Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ανδρια!!! έγραψε:
ειμαι νευρικη και τον τελευταιο καιρο βριζω κιολας αρκετα εχω χασει καθε σεβασμο και χαθηκε κ η μαγεια μαζι..μακαρι να μπορουσα να σου πω κ ολα τα υπολοιπα αλλα δ θελω δημοσια να μιλαω τοσο ανοιχτα ηδη λεω πολλα νομιζω..

εγω νομιζω πως με την τελευταια παραγραφο τα λες ολα!! θεωρω οτι για να υπαρξει λυση πανω απολα πρεπει να υπαρχει επικοινωνια στο ζευγαρι και ΑΠΡΑΙΤΗΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!! αν χαθει αυτο νομιζω οτι σιγα σιγα χανονται ολα!! Δν θα σου πω φυσικα τι να κανεις! αυτο μονο εσυ το ξερεις, γιατι εσυ θα αντιμετωπισεις και ολες τις επιπτώσεις της επιλογης σου!

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tatijana έγραψε:Η μαγεια χανεται.Ηταν κανπου 6 μηνων ο γιος μου κ δεν με ενοιαζε που ειχε ρεπο ο αντρας μου,μετα εμφανιστηκε παλι ως δια μαγειας,ανυπομονουσα να τον χαρω στο ρεπο του,μετα το διαλυσαμε...Δε ξερω τι να σου πω,ισως να κανεις λιιιγη ακομη υπομονη?Εγω προσωπικα αυτην την λεξη την σιχαινομαι....

σε αυτο το σημειο ειμαι τωρα..σιχαινομαι την υπομονη..και περιμενω πως κ πως το ρεπο αλλα γιατι βαριεμαι να ειμαι ολη μερα μονη μου στο σπιτι ουτως η αλλως δ κανουμε κατι μαζι σπιτι..ο ενας εδω ο αλλος εκει..

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
boubou έγραψε:
ανδρια!!! έγραψε:
ειμαι νευρικη και τον τελευταιο καιρο βριζω κιολας αρκετα εχω χασει καθε σεβασμο και χαθηκε κ η μαγεια μαζι..μακαρι να μπορουσα να σου πω κ ολα τα υπολοιπα αλλα δ θελω δημοσια να μιλαω τοσο ανοιχτα ηδη λεω πολλα νομιζω..

εγω νομιζω πως με την τελευταια παραγραφο τα λες ολα!! θεωρω οτι για να υπαρξει λυση πανω απολα πρεπει να υπαρχει επικοινωνια στο ζευγαρι και ΑΠΡΑΙΤΗΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!! αν χαθει αυτο νομιζω οτι σιγα σιγα χανονται ολα!! Δν θα σου πω φυσικα τι να κανεις! αυτο μονο εσυ το ξερεις, γιατι εσυ θα αντιμετωπισεις και ολες τις επιπτώσεις της επιλογης σου!
ετσι πιστευω κ γω πως ειναι οταν ο σεβασμος χαθει και εχει χαθει μηνες τωρα..ξερω τι πρεπει να κανω αλλα ειναι μεχρι να το παρω αποφαση.......γιατι οπως λες εχει και επιπτωσεις...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε αυτο το σημειο φτασαμε κι εμεις,να βρισει ο ενας τον αλλον.Και ειπαμε να μεινουμε χωρια για λιγο,χωρις τηλ,χωρις μηνυματα χωρις τιποτα.Νομιζω οτι κατι τετοιο ισως θα επρεπε να κανετε κι εσεις.Κ εγω περασα απο το σταδιο ερχοταν και εκεινος παζλ κ εγω ιντερνετ.Και δε καναμε τιποτα.Και εμτα ηρθε το χαος.Και τωρα θα δουμε.

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="ανδρια!!!"]
boubou έγραψε:
ανδρια!!! έγραψε:
ειμαι νευρικη και τον τελευταιο καιρο βριζω κιολας αρκετα εχω χασει καθε σεβασμο και χαθηκε κ η μαγεια μαζι..μακαρι να μπορουσα να σου πω κ ολα τα υπολοιπα αλλα δ θελω δημοσια να μιλαω τοσο ανοιχτα ηδη λεω πολλα νομιζω..

εγω νομιζω πως με την τελευταια παραγραφο τα λες ολα!! θεωρω οτι για να υπαρξει λυση πανω απολα πρεπει να υπαρχει επικοινωνια στο ζευγαρι και ΑΠΡΑΙΤΗΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!! αν χαθει αυτο νομιζω οτι σιγα σιγα χανονται ολα!! Δν θα σου πω φυσικα τι να κανεις! αυτο μονο εσυ το ξερεις, γιατι εσυ θα αντιμετωπισεις και ολες τις επιπτώσεις της επιλογης σου!
ετσι πιστευω κ γω πως ειναι οταν ο σεβασμος χαθει και εχει χαθει μηνες τωρα..ξερω τι πρεπει να κανω αλλα ειναι μεχρι να το παρω αποφαση.......γιατι οπως λες εχει και επιπτωσεις...απο την αλλη ελπιζω ακομα...μαλλον αδικα τι να πω..δ ξερω..

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="tatijana"]Σε αυτο το σημειο φτασαμε κι εμεις,να βρισει ο ενας τον αλλον.Και ειπαμε να μεινουμε χωρια για λιγο,χωρις τηλ,χωρις μηνυματα χωρις τιποτα.Νομιζω οτι κατι τετοιο ισως θα επρεπε να κανετε κι εσεις.Κ εγω περασα απο το σταδιο ερχοταν και εκεινος παζλ κ εγω ιντερνετ.Και δε καναμε τιποτα.Και εμτα ηρθε το χαος.Και τωρα θα δουμε.

ετσι ακριβως..ποσο σε καταλαβαινω...ποσο καιρο τωρα ειστε χωρια ετσι??και τι βλεπεις??καλυτερα χειροτερα??σου λειπει??

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ανδρια!!!"]
tatijana έγραψε:Σε αυτο το σημειο φτασαμε κι εμεις,να βρισει ο ενας τον αλλον.Και ειπαμε να μεινουμε χωρια για λιγο,χωρις τηλ,χωρις μηνυματα χωρις τιποτα.Νομιζω οτι κατι τετοιο ισως θα επρεπε να κανετε κι εσεις.Κ εγω περασα απο το σταδιο ερχοταν και εκεινος παζλ κ εγω ιντερνετ.Και δε καναμε τιποτα.Και εμτα ηρθε το χαος.Και τωρα θα δουμε.

ετσι ακριβως..ποσο σε καταλαβαινω...ποσο καιρο τωρα ειστε χωρια ετσι??και τι βλεπεις??καλυτερα χειροτερα??σου λειπει??

Κοιτα εμεις χωρισαμε πριν 2 μηνες περιπου,εγω μετακομισα σε αλλο σπιτι.Βεβαια δεν ειμαστε παντρεμενοι οποτε δε μπορεσε να μου προσαψει οτι ηταν συζυγικη εγκαταληψη.Βεβαια δεν χωρισαμε,γιατι ερχοταν και κοιμοταν σε μενα ειχαμε καθημερινη επαφη κ λογο του μωρου.Αλλα ειχαμε το αγκαθι,την μανα του.Κι ετσι φτασαμε στο σημειο να αρπαχτουμε αγρια -στα λογια- και να βρισουμε ο ενας τον αλλον [αντε γαμησου κ τετοια]
Οποτε το βραδυ εκεινης της μερας [την τριτη εγινε που μας περασε] του εστειλα μηνυμα κ του ειπα οτι δεν μου αρεσε ολο αυτο κ καλο θα ηταν να μεινουμε χωρια για καμια βδομαδα κ να δουμε τι θα γινει.Για την ωρα εμενα μου λειπει πολυ.Θα δειξει.
Απλα νομιζω οτι καλο θα σας εκανε η αποσταση.

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="tatijana"]
ανδρια!!! έγραψε:
tatijana έγραψε:Σε αυτο το σημειο φτασαμε κι εμεις,να βρισει ο ενας τον αλλον.Και ειπαμε να μεινουμε χωρια για λιγο,χωρις τηλ,χωρις μηνυματα χωρις τιποτα.Νομιζω οτι κατι τετοιο ισως θα επρεπε να κανετε κι εσεις.Κ εγω περασα απο το σταδιο ερχοταν και εκεινος παζλ κ εγω ιντερνετ.Και δε καναμε τιποτα.Και εμτα ηρθε το χαος.Και τωρα θα δουμε.

ετσι ακριβως..ποσο σε καταλαβαινω...ποσο καιρο τωρα ειστε χωρια ετσι??και τι βλεπεις??καλυτερα χειροτερα??σου λειπει??

Κοιτα εμεις χωρισαμε πριν 2 μηνες περιπου,εγω μετακομισα σε αλλο σπιτι.Βεβαια δεν ειμαστε παντρεμενοι οποτε δε μπορεσε να μου προσαψει οτι ηταν συζυγικη εγκαταληψη.Βεβαια δεν χωρισαμε,γιατι ερχοταν και κοιμοταν σε μενα ειχαμε καθημερινη επαφη κ λογο του μωρου.Αλλα ειχαμε το αγκαθι,την μανα του.Κι ετσι φτασαμε στο σημειο να αρπαχτουμε αγρια -στα λογια- και να βρισουμε ο ενας τον αλλον [αντε γαμησου κ τετοια]
Οποτε το βραδυ εκεινης της μερας [την τριτη εγινε που μας περασε] του εστειλα μηνυμα κ του ειπα οτι δεν μου αρεσε ολο αυτο κ καλο θα ηταν να μεινουμε χωρια για καμια βδομαδα κ να δουμε τι θα γινει.Για την ωρα εμενα μου λειπει πολυ.Θα δειξει.
Απλα νομιζω οτι καλο θα σας εκανε η αποσταση.
δ νομιζω πως παιζει ρολο το αν εισαι παντρεμενος η οχι μονο σε αυτο που λες για εγκαταλειψη κ τετοια κατα τα αλλα ολα ιδια..κ καλυτερα μη σου πω οσοι δ παντρευονται..παντα οι μαμαδες εννοειται..εμας μας χαλασε ολο το γαμο και στην εγκυμοσυνη εφτασα να καπνιζω 1 πακετο την μερα κ ντροπη μου που το λεω αλλα ειχαν φτασει τα νευρα μου πανω απο το κεφαλι μου..τελοσπαντων το λυσαμε ομως..οσο για το βρισιμο για μενα ειναι καθημερινο..εκεινος δ πολυβριζει θα πρεπει να τον φτασω σε σημειο ασχημο για να με βρισει κ παλι δυσκολα εγω ομως ασε....με το παραμικρο..το εχω σκεφτει κ γω το να μεινουμε χωρια για λιγο καιρο αλλα κ η αποσταση τι θα λυσει????αφου αν ξαναμεινουμε μαζι παλι τα ιδια προβληματα θα εχουμε αν δ λυθουν..εκτος κ αν ξανα θυμηθουμε τι μας ενωσε...μακαρι να κανει δουλεια η αποσταση κ για σας..παντρεμενοι η μη..κατι σας ενωσε κ σας ενωνει...κ αν υπαρχουν εστω κ λιγα συναισ8ηματα ισως υπαρχει κ ελπιδα αλλα χωρις την μανα του..αφου σου λειπει ηδη ειναι μια αρχη..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χεσε με εμενα,πιστευω οτι θα κατσετε να σκεφτειτε τι σας εχει χαλασει γιατι μη νομιζεις και οι αντρες ταρακουνιουνται οταν χανουν την βολεψια τους...Αν δει οτι χανει παιδι κ γυναικα θα σου πω πως τα λυνουν κ πως οχι.Εγω ριχνω το τελευταιο μου χαρτι.
Αν θες δεν εχεις να χασεις τιποτα,μεινετε χωρια για λιγο καιρο.Και οι δυο σας θα δειτε πιο ξεκαθαρα.
Κι εγω βριζω σαν βοθρατζης,ασε....

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ανδρια!!! έγραψε:κοριτσακια μου...μεσα σε ολες αυτες τις μερες που περασαν απο τοτε που εγραψα..διαβασα ολα οσα γραφατε...ειναι πολλα στην μεση...οχι καυγαδακια απλα..πραγαμτα ομως που δεν μπορω να αναλυσω οπως καταλαιβαινετε δημοσια..εχουμε χαθει γενικα κ σε ολα..και οντως εχω φτασει σε σημειο να πω πως εχω κανει λαθος επιλογη και οτι ισως βιαστηκα..οχι για το μωρο μου εννοειται ειναι το μονο που δ θα μετανιωσω ποτε στη ζωη μου..αλλα για τον ανθρωπο που επελεξα...και ναι οντως οταν και οι δυο δ αναγνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα τελικα ισως να μην υπαρχει αλλα εμεις ξερουμε κ οι δυο πως υπαρχει απλα εκεινος δ το δειχνει και δ δινει την αναλογη σημασια κ εγω το αντιθετο..ειναι εδω και ενα χρονο αυτη η κατασταση κ ολο μιλαμε...και πριν 2 εβδομαδες μιλησαμε για ολα..κ ολα ενταξει αλλα διαφορα παλι δ βλεπω παλι τα ιδια παλι τιποτα παλι κενο!!!δ σκεφτομαι με το παραμικρο..α ωραια 'χωριζω' απλα πιστευω πως μενεις με καποιον οταν και οσο σου βγαζει τον καλο σου εαυτο συνη8ως και οχι οταν σου βγαζει μονο τον κακο..και ποσο μαλλον οταν αυτο εχει αντικτυπο και στο παιδι..ναι ειναι τα οικονομικα προβληματα ναι δ δουλευω κ μου την δινει γιατι δ ειχα μαθει ετσι αλλα δ βρισκω τιποτα ναι δουλευει κ ειναι φορτισμενος αλλα καποια πραγματα μεταξυ ζευγαριου δ τα δικαιολογω..εφτασα σε σημειο απλα να του πω πως τον νιωθω σαν φιλο μου και μονο και οτι αγαπες κ λουλουδια δ υπαρχουν..δ ξερω τι να κανω..νομιζς πως καθυστερω μονο κ μονο για να πεισω τον εαυτο μου πως ο γαμος μου ισως σωθει γιατι εχουμε περασει κ πολυ καλα μαζι..αλλα μλλον μονο ξεγελω τον εαυτο μου..προσπαθω μια τελευταια φορα κ αυτος ισως μετα δ ξερω τι αλλο να κανω... δυστυχως..ειστε μερικες κ μεγαλυτερες και ισως καποια παραπανω συμβουλη να εχετε να μου δωσετε διοτι εγω στερεψα ποια........ Sad

ανδρια!!! έγραψε:
ισως κ να εχεις δικιο..ισως οντως μεσα μου ηδη να εχω χωρισει..μη φανταστεις πως βλεπει τραγικο προβλημα..βλεπει οσα του λεω εγω να δει..γενικα δ συζηταει ειναι σαν να μην τον ενοχλει τιποτα σαν να εχω εγω το προβλημα μονο..αλλα οταν του ξεκινησω συζητηση μου λεει πως ναι οντως το βλεπω οτι χανομαστε κ οτι φταιω σε αυτο κ σε εκεινο εγω ..φταιω δ λεω εννοειται απλα ειμαι κ ανθρωπος ο οποιος θελει κ κατι παραπανω απο τον αλλον μια κινηση...ειμαι νευρικη και τον τελευταιο καιρο βριζω κιολας αρκετα εχω χασει καθε σεβασμο και χαθηκε κ η μαγεια μαζι..μακαρι να μπορουσα να σου πω κ ολα τα υπολοιπα αλλα δ θελω δημοσια να μιλαω τοσο ανοιχτα ηδη λεω πολλα νομιζω..

Νομίζω ότι κάλλιστα θα μπορούσα να τα έχω γράψει κι εγώ όλα αυτά... Δε χρειάζεται να γίνει κάτι μεγάλο, πολλές φορές αυτά τα μικρά όσο και να τα συζητάς, δεν τα δίνει ο άλλος σημασία με αποτέλεσμα να μαζεύεις, να μαζεύεις και στο τέλος να κανεις μπαμ.

Αμα ρωτήσεις εμένα, είμαι σε φάση "χωρίζω" μια φορά το δίμηνο στάνταρ. Στον τελευταίο μας σοβαρό καυγά συνειδητοποίησα ότι έπαψα πια να είμαι ερωτευμένη με τον άντρα μου και πιο πολύ μου δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα παρά με κάνει καλά. Μου λένε τα κορίτσια ότι ενδεχομένως φταίει και η εγκυμοσύνη, κι όταν είμαστε καλά είμαστε μια χαρά με αγάπες και γλυκόλογα και από όλα. Άλλα όταν μαλώνουμε όχι απλά δε θέλω να τα βρούμε, θέλω να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται. Τώρα πάρε και κατάλαβε.

Συμπάσχω μαζί σου κι ελπίζω αυτό που περνάς να είναι μεταβατικό στάδιο , όπως ελπίζω και για τη δική μου περίπτωση. Σίγουρα όμως δεν είσαι η μόνη που αισθάνεται έτσι.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:
ανδρια!!! έγραψε:κοριτσακια μου...μεσα σε ολες αυτες τις μερες που περασαν απο τοτε που εγραψα..διαβασα ολα οσα γραφατε...ειναι πολλα στην μεση...οχι καυγαδακια απλα..πραγαμτα ομως που δεν μπορω να αναλυσω οπως καταλαιβαινετε δημοσια..εχουμε χαθει γενικα κ σε ολα..και οντως εχω φτασει σε σημειο να πω πως εχω κανει λαθος επιλογη και οτι ισως βιαστηκα..οχι για το μωρο μου εννοειται ειναι το μονο που δ θα μετανιωσω ποτε στη ζωη μου..αλλα για τον ανθρωπο που επελεξα...και ναι οντως οταν και οι δυο δ αναγνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα τελικα ισως να μην υπαρχει αλλα εμεις ξερουμε κ οι δυο πως υπαρχει απλα εκεινος δ το δειχνει και δ δινει την αναλογη σημασια κ εγω το αντιθετο..ειναι εδω και ενα χρονο αυτη η κατασταση κ ολο μιλαμε...και πριν 2 εβδομαδες μιλησαμε για ολα..κ ολα ενταξει αλλα διαφορα παλι δ βλεπω παλι τα ιδια παλι τιποτα παλι κενο!!!δ σκεφτομαι με το παραμικρο..α ωραια 'χωριζω' απλα πιστευω πως μενεις με καποιον οταν και οσο σου βγαζει τον καλο σου εαυτο συνη8ως και οχι οταν σου βγαζει μονο τον κακο..και ποσο μαλλον οταν αυτο εχει αντικτυπο και στο παιδι..ναι ειναι τα οικονομικα προβληματα ναι δ δουλευω κ μου την δινει γιατι δ ειχα μαθει ετσι αλλα δ βρισκω τιποτα ναι δουλευει κ ειναι φορτισμενος αλλα καποια πραγματα μεταξυ ζευγαριου δ τα δικαιολογω..εφτασα σε σημειο απλα να του πω πως τον νιωθω σαν φιλο μου και μονο και οτι αγαπες κ λουλουδια δ υπαρχουν..δ ξερω τι να κανω..νομιζς πως καθυστερω μονο κ μονο για να πεισω τον εαυτο μου πως ο γαμος μου ισως σωθει γιατι εχουμε περασει κ πολυ καλα μαζι..αλλα μλλον μονο ξεγελω τον εαυτο μου..προσπαθω μια τελευταια φορα κ αυτος ισως μετα δ ξερω τι αλλο να κανω... δυστυχως..ειστε μερικες κ μεγαλυτερες και ισως καποια παραπανω συμβουλη να εχετε να μου δωσετε διοτι εγω στερεψα ποια........ Sad

ανδρια!!! έγραψε:
ισως κ να εχεις δικιο..ισως οντως μεσα μου ηδη να εχω χωρισει..μη φανταστεις πως βλεπει τραγικο προβλημα..βλεπει οσα του λεω εγω να δει..γενικα δ συζηταει ειναι σαν να μην τον ενοχλει τιποτα σαν να εχω εγω το προβλημα μονο..αλλα οταν του ξεκινησω συζητηση μου λεει πως ναι οντως το βλεπω οτι χανομαστε κ οτι φταιω σε αυτο κ σε εκεινο εγω ..φταιω δ λεω εννοειται απλα ειμαι κ ανθρωπος ο οποιος θελει κ κατι παραπανω απο τον αλλον μια κινηση...ειμαι νευρικη και τον τελευταιο καιρο βριζω κιολας αρκετα εχω χασει καθε σεβασμο και χαθηκε κ η μαγεια μαζι..μακαρι να μπορουσα να σου πω κ ολα τα υπολοιπα αλλα δ θελω δημοσια να μιλαω τοσο ανοιχτα ηδη λεω πολλα νομιζω..

Νομίζω ότι κάλλιστα θα μπορούσα να τα έχω γράψει κι εγώ όλα αυτά... Δε χρειάζεται να γίνει κάτι μεγάλο, πολλές φορές αυτά τα μικρά όσο και να τα συζητάς, δεν τα δίνει ο άλλος σημασία με αποτέλεσμα να μαζεύεις, να μαζεύεις και στο τέλος να κανεις μπαμ.

Αμα ρωτήσεις εμένα, είμαι σε φάση "χωρίζω" μια φορά το δίμηνο στάνταρ. Στον τελευταίο μας σοβαρό καυγά συνειδητοποίησα ότι έπαψα πια να είμαι ερωτευμένη με τον άντρα μου και πιο πολύ μου δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα παρά με κάνει καλά. Μου λένε τα κορίτσια ότι ενδεχομένως φταίει και η εγκυμοσύνη, κι όταν είμαστε καλά είμαστε μια χαρά με αγάπες και γλυκόλογα και από όλα. Άλλα όταν μαλώνουμε όχι απλά δε θέλω να τα βρούμε, θέλω να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται. Τώρα πάρε και κατάλαβε.

Συμπάσχω μαζί σου κι ελπίζω αυτό που περνάς να είναι μεταβατικό στάδιο , όπως ελπίζω και για τη δική μου περίπτωση. Σίγουρα όμως δεν είσαι η μόνη που αισθάνεται έτσι.

Σταααααααααανταρ!!!!

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λυπαμαι που το λεω κι εγω και συμφωνω μαζι σας κοριτσια ,αλλα ναι, η μαγεια καμια φορα χανεται και δυσκολα ,πολυ δυσκολα ξαναβρισκεται .
Καμια φορα ειναι πιο ευκολο να αρχισεις κατι απο την αρχη παρα να σωσεις κατι τελειωμενο.
Δεν ειμαι απολυτη,υπαρχουν ανθρωποι που τα εχουν καταφερει αλλα προυποθετει να το θελουν και οι δυο . Να εχουν καταλαβει και οι δυο την αξια της συμβιωσης ,της οικογενειας και του γαμου .
Οταν ενας απο τους δυο δεν το θελει τοτε μονο συμβιβασμος υπΑρχει ,η ακομα και χωρισμος .
Ειναι αδικο και πολυ στεναχωρο αλλα δυστυχως δεν ειναι ολα ροδινα στη ζωη .
Ευχομαι στην κοπελα πιο πανω να καταφερει να ξαναβρει τη μαγεια ,για να δωσει και σε μας τις πιο επιφυλακτικες, λιγο θαρρος.
Η ζωη παρ"ολα αυτα ειναι τελεια,αν ο συντροφος θελει να ακολουθησει εχε καλως .Αν δε θελει ομως?
Πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενες για τα παντα??
Ισως ναι .

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νανακι έγραψε:λυπαμαι που το λεω κι εγω και συμφωνω μαζι σας κοριτσια ,αλλα ναι, η μαγεια καμια φορα χανεται και δυσκολα ,πολυ δυσκολα ξαναβρισκεται .
Καμια φορα ειναι πιο ευκολο να αρχισεις κατι απο την αρχη παρα να σωσεις κατι τελειωμενο.
Δεν ειμαι απολυτη,υπαρχουν ανθρωποι που τα εχουν καταφερει αλλα προυποθετει να το θελουν και οι δυο . Να εχουν καταλαβει και οι δυο την αξια της συμβιωσης ,της οικογενειας και του γαμου .
Οταν ενας απο τους δυο δεν το θελει τοτε μονο συμβιβασμος υπΑρχει ,η ακομα και χωρισμος .
Ειναι αδικο και πολυ στεναχωρο αλλα δυστυχως δεν ειναι ολα ροδινα στη ζωη .
Ευχομαι στην κοπελα πιο πανω να καταφερει να ξαναβρει τη μαγεια ,για να δωσει και σε μας τις πιο επιφυλακτικες, λιγο θαρρος.
Η ζωη παρ"ολα αυτα ειναι τελεια,αν ο συντροφος θελει να ακολουθησει εχε καλως .Αν δε θελει ομως?
Πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενες για τα παντα??
Ισως ναι .

Προφανως ανι θα πω εγω...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο την αρχή μιας σχέσης συνήθως κάτι φαίνεται...
Εκτός από τους έρωτες , αγάπες και λουλούδια...είχατε κατι άλλο κοινο ...να σας ενώνει???

γιατι συνήθως όταν ειναι μόνο αυτα ..είναι απλά έρωτας...και ο έρωτας περνάει...

χρει'αζεται κατι παραπάνω απο ερωτα και σεξ για να εξεληχθει μια σχεση σε αγαπη..

η μαγεια ΠΑΝΤΑ χανεται...εννοω με την έννοια που ειναι οταν εισαι μόνος χωρίς παιδια και υποχρεωσεις...

μετα βρήσκεις άλλες μαγειες...αγαπας και σεβεσαι τον άλλο σαν πατερα...σαν ανθρωπο ...κλπ...

Παντως όντως πιστευω πως οι γυναικες χωριζουν πρωτα στο μυαλο τους!!
Ισως αν το αφήναμε στους αντρες να μην υπηρχαν τοσοι χωρισμοι ..γιατι ειναι το κλασικο που λεμε...πιστεύουν πως αν αγνοησουν ενα προβλημα ..αυτο εξαφανίζεται..

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βλεπω τελικα πως δ ειμαι η μονη..λοιπον..φταιει και η εγκυμοσυνη οπως λεει και μιαμ κοπελιτσα παραπανω αλλα εγω απο την εγκυμοσυνη κ μετα χωρισα στο μυαλο μου κ απο τοτε απλα το παλευω...καποτε μας ενωναν ο ερωτας πανω απο ολα το οτι περνουσαμε καλα κ κακα μαζι και ετσι απλα συνεχισαμε..τα προβληματα δ ηρθαν με το γαμο ουτε με το παιδι..ηρθαν ετσι απλα..διοτι εγω τα ξεκινησα..δ ειμαι ερωτευμενη νιωθω κενη αχρηστη και οτι χαραμιζω την ζωη μου..ναι δ το νιωθω καθε μερα μια φορα στο μηνα ομως συνεχως εκει καταληγω..διοτι ενδιαμεσα μπορει να υπαρξουν καλες στιγμες..ομως η ουσια ειναι μια...προτιμω να ΖΩ παρα να νομιζω οτι ζω τελικα οσο κ αν αυτο με ποναει και με κραταει πισω...ισως προτεινω να μεινουμε χωριστα για λιγο κ βλεπουμε...παντως κακο πραγμα η σθνηθεια κ οσο πιο γρηγορα καταλαβεις πως 'σαπιζεις' σε μια σχεση τοσο καλυτερα..

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella01 έγραψε:

Νομίζω ότι κάλλιστα θα μπορούσα να τα έχω γράψει κι εγώ όλα αυτά... Δε χρειάζεται να γίνει κάτι μεγάλο, πολλές φορές αυτά τα μικρά όσο και να τα συζητάς, δεν τα δίνει ο άλλος σημασία με αποτέλεσμα να μαζεύεις, να μαζεύεις και στο τέλος να κανεις μπαμ.

Αμα ρωτήσεις εμένα, είμαι σε φάση "χωρίζω" μια φορά το δίμηνο στάνταρ. Στον τελευταίο μας σοβαρό καυγά συνειδητοποίησα ότι έπαψα πια να είμαι ερωτευμένη με τον άντρα μου και πιο πολύ μου δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα παρά με κάνει καλά. Μου λένε τα κορίτσια ότι ενδεχομένως φταίει και η εγκυμοσύνη, κι όταν είμαστε καλά είμαστε μια χαρά με αγάπες και γλυκόλογα και από όλα. Άλλα όταν μαλώνουμε όχι απλά δε θέλω να τα βρούμε, θέλω να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται. Τώρα πάρε και κατάλαβε.

Ενταξει, σαν να μιλαω εγω... Τελικα ΟΛΕΣ περναμε αυτη τη φαση...Ενιωθα καλυτερα οταν πηγαινε για ποδηλατο και ελειπε με τις ωρες παρα οταν ειμασταν μαζι -και χωρις να ειμαστε τσακωμενοι. Αυτο που ειχα πει στον δικο μου μεσα στο νοσοκομειο και νομιζω οτι τον εκανε να σκεφτει ηταν οτι δεν με κανει χαρουμενη και ευτυχισμενη πια... Του ειπα δεν ξερω τι φταιει, αλλα παλια μπορουσες να το κανεις με μια ματια σου και μονο. Τωρα, καραβι να μου χαρισεις, δεν με αφορα. Ψαξε και βρες το γιατι το εχασες και μαζι μ'αυτο χανεις και μενα... Σε εμας, ηταν και η κατασταση τετοια, που δουλεψε το θεμα. Παντως οι σχεσεις εχουν γινει τοσο περιπλοκες, θελει μαχη καθε στιγμη...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι εμεις στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι οτι δεν υπαρχει η αγαπη η οπως αυτο λεγεται,γιατι αγαπιομαστε ναι καποια πραγματα τα συνηθισαμε αλλα εμας ηταν αλλοι οι λογοι που φτασαμε στα βρισιδια και στο ενα βημα πριν τον χωρισμο,γιατι μπορει να μενουμε ξεχωριστα αλλα ακομη τιποτα δεν τελειωσε.Αλλα παλι μπορει και να τελειωσε.
Το θεμα ειναι οτι συνηθως ενα μωρο φερνει στην επιφανεια πραγματα που πριν δεν τα βλεπαμε η απλα τα προσπαρναγαμε.Σε μενα αυτο συνεβει.
Μεινετε για λιγο χωρια και βλεπεις και κανεις.Η μαζι η χωρια γιατι εχεις κ ενα κοριτσακι που ειναι κριμα να βλεπει φασαριες μεσα στο σπιτι σας.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν έγραψε:
markella01 έγραψε:

Νομίζω ότι κάλλιστα θα μπορούσα να τα έχω γράψει κι εγώ όλα αυτά... Δε χρειάζεται να γίνει κάτι μεγάλο, πολλές φορές αυτά τα μικρά όσο και να τα συζητάς, δεν τα δίνει ο άλλος σημασία με αποτέλεσμα να μαζεύεις, να μαζεύεις και στο τέλος να κανεις μπαμ.

Αμα ρωτήσεις εμένα, είμαι σε φάση "χωρίζω" μια φορά το δίμηνο στάνταρ. Στον τελευταίο μας σοβαρό καυγά συνειδητοποίησα ότι έπαψα πια να είμαι ερωτευμένη με τον άντρα μου και πιο πολύ μου δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα παρά με κάνει καλά. Μου λένε τα κορίτσια ότι ενδεχομένως φταίει και η εγκυμοσύνη, κι όταν είμαστε καλά είμαστε μια χαρά με αγάπες και γλυκόλογα και από όλα. Άλλα όταν μαλώνουμε όχι απλά δε θέλω να τα βρούμε, θέλω να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται. Τώρα πάρε και κατάλαβε.

Ενταξει, σαν να μιλαω εγω... Τελικα ΟΛΕΣ περναμε αυτη τη φαση...Ενιωθα καλυτερα οταν πηγαινε για ποδηλατο και ελειπε με τις ωρες παρα οταν ειμασταν μαζι -και χωρις να ειμαστε τσακωμενοι. Αυτο που ειχα πει στον δικο μου μεσα στο νοσοκομειο και νομιζω οτι τον εκανε να σκεφτει ηταν οτι δεν με κανει χαρουμενη και ευτυχισμενη πια... Του ειπα δεν ξερω τι φταιει, αλλα παλια μπορουσες να το κανεις με μια ματια σου και μονο. Τωρα, καραβι να μου χαρισεις, δεν με αφορα. Ψαξε και βρες το γιατι το εχασες και μαζι μ'αυτο χανεις και μενα... Σε εμας, ηταν και η κατασταση τετοια, που δουλεψε το θεμα. Παντως οι σχεσεις εχουν γινει τοσο περιπλοκες, θελει μαχη καθε στιγμη...

Εμενα παντως απεδειξε οτι το προβλημα υγειας μου που απο την στιγμη που δεν φαινεται και δεν μου χαλαει την ποιοτητα ζωης -ευτυχως- ειναι σα να μην το εχω οποτε δεν τον αφορα..Ενω νοιαζεται δειχνει να νοιαζεται περισσοτερο για την αλλη που δεν εχει κ τιποτα ετσι?Τι να πω,δε θελω να χρησιμοποιω την ασθενεια μου,αλλα σεβασου ρε ανθρωπε οτι δεν ειμαι υγειης σαν εσενα..

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δυστυχως ετσι εναι τα πραγματα και περισσοτερο το παιδι σκεφτομαι κ γω για αυτην τα κανω κ θα τα κανω ολα...

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Οχι εμεις στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι οτι δεν υπαρχει η αγαπη η οπως αυτο λεγεται,γιατι αγαπιομαστε ναι καποια πραγματα τα συνηθισαμε αλλα εμας ηταν αλλοι οι λογοι που φτασαμε στα βρισιδια και στο ενα βημα πριν τον χωρισμο,γιατι μπορει να μενουμε ξεχωριστα αλλα ακομη τιποτα δεν τελειωσε.Αλλα παλι μπορει και να τελειωσε.
Το θεμα ειναι οτι συνηθως ενα μωρο φερνει στην επιφανεια πραγματα που πριν δεν τα βλεπαμε η απλα τα προσπαρναγαμε.Σε μενα αυτο συνεβει.
Μεινετε για λιγο χωρια και βλεπεις και κανεις.Η μαζι η χωρια γιατι εχεις κ ενα κοριτσακι που ειναι κριμα να βλεπει φασαριες μεσα στο σπιτι σας.

Στα πιο πολλα ζευγαρια συμβαινει αυτο. Γιατι δεν συνειδητοποιουν ολοι αμεσως οτι με το μωρο λιγοστευουν τα ΕΓΩ και ερχονται τα ΕΜΕΙΣ. Και οχι τα παλια εμεις, τα νεα εμεις, της καινουργιας πια οικογενειας... (Τατιανα αυτο ειναι για σας, που εχει μπερδεψει τις δυο του οικογενειες...)

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν έγραψε:
tatijana έγραψε:Οχι εμεις στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι οτι δεν υπαρχει η αγαπη η οπως αυτο λεγεται,γιατι αγαπιομαστε ναι καποια πραγματα τα συνηθισαμε αλλα εμας ηταν αλλοι οι λογοι που φτασαμε στα βρισιδια και στο ενα βημα πριν τον χωρισμο,γιατι μπορει να μενουμε ξεχωριστα αλλα ακομη τιποτα δεν τελειωσε.Αλλα παλι μπορει και να τελειωσε.
Το θεμα ειναι οτι συνηθως ενα μωρο φερνει στην επιφανεια πραγματα που πριν δεν τα βλεπαμε η απλα τα προσπαρναγαμε.Σε μενα αυτο συνεβει.
Μεινετε για λιγο χωρια και βλεπεις και κανεις.Η μαζι η χωρια γιατι εχεις κ ενα κοριτσακι που ειναι κριμα να βλεπει φασαριες μεσα στο σπιτι σας.

Στα πιο πολλα ζευγαρια συμβαινει αυτο. Γιατι δεν συνειδητοποιουν ολοι αμεσως οτι με το μωρο λιγοστευουν τα ΕΓΩ και ερχονται τα ΕΜΕΙΣ. Και οχι τα παλια εμεις, τα νεα εμεις, της καινουργιας πια οικογενειας... (Τατιανα αυτο ειναι για σας, που εχει μπερδεψει τις δυο του οικογενειες...)

Το καταλαβα κοριτσαρα μου... Wink

????????


Επισκέπτης
tatijana έγραψε:[Τι να πω,δε θελω να χρησιμοποιω την ασθενεια μου,αλλα σεβασου ρε ανθρωπε οτι δεν ειμαι υγειης σαν εσενα..



αυτο ειναι πολυ δυσκολο ματια μου..........γιατι ο αλλος που δεν εχει προβλημα, δεν καταλαβαινει τον αλλον που εχει- δεν ειδες εδω μεσα τι εγινε χτες και προχτες??? βλεπουν οτι εχεις προβλημα και θελουν να σε πατησουν να σκουληκι να βγαλεις την ψυχη απο το στομα σου......ετσι για να ευχαριστηθουν..........οποιος δεν εχει ζησει αρρωστιες στο περιβαλλον του δε μπορει να καταλαβει δυστυχως.........εδω εμενα με περιγελασανε επειδη μπορω και πληκτρολογω, ενω εχω αδυναμια να σηκωσω ενα ποτηρι νερο, ε ναι ρε φιλε, το ποτηρι νερο εχει βαρος, και οι μυς μου ειναι πληγωμενοι, η πληκτρολογηση εκτος του οτι δεν ειναι σηκωμα βαρους, ειναι και γυμναστικη και κανει καλο.........αλλα αντε να ανοιξεις τα μαυρα κλειστα κεφαλια αγαπη μου........

δε μιλαω για το νικολα σου, ειμαι σιγουρη και ξερω οτι σου σταθηκε λαμπαδα, αλλα για την "αλλη" και ολους αυτους που ποτιζουν με κακια τους γυρω τους, αλλα ξερεις κατι??? καποιος ειναι πολυ ψηλα και βλεεεεεεπει!!!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ανδρια!!! έγραψε:δυστυχως ετσι εναι τα πραγματα και περισσοτερο το παιδι σκεφτομαι κ γω για αυτην τα κανω κ θα τα κανω ολα...


ΧΩΡΙς ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ , ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙς...ΤΑ ΒΛΕΠΕΙς ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ...ΘΕΛΕΙς ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ..ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΟΠΩς ΣΤΙς ΤΑΙΝΕΙΕς...ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ..ΟΛΟΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ..ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΡΟΔΙΝΑ...
ΟΜΩς ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΩς ΕΧΕΙς ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ..ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙς (ΚΑΤΑ ΒΑΘΟς ΕΝΝΟΩ) ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙς..

ΠΑΝΤΩς ΟΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ..ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΤΗΧΥΣΜΕΝΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙς.
.

Νενεν έγραψε:
Γιατι δεν συνειδητοποιουν ολοι αμεσως οτι με το μωρο λιγοστευουν τα ΕΓΩ και ερχονται τα ΕΜΕΙΣ. Και οχι τα παλια εμεις, τα νεα εμεις, της καινουργιας πια οικογενειας... (.)

ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!..ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΥΤΟ ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...

arco iris έγραψε:[

βλεπουν οτι εχεις προβλημα και θελουν να σε πατησουν να σκουληκι να βγαλεις την ψυχη απο το στομα σου......ετσι για να ευχαριστηθουν...... αλλα ξερεις κατι??? καποιος ειναι πολυ ψηλα και βλεεεεεεπει!!!!!!!!!


ΕΚΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟς ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ..ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΄΄ΛΕΠΤΟ΄΄ ΟΠΩς ΑΡΡΩΣΤΙΕς ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟς ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟς ΑΠΕΝΑΤΙ ΣΟΥ ...Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..!

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δ περιμενω ειλικρινα αγαπες και ερωτες οπως στισ ταινιες απλα θελω ζωντανια..οτι εκανα πριν μπορω να το κανω και τωρα με την μικρη δ με εμποδιζει τιποτα..απλα ο αντρας μου ειναι αυτος που ξεχασε πως ειναι να περνας καλα να κανεις πραγματα για τον αλλον και να ζεις απλα..αλλα ευτυχισμενα..συμβιβαζομαι με πολλα αλλα να βλεπω ανταποκριση..δ θα διαλυσω το σπιτι μου ετσι απλα θα παλεψω οσο ακομα μπορω ισως δω αλλαγη..και πιστευω πως η ηλικια δ ειναι παντα κακος συμβουλος..η σχεση πρεπει να κρατιεται ζωντανη οσο πιο πολυ γινετε κ αν νιωθεις οτι πεθαινει να βρισκεις τροπους να την ζωντανευεις ξανα κ ξανα..ετσι εχεις μια ελπιδα..

50εχετε νιωσει οτι θελετε να χωρισετε??οτι εχετε απλα χασει ο ενας τον αλλον?? - Σελίδα 2 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Σαβ Μαρ 03, 2012 9:54 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι σχεσεις θελουν αμοιβαια προσπαθεια και αν καμια φορα ο ενας απο τους δυο "βαλτωσει" για χ λογους πρεπει ο αλλος να τον ξανασηκωσει χωρις εγωισμους και πεισματα και χωρις να σκεφτεται οτι "μονο εγω προσπαθω για αυτη την σχεση".οταν υπαρχει ουσιαστικη αγαπη<ακουγεται κοινοτυπο αλλα για μενα ετσι ειναι> ολα ξεπερνιουνται.φασεις ειναι περνανε..μην ξεχναμε οτι μεγαλωνουμε,αυτο σημαινει οτι υπαρχει εξελιξη και διαφορετικες απαιτησεις και αναγκες απο τοτε που πρωτογνωρισαμε το ταιρι μας.το θεμα να θελει να ακολουθει και ο αλλος την φυσιολογικη αυτη πορεια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις