Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
354 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 354 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
barbie! έγραψε:
zoekopa έγραψε:
barbie! έγραψε:
markella_p έγραψε:barbie, καλοκαιρινα ειναι κατι καροτσακια πολυ ελαφρια της chicco πχ που ειναι και οικονομικα. ειναι τα πιο απλα, μικρα και ελαφρια, σαν αυτα που ειχαν παλια οι μαμαδες μας. με την ομπρελιτσα. τα αλλα ειναι αυτα τα μεγαλα με 500 θηκες, ναυλον, και να για τον ηλιο και να για τα ποδια και να για τη βροχη. χαχαχαχα

βλακειες, ισα για να πληρωνουμε ολη την ωρα

zoekopa, μπορει τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου να βγαλω και γω, θα δειξει..


καταλαβα.....κ ειναι απαραιτητο...να παρω κ τα δυο...?? εγω ελεγα να παρω πολυκαροτσι...αυτα που ειναι 3 σε 1......αν τελικα το παρω....θα πρεπει να παρω κ τετοιο που λες????
θα σου προτεινα να μην επαιρνες τετοιο καροτσι, δεν ειναι πολυ βολικα, αλλα για να εισαι και εσυ καλυμενη και σιγουρη ρωτα και αλλες μανουλες.

μαλιστα...θα ρωτησω οπως λες κ αλλες μανουλες...γιατι ειναι κ πανακριβα γενικοτερα....απλα ειχα ακουσει οτι βολευουν περισσοτερο!!! θα κανω γκαλοπ...να δω αν ειναι πραγματικα...χιχιχι!!!!
ακριβως αυτο ειναι το καλυτερο, και το αλλο που θα σου προτεινω και μας το ειχαν πει οι μαιες στα σεμιναρια, καλυτερα να αγορασεις ενα πιο φτηνο καροτσι και να παρεις ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ καθισματακι αυτοκινητου.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoekopa έγραψε:
barbie! έγραψε:
zoekopa έγραψε:
barbie! έγραψε:
markella_p έγραψε:barbie, καλοκαιρινα ειναι κατι καροτσακια πολυ ελαφρια της chicco πχ που ειναι και οικονομικα. ειναι τα πιο απλα, μικρα και ελαφρια, σαν αυτα που ειχαν παλια οι μαμαδες μας. με την ομπρελιτσα. τα αλλα ειναι αυτα τα μεγαλα με 500 θηκες, ναυλον, και να για τον ηλιο και να για τα ποδια και να για τη βροχη. χαχαχαχα

βλακειες, ισα για να πληρωνουμε ολη την ωρα

zoekopa, μπορει τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου να βγαλω και γω, θα δειξει..


καταλαβα.....κ ειναι απαραιτητο...να παρω κ τα δυο...?? εγω ελεγα να παρω πολυκαροτσι...αυτα που ειναι 3 σε 1......αν τελικα το παρω....θα πρεπει να παρω κ τετοιο που λες????
θα σου προτεινα να μην επαιρνες τετοιο καροτσι, δεν ειναι πολυ βολικα, αλλα για να εισαι και εσυ καλυμενη και σιγουρη ρωτα και αλλες μανουλες.

μαλιστα...θα ρωτησω οπως λες κ αλλες μανουλες...γιατι ειναι κ πανακριβα γενικοτερα....απλα ειχα ακουσει οτι βολευουν περισσοτερο!!! θα κανω γκαλοπ...να δω αν ειναι πραγματικα...χιχιχι!!!!
ακριβως αυτο ειναι το καλυτερο, και το αλλο που θα σου προτεινω και μας το ειχαν πει οι μαιες στα σεμιναρια, καλυτερα να αγορασεις ενα πιο φτηνο καροτσι και να παρεις ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ καθισματακι αυτοκινητου.


σωστα....εχετε δικιο....! απλα ξερετε ειναι το πρωτο μας....κ μας πιανει αυτο το...''να παρουμε τα καλυτερα για το μωρακι μας!!!'' αλλα το θεμα ειναι να ειναι κ πρακτικα...κ οχι να μας πασαρουν οοοτι εχουν....

marousaki

marousaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα εγκυούλες!Ελπίζω όλες να είστε καλά και να είχατε ένα υπέροχο τριήμερο!!!

Τώρα όσον αφορά στις ραγάδες όλοι οι γιατροί λένε πως είναι καθαρά δέρματος αλλά καλό είναι να μένει το δερμα ενυδατωμένο.Το καλύτερο είναι το αμυγδαλέλαιο που είναι και φυτικό.Πολλές φίλες μου βέβαια έβαζαν βαζελίνη αν κ έχω ακούσει οτι καλό είναι να αποφεύγεται επειδή είναι παράγωγο πετρελαίου!Εγώ χρησιμοποιώ ένα προιόν μιας αυστριακής εταιρείας WELLEDA που είναι λαδάκι και φυτικό αποκλειστικά!Η αλήθεια βέβαια είναι οτι πολύ συχνά το ξεχνάω...Α!!!μην ξεχάσω να πω οτι η τιμή του είναι λίγο τσιμπημένη(23 euro).

Για όσες ψάχνουν καροτσάκια εύχομαι καλό κουράγιο γιατί η αλήθεια είναι ότι αποτελεί από τις πολυδάπανες αγορές και θέλει ψάξιμο.Πάντως αν σας βοηθάει βρήκα ενα site που παραθέτει απόψεις γονιών που χρησιμοποίησαν κάποια καρότσια και λέει και τιμές και διάφορα χρήσιμα.Εγώ το βρήκα πολύ ενδιαφέρον.Η διεύθυνση είναι http://shopping-mommy.blogspot.gr/

Αυτά προς το παρόν!!!Καλό μεσημεράκι σε όλες!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εεεεεεεεεεε κοριτσακια?
ειναι καμμια εδω?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω είμαι εδω μπαίνω στα κλεφτα..για τις ραγάδες πήρα τη frezyderm αλλα ακόμα την ξεχνάω... Embarassed
Όσο για το καρότσι μην ξεχνάτε πως όταν αρχίσουν οι πολλές βόλτες θα είναι 5-6 μηνών τα μωράκια μας οπότε και το απλό καρότσι(chicco) καλό θα είναι..
Το άλλο ευτυχώς το είχα πάρει φθηνό και έτσι δεν το λυπήθηκα ιδιαίτερα γιατί και πιο βαρύ είναι και δυσκίνητο μέσα στις τόσο πολιτισμένες πόλεις που ζούμε ιδανικές για οικογένεια! Laughing

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραααααααααα Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 654316

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!! Σήμερα ραντεβού με το γιατρό Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 328109 ελπίζω να είναι καλά το νινι μας και να δούμε και τι είναι! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 417472

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamaeli καλημερα
σε ποια εβδομαδα εισαι?
ευχομαι ολα να ειναι τελεια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είμαι στην 16η !Στην αυχενικη η μέτρηση έγινε αμέσως και δεν πολυψάξαμε το φύλο..μάλλον και ο γιατρός δεν είναι υπέρ τόσο νωρίς για να αποκλείσει το λάθος.Εσύ;

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα εγκυούλες!!! Είμαι βιαστική, οπότε δε θα πω πολλά... Mamameli, ούτε και σε μας ήθελε να πει το φύλο, ούτε καν το κοίταξε γιατί μας είπε ότι είναι πολύ νωρίς γι' αυτό... Την επόμενη φορά που πήγαμε γιατρό το πονηρούτσικο είχε ερμητικά κλειστά τα ποδαράκια του, κι έτσι δεν καταφέραμε να δούμε τίποτα... Τώρα θα πρέπει να περιμένω κανα-δυο βδομάδες ακόμα μέχρι να ξαναπάμε, οπότε κι ελπίζω να δούμε τίποτα! Wink

Κατά τ' άλλα, τις τελευταίες μέρες είχα πολύ άρρωστη τη μικρή μου, οπότε σχεδόν ξέχασα ότι είμαι και έγκυος. Να σας πω ότι δεν πολυένιωθα κινησούλες, όπως τις προηγούμενες μέρες, αλλά ελπίζω να φταίει ότι απλώς ήμουν συνεχώς στο πόδι. Μακάρι να μη σημαίνει κάτι κακό μονάχα!

Αυτά, φιλάκια στις κοιλίτσες!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 417472

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα μανουλες τι κανετε?πως ειστε σημερα??!!!!! εμεις ...καλα εαν εξαιρεσουμε ενα φουσκωματακι στο στομαχακι που εχουν χωρις να εχουμε φαι χιχιχι καλα ειμαστε !!!! Very Happy Very Happy Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamaeli εγω ειμαι 13η προς 14η εβδομαδα. ουτε ο δικος μου γιατρος ασχοληθηκε με το φυλο (και στο πρωτο μου το εμαθα στη β' επιπεδου). δεν με απασχολει ειλικρινα καθολου. το μονο που με απασχολει ειναι να πανε ολα καλα.

crazymomy ειμαι σιγουρη πως αυτο φταιει. πως να το νιωσεις οταν εισαι ολη μερα στο ποδι? θελει την ηρεμια του για να εκδηλωθει.

zooula1985 καλημερα και σε σενα. εγω νιωθω σα να ειμαι 7 μηνων. νιωθω οτι η κοιλια μου και το στομαχι μου θα εκραγουν. αυτο το πρηξιμο μου ειπε ο γιατρος μου οτι ουσιαστικα οφειλεται στο utrogestan. επιτελους σε 2 μερες το σταματαωωωωωωω

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:mamaeli εγω ειμαι 13η προς 14η εβδομαδα. ουτε ο δικος μου γιατρος ασχοληθηκε με το φυλο (και στο πρωτο μου το εμαθα στη β' επιπεδου). δεν με απασχολει ειλικρινα καθολου. το μονο που με απασχολει ειναι να πανε ολα καλα.

crazymomy ειμαι σιγουρη πως αυτο φταιει. πως να το νιωσεις οταν εισαι ολη μερα στο ποδι? θελει την ηρεμια του για να εκδηλωθει.

zooula1985 καλημερα και σε σενα. εγω νιωθω σα να ειμαι 7 μηνων. νιωθω οτι η κοιλια μου και το στομαχι μου θα εκραγουν. αυτο το πρηξιμο μου ειπε ο γιατρος μου οτι ουσιαστικα οφειλεται στο utrogestan. επιτελους σε 2 μερες το σταματαωωωωωωω



καλημερα!! αντε αντε να το σταματησεις εμεις δεν περνουμε τιποτα απο τετοια το μονο οτι εχθες εφαγα ενα αγγουρι και μαλλον δεν το σηκωνει το στομαχι μου πολυ ειμαι τελειως κουλη χαχαχαχαχα

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα εγκυούλες!!! Είμαι βιαστική, οπότε δε θα πω πολλά... Mamameli, ούτε και σε μας ήθελε να πει το φύλο, ούτε καν το κοίταξε γιατί μας είπε ότι είναι πολύ νωρίς γι' αυτό... Την επόμενη φορά που πήγαμε γιατρό το πονηρούτσικο είχε ερμητικά κλειστά τα ποδαράκια του, κι έτσι δεν καταφέραμε να δούμε τίποτα... Τώρα θα πρέπει να περιμένω κανα-δυο βδομάδες ακόμα μέχρι να ξαναπάμε, οπότε κι ελπίζω να δούμε τίποτα! Wink

Κατά τ' άλλα, τις τελευταίες μέρες είχα πολύ άρρωστη τη μικρή μου, οπότε σχεδόν ξέχασα ότι είμαι και έγκυος. Να σας πω ότι δεν πολυένιωθα κινησούλες, όπως τις προηγούμενες μέρες, αλλά ελπίζω να φταίει ότι απλώς ήμουν συνεχώς στο πόδι. Μακάρι να μη σημαίνει κάτι κακό μονάχα!

Αυτά, φιλάκια στις κοιλίτσες!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 417472

Έτσι ηταν εμάς η μικρή μας..το μαθαμε μια βδομαδα πριν το β επιπέδου!Κι εγω αυτες τις μέρες δεν νιώθω τίποτα αλλα θα δουμε σήμερα..μην ανησυχείς όλα καλά είναι..
Περαστικά στη μικρούλα σου! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 417472

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:mamaeli εγω ειμαι 13η προς 14η εβδομαδα. ουτε ο δικος μου γιατρος ασχοληθηκε με το φυλο (και στο πρωτο μου το εμαθα στη β' επιπεδου). δεν με απασχολει ειλικρινα καθολου. το μονο που με απασχολει ειναι να πανε ολα καλα.

Μην νομίζεις οτι με καίει ..κι εγώ μόνο υγεία ευχομαι αλλα η περιέργεια είναι κακό πράγμα.. Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 4872
Αφήστε το πρήξιμο το έχω κι από πριν κανένα χρονο..μεγαλη τυρράνια.. Crying or Very sad

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τα εχω σκισε τα αγγουρια. δεν μπορω να μην φαω καθημερινα.

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:εγω τα εχω σκισε τα αγγουρια. δεν μπορω να μην φαω καθημερινα.


τοσο που μου αρεσαν ....τωρα δεν μπορω να τα φαω χαχααχα δεν πειραζει !!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 εχετε καμια αλλη ιδιοτροπια στο φαι ή μονο εγω εχω???δεν θελουμε κρεας δεν θελουμε γαλα δεν θελουμε αυγο τι κακο ειναι αυτο?!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Merjana έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?


καλημερα ... μμμ εμεις δεν εχουμε ακομα κανει τιν κινηση να μπουμε αλλα νομιζω οτι παντα σου λετε για την θαλασσα και εγω τωρα που θα παω θελω να τον ρωτησω εαν κανει ή οχι ...οσο αυτο που λενε για τον ηλιο η αληθεια ειναι οτι δεν κανει να καθομαστε καθολου εμεις...

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zooula1985 έγραψε:
markella_p έγραψε:εγω τα εχω σκισε τα αγγουρια. δεν μπορω να μην φαω καθημερινα.


τοσο που μου αρεσαν ....τωρα δεν μπορω να τα φαω χαχααχα δεν πειραζει !!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 εχετε καμια αλλη ιδιοτροπια στο φαι ή μονο εγω εχω???δεν θελουμε κρεας δεν θελουμε γαλα δεν θελουμε αυγο τι κακο ειναι αυτο?!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Αμέ αμέ εγώ δεν μπορώ να φάω με τίποτα γλυκό! Μεγάλη γλυκατζού προ εγκυμοσύνης! Τα βλέπω και με πιάνει αηδία πλέον! Αντιθέτως με μεγάλη ευχαρίστηση τρώω κάπαρη, αντζούγιες, ελιές , παστά, τροφές που με τίποτα δεν ήθελα να βλέπω στο παρελθόν! Τα αγγουράκια μια χαρά τα χτυπάω! Very Happy

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Merjana έγραψε:
zooula1985 έγραψε:
markella_p έγραψε:εγω τα εχω σκισε τα αγγουρια. δεν μπορω να μην φαω καθημερινα.


τοσο που μου αρεσαν ....τωρα δεν μπορω να τα φαω χαχααχα δεν πειραζει !!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 215994 εχετε καμια αλλη ιδιοτροπια στο φαι ή μονο εγω εχω???δεν θελουμε κρεας δεν θελουμε γαλα δεν θελουμε αυγο τι κακο ειναι αυτο?!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Αμέ αμέ εγώ δεν μπορώ να φάω με τίποτα γλυκό! Μεγάλη γλυκατζού προ εγκυμοσύνης! Τα βλέπω και με πιάνει αηδία πλέον! Αντιθέτως με μεγάλη ευχαρίστηση τρώω κάπαρη, αντζούγιες, ελιές , παστά, τροφές που με τίποτα δεν ήθελα να βλέπω στο παρελθόν! Τα αγγουράκια μια χαρά τα χτυπάω! Very Happy


αχχχ τι τραβαμε η δολειες η μαμουλες!!! χαχαχα παντως ακομα και αυτα με κανουν να γελαω!!!! χιχιχιχιχι ειναι τοσο ωραια συναισθηματα !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

marousaki

marousaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Merjana έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?

Kαλημέρα κορίτσια!!!Εγώ πήγα μόλις χθες στον γιατρο κ μου ειπε οτι μάλλον έχουμε μπεμπούλα!!!Τρελάθηκα!!!
Είμαι στη 16 εβδομάδα!Τον ρώτησα για μπάνιο κ ήλιο κ μου είπε οτι μπορώ να μπω στη θάλασσα αρκεί να είναι καθαρή κ να μην είναι παγωμένη.Α! πρέπει οπωσδήποτε να αλλάζω κ μαγιο κάθε φορά που βγαίνω απο τη θάλασσα!Για τον ήλιο μου είπε οτι καλό είναι να αποφεύγεται για να μην δημιουργηθούν πανάδες λόγω της αύξησης των ορμονών!Βέβαια μου είπε να μην κάθομαι σαν το μίζερο κάτω από την ομπρέλα συνέχεια αλλά να προσπαθώ να αποφεύγω την έκθεση 12-4!!!
Γενικά πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός και το μοτο του είναι να λειτουργείς όπως αισθάνεσαι γιατί εσύ ξέρεις καλύτερα τα όριά σου!!!
Εγώ βέβαια δεν έχω τολμήσει ακόμη να μπω στη θάλλασσα.Δεν αισθάνομαι έτοιμη!Όσο για τον ήλιο κάθομαι μεν κάτω από την ομπρέλα αλλά κάνω και καμιά βολτίτσα στην ακροθαλασσιά!!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Merjana έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?
Νομιζω οτι ειναι αρκετα υπερβολικος... Εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη καθε μερα ήμουν στη θαλασσα απλα προσεχα τις ωρες που θα πηγαινα... Αλλα αυτο το κανω απο...παντα γιατι ειμαι ασπρουλιαρα και με ενοχλει ο ηλιος. Και τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη, θα τρελαθω στα μπανια!! Ουτε ο πρωτος μου γιατρος μου τα απαγορεψε, ουτε ο τωρινος μου και οπως λεει ο γιατρος μου, "δεν εισαι αρρωστη, εγκυος εισαι!!!!!" Στη θεση σου θα επαιρνα και δευτερη γνωμη. Γιατι αν ειναι αυστηρος σε τοσο απλα πραγματα, σε πιο σοβαρα τι θα γινει???? Σου λεω τη γνωμη μου απλα, ελπιζω να μη με παρεξηγησεις.... Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 23 415870
αααα ξεχασα να πω, οτι το κολυμπι με ειχε βοηθησει πολυ ειναι πολυ καλη γυμναστικη και δεν καταπονει το σωμα!!! και ετσι δεν εβαλα περιττα κιλα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zoekopa στις Τετ Ιουν 06, 2012 1:23 am, 1 φορά

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marousaki έγραψε:
Merjana έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον γιατρό μου χτες. Μου έβαλε τις φωνές γιατί έκανα μπάνιο στην θάλασσα. Μου το απαγόρευσε καθέτως και οριζοντίως στο εξής!! Για να μην κολλήσω λέει κάτι διακολπικά αλλά κι επειδή δεν πρέπει να με βλέπει ο ήλιος καθόλου και ειδικά την κοιλίτσα γιατί χαλαρώνει το δέρμα από τον ήλιο και μετά την γέννα δεν θα μαζεύεται με τίποτα!

Νομίζω είναι λιγουλάκι υπερβολικός εσάς σας έβαλε ανάλογο περιορισμό ο γιατρός σας?

Kαλημέρα κορίτσια!!!Εγώ πήγα μόλις χθες στον γιατρο κ μου ειπε οτι μάλλον έχουμε μπεμπούλα!!!Τρελάθηκα!!!
Είμαι στη 16 εβδομάδα!Τον ρώτησα για μπάνιο κ ήλιο κ μου είπε οτι μπορώ να μπω στη θάλασσα αρκεί να είναι καθαρή κ να μην είναι παγωμένη.Α! πρέπει οπωσδήποτε να αλλάζω κ μαγιο κάθε φορά που βγαίνω απο τη θάλασσα!Για τον ήλιο μου είπε οτι καλό είναι να αποφεύγεται για να μην δημιουργηθούν πανάδες λόγω της αύξησης των ορμονών!Βέβαια μου είπε να μην κάθομαι σαν το μίζερο κάτω από την ομπρέλα συνέχεια αλλά να προσπαθώ να αποφεύγω την έκθεση 12-4!!!
Γενικά πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός και το μοτο του είναι να λειτουργείς όπως αισθάνεσαι γιατί εσύ ξέρεις καλύτερα τα όριά σου!!!
Εγώ βέβαια δεν έχω τολμήσει ακόμη να μπω στη θάλλασσα.Δεν αισθάνομαι έτοιμη!Όσο για τον ήλιο κάθομαι μεν κάτω από την ομπρέλα αλλά κάνω και καμιά βολτίτσα στην ακροθαλασσιά!!!
Τι καλα που εμαθες και εσυ το φυλο!!! και εγω θελωωωωω!!!! συμφωνω πολυ με το γιατρο σου, εδω, που να πας τωρα για μπανιο, στη χαλκιδικη ο καιρος δεν ειναι για μπανιο ακομη, αν και πολυ οι τολμηροι πηγαινουν.

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Marousaki με το καλό η μπέμπα! Ευχομαι να έχεις κι εσύ όπως και όλες μας μια τελειόμηνη και υγιη εγκυμοσύνη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις