Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευα δεν εχουν γνωριστει τα αδερφακια ακομα? Λυπηρο αυτο ρε συ...
Για τα αλλα δεν εχω αποψη, μακαρι να γινουν ολα προς οφελος των παιδιων. Sad
Δυσκολη η θεση σου πολυ παντως...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Ευα δεν εχουν γνωριστει τα αδερφακια ακομα? Λυπηρο αυτο ρε συ...
Για τα αλλα δεν εχω αποψη, μακαρι να γινουν ολα προς οφελος των παιδιων. Sad
Δυσκολη η θεση σου πολυ παντως...

Σ'ευχαριστώ πολύ litsako..ναι ακόμα δεν έχουν γνωριστεί αλλά επειδή δεν θέλει εκείνη, εγώ θα το ήθελα πάρα πολύ...Μακαρι και εγώ στεναχωριέμαι για εκείνο το παιδί γιατί τον έχω γνωρίσει και είναι ψυχούλα και τρελαίνεται για τον μπαμπά του, άσχετο για το πως εξελιχθηκαν τα πράγματα στην πορεία..αλλά όταν δεν μπορείς να συννενοηθείς με έναν άνθρωπο πολιτισμένα, να βρεθεί μια άκρη, τι να κάνεις..Εγώ είμαι πολύ ουδέτερη στο θέμα παρόλο που έχει πει βλακείες κατά καιρούς για εμένα χωρίς να με ξέρει, και αυτό θα συνεχίσω να κάνω, αλλά όταν μου δημιουργεί πρόβλημα στο σπίτι μου δεν ξέρω για ποσο θα κρατηθώ ακόμα..Δεν έχουμε προβλήματα μεταξύ μας και μας τα προκαλούν άλλοι..ότι και να κάνει όμως εγώ τον αγαπώ τόσο πολύ τον άντρα μου που δεν με πτοει τίποτα πλέον..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το παιδι θα μεγαλωσει κ θα μαθει καποια στιγμη ποιος ειναι ο μπαμπας του,τι ανθρωπος ειναι.Οσες μπουρδες κ να λεει η μανα του θα εχει κ δικη του αποψη. Ετσι πιστευω. Ας δωσει τοπο στην οργη ο μπαμπας αφου αυτος ειναι πιο λογικος απο την μανα του.Κ ας πληγωνεται τωρα που βλεπει τετοια αντιδραση απο το παιδι του Sad καποια στιγμη θα ανακαλυψει ο μικρος τι ατομο ειναι ο μπαμπας του.
Ντροπη να φερεται ετσι η μαμα...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Το παιδι θα μεγαλωσει κ θα μαθει καποια στιγμη ποιος ειναι ο μπαμπας του,τι ανθρωπος ειναι.Οσες μπουρδες κ να λεει η μανα του θα εχει κ δικη του αποψη. Ετσι πιστευω. Ας δωσει τοπο στην οργη ο μπαμπας αφου αυτος ειναι πιο λογικος απο την μανα του.Κ ας πληγωνεται τωρα που βλεπει τετοια αντιδραση απο το παιδι του Sad καποια στιγμη θα ανακαλυψει ο μικρος τι ατομο ειναι ο μπαμπας του.
Ντροπη να φερεται ετσι η μαμα...

Και γω το πιστεύω αυτό, ότι μεγαλώνοντας θα καταλάβει από μόνος του την πραγματικότητα..αυτό λέω και στον άντρα μου που στεναχωριέται με αυτή την κατάσταση, γιατί αυτή του λέει συνέχεια ότι θα σε μουτζώνει το παιδί σου όταν μεγαλώσει και τέτοια, δε μπορεί ποτέ να μιλήσει λογικά μαζί της στο τηλ για τίποτα, μονίμως τον ειρωνεύεται ή του το κλείνει στα μούτρα κλπ κλπ..αντε να βγάλεις άκρη..αν βρίσκεις κάνεις...αν δε τα σήκωνε αυτά και ήταν κανένας αγριάνθρωπος και της μίλαγε όπως έπρεπε θα ήταν πιο μαζεμένη, αλλά εκείνος τρέμει μηπως και δεν ξαναδεί το παιδί του αν της φερθεί άσχημα..αν και είναι χαζός ο φόβος του, αλλά άντε να τον πείσω για το αντίθετο..

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξέρω ότι είναι δύσκολο να βλέπει το παιδί αφού είναι τόσο μακριά αλλά πρέπει να κανονιστεί δικαστικώς πως και πότε θα βλέπει το παιδί ο πατέρας και αυτό να τηρείται.Αυτά τα ξέρουν οι δικηγόροι.Τα παιδιά πάντως έχουν την τάση να απομακρύνονται από το γονιό που δε μένει μαζί.Αυτό πρέπει να το προσέξει πολύ ο πατέρας και να έχει οποσδήποτε σχέση με το παιδί και μάλιστα επαφή όσο πιο συχνή γίνεται.'Ετσι ότι και να λέει η μάνα το παιδί έχει κρίση και θα καταλάβει μόνο του.Πολύ κακό πάντως από μέρους της αυτό που κάνει και κάνει πολύ κακό και στο παιδί.Να σαι σίγουρη όμως ότι αυτά γυρνάνε πίσω και δε βγαίνουν σε καλό.Καταλαβαίνω ότι αυτά είναι πολύ δύσκολα τώρα με την κρίση αλλά η απόσταση είναι μεγάλη και εύχομαι να μη γίνει μεγαλύτερη.

http://shineon-n-on.blogspot.com

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου.......θέλουν λεπτο χειρισμό αυτές οι καταστάσεις....

Εγώ θαυμάζω μια γειτόνισα μου, που είναι η δεύτερη σύζυγος του άντρα της και αυτός εχει ενα κοριτσακι απο τον πρώτο του γάμο και ένα απο τον τωρινό.
Ειναι πολύ αγαπημένες και το παίρνουν πολύ συχνά το κοριτσάκι σπίτι τους...
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΠΤ Crying or Very sad

Σκεφτήτε ποσο δύσκολο ειναι για αυτά να ξέρουν οτι ο μπαμπάκας τους τώρα έχει άλλη οικογένεια και άλλο παιδάκι με το οποίο ειναι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μαζί Crying or Very sad
ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΕΣ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ Crying or Very sad

Εμείς πήραμε μέχρι και δώρο Χριστουγέννων στην κοπέλα του βιολογικού μας μπαμπά...Γιατί βλέπω οτι το πάνε σοβαρά και θελω να έχουμε καλές σχέσεις....ΤΙ ΝΑ ΠΩ???

Ισως δεν αγαπήσανε ΠΟΤΕ τον πρωην αντρα τους....και νικάει ο εγωισμος ακόμη και εις βάρος του παιδιού τους.

Εμένα εχθές με πήρε και μου είπε οτι ζορίζεται να βάλει την διατροφή και θα την βάλει 20 μέρες μετά. Το προηγούμε ΣΚ όμως ήταν εκδρομούλα Wink

ΕΕΕ και τι να κάνω??? να μαλώσω? να μην του στείλω τα παιδια για ΣΚ?
Του είπα οτι τον καταλαβαίνω, οτι κι εγώ ζορίζομαι αλλά κάτι θα κάνω....και στο τέλος μου είπε να δώ αν είναι να πάρω δανικά και να στη στείλω....
αλλάααααααααααα

ΕΓΩ τον ΑΓΑΠΑΩ και τον νοιαζομαι ακόμη....κι ας τον χώρισα εγώ (αναγκαστηκά)

ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ.....

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ ωραία αυτά που έγραψες..σημασία έχουν τα παιδιά πάνω από όλα και να μην πληγώνονται...εγώ είμαι στην πρίζα σήμερα περιμένω να δω τι έγινε με το δικαστήριο...Αυτή είπε πολλά ψέμματα πάντως και σίγουρα είναι χαμένη γιατί έχουμε αποδείξεις..μέχρι και ασφαλιστικά λέει θέλει να κάνει να μη βλέπει το παιδί του με την αιτιολογία ότι δεν ένδιαφέρεται Shocked Shocked Shocked δεν ήξερα ότι γίνονται ασφαλιστικά και για τέτοιους λόγους...είναι γελοίο το άτομο...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να μιλήσω για το πρόβλημα μου, που βασικά συμβαίνει εδώ και καιρό, αλλά τώρα έφτασε ο κόμπος στο χτένι..Εγω όταν έκανα σχέση με τον άντρα μου ήξερα ότι ήταν χωρισμένος και είχε και ένα παιδάκι..αλλά τι να κάνω που ερωτεύτηκα!Στην αρχή δεν έδωσα σημασία καθώς δεν ήξερα αν θα πάμε σοβαρά ή όχι...Ο άντρας μου όταν ήρθε να μείνει μαζί μου εγώ ζούσα σε μια γκαρσονιέρα είχα την δουλειά μου και εκείνος ακόμα έπαιρνε ταμείο ανεργίας..Παρ'όλα αυτά έστελνε τουλάχιστον 200 ευρώ το μήνα για διατροφή από τα 430 που έπαιρνε και στην ουσία περνούσαμε με τα δικά μου...Ούτε στιγμή δεν με ενόχλησε αυτό να σας πω την αλήθεια επειδή δούλευα και ήξερα ότι έπρεπε να στέλνει στο παιδί του...Η εν λόγω κυρία ζει στην Ρόδο με το παιδί της..όπου η πεθερά μου την βοηθάει αρκετά, τους ψωνίζει για το σπίτι τρόφιμα, κρατάει το παιδί για να δουλεύει εκείνη κλπ...Αλλά τελικά είναι πολύ φίδι και αχάριστη η τύπισσα..Ο άντρας μου επειδή εγώ τώρα έχω μείνει άνεργη δεν τα βγάζουμε πέρα και έχουμε και ένα μικρό παιδί και εμείσ δυσκολευόμαστε και δεν μπόρεσε να στείλει τον τελευταίο 1,5 μήνα διατροφή, εδώ εμείς και με δανεικά την περάσαμε από τους γονείς μου..και τι έκανε η κυρία???!!! Του κάνει δικαστήριο αύριο..λες και έχει να της στείλει κανενα χρόνο χρήματα..Τον πήραν το πρωί από το Πρωτοδικείο Ρόδου ότι έχει δικαστήριο για αυτό..βέβαια θα πάει ο δικηγόρος του. του έστειλε με φαξ μια βεβαίωση οτι δουλεύει, το μισθωτήριο του σπιτιού που νοικιάζουμε καθώς και την ληξιαρχική πράξη γέννησης της κόρης μας...η γυναίκα είναι τρελή ζητάει 400 ευρώ τον μήνα διατροφή!!!και λέω εγώ τώρα παίρνει 950 μισθό ο σύζυγος πως θα δίνει τόσα??είναι δυνατόν??δεν πιστεύω βέβαια ότι θα την δικαιώσει σε αυτό το παράλογο το δικαστήριο αλλά λεω πόσο ΠΟΥ...Α μπορεί να είναι ????Σημειωτέον αυτή τον είχε χωρίσει και τον έδιωξε τότε από το σπίτι που έμεναν στην Θεσ/νικη και δεν είχε κανέναν δικό του εκεί..απλά του είπε να φύγει μια μέρα..Επίσης μετά που γύρισε Ρόδο η κυρία δεν τον άφηνε να πάρει το παιδί μια μέρα να το έχει, αλλά ήθελε να πηγαίνει εκεί που μένει να τον βλέπει!!! Μια φορά που την γνώρισα ούτε καν γύρισε να με κοιτάξει μια σνομπαρία ενα στυλάκι, λες και της είχα κάνει τίποτα...αφήστε που έχει κάνει πλύση εγκεφάλου στο παιδί και μιλάει πλέον πολύ ψυχρά στο τηλέφωνο στον πατέρα του..και δεν ήθελε να έρθει Αθήνα τα Χριστούγεννα που του είπε ο μπαμπάς του για να γνωρίσει και την αδερφούλα του...ποιος ξέρει τι λενε στο παιδί και έχει τέτοια άποψη για τον μπαμπα του ότι δε τον νοιάζεται..

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, του μαύρισε την ψυχή του άντρα μου σήμερα, αφού πήγε στην δουλειά και ούτε έφαγε μεσημεριανό ούτε τίποτα..πολυ στεναχωρέθηκα που τον είδα έτσι Sad Sad

Δεν ξέρω τι να κάνω δεν θέλω να ανακατευτώ αλλά είναι εντελώς παράλογα αυτά που κανει η γυναίκα αυτή...είναι τόσο πολύ κακόψυχη...Εγώ πιστεύω ότι τα κάνει όλα αυτά απο ζήλεια και μόνο και δεν αποκλείεται να το έχει μετανιώσει κίολας που τον χώρισε

μην ανησυχεις κουκλα μου αυτα που ζηταει η τζασμενη δν προκειται να τα παρει.κανονικα ειναι 100 με 200 στην χειροτερη περιπτωση το καθε παιδι.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα ο πρώην σύζυγος μου παίρνει μισθό 1200ευρώ και μου έδινε για 2 παιδιά 500ε και μάλιστα και με δικό του σπίτι, κι εγώ στο ενοίκιο!!!!!

Ασε που τώρα λόγο της κρίσης το κατεβάσαμε άτυπα στα 400ε για καποιους μήνες...

Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ Η ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:Εμένα ο πρώην σύζυγος μου παίρνει μισθό 1200ευρώ και μου έδινε για 2 παιδιά 500ε και μάλιστα και με δικό του σπίτι, κι εγώ στο ενοίκιο!!!!!

Ασε που τώρα λόγο της κρίσης το κατεβάσαμε άτυπα στα 400ε για καποιους μήνες...

Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ Η ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!


συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, αλλα δεν είσαι ηλίθια. για το καλό των παιδιών σου το κάνεις και προσπαθείς να έχεις καλή σχέση με τον πατέρα τους

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα... θα ηθελα να πω την αποψη μου πανω στο θεμα.. σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το να κανει η εν λογο κυρια πολεμο και να βαζει το παιδι στη μεση..κατι τετοια κανουνε κ μετα την πληρωνει η ψυχουλα του παιδιου... αυτο το καταδικαζω.. ομως επειδη ειμαι κι εγω παιδι χωρισμενων γονιων θα ηθελα να πω την γνωμη μου βασει της εμπειριας που εχω.. εμενα χωρισανε οι γονεις μου και τοτε εγω με τη μαμα μου και τον αδερφο μου φυγαμε 600χλμ μακρια.. ο πατερας μου παντρευτηκε και εκανε 1 παιδι ακομη... ΠΟΤΕ δεν μας βοηθησε πουθενα ..δεν ρωτησε τι τρωμε πως ζουμε αν εχουμε να ντυθουμε σχολειο φροντιστηρια κτλ.. φυσικα δεν ηταν και πολυ καλα οικονομικα και δεν μπορουσε να κανει και πολλα..αλλα λεω εγω τωρα αν ηταν με τη μαμα μου μαζι δεν θα κανε τα παντα να φερει στο σπιτι χρηματα? οπως εκανε αργοτερα και με την αλλη οικογενεια? γιατι εμας να μη μας βοηθησει ποτε? φυτρωσαμε? αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν κανεις παιδια οφειλεις να τα μεγαλωσεις..να τα βοηθησεις ..να κοψεις απο σενα γιαυτα..και αν δεν εχεις δεν κανεις αλλη οικογενεια...! ζητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα ηθελα να πω αυτο που νιωθω σαν παιδι που δεν ειχε ποτε τη στηριξη του πατερα...δεν ητανε αδικο αυτο? ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε μια λυση..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:καλησπερα... θα ηθελα να πω την αποψη μου πανω στο θεμα.. σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το να κανει η εν λογο κυρια πολεμο και να βαζει το παιδι στη μεση..κατι τετοια κανουνε κ μετα την πληρωνει η ψυχουλα του παιδιου... αυτο το καταδικαζω.. ομως επειδη ειμαι κι εγω παιδι χωρισμενων γονιων θα ηθελα να πω την γνωμη μου βασει της εμπειριας που εχω.. εμενα χωρισανε οι γονεις μου και τοτε εγω με τη μαμα μου και τον αδερφο μου φυγαμε 600χλμ μακρια.. ο πατερας μου παντρευτηκε και εκανε 1 παιδι ακομη... ΠΟΤΕ δεν μας βοηθησε πουθενα ..δεν ρωτησε τι τρωμε πως ζουμε αν εχουμε να ντυθουμε σχολειο φροντιστηρια κτλ.. φυσικα δεν ηταν και πολυ καλα οικονομικα και δεν μπορουσε να κανει και πολλα..αλλα λεω εγω τωρα αν ηταν με τη μαμα μου μαζι δεν θα κανε τα παντα να φερει στο σπιτι χρηματα? οπως εκανε αργοτερα και με την αλλη οικογενεια? γιατι εμας να μη μας βοηθησει ποτε? φυτρωσαμε? αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν κανεις παιδια οφειλεις να τα μεγαλωσεις..να τα βοηθησεις ..να κοψεις απο σενα γιαυτα..και αν δεν εχεις δεν κανεις αλλη οικογενεια...! ζητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα ηθελα να πω αυτο που νιωθω σαν παιδι που δεν ειχε ποτε τη στηριξη του πατερα...δεν ητανε αδικο αυτο? ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε μια λυση..

ρε Κατερινα ποσο ιδια σκεφτηκαμε......δεν εχει σημασια εαν εχεις παιδια....απο 2-3 γυναικες....πρεπει να τα φροντισεις ολα!!!!δεν εχει σημασια αν ζεις με το ενα.....και το αλλο μενει στη μαμα του!!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:καλησπερα... θα ηθελα να πω την αποψη μου πανω στο θεμα.. σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το να κανει η εν λογο κυρια πολεμο και να βαζει το παιδι στη μεση..κατι τετοια κανουνε κ μετα την πληρωνει η ψυχουλα του παιδιου... αυτο το καταδικαζω.. ομως επειδη ειμαι κι εγω παιδι χωρισμενων γονιων θα ηθελα να πω την γνωμη μου βασει της εμπειριας που εχω.. εμενα χωρισανε οι γονεις μου και τοτε εγω με τη μαμα μου και τον αδερφο μου φυγαμε 600χλμ μακρια.. ο πατερας μου παντρευτηκε και εκανε 1 παιδι ακομη... ΠΟΤΕ δεν μας βοηθησε πουθενα ..δεν ρωτησε τι τρωμε πως ζουμε αν εχουμε να ντυθουμε σχολειο φροντιστηρια κτλ.. φυσικα δεν ηταν και πολυ καλα οικονομικα και δεν μπορουσε να κανει και πολλα..αλλα λεω εγω τωρα αν ηταν με τη μαμα μου μαζι δεν θα κανε τα παντα να φερει στο σπιτι χρηματα? οπως εκανε αργοτερα και με την αλλη οικογενεια? γιατι εμας να μη μας βοηθησει ποτε? φυτρωσαμε? αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν κανεις παιδια οφειλεις να τα μεγαλωσεις..να τα βοηθησεις ..να κοψεις απο σενα γιαυτα..και αν δεν εχεις δεν κανεις αλλη οικογενεια...! ζητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα ηθελα να πω αυτο που νιωθω σαν παιδι που δεν ειχε ποτε τη στηριξη του πατερα...δεν ητανε αδικο αυτο? ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε μια λυση..


Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, και ο άντρας μου έχει στερησει και από εμας για να στείλει και πολύ καλά κάνει, και εγώ πρώτη πάντα του λέω στείλε λεφτα ποτέ δεν του είπα μη στείλεις, απλά το διάστημα αυτό του 1.5 μήνα που πέρασε ήταν πολύ δύσκολο και για εμάς, για αυτό και δεν είχε την δυνατότητα..κατα τάλλα ούτε μήνας δεν πέρασε που να μην έχει δώσει χρήματα, άλλωστε υποχρέωση του είναι και θα είναι επ αόριστον, όμως δεν είναι σωστό σε καμία περίπτωση να κάνεις δικαστήριο για τόσο μικρό διάστημα. Τα λεφτά που θα περίσσευαν τώρα για να του στείλει του παιδιού, θα πάνε σε παράβολα για το δικαστήριο που θέλει 280 ευρώ! Και εκτός αυτού έχει πει πολλά ψέμματα η δικογραφία της, του τύπου ότι ο πρώην της ζει με την μάνα του ακόμα και ότι δουλεύει εκεί (στη Ρόδο)? δεν έχει αναφέρει καν ότι έχει και άλλο παιδί!! Δλδ αυτά θα αποδειχθούν περίτρανα για το που ζει κλπ...με τι θράσος θα πάει να ορκιστει στο ευαγγέλιο να πει αυτά τα πράγματα αφού θα διαψευστεί άμεσα? Shocked

Αυτό που με πειράζει εμένα είναι ότι μπαίνει στην μέση ενα παιδάκι το οποίο δεν φταιει σε τίποτα, και πληγώνεται άδικα πιστεύοντας ότι του πατέρα του του την βάρεσε και έφυγε μια μέρα! ενώ εκείνη τον είχε διώξει ουσιαστικά! Μέχρι που είπε αυτή, ότι εκείνος τους παράτησε...αχ αχ να δω τι θα γίνει με αυτη την ιστορία είμαι να σκάσω από εχθές... Crying or Very sad

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
joannakuba έγραψε:Εμένα ο πρώην σύζυγος μου παίρνει μισθό 1200ευρώ και μου έδινε για 2 παιδιά 500ε και μάλιστα και με δικό του σπίτι, κι εγώ στο ενοίκιο!!!!!

Ασε που τώρα λόγο της κρίσης το κατεβάσαμε άτυπα στα 400ε για καποιους μήνες...

Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ Η ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!


συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, αλλα δεν είσαι ηλίθια. για το καλό των παιδιών σου το κάνεις και προσπαθείς να έχεις καλή σχέση με τον πατέρα τους

Ακριβώς, πρέπει να υπάρχει κατανόηση μεταξύ του ζευγαριού όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση, για να είναι όλοι καλά!! Υπάρχει και ένα διαφημιστικό μνμ που λέει χωρίζουμε σαν ζευγάρι μένουμε πάντα γονείς...αυτό είναι πολύ σωστό

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει και αλλο παιδι απο καποιον αλλο??
στο δικαστηριο οτι ψεμμα εχει πει θα βγει εναντιον της οποτε μην σκας....!
το παιδακι μεγαλωνοντας θα καταλαβει τι ειναι ο μπαμπας του οσα και να του λεει η μαμα!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
mama katerina έγραψε:καλησπερα... θα ηθελα να πω την αποψη μου πανω στο θεμα.. σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το να κανει η εν λογο κυρια πολεμο και να βαζει το παιδι στη μεση..κατι τετοια κανουνε κ μετα την πληρωνει η ψυχουλα του παιδιου... αυτο το καταδικαζω.. ομως επειδη ειμαι κι εγω παιδι χωρισμενων γονιων θα ηθελα να πω την γνωμη μου βασει της εμπειριας που εχω.. εμενα χωρισανε οι γονεις μου και τοτε εγω με τη μαμα μου και τον αδερφο μου φυγαμε 600χλμ μακρια.. ο πατερας μου παντρευτηκε και εκανε 1 παιδι ακομη... ΠΟΤΕ δεν μας βοηθησε πουθενα ..δεν ρωτησε τι τρωμε πως ζουμε αν εχουμε να ντυθουμε σχολειο φροντιστηρια κτλ.. φυσικα δεν ηταν και πολυ καλα οικονομικα και δεν μπορουσε να κανει και πολλα..αλλα λεω εγω τωρα αν ηταν με τη μαμα μου μαζι δεν θα κανε τα παντα να φερει στο σπιτι χρηματα? οπως εκανε αργοτερα και με την αλλη οικογενεια? γιατι εμας να μη μας βοηθησει ποτε? φυτρωσαμε? αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν κανεις παιδια οφειλεις να τα μεγαλωσεις..να τα βοηθησεις ..να κοψεις απο σενα γιαυτα..και αν δεν εχεις δεν κανεις αλλη οικογενεια...! ζητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα ηθελα να πω αυτο που νιωθω σαν παιδι που δεν ειχε ποτε τη στηριξη του πατερα...δεν ητανε αδικο αυτο? ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε μια λυση..


Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, και ο άντρας μου έχει στερησει και από εμας για να στείλει και πολύ καλά κάνει, και εγώ πρώτη πάντα του λέω στείλε λεφτα ποτέ δεν του είπα μη στείλεις, απλά το διάστημα αυτό του 1.5 μήνα που πέρασε ήταν πολύ δύσκολο και για εμάς, για αυτό και δεν είχε την δυνατότητα..κατα τάλλα ούτε μήνας δεν πέρασε που να μην έχει δώσει χρήματα, άλλωστε υποχρέωση του είναι και θα είναι επ αόριστον, όμως δεν είναι σωστό σε καμία περίπτωση να κάνεις δικαστήριο για τόσο μικρό διάστημα. Τα λεφτά που θα περίσσευαν τώρα για να του στείλει του παιδιού, θα πάνε σε παράβολα για το δικαστήριο που θέλει 280 ευρώ! Και εκτός αυτού έχει πει πολλά ψέμματα η δικογραφία της, του τύπου ότι ο πρώην της ζει με την μάνα του ακόμα και ότι δουλεύει εκεί (στη Ρόδο)? δεν έχει αναφέρει καν ότι έχει και άλλο παιδί!! Δλδ αυτά θα αποδειχθούν περίτρανα για το που ζει κλπ...με τι θράσος θα πάει να ορκιστει στο ευαγγέλιο να πει αυτά τα πράγματα αφού θα διαψευστεί άμεσα? Shocked

Αυτό που με πειράζει εμένα είναι ότι μπαίνει στην μέση ενα παιδάκι το οποίο δεν φταιει σε τίποτα, και πληγώνεται άδικα πιστεύοντας ότι του πατέρα του του την βάρεσε και έφυγε μια μέρα! ενώ εκείνη τον είχε διώξει ουσιαστικά! Μέχρι που είπε αυτή, ότι εκείνος τους παράτησε...αχ αχ να δω τι θα γίνει με αυτη την ιστορία είμαι να σκάσω από εχθές... Crying or Very sad

αυτες οι καταστασεις ειναι δυσκολες και κρεμονται απο μια λεπτη κλωστη... μπαινει ο εγωισμος στη μεση και καθε γεφυρα επικοινωνιας χανεται.. ενταξει αν ηρθατε δυσκολα μια φορα και δεν μπορεσε να στειλει αυτο δεν ειναι κακο.. απλα απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει η σωστη επικοινωνια.. ποσο κριμα ειναι αυτο για τα παιδια.. γιατι εμμεσα επηρεαζεται και η μικρη σου εκτος απο το αγορακι... αυτη η γυναικα δεν προσεγγιζεται με τιποτα? να την πιασει δηλαδη ο αντρας σου και να κανουν μια συζητηση για το καλο ολων?

συμφωνω και με την Αθηνα..το σιγουρο ειναι οτι το παιδι μεγαλωνοντας θα καταλαβει τα παντα και απο κεινο θα κριθουν οι γονεις του...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
mama katerina έγραψε:καλησπερα... θα ηθελα να πω την αποψη μου πανω στο θεμα.. σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το να κανει η εν λογο κυρια πολεμο και να βαζει το παιδι στη μεση..κατι τετοια κανουνε κ μετα την πληρωνει η ψυχουλα του παιδιου... αυτο το καταδικαζω.. ομως επειδη ειμαι κι εγω παιδι χωρισμενων γονιων θα ηθελα να πω την γνωμη μου βασει της εμπειριας που εχω.. εμενα χωρισανε οι γονεις μου και τοτε εγω με τη μαμα μου και τον αδερφο μου φυγαμε 600χλμ μακρια.. ο πατερας μου παντρευτηκε και εκανε 1 παιδι ακομη... ΠΟΤΕ δεν μας βοηθησε πουθενα ..δεν ρωτησε τι τρωμε πως ζουμε αν εχουμε να ντυθουμε σχολειο φροντιστηρια κτλ.. φυσικα δεν ηταν και πολυ καλα οικονομικα και δεν μπορουσε να κανει και πολλα..αλλα λεω εγω τωρα αν ηταν με τη μαμα μου μαζι δεν θα κανε τα παντα να φερει στο σπιτι χρηματα? οπως εκανε αργοτερα και με την αλλη οικογενεια? γιατι εμας να μη μας βοηθησει ποτε? φυτρωσαμε? αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν κανεις παιδια οφειλεις να τα μεγαλωσεις..να τα βοηθησεις ..να κοψεις απο σενα γιαυτα..και αν δεν εχεις δεν κανεις αλλη οικογενεια...! ζητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα ηθελα να πω αυτο που νιωθω σαν παιδι που δεν ειχε ποτε τη στηριξη του πατερα...δεν ητανε αδικο αυτο? ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε μια λυση..


Έχεις δίκιο σε αυτά που λες, και ο άντρας μου έχει στερησει και από εμας για να στείλει και πολύ καλά κάνει, και εγώ πρώτη πάντα του λέω στείλε λεφτα ποτέ δεν του είπα μη στείλεις, απλά το διάστημα αυτό του 1.5 μήνα που πέρασε ήταν πολύ δύσκολο και για εμάς, για αυτό και δεν είχε την δυνατότητα..κατα τάλλα ούτε μήνας δεν πέρασε που να μην έχει δώσει χρήματα, άλλωστε υποχρέωση του είναι και θα είναι επ αόριστον, όμως δεν είναι σωστό σε καμία περίπτωση να κάνεις δικαστήριο για τόσο μικρό διάστημα. Τα λεφτά που θα περίσσευαν τώρα για να του στείλει του παιδιού, θα πάνε σε παράβολα για το δικαστήριο που θέλει 280 ευρώ! Και εκτός αυτού έχει πει πολλά ψέμματα η δικογραφία της, του τύπου ότι ο πρώην της ζει με την μάνα του ακόμα και ότι δουλεύει εκεί (στη Ρόδο)? δεν έχει αναφέρει καν ότι έχει και άλλο παιδί!! Δλδ αυτά θα αποδειχθούν περίτρανα για το που ζει κλπ...με τι θράσος θα πάει να ορκιστει στο ευαγγέλιο να πει αυτά τα πράγματα αφού θα διαψευστεί άμεσα? Shocked

Αυτό που με πειράζει εμένα είναι ότι μπαίνει στην μέση ενα παιδάκι το οποίο δεν φταιει σε τίποτα, και πληγώνεται άδικα πιστεύοντας ότι του πατέρα του του την βάρεσε και έφυγε μια μέρα! ενώ εκείνη τον είχε διώξει ουσιαστικά! Μέχρι που είπε αυτή, ότι εκείνος τους παράτησε...αχ αχ να δω τι θα γίνει με αυτη την ιστορία είμαι να σκάσω από εχθές... Crying or Very sad

αυτες οι καταστασεις ειναι δυσκολες και κρεμονται απο μια λεπτη κλωστη... μπαινει ο εγωισμος στη μεση και καθε γεφυρα επικοινωνιας χανεται.. ενταξει αν ηρθατε δυσκολα μια φορα και δεν μπορεσε να στειλει αυτο δεν ειναι κακο.. απλα απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει η σωστη επικοινωνια.. ποσο κριμα ειναι αυτο για τα παιδια.. γιατι εμμεσα επηρεαζεται και η μικρη σου εκτος απο το αγορακι... αυτη η γυναικα δεν προσεγγιζεται με τιποτα? να την πιασει δηλαδη ο αντρας σου και να κανουν μια συζητηση για το καλο ολων?

συμφωνω και με την Αθηνα..το σιγουρο ειναι οτι το παιδι μεγαλωνοντας θα καταλαβει τα παντα και απο κεινο θα κριθουν οι γονεις του...

Ακριβώς, δεν υπάρχει σωστή επικοινωνία μεταξύ τους, αλλά δεν φταίει ο άντρας μου για αυτό, αλλά εκείνη, καθώς έχω ακούσει συνομιλίες και είναι μια χαρά ήρεμος και λογικος, αλλά εκείνη μέσα στην ειρωνία μονίμως. τι να κάνω να την πάρω εγώ τηλ να της μιλήσω μήπως και συνετιστεί? αλλά δεν θέλω να μπλέξω κιόλας από την άλλη επειδή δεν με αφορά άμεσα το θέμα, είναι δικό τους πρόβλημα καθαρά..άσχετα αν επηρρεάζει και εμάς σαν οικογένεια του.

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να μιλήσω για το πρόβλημα μου, που βασικά συμβαίνει εδώ και καιρό, αλλά τώρα έφτασε ο κόμπος στο χτένι..Εγω όταν έκανα σχέση με τον άντρα μου ήξερα ότι ήταν χωρισμένος και είχε και ένα παιδάκι..αλλά τι να κάνω που ερωτεύτηκα!Στην αρχή δεν έδωσα σημασία καθώς δεν ήξερα αν θα πάμε σοβαρά ή όχι...Ο άντρας μου όταν ήρθε να μείνει μαζί μου εγώ ζούσα σε μια γκαρσονιέρα είχα την δουλειά μου και εκείνος ακόμα έπαιρνε ταμείο ανεργίας..Παρ'όλα αυτά έστελνε τουλάχιστον 200 ευρώ το μήνα για διατροφή από τα 430 που έπαιρνε και στην ουσία περνούσαμε με τα δικά μου...Ούτε στιγμή δεν με ενόχλησε αυτό να σας πω την αλήθεια επειδή δούλευα και ήξερα ότι έπρεπε να στέλνει στο παιδί του...Η εν λόγω κυρία ζει στην Ρόδο με το παιδί της..όπου η πεθερά μου την βοηθάει αρκετά, τους ψωνίζει για το σπίτι τρόφιμα, κρατάει το παιδί για να δουλεύει εκείνη κλπ...Αλλά τελικά είναι πολύ φίδι και αχάριστη η τύπισσα..Ο άντρας μου επειδή εγώ τώρα έχω μείνει άνεργη δεν τα βγάζουμε πέρα και έχουμε και ένα μικρό παιδί και εμείσ δυσκολευόμαστε και δεν μπόρεσε να στείλει τον τελευταίο 1,5 μήνα διατροφή, εδώ εμείς και με δανεικά την περάσαμε από τους γονείς μου..και τι έκανε η κυρία???!!! Του κάνει δικαστήριο αύριο..λες και έχει να της στείλει κανενα χρόνο χρήματα..Τον πήραν το πρωί από το Πρωτοδικείο Ρόδου ότι έχει δικαστήριο για αυτό..βέβαια θα πάει ο δικηγόρος του. του έστειλε με φαξ μια βεβαίωση οτι δουλεύει, το μισθωτήριο του σπιτιού που νοικιάζουμε καθώς και την ληξιαρχική πράξη γέννησης της κόρης μας...η γυναίκα είναι τρελή ζητάει 400 ευρώ τον μήνα διατροφή!!!και λέω εγώ τώρα παίρνει 950 μισθό ο σύζυγος πως θα δίνει τόσα??είναι δυνατόν??δεν πιστεύω βέβαια ότι θα την δικαιώσει σε αυτό το παράλογο το δικαστήριο αλλά λεω πόσο ΠΟΥ...Α μπορεί να είναι ????Σημειωτέον αυτή τον είχε χωρίσει και τον έδιωξε τότε από το σπίτι που έμεναν στην Θεσ/νικη και δεν είχε κανέναν δικό του εκεί..απλά του είπε να φύγει μια μέρα..Επίσης μετά που γύρισε Ρόδο η κυρία δεν τον άφηνε να πάρει το παιδί μια μέρα να το έχει, αλλά ήθελε να πηγαίνει εκεί που μένει να τον βλέπει!!! Μια φορά που την γνώρισα ούτε καν γύρισε να με κοιτάξει μια σνομπαρία ενα στυλάκι, λες και της είχα κάνει τίποτα...αφήστε που έχει κάνει πλύση εγκεφάλου στο παιδί και μιλάει πλέον πολύ ψυχρά στο τηλέφωνο στον πατέρα του..και δεν ήθελε να έρθει Αθήνα τα Χριστούγεννα που του είπε ο μπαμπάς του για να γνωρίσει και την αδερφούλα του...ποιος ξέρει τι λενε στο παιδί και έχει τέτοια άποψη για τον μπαμπα του ότι δε τον νοιάζεται..

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, του μαύρισε την ψυχή του άντρα μου σήμερα, αφού πήγε στην δουλειά και ούτε έφαγε μεσημεριανό ούτε τίποτα..πολυ στεναχωρέθηκα που τον είδα έτσι Sad Sad

Δεν ξέρω τι να κάνω δεν θέλω να ανακατευτώ αλλά είναι εντελώς παράλογα αυτά που κανει η γυναίκα αυτή...είναι τόσο πολύ κακόψυχη...Εγώ πιστεύω ότι τα κάνει όλα αυτά απο ζήλεια και μόνο και δεν αποκλείεται να το έχει μετανιώσει κίολας που τον χώρισε

Τι λες τωρα βρε κοριτσακι μου..τι ειναι αυτα που τραβατε ..καλα ειμαστε και εμεις οι γυναικες ωρες ωρες πολυ σκ...ες ρε παιδι μου..Σα δε ντρεπεται αυτη τον χωρισε και τωρα μαλλον τον βλεπει αυτυχισμενο μαζι σου που εχετε και την μπεμπουλα και ζηλευει τωρα η κυρια!! το παιδι ομως δε φταιει σε τιποτα να του βαζει λογια για τον μπαμπα του ..καλα δεν εχει γνωρισει ακομη την μικρη?? Ημαρτον ..τι να πω καλα ξεμπερδεματα με την τρελεγκο ...φιλια πολλα

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κούκλα μου τώρα είδα τον καημό σου!!!
Καταρχάς σου εύχομαι εσένα και τον άντρα σου κουράγιο και υπομονή... αλλά επείδη μου αρέσουν και οι λύσεις ΑΚΟΥ!!!


1. Όταν βγήκε το διαζύγιο και ορίστηκε η διατροφή και η επιμέλεια, τι έλεγε για τον πατέρα??? Οριζόταν χρονικό διάστημα επαφής???

2. Που ήταν παντρεμένοι???

3. Ποιος έφυγε πρώτος???

4. Δουλεύει η κυρία??? (αν όχι γιατί???)

5.Το διαζύγιο ήταν συνεννετικό ή σε κάποιου εις βάρος(μου είπες τον έδιωξε)


Δεν σου ζητάω να μου απαντήσεις, αλλά για να το ψάξεις!!! Δεν μπορεί να φεύγει έτσι με το παιδί ενώ το διαζύγιο βγήκε εις βάρος της (αλλά και γενικά), αν ο άντρας σου δεν του επιτρέπουν τα οικονομικά του να κατεβαίνει, θα πρέπει να του κάνει τα έξοδα να ανεβαίνει αυτό... το δικαστήριο δεν λαμβάνει υπ'οψιν την άποψη του ανηλίκου, όσο για την μητέρα του, για να το αρνηθεί θα πρέπει να έχει επιχειρήματα... Αν τραβήξει η ιστόρια θα πρέπει ίσως να πας να καταθέσεις και εσύ, για να μην νομίζει ο δικαστής οτι είσαι καμιά μέγαιρα (μπορεί να το πάει αυτή προς εκεί) που δεν θέλεις το άλλο παιδί...

Τέλος ας συμβουλευτεί ο άντρας σου έναν παιδοψυχολόγο για το πως πρέπει να προσεγγίσει ξανά τον μικρό, υπάρχουν ειδικοί χειρισμοί και ευτυχώς είναι ακόμα μικρός (πριν φτάσει στην εφηβεία) και προς θεού μην σταματήσει ΠΟΤΕ να προσπαθεί να τον δει...

Αν δεν βγαίνετε οικονομικά ο δικαστής μπορεί να σταματήσει μέχρι και την διατροφή ή να απαιτήσει αν δεν δουλεύει αυτή να έρθει στην Αθήνα... (το έχω δει), το πορτοφόλι του άντρα σου για την τακτική επάφη με τον γιο του το μειώνει η απόσταση... που εκείνη έβαλε...

Σκεφτείτε λίγο όλα αυτά και αν θέλεις κι άλλη βοήθεια για την υπερασπιτική γραμμή εδώ είμαστε εμείς..!!! Wink Wink Wink

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεωργία02/07/10 έγραψε:κούκλα μου τώρα είδα τον καημό σου!!!
Καταρχάς σου εύχομαι εσένα και τον άντρα σου κουράγιο και υπομονή... αλλά επείδη μου αρέσουν και οι λύσεις ΑΚΟΥ!!!


1. Όταν βγήκε το διαζύγιο και ορίστηκε η διατροφή και η επιμέλεια, τι έλεγε για τον πατέρα??? Οριζόταν χρονικό διάστημα επαφής???

2. Που ήταν παντρεμένοι???

3. Ποιος έφυγε πρώτος???

4. Δουλεύει η κυρία??? (αν όχι γιατί???)

5.Το διαζύγιο ήταν συνεννετικό ή σε κάποιου εις βάρος(μου είπες τον έδιωξε)


Δεν σου ζητάω να μου απαντήσεις, αλλά για να το ψάξεις!!! Δεν μπορεί να φεύγει έτσι με το παιδί ενώ το διαζύγιο βγήκε εις βάρος της (αλλά και γενικά), αν ο άντρας σου δεν του επιτρέπουν τα οικονομικά του να κατεβαίνει, θα πρέπει να του κάνει τα έξοδα να ανεβαίνει αυτό... το δικαστήριο δεν λαμβάνει υπ'οψιν την άποψη του ανηλίκου, όσο για την μητέρα του, για να το αρνηθεί θα πρέπει να έχει επιχειρήματα... Αν τραβήξει η ιστόρια θα πρέπει ίσως να πας να καταθέσεις και εσύ, για να μην νομίζει ο δικαστής οτι είσαι καμιά μέγαιρα (μπορεί να το πάει αυτή προς εκεί) που δεν θέλεις το άλλο παιδί...

Τέλος ας συμβουλευτεί ο άντρας σου έναν παιδοψυχολόγο για το πως πρέπει να προσεγγίσει ξανά τον μικρό, υπάρχουν ειδικοί χειρισμοί και ευτυχώς είναι ακόμα μικρός (πριν φτάσει στην εφηβεία) και προς θεού μην σταματήσει ΠΟΤΕ να προσπαθεί να τον δει...

Αν δεν βγαίνετε οικονομικά ο δικαστής μπορεί να σταματήσει μέχρι και την διατροφή ή να απαιτήσει αν δεν δουλεύει αυτή να έρθει στην Αθήνα... (το έχω δει), το πορτοφόλι του άντρα σου για την τακτική επάφη με τον γιο του το μειώνει η απόσταση... που εκείνη έβαλε...

Σκεφτείτε λίγο όλα αυτά και αν θέλεις κι άλλη βοήθεια για την υπερασπιτική γραμμή εδώ είμαστε εμείς..!!! Wink Wink Wink

Γεια σου Γεωργία μου! Λοιπόν τα έχω ψάξει αρκετά αυτές τις ημέρες αυτά τα ζητήματα αλλά βασικά μέσω ιντερνετ και η αλήθεια είναι ότι δεν βγάζω και άκρη...Σίγουρα διάβασα όμως ότι και άνεργος να είναι ο πατέρας υποχρεούται να βρίσκει χρήματα για διατροφή...που είναι λογικό από τη μία...

Όσον αφορά τον αν έφυγε αυτή με το παιδί και πήγε Ρόδο όχι! Ζούσαν Θεσ/νικη οταν ήταν παντρεμένοι και αυτή τον έδιωξε. Αυτός επέστρεψε στην Ρόδο στην μητέρα του αρχικά και μετά γύρισε και αυτή εκεί...ΑΛΛΑ γνώρισε εμένα και ήρθε να μείνουμε μαζί Αθήνα, ούτως η αλλως εκεί περιστασιακά δούλευε,ενώ εδώ βρήκε κανονική δουλειά...

Όσον αφορά τα του διαζυγίου ήταν συναινετικό παράλληλα όμως του έστειλε ένα χαρτί για κλωνισμό στον γαμό και έλεγε τρελά ψέμματα μέσα και ανέφερε και το θέμα της διατροφής που ζητούσε αυτή αλλά και την αποκλειστική επιμέλεια...

Το διαζύγιο έχει βγει πάντως..

Τι να πω, δεν τα πολυκαταλαβαίνω τα δικηγορικα εγώ..Την Δευτέρα θα γίνει δικαστήριο τώρα πήρε ο δικηγορος του άντρα μου αναβολή μέχρι να πάρει πληροφορίες και να μαζέψει στοιχεία..Φαίνονται καλά τα πράγματα μιας και αυτά που λεει αυτή διαψεύδονται περίτρανα και θα γίνει ρόμπα στο δικαστήριο!

Με έχει φάει η στεναχώρια αυτες τις μέρες, δεν ξέρω γιατί με ενόχλησε τόσο πολύ το θέμα αυτό τώρα, ενώ είμαι ψύχραιμη γενικώς..ήταν το κερασάκι στην τούρτα μάλλον, είχαμε τα δικά μας τα ζόρια έχουμε και αυτήν από πάνω..ουφ Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 534787 Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 534787 Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 534787 Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 534787

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναβληθηκε το δικαστηριο τελικα ε?Και τωρα θα σε ρωταγα τι εγινε με την δικη.
Κουραγιο Ευα, μην καταλαβει κ η μικρη οτι ειστε καπως κ ταραχτει το παιδι.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι μου αρχικά μην μου στεναχωριέσαι, αν αυτά που λέει καταρίπτονται τότε ο δικαστής σίγουρα θα το λάβει υπ'όψιν.

Ξέρω μια περίπτωση πελάτη που επειδή αυτός έβγαζε πολύ λίγα και είχε κι άλλη οικογένεια και αυτή έβγαζε πολύ περισσότερα, το δικαστήριο του έκοψε την διατροφή.

Από την άλλη θα σου πω για την περίπτωση του άντρα μου, ο μπαμπάς του από τότε που χώρισε με την μάνα του (όταν ο άντρας μου ήταν 3) δεν έδωσε ποτέ φράγκο... σε κανένα από τα δύο παιδιά και η πεθερά μου ήταν τοτε άνεργη.
Δεν μπορούσε να δουλεψει γιατι ο μεγάλος αδερφός του άντρα μου γεννήθηκε με εγκφαλική τετραπληγία και δεν μπορούσε να περπατήσει μέχρι τα 7 του... ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!! Ο κύριος ήταν εργολάβος με πολλά λεφτά, αλλά αφού δεν μπορούσε να βλέπει τα παιδιά του (τα είχε δηλητηριάσει και η πεθερά μου) αποφάσισε να μην δίνει φράγκο.

Μέχρι σήμερα του κάνει δικαστήρια 27 χρόνια μετά και δεν ξέρω αν θα καταφέρει κάτι... Να φανταστείς ο άντρας μου άλλαξε το επίθετο του πριν παντρευτούμε και πήρα της μαμάς του για να μην πάρει ο μικρός μας το επίθετο του...

Ο άντρας μου έχει άλλα 3 αδέρφια από την μεριά του μπαμπά του που δεν γνώρισε ΠΟΤΕ!! Αν και με τον γιο από προηγούμενο γάμο του πατριού του έχουν καλές σχέσεις και ας μην είναι πραγματικά αδέρφια...!!! Ο γίος μου λένε ότι μοιάζει πολύ στο βιολογικό πατέρα του άντρα μου.. (δεν τον έχω δει ΠΟΤΕ),ούτε ο άντρας μου τον θυμάται (δεν υπάρχουν φωτογραφίες). Το παιδί μου έχει συγγενής που δεν θα γνωρίσει ΠΟΤΕ... και ο άντρας μου δεν έμαθε ΠΟΤΕ γιατί χώρισαν οι γονείς του... είναι ένας λόγος που ΠΑΝΤΑ θα "μισεί" την μαμά του γι αυτό....

Στα λέω όλα αυτά, για να σου πω ότι ο άντρας σου πάση θυσία πρέπει να κρατήσει επαφή με το παιδί του.... Να μην αφήσει την άλλη, να του δηλητηριάσει το παιδί, όσες πόρτες και να φάει από τον μικρό... να επιμένει... μια φορά την μέρα να μιλάνε στο τηλ... να τον ακούει... (αλλά ας ρωτήσει όπως σου είπα και ειδικό)... μεγαλώντας το παιδί θα τον θυμάται πάντα εκεί... και όταν του φύγει ο ΘΥΜΟΣ... που σίγουρα έχει... θα δεί ότι ο μπαμπάς του ότι και να πέρασε δεν τον εγκατέλειψε ποτέ... Ξέρω ότι για έναν πατέρα η απόριψη είναι πολύ δύσκολη να την χειρηστεί... αλλά (αν κρίνω από τον άντρα μου) ...

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ για το παιδί η απόριψη είναι πολύ πιο τραγική...
"Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ... ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΝ... ΤΩΡΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΒΑΡΟΣ..." όΛΑ τα παιδιά το ίδιο σκέφτονται συνειδητά στην αρχή... και μετά μπαίνει στο υποσυνείδητο και τους κυνηγάει μια ζωή...

Να αγαπάς τον άντρα σου και να τον στηρίξεις σε αυτή του την προσπάθεια, συμφωνώ με την Βιβή στο οικονομικό με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα βρείτε... αλλά να προσέξετε την ψυχή αυτού του παιδιού και του δικού σου.... Εσύ είσαι η τυχερή που το παιδάκι σου έχει τον μπαμπά του κάθε μέρα...

Παλέψτε το... Καλή ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ax koritsaki mou poso se katalabenw....
DYSTHXOS einai POLLES OI SK...S Twisted Evil alla einai SKORPIES... No

emeis exoume mia sthn germania...an thes dwse to thlefwno tis dikia sou na thn parei h dikia mas na kanoun parea... Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 654655 Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 911307

den tha kathisw na sou analhsw thn dikia mas istoria giati einai POLY MEGALH kai afora nomous pou isxyoun sthn germania kai den exoun kamia sxesh me thn ellada... tha sou pw mono oti DYSTHXOS o antras mou den htan dynaton na parei thn epimelia tou PAIDIOU TOU alla EYTHXOS thn exase EKSOLOKLHROU kai h mana tis se shmeio pou den ths epitrepete edw kai 1,5 xrono na exei KAMIA epafh me to paidi kai h mikrh (11 xronwn) na zh ta teleytaia 4 xronia TRISEYTHXISMENH EYTHXOS se mia germanikh anadoxh oikogeneia pou thn YPERAGAPOUN kai thn STHRIZOUN se OLA....

na sou pw thn alhtheia (me bash ayta pou zw egw kai tis "shmperifores" tis mikrhs pou "prospathw" na analhsw kathe fora pou briskomaste) pisteyw pws TO KAKO pou kanoume emeis oi megalh kai ta TRAYMATA pou afhnoume se aytes tis athoes psyxoules pou prospathoun na mathoun ton "kosmo mas" mesa apo tous egwismous mas kai tis zwwdes symperifores mas den mporei na to perigrapsh me logia oute o kalhteros psyxologos oute mporei na tis "apobalh" me tis polyores psyxanalhshs... tha einai GIA PANTA EKEI kai anapasa stigmh tha bgenoun kai tha "trwne" ligo ligo thn psyxoula tous.... to mono pou mporoume na kanoume emeis einai dipla apo "ta kaka" na "dhmiourghsoume" kai kati "kalo" wste na "apalynh" ligo ton pono kai thn anasfaleia...

ayto pou thelw na sou pw einai oti se OLH ayth thn istoria h monh pou prepei na einai braxos eisai esy.. ESY prepei na dineis koyragio ston antra sou (afou vlepw oti to theleis ki olas) sthn opoia antiksoothta kai sto opio empodio brei anamesa sto paidi kai ayton na proxwraei kai na mhn stamathsh POTE na diaikdhki me ton opiodhpote tropo na blepei h na milaei me to paidi.. na mhn ton afhshs POTE na ta parathsh kai na xash thn opia epikoinwnia me to paidi giati meta tha exei xash to paixnidi mias zwhs....
twra mporei na einai mikros kai na pinei eykola to dhlhthrio tis manas tou tha megalwsh omws tha mporei na skefth logika kai na ta analysh ola kai an mesa sth zwh tou mexri tote exei kai eikones apo ton patera tou estw kai 1 fora stous 2-3 mhnes tote tha kserash to dylhthrio kai tha pniksh tin mana tou...

etsi egeine me emas..

meta apo poly agwna poly anxos genikotera me tous nomous poles "apsyxologites"(gia emas) antidrashs kai symperifores tis mikrhs (akoma kai twra kapies fores) kai polla giati, o antras mou katafere na mporei na PIGENEI 1 fora to mhna nyrembergh aleretour (750=750=1500km) gia na thn DEI mono gia 3wres...

mono gia na tis deiksei...

oti mporei na einai makria alla gia aythn midenizonte oi apostashs..

mporei na exei kanei kainouria oikogeneia na exei eidh ena koritsaki kai na perimenei kai deytero ALLA gia ayton tha einai PANTA to koritsaki pou ton ekane prwth fora mpampa kai pou den mporese na xarh kai pou PANTA tha tou leipei...

GIATI EINAI O MPAMPAS TIS KAI EINAI H KORH TOU KAI AYTO DEN MPOREI NA TO ALAKSH "KAMIA MAS"...

tha mou peis ta katalabenei ola ayta twra???OXI...alla otan tha megalwsh tha katalabh AYTA kai alla POLLA...

kai egw ton sthrizw kai tha ton sthrizw gia panta oso anafora ayto to thema...kai ginome kai egw SK...A otan ton blepw na katebazh to kefali kai me OLOYS aytous pou lene "ela mwre....xameno paixnidi" giati se aytes tis periptwshs fenonte kai oi "filoi sou"....

kai den ta lew ayta gia na parw ta mpravo....
ta MPRAVO prepei na ta dwsoume se olous aytous tous paterades pou paleboun gia na blepoun ta paidia tous... mporei na lene "mana einai mono mia" alla yparxoun kai paterades pou kamia fora einai kalhterh apo tis manades....

giayto oses hste se tetoies "peripeteies" KRATATE GERA tha mporouse na eis(m)aste eseis/emeis sth thesh tou antra sas/mas....


(pali ksefyga... No sorry Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - Σελίδα 2 667478 )


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις