Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

seagull11

seagull11
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
iwanna έγραψε:σκεφτηκα και το αλλο,αντί για γλυκό η παγωτό να προσφερω γλυφιτζούρια.τι λέτε?αν μπορεί καμμια κοπέλα να μου δω΄σει κανένα τηλ για να ρωτήσω???ή αν ξέρει κανένα οικονομικο παγωτατζή η ζαχαροπλαστειο??ελάτε μαμαδες βοηθείστε ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 911307

καλησπέρα.

Ζαχροπλαστείο:
Αυγέρης


Παγωτατζής:
Κωνσταντίνος

Και για τα δύο ή ότι άλλο θες:

anais catering

αν σε ενδιαφέρει κάτι από αυτά, πμ

http://www.anamnhseis.gr

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
seagull11 έγραψε:
iwanna έγραψε:σκεφτηκα και το αλλο,αντί για γλυκό η παγωτό να προσφερω γλυφιτζούρια.τι λέτε?αν μπορεί καμμια κοπέλα να μου δω΄σει κανένα τηλ για να ρωτήσω???ή αν ξέρει κανένα οικονομικο παγωτατζή η ζαχαροπλαστειο??ελάτε μαμαδες βοηθείστε ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 911307

καλησπέρα.

Ζαχροπλαστείο:
Αυγέρης


Παγωτατζής:
Κωνσταντίνος

Και για τα δύο ή ότι άλλο θες:

anais catering

αν σε ενδιαφέρει κάτι από αυτά, πμ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
antonia32 έγραψε:an eisai konta στον πειραια ο παλογλου εχει βαλει προσφορα τα γλυκα βαπτισης απο 0,65. και δεν ειναι και ασχημα στηγευση, αλλα για να το διαπιστωσεις αυτο ανθες περνα να κανεις μια δοκιμη. εμενα μου αρεσουν κατι τουρτες κλπ που εχω φαει απο αυτον.
Αντωνία μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

ggeny


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
iwanna αν μενεις κοντα στην Ν.Ιωνια ο Ιορδανης που εχει ξηρους καρπους κ ζαχαρωτα κλπ εχει γλυφιτζουρια Χατζηγιαννακη με 0.90 λεπτα.

Κοριτσια εγω παρηγγειλα μπομπονιερες κ προσκλητηρια γιατι τα εβαλα κατω κ μου βγαιναν τα ιδια αλλα τον στολισμο θα τον κανω μονη μου.Εχω παραγγειλει ρανερ στην κοπελα που μου εκανε τις μπομπο η οποια θα μου το δωσει σε τιμη χονδρικης.Θα βαλω κ γλαστρακια με βασιλικο κ αναμεσα αστεριες κ κοχυλια μιας κ το θεμα μας θα ειναι θαλλασινο κ κανα φαναρακι στην εισοδο της εκκλησιας κ πιστευω θα ειναι μια χαρα.Στο τραπεζι με τα γλυκα πηρα απο τζαμπο γυαλες κ θα βαλω μεσα ζαχαρωτα κ μαρεγκες, πηρα κ γλυφιτζουρια για τα παιδακια ε τι αλλο?Τα γλυκα θα τα κανω εγω εκμεκ κανταιφι κ ισως κ τσιζ κεικ για να εχουν επιλογη σε περιπτωση που καποις δεν τρωει το εκμεκ αλλα ακομα δεν ειναι κ σιγουρο αν προλαβω θα το κανω.Τα κυπελακια μαζι με το καπακι τα πηρα επισης απο τζαμπο 1,5 τα 6 οπου κ αν εψαξα ειχαν διπλη τιμη.Επισης θα κανω κ τις τουρτες για το τραπεζι μονη μου.
Τι αλλο λετε εσεις πως πρεπει να βαλω?

Μανουλα 24 παρα πολλα γλυκα θα εχεις δεν ειναι κ μικρος ο μπουφες που λες!! Μπραβο σου!!! Τωρα που το λες καλη ιδεα να βαλουμε κανα νερακι χαχαχα

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτησω κατι? γοατι κανουν τουρτα σε βαφτιση? που τη δινουν στο τραπεζι? εγω ουτε εκανα ποτε ουτε ειδα σε βαφτιση

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="ggeny"]iwanna αν μενεις κοντα στην Ν.Ιωνια ο Ιορδανης που εχει ξηρους καρπους κ ζαχαρωτα κλπ εχει γλυφιτζουρια Χατζηγιαννακη με 0.90 λεπτα.

Σέυχαριστώ πολύ για τη πληροφορια! Smile

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω θα φτιαξω μονη μου μπισκοτα με ζαχαροπαστα.τα εχω βαλει εδω σε φωτο αν ψαξεις στα θεματα βαφτισης με τιτλο βαφτιζομαστε θα τα δεις..
ομως ειναι πολυ πιθανο να φτιαξω lollicakes που ειναι κ πιο ευκολα και πιο παιχνιδιαρικα
θα εχω ομως και ζαχαρωτα
αν μπορεσω θα βαλω εδω φωτο να δεις αν σαρεσει κατι σου στελνω συνταγες
επισης γλυφιτζουρια μπορεις παλι μονη να τα φτιαξεις
ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 9664 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 525820 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 597524 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 884648

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αυτα ειναι τα lollicakes πριν τα βαλω σε σακουλακι με κορδελα κλεισμενο και ειναι πραγματικα τελεια.τωρα κανω δημοψιφησμα τι απο τα 2 μπισκοτο η αυτα?
βαζω κ τα μπισκοτα κ πειτε κ σεις κοριτσια γνωμη
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ggeny


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
supermama έγραψε:να ρωτησω κατι? γοατι κανουν τουρτα σε βαφτιση? που τη δινουν στο τραπεζι? εγω ουτε εκανα ποτε ουτε ειδα σε βαφτιση

δεν ξερω να σου πω αν ειναι απαραιτητο να γινετε τουρτα σε βαφτιση.Εγω κ στο πρωτο μου παιδι ειχα κανει κ το ειχα κανει σαν το γλυκο που δινουμε μετα το φαγητο.Εχω δει επισης να δινουν κ ρεβανι μετα το φαγητο αλλα κ πολλες περιπτωσεις που δεν δινουν κ τιποτα.Πολλοι επεισης αν ειναι κοντα τα πρωτα γεννεθλια του μωρου το συνδιαζουν κ κοβουν την τουρτα στο τραπεζι της βαφτισης.
Εγω το προτιμησα σαν γλυκο γιατι ειναι κατι που τρωνει οι περισσοτεροι , θα κανω αναμεικτη τουρτα.


Κ τα λολικεικς κ τα μπισκοτακια ωραια ειναι!!!

Εγω εκανα κ μπισκοτακια θα τα βαλω στο τραοεζι μεσα στα πιατα των καλεσμενων σαν ευχαριστω .
τελικα τι ειναι πιο οικονομικο εμενα ολα μαζι καθισα κ τα υπολογισα ακομα κ την λεπτομερεια κ μου βγαινουν τα γλυκα λιγο πιο κατω απο μιση τιμη σε σχεση με το αν θα τα εφτιαχνα εξω.Τα μπισκοτα μου στοιχισανε ελαχιστα ουτε 30 λεπτα το ενα αλλα χωρις να κανω επικαλυψη με ζαχαροπαστες κλπ γιατι απο οτι εχω ακουσει γευστικα δεν ειναι ωραιο .

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μαμαμια έγραψε:εγω θα φτιαξω μονη μου μπισκοτα με ζαχαροπαστα.τα εχω βαλει εδω σε φωτο αν ψαξεις στα θεματα βαφτισης με τιτλο βαφτιζομαστε θα τα δεις..
ομως ειναι πολυ πιθανο να φτιαξω lollicakes που ειναι κ πιο ευκολα και πιο παιχνιδιαρικα
θα εχω ομως και ζαχαρωτα
αν μπορεσω θα βαλω εδω φωτο να δεις αν σαρεσει κατι σου στελνω συνταγες
επισης γλυφιτζουρια μπορεις παλι μονη να τα φτιαξεις
ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 9664 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 525820 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 597524 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 884648
Και τα δυο ειναι τελεια!!!!μπραβο,θελω τις συνταγες αν σου ειναι ευκολο!!!!!!!!!

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iwanna έγραψε:
μαμαμια έγραψε:εγω θα φτιαξω μονη μου μπισκοτα με ζαχαροπαστα.τα εχω βαλει εδω σε φωτο αν ψαξεις στα θεματα βαφτισης με τιτλο βαφτιζομαστε θα τα δεις..
ομως ειναι πολυ πιθανο να φτιαξω lollicakes που ειναι κ πιο ευκολα και πιο παιχνιδιαρικα
θα εχω ομως και ζαχαρωτα
αν μπορεσω θα βαλω εδω φωτο να δεις αν σαρεσει κατι σου στελνω συνταγες
επισης γλυφιτζουρια μπορεις παλι μονη να τα φτιαξεις
ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 9664 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 525820 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 597524 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 884648
Και τα δυο ειναι τελεια!!!!μπραβο,θελω τις συνταγες αν σου ειναι ευκολο!!!!!!!!!

λοιπον ζαχαροπαστα μπες στις συνταγες της παρεας λεγετε ζαχαροπαστα φραουλιτσα

τα μπισκοτακια ειναι πολυ απλα
2 φλυτζ τσαγ μπλε αλευρι κοσκινισμενο
1 βουτηρο 250 γρμ
μιση κουπα τσαγ ζαχαρη αχνη
1 βανιλια
λιγο αλατι.

χτυπας βουτηρο μονο του μετα ριχνεις ζαχαρη--μετα--αλευρι--αλατι--βανιλια οταν πλαθετε με το χερι ειναι ετοιμο
ειναι ενα μιγμα που λιγο κολαει στο χερι αλλα πλαθετε ωραια,κοβεις οπως θες κ ψηνεις 14-17 λεπτα σε αερα..

οταν γινει η ζυμη την αφηνουμε μιση ωρα στο ψυγειο κλειστη σε ραπ


το γλασο για το μπισκοτο ειναι

3 κουτ σουπ ζεστο ωερο η χυμο η καφε η γαλα οτι θες και 2 μιση κουπες αχνη ζαχαρη

καλη επιτυχια

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ggeny έγραψε:
supermama έγραψε:να ρωτησω κατι? γοατι κανουν τουρτα σε βαφτιση? που τη δινουν στο τραπεζι? εγω ουτε εκανα ποτε ουτε ειδα σε βαφτιση

δεν ξερω να σου πω αν ειναι απαραιτητο να γινετε τουρτα σε βαφτιση.Εγω κ στο πρωτο μου παιδι ειχα κανει κ το ειχα κανει σαν το γλυκο που δινουμε μετα το φαγητο.Εχω δει επισης να δινουν κ ρεβανι μετα το φαγητο αλλα κ πολλες περιπτωσεις που δεν δινουν κ τιποτα.Πολλοι επεισης αν ειναι κοντα τα πρωτα γεννεθλια του μωρου το συνδιαζουν κ κοβουν την τουρτα στο τραπεζι της βαφτισης.
Εγω το προτιμησα σαν γλυκο γιατι ειναι κατι που τρωνει οι περισσοτεροι , θα κανω αναμεικτη τουρτα.


Κ τα λολικεικς κ τα μπισκοτακια ωραια ειναι!!!

Εγω εκανα κ μπισκοτακια θα τα βαλω στο τραοεζι μεσα στα πιατα των καλεσμενων σαν ευχαριστω .
τελικα τι ειναι πιο οικονομικο εμενα ολα μαζι καθισα κ τα υπολογισα ακομα κ την λεπτομερεια κ μου βγαινουν τα γλυκα λιγο πιο κατω απο μιση τιμη σε σχεση με το αν θα τα εφτιαχνα εξω.Τα μπισκοτα μου στοιχισανε ελαχιστα ουτε 30 λεπτα το ενα αλλα χωρις να κανω επικαλυψη με ζαχαροπαστες κλπ γιατι απο οτι εχω ακουσει γευστικα δεν ειναι ωραιο .

εμενα οσοι δοκιμασαν και πιστεψε με ηταν αρκετοι τρελαθηκαν ολοι,ειδικα με την ζαχαροπαστα.γουστα ειναι αυτα

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:να ρωτησω κατι? γοατι κανουν τουρτα σε βαφτιση? που τη δινουν στο τραπεζι? εγω ουτε εκανα ποτε ουτε ειδα σε βαφτιση

Εμεις καναμε στην κορη μου τη μεγαλη γτ ετσι ειπε η νονα.Αλλα ο λογος δν ξερω,την κοψαμε στο τραπεζι,αλλα δν ξερω αν σαυτην θα κανουμε.Σκεφτηκα σαν γλυκο στο τραπεζι να φτιαξω 3-4 ταψια ραβανι 2-3 μερες νωριτερα με σαντιγι απο πανω κ τριμμενο καρυδι που το κανω τελεια κ να μου το σερβιρουν στο μαγαζι.

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μαμαμια έγραψε:
iwanna έγραψε:
μαμαμια έγραψε:εγω θα φτιαξω μονη μου μπισκοτα με ζαχαροπαστα.τα εχω βαλει εδω σε φωτο αν ψαξεις στα θεματα βαφτισης με τιτλο βαφτιζομαστε θα τα δεις..
ομως ειναι πολυ πιθανο να φτιαξω lollicakes που ειναι κ πιο ευκολα και πιο παιχνιδιαρικα
θα εχω ομως και ζαχαρωτα
αν μπορεσω θα βαλω εδω φωτο να δεις αν σαρεσει κατι σου στελνω συνταγες
επισης γλυφιτζουρια μπορεις παλι μονη να τα φτιαξεις
ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 9664 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 525820 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 597524 ΒΑΦΤΗΣΗ:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?????? - Σελίδα 2 884648
Και τα δυο ειναι τελεια!!!!μπραβο,θελω τις συνταγες αν σου ειναι ευκολο!!!!!!!!!

λοιπον ζαχαροπαστα μπες στις συνταγες της παρεας λεγετε ζαχαροπαστα φραουλιτσα

τα μπισκοτακια ειναι πολυ απλα
2 φλυτζ τσαγ μπλε αλευρι κοσκινισμενο
1 βουτηρο 250 γρμ
μιση κουπα τσαγ ζαχαρη αχνη
1 βανιλια
λιγο αλατι.

χτυπας βουτηρο μονο του μετα ριχνεις ζαχαρη--μετα--αλευρι--αλατι--βανιλια οταν πλαθετε με το χερι ειναι ετοιμο
ειναι ενα μιγμα που λιγο κολαει στο χερι αλλα πλαθετε ωραια,κοβεις οπως θες κ ψηνεις 14-17 λεπτα σε αερα..

οταν γινει η ζυμη την αφηνουμε μιση ωρα στο ψυγειο κλειστη σε ραπ


το γλασο για το μπισκοτο ειναι

3 κουτ σουπ ζεστο ωερο η χυμο η καφε η γαλα οτι θες και 2 μιση κουπες αχνη ζαχαρη

καλη επιτυχια

Σέυχαριστώ πάρα πολυ μόλις τα κάνω θα σου πω τα αποτελέσματα(σε καμμια 10αρια μέρες γιατί κάνω διατροφή τώρα και είναι αμαρτία να μη φάω)

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια εγω αποφασισα θα κανω τις μπομπονιερες ετοιμες,κι θα ασχοληθω με το τραπεζι γλυκων.
Εκανα κι τρουφες σπιτικες δλδ τα λεγομενα cake pops κι μαρεσε πολυ σαν γλυκο βαπτισης,θαχω κ κανονικα γλυφιντζουρια,cupcakes,τωρα τι αλλα γλυκα ακομα δν εχω καταληξει,μου περνανε διαφορες ιδεες.
Βρηκα ομως ακριβως τι θελω για την βαπτιση.
Θελω θεμα καρουζελ,μονο στις μπομπονιερες κι τη λαμπαδα που ουτως η αλλως την στολιζουν με διαφορα.
Μεσα στην εκκλησια δν με νοιαζει για στολισμο,εξω απο την εκκλησια θα κανω κατι πολυ απλο με κανα φαναρι κ χωρις μπαλονια.Απλως θα στολισω τα τραπεζια των μπομπονιερων κ των γλυκων.
Μπομπονιερες αποφασισα κουμπαραδες καρουζελ τελειοι,κι για τους μεγαλους κλασικο καρουζελ σε κρυσταλλακι που σπανια καποιος πεταει.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ ωραια ακουγοντε ολα μανουλα24!! Very Happy με το καλο! το καρουσελ ειναι σε ολες τις εκδοχες του παραμυθενιο οντως..

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω σχεδον ολα τα εκανα μονη μου..Ειχα θεμα τον μικρο πριγκηπα,Τα προσκλητηρια ηταν ξυλακι οπου πανω ειχα κολησει μια κορωνα και απο το ξυλακι κρεμοταν το προσκλητηριο δεμενο με κορδελες..Οι μπομπο ηταν κρεμαστες,ηταν κρικος απο μπρελοκ κρεμοντουσαν κορδελες που επανω ειχαν κουφετα και την κορωνα του πριγκηπα και το μονογραμμα του,για γλυκο ειχα παγωτατζη και για τα παιδια ειχα κανει κωνους οπου μεσα εβαλα ζαχαρωτα σε σελοφαν και εξω ενα μαγνητακι του μικρου πριγκηπα..Βιβλιο ευχων επισης το εκανα εγω σε σχημα κορωνας και το τραπεζι ευχων που στολισα εξω απο την εκκλησια-αλλο στολισμο δεν ειχα-οπου ειχε πανω το βιβλιο ευχων γαζες,μια γυαλα με μπλε νερο και ρεσο και ενα φαναρακι..Α και οι γιαγιαδες κανανε μπουφε εξω απο την εκκλησια,καναμε 4-5 καλουδια τα βαλαμε σε πιατα καιτα τυλιξαμε σε σελοφαν και τα μοιρασαμε στον κοσμο-δεν εκανα τραπεζι και για αυτο το εκανα αυτο..Απο ολα αυτα μονη μου ασχοληθηκα εξολοκληρου με το βιβλιο ευχων και τα παιδικα κερασματα,τα προσκλητηρια τα εκανα με τη βοηθεια του συζυγου και της συνηφαδας μου,τις μπομπο καλεσα μια μερα τις φιλες μου για καφε και τις αγκαρεψα,χαχαχαχα!Το τραπεζι ευχων εδωσα οδηγιες στην συνηφαδα μου και το εκανε.Ηταν ομως μια ευχαριστη διαδικασια που θα την ξανακανω σιγουρα.Και ναι,μου βγηκε πολυ πιο οικονομικα,το προσκλητηριο μου βγηκε 0,30 λεπτα,οι μπομπο 90 λεπτα,των παιδιων 1,10,το βιβλιο ευχων γυρω στα 20 ευρω,το τραπεζι ευχων 10 ευρω (αγορασα μονο 5 μετρα γαζα ρανερ 1,50 ευρω το μετρο,το μπλε νερο απο τα τζαμπο και κατι πετρουλες και το στηριγμα που κρατουσε το χαρτι που ελεγε''γραψε μια ευχη'',τα υπολοιπα τη γυαλα και το φαναρι τα ειχα).Ο παγωτατζης μου βγηκε τζαμπα,1 ευρω τη μπαλα και η συμφωνια ηταν να πληρωσω οση ποσοτητα καταναλωθει,ετσι πληρωσα μονο 120 ευρω(εγω υπολογισα γυρω στα 200 ατομα να ερθουν αλλα ηρθαν τα μισα,αν επαιρνα ετοιμα γλυκα,θα μου ειχαν μεινει καβατζα ενα σωρο)!Θα βαλω και φωτο να δειτε

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena τι ωραια που ακουγονται οσα εκανες!!! Μπραβο για το μερακι σου να ψαξεις να βρεις ιδεες, υλικα και τελικα να τα φτιαξεις εσυ με τη βοηθεια δικων σου ανθρωπων!!
Οσα εκανες μου φαινεται πως δεν ειχαν τιποτα λιγοτερο απο τα ετοιμα!
να σου ζησει το μωρακι σου

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:nena τι ωραια που ακουγονται οσα εκανες!!! Μπραβο για το μερακι σου να ψαξεις να βρεις ιδεες, υλικα και τελικα να τα φτιαξεις εσυ με τη βοηθεια δικων σου ανθρωπων!!
Οσα εκανες μου φαινεται πως δεν ειχαν τιποτα λιγοτερο απο τα ετοιμα!
να σου ζησει το μωρακι σου

ευχαριστω να εισαι καλα!Οταν ευκαιρισω θα βαλω και φωτο να δειτε!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οντως πολυ ωραια! μπραβο νενα! εννοητε να βαλεις φωτο!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ [img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις βρηκαμε κοπελα που τα εκανε ολα μονη της.ηταν τελεια κ με παρα πολυ καλες τιμες.στολισμο μας εκανε ο κουνιαδος μου και το βιντεοφωτο.αλλα επειδη τα κλεισαμε εμεις μπορω να σου πω την τιμη.επειδη ειμασταν φιλοι γνωστου του μας πηρε 650 ευρω συν μια εξτρα φωτογραφηση(μεσα στα 650 ετσι..)

α ναι κ μπομπονιερες αλλες για τους μεγαλους(γλυκο σε βαζακι και πουγκακι) και αλλο για τα μικρουλια(μπομπονιερα κρεμαστη συν γλυφιτζουρακια) 250 ευρω.αλλα ειμασταν 60 ατομα ολοι κ ολοι κ ηρθαν οι μισοι κ με το ζορι.ολα αυτα βεβαια χωρις τραπεζι.τραπεζι εκανα πριβε σπιτι μου ειχα κανονησει απο την προηγουμενη ημερα απο ψησταρια κ μαζευτικαμε μονο οικογενεια

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:πολυ ωραια ακουγοντε ολα μανουλα24!! Very Happy με το καλο! το καρουσελ ειναι σε ολες τις εκδοχες του παραμυθενιο οντως..


Ναι οντως θελω η βαφτιση ναναι ετσι παραμυθενια ρομαντικη,κι οχι το θεμα να βγαζει ματι.
Κι το βιβλιο ευχων σκεφτομαι αν θα κανω,δν ξερω.
Θελω να υπερισχυει το μυστηριο κ οχι ο στολισμος κι τα λοιπα.

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλα μου κοριτσια επειδη θελω να κανω χωνακια με ζαχαρωτα για τα παιδακια, απο που να παρω χωνακια παγωτου και να τα γεμισω καλουδια;;; Απο ζαχαροπλαστειο ή σε κανενα καρφουρ;
Θελω τα μπισκοτενια χωνακια και να ειναι λιγο μεγαλουτσικα....να τα ευχαριστηθουν οι μικροι καλεσμενοι μου!
Και ποσο περιπου κοστιζουν;
Επισης σελοφαν για να τα τυλιξω που θα βρω;

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Νένα μπράβο σου,πολύ όμορφα τα έφτιαξες!να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις