Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Παίρνοντας το θάρρος θα ήθελα να ρωτήσω επειδή ανέφερες ότι ο άνδρα σου περιμένει κάποια αναπηρική σύνταξη. Έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα το οποίο τον καθιστά ανίκανο να εργαστεί;;

Για το Θέμα με τις πάνες υπάρχουν και οι πάνες πολλαπλών χρήσεων που είναι και οικολογικές.

Ένας από τους παράγοντες που συμβάλλουν στην ψυχική μας υγεία είναι το αίσθημα ασφάλειας.
Σε περιόδους οικονομικής κρίσης, αυτή η αίσθηση ασφάλειας χάνεται.
Όλα αλλάζουν και είναι ρευστά.
Οι άνθρωποι δυσκολεύονται να διαχειριστούν αυτές τις αλλαγές και νιώθουν ότι χάνουν τον έλεγχο. Αυτό προφανώς συμβαίνει και με το σύζυγο

Η οικονομική κρίση λοιπόν μπορεί να είναι λόγος για απελπισία, κατάθλιψη, απομόνωση, γκρίνια, απαισιοδοξία (και σίγουρα μπορεί να προκαλέσει όλα αυτά τα συμπτώματα), μπορεί όμως να είναι και μια ευκαιρία για προσωπική αυτοεξέταση και συνολική αναθεώρηση.

Δεν λέω ότι είναι καλό που δυσκολεύεστε ,αλλά ίσως βγεί και κάτι καλό από την όλη ιστορία.

Ο άνθρωπος , εν τέλει, ωριμάζει μέσα από δύσκολες καταστάσεις, μέσα από αποτυχίες και ταλαιπωρίες.


Και πώς άλλωστε να μην πληγεί, εν μέσω οικονομικής κρίσης, η αυτοεκτίμηση και το αίσθημα αυτοαποτελεσματικότητάς μας, όταν έχουμε γαλουχηθεί σε μια κοινωνία με κύριο motto το «Καταναλώνω άρα Υπάρχω»;


Θα ήθελα τέλος να σε ενημερώσω αγαπητή φίλη να απευθυνθείς στον Δήμο που ανήκεις και να ζητήσεις ραντεβού, με της κοινωνικές υπηρεσίες οι οποίες βοηθούν τόσο μεμονωμένα άτομα ζευγάρια με η χωρίς παιδιά.
Οι άνθρωποι εκεί κάνουν καλή δουλειά έχω συνεργαστεί κατά το παρελθόν και το ξέρω.

Μια άλλη λύση είναι να μιλήσεις με έναν σύμβουλο εργασίας στον ο.α.ε.δ της περιφέρεια σου ώστε να εξασφαλίσεις μια εργασία επίσης να αναζητήσεις στο ευρύ περιβάλλον σου.

Κάποια βοήθεια σε φίλους οι συγγενείς είναι αδύνατων να είστε μόνοι στον κόσμο.

Θες κάτι αλλά το θες μόνη σου δεν υπάρχει συμμετοχή απο το σύζυγο που δεν γνωρίζω τι αγώνες κάνει ώστε να σε στηρίξει σε κάτι τέτοιο.
Το να περιμένει μια σύνταξη μόνο είναι ένα βήμα και εσείς έχετε πολλά μπροστά σας.

Και αμήν τι άλλο στα 54 περνώντας απόφαση να παντρευτείς και να κάνεις οικογένεια έχεις φροντίσει ήδη να δημιουργηθείς, αλλιώς δεν προχωράς καθόλου αν είσαι διατεθειμένος να παραιτηθείς από αυτό που λέγετε χαρά τις ζωής

Ίσως θα έπρεπε να αξιολογήσεις καλύτερα καταστάσεις και να σκεφτείς το μέλλον σου και πως θες να σαι μέσα σε αυτό...

Υ.Γ Είμαι ακόμη άνεργη αλλά έχω βρει εναλλακτικές λύσεις παλεύω την κάθε μέρα.Και πάλι φιλικά σου γράφω γιατί νιώθω ότι πραγματικά θες ένα παιδί και οι καταστάσεις σε κάνουν να το καταπιέζεις αλλά αν δεν το αντιμετωπίσεις θα το βρεις μπροστά σου και ίσως να ναι πολύ δύσκολο για σένα Wink

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:Αναστασία , αν και δεν σε γνωρίζω...θα σου πω πως πραγματικά πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι η κρίση ούτε τίποτα άλλο...και επειδή θυμάμαι που είχες ξαναγράψει παλιότερα...

το προβλημα ειναι οτι ο αντρασ σου κατα βάθος δεν θελει παιδι.....
θες ο χαρακτήρας του ..θες η ηλικία ...δεν ξέρω...αλλά πάντα θα υπαρχουν αίτιες...

μάλλον πρέπει να σκεφτείς τι θέλεις περισσότερο...
..ενα παιδί η αυτόν τον αντρα...
για σκέψου....


Και όπως βλέπω η φίλη μπουκιτσα γνωρίζει κάτι παραπάνω εδώ το θέμα όλο αλλάζει γλυκεία μου

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zenaki έγραψε:Παίρνοντας το θάρρος θα ήθελα να ρωτήσω επειδή ανέφερες ότι ο άνδρα σου περιμένει κάποια αναπηρική σύνταξη. Έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα το οποίο τον καθιστά ανίκανο να εργαστεί;;

Για το Θέμα με τις πάνες υπάρχουν και οι πάνες πολλαπλών χρήσεων που είναι και οικολογικές.

Ένας από τους παράγοντες που συμβάλλουν στην ψυχική μας υγεία είναι το αίσθημα ασφάλειας.
Σε περιόδους οικονομικής κρίσης, αυτή η αίσθηση ασφάλειας χάνεται.
Όλα αλλάζουν και είναι ρευστά.
Οι άνθρωποι δυσκολεύονται να διαχειριστούν αυτές τις αλλαγές και νιώθουν ότι χάνουν τον έλεγχο. Αυτό προφανώς συμβαίνει και με το σύζυγο

Η οικονομική κρίση λοιπόν μπορεί να είναι λόγος για απελπισία, κατάθλιψη, απομόνωση, γκρίνια, απαισιοδοξία (και σίγουρα μπορεί να προκαλέσει όλα αυτά τα συμπτώματα), μπορεί όμως να είναι και μια ευκαιρία για προσωπική αυτοεξέταση και συνολική αναθεώρηση.

Δεν λέω ότι είναι καλό που δυσκολεύεστε ,αλλά ίσως βγεί και κάτι καλό από την όλη ιστορία.

Ο άνθρωπος , εν τέλει, ωριμάζει μέσα από δύσκολες καταστάσεις, μέσα από αποτυχίες και ταλαιπωρίες.


Και πώς άλλωστε να μην πληγεί, εν μέσω οικονομικής κρίσης, η αυτοεκτίμηση και το αίσθημα αυτοαποτελεσματικότητάς μας, όταν έχουμε γαλουχηθεί σε μια κοινωνία με κύριο motto το «Καταναλώνω άρα Υπάρχω»;


Θα ήθελα τέλος να σε ενημερώσω αγαπητή φίλη να απευθυνθείς στον Δήμο που ανήκεις και να ζητήσεις ραντεβού, με της κοινωνικές υπηρεσίες οι οποίες βοηθούν τόσο μεμονωμένα άτομα ζευγάρια με η χωρίς παιδιά.
Οι άνθρωποι εκεί κάνουν καλή δουλειά έχω συνεργαστεί κατά το παρελθόν και το ξέρω.

Μια άλλη λύση είναι να μιλήσεις με έναν σύμβουλο εργασίας στον ο.α.ε.δ της περιφέρεια σου ώστε να εξασφαλίσεις μια εργασία επίσης να αναζητήσεις στο ευρύ περιβάλλον σου.

Κάποια βοήθεια σε φίλους οι συγγενείς είναι αδύνατων να είστε μόνοι στον κόσμο.

Θες κάτι αλλά το θες μόνη σου δεν υπάρχει συμμετοχή απο το σύζυγο που δεν γνωρίζω τι αγώνες κάνει ώστε να σε στηρίξει σε κάτι τέτοιο.
Το να περιμένει μια σύνταξη μόνο είναι ένα βήμα και εσείς έχετε πολλά μπροστά σας.

Και αμήν τι άλλο στα 54 περνώντας απόφαση να παντρευτείς και να κάνεις οικογένεια έχεις φροντίσει ήδη να δημιουργηθείς, αλλιώς δεν προχωράς καθόλου αν είσαι διατεθειμένος να παραιτηθείς από αυτό που λέγετε χαρά τις ζωής

Ίσως θα έπρεπε να αξιολογήσεις καλύτερα καταστάσεις και να σκεφτείς το μέλλον σου και πως θες να σαι μέσα σε αυτό...

Υ.Γ Είμαι ακόμη άνεργη αλλά έχω βρει εναλλακτικές λύσεις παλεύω την κάθε μέρα.Και πάλι φιλικά σου γράφω γιατί νιώθω ότι πραγματικά θες ένα παιδί και οι καταστάσεις σε κάνουν να το καταπιέζεις αλλά αν δεν το αντιμετωπίσεις θα το βρεις μπροστά σου και ίσως να ναι πολύ δύσκολο για σένα Wink

θα απαντίσω ενα ενα στον οαεδ ρωταω οποτε παω να αννανεωσω την καρτα και ολο τιποτα μου λένε...πηγα στο δήμο να γραφτω στο κινονικο παντομπολιο εκανα τα χαρτια και δεν με προτιμησαν
μονοι στον κοσμο δεν ημαστε αλλα ο αντρας μου οι συγκενεις ειναι στο χωριο και δεν εχουν επαφες πολλες εμενα οι γονεις μου ζουνε με 430 ο πατερας μου γιατι η μανα μου λογο υγειας δεν μπορει να εργαστει...ο αντρας μου εχει καδιακο προβλημα και κουραζετε ευκολα εχει 80%αναπηρια και δεν μπορει να δουλεψει εγω οπως ειπα ψαχνω και κατι θα βρω...ο αντρας μου ειχε δυμιουργιθει καλα και λεφτα και ολα αλλα εμπλεξε με μια παλια και εγω τον πηρα μονο με την συνταξη τι να κανουμε ετσι τον αγαπησα...ισος φταιω και εγω δεν συκωνω το αναστιμα μου και να διεκδικισω αυτο που θελω αλλα καθομαι στα λογια του...

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zenaki έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Αναστασία , αν και δεν σε γνωρίζω...θα σου πω πως πραγματικά πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι η κρίση ούτε τίποτα άλλο...και επειδή θυμάμαι που είχες ξαναγράψει παλιότερα...

το προβλημα ειναι οτι ο αντρασ σου κατα βάθος δεν θελει παιδι.....
θες ο χαρακτήρας του ..θες η ηλικία ...δεν ξέρω...αλλά πάντα θα υπαρχουν αίτιες...

μάλλον πρέπει να σκεφτείς τι θέλεις περισσότερο...
..ενα παιδί η αυτόν τον αντρα...
για σκέψου....


Και όπως βλέπω η φίλη μπουκιτσα γνωρίζει κάτι παραπάνω εδώ το θέμα όλο αλλάζει γλυκεία μου

ναι παλια ο αντρας μου ηραν τελειος στον κοσμο του ειχε γινει ενας αντρας ξενος κοντεψαμε να χωρισουμε δεν με ακουγε τιποτα...αυτα αλλαξαν γιατι πες οι δυσκολιες τωρα πες οτι θες μας εννωσαν ποιο πολυ δεν ειναι οπως τοτε καμια σχεση

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μιπως πρεπει ο αντρας μου να μιλησει με καποιον να του αλλαξει μυαλο? γιατι εγω εχω ενα κακο ειμαι κοτα ποτε δεν απετω αυτα που θελω πραγματικα...παντα οτι θελει ο αντρας μου ποτε τι θελω εγω...κακο το ξερω αλλα μια ζωη ετσι ειμαι δεν εχω καταφερει να το αλλαξω

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zenaki έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Αναστασία , αν και δεν σε γνωρίζω...θα σου πω πως πραγματικά πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι η κρίση ούτε τίποτα άλλο...και επειδή θυμάμαι που είχες ξαναγράψει παλιότερα...

το προβλημα ειναι οτι ο αντρασ σου κατα βάθος δεν θελει παιδι.....
θες ο χαρακτήρας του ..θες η ηλικία ...δεν ξέρω...αλλά πάντα θα υπαρχουν αίτιες...

μάλλον πρέπει να σκεφτείς τι θέλεις περισσότερο...
..ενα παιδί η αυτόν τον αντρα...
για σκέψου....


Και όπως βλέπω η φίλη μπουκιτσα γνωρίζει κάτι παραπάνω εδώ το θέμα όλο αλλάζει γλυκεία μου
για να καταλαβεις πρην4 χρονια που αποφασισαμε να κανουμε παιδι στα ξαφνικα η επαφες με τον αντρα μου αρεοσαν και μεταξυ μας ημασταν σαν ξενοι ουτε με πλισιαζε τιποτα και τοτε δεν ειχαμε οικονομικο προβλημα...θεωρησα δεν ηταν ετιμος κατσαμε μιλισαμε σοβαρα και δεχτικα αυτα που ειπε και αλλα ξε και αυτος κατασταση και ξαφνικα κοψε εδω κοψε απο κει ειπαμε ας το αφησουμε λιγο να δουμε τι θα γινει ο αντρας μου αλλαξε χαρακτιρα εντελος με προσεχει και και δεν εχω παραπονο κανενα πλεον εχουμε δεθει το καταλαβαινω και το νιωθω...αλλα το θεμα παιδι για αυτον ειναι προβλημα το καταλαβαινω αλλα για μενα ειναι μαχαιρι στην καρδια φοβαμαι να του πω κατι μην γινει παλυ ο ιδιος οπως τοτε..ηληκρινα δεν ξερω πως να το χιριστω αγαπαω τον αντρα μου και θελω ενα παιδι αλλα οχι οποιοδιποτε παιδι ενα παιδι της αγαπης μου..αυτα απο μενα

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν όντως ο σύζυγος σου δεν επιθυμεί παιδιά όπως έγραψε η μπουκιτσα που πολύ φοβάμαι οτι δεν έχει ουσία να συζητάμε το θέμα παιδιού εφόσον είναι επιθυμία μονόπλευρη και προφανώς τα υπόλοιπα είναι απλά δικαιολογίες.

Για μερικούς ανθρώπους, εν τούτοις, οι καθημερινές κοινωνικές καταστάσεις προκαλούν ακραία ανησυχία, φόβο και αδυναμία συμμετοχής και βρίσκει πολλές δικαιολογίες για να αποφύγει καταστάσεις μια απο αυτές είναι το παιδί.



Με τέτοιο ιστορικό θα είναι δύσκολο να του επιτρέψει ο γιατρός να κάνει παιδί.

Θα επιμείνω να σου προτείνω να ξανά αξιολογήσεις την κατάσταση που ζεις και να ρωτήσεις των εαυτό σου αν νιώθεις πληρότητα μέσα σε αυτό το γάμο. Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις ψυχανάλυση σε κάποια καλή συνάδελφο η οποία θα σε βοηθήσει να δεις καθαρότερα τις καταστάσεις.

Σε ποια περιοχή μένεις μήπως έχω καμιά να σου προτείνω


Τι εννοείς να μην γίνει ο ίδιος με πριν ; Αντιδρά στο άκουσμα παιδιού είναι εκβιαστικό σε αναγκάζει να το πνιγείς μέσα σου.

Εσύ πρέπει να βγάλεις το μαχαίρι απο την καρδιά πολύ φοβάμαι κοριτσάκι μου ότι εδώ δεν μιλάμε για αγάπη

Δυστυχώς δεν έχω πλήρη προφίλ του άνδρα σου οπότε και να βγάλω ακριβές συμπέρασμα στο περίπου πάω.

Σκέψου το ενδεχόμενο να επισκεφτείς κάποια συνάδελφο ώστε να σε βοηθήσει είτε να διορθωθεί η κατάσταση είτε να απαγκιστρωθείς από αυτή

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zenaki έγραψε:Αν όντως ο σύζυγος σου δεν επιθυμεί παιδιά όπως έγραψε η μπουκιτσα που πολύ φοβάμαι οτι δεν έχει ουσία να συζητάμε το θέμα παιδιού εφόσον είναι επιθυμία μονόπλευρη και προφανώς τα υπόλοιπα είναι απλά δικαιολογίες.

Για μερικούς ανθρώπους, εν τούτοις, οι καθημερινές κοινωνικές καταστάσεις προκαλούν ακραία ανησυχία, φόβο και αδυναμία συμμετοχής και βρίσκει πολλές δικαιολογίες για να αποφύγει καταστάσεις μια απο αυτές είναι το παιδί.



Με τέτοιο ιστορικό θα είναι δύσκολο να του επιτρέψει ο γιατρός να κάνει παιδί.

Θα επιμείνω να σου προτείνω να ξανά αξιολογήσεις την κατάσταση που ζεις και να ρωτήσεις των εαυτό σου αν νιώθεις πληρότητα μέσα σε αυτό το γάμο. Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις ψυχανάλυση σε κάποια καλή συνάδελφο η οποία θα σε βοηθήσει να δεις καθαρότερα τις καταστάσεις.

Σε ποια περιοχή μένεις μήπως έχω καμιά να σου προτείνω


Τι εννοείς να μην γίνει ο ίδιος με πριν ; Αντιδρά στο άκουσμα παιδιού είναι εκβιαστικό σε αναγκάζει να το πνιγείς μέσα σου.

Εσύ πρέπει να βγάλεις το μαχαίρι απο την καρδιά πολύ φοβάμαι κοριτσάκι μου ότι εδώ δεν μιλάμε για αγάπη

Δυστυχώς δεν έχω πλήρη προφίλ του άνδρα σου οπότε και να βγάλω ακριβές συμπέρασμα στο περίπου πάω.

Σκέψου το ενδεχόμενο να επισκεφτείς κάποια συνάδελφο ώστε να σε βοηθήσει είτε να διορθωθεί η κατάσταση είτε να απαγκιστρωθείς από αυτή
Πειραια μενω...απλα το να επισκευτω καποια συναδερφο σου ειναι δυσκολο οικονοκικα...βλεπεις εδω δεν εχεις λεφτα να πας σε γιατρο θα μου πει το παιδι πως θα το ζισεις...αυτα μου λεει...δεν ξερω ηληκρινα τι να κανω δεν ξερω...ευχαριστω πολυ για ολα να ησαστε καλα ολες σας

α οσο για τον γιατρο του του το εχει επιτρεψη σιγα τι θα κανει θα το γεννηση? μονο θα φυτεψει...

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελος το θεμα κοριτσια μιλισα μαζι του και τα ιδια... θα τα ξανα πουμε για μενα μονο οταν θα εχω ευχαριστα γιατι το θεμα το παρακουρασα

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Na se rwtisw kati xwris pareksigisei vre agapi m???

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannoua3 έγραψε:Na se rwtisw kati xwris pareksigisei vre agapi m???
καμια απολυτος παρεξιγιση πιστεψεμε

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρας στην υπομονή σου πάντως κοριτσακι μου!! ξερω πως οταν ξυπνήσει το βιολογικο μας ρολόι δν μας σταματάει τιποτα!! εγω σε μια κατάσταση σαν την δική σου εκτός απο ψυχολογικα θα ειχα φθαρεί και σαν σχεση με τον άντρα μου! ειδικα για ενα παιδι πιστευω ότι πρεπει να το θελουν και οι 2 για να λειτουργησει, αλλα και το να το θελει ενας τοσα χρονια και ο αλλος να μη το σκεφτεται.. ε τοτε μαλλον δν θα προχωρουσε αυτος ο γαμος!!αν θεωρεις οτι δν θα μετανιώσεις ποτέ κοιτάζοντας πίσω μετα απο χρόνια και ότι μπορεις να εισαι ευτυχισμένη με τον άντρα σου ακόμη κι αν δν κανετε ποτέ παιδια (απο επιλογη εννοειται, αν υπήρχε προβλημα εκει ειναι αλλο πράγμα)... τοτε συνέχισε..αλλιώς μην υποχωρείς!! κοιτα να βρεις δουλεια, οτι δουλεια να ¨ναι να ενυσχίσεις λιγο οικονομικα και εσυ το σπιτι σας για να τα καταφερετε να δωσετε και τα βασικα στο παιδάκι σου..μην περιμενεις απο τον αντρα σου απο τη στιγμή που εχει προβλημα υγειας!!Εισαι νεα κοπελα, παρε την ζωη σας στα χερια σου!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

Ax tote den kserw ti na pw re agapi m...
Pantos den prepei na mineis mono sto oneiro s...

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannoua3 έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

Ax tote den kserw ti na pw re agapi m...
Pantos den prepei na mineis mono sto oneiro s...
θα το δουμε ο Θεος ειναι μεγαλος...σας ευχαριστω πολυ

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

θα μπορούσε βέβαια αυτή η γυναίκα να ήταν Ελληνίδα ή Ισπανίδα ή Βουλγάρα... ή απλά μια γυναίκα...
που ήξερε τι ήθελε και το ίδιο καλά ήξερε και ο σύζυγός σου τι να περιμένει απο αυτή την γυναίκα αλλά μάλλον γενικά δεν του αρέσει να παίρνει σοβαρές αποφάσεις..
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όταν αποφασίζουμε να κάνουμε ένα γάμο είναι λογικό να έρθουν και τα παιδιά.

γιατί δλδ να κάνεις εσύ το δικό του θέλω και όχι αυτός το δικό σου;
σόρι αλλά είμαι θυμωμένη με τον άντρα σου.

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

θα μπορούσε βέβαια αυτή η γυναίκα να ήταν Ελληνίδα ή Ισπανίδα ή Βουλγάρα... ή απλά μια γυναίκα...
που ήξερε τι ήθελε και το ίδιο καλά ήξερε και ο σύζυγός σου τι να περιμένει απο αυτή την γυναίκα αλλά μάλλον γενικά δεν του αρέσει να παίρνει σοβαρές αποφάσεις..
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όταν αποφασίζουμε να κάνουμε ένα γάμο είναι λογικό να έρθουν και τα παιδιά.

γιατί δλδ να κάνεις εσύ το δικό του θέλω και όχι αυτός το δικό σου;
σόρι αλλά είμαι θυμωμένη με τον άντρα σου.

αυτη τι στιγμη μετα απο αυτα που ειπε ειμαι και εγω παρα πολυ...μια λεει θα δουμε μετα λεει κατσε τον Οκτοβριο μεχρι να γενιθει να εχουμε περασει τι συνταξη να εχουμε λεφτα και του λεω και τωρα θα εχουμε και λεει για εμας οχι να συντιρισουμε ενα παιδι...ηλικρινα δεν ξερω απο που να τον πιασω ειμαι απογοιτευμενη αυτη τη στιγμη παρα πολυ και δεν ειναι η πρωτη φορα...οσο για την πρωιν δεν αντιλεγω μαζι σου συμφωνω απολυτα

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

θα μπορούσε βέβαια αυτή η γυναίκα να ήταν Ελληνίδα ή Ισπανίδα ή Βουλγάρα... ή απλά μια γυναίκα...
που ήξερε τι ήθελε και το ίδιο καλά ήξερε και ο σύζυγός σου τι να περιμένει απο αυτή την γυναίκα αλλά μάλλον γενικά δεν του αρέσει να παίρνει σοβαρές αποφάσεις..
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όταν αποφασίζουμε να κάνουμε ένα γάμο είναι λογικό να έρθουν και τα παιδιά.

γιατί δλδ να κάνεις εσύ το δικό του θέλω και όχι αυτός το δικό σου;
σόρι αλλά είμαι θυμωμένη με τον άντρα σου.

αυτη τι στιγμη μετα απο αυτα που ειπε ειμαι και εγω παρα πολυ...μια λεει θα δουμε μετα λεει κατσε τον Οκτοβριο μεχρι να γενιθει να εχουμε περασει τι συνταξη να εχουμε λεφτα και του λεω και τωρα θα εχουμε και λεει για εμας οχι να συντιρισουμε ενα παιδι...ηλικρινα δεν ξερω απο που να τον πιασω ειμαι απογοιτευμενη αυτη τη στιγμη παρα πολυ και δεν ειναι η πρωτη φορα...οσο για την πρωιν δεν αντιλεγω μαζι σου συμφωνω απολυτα

σκέψου καλά κούκλα μου και εύχομαι να βρεις μια λύση που θα σε κάνει ευτυχισμένη !!

Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια και δεν θα μας σταματήσει τίποτα !!
ιδικά η κρίση ...!!

φιλάκια...

yelwtaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ζενακι μπραβο σου!!!Τα ειπες ολα!
Εγω θα σου πω φιλη μου οτι η ζωη ειναι γεματη ανατροπες.Μπορει να πανε ολα χαλια μπορει και ολα να πανε καλα ομως απρόσμενα!Εμεις ειχαμε το ιδιο αγχος και το εχουμε ακομα αν δεν καθοταν το παιδι δεν θα προσπαθουσαμε αλλα ετυχε.
Να ξερεις οτι και στον πολεμο...παιδια κανανε ετσι λεει η μαμα μου...και οι αθιγγανοι παιδια κανουν και αυτη ειναι η ζωη!Να πεις απο μενα στον αντρα σου οτι επειδη ειναι αντρας δεν σημαινει οτι κανει παιδι οποτε!60 χρονων δεν ειναι πιτσιρικι ....και αργησε κιολας!Εσυ μπορεις να περιμενεις αυτος οχι!!Ξερεις τι αντοχες και τι θυσιες θελει ενα παιδι;;;;Το πιο απλο....τερμα ο υπνος!Να κανετε ενα παιδακι ειναι ευλογια και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.Απο μενα μονο μια συμβουλη:Οπως ειπαν και τα κοριτσια ολα κατοπιν συννενοησης..ποτε μην κανειος κατι αν δεν το θελει κι εκεινος!!!Σου ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

θα μπορούσε βέβαια αυτή η γυναίκα να ήταν Ελληνίδα ή Ισπανίδα ή Βουλγάρα... ή απλά μια γυναίκα...
που ήξερε τι ήθελε και το ίδιο καλά ήξερε και ο σύζυγός σου τι να περιμένει απο αυτή την γυναίκα αλλά μάλλον γενικά δεν του αρέσει να παίρνει σοβαρές αποφάσεις..
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όταν αποφασίζουμε να κάνουμε ένα γάμο είναι λογικό να έρθουν και τα παιδιά.

γιατί δλδ να κάνεις εσύ το δικό του θέλω και όχι αυτός το δικό σου;
σόρι αλλά είμαι θυμωμένη με τον άντρα σου.

αυτη τι στιγμη μετα απο αυτα που ειπε ειμαι και εγω παρα πολυ...μια λεει θα δουμε μετα λεει κατσε τον Οκτοβριο μεχρι να γενιθει να εχουμε περασει τι συνταξη να εχουμε λεφτα και του λεω και τωρα θα εχουμε και λεει για εμας οχι να συντιρισουμε ενα παιδι...ηλικρινα δεν ξερω απο που να τον πιασω ειμαι απογοιτευμενη αυτη τη στιγμη παρα πολυ και δεν ειναι η πρωτη φορα...οσο για την πρωιν δεν αντιλεγω μαζι σου συμφωνω απολυτα

σκέψου καλά κούκλα μου και εύχομαι να βρεις μια λύση που θα σε κάνει ευτυχισμένη !!

Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια και δεν θα μας σταματήσει τίποτα !!
ιδικά η κρίση ...!!

φιλάκια...

Sumfonw mazi s lemonaki m... Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννάκι κοντεύεις θελω τοσο ενα μωρο αλλα ασοψετε η κριση - Σελίδα 2 654316 θελω τοσο ενα μωρο αλλα ασοψετε η κριση - Σελίδα 2 654316 άντε κούκλα με το καλό.
φιλάκια θελω τοσο ενα μωρο αλλα ασοψετε η κριση - Σελίδα 2 417472

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να εισαστε καλα ευχαριστω πολυ κοριτσια...εχετε δικιο σε ολα θα δουμε θα διξει

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
AnastasiaKoutsourh έγραψε:
joannoua3 έγραψε:O antras s prin apo esena eixen alli oikogeneia agapi m???
οχι ειχε μπλεξει με μια ρωσιδα και γλενταγε τι ζωη του μεχρι που του φαγε τα παντα εφυγε και εμεινε πανι με πανι..

θα μπορούσε βέβαια αυτή η γυναίκα να ήταν Ελληνίδα ή Ισπανίδα ή Βουλγάρα... ή απλά μια γυναίκα...
που ήξερε τι ήθελε και το ίδιο καλά ήξερε και ο σύζυγός σου τι να περιμένει απο αυτή την γυναίκα αλλά μάλλον γενικά δεν του αρέσει να παίρνει σοβαρές αποφάσεις..
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όταν αποφασίζουμε να κάνουμε ένα γάμο είναι λογικό να έρθουν και τα παιδιά.

γιατί δλδ να κάνεις εσύ το δικό του θέλω και όχι αυτός το δικό σου;
σόρι αλλά είμαι θυμωμένη με τον άντρα σου.

αυτη τι στιγμη μετα απο αυτα που ειπε ειμαι και εγω παρα πολυ...μια λεει θα δουμε μετα λεει κατσε τον Οκτοβριο μεχρι να γενιθει να εχουμε περασει τι συνταξη να εχουμε λεφτα και του λεω και τωρα θα εχουμε και λεει για εμας οχι να συντιρισουμε ενα παιδι...ηλικρινα δεν ξερω απο που να τον πιασω ειμαι απογοιτευμενη αυτη τη στιγμη παρα πολυ και δεν ειναι η πρωτη φορα...οσο για την πρωιν δεν αντιλεγω μαζι σου συμφωνω απολυτα

σκέψου καλά κούκλα μου και εύχομαι να βρεις μια λύση που θα σε κάνει ευτυχισμένη !!

Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια και δεν θα μας σταματήσει τίποτα !!
ιδικά η κρίση ...!!

φιλάκια...
σου ευχομαι οτι καλυτερο κοπελα μου και συντομα ενα νινακι στην αγκαλια σου

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:να εισαστε καλα ευχαριστω πολυ κοριτσια...εχετε δικιο σε ολα θα δουμε θα διξει

S euxwme suntoma ena ninaki mesa s agapoulla m...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις