Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
522 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 522 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

701ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Δεκ 13, 2010 11:41 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
31/01.....Αλλιως μεχρι τις 4-5/02...Αντε να δουμε...
[/quote]
μπαινω κ γω σαν σφηνα μες τη μεση της κουβεντας!γιατι να στο παρουν με καισαρικη τατιανα?(αν την ερωτηση τη θεωρεις προσωπικη μη μου απαντησεις) ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 417472 [/quote]

Δε πειραζει κοριτσακι ολες ευπροσδεκτες...Λογω υγειας που προεκυψε στην εγκυμοσυνη μου δε κανει να γεννησω φυσιολογικα οπως και να θηλασω...Αυτα..Δεν εχω προβλημα παντως,για την υγεια του μωρου μου θα εκανα τα παντα..

zouzounaki 24 έγραψε:
giati tatiana mou?????na geniseis stis 31????

Επειδη θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο οποτε εφημερευει κοντα σε εκεινες τις μερες που θα ειμαι στην 38η βδομαδα..εκει γυρω... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 215994

702ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Δεκ 13, 2010 11:53 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="tatijana"]31/01.....Αλλιως μεχρι τις 4-5/02...Αντε να δουμε...

στις 31 γιορταζω!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers
αν παλι δε σε βολευει στις 25/1 εχω γενεθλια!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers
αυτες ειναι οι 2 πιο σημαντικες ημερομηνιες ever!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz με το καλο το αγορακι σου!!!

703ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Δεκ 13, 2010 12:03 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:31/01.....Αλλιως μεχρι τις 4-5/02...Αντε να δουμε...
μπαινω κ γω σαν σφηνα μες τη μεση της κουβεντας!γιατι να στο παρουν με καισαρικη τατιανα?(αν την ερωτηση τη θεωρεις προσωπικη μη μου απαντησεις) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/quote]

Δε πειραζει κοριτσακι ολες ευπροσδεκτες...Λογω υγειας που προεκυψε στην εγκυμοσυνη μου δε κανει να γεννησω φυσιολογικα οπως και να θηλασω...Αυτα..Δεν εχω προβλημα παντως,για την υγεια του μωρου μου θα εκανα τα παντα..

zouzounaki 24 έγραψε:
giati tatiana mou?????na geniseis stis 31????

Επειδη θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο οποτε εφημερευει κοντα σε εκεινες τις μερες που θα ειμαι στην 38η βδομαδα..εκει γυρω...


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/quote]

επειδη ειναι πρωτο μωρο..αν δεν υπαρχει προβλημα ,για σενα η το μωρο ,που να πρεπει να το παρουν πιο νωρις...καλυτερα οσο πιο αργα γινεται..συνεχεια εφημερευεουν...να ξερεις οσο πιο αργα τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνει μετα...στο λεω εκ πειρας

704ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Δεκ 13, 2010 12:34 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eυακι και μενα τα γεννεθλια μου στις 25 ειναι.... Αλλα ειναι νωρις μου ειπανε για τοτε... Crying or Very sad ΑΝτε να δουμε... Crying or Very sad Razz

705ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Δεκ 13, 2010 12:45 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Eυακι και μενα τα γεννεθλια μου στις 25 ειναι.... Αλλα ειναι νωρις μου ειπανε για τοτε... Crying or Very sad ΑΝτε να δουμε... Crying or Very sad Razz

25/1???????????κι εσυ??????φοβερο!!!θα ανοιξω θεμα μου φαινεται "οσες εχουμε γενεθλια 25/1"!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα!!!και η ποπη (μανουλα24χρονων)κι εσυ κι εγω!!!λες να εχει κι αλλες?!?!?!?τυχαιο???δε νομιζω!!!!!!!! Razz Razz ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 654316

706ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 12:35 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
signwmi tatiana mou alla na se rwtisw kai kati allo?den tha efimeripsei kai kapia alli mera meta tis 31?dld mexri tis 10 flevari den mporei na min exei efimerepsei,nomizw oti einai kalitera na pareis kai liges meres apo to fevrouario,signwmi pou sto lew den to lew apo kakia alla gia to paidi to lew min mou tsantisteisssssssssss Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

707ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 12:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:signwmi tatiana mou alla na se rwtisw kai kati allo?den tha efimeripsei kai kapia alli mera meta tis 31?dld mexri tis 10 flevari den mporei na min exei efimerepsei,nomizw oti einai kalitera na pareis kai liges meres apo to fevrouario,signwmi pou sto lew den to lew apo kakia alla gia to paidi to lew min mou tsantisteisssssssssss Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΗΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑΤΙΑΤΑ ΠΩς ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΦΕΛΟς ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙς ..ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙς.....ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ,ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΑΡΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ .ΟΛΕΣ ΟΙ ΝΕΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ..ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ..
ΑΥΤΑ ...ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΔΩΣΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ..ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ..

708ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:18 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena o giatros mou apo tin arxi mou eipe oti to paidi einai megalo kai pipws xreiastei na to paroume nwritera dld na min to afisoume na paei mexri tis 18 flevari,kai kapou ligo eipa ti ginete giati thelei na mou to kanei afto thelei na mou faei lefta,xazomara tin proigoumeni fora pou piga to sizitisame kai mou eipe egw den exw provlima na sto afisw mexri tin teleutaia mera alla na ksereis oti tha einai diskolo gia na geniseis fisiologika giati einai poli pithano to paidi na einai panw apo 4500 kila,kai mou leei tha doume oatn tha mpeis sto mina pws tha einai ta pragmata kai poso kila tha einai to paidi kai an einai sto epithimito apotelesma pou theloume apo 3500-4200 maximun,vevea mexri tote tha kaneis mou leei oti sou lew,kai tha deis pou tha erthei apo mono tou xwris na xreiastei kesariki an afto einai pou se fovizei giati eimai kathetos tis kesarikis!!

709ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:21 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
afto vevea einai prwsopiki apopsi tou kathenos,makari na genousa kai egw twra na teleiwna na eperna to mwraki mou agalia giati anipomono kai egw opws kai esu alla perimenwwww,min me pareksigiseis kai pali tatiana mou einai prwsopiki mou apopsi kai pali signwmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

710ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:22 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bouboukista esu kai ta 2 ta mwra ta genises kanonika????den thimame an to exeis anaferei an theleis mas to ksanales??????

711ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:30 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια αφου καπου ανεφερε η τατιανα οτι θα γεννησει με καισαρικη λογω προβληματος υγειας και για αυτο θα γεννησει σε δημοσιο νοσοκομειο καλου κακου να ειναι καλυμμενη!αν ο γιατρος της ειπε τοτε να γεννησει τοτε θα γεννησει!λετε να μην ηθελε να πανε ολα με τη σειρα τους και φυσιολογικα!το σημαντικο ειναι να ειναι γερη και η μανα και το παιδι!κι αν ο γιατρος λεει οτι για τη μανα ειναι καλο να γεννησει στις 38 βδομαδες κατι παραπανω θα ξερει απο εμας!δεν ειπε δα να γεννησει στις 28 βδομαδες!ας μη στεναχωρουμε την κοπελα με υποδειξεις που δεν μπορει να ακολουθησει γιατι θα ειναι εις βαρος της υγειας της!!!!φιλακια!

712ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:31 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:bouboukista esu kai ta 2 ta mwra ta genises kanonika????den thimame an to exeis anaferei an theleis mas to ksanales??????
\
ζουζουνακι γεννησα το πρωτο με καισαρικη...33 εβδομαδεσ...τοτε νομιζα πως ηταν για το καλο του μωρου...ετσι μου ειπε ο γιατρος...λαθος τοθυ μεγαλο!! και τσαμπα και η καισαρικη..αποδειχτηκε οτι δεν χρειαζοταν και η αποδειξη ηταν οτι εγραψε ψευτικη δικαιλογια στο εξητιριο ...στο γιατι την εκενε δηλαδη...
το δευτερο ευτυχωσ με αφησαν και εφτασα 40 εβδομαδεσ και γεννησα τελικα φυσιολογικα...
οσο για το βαρος που λες δεν ειναι σιγουρο...μια φιλη μου της ειχαν πει πως ειναι πολυ μεγαλο και ειδικα για αυτη ..γιατι η κοπελα ηταν 1,60 και παχουλη και το μωρο απο την εκτιμηση 4500..αυτη ζητησε να φτασει στο τελος ,να προσπαθησει και αν δεν βγαινει ..οκ να κανει καισαρικη..τελικα βγηκε 4050 κιλα το μωρο και βγηκε φυσιολογικα!! αν το ειχαν παρει πιο πριν θα ηταν τσαμπα..
σε μερικεσ περιπτωσεις η καισαρικη ειναιν απαραιτητη ,,αλλα δυστηχωσ ειδικα στην ελλαδα την προτεινουν πολυ ευκολα!! και αυτο γιατι ξερουν πως ο μεσος ορος παιδιων σε καθε γυναικα ειναι 1.6..οποτε το πιθανοτερο ειναι να κανει 2 καισαρικες/...σκασιλα τους(των γιατρων ..)
ελπιζω να μην σε κουρασα...

713ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:36 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:βρε κοριτσια αφου καπου ανεφερε η τατιανα οτι θα γεννησει με καισαρικη λογω προβληματος υγειας και για αυτο θα γεννησει σε δημοσιο νοσοκομειο καλου κακου να ειναι καλυμμενη!αν ο γιατρος της ειπε τοτε να γεννησει τοτε θα γεννησει!λετε να μην ηθελε να πανε ολα με τη σειρα τους και φυσιολογικα!το σημαντικο ειναι να ειναι γερη και η μανα και το παιδι!κι αν ο γιατρος λεει οτι για τη μανα ειναι καλο να γεννησει στις 38 βδομαδες κατι παραπανω θα ξερει απο εμας!δεν ειπε δα να γεννησει στις 28 βδομαδες!ας μη στεναχωρουμε την κοπελα με υποδειξεις που δεν μπορει να ακολουθησει γιατι θα ειναι εις βαρος της υγειας της!!!!φιλακια!

ευακι ..στις 38 τα περνουν παντα οταν ειναι με καισαρικη , ακομη και οταν ολα ειναι τελεια...εγκλιματικο λαθος των γιατρων!!
και πολλες φορες τα παιρνουν και πιο πριν 36..και 37...
κανεις δεν θελει να την αγχωσει..αλλα η αληθεια να λεγεται...στο πρωτο παιδι ολοι δεν ξερουμε και πιστευουμε τουσ γιατρους..και εμενα για την υγεια του παιδιου ειπε πωσ το πηρε...και ηταν μπουρδεσ!!..δεν ειναι κακο να ψαχνομαστε..
τουλαχιστον ολα αυτα μπορει να τα διαβασουν και αλλεσ κοπελεσ και να ''σωθουν'''
η τατιανα μου φαινεται πως ειχει ηδη καταληξει..

714ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 1:45 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
η τατιανα μου φαινεται πως ειχει ηδη καταληξει..

εχετε δικιο να λετε οτι οι γιατροι ειναι υπερ της καισαρικης,συμφωνω μαζι σας,ειναι η ιδανικη λυση γι'αυτους!ολα μεσα σε ενα προγραμμα,χωρις επιπλοκες,γρηγορα και πιο πολλα λεφτα!καλα θα κανουν να το ξερουν οι νεες εγκυουλες αυτα!
η τατιανα ομως ΔΕΝ μπορει!ΔΕΝ εχει επιλογη!δεν ειναι οτι εχει καταληξει εκει ελεφρα τη καρδια!ΔΕΝ της δωθηκε η δυνατοτητα να αποφασισει!

715ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 4:09 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
η τατιανα μου φαινεται πως ειχει ηδη καταληξει..

εχετε δικιο να λετε οτι οι γιατροι ειναι υπερ της καισαρικης,συμφωνω μαζι σας,ειναι η ιδανικη λυση γι'αυτους!ολα μεσα σε ενα προγραμμα,χωρις επιπλοκες,γρηγορα και πιο πολλα λεφτα!καλα θα κανουν να το ξερουν οι νεες εγκυουλες αυτα!
η τατιανα ομως ΔΕΝ μπορει!ΔΕΝ εχει επιλογη!δεν ειναι οτι εχει καταληξει εκει ελεφρα τη καρδια!ΔΕΝ της δωθηκε η δυνατοτητα να αποφασισει!

Koριτσακια γεια σας...Για να σας απαντησω..Ο γιατρος μου ειπε οτι γυρω στις 38-39 βδομαδες θα κανω καισαρικη...Δεν εχω την επιλογη να γεννησω ποτε στην ζωη μου φυσιολογικα ουτε να θηλασω..Δεν με απασχολουν αυτα..Εγω δε φοβαμαι τις καισαρικες και ολα αυτα,φοβαμαι μην και μου σπασουν τα νερα νωριτερα..Και δεν στραβωσα με σενα Γιωτακι και μπουμπουκιτσα..Ουτε ενοιωσα ασχημα.Η ζωη τα φερνει ετσι καμια φορα και τον γιατρο μου τον ακουω..Ειναι οικογενειακος φιλος κολλητης της μητερας μου οποτε δεν εχω λογους να πιστευω το οτιδηποτε..Θελω μονο το μωρο μου να ειναι γερο υγειεστατο και καλοτυχο,περασαμε πολλα στις αρχεςκαι δεν ηξερα απο την 9η εως την 23η βδομαδα τι θα γινει..Αλλα ευτυχως ολα καλα πηγαν.

716ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 5:57 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
euaki den anerese kanenas to giatros oti mporei na min kserei o anthrwpws gia na leei stin tatiana oti prepei na genisei kesariki kai na min thilasei kati kserei den eipame to antitheto pros theou alla otan egw eida to 31 sokaristika kai lew giati na min to kratisei liges meres akoma den eipame na paei kai mexri tin teleutaia mera!

717ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 5:59 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na rwtisw kai egw tatiana mou kati allo??????tha prepei dld na pas otan efimerevei den kserw gia auto rwtaw,

718ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 6:01 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aaaaaaaaaaaa asxeto thimame oti ta pragmata tou paidiou ta exeis pari oxi ola alla ta xontra pou leme,den ta vgazeis kamia foto na ta anevaseis na doume ti wraio dwmatio exeis kani gia ton prigipa sou???????????

719ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 6:12 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:φοβαμαι μην και μου σπασουν τα νερα νωριτερα..

Κι εγώ με προγραμματισμένη καισαρική γέννησα στις 37 και 6 κι εγώ γιατί δεν ήθελε ο γιατρός ούτε τα νερά να μου σπάσουν.

Βρε bou-boukitsa πιο πάνω έγραψες οτι όσο πιο αργά το πάρουν τόσο πιο γρήγορα αναπτύσσεται.Που το βασίζεις αυτό;
Ρωτάω γιατί δεν μου φαίνεται λογικό κάτι τέτοιο.Εγώ γέννησα 15 μέρες πριν την ΠΗΤ και μιά γνωστή μου 14 μέρες μετά την ΠΗΤ της και σε "σύγκριση" η δικιά μου είναι πολύ πιο αναπτυγμένη απο τη δικιά της στους ανάλογους μήνες.

720ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 8:11 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
tatijana έγραψε:φοβαμαι μην και μου σπασουν τα νερα νωριτερα..

Κι εγώ με προγραμματισμένη καισαρική γέννησα στις 37 και 6 κι εγώ γιατί δεν ήθελε ο γιατρός ούτε τα νερά να μου σπάσουν.

Βρε bou-boukitsa πιο πάνω έγραψες οτι όσο πιο αργά το πάρουν τόσο πιο γρήγορα αναπτύσσεται.Που το βασίζεις αυτό;
Ρωτάω γιατί δεν μου φαίνεται λογικό κάτι τέτοιο.Εγώ γέννησα 15 μέρες πριν την ΠΗΤ και μιά γνωστή μου 14 μέρες μετά την ΠΗΤ της και σε "σύγκριση" η δικιά μου είναι πολύ πιο αναπτυγμένη απο τη δικιά της στους ανάλογους μήνες.

βρε αθηνα δεν εννοω την κληρονομικη αναπτυξη..υψοσ ,βαρος κλπ..αλλα τις δεξιοτητεσ και σιγουρα δεν εχεισ προβλημα οταν γεννησεις στις 38 και μετα .....ετσι και αλλιως τοτε μπορουν να σε πιασουν και πονοι ..ομωσ οταν δεν υπαρχει προηγουμενη καισαρικη η καποιο προβλημα ειναι κριμα να το παρουν πιο πρην ..μεχρι τελευταια μερα ανπτυσετε ο εγκεφαλοσ..

721ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 9:24 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτα για ποιαν ελεγες για το δωματιο για μενα?Γιατι εγω για την ωρα δεν του εχω κανει δωματιο γιατι μενουμε σε γκαρσονιερα και αποφασισαμε να μετακομισουμε μετα την γεννα..προς πασχα..Οποτε το αλητακι μου θα ειναι μονιμως διπλα μου...Δε ξερω πως πανε με τις εφημεριες..Αλλα θα με βαζανε μεσα λεει -κι αυτο παιζεται- την 31η Ιανουαριου και μαλλον την επομενη θα γινοταν η καισαρικη...Δεν καταλαβα και δεν εδωσα βαση γιατι δεν ηταν το στανταρ..Τωρα που θα παω μεθαυριο θα τον ρωτησω αλλα το πιο σιγουρο παιζουν οι ημερομηνιες 3-9/02 που στις 03/02 παταω ακριβως την 38η βδομαδα και στις 09/02 την 39η..Αν και νομιζω θα με παρει εκει γυρω στην 38η..Θα δουμε και θα σας πω..

722ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 9:53 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Τωρα που θα παω μεθαυριο θα τον ρωτησω αλλα το πιο σιγουρο παιζουν οι ημερομηνιες 3-9/02 που στις 03/02 παταω ακριβως την 38η βδομαδα και στις 09/02 την 39η..Αν και νομιζω θα με παρει εκει γυρω στην 38η..Θα δουμε και θα σας πω..
οπως κ να χει τατιανα το θεμα ειναι να ναι γερο κ να εισαι κ εσυ γερη για να το μεγαλωσεις!!!ουτε ημερομηνιες ουτε τπτ!
αααααχ κ μενα 9/02μου εδινε κ γεννησα στις 14/02!ποσο μου σρεσε αυτη η εποχη!

723ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 10:03 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na giati thimame pou eixes pei oti piges kai pires kapia pragmata,den peirazei vgalta foto na ta doume...................

724ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 10:30 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι συμφωνω να ειμαστε γεροι και οι δυο εμενα αυτο με νοιαζει...Σημερα 31η βδομαδα κλεισαμε...Αντε πλησιαζει ο καιρος να τον παρω στην αγκαλιτσα μου...Αντε σε ολες μας πλησιαζει!!!!

725ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Δεκ 14, 2010 11:21 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Γιωτα για ποιαν ελεγες για το δωματιο για μενα?Γιατι εγω για την ωρα δεν του εχω κανει δωματιο γιατι μενουμε σε γκαρσονιερα και αποφασισαμε να μετακομισουμε μετα την γεννα..προς πασχα..Οποτε το αλητακι μου θα ειναι μονιμως διπλα μου...Δε ξερω πως πανε με τις εφημεριες..Αλλα θα με βαζανε μεσα λεει -κι αυτο παιζεται- την 31η Ιανουαριου και μαλλον την επομενη θα γινοταν η καισαρικη...Δεν καταλαβα και δεν εδωσα βαση γιατι δεν ηταν το στανταρ..Τωρα που θα παω μεθαυριο θα τον ρωτησω αλλα το πιο σιγουρο παιζουν οι ημερομηνιες 3-9/02 που στις 03/02 παταω ακριβως την 38η βδομαδα και στις 09/02 την 39η..Αν και νομιζω θα με παρει εκει γυρω στην 38η..Θα δουμε και θα σας πω..

ΑΝ ΠΑΣ 3 ΦΛΕΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΥΜΕΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΕΙΔΙΚΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙς ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙς ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΑΤΑΙ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ Κ ΕΜΕΝΑ ΠΟΝΟΙ ΤΟΤΕ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις