Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χθες ειχα σταγονιτσες ροζ ειμαι στον 5ο μηνα πηγαμε γιατρο ειδαμε το μωρο ειναι καλα ειπαμε ισως ηταν απο τον πολυ εντονο βηχα που εχω ειδαμε ομως οτι ο πλακουντας ειναι μπροστα στο μωρο ειπε να προσεχω και θα το παρακολουθουμε καποια με αναλογη εμπειρια;

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα, εγω ειμαι στον τριτο μηνα και μια φορα τη βδομαδα εχω αρκετο αιμα που κραταει λιγες ωρες. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω ειναι γιατι ο πλακουντας δεν εχει παει ακομα στη θεση του και μολις λιγο μετακινειται εχει αιματακι. μαλλον ειναι το ιδιο με αυτο που αναφερεις. το μονο που μου ειπε ειναι οτι θελει ξαπλα.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αρκετο? παναγια μου! εγο κατι σταγονουλες στο εσωρουχο και τρεμω δεν ξερω τελικα αν ηταν απο τον βηχα η αν ειναι η θεση του πλακουντα ξερω μονο αν μεινει εκει θα γινει καισαρικη δεν μου πε ξαπλα απαγορευσε την επαφη και να μην σηκωσω βαρος ειπε πως το μονο κακο ειναι να μην φυγει απο την μητρα γιατι ειναι εκει μπροστα για αυτο να προσεχουμε δεν ξερω ειμαι μες το αγχος

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ναι εγω εχω αρκετο, οχι αιμοραγια αλλα σαν να εχουμε περιοδο αρκετη αλλα ευτυχως κραταει λιγες ωρες, βεβαια με το που σταματαει παω κατευθειαν εδω στο κεντρο υγειας που εχουμε για να ακουσω το μωρο,δεν εχει υπερηχο μονο το ακουμε αλλα αυτο μου αρκει. εσυ δεν χρειαζεται να ανησυχεις ουτε πολυ εχειςπολυ ουτε καν κοκκινο. ασε εμενα τρεμει η ψυχη μου καθε φορα αλλα τι να κανω....υπομονη και ξαπλα.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
νταλια υπομονη ευχομαι να πανε ολα καλα. ξερετε αν λογω αυτου δεν νιωθω το μωρο ?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είχα πρόσθιο πλακούντα και δε δημιούργησε κανένα απολύτως πρόβλημα στην εγκυμοσύνη ή στη γέννα. Μόνο που αργείς υποτίθεται να νιώσεις τις κινήσεις του μωρού.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τον ειδε απο νωρις και εμεινε εκει μεχρι το τελος? αν μεινει ετσι ξερω πρεπει να γινει καισαρικη. αργησες να νιωσεις το μωρο αλλα μετα ενιωθες κανονικα κλωτσιες?

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια, εγω ειμαι στην 14 εβδομαδα και μου ειπε ο γιατρος μου οτι απολυτο φυσιολογικο να μην ακουω ακομα το μωρο, σαν πρωταρα. υπαρχουν γυναικες που το ακουν μετα την 17 και 18 εβδομαδα.. εχθες μαλιστα μου ειπε οτι στην β επιπεδου δειχνει την καθαρη θεση του πλακουντα, αν πχ ειναι πολυ χαμηλα τοτε σιγουρα πας για καισαρικη και φυσικα θελει πλλη προσοχη. να φανταστειτε εμενα μου ειπε μεχρι να κανω την β επιπεδου, και αυτο θα γινει μετα το πασχα, να κατσω σπιτι μου και να μην κανω τιποτα.θελει λιγο παραπανω προσοχη.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μήπως εννούμε χαμηλό πλακούντα και όχι πρόσθιο? Φυσιολογικά γένησα και άκουγα το μωρό κανοικά αλλά λίγο πιο αργά.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ntalia δηλαδη εσενα τον ειδε μπροστα απο τωρα??εγω ειμαι 20 βδομαδων ειναι το δευτερο μου και νιωθω κατι πολυ ελαφριες κινησουλες σε καποια σημεια της κοιλιας αλλα οχι κλωτσιες οπως λενε οι αλλες β επιπεδου θα κανω 22 του μαρτη ομως ο γιατρος ειπε οτι μεγαλωνωντας το μωρο και η μητρα ισως σπρωξουν τον πλακουντα πιο πανω αν μεινει εκει πρεπει καισαρικη ειπε οχι βαρη και οχι επαφες. πολυ φοβαμαι οτι εκει θα μεινει δεν θα την γλυτωσω την καισαρικη

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Μήπως εννούμε χαμηλό πλακούντα και όχι πρόσθιο? Φυσιολογικά γένησα και άκουγα το μωρό κανοικά αλλά λίγο πιο αργά.


θυμασαι στις ποσες βδομαδες το ακουσες? δεν ξερω το μονο που μου πε ειχα ελαχιστο αιματακι ροζ φοβηθηκα και πηγαμε να δουμε αν ηταν καλα το μωρο ειπε ειναι καλα το αιματακι ειπαμε οτι ηταν απο τον πολυ εντονο βηχα που ειχα ποιυ δεν με αφηνε ουτε να κοιμηθω και οπως κοιταζε μου ειπε ο πλακουντας ειναι μπροστα στο μωρο αρα ειναι και χαμηλα 'η ειναι αλλο αυτο?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι αλλο. Εμένα ήταν πρόσθιος αλλά υψηλός. Μετά τη β'επιπέδου το κατάλαβα το μωρό.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δηλαδη ειναι και στις 2 περιπτωσεις μπροστα απο το μωρο προσεχεις τα ιδια πραγματα αλλα αμα ειναι πιο ψηλα μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα αμα ειναι χαμηλος οχι?

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυγολεμονη έγραψε:δηλαδη ειναι και στις 2 περιπτωσεις μπροστα απο το μωρο προσεχεις τα ιδια πραγματα αλλα αμα ειναι πιο ψηλα μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα αμα ειναι χαμηλος οχι?


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΘΙΟ ΧΑΜΗΛΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΝΕΒΗΚΕ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΜΑ.ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μενα ετσι μου το φερε οτι δεν μας αρεσει να ειναι μπροστα στο μωρο γιατι πως θα βγειπρεπει να βγει πρωτα το μωρο. πρεπει να προσεχω γιατι αφου ειναι εκει μπροστα στην μητρα να μην συμβει κατι και περασει το στομιο της μητρας και να βγει εκει εμφυτευτηκε μου ειπε δεν ειναι οτι αλλαζει θεση αλλα καποτε ανεβαινει οταν μεγαλωσει το μωρο ευχαριστω για τις απαντησεις σας προσπαθω να μαθω οσα πιο πολλα μπορω

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυγολεμονη έγραψε:χθες ειχα σταγονιτσες ροζ ειμαι στον 5ο μηνα πηγαμε γιατρο ειδαμε το μωρο ειναι καλα ειπαμε ισως ηταν απο τον πολυ εντονο βηχα που εχω ειδαμε ομως οτι ο πλακουντας ειναι μπροστα στο μωρο ειπε να προσεχω και θα το παρακολουθουμε καποια με αναλογη εμπειρια;

Aυτο ειναι που λενε προσθιος πλακουντας? Μαλλον ειναι χαζη η ερωτηση μου Rolling Eyes Κ στις 2 εγκυμοσυνες ειχα προσθιο πλακουντα αλλα δεν μου ανεφερε οτι πρεπει να προσεχω για κατι.Αν ειναι το ιδιο δλδ.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos ουτε εγω τα ξεχωρισα ξερω μονο οτι ειναι μπροστα στο μωρο φανταζομαι για αυτο θα λεγετε προσθιος γεννησες με καισαρικη? ποτε ενιωσες τα μωρα?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Είναι αλλο. Εμένα ήταν πρόσθιος αλλά υψηλός. Μετά τη β'επιπέδου το κατάλαβα το μωρό.

ετσι ηταν κ σε μενα.

Αυγολεμονη έγραψε:litsakos ουτε εγω τα ξεχωρισα ξερω μονο οτι ειναι μπροστα στο μωρο φανταζομαι για αυτο θα λεγετε προσθιος γεννησες με καισαρικη? ποτε ενιωσες τα μωρα?

Αυγολεμονη δεν θυμαμαι σε ποια εβδομαδα τα ενιωσα. Δεν ηταν πιο αργα απο το συνηθισμενο παντως,αυτο το θυμαμαι.Και το δευτερο το καταλαβα νωριτερα. Με καισαρικη γεννησα αλλα οχι λογω πλακουντα.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο πρόσθιος πλακούντας είναι στο μπροστινό μέρος της κοιλιάς, πίσω από τον αφαλό για να καταλάβεις, ενώ συνήθως είναι οπίσθιος δηλαδή προς την πλάτη της γυναίκας ας πούμε.
Ο χαμηλός είναι οπίσθιος ή πρόσθιος αλλά κάτω, κοντά στον τράχηλο. Αν κλείνει την έξοδο του μωρού, κάνουνε καισαρική.
Εσένα σου είπανε πρόσθιο ότι έχεις?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάβασα ξανά το μήνυμά σου κα μάλλον σε μπέρδεψα εγώ. Μάλλον χαμηλά είναι και όχι πρόσθιος, Με μπέρδεψε η λεξη μπροστά αλλά μάλλον εννοεί μπροστά από κεί που θα βγει το μωρό. Έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις, να προσέχεις κι όλα καλά θα πάνε.
Δες τα χαρτιά των υπερήχων και θα γράφουν τη θέση του πλακούντα.

ntalia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω εχθες ρωτησα παλι τον γιατρο και μου ειπε σε ολες τις εγκυες ειναι χαμηλα ο πλακουντας και ανεβαινει σιγα σιγα, αυτο γινεται το αργοτερο στην 28 εβδομαδα. αν ο πλακουντας μεινει χαμηλα τοτε υπαρχει περιπτωση καισαρικης. απλα και εγω δεν μπορω να καταλαβω αν υπαρχει διαφορα χαμηλου με προσθιου πλακουντα.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν μπορω να δω στα χαρτια δεν λεει στις 22 θα κανω την Β επιπεδου και θα μαθω πιο πολλα στον προσθιο δηλαδη αφου ειναι μπροστα στον οφαλο μπορει να βγει το παιδι δεν το κλεινει. την φοβαμαι την καισαρικη να πω την αληθεια

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχει διαφορά. ο πρόσθιος είναι μπροστά και ο χαμηλός κάτω. Εμένα μου γράφανε πρόσθιος υψηλός.
Την καισαρική μην τη φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε! Πολλές κοπέλες κάνουν χωρίς πρόβλημα. Σημασία έχει το γερο μωρό και η γερή μαμά!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι το ξερω εχεις δικαιο σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας στις 22 θα μαθω πολυ περισσοτερα για τον πλακουντα θα σας ενημερωσω

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικα ο πλακουντας μου ειναι χαμηλος προσθιος μου πε σημερα ο γιατρος δεν κλεινει την εξοδο και ελπιζει να γλυτωσουμε την καισαρικη οτι θα ανεβει...μακαρι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις