Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ, τι καλα! κι εγω πιστευω οτι θα ειναι καλα τους ζηταει συνεχεια τους γονεις μου και τις αδερφες μου καθα μερα στο τηλ μιλανε.
εννοειται θα τους επιστρατευσω ολους. βασικα τους εχω τυφλη εμπιστοσυνη οσον αφορα σεε ολα τα θεματα (ντυσιμο, φαγητο υπνος, κτλ). και να μας ζητησει, ελπιζω να μπορεσουν να την κανουν να ξεχαστει.

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Του παιδιού μου το παιδί, δυο φορές παιδί μου,
Γνωστή και μη εξεραιτεα φράση και δεν έχει υποθεί τυχαία.

Οι παππούδες είναι ένα αναπόσπαστο κομμάτι της οικογένειας (ιδιαίτερα της ελληνικής) η συμμετοχή των παππούδων και γιαγιάδων στο μεγάλωμα των εγγονιών είναι σημαντική.
Η προσφορά τους, τόσο σε συναισθηματικό όσο και σε πρακτικό επίπεδο, δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιας νταντάς.
Μια baby sitter είναι, εκ των πραγμάτων, ένας ξένος άνθρωπος που αμοίβεται για τις υπηρεσίες του και, ως εκ τούτου, είναι αρκετά δύσκολο, έως ακατόρθωτο, να αγαπήσει το παιδί και να νοιαστεί γι’ αυτό όπως ο παππούς και η γιαγιά
Ασε που η σχέση του παιδιού με τον παππού και τη γιαγιά χαρακτηρίζεται από ζεστασιά και οικειότητα.
Ας αναλογιστούμε τους δικούς μας παππούδες. cat
Αυτό βοηθά το παιδί, γιατί στη ζωή του υπάρχουν δύο πρόσωπα στα οποία μπορεί να μιλήσει πιο ανοιχτά και να εμπιστευτεί.
Η υγιής σχέση που δημιουργείται στα πρώτα χρόνια της ζωής του παιδιού, συνεχίζεται και μετά την ενηλικίωσή του, γεγονός που σημαίνει ότι οι παππούδες και οι γιαγιάδες εξακολουθούν να συμμετέχουν στη ζωή των εγγονιών τους. Ο χρόνος που περνούν μαζί είναι πολύτιμος,Το παιδί μένει με τη γιαγιά του, άρα είμαστε βέβαιοι ότι βρίσκεται με κάποιον που το αγαπά και έχει τη διάθεση να το φροντίσει με τον καλύτερο τρόπο.
Η λύση αυτή είναι η πιο οικονομική!
Μπορούμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Η γιαγιά όχι μόνο θα κρατήσει το παιδί μας, αλλά θα του μαγειρέψει και θα κάνει και...υπερωρίες αν χρειαστεί..

Τώρα για το πότε είναι η σωστή ηλικία αυτό εξαρτάτε απο τη μαμά και πόσο άνετα νιώθει να αφήσει το μικρο της.

Εγώ θα πρότεινα στην ηλικία των 6 μηνών..

Κάνει καλό γλυτώνει το παιδί από το άγχος του αποχωρισμού που δημιουργείται κατά τη διάρκεια του 10ου μήνα.


Τα καλά των παππούδων και των γιαγιάδων
Χαρίζουν αγάπη χωρίς όρους στα εγγονάκια τους και αυτό δημιουργεί στα παιδιά αίσθημα εμπιστοσύνης.
Παρέχουν ασφάλεια στα παιδιά όταν οι γονείς βρίσκονται μακριά.
Δίνουν την αίσθηση της ταυτότητας και της οικογενειακής ιστορίας στα εγγονάκια.
Δέχονται τα παιδιά όπως είναι χαρίζοντας σταθερότητα στη ζωή τους.
Βρίσκουν χρόνο για να παίξουν με τα εγγονάκια και να μοιραστούν μαζί τους διάφορες δραστηριότητες.
Βοηθούν τους γονείς στη φροντίδα των παιδιών και συμβάλλουν με την πείρα τους στη λύση των οικογενειακών προβλημάτων.
Όταν σε βλέπουν προβληματισμένη βάζουν καφέ και σε στρώνουν στον καναπέ για να τα πεις όλα και να ξαλαφρώσεις.
Δεν σου κρατούν κακία αν πάνω σε ξέσπασμα νεύρων τους αδικήσεις με τις κουβέντες σου.

Εγώ άφηνα το μικρουλη μου απο 5μηνων για 10 λεπτά και σταδιακά ανέβαζα το χρόνο.

Δεν εχω μετανιώσει ο ρόλος της γιαγιάς είναι απαραιτήτως για την συναισθηματική του ανάπτυξη.
Για να τον γλιτώσω απο το άγχος του αποχωρισμού και το παιδικό στρες που καραδοκεί

Wink Wink Wink




gkam


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θα συμφωνήσω απόλυτα με τις περισσότερες κοπέλες και το ζενακι!!!!!!
να πας κοπελιά μου το ταξίδι σου,και να μη σε αγχώνει τίποτα!!!!
εμεις την κόρη την αφήναμε απο 3,5 μηνών,πήγαμε 4 μέρες διακοπούλες μόνοι μας-η αλήθεια είναι πως μας βγήκαν λίγο απο την μύτη καθ οτι την σκεφτόμασταν συνέχεια,εκείνη βέβαια στον κόσμο της,μόνο εμείς στεναχωριόμασταν..
λογικά θα έρθουν στιγμές που θα σας αναζητήσει,αλλά θα ξεχαστεί γρήγορα..
με το καλό λοιπόν,καλή επιτυχία!!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το κοριτσακι μου εμενα απο 1 ετους κανει καθε καλοκαιρι διακοπες με τη γιαγια και τον παππου. Λειπει 3 μηνες καθε καλοκαιρι. Προχθες Κυριακη, την αποχαιρετησα στο αεροδρομιο για μια ακομη φορα.
Οπως καθε χρονο παλευω μεσα μου.
Μου λειπει πολυ, καθε χρονο και περισσοτερο. Αλλα, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.

Παιρνει τον καθαρο της αερα...
Κανει καθημερινα πρωι - απογευμα τα μπανια της...
Το σπιτι ειναι 5 λεπτα απο τη θαλασσα...
Τρωει οτι πιο φρεσκο και υγιεινο...
Παιζει ολη μερα με τους φιλους της...
Και ειναι με ανθρωπους που την λατρευουν και την προσεχουν...

Θα ηταν καλυτερα λοιπον να την κρατουσα στην Αθηνα να ψηνεται ολο το καλοκαιρι?

Ψυχολογοι... ειναι πολυ στη μοδα...

????????


Επισκέπτης
markella_p έγραψε:Το κοριτσακι μου εμενα απο 1 ετους κανει καθε καλοκαιρι διακοπες με τη γιαγια και τον παππου. Λειπει 3 μηνες καθε καλοκαιρι. Προχθες Κυριακη, την αποχαιρετησα στο αεροδρομιο για μια ακομη φορα.
Οπως καθε χρονο παλευω μεσα μου.
Μου λειπει πολυ, καθε χρονο και περισσοτερο. Αλλα, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.

Παιρνει τον καθαρο της αερα...
Κανει καθημερινα πρωι - απογευμα τα μπανια της...
Το σπιτι ειναι 5 λεπτα απο τη θαλασσα...
Τρωει οτι πιο φρεσκο και υγιεινο...
Παιζει ολη μερα με τους φιλους της...
Και ειναι με ανθρωπους που την λατρευουν και την προσεχουν...

Θα ηταν καλυτερα λοιπον να την κρατουσα στην Αθηνα να ψηνεται ολο το καλοκαιρι?

Ψυχολογοι... ειναι πολυ στη μοδα...



εισαι πολυ τυχερη στ αληθεια! ρωτα κι εμενα που τα δινω μια δυο μερες και τα παιρνω μες τα τσιμπηματα, καμενα απ τον ηλιο, αταιστα με ενα κομματι σπανακοπιτα ολη μερα, κι εμας ειναι η θαλασσα διπλα και δε θελω να τους στερω τις διακοπες, αλλα δε μου τα προσεχουν καθολου κοπελια.........σε εναν αρραβωνα πηγα σε αλλη πολη και τα εδωσα ενα βραδυ και τα πηρα χαλια και το χειροτερο απ ολα το μικρο το βαλανε μονο να κοιμηθει σε ενα πισω δωματιο- αποθηκη και ξυπνησε, ειδε οτι ειναι μονος, εκατσε στο πατωμα (3 χρονω) και τον πηρε ο υπνος εκει οπου τον βρηκε το πρωι η καλη η γιαγια του και φυσικα το παιδι εχει σταβολαιμιασει και δε μπορει να γυρισει το κεφαλακι του..........βαρεθηκα καθε φορα να τα δινω λιγες ωρες και να γινεται μετα χαμος

αν εχετε καλους ανθρωπους που τα προσεχουν, να ευχαριστειτε την Παναγια και να ευχεστε αυτοι οι αξιοι ανθρωποι να ειναι γεροι να σας βοηθανε γιατι δεν ειναι για ολους μας ετσι δυστυχως

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris

το ξερω οτι ειμαι τυχερη. και οι γονεις μου και τα πεθερικα μου ειναι καλοι και αξιοι ανθρωποι. λατρευουν τα παιδια και τα εγγονια τους.
το μονο που μου στοιχιζει που ειναι μακρυα. ζουμε αθηνα και τα πεθερικα μου στα χανια. εκει ειναι τωρα η μικρη μου.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:arco iris

το ξερω οτι ειμαι τυχερη. και οι γονεις μου και τα πεθερικα μου ειναι καλοι και αξιοι ανθρωποι. λατρευουν τα παιδια και τα εγγονια τους.
το μονο που μου στοιχιζει που ειναι μακρυα. ζουμε αθηνα και τα πεθερικα μου στα χανια. εκει ειναι τωρα η μικρη μου.

ναι αλλα θα περναει ωραια! κι εγω οταν πηγααινα μικρη στους παππουδες, θυμαμαι περνουσα τελεια!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το παιδι περναει τελεια! εγω ζω το δραμα μου εδω. pale

????????


Επισκέπτης
για μενα με τους εν λογω ανθρωπους δε φτανει να περναει τελεια το παιδι........ το παιδι μπορει να περναει τελεια ολη μερα πεταμενο σε ενα παρκο η σε μια πισινα νηστικο

δεν καταλαβαινει οτι ειναι στον ηλιο δεκα ωρες, δεν καταλαβαινει οτι μουλιασε μες την πισινα ουτε καν οτι πειναει, ξεχνιεται και φυσικα περναει μια χαρα

εσυ να μην ανησυχεις το παιδι θα περασει καλα ξερεις οτι το προσεχουνε

εμενα κοπελα μου και μαζι τους που πηγαινω για να ειμαι με τα παιδια μου οτι θελουν κανουνε και μπροστα στα ματια μου ακομα και μιλαω και με γραφουνε

μονο οταν ειναι και ο αντρας μου εκει καθονται σουζα

δεν ειναι για παιδια τα ατομα

ευτυχως ο αντρας μου ειδε σε τι κατασταση τα πηραμε ΠΑΛΙ και ειπε δεν ξαναμενουν με τους παππουδες ουτε 24 ωρο........κριμα 60 χρονω ανθρωποι νεοτατοι

εμενα η μαμα μου ειναι 81 και πιο πολλα προσφερει μονο και τα δυο μαζι δε μπορει........

να ειναι γεροι οι ανθρωποι και να ευχαριστεις το θεο καθε μερα

εγω εχω και κινητικο προβλημα και δεν εχω βοηθεια

παρακαλανε να τα παρουνε και μετα......

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις δικιο arco iris. αλλα τι να κανεις? εγω ειμαι απλα πολυ τυχερη. και ειμαι σιγουρη οτι ειναι λιγοι οι ανθρωποι σαν τους γονεις μου και τα πεθερικα μου. πριν απο 3 χρονια επεσε η μικρη και χτυπησε λιγο το χειλακι της. η πεθερα μου δεν ηξερε πως να μου το πει στο τηλεφωνο. μου εστειλε και φωτο με mms για να δω την πληγιτσα της μικρης. ενιωσα τοσο αβολα οταν την ακουσα να μου ζηταει συγνωμη και της ειπα "το παιδι χτυπησε στα χερια σου, γιατι μαζι σου ζει. ποιος σου ειπε οτι δεν χτυπησε ποτε μαζι μου?"
ειναι θεμα υπευθυνοτητας ολα.

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ τον μικρό μου τον αφήνω από 6 μηνών στην μητέρα μου γιατί δουλεύω. Την πρώτη φορά που τον αποχωρίστικα έστω και για να πάω στο γραφείο ένοιωθα άσχημα, αλλά όπως είπαν και οι κοπέλες παραπάνω, δεν είχα άγχος αν θα φάει, αν θα κοιμηθεί, αν θα του φερθούν άσχημα. Ήμουν σίγουρη. Διακοπές τον στέλνω κάθε χρόνο με την μητέρα μου στο χωριό για 20-25 μέρες ή και περισσότερο. Την πρώτη χρονιά κάθε φορά που έπαιρνα τηλέφωνο - 5 με 6 φορές την ημέρα ίσως και περισσότερο - πλάνταζα στο κλάμα γιατί μου έλειπε. Εκείνος βέβαια πέρναγε τέλεια. Την δεύτερη φορά εκλαιγα λιγότερο(ακόμη κλαίω για να πω την αλήθεια γιατί μου λείπει). Με την γιαγιά του περνάει τέλεια, δεν έχει δείξει κάνενα σημάδι ότι νοιώθει απόρριψη και πάντα όταν πηγαίνω να τον πάρω τρέχει επάνω μου και με αγκαλιάζει.
Με όλα αυτά θέλω να πω πως ναι να την αφήσεις και όπως σωστά ειπώθηκε παραπάνω οι θεωρίες είναι πολλές...

????????


Επισκέπτης
markella_p έγραψε:εχεις δικιο arco iris. αλλα τι να κανεις? εγω ειμαι απλα πολυ τυχερη. και ειμαι σιγουρη οτι ειναι λιγοι οι ανθρωποι σαν τους γονεις μου και τα πεθερικα μου. πριν απο 3 χρονια επεσε η μικρη και χτυπησε λιγο το χειλακι της. η πεθερα μου δεν ηξερε πως να μου το πει στο τηλεφωνο. μου εστειλε και φωτο με mms για να δω την πληγιτσα της μικρης. ενιωσα τοσο αβολα οταν την ακουσα να μου ζηταει συγνωμη και της ειπα "το παιδι χτυπησε στα χερια σου, γιατι μαζι σου ζει. ποιος σου ειπε οτι δεν χτυπησε ποτε μαζι μου?"
ειναι θεμα υπευθυνοτητας ολα.

ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:για μενα με τους εν λογω ανθρωπους δε φτανει να περναει τελεια το παιδι........ το παιδι μπορει να περναει τελεια ολη μερα πεταμενο σε ενα παρκο η σε μια πισινα νηστικο

δεν καταλαβαινει οτι ειναι στον ηλιο δεκα ωρες, δεν καταλαβαινει οτι μουλιασε μες την πισινα ουτε καν οτι πειναει, ξεχνιεται και φυσικα περναει μια χαρα

εσυ να μην ανησυχεις το παιδι θα περασει καλα ξερεις οτι το προσεχουνε

εμενα κοπελα μου και μαζι τους που πηγαινω για να ειμαι με τα παιδια μου οτι θελουν κανουνε και μπροστα στα ματια μου ακομα και μιλαω και με γραφουνε

μονο οταν ειναι και ο αντρας μου εκει καθονται σουζα

δεν ειναι για παιδια τα ατομα

ευτυχως ο αντρας μου ειδε σε τι κατασταση τα πηραμε ΠΑΛΙ και ειπε δεν ξαναμενουν με τους παππουδες ουτε 24 ωρο........κριμα 60 χρονω ανθρωποι νεοτατοι

εμενα η μαμα μου ειναι 81 και πιο πολλα προσφερει μονο και τα δυο μαζι δε μπορει........

να ειναι γεροι οι ανθρωποι και να ευχαριστεις το θεο καθε μερα

εγω εχω και κινητικο προβλημα και δεν εχω βοηθεια

παρακαλανε να τα παρουνε και μετα......

αν ειναι ετσι τα πραγματα..πως να τ αφησεις κ να εισαι ηρεμη;καλυτερα που δεν τ αφηνεις κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
κ μενα αν η πεθερα μου ή η μαμα μου εκαναν κατι διαφορετικο απ οτι ελεγα,δεν υπηρχε περιπτωση να τ αφησω.
ξερω ομως πως το προσεχουν πααααρα πολυ το μικρο κ μια φορα που χτυπησε,οπως ειπε κ μια κοπελα παραπανω,η πεθερα μου μου ζητησε συγνωμη χιλιες φορες!
κριμα παντως να ειναι η γιαγια του παιδιου κ να μην ενδιαφερεται καθολουSad
μα καλα κ αυτη παιδι δε μεγαλωσε,τοσο πολυ δε σκαμπαζει;

????????


Επισκέπτης
μυρτω έγραψε:[αν ειναι ετσι τα πραγματα..πως να τ αφησεις κ να εισαι ηρεμη;καλυτερα που δεν τ αφηνεις κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
κ μενα αν η πεθερα μου ή η μαμα μου εκαναν κατι διαφορετικο απ οτι ελεγα,δεν υπηρχε περιπτωση να τ αφησω.
ξερω ομως πως το προσεχουν πααααρα πολυ το μικρο κ μια φορα που χτυπησε,οπως ειπε κ μια κοπελα παραπανω,η πεθερα μου μου ζητησε συγνωμη χιλιες φορες!
κριμα παντως να ειναι η γιαγια του παιδιου κ να μην ενδιαφερεται καθολουSad
μα καλα κ αυτη παιδι δε μεγαλωσε,τοσο πολυ δε σκαμπαζει;

ξερεις πως το μεγαλωσε? το κλειδωνε στο μπανιο με σβηστο το φως και το αφηνε να αδειαζει ολα τα απορρυπαντικα σε ενα κουβα για παιχνιδι.......ασε να μην πω κι αλλα!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πωπωωω..τραγικο!μερικες γυναικες μαλλον δε θα επρεπε να γινονται μανες..
καλυτερα οταν ειναι το παιδι μαζι της να εισαι κ εσυ εκει..ειναι κ επικινδυνη απ οτι φαινεται,οχι μονο ανευθυνη!ακους εκει με τ απορρυπαντικα!!

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλα λενε οτι τους συγγενεις δε τους διαλεγεις.
να ' σαι καλα κοπελα μου, να μεγαλωσεις μονη σου τα παιδακια σου. κι αν χρειαστει να τα αφησεις, αστα σε καμια φιλη σου. γι' αυτο υπαρχουν οι φιλοι

????????


Επισκέπτης
εχουν γινει παρα πολλα κοριτσια μου μην το συζητατε.........φυσικα πηγαινω κι εγω κι εληξε το θεμα.......αλλιως δε γινεται ειναι ηλιθιοι οι ανθρωποι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις