Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:21 am

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είστε πλήρως ενημερωμένες κορίτσια και θα μου επιτρέψετε μια ακόμα ερωτησούλα! Embarassed

Με τα ένσημα τι γίνεται? Μας βάζουν ένσημα τις εβδομάδες που λείπουμε ή όχι?

27epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:23 am

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΕΓς ΠΕΡΝΩ 700 ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ 600 ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΚΑΤΣς ΝΑ ΧΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ 600 Κ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΙΩΛΑΣ....ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΑΣ??

28epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:32 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόν ένσημα παίρνεις κανονικά!!!!! Θεωρείται άδεια και σου τα κολλάνε κανονικότατα!!!!!!!
Πηνελόπη μου έχεις δίκιο κι εγώ αυτά σκέφτομαι...το θέμα είναι ότι εγώ παίρνω αρκετά λεφτά κοντά στα 1200 οπότε αν είναι όντως 800 τα υπόλοιπα 400 είναι δυστυχώς το ενοίκιό μας.....αλλά δεν θα το σκεφτώ και πολύ, αν τελικά παρω 800 θα κάτσω με το παιδάκι μου, εξάλλου θα πάρω που θα πάρω 3 μήνες δεν έχει νόημα μετά να μην πάρω τους άλλους 3!!!!
Γεννάω με το καλό μέχρι τις 10/09!!!

29epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:36 am

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΝΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΒΑΣΙΚΑ...Κ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ...ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...

30epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:45 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι ρε γαμώτο πρέπει να μάθουμε ακριβώς τι θα πάρουμε για 6μηνο για να ξέρουμε και τι θα κάνουμε!!!!
Με το καλό το μωράκι σου!!!!

31epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τρι Μάης 29, 2012 6:51 am

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ..Κ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!

32epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 12:42 am

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lgyftog έγραψε:Λοιπόν ένσημα παίρνεις κανονικά!!!!! Θεωρείται άδεια και σου τα κολλάνε κανονικότατα!!!!!!!
Πηνελόπη μου έχεις δίκιο κι εγώ αυτά σκέφτομαι...το θέμα είναι ότι εγώ παίρνω αρκετά λεφτά κοντά στα 1200 οπότε αν είναι όντως 800 τα υπόλοιπα 400 είναι δυστυχώς το ενοίκιό μας.....αλλά δεν θα το σκεφτώ και πολύ, αν τελικά παρω 800 θα κάτσω με το παιδάκι μου, εξάλλου θα πάρω που θα πάρω 3 μήνες δεν έχει νόημα μετά να μην πάρω τους άλλους 3!!!!
Γεννάω με το καλό μέχρι τις 10/09!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντησή σου!

Ήθελα να ξερα το δικό μου αφεντικό δεν ξέρει ότι μπορεί να σκάσει μύτη το ΙΚΑ και να τους ξεσκίσει??? Σχετικά με το εξάμηνο του ΟΑΕΔ "συμφωνήσαμε" να μοιραστούμε τα χρήματα. Εγώ θα δουλεύω κανονικά, και πάλι σαν φαντασματάκι, εκείνος θα μου δίνει τον μισθό μου συν τα μισα χρηματα του ΟΑΕΔ...

33epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 1:24 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τουλάχιστον θα παίρνεις παραπάνω λεφτά, όχι ότι συγκρίνεται με το παιδάκι σου......
Αχ άστα κι εμένα ο δικός μου μου λέει τώρα να κάτσω μέχρι 6/8 και να φύγω μετά και ας λέει ότι θέλει η Οικονομική Διευθύντρια.....
Μάλλον θα το κάνω γιατί έτσι θα γυρίσω 1/4/13 για δουλειά....

Merjana έγραψε:
lgyftog έγραψε:Λοιπόν ένσημα παίρνεις κανονικά!!!!! Θεωρείται άδεια και σου τα κολλάνε κανονικότατα!!!!!!!
Πηνελόπη μου έχεις δίκιο κι εγώ αυτά σκέφτομαι...το θέμα είναι ότι εγώ παίρνω αρκετά λεφτά κοντά στα 1200 οπότε αν είναι όντως 800 τα υπόλοιπα 400 είναι δυστυχώς το ενοίκιό μας.....αλλά δεν θα το σκεφτώ και πολύ, αν τελικά παρω 800 θα κάτσω με το παιδάκι μου, εξάλλου θα πάρω που θα πάρω 3 μήνες δεν έχει νόημα μετά να μην πάρω τους άλλους 3!!!!
Γεννάω με το καλό μέχρι τις 10/09!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντησή σου!

Ήθελα να ξερα το δικό μου αφεντικό δεν ξέρει ότι μπορεί να σκάσει μύτη το ΙΚΑ και να τους ξεσκίσει??? Σχετικά με το εξάμηνο του ΟΑΕΔ "συμφωνήσαμε" να μοιραστούμε τα χρήματα. Εγώ θα δουλεύω κανονικά, και πάλι σαν φαντασματάκι, εκείνος θα μου δίνει τον μισθό μου συν τα μισα χρηματα του ΟΑΕΔ...

34epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:20 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
na kanw k egw mia erwtisi?? mporei na fainetai xazi alla... egw olo to '12 imoun se adeia logw epapeiloumenis egkymosynis! eixa meinei egkyos teli tou '11. twra eimai idi stis adeia kyoforias kanonika. epireazei katholou auto ta ensima mou??

35epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:24 am

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
galani έγραψε:na kanw k egw mia erwtisi?? mporei na fainetai xazi alla... egw olo to '12 imoun se adeia logw epapeiloumenis egkymosynis! eixa meinei egkyos teli tou '11. twra eimai idi stis adeia kyoforias kanonika. epireazei katholou auto ta ensima mou??

οσο εισαι σε αναρρωτικη αδεια δεν παιρνεις ενσημα. Γι αυτο για ννα παρεις τα επιδοματα θα πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια ...αν γεννας ας πουμε 01-08-12 θα πρεπει να εχεις διακοσια ενσημα απο 01-08-10

36epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:24 am

foutsouna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια... Έχω ήδη ένα αγοράκι 10 μηνών και περιμένω άλλο ένα μωράκι μέχρι τις 10 Οκτωβρίου. Απο 1 Ιουνίου θα είμαι άνεργη με απόλυση και θα μπω στον ΟΑΕΔ και αυτό γιατί με 2 μωρά δεν γίνεται αλλιώς! Η βασική μου ερώτηση είναι, όλα αυτά τα επιδόματα, κυοφορίας, τοκετού και λοχείας τα δικαιούμαι αν και άνεργη? Και υπολογίζονται με τον τρόπο που αναφέρατε?

37epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:31 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
inakriti έγραψε:
galani έγραψε:na kanw k egw mia erwtisi?? mporei na fainetai xazi alla... egw olo to '12 imoun se adeia logw epapeiloumenis egkymosynis! eixa meinei egkyos teli tou '11. twra eimai idi stis adeia kyoforias kanonika. epireazei katholou auto ta ensima mou??

οσο εισαι σε αναρρωτικη αδεια δεν παιρνεις ενσημα. Γι αυτο για ννα παρεις τα επιδοματα θα πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια ...αν γεννας ας πουμε 01-08-12 θα πρεπει να εχεις διακοσια ενσημα απο 01-08-10

douleuw kanonika edw kai 7 xronia! mexri stigmis kathe mina epairna kanonika ta xrimata apo to epidoma astheneias kai to epidoma kyoforias tha mpei mou eipan stis 15 tou mina sto logariasmo mou. den tha exw provlima swsta?

38epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:34 am

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
foutsouna έγραψε:Γειά σας κορίτσια... Έχω ήδη ένα αγοράκι 10 μηνών και περιμένω άλλο ένα μωράκι μέχρι τις 10 Οκτωβρίου. Απο 1 Ιουνίου θα είμαι άνεργη με απόλυση και θα μπω στον ΟΑΕΔ και αυτό γιατί με 2 μωρά δεν γίνεται αλλιώς! Η βασική μου ερώτηση είναι, όλα αυτά τα επιδόματα, κυοφορίας, τοκετού και λοχείας τα δικαιούμαι αν και άνεργη? Και υπολογίζονται με τον τρόπο που αναφέρατε?

ΑΝ ΑΠΟ 10 ΟΚΤ ΤΟΥ 2010 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ 10 ΟΚΤ ΤΟΥ 2012 ΕΧΕΙΣ 200 ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑ ΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΗ!!! ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2011 (ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΤΑ)

39epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:35 am

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
galani έγραψε:
inakriti έγραψε:
galani έγραψε:na kanw k egw mia erwtisi?? mporei na fainetai xazi alla... egw olo to '12 imoun se adeia logw epapeiloumenis egkymosynis! eixa meinei egkyos teli tou '11. twra eimai idi stis adeia kyoforias kanonika. epireazei katholou auto ta ensima mou??

οσο εισαι σε αναρρωτικη αδεια δεν παιρνεις ενσημα. Γι αυτο για ννα παρεις τα επιδοματα θα πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια ...αν γεννας ας πουμε 01-08-12 θα πρεπει να εχεις διακοσια ενσημα απο 01-08-10

douleuw kanonika edw kai 7 xronia! mexri stigmis kathe mina epairna kanonika ta xrimata apo to epidoma astheneias kai to epidoma kyoforias tha mpei mou eipan stis 15 tou mina sto logariasmo mou. den tha exw provlima swsta?

ΚΑΝΕΝΑ-ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ

40epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:39 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!


douleuw kanonika edw kai 7 xronia! mexri stigmis kathe mina epairna kanonika ta xrimata apo to epidoma astheneias kai to epidoma kyoforias tha mpei mou eipan stis 15 tou mina sto logariasmo mou. den tha exw provlima swsta?[/quote]

ΚΑΝΕΝΑ-ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ[/quote]

se auxaristw polu.. na'asai kala! alli mia teleutaia erwtisi... mia kopela eipe prin oti an valoume to paidi sto diko mas vivliario ws prostateuomeno melos pairnoume +10% sto epidoma loxeias. isxyei? i mono an exw k allo paidi?

41epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:41 am

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
galani έγραψε:

douleuw kanonika edw kai 7 xronia! mexri stigmis kathe mina epairna kanonika ta xrimata apo to epidoma astheneias kai to epidoma kyoforias tha mpei mou eipan stis 15 tou mina sto logariasmo mou. den tha exw provlima swsta?

ΚΑΝΕΝΑ-ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ[/quote]

se auxaristw polu.. na'asai kala! alli mia teleutaia erwtisi... mia kopela eipe prin oti an valoume to paidi sto diko mas vivliario ws prostateuomeno melos pairnoume +10% sto epidoma loxeias. isxyei? i mono an exw k allo paidi?[/quote]

ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΝΟΜΙΖΩ...ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΔΙΚΑΙΑΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΣΥ ...

42epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:46 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eilikrina s'euxaristw!!! giati den nomizw oti an rwtousa sto ika tha kathotan kanenas na mou exigisei...

43epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 2:52 am

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
galani έγραψε:eilikrina s'euxaristw!!! giati den nomizw oti an rwtousa sto ika tha kathotan kanenas na mou exigisei...


τιποτα να εισαι καλα ... με το καλο το μωρακι σου!

44epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 3:01 am

nik_baby_girl


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια μου να κανω μια ερωτηση??αυτα τα επιδομαδα, κυοφοριας και λοχεια του χρονου τα δηλωνουμε?θα φορολογηθουμε δλδ και γι αυτα? στη βεβαιωση που θα δωσει ο εργοδοτης θα φαινεται σαν τα δουλευουμε εκεινους τους μηνες?ευχαριστω

45epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 3:18 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω αλλά δεν φορολογείσαι για αυτά τα επίδοματα. Διάβασα κάπου (taxheaven συγκεκριμένα) ότι μπορείς να τα γράψεις στην δήλωση σε κάποιους συγκεκριμένους κωδικούς Αφορολόγητο στους κωδικούς 659-660 αλλά έλεγαν ότι και να μην τα βάλεις δεν έγινε κάτι!
Δεν ξέρω όμως τι ισχύει τελικά οπότε καλύτερα ή να μας πει κάποια κοπέλα που ξέρει ή να ρωτήσεις έναν λογιστή!Δες όμως και αυτό http://www.brain-tax.com/info-news/misc/1237-pol-1065-2012-epidomata-mhtrotas-kyoforias-kai-loxeias-kai-bohthhma-toketoy-poy-parexontai-apo-ika-einai-aforologhta

nik_baby_girl έγραψε:κοριτσια μου να κανω μια ερωτηση??αυτα τα επιδομαδα, κυοφοριας και λοχεια του χρονου τα δηλωνουμε?θα φορολογηθουμε δλδ και γι αυτα? στη βεβαιωση που θα δωσει ο εργοδοτης θα φαινεται σαν τα δουλευουμε εκεινους τους μηνες?ευχαριστω

46epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 3:45 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασει της ΠΟΛ 1065/2012 τα επιδόματα μητρότητας (κυοφορίας και λοχείας) καθώς και το βοήθημα τοκετού που παρέχονται από το ΙΚΑ στις ασφαλισμένες του, δεν έχουν τα εννοιολογικά χαρακτηριστικά του εισοδήματος και συνεπώς είναι αφορολόγητα (δεν φορολογούνται).

47epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Τετ Μάης 30, 2012 3:48 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλο ειναι παντως να δηλωθει στους κωδικους 659-660 (αν υπαρχουν ακομα στα φετινα Ε1 - δεν το εχω δει ακομα) γιατι ισως χρειαστει αργοτερα να χρησιμοποιηθουν σαν αναλωση κεφαλαιου

48epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Παρ Ιουν 01, 2012 1:41 am

lina1604


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

διάβασα όλα τα μηνυματα γιατι με ενδιαφέρει κ εμένα το θέμα ικα-επιδοματα αλλα εχω μια ερωτηση: μου είπαν οτι δεν δικαιουμαι το επιδομα απο τον οαεδ παρολο που δουλευω απο το 2007 κ αυτο γιατι αλλαζουμε συνεχεια φορεα (ευρωπαικο προγραμμα...). η τελευταια μου συμβαση ειναι 6 μήνες και αν ανανεωθει θα ειναι κ παλι για 6μηνο. ξέρει καμια αν το δικαιουμαι το επιδομα? δεν με απασχολει κ τοσο το οικονομικο (αν κ θα επρεπε...) αλλα το οτι δεν θα μπορω να μείνω με το μωρο μου παραπανω... 2 μήνες ειναι λίγοι για να το αφήσεις κ να γυρισεις δουλεια...
ευχαριστω!

49epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Κυρ Ιουν 03, 2012 5:58 am

nik_baby_girl


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια να κανω μια ερωτηση ακομα?τι δικαιολογιτικα χρειαζεται για το επιδομα κυοφοριας? επισης αρκει οποιαδηποτε τραπεζα η μονο εθνικη {κατι τετοιο πηρε το αυτι μου) ευχαριστω

50epidomata toketou k loxeias - Σελίδα 2 Empty Απ: epidomata toketou k loxeias Κυρ Ιουν 03, 2012 2:23 pm

gogokotr

gogokotr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nik_baby_girl έγραψε:κοριτσια να κανω μια ερωτηση ακομα?τι δικαιολογιτικα χρειαζεται για το επιδομα κυοφοριας? επισης αρκει οποιαδηποτε τραπεζα η μονο εθνικη {κατι τετοιο πηρε το αυτι μου) ευχαριστω

Αρχές Μαΐου τα κατέθεσα. Εγώ για παράδειγμα είχα λογαριασμό την τράπεζα Αττικής και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα. Τώρα τα υπόλοιπα χαρτιά: είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο. Πήρα από τον γιατρό μου ένα χαρτί που έλεγε σε ποιά εβδομάδα βρίσκομαι και την ΠΗΤ και μετά αυτό το χαρτί χρειάστηκε να το πάω σε κάποιον γυναικολόγο του ΙΚΑ, αυτός συμπληρώνει τα στοιχεία που χρειάζονται και υπογράφει, το ίδιο χαρτί το πας στον εργοδότη σου, συμπληρώνει και εκεί κάποια στοιχεία και υπογράφει και τέλος πας το ίδιο χαρτί στο ΙΚΑ για τις τελευταίες πληροφορίες. Τα ένσημα σου τα βρίσκει ο υπάλληλος στον υπολογιστή, εγώ τουλάχιστον δεν τα είχα μαζί μου. Α! και την ταυτότητά σου πρέπει να έχεις μαζί σου καθώς και το βιβλιάριο σου, θεωρημένο. Επίσης, μου ζήτησαν κάποιο λογαριασμό στο όνομά μου που να φαίνεται η διεύθυνσή μου, ήθελε ΟΤΕ ή ΔΕΗ αλλά είναι στο όνομα του άντρα μου παρόλο που μου είπε ότι δεν πειράζει εγώ πήγα και του κινητού μου και τελικά προτίμησε να κρατήσει αυτόν. Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι. Εγώ τα κατέθεσα αρχές Μάη όπως σου είπα και 15 του μήνα μου είπαν ότι θα μου καταθέσουν τα χρήματα στον λογαριασμό που έδωσα και έτσι και έγινε. Τα χρήματα είναι ανάλογα με τον μισθό σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις