Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια μου και στη βεραντα αξιζει,

μπορειτε να βαλετε οτι θελετε ,ειδικα αυτα τα μικρα ..λιλιουμ/πελαργονια/φρεζιες/μολοχες/σκουλαρικια/πανσεδακια/γαρδενιες/ κλπ κλπ

μερικες γλαστρες,λιγο χωμα,και νερακι

αντε να δωσουμε χρωμα

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:49 am, 1 φορά

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Έχω και εγώ λουλούδια στην βεράντα. Μ' αρέσουν πολύ αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι τη φροντίδα τους την έχει αναλάβει πια ο άντρας μου μιας κι εγώ λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι.
Τα αγαπημένα μου είναι η βουκαμβίλια μου (που την βάζω μέσα τον χειμώνα) και το γιασεμί που έχω και δεν παθαίνει τίποτα όλο το Χειμώνα. Επίσης πέρυσι πήραμε μία λεμονιά αλλά ακόμα δεν έχουμε μάθει να την φροντίζουμε και τα περισσότερα λεμόνια που είχε πέρυσι πέσανε. Ελπίζω να καταφέρουμε να διατηρήσουμε τα φετινά.
Το σ/κ αυτό φύτεψε ο άντρας μου με τα παιδιά μου ζαρζαβατικά σε πλαστικά ποτηράκια για να τα μεταφυτεψουμε αργότερα στον κήπο στο εξοχικό στη θάλασσα όπου θα παραθερίσουμε το καλοκαίρι. Τα μικρά ξετρελάθηκαν. Τους αρέσει πολύ να "πολεμάνε" με τα χώματα.

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπινι 1 έγραψε:βρε κοριτσια καλημερα,το θεμα γλαστρα και λουλουδια δεν το κατεχω ιδιαιτερα,αλλα μ'αρεσουν.πριν απο μια εβδομαδα περιπου φυτεψα σε μια γλαστρα-ζαρτινιερα βασιλικο και λεβαντα.την ποτιζω καθε μερα και απο το πρωι ως το μεσημερι τη βλεπει ηλιος αλλα ακομα δεν εχει βγει τιποτα.ειναι νωρις ακομα η εχω κανει κατι λαθος?

λιγο λιγο το νερο μην τα πνιξουμε τα καημενα

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:49 am, 1 φορά

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπινι 1 έγραψε:
Νανακι έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:βρε κοριτσια καλημερα,το θεμα γλαστρα και λουλουδια δεν το κατεχω ιδιαιτερα,αλλα μ'αρεσουν.πριν απο μια εβδομαδα περιπου φυτεψα σε μια γλαστρα-ζαρτινιερα βασιλικο και λεβαντα.την ποτιζω καθε μερα και απο το πρωι ως το μεσημερι τη βλεπει ηλιος αλλα ακομα δεν εχει βγει τιποτα.ειναι νωρις ακομα η εχω κανει κατι λαθος?

λιγο λιγο το νερο μην τα πνιξουμε τα καημενα


δεν τους ριχνω τοσο πολυ νερο ωστε να πλυμμηρισει η γλαστρα,ριχνω λιγο,το πινει αμμεσως και βγαινει κατω στο πιατακι.η απορια μου ομως ειναι οτι δεν θα επρεπε να εχει πεταξει κλαρακι?κατι ετσι ωστε να φαινεται οτι εχει πιασει?ποσο χρονο χρειαζεται?

μαλλον σπορο εβαλες απ"οτι καταλαβα ,περιμενε λιγες μερες ακομη και με το μαλακο το νερο .Μπορεις ομως να παρεις και ετοιμα πιασμενα ,σημερα εδω στη λαικη 0,50 ευρω τον ειχανε το βασιλικο

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:50 am, 1 φορά

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:50 am, 1 φορά

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το Σάββατο ασβέστωσα έβαλα τα πανσεδάκια στα παρτέρια και τις γλάστρες στις θέσεις τους και τώρα όλα είναι άσπρα και πεντακάθαρα. Είναι απόλαυση να κάθεσαι στην βεράντα και να τα καμαρώνεις. Μόνο που ο καιρός μας κάνει νερά. Αλλά που θα πάει μπήκαμε για τα καλά στην άνοιξη.Σήμερα πείρα απο τα lidl μια τριανταφυλλια απο αυτές που έχουν κορμό και γίνονται σαν δεντράκια.Είναι πορτοκαλί και θα την φυτευσω αύριο.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:εκανα κουταμαρα που δεν πηρα ετοιμο,ηθελα να το "αναστησω"εγω.ελπιζω να πιασει και να μην παει χαμενο.


Ναι αυτα δυσκολα "πιανουν" απο σπορους,ειναι καλυτερα να παιρνεις ριζες απο τετοια αρωματικα!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:εκανα κουταμαρα που δεν πηρα ετοιμο,ηθελα να το "αναστησω"εγω.ελπιζω να πιασει και να μην παει χαμενο.


Ναι αυτα δυσκολα "πιανουν" απο σπορους,ειναι καλυτερα να παιρνεις ριζες απο τετοια αρωματικα!

φυτεψα κ εγω σπορους απο βασιλικο, μαιντανο κ ανηθο πριν 2 βδομαδες περιπου.. απο χθες βλεπω στην μια γλαστρα αρχισε να φυτρωνει.. στην αλλη τιποτα ακομα.. τα σακουλακια ελεγαν οτι χρειαζονται περιπου 20 μερες.. δεν ξερω για τα δικα σου, μαλλον ειναι νωρις ακομα/ κανε λιγο υπομονη!!

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
miki2009 έγραψε:Το Σάββατο ασβέστωσα έβαλα τα πανσεδάκια στα παρτέρια και τις γλάστρες στις θέσεις τους και τώρα όλα είναι άσπρα και πεντακάθαρα. Είναι απόλαυση να κάθεσαι στην βεράντα και να τα καμαρώνεις. Μόνο που ο καιρός μας κάνει νερά. Αλλά που θα πάει μπήκαμε για τα καλά στην άνοιξη.Σήμερα πείρα απο τα lidl μια τριανταφυλλια απο αυτές που έχουν κορμό και γίνονται σαν δεντράκια.Είναι πορτοκαλί και θα την φυτευσω αύριο.

τελεια θα ειναι αυτη,ειχαμε στη δουλεια μου μια τετοια στον κηπο και ο κηπουρος της εφτιαξε μεταλλικο στεφανι στρογγυλο[δεν ξερω που το στηριξε] και ειχε σχημα στρογγυλο!!
ηταν φοβερη

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα κόρες!! Τι κάνετε? Εδώ έπιασε από χτές ένας δυνατός νοτιάς και έχει κάνει τις βεράντες μου χάλια(ευτυχώς που δεν τις έπλυνα κόμη για το Πάσχα..),έριξε το βράδυ και μια βροχή με κοκκινόχωμα και ήρθε κι έδεσε το γλυκό... ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 654655

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsipita!! έγραψε:Kαλημέρα κόρες!! Τι κάνετε? Εδώ έπιασε από χτές ένας δυνατός νοτιάς και έχει κάνει τις βεράντες μου χάλια(ευτυχώς που δεν τις έπλυνα κόμη για το Πάσχα..),έριξε το βράδυ και μια βροχή με κοκκινόχωμα και ήρθε κι έδεσε το γλυκό... ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 654655

εγω που τις ειχα πλυνει? και ξανα σημερα !! Κι εδω κρυο και βροχη δυνατη σημερα

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επιτελους μετα απο 2 3 βροχερες μερες κρατησε ο καιρος και εκοψα το γκαζον σημερα .
Ειναι καταπρασινο ,χαρμα οφθαλμων .
Αντε κοριτσια να ετοιμαστουμε για να εχουμε ενα καλο Πασχα μεσα στη φυση .
Για ανταμοιβη του κοπου μου κανονισα να παω για ουζακια το μεσημερι!!! καλο Σ/Κ σε ολες

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια! Πώς είναι ο καιρός στα μέρη σας? Εδώ χθές και σήμερα έπιασαν βροχές κι ενώ είχα κάνει τη φασίνα μου το Σαβ/κο (βεράντες, τζάμια κλπ) έγιναν πάλι όλα χάλια.. ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 679259 ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 679259 ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 585182 ..
Τουλάχιστον γλύτωσα το πότισμα της εβδομάδας!!

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsipita!! έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Πώς είναι ο καιρός στα μέρη σας? Εδώ χθές και σήμερα έπιασαν βροχές κι ενώ είχα κάνει τη φασίνα μου το Σαβ/κο (βεράντες, τζάμια κλπ) έγιναν πάλι όλα χάλια.. ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 679259 ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 679259 ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ-ΚΗΠΟΣ στη βεραντα η σε οικοπεδο ..εχετε? - Σελίδα 5 585182 ..
Τουλάχιστον γλύτωσα το πότισμα της εβδομάδας!!


καλημερα, κι εδω τα ιδια ..βροχη και πολυ κρυο .
Θα ανναψω τζακι παλι το βραδακι !!

μιλαμε για 8 9 βαθμους .

Οσο για βεραντες ..ασε ,μια πονεμενη ιστορια .

Τα λουλουδια ομως ποτιζονται full.

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από αύριο λένε ότι θα ζεστάνει πάλι.. 'Αντε να δούμε..

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα απο τον καταπρασινο κηπο μου,μετα απο καλο κλαδεμα ,κουρεμα γκαζον και ποτισμα με το λαστιχο ....και οντας πολυ πτωμα ..καθησα να απολαυσω !

2 σπουργιτια φλερταρουν πανω στο σφενδαμο και για ενα δευτερολεπτο ξεχαστηκα εντελως .
Τα απλα πραγματα τελικα με συγκινουν.

Σημερα πηρα απο τη λαικη και ενα νεο λουλουδι,καμπανουλα κοκκινη .Μου ειπε ο μαστορης εκει ,πως γινεται θαμνος και βγαζει ολο το χρονο κοκκινες καμπανουλες .!!

Αν μαθω να ανεβαζω φωτο θα σας το δειξω ...χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mpravw poli m aresoun ta louloudia ta futa ktl...

Pisteuw s dinoun zwi k omorfia...

H pethera m exei ena teleiotata kipo...
K ton ioulio k ton augousto p lipei tis to suntiro egw... Very Happy Very Happy Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νανακι έγραψε:καλημερα απο τον καταπρασινο κηπο μου,μετα απο καλο κλαδεμα ,κουρεμα γκαζον και ποτισμα με το λαστιχο ....και οντας πολυ πτωμα ..καθησα να απολαυσω !

2 σπουργιτια φλερταρουν πανω στο σφενδαμο και για ενα δευτερολεπτο ξεχαστηκα εντελως .
Τα απλα πραγματα τελικα με συγκινουν.

Σημερα πηρα απο τη λαικη και ενα νεο λουλουδι,καμπανουλα κοκκινη .Μου ειπε ο μαστορης εκει ,πως γινεται θαμνος και βγαζει ολο το χρονο κοκκινες καμπανουλες .!!

Αν μαθω να ανεβαζω φωτο θα σας το δειξω ...χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

καλημερα νανακι! προσπαθησε να ανεβασεις φωτο να δουμε τις ομορφιες σου!
κι εγω τωρα που γυρισα απο τις διακοπες του πασχα θα οργανωθω! εχω καποια φυτα αλλα θελω και χρωμα βρε παιδι μου! ανοιξη ειναι να ομορφυνει λιγο το μπαλκονι! μη με πεις τρελλη, αλλα θελω να βαλω και μια ζαρντινιερα με μαιντανο σελινο και δυοσμο. τι λες?
ααα, θυμασαι που σου ελεγα για ενα αλεξανδρινο που μου ειχαν φερει τον δεκεμβριο? ακομα ζει και βασιλευει! το αγαπω πολυ αυτο το φυτο. λεω να μεταφυτευσω σε μεγαλυτερη γλαστρα να παρει τα πανω του. μπορω να το βγαλω στο μπαλκονι τωρα που επισε ζεστη ή οχι?

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:
Νανακι έγραψε:καλημερα απο τον καταπρασινο κηπο μου,μετα απο καλο κλαδεμα ,κουρεμα γκαζον και ποτισμα με το λαστιχο ....και οντας πολυ πτωμα ..καθησα να απολαυσω !

2 σπουργιτια φλερταρουν πανω στο σφενδαμο και για ενα δευτερολεπτο ξεχαστηκα εντελως .
Τα απλα πραγματα τελικα με συγκινουν.

Σημερα πηρα απο τη λαικη και ενα νεο λουλουδι,καμπανουλα κοκκινη .Μου ειπε ο μαστορης εκει ,πως γινεται θαμνος και βγαζει ολο το χρονο κοκκινες καμπανουλες .!!

Αν μαθω να ανεβαζω φωτο θα σας το δειξω ...χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

καλημερα νανακι! προσπαθησε να ανεβασεις φωτο να δουμε τις ομορφιες σου!
κι εγω τωρα που γυρισα απο τις διακοπες του πασχα θα οργανωθω! εχω καποια φυτα αλλα θελω και χρωμα βρε παιδι μου! ανοιξη ειναι να ομορφυνει λιγο το μπαλκονι! μη με πεις τρελλη, αλλα θελω να βαλω και μια ζαρντινιερα με μαιντανο σελινο και δυοσμο. τι λες?
ααα, θυμασαι που σου ελεγα για ενα αλεξανδρινο που μου ειχαν φερει τον δεκεμβριο? ακομα ζει και βασιλευει! το αγαπω πολυ αυτο το φυτο. λεω να μεταφυτευσω σε μεγαλυτερη γλαστρα να παρει τα πανω του. μπορω να το βγαλω στο μπαλκονι τωρα που επισε ζεστη ή οχι?

να βαλεις καλο μου ,και μπορεις να βαλεις και τις κοκκινες μικρες πιπεριες που μπαινουν σε πολλα φαγητα και ειναι καλλωπιστικο φυτο ,απ"ολα ειναι καλο να εχουμε .Εγω δεν εχω τετοια ακομη γιατι καλυπτομαι απο τους γονεις μου !! Αλλα αν χρειαστει θα βαλω ανετα .

Οσο για φωτο θα ασχοληθω μαλλον αυριο ,τωρα δεν προλαβαινω.

Το αλεξανδρινο μαλλον δε θελει πολυ ηλιο ,δεν ειμαι απολυτα σιγουρη



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Νανακι στις Δευ Απρ 23, 2012 2:55 am, 1 φορά

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγινε ευχαριστω για τις συμβουλες! θα επανερθω με νεοτερα!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:εγινε ευχαριστω για τις συμβουλες! θα επανερθω με νεοτερα!

Τρίλι, αν θυμάμαι καλά ο Αλεξανδρινός είναι φυτό εσωτερικού χώρου. Αγαπάει το φως αλλά όχι την πολλή ζέστη. Και αν τον έχεις μέσα στο σπίτι θέλει πότισμα 1 φορά την εβδομάδα και ενδεχομένως 2 φορές το καλοκαίρι.
Το δικό φυτό που αγαπώ και το έχω πολλά χρόνια και διατηρείται ακόμα είναι ένα σπαθόφυλλο. Εύκολο φυτό, το ποτίζω πολύ (να λιμνάσει) και σιγά σιγά αποροφάει το νερό του και όποτε διψάει πέφτουν τα φύλλα του προς τα κάτω και δε γίνεται να το ξεχάσεις. Μόλις το ποτίσεις ξαναβρίσκει τα πάνω του.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεσποινα τελικα δεν θα το βγαλω εξω μετα απο τις συμβουλες σας. θα το κρατησω μεσα. δεν θελω με τιποτα να μου χαλασει ή τουλαχιστον ας κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις