Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ- ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Η ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΛΠ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΚΑΘΩΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΜΕΣΩΣ. ΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΑΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
vetkat80 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ- ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Η ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΛΠ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΚΑΘΩΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΜΕΣΩΣ. ΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΑΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Εγώ μπήκα με προγραμματισμένη καισαρική και ζήτησα να θηλάσω με το που βγω από το χειρουργείο, έχω δεν έχω γάλα. Έτσι και έγινε. Και να μην έχεις γάλα, μην αγχώνεσαι... Τα νεογέννητα μπορούν να αντέξουν αρκετές ώρες χωρίς γάλα, μέχρι δηλαδή να έχεις εσύ!

Με το καλοοοοοοοό!!!!

http://www.eimaimama.gr

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα μπορεσεις εγω το εκανα στην κορη μου, εχεις το πρωτογαλα που ειναι υπερ αρκετο για το νεογεννητο την πρωτη μερα μεσα σε τρεις μερες το πολυ θα ερθει και το γαλα, εσυ μεχρι τοτε θα εχεις πρωτογαλα το οποιο εδινα στο μωρο και εγω, η καισαρικη δεν αναστελει πουθενα το γαλα εγω και στις δυο καισαρικες απο την αρχη ειχα πρωτογαλα και μετα απο δυο μερες κανονικα γαλα

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:θα μπορεσεις εγω το εκανα στην κορη μου, εχεις το πρωτογαλα που ειναι υπερ αρκετο για το νεογεννητο την πρωτη μερα μεσα σε τρεις μερες το πολυ θα ερθει και το γαλα, εσυ μεχρι τοτε θα εχεις πρωτογαλα το οποιο εδινα στο μωρο και εγω, η καισαρικη δεν αναστελει πουθενα το γαλα εγω και στις δυο καισαρικες απο την αρχη ειχα πρωτογαλα και μετα απο δυο μερες κανονικα γαλα

ΜΙΛΟΥΠΑΚΙ, ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΗΔΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ?
ΟΛΙΒΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΒΑΡΕΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕΤΑ..

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
me to kalo na erthei to mwraki sou!!!!egw ta 2 paidakia mou me kaisariki programatismeni ta ekana kai ta thilasa kanonika!!!den tha exeis kanena provlima!!! Smile Smile

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stela έγραψε:me to kalo na erthei to mwraki sou!!!!egw ta 2 paidakia mou me kaisariki programatismeni ta ekana kai ta thilasa kanonika!!!den tha exeis kanena provlima!!! Smile Smile

thanks thanks thanks!-μεγαλη ανακουφιση

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πρεπει να καταλαβουν εκει που θα γεννησεις οτι εισαι αποφασισμενη και μην σε φοβησουν με διαφορα τυπου,θα παθει ικτερο το παιδι,πρεπει να παρει βαρος κτλ....η φυση τα εχει προβλεψει ολα.εγω στην 2η γεννα εκανα ολικη ναρκωση ηταν αναγκαιο και το θηλασα μετα απο 6 ωρες σχεδον.με το καλο και ολα θα πανε καλα

http://momof2princes.blogspot.com

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
gogi έγραψε:πρεπει να καταλαβουν εκει που θα γεννησεις οτι εισαι αποφασισμενη και μην σε φοβησουν με διαφορα τυπου,θα παθει ικτερο το παιδι,πρεπει να παρει βαρος κτλ....η φυση τα εχει προβλεψει ολα.εγω στην 2η γεννα εκανα ολικη ναρκωση ηταν αναγκαιο και το θηλασα μετα απο 6 ωρες σχεδον.με το καλο και ολα θα πανε καλα

swsth..h fusi exei provlepsei gia ola......

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Kαλησπέρα κ με το καλό σου εύχομαι!!!
Αρχικά, ηρέμησε..μια χαρά θα τα πας εφόσον θέλεις να θηλάσεις Smile ! Γέννησα με καισαρική κ ολική νάρκωση Η καισαρική κατά την γνώμη μου δεν ευνοει ιδιαίτερα τον θηλασμό τις πρώτες ημέρες (δεν μπορείς να κινηθείς άνετα κ.τ.λ), αλλά με λίγη προσπάθεια παραπάνω ολα θα πάνε καλά. Θηλάζω αποκλειστικά την μικρή μου, παρόλο που στην αρχή μας είχαν έρθει δύσκολα! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vetkat80 έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:θα μπορεσεις εγω το εκανα στην κορη μου, εχεις το πρωτογαλα που ειναι υπερ αρκετο για το νεογεννητο την πρωτη μερα μεσα σε τρεις μερες το πολυ θα ερθει και το γαλα, εσυ μεχρι τοτε θα εχεις πρωτογαλα το οποιο εδινα στο μωρο και εγω, η καισαρικη δεν αναστελει πουθενα το γαλα εγω και στις δυο καισαρικες απο την αρχη ειχα πρωτογαλα και μετα απο δυο μερες κανονικα γαλα

ΜΙΛΟΥΠΑΚΙ, ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΗΔΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ?
ΟΛΙΒΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΒΑΡΕΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕΤΑ..

στον γιο μου δεν ειχα πονους γεννησα εκτακτα 36η εβδομαδαμ στην κορη μου ειχα, μην σε απασχολει αυτο ουτε η ολιβια ειχε πονους

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμείς ξεκινήσαμε για φυσιολογικό, μα η μπουμπου δεν ελεγε να κατεβει. καταληξαμε στην καισαρικη με μερικη αναισθησία. μόλις με πήγαν στο δωμάτιο, θήλασα κανονικότατα αμέσως. μπορεί να ήμουν ξαπλωμένη και μετα ράμματα, αλλα με βοήθησε η πεθερά μου και θήλασα τη μικρή μου ανάσκελα μια χαρά.
απλά ο γυναικολόγος πρεπει να ξερει οτι θελεις να θηλάσεις.
ολα θα πανε οπως τα θες. μη φοβασαι!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


οπως ειπαν και τα κοριτσια μπορεις εννοειται να θηλασεις,γαλα μπορει αν εχεις ελαχιστο εως καθολου για κανα 2 μερες,αλλα αν βαζεις το μωρο σου στο στηθος θα σου το ρυθμισει.Μπορεις να ζητησεις να σου δειξουν πως να θηλαζεις ξαπλα για να μην επιβαευνεις την τομη ή βαζοντας το μωρο σε μαξιλαρι στην αγκαλια σου.
Με το καλο να γεννησεις.Ηρεμια και θα τα καταφερεις μια χαρα ολα!

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να ξέρεις πως δεν παίζει ρόλο το γεγονός πως θα κάνεις καισαρική, γάλα θα έχεις σίγουρα απο την τρίτη μέρα, και με τον αποκλειστικό θηλασμό όσο πιο συχνά βάζεις το μωρό στο στήθος τόσο πιο γρήγορα θα κατεβάσεις γάλα.
Τυχαίνει αυτή τη στιγμή να διαβάζω το ¨θηλασμός μια υπέροχη σχέση¨ της Άννας Πατσούρου που μου το δάνεισε μια φίλη και διαφωτίζομαι και εγώ!! sunny sunny
Αν μπορείς ζήτα να στο φέρουν να το διαβάσεις! Είναι φοβερό!!!!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
oneirena έγραψε:Να ξέρεις πως δεν παίζει ρόλο το γεγονός πως θα κάνεις καισαρική, γάλα θα έχεις σίγουρα απο την τρίτη μέρα, και με τον αποκλειστικό θηλασμό όσο πιο συχνά βάζεις το μωρό στο στήθος τόσο πιο γρήγορα θα κατεβάσεις γάλα.

γάλα έχει η μαμά από την πρώτη μέρα που γεννέται το μωρό της και μπορεί να το θηλάσει, και αυτό το γάλα είναι το πρωτόγαλα ή αλλιώς το πύαρ. είναι αυτό που χρειάζεται ακριβώς το μωράκι μόλις γεννιέται. μην ξεγελαστείς και δώσεις ξένμο ούτε για δείγμα!!!!!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα με το καλο να ερθει το μωρακι σου!
μην αγχωνεσαι...ειτε γεννησεις φυσιολογικα είτε με προγραμματισμενη καισαρικη οι χρονοι για να κατεβει το γαλα ειναι πανω κατω οι ιδιοι!
με το που αφαιρειται ο πλακουντας δινεται εντολη στον εγκεφαλο να παραχθει προλακτινη, στα ιδ
μαιευτηρια σου δινουν βοηθημα ορμονης.το μωρο πρεπει να μπει στο στηθος ωστε να γινει η θηλαστικη κινηση και μεσα σε 24-72 ωρες κατεβαινει το γαλα...πριν απο αυτο προηγειται το πυαρ(πρωτογαλα) που ειναι απαραιτητο να παρει το μωρο
σου...περιεχει τα πρωτα αντισώματα και ειναι το θρεπτικοτερο γαλα της μανουλας...θα δεις οτι και οι μαιες θα επιμεινουν σε αυτη την διαδικασια
δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις...και παλι με το καλο!

grousi

grousi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα!!!!!

μην ανησυχεις καθολου!!!!!εγω εκανα καισαρικη χωρις να εχω πονους και μου εβαλαν το μωρο στο στηθος ενω ακομα με εραβαν!!!!!! Wink που θα γεννησεις????με το καλο!!!!!!!! ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΕΠΕΙΓΟΝ!!! 215994

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εννοείται οτι μπορείς να θηλάσεις άμεσα! Πάντως, πρέπει να καταθέσω οτι και εγώ πριν ένα μήνα που γέννησα (με καισαρική) ήθελα να θηλάσω αποκλειστικά μέσα στο μαιευτήριο. Τελικά, δεν έγινε έτσι, μια και είχα χάσει τ'αυγά και τα πασχάλια. Ήταν τόσο μεγάλο το χαστούκι από αυτή τη πρωτόγνωρη εμπειρία που ειλικρινά δεν θα μπορούσα να αναλάβω και την αποκλειστική σίτιση του παιδιού (μιλάω για τον εαυτό μου). Να φανταστείς, δεν είχα καν τραβήξει τη πάνα για να δω το πουλί του!...
Πάντως με την επιστροφή μας στο σπίτι και μέχρι τώρα θηλάζω αποκλειστικά. Τελικά, δεν έγινε και τίποτα τραγικό που για 4 μέρες του έδιναν και συμπλήρωμα...

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:... αλλα με βοήθησε η πεθερά μου και θήλασα τη μικρή μου ανάσκελα μια χαρά.
...

Άντε, όλο παράπονα για τις πεθερές κάνετε!!!!!! ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΕΠΕΙΓΟΝ!!! 654316

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω γεννησα με καισαρικη προγραμματισμενα..και θηλαζω εδω και 13 μηνες.
Δεν ξερω πως θα εισαι ψυχολογικα μετα την γεννα..εγω ημουν χαλια...
Γαλα θα εχεις...να εισαι σηγουρι γι'αυτο αρκει να βαλεις το παιδι στο στηθος.
Εγω αρχησα να κεταβαζω γαλα απο την δευτερη μερα και απο τις 7 συνολικα που ειμασταν στιη κλινικη θηλασα αποκελιστικα τις 3 τελευταιες
Κατα τα αλλα τα κοριτσια με καλυψαν και με το παραπανω
Καλους θηλασμους!!!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:θα μπορεσεις εγω το εκανα στην κορη μου, εχεις το πρωτογαλα που ειναι υπερ αρκετο για το νεογεννητο την πρωτη μερα μεσα σε τρεις μερες το πολυ θα ερθει και το γαλα, εσυ μεχρι τοτε θα εχεις πρωτογαλα το οποιο εδινα στο μωρο και εγω, η καισαρικη δεν αναστελει πουθενα το γαλα εγω και στις δυο καισαρικες απο την αρχη ειχα πρωτογαλα και μετα απο δυο μερες κανονικα γαλα
θα συμφωνησω με την Μαριτσα . Εξαλλου το πρωτογαλα ειναι οτι πιο θρεπτικο για τα μωρακια . Μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα. Με το καλο ευχομαι να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου.

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!
Κι εγώ με καισαρική έφερα στον κόσμο το μπισκοτάκι μου και τον θηλάζω αποκλειστικά!
Η αλήθεια είναι οτι δυσκολεύτηκα λιγακι στην αρχή, αλλά ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου οτι δεν θα τα καταφέρω.Και μάλλον έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο το γεγονός οτι δεν αγχωθηκα και δεν απογοητεύτηκα.Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό, του δίνανε και ξένο.Το πρώτο πράγμα που έκανα με το που έπαιρνα το μωρό ήταν να το βάζω στο στήθος.Λίγο πριν φτάσει η ώρα να το δώσω πίσω, του έδινα το μπιμπερό.Το γαλά μου κατέβηκε κανονικά αφού γύρισα σπίτι.Εκεί δεν ξαναέδωσα μπουκάλι.Ολα πήγαν μια χαρά!!Θήλαζε σε ξαπλωτή θέση!Θα με θυμηθείς!!Ούτε θα πονάς, θα ξεκουραστείς,και θα μπορείς να παίρνεις και κανέναν υπνάκο ανάμεσα στους θηλασμούς!
Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και καλούς θηλασμούς!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ..ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΝΕ..ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ..ΘΗΛΑΣΑ ΤΕΛΙΚΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ..

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω με καισσαρικη γεννησα κι εκανε σχεδον 12 μερες να μου κατεβει γαλα....ακομη τον θηλαζω αν και οχι αποκλειστικα...

νομιζω οτι μεγαλο ρολο παιζει η ψυχολογια εμενα με εριξε η ξαφνικη καισσαρικη..δεν ηθελα!!!!!!
το παν ειναι να μην ρισκαρεις την υγεια του μωρου η και τη δικη σου αν "πρεπει" να κανεις καισσαρικη μη σκεφτεσαι χαζα πραγματα..
πολλες γυναικες τα καταφερνουν με τον θηλασμο αλλα και παρα πολλες οχι ουτε το ενα σε κανει καλυτερη μανουλα ουτε το αλλο χειροτερη!!!
εφοσον το θες παρα πολυ θελει απλα προσπαθεια και υπομονη!!κι αν δεν τα καταφερεις στην τελικη δεν χαλασε ο κοσμος..

με το καλο με ενα υγιες μωρακι και ολα θα παν καλα ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΕΠΕΙΓΟΝ!!! 654316 ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ-ΕΠΕΙΓΟΝ!!! 654316

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλή μου μην αγχώνεσαι καθόλου! καμία σχέση! και εγώ με καισαρική γέννησα και θήλασα αμέσως, περίμενα πότε θα φέρουν τον μικρό για τάισμα για να μου αδειάσει το στήθος ήταν έτοιμο να εκραγεί από το γάλα, καθόμουν και έσταζε!

mamaole

mamaole
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
διάβασε και αυτό το άρθρο

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=33&artid=336622&dt=10/06/2010

εγώ θα περίμενα να αποφασίσει το μωρό πότε θέλει να γεννηθεί και μετά θα έμπαινα για καισαρική, αν φυσικά δεν υπάρχει δυνατότητα φυσιολογικού τοκετού

όσο για το θηλασμό, η καισαρική δεν επηρεάζει, ίσως να πρέπει να το παλέψεις περισσότερο αλλά σίγουρα θα τα καταφέρεις, αν πραγματικά θέλεις να θηλάσεις.
καλή τύχη!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις