Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Σαβ Μάης 19, 2012 11:39 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:κοιτα-επειδη-καμια-εδω-μεσα-δεν-θα-σου-δωσει-μια-σωστη-συμβουλη-καλητερα-να-παρει-την-γνωμη-ενος-ειδικου!!υπαρχει-η-γραμμη-μαζι-για-το-παιδι-11525-και-ειναι-προθυμοι-ολοι-να-σε-βοηθησουν!!!


Τοτε για ποιον λογο υπαρχει το φορουμ???
Νομιζα μεχρι στιγμης οτι ειναι για να συμβουλευουμε οσο μπορουμε η μια την αλλη κι να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας,ισως κατι που εφαρμοζουμε εμεις στα παιδια μας να βοηθησει καποια μαμα.
Κι εδω ολες προθυμες ημαστε να βοηθησουμε!!Εξαλλου νομιζω αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ.

52.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Σαβ Μάης 19, 2012 11:58 pm

????????


Επισκέπτης
δε νομιζω να το ειπε για κακο η βαλερια ρε συ ποπη........ αλλα βασικα παιρνω γνωμες απο μαμαδες πρωτα

53.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 12:00 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:δε νομιζω να το ειπε για κακο η βαλερια ρε συ ποπη........ αλλα βασικα παιρνω γνωμες απο μαμαδες πρωτα


Το ξερω οτι δν το ειπε για κακο,απλως εκανα ενα σχολιο στην απαντηση της.

54.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 12:12 am

????????


Επισκέπτης
η αληθεια να μιλαω σε εναν αγνωστο σε μια γραμμη, ξερω γω, εδω οι περισσοτερες ειναι για μενα τουλαχιστον φιλες..........

55.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 12:16 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:παιδια δεν εχετε καταλαβει κατι εμενα με την τιμωρια δε χαμπαριαζουν καθονται μια χαρα και περιμενουν να περασουν τα λεπτα.......

τοτε μηπως να αναθεωρησεις τον τροπο που το κανεις.. κατι δε γινετε σωστα.μηπως ο τροπος σου δεν ειναι πως να το πω.. επιβλητικος.

στα πρωτα σου λογια που το σχολιασα κιολας λες τα βαζεις στο δωματιο τους. εκει ΔΕΝ εινα μερος για κατι τετοιο. ειναι ενα δικο τους περιβλλον που τους αρεσει προφανος. καπου αλλου που να τους ενοχλει. εστω στο χωλ πχ καπου ασχετα που απλα να καθοντε σε μια γωνια αν θες να ακολουθησεις αυτη τη μεθοδο μονο....
απο τα λογια σου καλαταλαβα οτι απο τη μια το κανεις και απο την αλλη τα λυπασαι. το εισπρατουν αυτο μη νομιζεις και το εκμεταλευοντε

56.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 1:34 am

????????


Επισκέπτης
η αληθεια ειναι οτι μου λειπει η πυγμη, δλδ με ενα χαμογελακι τους λυγιζω........ειπα να κανω το χαλακι τιμωριας της νταντας αλλα ολοι με κοροιδευουν και λενε οτι αυτα ειναι τηλεοπτικες μπουρδες για εγγλεζακια.......παντως οντως μες το δωματιο δεν ειναι τιμωρια!!!!!

57.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 2:27 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειναι καθολου μπουρδες. η γυναικα ειναι τελεια και στην τελικη οι μεθοδοι που λεει πιανουν.
εισαι σιγουρα σαν τους γονεις μου. μαλωνουν και μολις κανουν χαριτωμενια τα μικρα γελανε και αυτοι. ελεγαν θα σε βαλω τιμωρια. και μετα το συζητουσαν? θελεις να σε βαλω τιμωρια? Laughing Twisted Evil τελικα τους εκοψα μαχαιρι. τους ειπα(τους γονεις μου)αν δεν το κανεις σωστα και δεν εχεις τη δυναμη εκεινη την ωρα να επιβληθεις και γελας τοτε μη το κανεις. κατσε και αστα να κανουν οτι θελουν να τελειωνουμε. αναρωτιουντε γιατι στο σπιτι τους γινετε χαμος ενω σε μενα οχι. δεν ειναι και αγαλματα αλλα χαλαρα. στους παππουδες ομως τερατακια

58.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 3:04 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:αλλο-το-προγραμμα-αλλο-οι-συνεπειες-και-αλλο-τα-ορια!!μην-τα-μπερδευουμε!!εμενα-ας-πουμε-δεν-τρωνε-παντα-την-ιδια-ωρα-αλλα-εχουν-παντα-συνεπειες-οταν-κανουν-κατι-και-εχουν-μπει-ορια-τα-οποια-ορια-να-ξερετε-οτι-εξυπηρετουν-τα-παιδια-και-οχι-εμας!!οσο-για-την-αισθηση-της-ασφαλειας-την-νιωθει-ενα-παιδι-οταν-η-μαμα-του-ανταποκρινεται-στις-αναγκες-του-ακομα-κι-οταν-η-αναγκη-του-ειναι-η-αγκαλια-οταν-κλαιει-επειδη-χτυπησε-επειδη-ειδε-ενα-ονειρο-και-οταν-εκεινη-τρεχει-κοντα-του!!

συμφωνω σε ολα. δεν λεω οτι θα φας στις 2 και παει 2 και τεταρτο δε θα φας. επλα λεω ενα σπιτι μια οικογενεια για να λειτουργησει χωρις προβληματα χρειαζεται καποιους τυπικους κανονες. κι εμεις οι μεγαλοι τους εχουμε.
οσο για την ασφαλεια ειναι ασχετο να λεμε για αγκαλιες! αυτες δεν ειναι κατι που το μετρας και το ζυγιζεις. το εχω ξαναπει πιο πανω.. αυτα ειναι απεριοριστα και με πολυ αγαπη. αλλα οταν κανει κατι και θελω να δειξω οτι με ενοχλει ε δε θα τοπω με φιλια..

και επι του θεματος γιανα μη ξεφευγουμε.
arco iris! εγω καταλαβα τι λες. αλλα και παλι πρεπει να βρεις καποιον τροπο να τους επιβληθεις αν μπορω να το πω ετσι.. εσυ λες οτι δεν ειστε χυμα και βλεπω οτι προσπαθεις αλλαμαλλον πρεπει να βρεις φλεβα που λενε. το κουμπι τους που σου ειπε και η αλλη μαμα.


οταν-ειπα-αγκαλια-εννοω-οταν-κλαιει-τη-νυχτα-που-ειπωθηκε-πως-δεν-παει-η-μαμα-οταν-κλαιει-στην-κουνια-του-για-να-μαθαινει-!!

59.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 3:27 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:δεν ειναι καθολου μπουρδες. η γυναικα ειναι τελεια και στην τελικη οι μεθοδοι που λεει πιανουν.
εισαι σιγουρα σαν τους γονεις μου. μαλωνουν και μολις κανουν χαριτωμενια τα μικρα γελανε και αυτοι. ελεγαν θα σε βαλω τιμωρια. και μετα το συζητουσαν? θελεις να σε βαλω τιμωρια? Laughing Twisted Evil τελικα τους εκοψα μαχαιρι. τους ειπα(τους γονεις μου)αν δεν το κανεις σωστα και δεν εχεις τη δυναμη εκεινη την ωρα να επιβληθεις και γελας τοτε μη το κανεις. κατσε και αστα να κανουν οτι θελουν να τελειωνουμε. αναρωτιουντε γιατι στο σπιτι τους γινετε χαμος ενω σε μενα οχι. δεν ειναι και αγαλματα αλλα χαλαρα. στους παππουδες ομως τερατακια


Εγω την βαζω τιμωρια στην κουρτινα κ να κοιταω κατω.Κι κατω γιατι οταν την εβαζα καθοταν χαζευε την θαλασσα απεναντι κ δν την ενοιαζε η τιμωρια.Τωρα ομως με το κατω τσιτωνει.

Εγω ειμαι πολυ επιβλητικη κ ας το πω κ κακια.\Πρεπει να μην πεφτεις με τα ναζια τους κτλ.

60.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 3:30 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
οταν-ειπα-αγκαλια-εννοω-οταν-κλαιει-τη-νυχτα-που-ειπωθηκε-πως-δεν-παει-η-μαμα-οταν-κλαιει-στην-κουνια-του-για-να-μαθαινει-!!

ναι αυτο το ειπα εγω αλλα δεν ειπα για κλαμα. ειπα οτι δεν παω μολις ξυπνησει να τον παρω αποτο κρεβατακι και τον αφηνω αλλα καθετε και παιζει γιαυτο οχι οτι κλαιει και δεν παω. μια αλλη μαμα το διαβασε λαθος γιαυτο... Very Happy

61.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 3:31 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:

Εγω την βαζω τιμωρια στην κουρτινα κ να κοιταω κατω.Κι κατω γιατι οταν την εβαζα καθοταν χαζευε την θαλασσα απεναντι κ δν την ενοιαζε η τιμωρια.Τωρα ομως με το κατω τσιτωνει.

Εγω ειμαι πολυ επιβλητικη κ ας το πω κ κακια.\Πρεπει να μην πεφτεις με τα ναζια τους κτλ.

ποσο συμφωνω! οχι δεν εισαι κακια. επειδη εισαι καλη το κανεις.. για καλο!

62.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 3:55 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:

Εγω την βαζω τιμωρια στην κουρτινα κ να κοιταω κατω.Κι κατω γιατι οταν την εβαζα καθοταν χαζευε την θαλασσα απεναντι κ δν την ενοιαζε η τιμωρια.Τωρα ομως με το κατω τσιτωνει.

Εγω ειμαι πολυ επιβλητικη κ ας το πω κ κακια.\Πρεπει να μην πεφτεις με τα ναζια τους κτλ.

ποσο συμφωνω! οχι δεν εισαι κακια. επειδη εισαι καλη το κανεις.. για καλο!


Ισως εχει να κανει επειδη εζησα την φιλη μου να υποφερει ετσι με τα παιδια της κ δν ηθελα ποτε να αντιμετωπισω κατι τετοιο.
Κι επισης οταν δουλευα χρονια με παιδια απο μικρη,οι μητερες ηταν ξενες Ολλανδεζες σχεδον ολες,κι με ειχαν μαθει να μην πεφτω στα ναζια των παιδιων κτλ κι ειχα μαθει να γινω επιβλητικη.Σημερα πχ δν ηθελε να βπηθησει στο καθαρισμα ε κ γω επιασα μια μαυρη σακουλα με οτι δν ειχε βαλει στην θεση τους κι αρχιζα κ τα βαζα μεσα,που θα τα βαλεις σκουπιδια της λεω,καλα καλα λεει θα τα φτιαξω,αλλα με πιστεψε γτ στο παρελθον που δν μαζεψε μερικα παιχνιδια απο το σαλονι,οντως τα επιασα κ τα πεταξα,δν τα λυπηθηκα καθολου!

Σε αλλα πραγματα μπορει να γινω ελαστικη,αλλα αυτο με το σπιτι με τρελαινει γτ θελω να μαθει να γινει τακτικη κ οχι μονο στην καθαριοτητα αλλα κι στην ζωη της ν μαθει να ειναι πειθαρχημενη κι ναχει ταξη.Στα υπολοιπα πχ να θελει ενα γλυκο μεσοβδομαδα η να θελει κατι που να μην ειναι της παρουσης το συζηταμε κ βρισκουμε λυση,αλλα μες το σπιτι δν σηκωνω κουβεντες.

63.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 4:10 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:

Σε αλλα πραγματα μπορει να γινω ελαστικη,αλλα αυτο με το σπιτι με τρελαινει γτ θελω να μαθει να γινει τακτικη κ οχι μονο στην καθαριοτητα αλλα κι στην ζωη της ν μαθει να ειναι πειθαρχημενη κι ναχει ταξη.

δεν εισαι και απο δω να πιουμε ενα καφε! Laughing καιγω εχω μια ιδιαιτερη κολλημα με το σπιτι. να φανταστεις τωρα θα κανουμ4ε ανακαινηση γιανα προσθεσουμε και αλλο παιδικο για τον μπεμπη. τα μικρα τα κοιμηζω στο σαλονι μεχρι να γινει και το σαλονι ειναι ο χωρος τους. ποτε δεν αφησα ομως να μεταλαχθει σε κατι αλλο. το τραπεζακι κανονικα με το καρεδακι και το βαζο κτλ. οκ το τραβαω να παιξουν η τα σηκωνω για λιγο να το χρησιμοποιησουν αλλα οχι να μου κανουν το σαλονι μπαχαλο.

64.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 5:07 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="supermama"]
manoula_24xr έγραψε:

Σε αλλα πραγματα μπορει να γινω ελαστικη,αλλα αυτο με το σπιτι με τρελαινει γτ θελω να μαθει να γινει τακτικη κ οχι μονο στην καθαριοτητα αλλα κι στην ζωη της ν μαθει να ειναι πειθαρχημενη κι ναχει ταξη.

δεν εισαι και απο δω να πιουμε ενα καφε! Laughing καιγω εχω μια ιδιαιτερη κολλημα με το σπιτι. να φανταστεις τωρα θα κανουμ4ε ανακαινηση γιανα προσθεσουμε και αλλο παιδικο για τον μπεμπη. τα μικρα τα κοιμηζω στο σαλονι μεχρι να γινει και το σαλονι ειναι ο χωρος τους. ποτε δεν αφησα ομως να μεταλαχθει σε κατι αλλο. το τραπεζακι κανονικα με το καρεδακι και το βαζο κτλ. οκ το τραβαω να παιξουν η τα σηκωνω για λιγο να το χρησιμοποιησουν αλλα οχι να μου

Χεχε οντως κριμα!Κοιτα μαρεσει να ειμαι καθαρη με το σπιτι αλλα ας πουμε αν δν πλυνω κ τα πιατα αμεσως δν τρελαινομαι.
Αυτο που με τρελαινει ειναι η ακαταστασια.Το να μν ειναι καθαρα οχι τοσο γτ αυτο ειναι αυτονοητο σε ενα σπιτι με παιδια με ζωη δλδ!Κι γω εχω 3 παιδια(ο ενας ο αντρας μου).

Αλλα πχ εχω ενα μεγαλο τραπεζακι στο σαλονι με το καρεδακι του με το ντεκορ του,οπως ειπες ναι θα το κανω περα,αλλα θελω στο τελος της ημερας οπως επαιξε να τα βαλει στην θεση του,ουτως ωστε να ερθει απροειδοποιητα ενας ανθρωπος ναναι ανθρωπινο το σπιτι.Οκ καταννοω οτι με τα παιδια γινεται ενα μπαχαλο στο τσακ μπαμ,αλλα θελω πχ ζωγραφιζει κ θελεινα παιξει με τις κουκλες,οκ,πρωτα ομως να βαλει στην θεση της τα της ζωγραφικης κ να βγαλει οτι θελει απο κουκλες.Οπως πχ δν με πειραζει να μν φαει στο μεγαλο τραπεζι το κολατσιο η το φρουτο της,αλλα μολις τελειωσε να σηκωθει να το βαλει στην κουζινα.
Αν δλδ τις μαθω ναναι ετσι,θαναι πιο ευκολο για μενα να καθαριζω πιο συχνα γτ ετσι,χανω ολοκληρη μερα να συμμαζεψω πρωτα,κι μετα οταν ξεκινησω το καθαρισμα δν θαχω κουραγια,ειδικα με τον θηλασμο,μολις παρω μπρος καθομαι να θηλασω κι μου κοβεται η ορεξη,μετα παλι θα σταματησω να αλλαξω τη μικρη κτλ,ενω αμα ειναι τακτοποιημενο ολα γινονται ευκολα.

Γιαυτο λεω να μαθουν να τακτοποιουν κι να μπορουμε ολοι να ημαστε οκ.

65.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 5:56 am

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Manoula 24 ετσι ειμαι και εγω με την ακαταστασια, μακρια και αγαπημενοι.Ναι μεν παιζουν στο σαλονι αλλα μετα τα μαζευουν.
Επισης μετα απο τα 2 χρονια και του μικρου ξαναεβαλα στα τραπεζια πιατελες με κερακια.Ξερουν οτι αυτα ειναι τα αγαπημενα παιχνιδια της μαμας και δεν τα πειραζουν.Ετσι δηλαδη κανει και η μαμα με τα αγαπημενα τους παιχνιδια.
Επισης να ερθω να με βαλεις και εμενα τιμωρια για να ΧΑΖΕΥΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?? Very Happy Very Happy

66.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 7:56 am

????????


Επισκέπτης
ειδατε που σας λεω δεν ειναι νορμαλ αυτο που ζω? μα κι εμενα δεν ειναι ακαταστατα......μαζευουν καθε παιχνιδακι το βραδυ πριν πανε για υπνο, διπλωνουν τα ρουχακια τους μονα τους, ποτε δεν εχουν αφησει καλτσα απο δω κι απο κει, ουτε πορτα ανοιχτη, τα ψωνια απο το σουπερ με βοηθανε και τα βαζουμε στα ντουλαπια, μαλιστα ο μεγαλος εχει και το δικο μου κολλημα να κοιτανε οι ετικετες ολες φατσα (πχ απ τα γαλατα τα κιντ), πανε τις πανες στα σκουπιδια, τα απλυτα στο πλυντηριο.........

απλα τα παιχνιδια αντι να τα παιζουν, παιζουν λιγο και μετα τα εκφενδονιζουν!!!! κι οποιον παρει ο χαρος........

ολοι μου λενε τι μιλας, εχει χρυσα μωρα, η ξαδερφη μου με βριζει γιατι τρωνε μονα τους, εκεινη τα ταιζε μεχρι τα 8 λεει τα δικα της (!!!) η με βριζει γιατι βαζουν παπουτσια μονα τους εκεινη τους τα εβαζε λεει μεχρι 8 επισης (!!!) οχι δεν τους εχω καλομαθημενους ισα ισα κανουν πολυ περισσοτερα απ οτι τα αλλα παιδακια το ξερω......

απλα ισως να πω απ τα πολλα παιχνιδια δεν εμαθαν να τα σεβονται και τα σπανε.........

67.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 10:39 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:

ολοι μου λενε τι μιλας, εχει χρυσα μωρα, η ξαδερφη μου με βριζει γιατι τρωνε μονα τους, εκεινη τα ταιζε μεχρι τα 8 λεει τα δικα της (!!!) η με βριζει γιατι βαζουν παπουτσια μονα τους εκεινη τους τα εβαζε λεει μεχρι 8 επισης (!!!) οχι δεν τους εχω καλομαθημενους ισα ισα κανουν πολυ περισσοτερα απ οτι τα αλλα παιδακια το ξερω......

απλα ισως να πω απ τα πολλα παιχνιδια δεν εμαθαν να τα σεβονται και τα σπανε.........


ελεος πες την ξαδερφη!!! Twisted Evil θα τα θελουν ολα ετοιμα αργοτερα και αν ειναι αγορια... κριμα τη γυναικα που θα τους παρει Laughing
αυτο με τα παιχνιδια ειναι οντως θεμα. δε θελουν πολλα. δοκιμασες να τους παρεις μερικα και να τα βγαζεις μετα απο λιγο καιρο? να μη τα βαριουντε. εναλαξ να τους τα βγαζεις ανα διαστηματα.

68.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 11:54 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara έγραψε:Manoula 24 ετσι ειμαι και εγω με την ακαταστασια, μακρια και αγαπημενοι.Ναι μεν παιζουν στο σαλονι αλλα μετα τα μαζευουν.
Επισης μετα απο τα 2 χρονια και του μικρου ξαναεβαλα στα τραπεζια πιατελες με κερακια.Ξερουν οτι αυτα ειναι τα αγαπημενα παιχνιδια της μαμας και δεν τα πειραζουν.Ετσι δηλαδη κανει και η μαμα με τα αγαπημενα τους παιχνιδια.
Επισης να ερθω να με βαλεις και εμενα τιμωρια για να ΧΑΖΕΥΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?? Very Happy Very Happy


Ναι αμεεε!!!!Μπορω να πω οτι το παιδι εχει δικιο αμα κοιτας τη θεα,ξεχνας κι τονομα σου!



arco iris έγραψε:ειδατε που σας λεω δεν ειναι νορμαλ αυτο που ζω? μα κι εμενα δεν ειναι ακαταστατα......μαζευουν καθε παιχνιδακι το βραδυ πριν πανε για υπνο, διπλωνουν τα ρουχακια τους μονα τους, ποτε δεν εχουν αφησει καλτσα απο δω κι απο κει, ουτε πορτα ανοιχτη, τα ψωνια απο το σουπερ με βοηθανε και τα βαζουμε στα ντουλαπια, μαλιστα ο μεγαλος εχει και το δικο μου κολλημα να κοιτανε οι ετικετες ολες φατσα (πχ απ τα γαλατα τα κιντ), πανε τις πανες στα σκουπιδια, τα απλυτα στο πλυντηριο.........

απλα τα παιχνιδια αντι να τα παιζουν, παιζουν λιγο και μετα τα εκφενδονιζουν!!!! κι οποιον παρει ο χαρος........

ολοι μου λενε τι μιλας, εχει χρυσα μωρα, η ξαδερφη μου με βριζει γιατι τρωνε μονα τους, εκεινη τα ταιζε μεχρι τα 8 λεει τα δικα της (!!!) η με βριζει γιατι βαζουν παπουτσια μονα τους εκεινη τους τα εβαζε λεει μεχρι 8 επισης (!!!) οχι δεν τους εχω καλομαθημενους ισα ισα κανουν πολυ περισσοτερα απ οτι τα αλλα παιδακια το ξερω......

απλα ισως να πω απ τα πολλα παιχνιδια δεν εμαθαν να τα σεβονται και τα σπανε.........


Βρε αφου ξερεις ποιο ειναι το θεμα τους τοτε γτ δν επικεντρωνεσαι σαυτο???

Πρεπει να τους εξηγησεις με καποιον κατανοητο προς αυτα τροπο οτι οταν νιωθουν πολυ χαρουμενοι την ωρα που παιζουν με το να σπασουν ενα παιχνιδι η καποιο επιπλο η καποιο αντικειμενο μεσα στο σπιτι δν θα νιωσουν περισσοτερο χαρουμενοι,γτ μαλλοον κατι τετοιο νιωθουν.


Ισα ισα θα τους πεις οτι ετσι κανουν την μαμα πολυ στεναχωρημενη κι οτι ετσι δν εισαι ευτυχισμενη η κατι τετοιο τελοςπαντων.
Αφου βλεπεις οτι σε γενικες γραμμες ειναι οκ παιδια,υπομονη,μολις σπασουν κατι πιασε μια σακουλα τζαμπο βαλε μεσα ολα τα παιχνιδια κ κρυψε τα σαν ενδειξη οτι αφου δν ξερετε να τα σεβεστε δν θα παιρνετε κ αστους στο δωματιο μεσα χωρις τπτ.

Θελει τροπο οχι κοπο

69.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 1:34 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris μπορεις να κανεις και το αλλο,επειδη σε αυτη την ηλικια ολα τα παιδακια εχουν αναγκη εκτονωσης ορισε την γωνια του εξφενδονισματος εναν χωρο πχ οπου μονο εκει μπορουν να εξφενδονιζουν πραγματα αλλα με τον ορο οχι τα πραγματα να τα πετανε πχ πανω τους για να μην χτυπησουν,ετσι και θα εκτονωνονται και εσυ θα νιωθεις ασφαλης.Αλλα αυτο θα γινεται μονο εκει το εχω διαβασει και πιανει,το εκανε γνωστη μου με θεαματικα αποτελεσματα μετα απο αυτο παρατηρησε οτι τα παιδια της ηταν πιο ηρεμα και οχι μονο αυτο σιγα σιγα το κοβουν το εξφενδωνισμα Wink

70.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Κυρ Μάης 20, 2012 10:31 pm

????????


Επισκέπτης
ολο το παταρι ειναι γεματο τζαμποσακουλες με παιχνιδια που εχω μαζεψει ειτε σαν τιμωρια ειτε για να τα βγαλω αργοτερα.........θα δοκιμασω αυτο με την εκτονωση

71.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Δευ Μάης 21, 2012 1:45 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να πω ο καθενας μεγελωνει και πρατει οπως θεωρει σωστο για τα παιδια του αλλα συγνωμη εμεις τετοιες συμπεριφορες δεν ανεχομαστε μεσα στο σπιτι. τα παιδια απο την ημερα που γεννιουντε πρεπει να μαθουν να σεβοντε. Εκτος απο τους γυρω τους αλλα και τα πραγματα τους. Και οταν δεν φεροντε σωστα υπαρχουν συνεπειες. Ετσι διαμορφωνεται ο χαρακτηρας τους. αι ο δικος μου ειναι ζωηρος και υπερκινητικος αλλα καποια πραγματα δεν επιτρεποντε, ολη μερα παιζει με τα παιχνιδια του σε ολο το σπιτι και στο μπαλκονι αλλα εχει μαθει να τα μαζευει και μερικες φορες τον βοηθαω και εγω οπως και εκεινος με βοηθαει με τις δουλειες. Και ο δικος μου αντρας λειπει πολλες ωρες και μαλιστα ταξιδευει συχνα και ειμαι τελειως μονη. Και κατι αλλο αν δεν πειθαρχησεις το μεγαλο τοτε το μικρο κανει οτι και εκεινος και αντε γεια. Μη νομιζεις οτι οταν τα μαλωνουμε η τα βαζουμε τιμωρια δεν σπαραζει η καρδια μας αλλα ειναι για το καλο τους. Και στο φιναλε φιναλε εαν θελεις να υιοθετησεις τακτικες απο την τηλεοραση ειναι δικη σου υποθεση γιατι ειναι δικα σου παιδια και ειναι για το δικο τους καλο. Αυτη ει αι η αποψη μου οσο και αν σκληρη και αν ακουστει

72.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Δευ Μάης 21, 2012 2:18 am

????????


Επισκέπτης
εισαι στο μηκος κυματος του αντρα μου και αλλοιμονο δεν παρεξηγω κανεναν............κι εκεινος ειναι εναντια στην τηλεοραση και τις μεθοδους της

ελα ομως που το μονο που επιασε ηταν ο πινακας επιβραβευσης της νταντας- που κι εγω κοροιδευα δλδ λεω σιγα τωρα........

κι ομως........τωρα τι , να μην το πω????? συζηταμε εδω, δεν κανει κανεις επιδειξη του τι καλα τα κανει ολα, και οπως ειπε καποιος σωστη μανα ειναι μονο αυτη που νομιζει οτι ολα τα κανει λαθος και ψαχνει καθε μερα να βελτιωνεται.........

73.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Δευ Μάης 21, 2012 2:31 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ειπα οτι δεν συμφωνω με την τηλεοραση και εγω εχω παρει καποιες ιδεες απο την συγκεκριμενη εκπομπη και ο αντρας μου δεν συμφωνει αλλα καταλαβε οτι εγω ειμαι ολη μερα σπιτι μεγαλωνοντας τα παιδια και προσπαθω να παρω ιδεες για να ειναι πιο ευκολη η καθημερινοτητα μας. απο την αλλη δεν εκανα καμια επιδειξη ουτε ειπα οτι ειμαι η καλυτερη μητερα με τα καλυτερα παιδια. και οχι δεν συμφωνω μα αυτη την φραση αλλα για αυτο ειναι το φορουμ για να ακουγοντε ολες οι αποψεις.

74.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Δευ Μάης 21, 2012 2:40 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπη μου (εννοω Στελλα) εαν εσενα σου αρεσει αυτος ο τροπος διαπαιδαγωγησης αυτον θα εφαρμοσεις εαν βλεπεις προοδο κι ας μην αρεσει σε καποιες..Η Ελλαδα ξερεις ειναι παντα ενα βημα πισω,κι φυσικα δν ημαστε εδω για να κανουμε επιδειξη αλλα να πουμε η μια στην αλλη τι κανει στα δικα της παιδια κ πιανει,κι συ θα δεις τι σου κανει κι θα το κρατησεις να το εφαρμοσεις στα δικα σου για να δεις τι θα πετυχει κ να μπορεις να βρεις μια ακρη.
Εγω προσωπικα σε σχεδον ολα της νταντας συμφωνω αν κ το εχω παρακολουθησει λιγο.

75.........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: .........ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!! Δευ Μάης 21, 2012 3:07 am

????????


Επισκέπτης
δεν ειπα οτι καποια κανει επιδειξη βρε κοριτσια .........εννοω οτι οτι και αν λεω εγω δεν το λεω για επιδειξη αλλα για να μοιραστουμε ιδεες και λυσεις

οσο για τη φραση δεν την ειπα εγω......και ναι νομιζω οτι πιο πολυ προοδευει ο ανθρωπος που δεν εφησυχαζει οτι ολα τα κανει καλα......αυτο απλα

μανουλες θα τη βρουμε την ακρη δε μασαμε......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Με το δεξί!!!!
» ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ !!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις