Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να μιλήσω για το πρόβλημα μου, που βασικά συμβαίνει εδώ και καιρό, αλλά τώρα έφτασε ο κόμπος στο χτένι..Εγω όταν έκανα σχέση με τον άντρα μου ήξερα ότι ήταν χωρισμένος και είχε και ένα παιδάκι..αλλά τι να κάνω που ερωτεύτηκα!Στην αρχή δεν έδωσα σημασία καθώς δεν ήξερα αν θα πάμε σοβαρά ή όχι...Ο άντρας μου όταν ήρθε να μείνει μαζί μου εγώ ζούσα σε μια γκαρσονιέρα είχα την δουλειά μου και εκείνος ακόμα έπαιρνε ταμείο ανεργίας..Παρ'όλα αυτά έστελνε τουλάχιστον 200 ευρώ το μήνα για διατροφή από τα 430 που έπαιρνε και στην ουσία περνούσαμε με τα δικά μου...Ούτε στιγμή δεν με ενόχλησε αυτό να σας πω την αλήθεια επειδή δούλευα και ήξερα ότι έπρεπε να στέλνει στο παιδί του...Η εν λόγω κυρία ζει στην Ρόδο με το παιδί της..όπου η πεθερά μου την βοηθάει αρκετά, τους ψωνίζει για το σπίτι τρόφιμα, κρατάει το παιδί για να δουλεύει εκείνη κλπ...Αλλά τελικά είναι πολύ φίδι και αχάριστη η τύπισσα..Ο άντρας μου επειδή εγώ τώρα έχω μείνει άνεργη δεν τα βγάζουμε πέρα και έχουμε και ένα μικρό παιδί και εμείσ δυσκολευόμαστε και δεν μπόρεσε να στείλει τον τελευταίο 1,5 μήνα διατροφή, εδώ εμείς και με δανεικά την περάσαμε από τους γονείς μου..και τι έκανε η κυρία???!!! Του κάνει δικαστήριο αύριο..λες και έχει να της στείλει κανενα χρόνο χρήματα..Τον πήραν το πρωί από το Πρωτοδικείο Ρόδου ότι έχει δικαστήριο για αυτό..βέβαια θα πάει ο δικηγόρος του. του έστειλε με φαξ μια βεβαίωση οτι δουλεύει, το μισθωτήριο του σπιτιού που νοικιάζουμε καθώς και την ληξιαρχική πράξη γέννησης της κόρης μας...η γυναίκα είναι τρελή ζητάει 400 ευρώ τον μήνα διατροφή!!!και λέω εγώ τώρα παίρνει 950 μισθό ο σύζυγος πως θα δίνει τόσα??είναι δυνατόν??δεν πιστεύω βέβαια ότι θα την δικαιώσει σε αυτό το παράλογο το δικαστήριο αλλά λεω πόσο ΠΟΥ...Α μπορεί να είναι ????Σημειωτέον αυτή τον είχε χωρίσει και τον έδιωξε τότε από το σπίτι που έμεναν στην Θεσ/νικη και δεν είχε κανέναν δικό του εκεί..απλά του είπε να φύγει μια μέρα..Επίσης μετά που γύρισε Ρόδο η κυρία δεν τον άφηνε να πάρει το παιδί μια μέρα να το έχει, αλλά ήθελε να πηγαίνει εκεί που μένει να τον βλέπει!!! Μια φορά που την γνώρισα ούτε καν γύρισε να με κοιτάξει μια σνομπαρία ενα στυλάκι, λες και της είχα κάνει τίποτα...αφήστε που έχει κάνει πλύση εγκεφάλου στο παιδί και μιλάει πλέον πολύ ψυχρά στο τηλέφωνο στον πατέρα του..και δεν ήθελε να έρθει Αθήνα τα Χριστούγεννα που του είπε ο μπαμπάς του για να γνωρίσει και την αδερφούλα του...ποιος ξέρει τι λενε στο παιδί και έχει τέτοια άποψη για τον μπαμπα του ότι δε τον νοιάζεται..

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, του μαύρισε την ψυχή του άντρα μου σήμερα, αφού πήγε στην δουλειά και ούτε έφαγε μεσημεριανό ούτε τίποτα..πολυ στεναχωρέθηκα που τον είδα έτσι Sad Sad

Δεν ξέρω τι να κάνω δεν θέλω να ανακατευτώ αλλά είναι εντελώς παράλογα αυτά που κανει η γυναίκα αυτή...είναι τόσο πολύ κακόψυχη...Εγώ πιστεύω ότι τα κάνει όλα αυτά απο ζήλεια και μόνο και δεν αποκλείεται να το έχει μετανιώσει κίολας που τον χώρισε

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι μου τι λες?
δεν μας εχει πει τοσο καιρο τιποτα.
βασικα για το θεμα να πω οτι η κυρια που μενει ροδο θα εχει και ψευδομαρτυρες σιγουρα και θα τα κανει μπαχαλο.
εσεις εχετε κανα μαρτυρα με το μερος σας?
η μαμα του θα παει?
μονο αυτα τα χαρτια στειλατε?

κοιτα οπως ειναι πλεον τα πραγματα δεν θα καταφερει και τιποτα ,το οικονομικο ειναι το λιγοτερο,το παιδακι ειναι η ουσια.

θα πρεπει να παει ο αντρας σου ροδο να το δει το παιδι ,οσο δεν παει θα απομακρυνονται και αυτη θα το δηλητιριαζει .(τυπου τωρα εχει αλλο παιδι δεν μας εχει αναγκη και τετοια)ευελπιστω να μην το δηλητηριαζει την ψυχουλα δεν φταιει τιποτα.
αμαρτιες γονεων ...

ελπιζω ολα να πανε καλα

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κουράγιο κούκλα μου...

ΟΣΑ ΚΑΝΕΙ...ΘΑ ΤΗΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ...

Κι εγώ είμαι χωρισμένη με 2 παιδάκια, έχω ξαναφτιάξει τη ζωή μου και περιμένω 3ο παιδί απο τον δευτερο σύζυγο....αλλάαααα

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.....ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ να έχουν καλές σχέσεις με τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ τους πατέρα (αν και πρώην αλκοολικός ο τύπος) και μάλιστα τώρα με την κρίση, του είπα μόνη μου να μειώσουμε άτυπα την διατροφή, παρότι ο συζυγός μου είναι άνεργος!!!!

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ.........αυτες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΕΣ, βάζουν τα προσωπικά τους πάνω απο την υγεία των παιδιώ τους.....

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πω πω λούκι....
Ελπίζω καταρχήν να σας δικαιώσει το δικαστήριο γιατί είναι δύσκολες οι εποχές για να αυξηθεί το χρηματικό ποσό και κατα δεύτερον να μπορέσει ο άντρας σου να δεθεί με το παιδάκι του γιατί είναι κρίμα.Άκου εκεί να του βάζει λόγια ρε συ του μικρού....Έπρεπε να το αφήσει τα Χριστούγεννα και να γνώριζε την κορούλα σας.Αδερφή του είναι, όχι κανένα ξένο παιδάκι.Τι γαιδούρες γυναίκες υπάρχουν πια;Μόνο τον εαυτούλη τους κοιτάνε και δεν τις ενδιαφέρει αν πληγώνεται το παιδάκι τους....

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:κοριτσακι μου τι λες?
δεν μας εχει πει τοσο καιρο τιποτα.
βασικα για το θεμα να πω οτι η κυρια που μενει ροδο θα εχει και ψευδομαρτυρες σιγουρα και θα τα κανει μπαχαλο.
εσεις εχετε κανα μαρτυρα με το μερος σας?
η μαμα του θα παει?
μονο αυτα τα χαρτια στειλατε?

κοιτα οπως ειναι πλεον τα πραγματα δεν θα καταφερει και τιποτα ,το οικονομικο ειναι το λιγοτερο,το παιδακι ειναι η ουσια.

θα πρεπει να παει ο αντρας σου ροδο να το δει το παιδι ,οσο δεν παει θα απομακρυνονται και αυτη θα το δηλητιριαζει .(τυπου τωρα εχει αλλο παιδι δεν μας εχει αναγκη και τετοια)ευελπιστω να μην το δηλητηριαζει την ψυχουλα δεν φταιει τιποτα.
αμαρτιες γονεων ...

ελπιζω ολα να πανε καλα

Τι να πω Βιβή μου, απλά τώρα με αυτό που έγινε σήμερα δεν άντεξα άλλο να το κρατάω, είμαι να σκάσω..

Αυτά τα χαρτιά μας ζήτησε ο δικηγόρος να στείλουμε, πιστεύω ότι είναι αρκετά για να αποδείξει ότι δεν έχει κανένα εισόδημα υψηλό, δλδ έλεος δεν είναι οτι δεν θέλει να στείλει απλά δεν τα βγάζουμε πέρα τι να κάνουμε.θα πάει και η μάνα του στο δικαστήριο εννοείται να πει οτι τους βοηθάει ..και εκείνος στεναχωριέται που δεν βλέπει το παιδί του, και δεν μπορεί να πηγαίνει γιατί δουλεύει και τα εισητήρια με το αεροπλάνο θέλουν χρήματα...ΤΟ παιδάκι είναι 7 χρονών τώρα και έχει να το δει 1,5 χρόνο, και πόσες φορές ειπαμε στις γιορτές ή και το καλοκαίρι να το έστελνε λίγες μέρες και αυτή το είχε στείλει στην Σάμο στην άλλη του την γιαγιά όλο το καλοκαίρι...και ακόμα και τότε για να δεις το θράσσος του λέει να στείλει διατροφή πάλι ενώ το παιδί έλειπε πάνω από μήνα..και είπε οτι η γιαγιά του είπε να στείλει...Είναι δυνατόν μια γιαγιά να ζητάει λεφτά για να κρατήσει για διακοπές το εγγόνι ττης?????????ΕΛΕΟΣ...

Την πήρε τηλ σήμερα η πεθερά μου και δεν το σήκωνε και πήρε την αδερφή της τελικά που ζουν μαζί και της τα έχωσε καλά. της είπε να μην τολμήσει και την ξαναπάρει τηλέφωνο και οτι δεν θέλει να την ξαναδεί στα μάτια της. απλά να της πηγαίνουν το μικρό και να ξεκουμπίζονται..κιχ δε πρόλαβε να βγάλει η άλλη...Της το έπαιζε και φιλενάδα το φίδι της πεθεράς μου και από πίσω έλεγε ψέμματα συνέχεια και κακολογούσε τον γιο της..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
joannakuba έγραψε:Κουράγιο κούκλα μου...

ΟΣΑ ΚΑΝΕΙ...ΘΑ ΤΗΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ...

Κι εγώ είμαι χωρισμένη με 2 παιδάκια, έχω ξαναφτιάξει τη ζωή μου και περιμένω 3ο παιδί απο τον δευτερο σύζυγο....αλλάαααα

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.....ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ να έχουν καλές σχέσεις με τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ τους πατέρα (αν και πρώην αλκοολικός ο τύπος) και μάλιστα τώρα με την κρίση, του είπα μόνη μου να μειώσουμε άτυπα την διατροφή, παρότι ο συζυγός μου είναι άνεργος!!!!

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ.........αυτες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΕΣ, βάζουν τα προσωπικά τους πάνω απο την υγεία των παιδιώ τους.....

Και δεν είπαμε να μην στέλνει τζοανα μου προς θεου, εγώ πρώτη πρώτη πήγα και του πήρα δώρα τα Χριστούγεννα του παιδιού + παραπάνω λεφτά για διατροφή...και να κάνει τέτοια πράγματα για 1,5 μήνα που δεν είχε τη δυνατότητα να στείλει??Δηλαδή να πεινάσουμε εμείς για να ζήσει αυτή?

Πάντως και ο άντρας μου, μου είπε ότι άλλαξε η συμπεριφορά του μικρού απέναντι του..και μια μέρα που ήταν στη πεθερά μου δούλευε και δε μπόρεσε να τον πάρει τηλ και της είπε ο μικρός να δεις γιαγιά δεν θα πάρει τηλέφωνο!! Ελπίζω όταν μεγαλώσει να καταλάβει το παιδί την αλήθεια...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
didumomama έγραψε:Πω πω λούκι....
Ελπίζω καταρχήν να σας δικαιώσει το δικαστήριο γιατί είναι δύσκολες οι εποχές για να αυξηθεί το χρηματικό ποσό και κατα δεύτερον να μπορέσει ο άντρας σου να δεθεί με το παιδάκι του γιατί είναι κρίμα.Άκου εκεί να του βάζει λόγια ρε συ του μικρού....Έπρεπε να το αφήσει τα Χριστούγεννα και να γνώριζε την κορούλα σας.Αδερφή του είναι, όχι κανένα ξένο παιδάκι.Τι γαιδούρες γυναίκες υπάρχουν πια;Μόνο τον εαυτούλη τους κοιτάνε και δεν τις ενδιαφέρει αν πληγώνεται το παιδάκι τους....

Αφου όταν του αναφέρουν την αδερφή του εκείνος δεν δίνει σημασία και δείχνει να ενοχλείται..τον έχει κάνει να πιστεύει οτι τους παράτησε ας πούμε για κάνει άλλη οικογένεια και τέτοια...

Στην τελική αν δε μπορεί να συντηρήσει τον γιο της, ας τον στείλει να ζει με τον πατέρα του...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο το δικαστηριο γιατι σας πηραν τηλ?δεν σας ειχε γινει κοινοποιηση.....και καλα για 1,5 μηνα που δεν εστειλε εκανε δικαστηριο??
τι να πω....παει ο κοσμος....
παντως οσα και να παιρνει ο αντρας σου,ειτε το παιδι ειναι διακοπες ειτε οχι πρεπει να στελνει στο παιδι του χρηματα.....οτι και να εχει συμβει εχει υποχρεωσεις.....εαν δεν θελει να στελνει τα λεφτα στην πρωην μπορει να συνενοηθει να καλυπτει αναγκες του παιδιου...πχ να πληρωνει εξωσχολικες δραστηριοτητες κλπ.....
οσο και να δηλητηριαζει το παιδακι τωρα καποια στιγμη θα μεγαλωσει και θα καταλαβει!!!!κριμα παντως να μην αφηνει τα παιδακια να εχουν επαφες!!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
Και δεν είπαμε να μην στέλνει τζοανα μου προς θεου, εγώ πρώτη πρώτη πήγα και του πήρα δώρα τα Χριστούγεννα του παιδιού + παραπάνω λεφτά για διατροφή...και να κάνει τέτοια πράγματα για 1,5 μήνα που δεν είχε τη δυνατότητα να στείλει??Δηλαδή να πεινάσουμε εμείς για να ζήσει αυτή?

δεν μιλαμε για αυτη αλλα για το παιδι!!!!τα λεφτα τα στελνει για το παιδι του!!!!

Πάντως και ο άντρας μου, μου είπε ότι άλλαξε η συμπεριφορά του μικρού απέναντι του..και μια μέρα που ήταν στη πεθερά μου δούλευε και δε μπόρεσε να τον πάρει τηλ και της είπε ο μικρός να δεις γιαγιά δεν θα πάρει τηλέφωνο!! Ελπίζω όταν μεγαλώσει να καταλάβει το παιδί την αλήθεια...

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:07 am, 1 φορά

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ρε ευακι μου τι προβλημα και αυτο....

εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δινεις κουραγιο στον αντρα σου!!!

ελπιζω να σας πανε ολα καλα,υπαρχουν δυστηχως και τετιου ειδους ατομα...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athina24 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
Και δεν είπαμε να μην στέλνει τζοανα μου προς θεου, εγώ πρώτη πρώτη πήγα και του πήρα δώρα τα Χριστούγεννα του παιδιού + παραπάνω λεφτά για διατροφή...και να κάνει τέτοια πράγματα για 1,5 μήνα που δεν είχε τη δυνατότητα να στείλει??Δηλαδή να πεινάσουμε εμείς για να ζήσει αυτή?

δεν μιλαμε για αυτη αλλα για το παιδι!!!!τα λεφτα τα στελνει για το παιδι του!!!!

Πάντως και ο άντρας μου, μου είπε ότι άλλαξε η συμπεριφορά του μικρού απέναντι του..και μια μέρα που ήταν στη πεθερά μου δούλευε και δε μπόρεσε να τον πάρει τηλ και της είπε ο μικρός να δεις γιαγιά δεν θα πάρει τηλέφωνο!! Ελπίζω όταν μεγαλώσει να καταλάβει το παιδί την αλήθεια...

το ξερω μωρε για το παιδί τα στέλνει απλά το θεωρώ υπερβολικό αυτό που κάνει για τοσο μικρο διάστημα...Και καμία κοινοποίηση δεν μας έγινε..σήμερα απλά τον πήραν τηλ από το πρωτοδικείο και του είπαν οτι έχει δικαστήριο δεν ξέρω τι παίζει και με αυτές τις διαδικασίες...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρυσαφακι έγραψε:ΜΑΜΜΥ ακριβως, ακριβως ομως εχω κ εγω!
κ εμενα ειναι χωρησμενος.. εχει ενα αγορακι 15 χρονων!! τα ιδια του κανει δεν του καλο μιλαει του πατερα του..
του το πηρε κ εφυγε 2 χρονων!!
κ το ξανα ειδε στα 6 του!!!!
απαιτει 600 ευρω διατροφη!!
μα τι; ο Ωνασης ειναι;;
της αφησε ολοκληρη επειχηρηση! στρομενη δουλεια! αυτοκινητο κ ολα τα εξοδα φροντηστηρια,καρατε κ 3 ξενες γλωσσες!
πριν 1,5 χρονο ειχε ενα τροχαιο κ δεν μπορεσε να βαλει για αρκετο καιρο διατροφη, τα ιδια εκανε.. του εκανε συσταση...
εμενα ο γιος του στην αρχη μου μιλαγε τωρα εχει να μου μιλησει 5 χρονια.. την κορη μας δεν την εχει δει ποτε! την αδερφη του!!
αυτη εχει σκυλιασει! μια φορα μας συναντησε σε ενα μαγαζι κ αυτη περναγε με το αμαξι με την μανα της κ μας ΕΦΤΥΣΕ!!!
ακους;;; μιλαμε για μεγαλη μπιιιιιιιιπ...
σε καταλαβαινω..
κ εγω στεναχωριεμαι πολυ..
δεν ξερω ποια η θεση μου σε ολο αυτο..
τι να κανω κ πως να το αντιμετωπεισω.. Crying or Very sad

Πωπω κρίμα βρε κορίτσι άλλο και τούτο τώρα...είναι δυνατόν να μην έχουν γνωριστεί τα αδερφάκια? δεν γίνεται δλδ να έχουμε πολιτισμένες σχέσεις? οτι έχεις με τον άλλον δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς σαν όπλο το παιδί σου για να τον βλάψεις, γιατί βλάπτεις το ίδιο σου το παιδί πανω από ολα..

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικο μελημα περα απο τα λεφτα δυστυχως (το ξερω οτι ειναι δυσκολα)ειναι να δει το παιδι του απο κοντα.

αυτο ειναι το ΒΑΣΙΚΟ.

Δεν εχει κινησει και αυτος καποια διαδικασια?
και οι πατεραδες εχουν δικαιωματα γαμωτο ...ψαξτε το .

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoyzoynitsa moy έγραψε:αχ ρε ευακι μου τι προβλημα και αυτο....

εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δινεις κουραγιο στον αντρα σου!!!

ελπιζω να σας πανε ολα καλα,υπαρχουν δυστηχως και τετιου ειδους ατομα...


Σε ευχαριστώ πολύ ευαγγελία μου, να δω ποιος θα δίνει κουράγιο σε ποιον από δω και πέρα Embarassed Embarassed

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:08 am, 1 φορά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρυσαφακι έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
χρυσαφακι έγραψε:ΜΑΜΜΥ ακριβως, ακριβως ομως εχω κ εγω!
κ εμενα ειναι χωρησμενος.. εχει ενα αγορακι 15 χρονων!! τα ιδια του κανει δεν του καλο μιλαει του πατερα του..
του το πηρε κ εφυγε 2 χρονων!!
κ το ξανα ειδε στα 6 του!!!!
απαιτει 600 ευρω διατροφη!!
μα τι; ο Ωνασης ειναι;;
της αφησε ολοκληρη επειχηρηση! στρομενη δουλεια! αυτοκινητο κ ολα τα εξοδα φροντηστηρια,καρατε κ 3 ξενες γλωσσες!
πριν 1,5 χρονο ειχε ενα τροχαιο κ δεν μπορεσε να βαλει για αρκετο καιρο διατροφη, τα ιδια εκανε.. του εκανε συσταση...
εμενα ο γιος του στην αρχη μου μιλαγε τωρα εχει να μου μιλησει 5 χρονια.. την κορη μας δεν την εχει δει ποτε! την αδερφη του!!
αυτη εχει σκυλιασει! μια φορα μας συναντησε σε ενα μαγαζι κ αυτη περναγε με το αμαξι με την μανα της κ μας ΕΦΤΥΣΕ!!!
ακους;;; μιλαμε για μεγαλη μπιιιιιιιιπ...
σε καταλαβαινω..
κ εγω στεναχωριεμαι πολυ..
δεν ξερω ποια η θεση μου σε ολο αυτο..
τι να κανω κ πως να το αντιμετωπεισω.. Crying or Very sad

Πωπω κρίμα βρε κορίτσι άλλο και τούτο τώρα...είναι δυνατόν να μην έχουν γνωριστεί τα αδερφάκια? δεν γίνεται δλδ να έχουμε πολιτισμένες σχέσεις? οτι έχεις με τον άλλον δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς σαν όπλο το παιδί σου για να τον βλάψεις, γιατί βλάπτεις το ίδιο σου το παιδί πανω από ολα..
γλυκια μου.. τι να σου λεω;;
οταν ηρθε στο νοσοκομειο που χτυπησε ο αντρας μου με σκυλοβρισε μες'το κοσμο!
με πεταξε εξω απο το δωμματιο..
ειχε κουβαλεισει ολο της το σοι κ εγω ημουν μονη μου..
πως αντεξα ακομη δεν ξερω!
δεν της απαντησα σε τιποτα!
δεν ξερω αν εκανα σωστα! μηπως επρεπε να της δωσω ενα καταχερι!
με επερνε τηλ οταν ειμουν εγκυος κ μου ελεγε οτι μονο ο γιος της ειναι ο κληρονομος!! (λες κ ειπα οτι θα του παρω τα χωραφια..)
κ οτι αυτο το παιδι δεν θα γεννηθει!
ασε σου λεω... πηγαινε στον γυναικολογο μου κ τον ρωταγε ποσο ειμαι κ τετοια..
τι λες ρε παιδι μου?ημαρτον πια με την καθε καρακ...ολα,ημαρτον.
τωρα ολα καλα ελπιζω

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
το ξερω μωρε για το παιδί τα στέλνει απλά το θεωρώ υπερβολικό αυτό που κάνει για τοσο μικρο διάστημα...Και καμία κοινοποίηση δεν μας έγινε..σήμερα απλά τον πήραν τηλ από το πρωτοδικείο και του είπαν οτι έχει δικαστήριο δεν ξέρω τι παίζει και με αυτές τις διαδικασίες...

ξερω οτι οταν καποιος κινητε δικαστικα εναντιον καποιου πρεπει να γινει κοινοποιηση της αγωγης!!!

mamavivo έγραψε:
Δεν εχει κινησει και αυτος καποια διαδικασια?
και οι πατεραδες εχουν δικαιωματα γαμωτο ...ψαξτε το .

ο αντρας σου δεν εχει κινηθει νομικα στο να βλεπει το παιδι του??

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:09 am, 1 φορά

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athina24 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
το ξερω μωρε για το παιδί τα στέλνει απλά το θεωρώ υπερβολικό αυτό που κάνει για τοσο μικρο διάστημα...Και καμία κοινοποίηση δεν μας έγινε..σήμερα απλά τον πήραν τηλ από το πρωτοδικείο και του είπαν οτι έχει δικαστήριο δεν ξέρω τι παίζει και με αυτές τις διαδικασίες...

ξερω οτι οταν καποιος κινητε δικαστικα εναντιον καποιου πρεπει να γινει κοινοποιηση της αγωγης!!!

mamavivo έγραψε:
Δεν εχει κινησει και αυτος καποια διαδικασια?
και οι πατεραδες εχουν δικαιωματα γαμωτο ...ψαξτε το .

ο αντρας σου δεν εχει κινηθει νομικα στο να βλεπει το παιδι του??

Ο άντρας μου τελευταία φορά που είχαμε πάει μαζί Ρόδο, μετά αφού γέννησα, μας τον είχε δώσει τον μικρό και πηγαίναμε για μπάνια, καθόταν σπίτι μαζί μας κλπ...πήγε του αγόρασε ποδήλατο ο άντρας μου...περάσαν 4-5 μέρες μαζί, εκτός από το βράδυ που γύριζε στην μαμά του..αλλά εφόσον ζούμε Αθήνα είναι εκ των πραγμάτων δύσκολο να πηγαίνει ο άντρας μου, για αυτό τον λόγο θα έπρεπε να τον στέλνει εκείνη και της το είπαμε δυο φορές και δεν θέλει ούτε ο ιδιος ο μικρός, παρόλο που του μίλησε ο άντρας μου και η γιαγιά του αλλά τίποτα...δε νιώθει καλά το παιδάκι, του έχουν μπει ιδέες στο μυαλό ότι δε τον θέλει ο μπαμπάς του εξαιτίας της με αυτά που του λέει συνέχεια..Οπότε πως να το πάει νομικά αφού το ίδιο το παιδί δεν θέλει ? με το στανιό θα το βάλει στο αεροπλάνο να ταξιδέψει?? δεν ξέρω τι να πω...αυριο θα τα πει αυτά και ο δικηγόρος για το θέμα επικοινωνίας φυσικά να δούμε τι θα γίνει..

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:10 am, 1 φορά

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρυσαφακι έγραψε:τιιιιιιι; καλα;;;;;;;;;
αυτη δεν σταματαει ποτε!!
μου καταργιεται το παιδακι μου...
εκανε φασαρια ακομη κ για τα βαφτησια της μικρης..
οτι χαλασαμε πολλα λεφτα κ μετα της λεει οτι δεν εχει κ για διατροφη..!
χθες εδωσε 500 ευρω μονο για φροντηστηρια κ βιβλια!!
κ εχουμε να κανουμε μια σοβαρη επεμβαση στο κεφαλι του αντρα μου οπου ολο την αναβαλουμε γιατι κοστιζει καπου 6000! που να τα φερουμε ολα βολτα!;;

Είναι καθαρά θέμα ζήλειας όλα αυτά που κάνουν, είμαι σίγουρη 100%!! Και ο άντρας μου της είπε μια μέρα ότι δε μπορώ να στείλω αυτό τον μήνα γιατί δεν βγαίνω, και έχω και άλλο ένα παιδί και του είπε ΧΕΣΤΗΚΑ που έχεις και άλλο παιδί! άντε βγάλε άκρη εσύ μετά....

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:11 am, 1 φορά

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρυσαφακι έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
χρυσαφακι έγραψε:τιιιιιιι; καλα;;;;;;;;;
αυτη δεν σταματαει ποτε!!
μου καταργιεται το παιδακι μου...
εκανε φασαρια ακομη κ για τα βαφτησια της μικρης..
οτι χαλασαμε πολλα λεφτα κ μετα της λεει οτι δεν εχει κ για διατροφη..!
χθες εδωσε 500 ευρω μονο για φροντηστηρια κ βιβλια!!
κ εχουμε να κανουμε μια σοβαρη επεμβαση στο κεφαλι του αντρα μου οπου ολο την αναβαλουμε γιατι κοστιζει καπου 6000! που να τα φερουμε ολα βολτα!;;

Είναι καθαρά θέμα ζήλειας όλα αυτά που κάνουν, είμαι σίγουρη 100%!! Και ο άντρας μου της είπε μια μέρα ότι δε μπορώ να στείλω αυτό τον μήνα γιατί δεν βγαίνω, και έχω και άλλο ένα παιδί και του είπε ΧΕΣΤΗΚΑ που έχεις και άλλο παιδί! άντε βγάλε άκρη εσύ μετά....

το χεστηκα ειναι λιγο που λες!!
τα παιδακια τι φταινε;;
εγω της μιλαω της κορης μου για τον αδερφο της!! εχω παντου φωτο του, μαζι με της κορης μου! της λεω "που ειναι αδερφος σου;" κ μου διχνει την φωτο του!
εχω υποχρεωση να της μιλησω γιαυτον! εχουν το ιδιο αιμα ρε γμτ μου..
δεν ειναι κριμα;;

Μολις μου ειπε και η πεθερά μου ότι το καλοκαίρι του ξέφυγε του μικρού ότι δε τον αφήνει η μαμά του να έρθει στον πατέρα του..και μετα της λέει ψέμματα είπα εγώ δεν θέλω!! Άρα τι στο καλό σίγουρα αυτή δεν το αφήνει να έρθει...αύριο όμως που θα πάει και η πεθερά μου στο δικαστήριο θα πει στον δικηγόρο μας να διεκδικήσουν και την επιμέλεια εφόσον ισχυρίζεται ότι δεν είναι ικανή να το φροντίσει..Της μουρλής θα γίνει... Twisted Evil Αντε γιατί πολλά μας τα είπε...

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:11 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις