Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 29]

326ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 2:12 am

????????


Επισκέπτης
TPT ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΔΩ ΘΑ ΤΑ ΛΥΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!

327ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 8:04 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσια αχ!!!!!

σημερα πηγα εφορια και δημαρχειο για τα δικαιολογητικα

απο την εφορια τελειωσα τσακ μπαμ
πηρα αντιγραφο της φορολογικης δηλωσης και αντιγραφο του εκκαθαριστικου

στο δημαρχειο πηρα μονο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης
ληξιαρχικη πραξη γεννησης η βαπτισης δεν μου εδωσαν γιατι δεν τους τα εχουν στειλει ακομη Shocked απο το ληξιαρχειο της αθηνας!!!!

μα τους λεω βρε κοριτσια περσυ μου ειχατε δωσει...οχι μου λενε αυτα κανονικα που εχουμε εμεις εδω δεν ισχυουν και πρεπει να παω στα κεπ να μου τα στειλουν...

φευγω και παω στα κεπ(ευτυχως ειναι κοντα)ζηταω απο την υπαλληλο τα συγκεκριμενα χαρτια και εκει αρχιζει το θεατρο του παραλογου
ακουστε διαλογο.

υπ.το εχετε βαπτισει το παιδι?
εγω.ναι
υπ.μα καλα γεννηθηκε αθηνα και το βαπτισατε αλλου??
εγω.??????
υπ.μα γιατι το βαπτισατε αλλου και ειστε σιγουρη οτι το εχετε δηλωσει??
εγω.ειναι δηλωμενος και τον βαπτισαμε εκει γιατι εκει μας αρεσε θα μου φερετε τα χαρτια που σας ζηταω???
υπ.χμμμμ...αθηνα εεεε θα καθυστερησει ξερετε τωρα τι γινεται στην αθηνα??
εγω.ενταξη απο την αθηνα θα ερθουν οχι απο την αμερικη!!!!!
μηπως καλυτερα να παω να τα παρω μονη μου??
υπ.δεν ειναι κακη ιδεα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


οπως καταλαβαινετε μετα απο αυτο αποφασισα να παω αυριο μονη μου να παρω τα χαρτια απο το ληξιαρχειο αθηνων να ξεμπερδευω
τωρα το μονο που μου εχει μεινει να παρω ειναι βεβαιωση καλης υγειας απο την παιδιατρο

και να ρωτησω κατι???
αυτο το χαρτι πρεπει να το παρω απο την δικια μας παιδιατρο η μπορω και σε αλλον???

328ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 8:11 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:αχ κοριτσια αχ!!!!!

σημερα πηγα εφορια και δημαρχειο για τα δικαιολογητικα

απο την εφορια τελειωσα τσακ μπαμ
πηρα αντιγραφο της φορολογικης δηλωσης και αντιγραφο του εκκαθαριστικου

στο δημαρχειο πηρα μονο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης
ληξιαρχικη πραξη γεννησης η βαπτισης δεν μου εδωσαν γιατι δεν τους τα εχουν στειλει ακομη Shocked απο το ληξιαρχειο της αθηνας!!!!

μα τους λεω βρε κοριτσια περσυ μου ειχατε δωσει...οχι μου λενε αυτα κανονικα που εχουμε εμεις εδω δεν ισχυουν και πρεπει να παω στα κεπ να μου τα στειλουν...

φευγω και παω στα κεπ(ευτυχως ειναι κοντα)ζηταω απο την υπαλληλο τα συγκεκριμενα χαρτια και εκει αρχιζει το θεατρο του παραλογου
ακουστε διαλογο.

υπ.το εχετε βαπτισει το παιδι?
εγω.ναι
υπ.μα καλα γεννηθηκε αθηνα και το βαπτισατε αλλου??
εγω.??????
υπ.μα γιατι το βαπτισατε αλλου και ειστε σιγουρη οτι το εχετε δηλωσει??
εγω.ειναι δηλωμενος και τον βαπτισαμε εκει γιατι εκει μας αρεσε θα μου φερετε τα χαρτια που σας ζηταω???
υπ.χμμμμ...αθηνα εεεε θα καθυστερησει ξερετε τωρα τι γινεται στην αθηνα??
εγω.ενταξη απο την αθηνα θα ερθουν οχι απο την αμερικη!!!!!
μηπως καλυτερα να παω να τα παρω μονη μου??
υπ.δεν ειναι κακη ιδεα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


οπως καταλαβαινετε μετα απο αυτο αποφασισα να παω αυριο μονη μου να παρω τα χαρτια απο το ληξιαρχειο αθηνων να ξεμπερδευω
τωρα το μονο που μου εχει μεινει να παρω ειναι βεβαιωση καλης υγειας απο την παιδιατρο

και να ρωτησω κατι???
αυτο το χαρτι πρεπει να το παρω απο την δικια μας παιδιατρο η μπορω και σε αλλον???

Πηγαινε παιδι μου να το παρεις μονη σου, να εισαι σιγουρη...
Το χαρτι --εγω λεω-- καλυτερα να το παρεις απο τον παιδιατρο σας που ξερει το παιδι κ του κανει τα εμβολια, να θυμηθεις να κοιταξετε με τον γιατρο κ ποτε εκανε μαντου ο μικρος. Αν δεν ειναι προσφατη ισως χρειαστει να κανει (καλα αυτο θα στο πει ο γιατρος σας).Ο δικος μου ειχε κανει το 2009 κ του εκανε η παιδιατρος προχθες παλι. Και να το γραψει στην βεβαιωση.

Ηρθε σημερα απο τον δημο πιστοποιητικο γεννησης του μεγαλου μου,εστειλαν σε ολους τους δημοτες με ευχες για καλη προοδο κ καλη σχολικη χρονια.Μηπως να παω με αυτο το χαρτι στον παιδικο κ να πω οτι με στελνει ο δημαρχος? cyclops cyclops cyclops

329ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 8:16 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α! Μιλησα με τον δημοτικο παιδικο που θα κανω αιτηση για να παω να δω τον σταθμο με το παιδι μαζι, μου ειπαν οτι οι αιτησεις θα ερθουν σε αυτους τεος του μηνα και οχι 20 Μαη οπως μου ειχαν πει αρχικα. Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο για οους τους δημους,μη σας μπερδεψω!

330ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 8:32 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:αχ κοριτσια αχ!!!!!

σημερα πηγα εφορια και δημαρχειο για τα δικαιολογητικα

απο την εφορια τελειωσα τσακ μπαμ
πηρα αντιγραφο της φορολογικης δηλωσης και αντιγραφο του εκκαθαριστικου

στο δημαρχειο πηρα μονο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης
ληξιαρχικη πραξη γεννησης η βαπτισης δεν μου εδωσαν γιατι δεν τους τα εχουν στειλει ακομη Shocked απο το ληξιαρχειο της αθηνας!!!!

μα τους λεω βρε κοριτσια περσυ μου ειχατε δωσει...οχι μου λενε αυτα κανονικα που εχουμε εμεις εδω δεν ισχυουν και πρεπει να παω στα κεπ να μου τα στειλουν...

φευγω και παω στα κεπ(ευτυχως ειναι κοντα)ζηταω απο την υπαλληλο τα συγκεκριμενα χαρτια και εκει αρχιζει το θεατρο του παραλογου
ακουστε διαλογο.

υπ.το εχετε βαπτισει το παιδι?
εγω.ναι
υπ.μα καλα γεννηθηκε αθηνα και το βαπτισατε αλλου??
εγω.??????
υπ.μα γιατι το βαπτισατε αλλου και ειστε σιγουρη οτι το εχετε δηλωσει??
εγω.ειναι δηλωμενος και τον βαπτισαμε εκει γιατι εκει μας αρεσε θα μου φερετε τα χαρτια που σας ζηταω???
υπ.χμμμμ...αθηνα εεεε θα καθυστερησει ξερετε τωρα τι γινεται στην αθηνα??
εγω.ενταξη απο την αθηνα θα ερθουν οχι απο την αμερικη!!!!!
μηπως καλυτερα να παω να τα παρω μονη μου??
υπ.δεν ειναι κακη ιδεα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


οπως καταλαβαινετε μετα απο αυτο αποφασισα να παω αυριο μονη μου να παρω τα χαρτια απο το ληξιαρχειο αθηνων να ξεμπερδευω
τωρα το μονο που μου εχει μεινει να παρω ειναι βεβαιωση καλης υγειας απο την παιδιατρο

και να ρωτησω κατι???
αυτο το χαρτι πρεπει να το παρω απο την δικια μας παιδιατρο η μπορω και σε αλλον???

Πηγαινε παιδι μου να το παρεις μονη σου, να εισαι σιγουρη...
Το χαρτι --εγω λεω-- καλυτερα να το παρεις απο τον παιδιατρο σας που ξερει το παιδι κ του κανει τα εμβολια, να θυμηθεις να κοιταξετε με τον γιατρο κ ποτε εκανε μαντου ο μικρος. Αν δεν ειναι προσφατη ισως χρειαστει να κανει (καλα αυτο θα στο πει ο γιατρος σας).Ο δικος μου ειχε κανει το 2009 κ του εκανε η παιδιατρος προχθες παλι. Και να το γραψει στην βεβαιωση.

Ηρθε σημερα απο τον δημο πιστοποιητικο γεννησης του μεγαλου μου,εστειλαν σε ολους τους δημοτες με ευχες για καλη προοδο κ καλη σχολικη χρονια.Μηπως να παω με αυτο το χαρτι στον παιδικο κ να πω οτι με στελνει ο δημαρχος? cyclops cyclops cyclops


χαχαχα καλοοοοο!!!!!!!!!

τελικα ναι εχεις δικιο λιτσακος θα παω στην δικια μας καλυτερα
ααα μαντου εχουμε κανει πριν ενα μηνα γιατι ηταν αρρωστος και μας το εκανε ξανα η παιδιατρος μας προληπτικα

εμας εδω μας ειπαν για 20 του μηνα μου εχουν δωσει μαλιστα και την αιτηση και το χαρτι με τα απαιτουμενα δικαιολογητικα

331ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 9:51 am

????????


Επισκέπτης
ρε κοριτσια κοιταω ξανακοιταω τα εμβολια δεν ειχαμε κανενα μαντου το τελευταιο του μεγαλου μου ηταν οταν εκλεισε τα 4........... λετε να ξεχασαμε κανενα? το βιβλιαριο δε γραφει τπτ

332ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 9:56 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:ρε κοριτσια κοιταω ξανακοιταω τα εμβολια δεν ειχαμε κανενα μαντου το τελευταιο του μεγαλου μου ηταν οταν εκλεισε τα 4........... λετε να ξεχασαμε κανενα? το βιβλιαριο δε γραφει τπτ

Στελλα οταν παρεις την βεβαιωση απο τον παιδιατρο θα το τσεκαρει και εκεινος αν εχει γινει. Μηπως το εχει γραψει ο παιδιατρος εκει που γραφουν τις γενικες οπαρατηρησεις για την αναπτυξη του παιδιου?επειδη δεν ειναι εμβολιο γι αυτο το λεω.

333ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:05 am

????????


Επισκέπτης
μολις το κοιταξα οχι

το μονο που εχει με μολυβι που τα γραφει πριν τα κανουμε ειναι ενα για το 2016........

334ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 8:53 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εγω σημερα ετοιμαζομαι για αθηνα να παρω και τα υπολοιπα 2 χαρτια γιατι αν περιμενω απο το κεπ θα παει ο μικρος φανταρος ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 215994

καλη δυναμη σε οσες μαζευουμε χαρτουρα

τα λεμε μετα!!!

335ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:23 pm

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
απευθυνομαι στις μανουλες που εστειλα περσι τα παιδια τους σε σταθμο μεσω ΕΣΠΑ. στα αποτελεσματα για το ποια παιδια θα μπουν ανακατευεται πουθενα ο δημος ή αποκλειστικα υπευθυνος ειναι ο ΕΣΠΑ; το ρωταω γιατι μου συνεβη χθες ο παρακατω διαλογος με την διευθυντρια βρεφονηπιακου σταθμου στην περιοχη μου (Καματερο):
ΕΓΩ: ενδιαφερομαι για τις θεσεις μεσω ΕΣΠΑ για το παιδι μου
ΑΥΤΗ: που μενετε;
ΕΓΩ: Καματερο
ΑΥΤΗ: προηγουνται τα παιδια των Αγιων Αναργυρων (ειμαστε σε κοινο δημο). μπορειτε να κανετε αιτηση φυσικα αλλα δεν εχετε καμμια τυχη!!!

πειτε μου οτι ο δημος δεν εχει καμμια σχεση με τα αποτελεσματα, γιατι θα γινει ΚΟΛΑΣΗ!!!! Twisted Evil

http://pigikalimeriblogspot.com

336ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:28 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmera
δεν εχει καμια σχεση ο βρεφικος η παιδικος σταθμος δεν τους πεφτει λογος αυτοι το μονο που τους πεφτει λογογς ειναι ν πουν στο εσπα ποσες θεσεις διαθετουν κ τπτ αλλο. το εσπα απο μονο του επεξεργαζεται την καθε οικογενεια κ αναλογα μ τα μορια σε στελνει ενα απο τα 4 που εχεις επιλεξει. απλα στο βρεφικο η παιδικο πας απλα πριν η μετα ν ενημερωθεις και τπτ αλλο
μη συγχιζεσαι δεν αξιζει μ την καθε μ......

337ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:30 pm

????????


Επισκέπτης
οχι δεν εχει σχεση ο δημος, παρα μονο για τους δημοτικους σταθμους που δηλωνουν στο εσπα

για τους αλλους οχι



παιδια δεν πηγα ακομα για καρτα ανεργιας ειμαι χαλια με γαστρεντεριτιδα και φαρυγγιτιδα την αλλη βδομαδα κι αν δεν προλαβω την κατσαμε



μπεμπα 2012 κι εμας μας το ειπαν εμμεσως πλην σαφως οτι για να μπουμε σε δημοτικο εσπα ξε εσπα ηθελε στο δημο...γνωριμιες.........

338ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:56 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
1)περαστικα σου
2)καρτα ανεργιας νομιζω θα πρεπει ν εχεις πολυ καιρο για ν μετρηση και οχι μια η εβδομαδα η μηνα εκτος κια εαν μηλασ για την εξατομικευμενη προσεγιση
3)ε τοτε τι σκατα κανει το εσπα δεν το καταλαβα. αλλα κακου καλου ν το ρωτησεις στο εσπα οταν θ καταθεσεις χαρτια .

339ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 10:58 pm

????????


Επισκέπτης
αχ μη μου λες τετοια στην προσκληση εγραφε περυσι καρτα ανεργιας που να εχει εκδοθει πριν την προσκληση απλα δεν ελεγε καιρο πριν η οτιδηποτε αλλο........

340ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:02 pm

????????


Επισκέπτης
2.4.2 Δικαιολογητικά Ανεργίας

ü Εάν η ενδιαφερόμενη είναι άνεργη, απαιτείται:

§ αντίγραφο Δελτίου Ανεργίας σε ισχύ, έως την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας, και

§ αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ. ή Υπεύθυνη Δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως 31/12/2011.



να το ρε Ποπη αχ δεν ξερω το πολυ πολυ το ξεχναμε και φετος ετσι κι αλλιως δε θελω 3.5 χρονω να το αποχωριστω το μωρο μου τοσες ωρες με δυο γνωμες ειμαι

341ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:03 pm

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, η κάρτα έπρεπε να είναι πριν την πρόσκληση. εγώ που την είχα 2 χρόνια με κάποιον που την έχει 1 μηνα, τα ίδια μόρια πέρνουμε αν δείτε εκεί που λέει για την μοριοδότηση.

342ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:07 pm

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δυστυχως προκειται για δημοτικο βρεφικο σταθμο και πολυ το φοβομουν οτι παλι θα κυριαρχουσε το ρουσφετι και οι γνωριμιες. για ποια κοινωνικα κριτηρια μας μιλανε τελικα; ποιος ο λογος υπαρξης του ΕΣΠΑ οταν οντας μακροχρονια ανεργη, με εισοδημα που θυμιζει πολικη θερμοκρασια και τριτεκνη και δεν μπορω να βαλω αξιοκρατικα το παιδι μου σε σταθμο; κοροϊδευομαστε για ακομη μια φορα στο Ελλαδισταν!!!

http://pigikalimeriblogspot.com

343ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:14 pm

????????


Επισκέπτης
mamamatina έγραψε:Ναι, η κάρτα έπρεπε να είναι πριν την πρόσκληση. εγώ που την είχα 2 χρόνια με κάποιον που την έχει 1 μηνα, τα ίδια μόρια πέρνουμε αν δείτε εκεί που λέει για την μοριοδότηση.



ευχαριστωωωωωωωωω

344ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:16 pm

????????


Επισκέπτης
misspigi έγραψε:Δυστυχως προκειται για δημοτικο βρεφικο σταθμο και πολυ το φοβομουν οτι παλι θα κυριαρχουσε το ρουσφετι και οι γνωριμιες. για ποια κοινωνικα κριτηρια μας μιλανε τελικα; ποιος ο λογος υπαρξης του ΕΣΠΑ οταν οντας μακροχρονια ανεργη, με εισοδημα που θυμιζει πολικη θερμοκρασια και τριτεκνη και δεν μπορω να βαλω αξιοκρατικα το παιδι μου σε σταθμο; κοροϊδευομαστε για ακομη μια φορα στο Ελλαδισταν!!!



εδω ειναι ελλαδα ματια μου δυστυχως

εγω περυσι εβαλα λυτους και δεμενους για να τον παρουν κι ας ειχα το χαρτι της αναπηριας 70%.........και εχω και τρεις κολλητες που τα εβαλαν χωρις καν να δουλευουν - οχι στο εσπα- στο δημοτικο μιλαω.........

345ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:37 pm

elpida87

elpida87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ. ή Υπεύθυνη Δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως 31/12/2011.
πήγα χθες κοριτσία και το έβγαλα σε 5 λεπτά αν και κανονικά μου είπε η εργαζώμενη εκεί θα έπαιρνε πολύ ώρα αλλα έπειδη γκριναιζε η κόρη μου μου τα κάνα πολύ γρηγορα Very Happy

346ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Τετ Μάης 16, 2012 11:38 pm

elpida87

elpida87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ


Όλες οι ενδιαφερόμενες, μαζί με την «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωσή» τους, θα υποβάλλουν, πρωτότυπα ή σε αντίγραφα επικυρωμένα, τα εξής δικαιολογητικά:

αυτό εδω που το βρίκω???

347ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Πεμ Μάης 17, 2012 12:04 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elpida87 έγραψε: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ


Όλες οι ενδιαφερόμενες, μαζί με την «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωσή» τους, θα υποβάλλουν, πρωτότυπα ή σε αντίγραφα επικυρωμένα, τα εξής δικαιολογητικά:

αυτό εδω που το βρίκω???
μολις βγει η προσκληση θα τα εχουν και αυτα μεσα να τα εκτυπωσουμε να τα ετοιμασουμε.

348ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Πεμ Μάης 17, 2012 12:06 am

????????


Επισκέπτης
elpida87 έγραψε:αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ. ή Υπεύθυνη Δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως 31/12/2011.
πήγα χθες κοριτσία και το έβγαλα σε 5 λεπτά αν και κανονικά μου είπε η εργαζώμενη εκεί θα έπαιρνε πολύ ώρα αλλα έπειδη γκριναιζε η κόρη μου μου τα κάνα πολύ γρηγορα Very Happy



ναι τι ειναι τελικα αυτο κατι σα συνεντευξη σου παιρνουν>>>>>>??????????

349ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Πεμ Μάης 17, 2012 12:07 am

????????


Επισκέπτης
elpida87 έγραψε: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ


Όλες οι ενδιαφερόμενες, μαζί με την «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωσή» τους, θα υποβάλλουν, πρωτότυπα ή σε αντίγραφα επικυρωμένα, τα εξής δικαιολογητικά:

αυτό εδω που το βρίκω???



μπες το ΕΕΤΑΑ.gr και πατα παιδικοι σταθμοι, καπου λεει προσκληση μητερων κατεβασε το και δες το αλλα ειναι το περσινο νομιζω ειναι και στις προηγουμενες σελιδες εδω αρκετες φορες γραμμενα

350ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Πεμ Μάης 17, 2012 12:16 am

????????


Επισκέπτης
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

ολες οι ενδιαφερόμενες, μαζί με την «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωσή» τους, θα υποβάλλουν, πρωτότυπα ή σε αντίγραφα επικυρωμένα, τα εξής δικαιολογητικά:
α)Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου. Εάν η ενδιαφερόμενη είναι αλλοδαπή από τρίτες χώρες απαιτείται και άδεια διαμονής σε ισχύ. Εάν η ενδιαφερόμενη είναι Ελληνίδα Ομογενής απαιτείται αντίγραφο ταυτότητας Ομογενούς.
β) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή αντίγραφο διαζευκτηρίου, στην περίπτωση που η ενδιαφερόμενη είναι διαζευγμένη και αυτό δεν αναφέρεται στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή/και αντίγραφο ατομικής φορολογικής δήλωσης για το οικονομικό έτος 2010, στην περίπτωση που η ενδιαφερόμενη τελεί σε διάσταση ή οποιοδήποτε αποδεικτικό έγγραφο της διάστασης, ή αντίγραφο δικαστικής απόφασης ή οποιοδήποτε αποδεικτικό έγγραφο της Επιτροπείας ανηλίκου τέκνου σε περίπτωση που η ενδιαφερόμενη είναι ανάδοχη μητέρα.
γ) Εκτύπωση εκκαθαριστικού σημειώματος ή αντίγραφο αυτού για το οικονομικό έτος 2009 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2008 έως 31/12/2008).

4.1 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται
α) Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των «Αιτήσεων συμμετοχής – Δηλώσεων», και
β) αντίγραφο μηχανογραφημένων ενσήμων του δευτέρου ή τουλάχιστον του πρώτου τριμήνου του 2009 ή σχετική βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψής της.
2.4.2 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι αυτοαπασχολούμενη εκτός πρωτογενή τομέα, απαιτείται
α) αντίγραφο της Δήλωσης Ενάρξεως Επιτηδεύματος στην Δ.Ο.Υ. ή βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ότι έχουν καταβληθεί εισφορές, και
β) υπεύθυνη δήλωση περί μη διακοπής της άσκησης του επιτηδεύματος.
2.4.3 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι αυτοαπασχολούμενηστον πρωτογενήτομέα,απαιτείταιβεβαίωση ασφαλίσεως από τον ΟΓΑ, ή βεβαίωση ότι έχουν καταβληθεί οι ασφαλιστικές εισφορές .
2.4.4 Εάν η ενδιαφερόμενη συμμετέχει σε Ενεργητικές Πολιτικές Απασχόλησης (ΕΠΑ)και συγκεκριμένα
α) σε πρόγραμμα STAGE του Ο.Α.Ε.Δ , απαιτείται αντίγραφο του Ιδιωτικού Συμφωνητικού Συνεργασίας μεταξύ Ο.Α.Ε.Δ., Φορέα Υλοποίησης και ασκούμενης, και Υπεύθυνη δήλωση για τη συνέχιση παρακολούθησης του προγράμματος, κατά την ημερομηνία υποβολής της «Αίτησης συμμετοχής – Δήλωσης».


β) σε πρόγραμμα Ν.Θ.Ε. του Ο.Α.Ε.Δ , απαιτείται αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης υπαγωγής και βεβαίωση εργοδότη για τη συνέχιση παρακολούθησης του προγράμματος, και Υπεύθυνη δήλωση για τη συνέχιση παρακολούθησης του προγράμματος, κατά την ημερομηνία υποβολής της «Αίτησης συμμετοχής – Δήλωσης».




γ) σε πρόγραμμα Ν.Ε.Ε. του Ο.Α.Ε.Δ, απαιτείται αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης υπαγωγής, και Υπεύθυνη δήλωση για τη συνέχιση παρακολούθησης του προγράμματος, κατά την ημερομηνία υποβολής της «Αίτησης συμμετοχής – Δήλωσης».
δ) σε πρόγραμμα συνεχιζόμενης επαγγελματικής κατάρτισης, απαιτείται βεβαίωση από πιστοποιημένο Κέντρο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΚΕΚ) για τη συνέχιση παρακολούθησης του προγράμματος, κατά την ημερομηνία υποβολής της «Αίτησης συμμετοχής – Δήλωσης».


2.4.5 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι άνεργη, απαιτείται:
α) αντίγραφο Δελτίου Ανεργίας σε ισχύ
β) αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του ΟΑΕΔ, και
γ)αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ., εάν η ενδιαφερόμενη λαμβάνει ή έχει λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες προ της δημοσίευσης της παρούσας, ήτοι από 21/06/2008 έως 20/06/2010.

Εάν η ενδιαφερόμενη μητέρα ανήκει στην ομάδα των ΑμεΑ ή/και ένα από τα τέκνα της ή/και ο σύζυγος,
α)με ποσοστό αναπηρίας 35% και άνω για τη μητέρα ή/και για ένα από τα τέκνα της, και
β)με ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω για το σύζυγό της,
απαιτείται Βεβαίωση Υγειονομικής Επιτροπής.


2.4.7 Εάν ο σύζυγος είναι μακροχρόνια άνεργος, απαιτείται βεβαίωση από τον Ο.Α.Ε.Δ. ότι είναι άνεργος κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.







Η ΦΕΤΙΝΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ


κοριτσια πλιιιιιιζ ριχνετε μια ματια στο θεμα μη γραφουμε καθε μερα τα ιδια γιατι οταν βγει η προσκληση θα γινει μπαχαλο








Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις