλαζιο απαλο σαν τον ουρανο. στο μισο του κουτιου διαγωνια που θα ειναι το σπιτι. στην αλλη λευκη γωνια θα βαλω απλα ενα φιογκο με κορδελιτσες. αν με παρει και δεν φανει πολυ γεματο ισως γραψω και το ονομα

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πριν λίγο γυρίσαμε από τον παιδίατρο...είμαστε 6650 kg και 64 cm, βάλαμε δηλαδή 750 gr και 3 cm. Όλα καλά λέει ο γιατρός. Κάναμ και το δεύτερο εμβόλιο κι ελπίζω να μην έχουμε παρενέργειες!
Supermama, νομίζω πως η ιδέα σου για το κουτί είναι πολύ όμορφη!
Να δω εγώ πότε θα ασχοληθώ με τη βάφτιση, ελπίζω το Πάσχα...

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!! ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ;;;;;
ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ!!!!
ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΧΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ.

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μόλις τελείωσα τις δουλειές...ευτυχώς σήμερα ο άντρας μου δουλεύει μεσημέρι και μου τον κράτησε για να ξεμπερδέψω πιο γρήγορα! Μόνο Τρίτη καθαρίζω πια, χαχαχαχα! Τον πήγε και βόλτα με το καρότσι και αέρισα το σπίτι.
Τώρα χαλαρώνουμε με το μικρό, εγώ στον υπολογιστή κι ο μικρός στο relax.
Να ρωτήσω ρε κορίτσια, γιατί ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό, οι παρενέργειες του εμβολίου μέχρι πότε εμφανίζονται; Δηλαδή αφού μέχρι τώρα είναι καλά υπάρχει περίπτωση αργότερα να κάνει πυρετό ή περάσαμε τον κίνδυνο;
Α, ξέχασα να σας πω τον άλλο μήνα ξεκινάμε κρέμες είπε ο γιατρός... τέλεια γιατί αγχώνομαι με το αν θα φτάσει το γάλα που βγάζω! Οπότε αν αρχίσει κρέμα ένα γεύμα όσο λείπω θα είναι αυτό και όχι γάλα!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κικίτσο γρήγορη σε βρίσκω!Και εμείς αύριο θα παραλάβουμε και θα τα πάω στην πεθερά μου τώρα το Πάσχα να τα δώσει όταν κοντέψει ο καιρός.

Κοκκινοτρίχα εμάς μας έκανε ότι ήτανε την επόμενη μέρα τον πυρετό, την μεθεπόμενη έκανε το πρηξιμο στο ποδαράκι του και για 3-4 μέρες είχε γκρίνια αν και αυτό αμφισβητείται ακόμη γιατί είχαμε πέσει και σε άλμα..

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ?
ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΡΩΕΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΠΙΠΙΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, ξέχασα να σας πω τον άλλο μήνα ξεκινάμε κρέμες είπε ο γιατρός... τέλεια γιατί αγχώνομαι με το αν θα φτάσει το γάλα που βγάζω! Οπότε αν αρχίσει κρέμα ένα γεύμα όσο λείπω θα είναι αυτό και όχι γάλα![/quote]


ΚΙΟΛΑΣ ΑΠ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΡΕΜΕΣ?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιάννα δες εδώ http://forum.eimaimama.gr/t1497-topic

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

ΚΙΟΛΑΣ ΑΠ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΡΕΜΕΣ?[/quote]

Έτσι μας είπε. Βέβαια θα ξαναπάμε 02 Μαίου στον γιατρό και υποθέτω πως θα μας πει να ξεκινήσουμε κρέμα μετά από λίγες μέρες και άρα θα είναι 4μισι μηνών περίπου ο μπέμπης...και μέχρι να ξεκινήσει να τρώει ολόκληρο γεύμα κρέμας θα κοντεύει να κλείσει τον 5ο μήνα. Επομένως υποθέτω οτι είναι καλά... Δεν ξέρω κιόλας, αλλά από οτι έχω διαβάσει στο internet από 4μισι μηνών ξεκινάνε οι κρέμες αν και είναι ανάλογα το γιατρό!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας!! και μεις μετα τον 4ο αρχισαμε τη βανιλια ρυζαλευρο. τωρα πια τρωμε φρουτοκρεμες μπισκοτοκρεμες και αυτες τις μερες θα κανω την πρωτη μας σουπιτσα με πατατουλα καροτακι και κολοκυθακι μαλλον.. Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον είναι θέμα παιδιάτρου αλλά και θέμα βάρους παιδιού. Δεν μπορώ να φανταστώ εμείς που είμαστε 4,5 και 8κιλά ήδη να μαε έδινε και κρέμα πόσο θα πηγαίναμε. Εμάς μας είπε από τον επόμενο μήνα να ξεκινησουμε κρεατάκι αλλα θα το διαπραγματευτώ να το καθυστερήσω και άλλο και να το κάνουμε μετά την βάφτιση που θα ειναι 6,5. Γιατί να δώσουμε οτιδήποτε αφού του φτάνει και του παραφτάνει το γάλα?

Είμαι πολύ στεναχωρημενή σήμερα γιατι απέλυσαν από την δουλειά την κολλητή μου (δουλεύαμε μαζί),την κοπέλα που παντρε΄ψαμε τον Σεπτέμβριο.Και το χειρότερο είναι ότι τώρα προσαθούσανε για παιδάκι.. Sad Sad Sad Sad

kokkinotrixa

kokkinotrixa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όντως εκεί καταλήγω κι εγώ...είναι θέμα παιδιάτρου και βάρους παιδιού! Εμένα με βολεύει να αρχίσω τον άλλο μήνα μια και γυρνάω στη δουλειά οπότε δεν το πολυψάχνω κιόλας. Άλλωστε από την ώρα που θα γυρνάω ο θηλασμός θα συνεχίζεται ανεμπόδιστος!
Κρίμα για τη φίλη σου Carrie...άτιμη κρίση ρε γμτ όλο τέτοια δυσάρεστα ακούω! Ας ελπίσούμε να βελτιωθούν τα πράγματα κάποια στιγμή σύντομα! Ουφ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις