Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
98 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 98 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:Εχεις δικιο κοριτσακι μου να θυμωνεις.. Εχεις απολυτο δικιο. Εντελως παραλογη η συμπεριφορα του παππου. Στο μονο που δε θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι οτι θες να τον τιμωρησεις απαγορευοντας του να δει τα εγγονια του. Στην ουσια ετσι τιμωρεις και τα παιδια σου γιατι κακα τα ψεματα, ο παππους και η γιαγια παιζουν συμαντικο ρολο στη ζωη των παιδιων μας.
Και μην αγχωνεσαι..το παιδακι σου γρηγορα θα το ξεχασει.. τα παιδια ξεναν και συγχωρουν γρηγορα..εμεις οχι.
Δεν ξερω αν εχετε πρωηγουμενα με τον παππου, αλλα στη θεση σου θα του μιλαγα οταν θα εχετε ολοι ηρεμησει. Εξηγησε του ποσο λαθος ειναι η συμπεριφορα του. Μη γεμιζεις την καρδια σου με μισος. Εις βαρος σου ειναι.
Και σε τελικη, μην τρελαινεσαι.. ολοι τα περναμε αυτα λιγο πολυ...Οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πολυ δυσκολες...

δεν συμφωνώ καθόλου.
τα παιδιά έχουν ανάγκη από σωστούς ανθρώπους γύρω τους. το γεγονός οτι είναι παππούς λόγω αίματος δεν τον κάνει και καλο αυτόματα. δεν θα βγάζει τα ψυχολογικά του ο καθένας πάνω στο παιδί μου επειδή τυχαίνει να έχουν το ίδιο αίμα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την florentiab στις Τετ Ιουν 13, 2012 12:20 am, 1 φορά

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ortikaki έγραψε:ξερεις τι;;; δινω τοπο στην οργη και λεω αντε ας το προσπερασω και αυτο! ειναι κριμα να ειμαστε σε μια αυλη και να μη μιλαμε και ποσο μαλλον να ειναι παππουδες και εγγονια σε μια αυλη.για τα παιδια και μονο γινετε η υποχωρηση μου!αλλα τελος!ή συμμορφονεται ή θα τα βλεπει μια στις πολυ τοσοοοο


μα δεν πείραξε εσένα. το παιδί σου πείραξε. μπορεί να μην το χτύπησε αλλα ήταν βίαιος μαζί του. υπάρχει και η ψυχολογική βία.
δική σου η απόφαση. εγώ δεν θα του επέτρεπα ούτε να τα κοιτάζει, όχι να έχουν και επαφές.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
A.A έγραψε:τι να πω!! αδικαιολόγήτος ο πεθερός!!
Απλα δεν ανάφερες καθόλου την άποψη του άντρα σου στο όλο θέμα!!!
Αυτός πρέπει να επιβληθεί της κατάστασης πιστεύω!!!


η αποψη του αντρα μου ε;;;; καταρχην ηταν παρων σε ολο αυτο! τον κοιτουσα να το βλεπει ολο αυτο και να βραζει στη κυριολεξια και το πως κρατηθηκε δε λεγετε!!!δεν ειπε τπτ η αληθεια ειναι και με εκνευρισε απιστευτα και αυτος γιατι ποτε δε μιλαει!!! αλλα του εξηγηθηκα πως εχω κανει100000000000000000000000000000000 υποχωρησεις και πως αυτη ηταν η τελευταια!!! για μενα αυτος ο ανθρωπος ειναι σαν να μην υπαρχει! και φυσικα αν ξαναγινει κατι παρομοιο τοτε ας βρει τρυπα να κρυφτει

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:
ortikaki έγραψε:ξερεις τι;;; δινω τοπο στην οργη και λεω αντε ας το προσπερασω και αυτο! ειναι κριμα να ειμαστε σε μια αυλη και να μη μιλαμε και ποσο μαλλον να ειναι παππουδες και εγγονια σε μια αυλη.για τα παιδια και μονο γινετε η υποχωρηση μου!αλλα τελος!ή συμμορφονεται ή θα τα βλεπει μια στις πολυ τοσοοοο


μα δεν πείραξε εσένα. το παιδί σου πείραξε. μπορεί να μην το χτύπησε αλλα ήταν βίαιος μαζί του. υπάρχει και η ψυχολογική βία.
δική σου η απόφαση. εγώ δεν θα του επέτρεπα ούτε να τα κοιτάζει, όχι να έχουν και επαφές.


οπως προειπα εχει ξαναμιλησει ασχημα για τη κορη μου βριζοντας την και απειλωντας πως θα τη χτυπησει.εδω να σημειωσω πως ειπα στη πεθερα να τον προειδοποιησει πως ετσι και ακουμπησει μια τριχα της θα του κανω μηνυση! και ξαναλεω γι αυτο καταληγω στη πλεον μοναδικη λυση της απομακρυνσης των παιδιων μου απο το πεθερο-ψυχακια!!!!

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μην επιτρέψεις να ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Δεν κατάλαβα δηλαδή? Το παιδί σου θα πληρώνει τον κάλο που έχει στο κέφαλι του ο πεθερός σου? Και η συμπεριφορά προς το άλλο σου παιδί είναι απαράδεκτη. Άκου εκεί βουλωσέ το και γαμώ το σπίτι σου!!! Σε ποιον νομίζει πως μιλάει ο... άντε μην πω. Εγώ τι θα έκανα? Εξήγηση στον άντρα μου ότι αυτός τα παιδιά μου δεν τα ξαναβλέπει γιατί η συμπεριφορά του είναι εντελώς απαράδεκτη. Ο άντρας σου κακώς κρατήθηκε. Έπρεπε να επέμβει και να τον βάλει στην θέση του. Δεν είναι μόνο δικά σου τα παιδιά. Συμφωνώ με την κοπέλα παραπάνω που είπε ότι αν είναι η σχέση με τους παππούδες και τις γιαγιάδες υγιής τότε ναι να έχουν. Αν όμως έχουν το άγχος τα παιδιά τι θα πουν και πως θα το πουν για να μην τα πάρει ο γέρος, ε τότε όχι, να μην έχουν επαφές. Τέτοιοι άνθρωποι κακό κάνουν και όχι καλό..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ortikaki έγραψε:
florentiab έγραψε:
ortikaki έγραψε:ξερεις τι;;; δινω τοπο στην οργη και λεω αντε ας το προσπερασω και αυτο! ειναι κριμα να ειμαστε σε μια αυλη και να μη μιλαμε και ποσο μαλλον να ειναι παππουδες και εγγονια σε μια αυλη.για τα παιδια και μονο γινετε η υποχωρηση μου!αλλα τελος!ή συμμορφονεται ή θα τα βλεπει μια στις πολυ τοσοοοο


μα δεν πείραξε εσένα. το παιδί σου πείραξε. μπορεί να μην το χτύπησε αλλα ήταν βίαιος μαζί του. υπάρχει και η ψυχολογική βία.
δική σου η απόφαση. εγώ δεν θα του επέτρεπα ούτε να τα κοιτάζει, όχι να έχουν και επαφές.


οπως προειπα εχει ξαναμιλησει ασχημα για τη κορη μου βριζοντας την και απειλωντας πως θα τη χτυπησει.εδω να σημειωσω πως ειπα στη πεθερα να τον προειδοποιησει πως ετσι και ακουμπησει μια τριχα της θα του κανω μηνυση! και ξαναλεω γι αυτο καταληγω στη πλεον μοναδικη λυση της απομακρυνσης των παιδιων μου απο το πεθερο-ψυχακια!!!!


και πολύ καλά θα κάνεις!
αλοίμονο αν αφήνουμε τον καθένα να συμπεριφέρεται έτσι στα παιδιά μας. στο κάτω κάτω τι μήνυμα περνάμε στα παιδιά; οτι δεν τα υπερσπιζόμαστε.

με σύγχισε ο πεθερός σου πρωί πρωί Twisted Evil Twisted Evil

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι παππούδες και οι γιαγιάδες είναι για να κάνουν τα χατήρια στα εγγόνια, να τα καλομαθαίνουν, να τα ακούνε όταν τσακώνονται με τους γονείς τους, να είναι οι απόλυτοι σύμμαχοι των παιδιών. έτσι τους βλεπω εγώ τους παππούδες και όχι σαν ένα ημίτρελλο τύπο που φωνάζει σε παιδάκια και πετάει τα ποδηλατά τους.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:
ortikaki έγραψε:
florentiab έγραψε:
ortikaki έγραψε:ξερεις τι;;; δινω τοπο στην οργη και λεω αντε ας το προσπερασω και αυτο! ειναι κριμα να ειμαστε σε μια αυλη και να μη μιλαμε και ποσο μαλλον να ειναι παππουδες και εγγονια σε μια αυλη.για τα παιδια και μονο γινετε η υποχωρηση μου!αλλα τελος!ή συμμορφονεται ή θα τα βλεπει μια στις πολυ τοσοοοο


μα δεν πείραξε εσένα. το παιδί σου πείραξε. μπορεί να μην το χτύπησε αλλα ήταν βίαιος μαζί του. υπάρχει και η ψυχολογική βία.
δική σου η απόφαση. εγώ δεν θα του επέτρεπα ούτε να τα κοιτάζει, όχι να έχουν και επαφές.


οπως προειπα εχει ξαναμιλησει ασχημα για τη κορη μου βριζοντας την και απειλωντας πως θα τη χτυπησει.εδω να σημειωσω πως ειπα στη πεθερα να τον προειδοποιησει πως ετσι και ακουμπησει μια τριχα της θα του κανω μηνυση! και ξαναλεω γι αυτο καταληγω στη πλεον μοναδικη λυση της απομακρυνσης των παιδιων μου απο το πεθερο-ψυχακια!!!!


και πολύ καλά θα κάνεις!
αλοίμονο αν αφήνουμε τον καθένα να συμπεριφέρεται έτσι στα παιδιά μας. στο κάτω κάτω τι μήνυμα περνάμε στα παιδιά; οτι δεν τα υπερσπιζόμαστε.

με σύγχισε ο πεθερός σου πρωί πρωί Twisted Evil Twisted Evil



χαχαχαχα τι να πω και γω που δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα και τα σκεφτομουν και εκλαιγα;;;το καημενο το κοριτσακι μου και μονο που θυμαμαι το σκηνικο τρελαινομαι αληθεια!!!! το παλιο ηλιθιο στο καλο του!!!

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:
mamarena έγραψε:Εχεις δικιο κοριτσακι μου να θυμωνεις.. Εχεις απολυτο δικιο. Εντελως παραλογη η συμπεριφορα του παππου. Στο μονο που δε θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι οτι θες να τον τιμωρησεις απαγορευοντας του να δει τα εγγονια του. Στην ουσια ετσι τιμωρεις και τα παιδια σου γιατι κακα τα ψεματα, ο παππους και η γιαγια παιζουν συμαντικο ρολο στη ζωη των παιδιων μας.
Και μην αγχωνεσαι..το παιδακι σου γρηγορα θα το ξεχασει.. τα παιδια ξεναν και συγχωρουν γρηγορα..εμεις οχι.
Δεν ξερω αν εχετε πρωηγουμενα με τον παππου, αλλα στη θεση σου θα του μιλαγα οταν θα εχετε ολοι ηρεμησει. Εξηγησε του ποσο λαθος ειναι η συμπεριφορα του. Μη γεμιζεις την καρδια σου με μισος. Εις βαρος σου ειναι.
Και σε τελικη, μην τρελαινεσαι.. ολοι τα περναμε αυτα λιγο πολυ...Οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πολυ δυσκολες...

συμφωνω απολυτα!!!!! Respect Respect Respect Respect

θα συμφωνησω απολυτα εαν απαγορευσεις να βλεπει τα εγγονια του εσυ θα βγεις η κακια της υποθεσης και εσυ θα εισαι απο κατω ...μην του δινεις αυτην την ευχαριστηση και θα συμφωνησω στο γεγονος οτι οι παπουδες και οι γιαγιαδες ειναι μεσα στην ζωη ενος παιδιου και δεν εχουμε το δικαιωμα να του τους στερουμε ...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γουργουριτσας έγραψε:
markella_p έγραψε:
mamarena έγραψε:Εχεις δικιο κοριτσακι μου να θυμωνεις.. Εχεις απολυτο δικιο. Εντελως παραλογη η συμπεριφορα του παππου. Στο μονο που δε θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι οτι θες να τον τιμωρησεις απαγορευοντας του να δει τα εγγονια του. Στην ουσια ετσι τιμωρεις και τα παιδια σου γιατι κακα τα ψεματα, ο παππους και η γιαγια παιζουν συμαντικο ρολο στη ζωη των παιδιων μας.
Και μην αγχωνεσαι..το παιδακι σου γρηγορα θα το ξεχασει.. τα παιδια ξεναν και συγχωρουν γρηγορα..εμεις οχι.
Δεν ξερω αν εχετε πρωηγουμενα με τον παππου, αλλα στη θεση σου θα του μιλαγα οταν θα εχετε ολοι ηρεμησει. Εξηγησε του ποσο λαθος ειναι η συμπεριφορα του. Μη γεμιζεις την καρδια σου με μισος. Εις βαρος σου ειναι.
Και σε τελικη, μην τρελαινεσαι.. ολοι τα περναμε αυτα λιγο πολυ...Οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πολυ δυσκολες...

συμφωνω απολυτα!!!!! Respect Respect Respect Respect

θα συμφωνησω απολυτα εαν απαγορευσεις να βλεπει τα εγγονια του εσυ θα βγεις η κακια της υποθεσης και εσυ θα εισαι απο κατω ...μην του δινεις αυτην την ευχαριστηση και θα συμφωνησω στο γεγονος οτι οι παπουδες και οι γιαγιαδες ειναι μεσα στην ζωη ενος παιδιου και δεν εχουμε το δικαιωμα να του τους στερουμε ...


ακόμα κι αν κακοποιούν το εγγόνι τους; Shocked
η ερώτηση είναι γενική και όχι για τη συγκεκριμένη περίπτωση

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
γουργουριτσας έγραψε:
markella_p έγραψε:
mamarena έγραψε:Εχεις δικιο κοριτσακι μου να θυμωνεις.. Εχεις απολυτο δικιο. Εντελως παραλογη η συμπεριφορα του παππου. Στο μονο που δε θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι οτι θες να τον τιμωρησεις απαγορευοντας του να δει τα εγγονια του. Στην ουσια ετσι τιμωρεις και τα παιδια σου γιατι κακα τα ψεματα, ο παππους και η γιαγια παιζουν συμαντικο ρολο στη ζωη των παιδιων μας.
Και μην αγχωνεσαι..το παιδακι σου γρηγορα θα το ξεχασει.. τα παιδια ξεναν και συγχωρουν γρηγορα..εμεις οχι.
Δεν ξερω αν εχετε πρωηγουμενα με τον παππου, αλλα στη θεση σου θα του μιλαγα οταν θα εχετε ολοι ηρεμησει. Εξηγησε του ποσο λαθος ειναι η συμπεριφορα του. Μη γεμιζεις την καρδια σου με μισος. Εις βαρος σου ειναι.
Και σε τελικη, μην τρελαινεσαι.. ολοι τα περναμε αυτα λιγο πολυ...Οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πολυ δυσκολες...

συμφωνω απολυτα!!!!! Respect Respect Respect Respect

θα συμφωνησω απολυτα εαν απαγορευσεις να βλεπει τα εγγονια του εσυ θα βγεις η κακια της υποθεσης και εσυ θα εισαι απο κατω ...μην του δινεις αυτην την ευχαριστηση και θα συμφωνησω στο γεγονος οτι οι παπουδες και οι γιαγιαδες ειναι μεσα στην ζωη ενος παιδιου και δεν εχουμε το δικαιωμα να του τους στερουμε ...


ακόμα κι αν κακοποιούν το εγγόνι τους; Shocked
η ερώτηση είναι γενική και όχι για τη συγκεκριμένη περίπτωση

δεν μιλαμε για ακραιες καταστασεις εσυ περασες σε πολυ ακραιες καταστασεις....και σε πολυ hardcore....

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γουργουριτσας έγραψε:
florentiab έγραψε:
γουργουριτσας έγραψε:
markella_p έγραψε:
mamarena έγραψε:Εχεις δικιο κοριτσακι μου να θυμωνεις.. Εχεις απολυτο δικιο. Εντελως παραλογη η συμπεριφορα του παππου. Στο μονο που δε θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι οτι θες να τον τιμωρησεις απαγορευοντας του να δει τα εγγονια του. Στην ουσια ετσι τιμωρεις και τα παιδια σου γιατι κακα τα ψεματα, ο παππους και η γιαγια παιζουν συμαντικο ρολο στη ζωη των παιδιων μας.
Και μην αγχωνεσαι..το παιδακι σου γρηγορα θα το ξεχασει.. τα παιδια ξεναν και συγχωρουν γρηγορα..εμεις οχι.
Δεν ξερω αν εχετε πρωηγουμενα με τον παππου, αλλα στη θεση σου θα του μιλαγα οταν θα εχετε ολοι ηρεμησει. Εξηγησε του ποσο λαθος ειναι η συμπεριφορα του. Μη γεμιζεις την καρδια σου με μισος. Εις βαρος σου ειναι.
Και σε τελικη, μην τρελαινεσαι.. ολοι τα περναμε αυτα λιγο πολυ...Οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πολυ δυσκολες...

συμφωνω απολυτα!!!!! Respect Respect Respect Respect

θα συμφωνησω απολυτα εαν απαγορευσεις να βλεπει τα εγγονια του εσυ θα βγεις η κακια της υποθεσης και εσυ θα εισαι απο κατω ...μην του δινεις αυτην την ευχαριστηση και θα συμφωνησω στο γεγονος οτι οι παπουδες και οι γιαγιαδες ειναι μεσα στην ζωη ενος παιδιου και δεν εχουμε το δικαιωμα να του τους στερουμε ...


ακόμα κι αν κακοποιούν το εγγόνι τους; Shocked
η ερώτηση είναι γενική και όχι για τη συγκεκριμένη περίπτωση

δεν μιλαμε για ακραιες καταστασεις εσυ περασες σε πολυ ακραιες καταστασεις....και σε πολυ hardcore....
με συγχωρεις γουργουριτσα αλλα ειναι ηδη ακραια η αντιδραση του "παππου".
ενα γεγονος θα σου πω

φιλη με αντρα ναυτικο ,οξυθυμο αλλα απων πολυ,ξεχωριζε τα δυο του παιδια απο μικρα.η αναστασια ειναι ηδη 10 με ψυχολογικα ,ο βαγγ ο μικρος εχει φοβο(και φαντασου αυτον ΑΓΑΠΑΕΙ πιο πολυ ο μπαμπας)
η μανα δεν αντεξε..και οσο ελειπε ταξιδι ο κυριος εκανε αιτηση διαζυγιου ,ασφαλιστικα μετρα και αλλα πολλα.Την βοηθησε η ξαδελφη του ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ,η οποια δικηγορος.
Δεν πολυμαπινω σε λεπτομερειες.
το θεμα ειναι για να βλεπει τα παιδια πρεπει να αλλαξει συμπεριφορα και να τον βλεπει η ψυχολογα μαζι με το παιδι και μονο του.

και συ μου λες για τον παππου?
εδω η μανα σουταρε τον πατερα

στον παππου θα κολλησουμε

ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ,ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΣ.

και καλα θα κανει η φιλη μας να του απαγορεψει να βλεπει τα παιδια της.
το παιδακι τραυματιζετε ψυχολογικα
σε λιγο καιρο μπορει και σωματικα ,ποιος ξερει?

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δηλαδή το να βρίζει ο παππούς το εγγόνι του δεν είναι κακοποίηση;
μόνο το ξύλο μετράμε;
δηλαδή αν έλεγε ο πατέρας σου στο παιδί σου "γαμώ το σπίτι σου" δεν θα έκανες τίποτα; θα τον δικαιολογούσες επειδή έχουν το ίδιο αίμα; Shocked

ούτε από τον ίδιο του τον πατέρα δεν δέχομαι τέτοια συμπεριφορά. ούτε από μένα.
πραγματικά δεν περίμενα οτι θα υπάρχει και άλλη άποψη στο θέμα

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:δηλαδή το να βρίζει ο παππούς το εγγόνι του δεν είναι κακοποίηση;
μόνο το ξύλο μετράμε;
δηλαδή αν έλεγε ο πατέρας σου στο παιδί σου "γαμώ το σπίτι σου" δεν θα έκανες τίποτα; θα τον δικαιολογούσες επειδή έχουν το ίδιο αίμα; Shocked

ούτε από τον ίδιο του τον πατέρα δεν δέχομαι τέτοια συμπεριφορά. ούτε από μένα.
πραγματικά δεν περίμενα οτι θα υπάρχει και άλλη άποψη στο θέμα

καταρχην εχεις παρεξηγησει μαλλον αυτα που ειπα...εγω μιλησα για καταστασεις που μπορεις να συνενοηθεις με τον αλλον και οχι για καταστασεις που ειναι για δεσιμο.....
ενοειτε πως εαν ο παππους η η γιαγια φτανουνε σε ακραιες καταστασεις θα εισαι και συ πιο προσεκτικη με το θεμα παιδιων...αλλα θεωρω οτι πρωτο πραγμα που κανεις πριν απαγορευσεις να βλεπει τα εγγονια του ειναι το να του πεις οτι οοοοοοοολα αυτα που κανει σε ενοχλουνε και στα παιδια σου να φερεται αψογα οπως φερεσαι κι εσυ σε αυτους ...απο κει και περα εαν ο αλλος συνεχισει να κανει τα ιδια χωρις να σε σεβεται τοτε ναι να βλεπει τα παιδια μονο υπο την επιβλεψη σου ...εαν και τοτε δεν καταλαβαινει τοτε βρε κοριτσακια μου σορρυ κιολας θελει δαφνι

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο που θελω να πω ειναι το εξης ...οτι δεν ξερουμε ακριβως τις καταστασεις που εχουνε συμβει στην κοπελα που εθεσε το θεμα για να πουμε ενα ξεκαθαρο ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ τοσο απλα.....
και σας μιλαει μια παθουσα με πεθερο τον οποιο οχι απλα τον εβαλα στην θεση του αλλα φερεται ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γουργουριτσας έγραψε:αυτο που θελω να πω ειναι το εξης ...οτι δεν ξερουμε ακριβως τις καταστασεις που εχουνε συμβει στην κοπελα που εθεσε το θεμα για να πουμε ενα ξεκαθαρο ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ τοσο απλα.....
και σας μιλαει μια παθουσα με πεθερο τον οποιο οχι απλα τον εβαλα στην θεση του αλλα φερεται ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ


και πολύ καλά έκανες!
ίσως έχει να κάνει με την υπομονή του καθενός.
αν κάποιος από τους δικούς μας παππούδες συμπεριφερόταν ποτέ με αυτον τον τρόπο στο παιδί μου δεν θα το συζητούσα καθόλου. δεν θα υπήρχε ευκαιρία για να το ξανακάνει.
ίσως είμαι απόλυτη γιατί δεν υπάρχει ποτε περίπτωση να συνέβαινε κάτι παρόμοιο από τους γονείς μου ή την πεθερά μου (δεν τη χωνεύω αλλα το σωστό να λεγεται Smile )

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω σε πρωτη φαση θα σου προτεινα να μετακομισετε, να φυγετε απο εκει.Σημερα ειχες αυτο το σκηνικο, αυριο θα εχεις κατι αλλο γιατι δεν αλλαζει ο ανθρωπος.
Γενικα συμφωνω με την φλωρεντια.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ortikaki έγραψε:μαζεμενοι γονεις με παιδακι χθες στο παρκακι απεναντι απο το σπιτι μου να συνηπαρχουμε να μιλαμε να γελαμε και τα παιδια μας να παιζουν αρμονικα.ξαφνικα σκαει μυτη ο πεθερος με το ποδηλατο της μεγαλης και επανω τη μικρη μου κορη.το μονο που ειπε η μεγαλη μου ηταν παππου γιατι πηρες το ποδηλατο μου;;;;; η συνεχεια;;;;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil το σκεφτομαι και δαιμονιζομαι αληθεια!!!!! κατεβαζει τη μικρη απο το ποδηλατο το παιρνει και το πεταει μεσα στο χαντακι και αρχιζει να ουρλιαζει σαν τρελος και να βριζει το παιδι μου!!!!! να ανοιξει η γη να με καταπιει οχι γιατι με εκανε ρεζιλι αλλα γιατι πληγωθηκε τοσο πολυ το παιδι μου που αρχισε να κλαιει και ετρεξε σπιτι κατευθειαν.η πεθερα πηγε και τον ελεγε να σταματησει και οτι δεν ειναι σωστο αυτο που κανει και εκεινος να αρχισει να οριεται περισσοτερο.τι ηθελε να αποδειξει;;;; ΤΟΝ ΜΙΣΩ!!!! και τον μισω γιατι γαμησε τη ψυχολογια του παιδιου μου!!! αλλα τελος ως εδω ηταν το ποτηρι ξεχειλησε.ειμαι κομματια η ωρα ειναι 5 το πρωι και ματι ακομα δεν εχω κλεισι απο τη στεναχωρια μου,ολο καλιω....... Sad Sad Sad Sad

ενα μονο θα σου πω.εαν μου το εκανε αυτο ο δικος μου πεθερος τωρα δεν θα υπηρχε πεθερος!!!!!!!!!!!!

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και μονο αυτο που λες οτι ξεχωριζει τα παιδακια σου και βριζει την μεγάλη σου ειναι απαισιο. Δηλαδη δεν το καταλαβα επειδη εχει το ονομα του η μικρη σου την αγαπαει περισσοτερο? μεχρι να του σπασει τα νευρα μαλλον. Και να βριζει το παιδακι και να λεει τετοιες κουβεντες? ε οχι εγω δεν θα το δεχόμουν ειλικρινά θα προτιμουσα να σηκωθώ να φύγω και ας πηγαινα σε νοικι παρολο που ξερω οτι δεν ειναι καθολου ευκολο αλλα απο το να τον τρωνε τα παιδια μου κι εγω στην μάπα καθε μερα με αυτη την συμπεριφορά ε όχι. Απ οτι καταλαβαινω δεν εχει κανενα νοημα να του μιλήσεις. Και απειλει να την δείρει κιολας? θα του κοβα το χερι απο τον ωμο αν μου πειραζε το παιδι μου. Σορυ αλλα δεν τα αντεχω κατι τετοια

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofia lara έγραψε:
Sot2010 έγραψε:Αψυχολόγητοι παππούδες που παίζουν με την ψυχολογία των παιδιών!!!Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Σ όντως!!! Στη θέση σου θα απαιτούσα να ζητήσει συγνώμη απο το παιδί! Όχι απαραίτητα τώρα! Όταν ηρεμήσετε όλοι!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ,ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΥΓΝΩΜΕΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΧΕΙ ΤΥΠΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΩΡΑ.ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΕΙΝΟ.

Συμφωνώ, έχει μεγάλη σημασία για το παιδί η εικόνα που θα έχει για τον παππού του. Πρέπει να μιλήσει με το παιδί οπωσδήποτε και να τα μπαλώσει όπως μπορεί.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις