Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 41]

marousaki

marousaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="zoekopa"]
marousaki έγραψε:
Merjana έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?

Kαλημέρα κορίτσια!!!Εγώ πήγα μόλις χθες στον γιατρο κ μου ειπε οτι μάλλον έχουμε μπεμπούλα!!!Τρελάθηκα!!!
Είμαι στη 16 εβδομάδα!Τον ρώτησα για μπάνιο κ ήλιο κ μου είπε οτι μπορώ να μπω στη θάλασσα αρκεί να είναι καθαρή κ να μην είναι παγωμένη.Α! πρέπει οπωσδήποτε να αλλάζω κ μαγιο κάθε φορά που βγαίνω απο τη θάλασσα!Για τον ήλιο μου είπε οτι καλό είναι να αποφεύγεται για να μην δημιουργηθούν πανάδες λόγω της αύξησης των ορμονών!Βέβαια μου είπε να μην κάθομαι σαν το μίζερο κάτω από την ομπρέλα συνέχεια αλλά να προσπαθώ να αποφεύγω την έκθεση 12-4!!!
Γενικά πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός και το μοτο του είναι να λειτουργείς όπως αισθάνεσαι γιατί εσύ ξέρεις καλύτερα τα όριά σου!!!
Εγώ βέβαια δεν έχω τολμήσει ακόμη να μπω στη θάλλασσα.Δεν αισθάνομαι έτοιμη!Όσο για τον ήλιο κάθομαι μεν κάτω από την ομπρέλα αλλά κάνω και καμιά βολτίτσα στην ακροθαλασσιά!!!
Τι καλα που εμαθες και εσυ το φυλο!!! και εγω θελωωωωω!!!! συμφωνω πολυ με το γιατρο σου, εδω, που να πας τωρα για μπανιο, στη χαλκιδικη ο καιρος δεν ειναι για μπανιο ακομη, αν και πολυ οι τολμηροι πηγαινουν. [/qu

αχ Χαλκιδικουλα!!!τι ωραία!!!η αλήθεια είναι όμως οτι τα νερά είναι πιο κρύα απο εδώ στα νότια(Μένω Αθήνα αν κ Θεσσαλονικιά...)Πάντως αν δεν έχει καλό καιρό δεν σου κάνει κ αίσθηση να μπεις στη θάλασσα!

marousaki

marousaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Merjana έγραψε:Marousaki με το καλό η μπέμπα! Ευχομαι να έχεις κι εσύ όπως και όλες μας μια τελειόμηνη και υγιη εγκυμοσύνη!


Ευχαριστώ ευχαριστω!!!Για όλες μας εύχομαι τα καλύτερα!!!κ σε λίγους μήνες να τα λεμε με τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoekopa έγραψε:
Νομιζω οτι ειναι αρκετα υπερβολικος... Εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη καθε μερα ήμουν στη θαλασσα απλα προσεχα τις ωρες που θα πηγαινα... Αλλα αυτο το κανω απο...παντα γιατι ειμαι ασπρουλιαρα και με ενοχλει ο ηλιος. Και τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη, θα τρελαθω στα μπανια!! Ουτε ο πρωτος μου γιατρος μου τα απαγορεψε, ουτε ο τωρινος μου και οπως λεει ο γιατρος μου, "δεν εισαι αρρωστη, εγκυος εισαι!!!!!" Στη θεση σου θα επαιρνα και δευτερη γνωμη. Γιατι αν ειναι αυστηρος σε τοσο απλα πραγματα, σε πιο σοβαρα τι θα γινει???? Σου λεω τη γνωμη μου απλα, ελπιζω να μη με παρεξηγησεις.... Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 415870
αααα ξεχασα να πω, οτι το κολυμπι με ειχε βοηθησει πολυ ειναι πολυ καλη γυμναστικη και δεν καταπονει το σωμα!!! και ετσι δεν εβαλα περιττα κιλα.

Καμία παρεξήγηση! Την γνώμη σας θέλω άλλωστε! Συμφωνώ κι εγώ είναι αρκετά αυστηρός αν και νέος άνθρωπος παρόλα αυτά είναι η πρώτη φορά που με περιορίζει έτσι σε κάτι. Υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την αμνιοπαρακέντηση που θα κάνω σε δύο εβδομάδες? Νομίζω ότι θα περιμένω τα αποτελέσματα πρώτα και αν όλα είναι καλά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη μετά γιατί αλλιώς με βλέπω να σκάω απο την ζέστη φέτος και η θάλασσα και το κολύμπι μου αρέσουν πολύ!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θελω και γω θαλασσαααααααααααααα

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριστια.Τι μου κανετε;Πηρα τα αποτελεσματα χθες και ειναι ολα πολυ καλα.Αχ τι συζητηση ανοιξατε....θαλασσααααα πως θελω να παω δεν λεγεται αλλα φετος με βλεπω να καθομαι στο μπαλκονι μου αντε και στο τσακιρ κεφι μια βουτια στην μπανιερα και τιποτα παραπανο.

Κρεμα για ραγαδες δεν εχω παρει ακομα γιατι δεν ξερω αν θα μου κανει δουλεια η οχι.αν ειναι να βγαλουμε θα βγαλουμε ετσι κι αλλιως αλλα αμα εχετε να μου προτεινετε καμια καλη θα το ψαξω το θεμα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευηηηηη καλησπερα. χαιρομαι που ειναι ολα καλα. γιατι οχι μπανακι φετος?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυσκολα τα πραγματα Μαρκελλα μου.Πρωτον λεμε να κανουμε λιγη οικονομια για το μπεμπεκι μας γιατι δεν ξερουμε ποσο θα μας κοστισουν τα πραγματα και ολο το πακετο της γεννας και δευτερον ο αντρας μου φετος δεν θα παρει το καλοκαιρι αδεια θα την κρατησει για να ειναι στο σπιτι μαζι ενα μηνα οταν γεννησω

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαλαλι τοτε. Υπομονη κοριτσακι. Θα περασει και αυτο το καλοκαιρι. Και μαλιστα ευχαριστα. Πως εισαι γενικα?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Χαλαλι τοτε. Υπομονη κοριτσακι. Θα περασει και αυτο το καλοκαιρι. Και μαλιστα ευχαριστα. Πως εισαι γενικα?


Καλα μωρε δεν εχω παραπονο.Μου σταματησαν και οι αναγουλες και νοιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος πλεον.Καπου καπου ομως με πιανουν κραμπες και δεν μπορω να κουνηθω καθολου.Εχω ραντεβου την παρασκευη στον γιατρο για να ξαναδω το φασολακι μου και ειμαι πολυ χαρουμενη. Εσυ πως τα πας;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα, μια χαρα. Εγω θα παω την αλλη βδομαδα και ανυπομονω.
Εστειλα τη μικρη μου διακοπες και εχω μελαγχολησει πολυ αυτες τις μερες. Μου λειπει η συντροφιτσα μου. κατα τα αλλα, ολα καλα.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Καλα, μια χαρα. Εγω θα παω την αλλη βδομαδα και ανυπομονω.
Εστειλα τη μικρη μου διακοπες και εχω μελαγχολησει πολυ αυτες τις μερες. Μου λειπει η συντροφιτσα μου. κατα τα αλλα, ολα καλα.


Μια κορη εχεις ακομη;Να σου ζησει!!!!Ποσο ειναι;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι. τον περασμενο μηνα εγινε 5.
ρε συ δεν θελω να δουλευω αλλο, βαρεθηκααααααααααα Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 679259

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Merjana έγραψε:
zoekopa έγραψε:
Νομιζω οτι ειναι αρκετα υπερβολικος... Εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη καθε μερα ήμουν στη θαλασσα απλα προσεχα τις ωρες που θα πηγαινα... Αλλα αυτο το κανω απο...παντα γιατι ειμαι ασπρουλιαρα και με ενοχλει ο ηλιος. Και τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη, θα τρελαθω στα μπανια!! Ουτε ο πρωτος μου γιατρος μου τα απαγορεψε, ουτε ο τωρινος μου και οπως λεει ο γιατρος μου, "δεν εισαι αρρωστη, εγκυος εισαι!!!!!" Στη θεση σου θα επαιρνα και δευτερη γνωμη. Γιατι αν ειναι αυστηρος σε τοσο απλα πραγματα, σε πιο σοβαρα τι θα γινει???? Σου λεω τη γνωμη μου απλα, ελπιζω να μη με παρεξηγησεις.... Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 415870
αααα ξεχασα να πω, οτι το κολυμπι με ειχε βοηθησει πολυ ειναι πολυ καλη γυμναστικη και δεν καταπονει το σωμα!!! και ετσι δεν εβαλα περιττα κιλα.

Καμία παρεξήγηση! Την γνώμη σας θέλω άλλωστε! Συμφωνώ κι εγώ είναι αρκετά αυστηρός αν και νέος άνθρωπος παρόλα αυτά είναι η πρώτη φορά που με περιορίζει έτσι σε κάτι. Υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την αμνιοπαρακέντηση που θα κάνω σε δύο εβδομάδες? Νομίζω ότι θα περιμένω τα αποτελέσματα πρώτα και αν όλα είναι καλά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη μετά γιατί αλλιώς με βλέπω να σκάω απο την ζέστη φέτος και η θάλασσα και το κολύμπι μου αρέσουν πολύ!
ισως για την αμνιοπαρακεντηση να στο λεει, δε ξερω, δεν εχω κανει ειμαι ασχετη στο θεμα (εγω νομιζα οτι ειχες κανει ηδη, anyway Embarassed ), ξανασυζητηστε το τοτε και μετα Very Happy

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:ναι. τον περασμενο μηνα εγινε 5.
ρε συ δεν θελω να δουλευω αλλο, βαρεθηκααααααααααα Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 679259


Και ποια θελει βρε κοριτσι μου;

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια σας αφηνω παω να κανω ενα ντουζακι να χαλαρωσω λιγο γιατι εχω σκασει

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου ερχεται να τα παρατησω και να παω στο κοριτσακι μου. (και μετα θα τρωμε βοτσαλα) Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 4872

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoekopa έγραψε:
ισως για την αμνιοπαρακεντηση να στο λεει, δε ξερω, δεν εχω κανει ειμαι ασχετη στο θεμα (εγω νομιζα οτι ειχες κανει ηδη, anyway Embarassed ), ξανασυζητηστε το τοτε και μετα Very Happy

Αχ αν ήταν στο χέρι μου θα την είχα ήδη κάνει να μου φύγει και το άγχος! Αλλά δυστυχώς γίνεται μεταξύ 16-20ης εβδομάδας κύησης κι εγώ είμαι στην 15η τώρα. Ανυπομονώ να πάρω καλά αποτελέσματα να πάω να του πάρω κάτι για το καλό μιας και μου έκοψαν τα φτερά στην αυχενική και μόνο βιτρίνες χαζεύω! Sad

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:μου ερχεται να τα παρατησω και να παω στο κοριτσακι μου. (και μετα θα τρωμε βοτσαλα) Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 4872

Μαρκέλλα αν επιτρέπεται ποιος κρατάει την μικρή σου τις ώρες που δουλεύεις? Πως τα έχετε κανονίσει?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Merjana, μεχρι 2,5 χρονων την ειχε η μαμα μου. μετα πηγε παιδικο σταθμο. απο σεπτεμβρη αρχιζουν παλι τα δυσκολα με το νηπιο. τωρα ειναι στην κρητη διακοπες με τα πεθερικα μου. πηγαινει καθε καλοκαιρι 3 μηνες.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ ζεστη σημερα βρε κοριτσια εσεις αντεχετε;Εγω εκανα γρηγορα γρηγορα ενα ντουζ αλλα ακομα σκαω...ουφφφφ

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν αντεχεται αυτη η ζεστη οντως

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ ζεστη σημερα βρε κοριτσια εσεις αντεχετε;Εγω εκανα γρηγορα γρηγορα ενα ντουζ αλλα ακομα σκαω...ουφφφφ

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:Merjana, μεχρι 2,5 χρονων την ειχε η μαμα μου. μετα πηγε παιδικο σταθμο. απο σεπτεμβρη αρχιζουν παλι τα δυσκολα με το νηπιο. τωρα ειναι στην κρητη διακοπες με τα πεθερικα μου. πηγαινει καθε καλοκαιρι 3 μηνες.


Είναι πολύ καλά αφού μπορεί και βοηθάει η μητέρα σου! Τώρα διακοπούλες και μετά ακολουθεί η νέα σχολική χρονιά! Very Happy

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σας ρωτησω κατι.Εχετε αγορασει κατι η ειναι ακομα νωρις;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις φαγωθει να βγεις για ψωνια εσυ! χαχαχα
τι θες να παρεις απο τωρα χαρα μου? κανε λιγο υπομονη να μαθεις το φυλο πρωτα και αρχιζεις σιγα σιγα.

merjana ναι ειναι διακοπες και μου λειπει απιστευτα πολυ Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 24 679259

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις