Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
413 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 413 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1γυαλια ορασεως Empty γυαλια ορασεως Τετ Απρ 11, 2012 8:35 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μολις ανακαλυψα οτι η μικρη μυο εχει υπερμετρωπια και χρειαζεται γυαλια.εχει καποια απο εσας αναλογη περιπτωση;που θα βρω γυαλια για τοσο μικρο παιδακι;μου ειπε η γιατρος οτι πρεπει να βρω μαλακα με κορδονι που δενει πισω απο το κεφαλι σαν αυτα που φορανε στην κολυμβηση

2γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Τετ Απρ 11, 2012 1:28 pm

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι βρεφονηπιοκομος κ εργαζομαι εδω κ 8χρονια σε παιδικους σταθμους.ειχα πολλα παιδακια- μαθητες με γυαλια.θεωρω πως στον οπτικο σου θα βρεις αρκετα σχεδια κ ακριβως οπως τα θες.ποτε δεν μου ειχε τυχει να εχουν τετοιο κορδονι σαν κολυμβησης.οπως κ να εχει τα διοπτροφορα παιδακια ειναι σκετη γλυκα.απλα θελει λιγη προσοχη γιατι συχνα τα εσπαγαν κ οι γονεις ολο τα εφτιαχναν.κοιτα μηπως τα γραψεις στο ικα μαλλον εοπυυ δε λεγεται πια;(πιστευω γινεται αν εχεις αυτην την ασφαλεια )κ γλιτωσεις κ καποιο μερος απο το κοστος.

3γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Παρ Απρ 13, 2012 6:31 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτα μου ειπε η παιδοοφθαλμιατρος θα κανουν για την μικρη μου.γιατι ειναι πολυ μικρη 19 μηνων και τα κλασικα γυαλια ή θα τα βγαζει συνεχεια ή θα τα σπαει ευκολα.αυτα δενουν πισω απο το κεφαλι και ειναι πιο σταθερα.τι να σου πω και εγω δε ξερω θα παω να δω στα μαγαζια και βλεπουμε

4γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Παρ Απρ 13, 2012 8:02 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α!ειναι τοσο μικρουλα βρε;;;οκ!
να σε ρωτησω κατι που με ενδιαφερει;πως το καταλαβες;απο τυπικη εξεταση η σου ειπε κατι το παιδι(γιατι ειναι τοσο μικρο που μου κανει εντυπωση πως μπορει να το καταλαβει μια μανουλα).ευχαριστω

5γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Παρ Απρ 13, 2012 10:14 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ελα ρε συ τοσο μικρουλα κ σας προτεινε γυαλια??εμενα εβαλε πριν 1 μηνα ο ανηψιος μου ο οποιος ειναι 3,5 χρονων,το ειχαν καταλαβει απο 6 μηνων αλλα τους ειπε ο οφθαλμιατρος απαγορευεται πριν τα 3,5........... scratch scratch
δεν ξερω μηπως ειναι η καθε παθηση διαφορετικη ο μικρος εχει αστιγματισμο...

6γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Παρ Απρ 13, 2012 9:10 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:κοριτσια μολις ανακαλυψα οτι η μικρη μυο εχει υπερμετρωπια και χρειαζεται γυαλια.εχει καποια απο εσας αναλογη περιπτωση;που θα βρω γυαλια για τοσο μικρο παιδακι;μου ειπε η γιατρος οτι πρεπει να βρω μαλακα με κορδονι που δενει πισω απο το κεφαλι σαν αυτα που φορανε στην κολυμβηση



καλημερα και χρονια πολλα....εχω κι εγω το ιδιο προβλημα....υπερμεντρωπια απο 9 μηνων...ομως μου προεκυψε μαζι με στραβισμο...(δεν γεννηθηκα με στραβισμο) φοραω γυαλια απο 1,5 χρονων....(ειμαι 27 τωρα) τον στραβισμο τον διρθωσαν ευτυχως οι γονεις μου οταν ημουν 2,5 με επεμβαση ..εκτοτε φοραω τα γυαλακια μου..με υπερμετρωπια και αστιγματισμο....συνηθως το ενα προκαλει το αλλο...δεν ειναι κατι δυσκολο...θα βρεις γυαλακια....παρα πολλα!!!!!!!!!!!

7γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 12:57 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισμηνη έγραψε:ελα ρε συ τοσο μικρουλα κ σας προτεινε γυαλια??εμενα εβαλε πριν 1 μηνα ο ανηψιος μου ο οποιος ειναι 3,5 χρονων,το ειχαν καταλαβει απο 6 μηνων αλλα τους ειπε ο οφθαλμιατρος απαγορευεται πριν τα 3,5........... scratch scratch
δεν ξερω μηπως ειναι η καθε παθηση διαφορετικη ο μικρος εχει αστιγματισμο...

εχει 4 βαθμους υπερμετρωπια για αυτο και πρεπει να φορεσει γυαλια.

8γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 12:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kaatrin έγραψε:α!ειναι τοσο μικρουλα βρε;;;οκ!
να σε ρωτησω κατι που με ενδιαφερει;πως το καταλαβες;απο τυπικη εξεταση η σου ειπε κατι το παιδι(γιατι ειναι τοσο μικρο που μου κανει εντυπωση πως μπορει να το καταλαβει μια μανουλα).ευχαριστω

καποιες φορες οταν ηθελε να εστιαει σε κατι αλλοιθωριζε.και ετσι αποφασισα να την παω να την εξετασουν και το βρηκαν.

9γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 12:59 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γυαλια βρηκα πολλα οντως το υλικο λεγεται τιτανια και ειναι παναλαφρο.απλα ειναι πανακριβα.μονο ο σκελετος στοιχιζει 350 ευρω αλλα τι να κανουμε ενα παιδακι εχω θα κανω τα παντα για αυτην.

10γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 1:01 am

????????


Επισκέπτης
ισμηνη έγραψε:ελα ρε συ τοσο μικρουλα κ σας προτεινε γυαλια??εμενα εβαλε πριν 1 μηνα ο ανηψιος μου ο οποιος ειναι 3,5 χρονων,το ειχαν καταλαβει απο 6 μηνων αλλα τους ειπε ο οφθαλμιατρος απαγορευεται πριν τα 3,5........... scratch scratch
δεν ξερω μηπως ειναι η καθε παθηση διαφορετικη ο μικρος εχει αστιγματισμο...

ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι 3 ετων εχουν τα παιδακια υπερμετρωπια και ειναι φυσιολογικο........σε δυο βδομαδες θα παμε παιδοοφθαλμιατρο και θα σας πω νεα......

11γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 1:08 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lida R έγραψε:
grammatiki έγραψε:κοριτσια μολις ανακαλυψα οτι η μικρη μυο εχει υπερμετρωπια και χρειαζεται γυαλια.εχει καποια απο εσας αναλογη περιπτωση;που θα βρω γυαλια για τοσο μικρο παιδακι;μου ειπε η γιατρος οτι πρεπει να βρω μαλακα με κορδονι που δενει πισω απο το κεφαλι σαν αυτα που φορανε στην κολυμβηση



καλημερα και χρονια πολλα....εχω κι εγω το ιδιο προβλημα....υπερμεντρωπια απο 9 μηνων...ομως μου προεκυψε μαζι με στραβισμο...(δεν γεννηθηκα με στραβισμο) φοραω γυαλια απο 1,5 χρονων....(ειμαι 27 τωρα) τον στραβισμο τον διρθωσαν ευτυχως οι γονεις μου οταν ημουν 2,5 με επεμβαση ..εκτοτε φοραω τα γυαλακια μου..με υπερμετρωπια και αστιγματισμο....συνηθως το ενα προκαλει το αλλο...δεν ειναι κατι δυσκολο...θα βρεις γυαλακια....παρα πολλα!!!!!!!!!!!

χρονια πολλα κοπελα μου.αρα καταλαβαινεις τον προβληματισμο μου.εμας δεν μας ειπε για στραβισμο αν και εγω στην αρχη αυτο νομιζα οτι αλλοιθωριζει οποτε εχει στραβισμο αλλα τελικα απο οτι μας ειπε η γιατρος το κανει αυτο γιατι δενβλεπει καλα και αλλοιθωριζει για να μπορει να δει αυτο που θελει.οταν της εβαλε τους φακους που μετρανε τους βαθμους το μωρο εβλεπε μια χαρα χωρις να αλλοιθωριζει.το θεμα ειναι πως θα την πεισω να τα φορεσει τοσο μικρη που ειναι.εσενα τι σου λενε οι γονεις σου τα ειχες δεχτει ευκολα τοτε;

12γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 1:50 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
Lida R έγραψε:
grammatiki έγραψε:κοριτσια μολις ανακαλυψα οτι η μικρη μυο εχει υπερμετρωπια και χρειαζεται γυαλια.εχει καποια απο εσας αναλογη περιπτωση;που θα βρω γυαλια για τοσο μικρο παιδακι;μου ειπε η γιατρος οτι πρεπει να βρω μαλακα με κορδονι που δενει πισω απο το κεφαλι σαν αυτα που φορανε στην κολυμβηση



καλημερα και χρονια πολλα....εχω κι εγω το ιδιο προβλημα....υπερμεντρωπια απο 9 μηνων...ομως μου προεκυψε μαζι με στραβισμο...(δεν γεννηθηκα με στραβισμο) φοραω γυαλια απο 1,5 χρονων....(ειμαι 27 τωρα) τον στραβισμο τον διρθωσαν ευτυχως οι γονεις μου οταν ημουν 2,5 με επεμβαση ..εκτοτε φοραω τα γυαλακια μου..με υπερμετρωπια και αστιγματισμο....συνηθως το ενα προκαλει το αλλο...δεν ειναι κατι δυσκολο...θα βρεις γυαλακια....παρα πολλα!!!!!!!!!!!

χρονια πολλα κοπελα μου.αρα καταλαβαινεις τον προβληματισμο μου.εμας δεν μας ειπε για στραβισμο αν και εγω στην αρχη αυτο νομιζα οτι αλλοιθωριζει οποτε εχει στραβισμο αλλα τελικα απο οτι μας ειπε η γιατρος το κανει αυτο γιατι δενβλεπει καλα και αλλοιθωριζει για να μπορει να δει αυτο που θελει.οταν της εβαλε τους φακους που μετρανε τους βαθμους το μωρο εβλεπε μια χαρα χωρις να αλλοιθωριζει.το θεμα ειναι πως θα την πεισω να τα φορεσει τοσο μικρη που ειναι.εσενα τι σου λενε οι γονεις σου τα ειχες δεχτει ευκολα τοτε;



η αληθεια μου εμενα ειναι λιγο πικρη λογω και του στραβισμου και δεν θελω να τα λαβεις ολα υποψην σου γιατι εχει μονο υπερμετρωπια το μικρακι σου....

εγω θυμαμαι ακομα και τι πιτζαμακια φορουσα στο χειρουργειο...φαντασου και ημουν μολις 2,5 χρονων....

δικιο ειχε η γιατρος απλα το μικρακι σου δεν μπορουσε να εστιασει και παλευαν τα ματακια του να βρουν εναν τροπο.....ψυχουλα μου μικρη.... Very Happy Very Happy Very Happy

τα κρατουσα τα γυαλια σε γενικες γραμμες γιατι την ενιωθα την βοηθεια που μου προσεφεραν..απλα θυμαμαι πολυ εντονα να σπαω πολλους σκελετους απο το παιχνιδι....το τζαμι ειναι πλαστικοποιημενο πλεον (λιγο πιο ακριβο απο το κρυσταλο) λεγονται "orma" και ειναι και πολυ ελαφρυα για το μπουμπουκι δεν σπανε που να τα πατασ απο κατω(εδω υπερβαλω λιγο-μονο ετσι θα σπασουν)αλλα τους σκελετους τους διελυα...καταλαθος φυσικα....

13γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 8:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:
ισμηνη έγραψε:ελα ρε συ τοσο μικρουλα κ σας προτεινε γυαλια??εμενα εβαλε πριν 1 μηνα ο ανηψιος μου ο οποιος ειναι 3,5 χρονων,το ειχαν καταλαβει απο 6 μηνων αλλα τους ειπε ο οφθαλμιατρος απαγορευεται πριν τα 3,5........... scratch scratch
δεν ξερω μηπως ειναι η καθε παθηση διαφορετικη ο μικρος εχει αστιγματισμο...

ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι 3 ετων εχουν τα παιδακια υπερμετρωπια και ειναι φυσιολογικο........σε δυο βδομαδες θα παμε παιδοοφθαλμιατρο και θα σας πω νεα......

τον 1 βαθμο υπερμετρωπιας μου ειπε εμενα δεν τον λαμβανουν υποψη τους αλλα η μικρη μου εχει 4 οποτεθελει οπωσδηποτε γυαλια.

14γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 8:51 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lida R έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Lida R έγραψε:
grammatiki έγραψε:κοριτσια μολις ανακαλυψα οτι η μικρη μυο εχει υπερμετρωπια και χρειαζεται γυαλια.εχει καποια απο εσας αναλογη περιπτωση;που θα βρω γυαλια για τοσο μικρο παιδακι;μου ειπε η γιατρος οτι πρεπει να βρω μαλακα με κορδονι που δενει πισω απο το κεφαλι σαν αυτα που φορανε στην κολυμβηση



καλημερα και χρονια πολλα....εχω κι εγω το ιδιο προβλημα....υπερμεντρωπια απο 9 μηνων...ομως μου προεκυψε μαζι με στραβισμο...(δεν γεννηθηκα με στραβισμο) φοραω γυαλια απο 1,5 χρονων....(ειμαι 27 τωρα) τον στραβισμο τον διρθωσαν ευτυχως οι γονεις μου οταν ημουν 2,5 με επεμβαση ..εκτοτε φοραω τα γυαλακια μου..με υπερμετρωπια και αστιγματισμο....συνηθως το ενα προκαλει το αλλο...δεν ειναι κατι δυσκολο...θα βρεις γυαλακια....παρα πολλα!!!!!!!!!!!

χρονια πολλα κοπελα μου.αρα καταλαβαινεις τον προβληματισμο μου.εμας δεν μας ειπε για στραβισμο αν και εγω στην αρχη αυτο νομιζα οτι αλλοιθωριζει οποτε εχει στραβισμο αλλα τελικα απο οτι μας ειπε η γιατρος το κανει αυτο γιατι δενβλεπει καλα και αλλοιθωριζει για να μπορει να δει αυτο που θελει.οταν της εβαλε τους φακους που μετρανε τους βαθμους το μωρο εβλεπε μια χαρα χωρις να αλλοιθωριζει.το θεμα ειναι πως θα την πεισω να τα φορεσει τοσο μικρη που ειναι.εσενα τι σου λενε οι γονεις σου τα ειχες δεχτει ευκολα τοτε;



η αληθεια μου εμενα ειναι λιγο πικρη λογω και του στραβισμου και δεν θελω να τα λαβεις ολα υποψην σου γιατι εχει μονο υπερμετρωπια το μικρακι σου....

εγω θυμαμαι ακομα και τι πιτζαμακια φορουσα στο χειρουργειο...φαντασου και ημουν μολις 2,5 χρονων....

δικιο ειχε η γιατρος απλα το μικρακι σου δεν μπορουσε να εστιασει και παλευαν τα ματακια του να βρουν εναν τροπο.....ψυχουλα μου μικρη.... Very Happy Very Happy Very Happy

τα κρατουσα τα γυαλια σε γενικες γραμμες γιατι την ενιωθα την βοηθεια που μου προσεφεραν..απλα θυμαμαι πολυ εντονα να σπαω πολλους σκελετους απο το παιχνιδι....το τζαμι ειναι πλαστικοποιημενο πλεον (λιγο πιο ακριβο απο το κρυσταλο) λεγονται "orma" και ειναι και πολυ ελαφρυα για το μπουμπουκι δεν σπανε που να τα πατασ απο κατω(εδω υπερβαλω λιγο-μονο ετσι θα σπασουν)αλλα τους σκελετους τους διελυα...καταλαθος φυσικα....

εχει βγει ενα υλικο το τιτανια για σκελετους γυαλιων που δεν σπανε τοσο ευκολα και ειναι και παρα πολυ ελαφριοι.θα δουμε τωρα πως θα την πεισω να τα φορεσει

15γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Σαβ Απρ 14, 2012 9:22 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΓΥΑΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥΑ....(η μαμα μου ειναι οπτικος)τα κρυσταλα θα κανουν την διαφορα...οσο πιο μεγαλος ο βαθμος τοσο πιο χοντρο τζαμακι..και να ξερεις οτι η υπερμετρωπια εχεις αυξομειωσεις γενικα...γι αυτο τζαμακι τυπου ορμα(πλαστικο) και αυτα οσους βαθμους κι αν εχεις ειναι παντα πολυ λεπτα σε παχος...δεν θα φαινεται ματομπουκαλο.....(ετσι ημουν εγω τα πρωτα χρονια μεχρι να βγουν αυτα τα τζαμακια) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

16γυαλια ορασεως Empty Απ: γυαλια ορασεως Κυρ Απρ 15, 2012 12:58 am

MissMonkey


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
http://www.optiboard.com/forums/showthread.php/30569-Need-help-with-baby-glasses

Σκρόλαρε λίγο προς τα κάτω για να δεις την εικόνα. Ο γιατρός σου μάλλον τέτοια γυαλιά σου πρότεινε που έχουν λάστιχο και συγκρατούνται εύκολα στο κεφαλάκι του μωρού. Έχω δει μωράκι με τέτοια γυαλάκια και ήταν αξιολάτρευτο. Ελπίζω όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! Καλό πάσχα με υγεία και χαρά!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις