Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
91 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 91 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νικιτσα μη σε απασχολει ιδιαιτερα.ο καθε γιατρος εχει τα δικα του οπως βλεπεις.θα τα φαει ολα σιγα σιγα!κρεας και εμενα τις 3 πρωτες μερες που ηταν σκετο τελειως δεν το ετρωγε καθολου.μολις μπηκε η πατατα αρχισε να το τρωει ολο.

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ανάλογα με το βάρος του μωρού και με το που έχει σπουδά΄σει ο κάθε γιατρός δινει τις συμβουλές του.σιγά σιγα θα τα δοκιμάσουν όλα τα φαγητά,ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για μια διαφορετικη σουπα να του φτιάξω-περρα από τα κλασσικα καροτο σελινο κολοκυθι πατατα και κρεας.για ριξτε καμμια ιδεα???πχ κρεμμυδι βάζετε?

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ιωαννα εξαρταται..τι σου επιτρεπει ο γιατρος να βαλεις εκτος απο πατατα καροτο σεληνο κολοκυθι?
σημερα κοριτσια δεν ειχα ουτε να μαγειρεψω ουτε να ασχοληθω με το σπιτι.τα ειχα ολα ετοιμα απο χθες και ημουν οοολη την ωρα με τον μπεμπη.συνεχεια.μονο οταν κοιμοταν τον αφηνα και ηταν πολυ ηρεμος!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iwanna έγραψε:Ανάλογα με το βάρος του μωρού και με το που έχει σπουδά΄σει ο κάθε γιατρός δινει τις συμβουλές του.σιγά σιγα θα τα δοκιμάσουν όλα τα φαγητά,ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για μια διαφορετικη σουπα να του φτιάξω-περρα από τα κλασσικα καροτο σελινο κολοκυθι πατατα και κρεας.για ριξτε καμμια ιδεα???πχ κρεμμυδι βάζετε?

Εγώ βάζω και μάλιστα της αρέσει πάρα πολύ χρησιμοποιώ τα άσπρα κρεμμύδια που είναι μίκρα για στιφάδο.Το κρεμμύδι είναι στάνταρ και κάθε φορά της βάζω εναλλάξ πράσο,μπρόκολο,φασολάκια,αρακά μπάμιες,βλήτα ή όποια άλλα χόρτα έχω και σπανάκι.Βέβαια όλα αυτά που τα είπε η παιδίατρος δεν τα κάνω απο το κεφάλι μου....Η κορη μου τη τρώει σαν τρελή είναι το αγαπημένο μας γεύμα.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΥΔΙ,ΠΡΑΣΟ,ΜΠΡΟΚΟΛΟ,ΣΠΑΝΑΚΙ,ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ,ΑΡΑΚΑ ΟΧΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΒΕΒΑΙΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΦΡΟΥΤΑ,ΒΕΡΙΚΟΚΑ,ΚΕΡΑΣΙΑ,ΑΒΟΚΑΝΤΟ,ΜΑΝΓΚΟ,ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΕΡΑΣΙ Ή ΒΕΡΙΚΟΚΟ

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ωραιες ιδεές βρε κορίτσια μπρ'αβο!!!!τώρα θα πάμε για εμβόλιο μια απο αυτες τις μέρες και θα ρωτήσω τον γιατρο μας

ZETA 22

ZETA 22
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ? ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΖΟΥΖΟΥΝΙΖΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!! ΕΧΟΥΜΕ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΑΣΟΥΛΑΜΕ ΨΩΜΑΚΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΟΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΨΙΧΑ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ. ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΝΙΓΗΚΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ....ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ!!!! ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ 11 - 4 ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΣΑΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ??? sunny sunny sunny ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΕΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011...!!!!#6 - Σελίδα 2 417472

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ZETA 22 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ? ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΖΟΥΖΟΥΝΙΖΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!! ΕΧΟΥΜΕ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΑΣΟΥΛΑΜΕ ΨΩΜΑΚΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΟΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΨΙΧΑ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ. ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΝΙΓΗΚΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ....ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ!!!! ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ 11 - 4 ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΣΑΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ??? sunny sunny sunny ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΕΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011...!!!!#6 - Σελίδα 2 417472

Να μην βγαίνουμε έξω 12-4 και πάντα να βάζουμε αντηλιακό.

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?εμεις καλα ειμαστε πολυ γκρινια βεβαια αλλα ολα μια χαρα..σημερα φαγαμε πρωτη φορα αυγο..με το ζορι το εφαγε..τα μωρακια σας καλα?φιλια Very Happy

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας μανουλες!και εμεις ολα καλα.εχουμε ηρεμησει εδω και 2-3 μερες και ηρεμησαν τα αυτακια μας και τα νευρακια μας επισης!αυριο εχουμε γιατρο και ανυπομονω να παμε.αυγο δε τρωμε ακομη..ισως αυριο?
Ιωαννα μπορεις να βαλεις κρεμμυδι,οπως και κρεμμυδακι φρεσκο και μυρωδικα ανηθο και μαιντανο και εκτος απο τα παραπανω που ειπαν τα κοριτσια βαζω μελιτζανα,λαχανο,παντζαρι,μαρουλι,πιπερια και ντοματα αλλα μονο το γυρω γυρω.Η γιατρος μου ειπε να του κανω διαφορετικα φαγητα συνεχεια για να μαθαινει.κανω Π.χ κιμα μοσχαρισιο με μακαρονια και βαζω κρεμμυδι ντοματα μαιντανο,αρνακι με κρεμμυδακια,μαρουλι,σπανακι,μαιντανο,ανηθο και γινεται σαν φρικασε,αρακα η φασολακια με κολοκυθι,μελιτζανα,καροτο πατατα ντοματα ανηθο και κρεας.
θα ρωτησω και εγω για τα γυαλια.

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααα και αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι για την περπατουρα.η γιατρος λεει οχι και επιμενει αλλα ολα τα μωρακια εδω γυρω τα βαζουν και ζηλευω.εσεις τι λετε?
καλο βραδυ σε ολες!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sagia έγραψε:αααα και αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι για την περπατουρα.η γιατρος λεει οχι και επιμενει αλλα ολα τα μωρακια εδω γυρω τα βαζουν και ζηλευω.εσεις τι λετε?
καλο βραδυ σε ολες!

Συμφωνώ με την γιατρό σου,εγώ δεν είχα περπατούρα στην μεγάλη μου κόρη και δεν θα πάρω ούτε τώρα στη μπέμπα είναι εξαιρετικά επικίνδυνες και κουραστικές για τα παιδιά αν είναι πολύ ώρα μέσα....

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
nikoletta10 έγραψε:
Sagia έγραψε:αααα και αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι για την περπατουρα.η γιατρος λεει οχι και επιμενει αλλα ολα τα μωρακια εδω γυρω τα βαζουν και ζηλευω.εσεις τι λετε?
καλο βραδυ σε ολες!

Συμφωνώ με την γιατρό σου,εγώ δεν είχα περπατούρα στην μεγάλη μου κόρη και δεν θα πάρω ούτε τώρα στη μπέμπα είναι εξαιρετικά επικίνδυνες και κουραστικές για τα παιδιά αν είναι πολύ ώρα μέσα....
και γω στον μεγάλο μου γιο δεν είχα πάρει και ούτε τώρα θα πάρω,δε βοηθά στο να περπατήσουν νωρίτερα μόνο προβλημα στα ποδαράκια τους μπορει να δημιουργήσει.αυτο μου το είχε πει και η ξαδερφη μου που είναι παιδιατρος και ο γιατρος μας στο νησι που ειναι κορυφη.και μένα by the way μου αρεσει η στρατα αλλα θα κρατηθω και πάλι και δε θα αγοράσω

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Sagia έγραψε:γεια σας μανουλες!και εμεις ολα καλα.εχουμε ηρεμησει εδω και 2-3 μερες και ηρεμησαν τα αυτακια μας και τα νευρακια μας επισης!αυριο εχουμε γιατρο και ανυπομονω να παμε.αυγο δε τρωμε ακομη..ισως αυριο?
Ιωαννα μπορεις να βαλεις κρεμμυδι,οπως και κρεμμυδακι φρεσκο και μυρωδικα ανηθο και μαιντανο και εκτος απο τα παραπανω που ειπαν τα κοριτσια βαζω μελιτζανα,λαχανο,παντζαρι,μαρουλι,πιπερια και ντοματα αλλα μονο το γυρω γυρω.Η γιατρος μου ειπε να του κανω διαφορετικα φαγητα συνεχεια για να μαθαινει.κανω Π.χ κιμα μοσχαρισιο με μακαρονια και βαζω κρεμμυδι ντοματα μαιντανο,αρνακι με κρεμμυδακια,μαρουλι,σπανακι,μαιντανο,ανηθο και γινεται σαν φρικασε,αρακα η φασολακια με κολοκυθι,μελιτζανα,καροτο πατατα ντοματα ανηθο και κρεας.
θα ρωτησω και εγω για τα γυαλια.
σ'ευχαριστω πολυ sagia μου και απο οσο θυμάμαι εκει μετα το χρονο νομιζω οτι μπορεις να φορεσεις γυαλια ηλίου

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια!τελικα πηγαμε γιατρο και ολα μια χαρα.δεν ψηλωσαμε πολυ ουτε παχυναμε πολυ αυτο τον μηνα αλλα ειμαστε ψηλα ακομα στις καμπυλες ετυχως.75 υψος και 9300.
γυαλια μας ειπε οχι ακομη και περπατουρα μ τιποτα.στραβωνουν τα ποδαρακια,δε περπατουν σωστα και δημιουργειται προβλημα στη σπονδυλικη στηλη.απο φαγητο δε μας εδωσε αυγο τελικα..μονο φακες θα δοκιμασουμε αυτο τον μηνα.και εμας επισης μας ειπε να αποφευγομε τις βολτες τις μεσημεριανες ωρες.
μου προτεινε να χρησιμοποιω οικολογικο καθαριστικο για το πατωμα τωρα που θα αρχισουν τα μπουσουληματα.ξερετε κανενα?

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mporeis na pareis to planet apo to super i apo katastima me oikologika i viologika proionta.

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
για ριξτε μια ματιά εδώ για οικολογικούς τροπους καθαριότητας!
http://www.ecoagro.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=69%3Afriendlyenviromentcleanin&catid=66%3Afriendly-enviroment-solutions&Itemid=74&lang=el

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυ κοριτσια!πως ειστε?τα μωρακια σας?

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sagia έγραψε:ευχαριστω πολυ κοριτσια!πως ειστε?τα μωρακια σας?

Μια χαρά είμαστε,ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον.!!!

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?Αρχισαν οι καλοκαιρινες εξορμησεις μου φαινεται και εξαφανιστηκατε ολες?Εμεις ειμαστε μια χαρα.μπουσουλαμε κιολας!οχι σε ολο το σπιτι ακομη αλλα οπου τον βαλουμε παει τρεχοντας και γυριζει πισω!πολυ γελιο!Καναμε και το πρωτο μας μπανακι και ενθουσιαστηκε!Περιμενω και δικα σας νεακια!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς είμαστε ήσυχα κορίτσια,κοιμόμαστε 10 ώρες το βράδυ,τρώμε όλο μας το φαγητό και γενικά είμαστε χαμογελαστες κοινονικές αλλά και γλωσσοκοπάνες!!..χαχα!!.Εχουμέ βέβαια λίγη γκρίνια τώρα τελευταία γιατί ετοιμάζονται να βγούν τα δοντάκια νο3 και νο4 έχουμε ήδη 2 δοντάκια και δαγκώνουμε λίγο την αδερφούλα μας,ευτυχώς όχι και το στήθος της μαμάς,την απείλησα οτι αν το κάνει αυτο τέρμα ο θηλασμός...Εμείς καθήσαμε 5,5 μηνών όχι για πάρα πολύ ώρα βέβαια αυτό το καταφέραμε 6 μηνών και αυτή τη στιγμή την κυνηγάμε γιατί μπουσουλάει σαν τρελή δεν την προλαβαίνουμε,που να περπατήσει κιόλας αλοίμονο μας.Ξέχασα να σας πω πως απο μεθαύριο θα έχουμε και το όνομά μας,ναι καλά καταλάβατε την Κυριακή βαφτίζω την μπεμπούλα μου και το όνομα αυτής Βασιλική-Αρτεμις.Αυτά τα ολίγα καληνύχτα κορίτσια ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011...!!!!#6 - Σελίδα 2 215994

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι ωραιο ονομα!Εφτασε και η βαφτιση..περναει ο καιρος!ΝΑ την χαιρεστε και ειναι γερη και καλοτυχη παντα κοπελα μου!
Να σου πω βρε νικολετα εχει καιρο που μπουσουλησε?εμας καμια βδομαδα αλλα μπουσουλαει γυρω γυρω στο χαλι στο σαλονι.Να τον βαζω εγω και στον υπολοιπο χωρο η θα αρχισει μονος?Γλυφει και το πατωμα και το χαλι ο δικος μας και δε θεεελωω και μολις τον σηκωσω φωναζει σαν τρελλος.

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ sagia μου για τις ευχές σου, άντε και εσείς με το καλό.Η δικιά μου μπουσουλάει εδώ και 20 μέρες απο 7 μηνών δηλαδή γι αυτό είναι τόσο εξοικειωμένη, σε λίγο θα δεις ότι και ο δικός σου μπεμπάκος θα αρχίσει να αλωνίζει το σπίτι.Και η δικιά μου βάζει ότι βρεί στο στόμα δεν πειράζει αποκτάει αντισώματα χαχαχα!!! το πάτωμα βέβαια δεν το γλύφει αλλά δεν νομίζω ότι πειράζει απλώς να είσαι λίγο πιο σχολαστική με την καθαριότητα του πατώματος όχι τρελά πράγματα μην τρελένεσαι λίγα μικρόβια δεν 'εκαναν ποτέ κακό......

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια!!τι κανετε?εμενα ο δικος μου δεν μπουσουλαει κ ειναι 8 μηνων..τα βαζετε κατω στο πατωμα?τι να κανω?

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrysaki! έγραψε:γεια σας κοριτσια!!τι κανετε?εμενα ο δικος μου δεν μπουσουλαει κ ειναι 8 μηνων..τα βαζετε κατω στο πατωμα?τι να κανω?

Δεν είναι απαραίτητο να μπουσουλήσει κιόλας, ξέρω πολλά μωρα που περπάτησαν κατευθείαν, της αδελφής μου π.χ,και εξάλλου κάθα παιδί είναι διαφορετικό και θέλει τον δικό του χρόνο.Θα το κάνει απο μόνο του μην ανησυχείς,εγω την δικιά μου την έβαζα για αρχή στο κρεβάτι μου,μετά στο παρκοκρέβατο και στο τέλος την άφησα κάτω στο πάτωμα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις