Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρουλα λεξεις λενε τα παιδακια σας.και εμας λεει καποιες βασικα κανει τον παπαγαλο τις περισσοτερες φορες και μου σπαει τα νευρα.μιλαω με τον αντρα μου και επαναλαμβανει και αυτη . Very Happy

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sbani έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,
λέω και εγώ να μπω στην παρέα σας.
Έχω και εγώ ένα αντράκι γεννημένο 30/08/10 και μας έχει πάρει τα μυαλά.
Να ρωτήσω κάτι...γιατί αρχίζω να αγχώνομαι....ο μούργος ακόμη λέει μόνο καμία 5 λέξεις .... εντάξει κάνει και όλα τα ζωάκια ..... καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ και παίζει το ipad στα δάχτυλα ..... αλά δεν μιλάει. Διαβάζω διάφορα άρθρα που θέλουνε τα παιδία μέχρι και 18 μηνών να λένε πάνω από 100 λέξεις και έχω φρικάρει Rolling Eyes
Για το γάλα που λέγατε, και εγώ του δίνω φρέσκο με το που χρόνισε και το λατρεύει. Είπα να αρχίσω με advance η noulac αλά μου το έφτυνε.


γεια σου και καλως ηρθες στην ομαδα μας.να ρωτησω κατι χωρις να θελω να ακουστω καπως..γιατι του δινεται απο τωρα το ipad?μικρος δεν ειναι ακομα?για τα ματακια λεω?εχει χρονια μπροστα του να ασχοληθει οσο θελει.διαβασα παρακατω οτι παιζει παιχνιδια.παζλ μπορεις να του αγορασεις να παιζει και φανταζομαι οτι θα εχει και αλλα παιχνιδια για να ασχολειται.

Sbani

Sbani
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αγαπητή τουρτιτσα ...... Δεν έχω πολλά να σου πω απλά παραθέτω ένα κείμενο που έγραψε ο Μάνος πριν λίγο καιρό και με εκφράζει απόλυτα ......

(δυστυχώς είμαι νέο μέλος, δεν μου επιτρέπεται να βάλω external link..... Το άρθρο λέγεται e-μαθαίνω στο blog της Ολιβΐας eimaimama)

Παντα φιλικά Sbani

Υ.Σ όχι μόνο έχουμε πραγματικά παζλ και παιχνίδια αλλά ζούμε και σε χωριό οπου το παιδί μου μαθαίνει απο πρώτο χέρι τα ζώακια και την φύση Laughing



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sbani στις Πεμ Απρ 19, 2012 1:47 pm, 1 φορά

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα τσούπρες μου... τι μου κάνετε σας έψαχνα.... εμεις τα ίδια ο μικρός μια χαρά μέχρι στιγμής με τον παιδικό... και εγώ πτώμα από κούραση... χαίρομαι να ακούω τα αρρωστούλια να αναρώνουν... hapiness και ζουζού εσάς σας ξέχασα για περαστικά ελπίζω όλοι να έχουν ταχεία ανάρωση...

Sbani μου, καλωσόρισες και εσύ... να μυρίσει και λίγο εξοχή η ομαδούλα μας... Wink , αρχικά να σου απαντήσω για τις λέξεις... και εγώ έχω ένα αγοράκι γεννημένο 02/07 το οποίο λέει ακριβώς ότι λέτε μόνο που δεν κάνει κανένα ζωάκι και εννοείται ότι δεν κάνει πάζλ... κατα καιρούς έχω περάσει το άγχος σου, ειδικά όταν βρισκόμστε με άλλα παιδακια συνομίλικα ή μικρότερα αλλά μετά βλέπω πόσο έξυπνο και εβριματικό είναι με σκανταλιές και πρακτικά θέματα, όπως άνοιγμα μπουκαλιών, πορτών, σκαρφαλώματα κ.α. και ηρεμώ... απλά θέλει το χρόνο του... μου είπε και ο γιατρός...συνήθως συμβαίνει με τα αγόρια και ειδικά τα μοναχοπαίδια που δεν έχουν κίνητρο για να μιλήσουν...

Όσο για το i-pad δεν πιστεύω ότι κάνει περισσότερο κακό από όποιαδήποτε άλλη σύχρονη οθόνη, δεν έχει την ακτινοβολία του κινητού, είναι ουσιαστικά ένας υπολογιστής... με την ίδια ευκολία που μια μανούλα θα άφηνε το παιδάκι της μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή μπορεί να το αφήσει και εκεί... όσο για το εικονικό παιχνίδι.. αφού ο μικρούλης αντιλαμβάνεται την διαφορά και μπορεί νακάνει ότι κάνει εκεί και με χειροπιαστά παιχνίδια τότε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα... αλλά και πάλι εμείς μόνο την άποψη μας μπορούμε να πούμε χωρίς να είμαστε ειδικοί... ο παιδίατρος σου τι λέει το εγκρίνει?

Γιατί εμένα ούτε τηλεόραση μου λέει δεν κάνει κάτω των 2... όχι ότι αυτό είναι εφικτό... ο δικός μου αν τον αφήσω είναι ικανός να δει όλοκληρη ταινία disney τόσο κόλλημα έχει...

Γι'αυτό και εγώ την ανοίγω μόνο για χρειστικούς λόγους, άλλαγμα πάνας, τάισμα κλπ. αν και η ξαδέρφη-ψυχολόγος μου είπε αυτό με την τηλεόραση και το τάισμα να το κόψω μαχαίρι γιατι λέει κάνει το παιδί να αποκτά συναισθηματική εξάρτηση από το φαγητό... Rolling Eyes μάλλον θα αρχίσω να την ελλατώνω... εξάλλου στον παιδικό τον ταίζουν χωρίς τίποτα... άρα μπορώ και εγώ... άντε να δούμε αν θα τα καταφέρω... δόστε ιδέες εσείς πως τα ταίζετε???

Τιτίκα μου, και εγώ ακόμα σκόνη δίνω και πραγματικά όποια προσπάθεια έκανα για φρέσκο έπεσε στο κενό, 6 δοκίμασα και τα έξι τα πέταξα... έβαζε μια γουλιά στο στόμα και μετά μου έδινε πίσω το μπιμπερό... Πήρα και το νουλάκ που δίνει η Βιβή και του δίνω με δημητριακά μπας και συνηθίσει... αλλά μόλις το βάλω σκέτο κάνει τα ίδια όπως το φρέσκω... ευτυχώς που το frizogrow πάει μέχρι 3 ετών... γιατί εγώ προσωπικά, προς το παρόν τουλάχιστον, τα παράτησα....

Αυτά από μας... (Βιβή... μην νομίζεις ότι δεν διάβασα για τα ξεπορτίσματα σου... αλλά δεν είπα τίποτα γιατί αυτά που έχω να πώ δεν επιτρέπονται από ευθηξία... Laughing Laughing Laughing, ανα μου χαθείς πάντως δεν φθάνει που τα κάνεις μας λές κιόλας...φτου σου!!!)

Τα φιλιά μου.. σε όλες... κουτουλάω μία ώρα πιάτα έπλενα.... έβαλα 2 πλυντήρια, σιδέρωσα, έβαλα ηλεκτρική, ξεσκόνισα... έκανα και ετοιμασία για το πρωινο μαγείρεμα... και όλα αυτά αφού ταλιμπανίσαμε επί ένα 4ωρο και τον άβαλα για ύπνο...
Α! Ξέχασα να σας πω... αυτοψεξάστηκε στο πρόσωπο με το απλικατέρ της κλίνεξ 4σε1 που χρησιμοποιώ για το ξεσκόνισμα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 679259

Και ρε κορίτσια πλεόν δεν τον αφήνω ούτε για κατούρημα... και ουσιαστικά δεν έφυγα καν από τον χώρο όταν το έκανα απλά γύρισα το βλέμμα μου... δευτερόπλεπτα... Μην ρωτάσε πως... σκαρφάλωσε και το έπιασε την ώρα που πήγα να βάλω την ηλεκτρική στην θέση της... (του άφηνω καμιά φορά να παίρνει το απλικατέρ που σιδερώνω και έχει μόνο νερό)...τον έπλυνα πάρα πολύ καλά... μόνο λίγο για τα ματάκια του ανησύχησα.. αλλά τον παρατήρησα μετά και φαινόταν καλά... αν κάτι αλλάξει θα τηλ αύριο τον γιατρό...

Δεν πανικοβάλομαι πλέον... αποφάσισα ότι δεν θα πεθάνω... γιατί ο μικρός πλέον είναι μόνο για λουριά... επείδη όμως δεν γίνεται λέω να παίρνω στα κρυφά ζάναξ... Laughing Laughing Laughing τι να κάνω κάπως πρέπει να το αντιμετωπίσω όλο αυτό... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 688264 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 688264 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 688264

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
happiness έγραψε:τιτικα μου...μπορει αν ειναι κρυωμενη η μικρουλα γι'αυτο να μην πινει το γαλα....

της εχουν κατσει συνεχομενα αρρωστιες και δοντια αλλα δε γινετια να την αφηνω και χωρις γαλα για αυτο λεω να της το αλλαξω μπας και της δωσω ενα κινητρο
συμφωνω,η κουμπαρα μου εχει θεμα με το βαπτηστηρι μου...και αυτο δεν πινει ιδιαιτερα,τωρα του ξεκινησε το απταμιλ στο τετραπακ και μου ειπε οτι το πινει...δοκιμασε και δες τι της αρεσει καλυτερα

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεωργια να πω πως κι εγω χρησιμοποιω την τηλεοραση για να φαει (οχι ομως ολα τα γευματα)...ή θα βλεπει μικυ ή θα διαβαζουμε παραμυθι(αυτο το εχει βαρεθει τελευταια)ή θα ζωγραφιζουμε...
εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι μπορει να βλεπει μεχρι 2 ωρες τη μερα ,αλλα οχι συνεχομενες...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και ερωτω τι κολλημα εχουν αυτα τα παιδια με τα σπρευ και τα απορρυπαντικα
καθε φορα πολεμος γινεται σπιτι για να μην τα ακουμπησει
γεωργια αν τον επλυνες καλα πιστευω να μην υπαρξει προβλημα

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα τσουπρες μου

ελιωσα στον υπνο εχτες...ξεπορτισα μεχρι το μπαλκονι. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ρε τι υπνος ειναι αυτος Very Happy Very Happy Very Happy
πηγα και ψωνισα πρωι πρωι απο orcesstra για την μπουμπου που βαφτιζετε της κουμπαρας μου.
καλα πηρα λευκη βρακα τυπου παντελονι ,λευκο μπλουζακι,πλεκτο καλοκαιρινο κοντο ζακετακι που κουμπωνει στο στηθακι.χρωματος καφε ανοικτο πολυ και καπελακι με κορδελακ ιψαθινο.λευκο..ολα αυτα 30 ευρω με την εκπτωση του club .καλα θα ειναι φιγουρινι η μικρη .
Very Happy Very Happy
τρελαινομαι για τα κοριτσιστικα ρουχαλακια. Very Happy Very Happy Very Happy πολυ κοκετες βρε παιδι μου.

γεωργια μου αχαχχαχαχχχαχ μην με βρισεις μωλε. Very Happy Very Happy σημερα θα παμε μικρολιμανο το βραδακ
ι ,χαλαρα θα ειναι. Very Happy Very Happy Very Happy

καλα ο γαβριηλ βρε παιδακι μου σουπερ ταλιμπαν. Very Happy αστο το παιδι ....εμενα εχει σκαλωμα με το σιδερο και την σφουγγαριστρα. Very Happy
τι μου κανετε ολες???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.
ρε τιτικα μου γιατι εχεις νευρα?επειδη δεν πινει το γαλα?
καλα η ωτιτιδα πως προεκυψε τωρα?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.
ρε τιτικα μου γιατι εχεις νευρα?επειδη δεν πινει το γαλα?
καλα η ωτιτιδα πως προεκυψε τωρα?

εχω νευρα με την κατασταση στο γαλα με την πεθερα μου με πολλα πραγματα.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;

Τιτικάκι μου, μια χαρά είναι τα 150ml! Μη σε στεναχωρεί αυτό! Ποιο γάλα έδωσες τελικά; Ωτίτιδα,ε; Ότι θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαι! Έχουμε κι εμείς θέμα με τ' αυτάκια μας!

Βιβίκα, δε γύρισε ακόμα ο Διονυσάκος; Είχα την εντύπωση οτι θα γυρνούσε χθες!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;

Τιτικάκι μου, μια χαρά είναι τα 150ml! Μη σε στεναχωρεί αυτό! Ποιο γάλα έδωσες τελικά; Ωτίτιδα,ε; Ότι θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαι! Έχουμε κι εμείς θέμα με τ' αυτάκια μας!

Βιβίκα, δε γύρισε ακόμα ο Διονυσάκος; Είχα την εντύπωση οτι θα γυρνούσε χθες!

το δελτα εδωσα το advance αλλα σημερα το πρωι ηπιε μονο 90 γραμμαρια οποτε σκεφτομαι να το γυρισω παλι στη σκονη.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
Sot2010 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;

Τιτικάκι μου, μια χαρά είναι τα 150ml! Μη σε στεναχωρεί αυτό! Ποιο γάλα έδωσες τελικά; Ωτίτιδα,ε; Ότι θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαι! Έχουμε κι εμείς θέμα με τ' αυτάκια μας!

Βιβίκα, δε γύρισε ακόμα ο Διονυσάκος; Είχα την εντύπωση οτι θα γυρνούσε χθες!

το δελτα εδωσα το advance αλλα σημερα το πρωι ηπιε μονο 90 γραμμαρια οποτε σκεφτομαι να το γυρισω παλι στη σκονη.

Μην αγχώνεσαι και μη βιάζεσαι! Η ωτίτιδα μπορεί να φταίει. Όταν ρουφάει με το μπιμπερό μπορεί να την πονάει το αυτάκι της.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε; Δεν μπήκα χτες και σήμερα θα είμαι πάλι για λίγο γιατί θα πρέπει να φύγω νωρίτερα. Τα νέα μου είναι πως είμαι π-τ-ω-μ-α! Όλο θέλω να είμαι ξάπλα και είμαι σαν άρρωστη. Ανακατωσούρες γερές, πονοκέφαλοι, πονόκοιλος και εξάντληση. Συν ότι ξανανιώθω το λαιμό μου να μ' ενοχλεί... Mad Και... μια σκατουλίτσα να κάνει ο,τι ταρζανιά της κατεβαίνει από το κεφάλι! Χτες έφερε στα όρια το μπαμπά της, πραγματικά θύμωσε μαζί της διότι ο,τι της "φώναζε" να μην κάνει αυτή αυτό ακριβώς πήγαινε και έκανε. Και τελικά δεν τη γλίτωσε την τούμπα! Η νέα μανία της είναι να παίρνει ένα μεγάλο πλαστικό μπολ, το χρησιμοποιεί σαν σκαλί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 606100 και ανεβαίνει παντού, σε καρέκλες, τραπέζια, όπου θέλει! Να δω πώς θα τη γλιτώσουμε μ' αυτά και μ' αυτά... Mad
Πάω να δω στα γρήγορα τα δικά σας!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Sot2010 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;

Τιτικάκι μου, μια χαρά είναι τα 150ml! Μη σε στεναχωρεί αυτό! Ποιο γάλα έδωσες τελικά; Ωτίτιδα,ε; Ότι θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαι! Έχουμε κι εμείς θέμα με τ' αυτάκια μας!

Βιβίκα, δε γύρισε ακόμα ο Διονυσάκος; Είχα την εντύπωση οτι θα γυρνούσε χθες!

το δελτα εδωσα το advance αλλα σημερα το πρωι ηπιε μονο 90 γραμμαρια οποτε σκεφτομαι να το γυρισω παλι στη σκονη.

Μην αγχώνεσαι και μη βιάζεσαι! Η ωτίτιδα μπορεί να φταίει. Όταν ρουφάει με το μπιμπερό μπορεί να την πονάει το αυτάκι της.

μακαρι τι να πω πια με αυτο το παιδι

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.

Βρε Τιτίκα μου ματιασμένο είναι το παιδί; Περαστικά της!!! Συμφωνώ με τη Σωτηρία μας ότι μπορεί να φταίει και το αφτάκι που δεν πίνει το γάλα και γενικά δεν τρώει καλά. Πάντως τα 150ml είναι όντως μια χαρά. Τόσο πίνει συχνά εμένα χωρίς να είναι αρρωστούλα!
Εύχομαι τουλάχιστον καλά νέα από τον άλλο παιδοφθαλμίατρο...! I love you

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.

Βρε Τιτίκα μου ματιασμένο είναι το παιδί; Περαστικά της!!! Συμφωνώ με τη Σωτηρία μας ότι μπορεί να φταίει και το αφτάκι που δεν πίνει το γάλα και γενικά δεν τρώει καλά. Πάντως τα 150ml είναι όντως μια χαρά. Τόσο πίνει συχνά εμένα χωρίς να είναι αρρωστούλα!
Εύχομαι τουλάχιστον καλά νέα από τον άλλο παιδοφθαλμίατρο...! I love you

να΄σαι καλα σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sbani έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,
λέω και εγώ να μπω στην παρέα σας.
Έχω και εγώ ένα αντράκι γεννημένο 30/08/10 και μας έχει πάρει τα μυαλά.
Να ρωτήσω κάτι...γιατί αρχίζω να αγχώνομαι....ο μούργος ακόμη λέει μόνο καμία 5 λέξεις .... εντάξει κάνει και όλα τα ζωάκια ..... καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ και παίζει το ipad στα δάχτυλα ..... αλά δεν μιλάει. Διαβάζω διάφορα άρθρα που θέλουνε τα παιδία μέχρι και 18 μηνών να λένε πάνω από 100 λέξεις και έχω φρικάρει Rolling Eyes
Για το γάλα που λέγατε, και εγώ του δίνω φρέσκο με το που χρόνισε και το λατρεύει. Είπα να αρχίσω με advance η noulac αλά μου το έφτυνε.


Καλωσήρθες sbani!!! Λοιπόν, ο μικρός σου έχει 1 μέρα διαφορά και από εμάς! Η Δανάη γεννήθηκε στις 29 Αυγούστου, ο δικός σου (αλήθεια πώς τον λέτεWink στις 30 και η Μυρσίνη (της Τιτίκας μας) στις 31, ωραία, τώρα κλείσαμε, χιχιχι!
Για την ομιλία μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό με τις >100 λέξεις μέχρι 18 (εκτός κι αν εννοούν χρονών Razz ) δεν ισχύει καθόλου. Και η Δανάη λέει λίγες αν και τελευταία δείχνει να λύθηκε αρκετά! Την κάνουν απότομα την αλλαγή πολλά παιδάκια!

Και όσο για το γάλα (για να απαντήσω κι εγώ Τιτίκα μου) δίνω ακόμα σκόνη αφού το πίνει κάπως αλλά όταν το αλλάξω θα δώσω κανονικό φρέσκο. Θα προσπαθήσω δηλαδή, χεχε! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μεταβατικό, εκτός και αν το παιδί δεν θέλει το φρέσκο ακόμη...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο και τελικα το μωρο εχει ωτιτιδα ηπιας μορφης ευτυχως.ξεκινησαμε αντιβιωση χτες το βραδυ και της εδωσα και φρεσκο γαλα. με το ζορι να πιει 150 γραμμαρια.εγινα εξαλλη χτες βραδυ τοσο κρατησε η υπομονη μου.δε μιλιεμαι πραγματικα σημερα εχουν σπασει τα νευρα μου.εκλεισα ραντεβου και με αλλο παιδοφθαλμιατρο για τις 4 μαιου.για να δουμε τι σκατα θα μου πει και αυτος.

Βρε Τιτίκα μου ματιασμένο είναι το παιδί; Περαστικά της!!! Συμφωνώ με τη Σωτηρία μας ότι μπορεί να φταίει και το αφτάκι που δεν πίνει το γάλα και γενικά δεν τρώει καλά. Πάντως τα 150ml είναι όντως μια χαρά. Τόσο πίνει συχνά εμένα χωρίς να είναι αρρωστούλα!
Εύχομαι τουλάχιστον καλά νέα από τον άλλο παιδοφθαλμίατρο...! I love you

να΄σαι καλα σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472
Μη μου στενοχωριέσαι άλλο και έχεις περάσει ήδη πολλά με τη μικρούλα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μου φεύγω, δεν προλαβαίνω άλλα ρε γμτ! Πολλά φιλιά!!!!!!

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τιτικα μου ωτιτιδα????νομιζω ειναι δικαιολογημενη που δεν θελει να πιει γαλα,οπως ρουφαει σιγουρα θα ποναει το ατακι της...
πρεπει να ηρεμησεις ομως και αν βλεπεις οτι δεν θελει γαλα,δωσε της τυρακι,γιαουρτι και οτι αλλο παρεχει ασβεστιο
crazymommy...δεν αντεχεις αλλο ε???
υπομονη τελειωνει το 1ο τριμηνο θα ηρεμησεις σε λιγες βδομαδες...οσο για το συζυξ δεν πειραζει να δουνε και αυτοι τι περναμε ολη μερα

Sbani

Sbani
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
crazymommy έγραψε:
Sbani έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,
λέω και εγώ να μπω στην παρέα σας.
Έχω και εγώ ένα αντράκι γεννημένο 30/08/10 και μας έχει πάρει τα μυαλά.
Να ρωτήσω κάτι...γιατί αρχίζω να αγχώνομαι....ο μούργος ακόμη λέει μόνο καμία 5 λέξεις .... εντάξει κάνει και όλα τα ζωάκια ..... καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ και παίζει το ipad στα δάχτυλα ..... αλά δεν μιλάει. Διαβάζω διάφορα άρθρα που θέλουνε τα παιδία μέχρι και 18 μηνών να λένε πάνω από 100 λέξεις και έχω φρικάρει Rolling Eyes
Για το γάλα που λέγατε, και εγώ του δίνω φρέσκο με το που χρόνισε και το λατρεύει. Είπα να αρχίσω με advance η noulac αλά μου το έφτυνε.


Καλωσήρθες sbani!!! Λοιπόν, ο μικρός σου έχει 1 μέρα διαφορά και από εμάς! Η Δανάη γεννήθηκε στις 29 Αυγούστου, ο δικός σου (αλήθεια πώς τον λέτεWink στις 30 και η Μυρσίνη (της Τιτίκας μας) στις 31, ωραία, τώρα κλείσαμε, χιχιχι!
Για την ομιλία μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό με τις >100 λέξεις μέχρι 18 (εκτός κι αν εννοούν χρονών Razz ) δεν ισχύει καθόλου. Και η Δανάη λέει λίγες αν και τελευταία δείχνει να λύθηκε αρκετά! Την κάνουν απότομα την αλλαγή πολλά παιδάκια!

Και όσο για το γάλα (για να απαντήσω κι εγώ Τιτίκα μου) δίνω ακόμα σκόνη αφού το πίνει κάπως αλλά όταν το αλλάξω θα δώσω κανονικό φρέσκο. Θα προσπαθήσω δηλαδή, χεχε! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μεταβατικό, εκτός και αν το παιδί δεν θέλει το φρέσκο ακόμη...

Καλημέρα κοριτσάρες,

τι κάνετε? Εγώ είμαι στην δουλειά και πτώμα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 850933 Ο μικρός μας ταλιμπάν (btw Χρήστο τον λένε) τελευταία κοιμάται μεσάνυχτα και ξυπνάει 07:00 - 08:00 τα έχω παίξει και σέρνομαι όλη μέρα. Βέβαια καταφέραμε επιτέλους να τον βγάλουμε από το δωμάτιο μας (και κρεβάτι) μας γιατί κόντευα να τρελαθώ .... δεν χωρούσαμε την κοιλούμπα μου Rolling Eyes

Τιτίκα περαστικά σας. Στον οφθαλμίατρο γιατί θα πάτε?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sbani έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Sbani έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,
λέω και εγώ να μπω στην παρέα σας.
Έχω και εγώ ένα αντράκι γεννημένο 30/08/10 και μας έχει πάρει τα μυαλά.
Να ρωτήσω κάτι...γιατί αρχίζω να αγχώνομαι....ο μούργος ακόμη λέει μόνο καμία 5 λέξεις .... εντάξει κάνει και όλα τα ζωάκια ..... καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ και παίζει το ipad στα δάχτυλα ..... αλά δεν μιλάει. Διαβάζω διάφορα άρθρα που θέλουνε τα παιδία μέχρι και 18 μηνών να λένε πάνω από 100 λέξεις και έχω φρικάρει Rolling Eyes
Για το γάλα που λέγατε, και εγώ του δίνω φρέσκο με το που χρόνισε και το λατρεύει. Είπα να αρχίσω με advance η noulac αλά μου το έφτυνε.


Καλωσήρθες sbani!!! Λοιπόν, ο μικρός σου έχει 1 μέρα διαφορά και από εμάς! Η Δανάη γεννήθηκε στις 29 Αυγούστου, ο δικός σου (αλήθεια πώς τον λέτεWink στις 30 και η Μυρσίνη (της Τιτίκας μας) στις 31, ωραία, τώρα κλείσαμε, χιχιχι!
Για την ομιλία μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό με τις >100 λέξεις μέχρι 18 (εκτός κι αν εννοούν χρονών Razz ) δεν ισχύει καθόλου. Και η Δανάη λέει λίγες αν και τελευταία δείχνει να λύθηκε αρκετά! Την κάνουν απότομα την αλλαγή πολλά παιδάκια!

Και όσο για το γάλα (για να απαντήσω κι εγώ Τιτίκα μου) δίνω ακόμα σκόνη αφού το πίνει κάπως αλλά όταν το αλλάξω θα δώσω κανονικό φρέσκο. Θα προσπαθήσω δηλαδή, χεχε! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μεταβατικό, εκτός και αν το παιδί δεν θέλει το φρέσκο ακόμη...

Καλημέρα κοριτσάρες,

τι κάνετε? Εγώ είμαι στην δουλειά και πτώμα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 850933 Ο μικρός μας ταλιμπάν (btw Χρήστο τον λένε) τελευταία κοιμάται μεσάνυχτα και ξυπνάει 07:00 - 08:00 τα έχω παίξει και σέρνομαι όλη μέρα. Βέβαια καταφέραμε επιτέλους να τον βγάλουμε από το δωμάτιο μας (και κρεβάτι) μας γιατί κόντευα να τρελαθώ .... δεν χωρούσαμε την κοιλούμπα μου Rolling Eyes

Τιτίκα περαστικά σας. Στον οφθαλμίατρο γιατί θα πάτε?
sbani εισαι εγκυουλα και εσυ?
με το καλοοοοοοοοοοο

χρηστακης λοιπον?να σου ζησει ο ταλιμπανακος σου Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sbani έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Sbani έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,
λέω και εγώ να μπω στην παρέα σας.
Έχω και εγώ ένα αντράκι γεννημένο 30/08/10 και μας έχει πάρει τα μυαλά.
Να ρωτήσω κάτι...γιατί αρχίζω να αγχώνομαι....ο μούργος ακόμη λέει μόνο καμία 5 λέξεις .... εντάξει κάνει και όλα τα ζωάκια ..... καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ και παίζει το ipad στα δάχτυλα ..... αλά δεν μιλάει. Διαβάζω διάφορα άρθρα που θέλουνε τα παιδία μέχρι και 18 μηνών να λένε πάνω από 100 λέξεις και έχω φρικάρει Rolling Eyes
Για το γάλα που λέγατε, και εγώ του δίνω φρέσκο με το που χρόνισε και το λατρεύει. Είπα να αρχίσω με advance η noulac αλά μου το έφτυνε.


Καλωσήρθες sbani!!! Λοιπόν, ο μικρός σου έχει 1 μέρα διαφορά και από εμάς! Η Δανάη γεννήθηκε στις 29 Αυγούστου, ο δικός σου (αλήθεια πώς τον λέτεWink στις 30 και η Μυρσίνη (της Τιτίκας μας) στις 31, ωραία, τώρα κλείσαμε, χιχιχι!
Για την ομιλία μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό με τις >100 λέξεις μέχρι 18 (εκτός κι αν εννοούν χρονών Razz ) δεν ισχύει καθόλου. Και η Δανάη λέει λίγες αν και τελευταία δείχνει να λύθηκε αρκετά! Την κάνουν απότομα την αλλαγή πολλά παιδάκια!

Και όσο για το γάλα (για να απαντήσω κι εγώ Τιτίκα μου) δίνω ακόμα σκόνη αφού το πίνει κάπως αλλά όταν το αλλάξω θα δώσω κανονικό φρέσκο. Θα προσπαθήσω δηλαδή, χεχε! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μεταβατικό, εκτός και αν το παιδί δεν θέλει το φρέσκο ακόμη...

Καλημέρα κοριτσάρες,

τι κάνετε? Εγώ είμαι στην δουλειά και πτώμα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #7 - Σελίδα 2 850933 Ο μικρός μας ταλιμπάν (btw Χρήστο τον λένε) τελευταία κοιμάται μεσάνυχτα και ξυπνάει 07:00 - 08:00 τα έχω παίξει και σέρνομαι όλη μέρα. Βέβαια καταφέραμε επιτέλους να τον βγάλουμε από το δωμάτιο μας (και κρεβάτι) μας γιατί κόντευα να τρελαθώ .... δεν χωρούσαμε την κοιλούμπα μου Rolling Eyes

Τιτίκα περαστικά σας. Στον οφθαλμίατρο γιατί θα πάτε?

γιατι αλλλοιθωριζει καποιες φορες και θελω να παω να το κοιταξω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις