Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 6:14 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΕΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΟ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΚΑΗΜΕΝΟΥΣ" ΠΟΥ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΜΑΣ..... αχχααχαχαχαχαχαα ΟΧΙ ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΙ ΣΑΣ?!!!

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ , ΑΓΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ!! αχχαχαχαχαχαχαχαχαα

2ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 6:23 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και μένα καλός είναι ο δόλιος, λίγο στον κόσμο του και λόγω ηλικίας αλλά εμένα δείχνει πως με αγαπάει και αυτό μου αρκεί! Very Happy

3ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 6:23 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..κι εμένα είναι ψυχούλα, πάρα πολύ καλός και εχει φοβερή σχέση με την πεθερά μου σαν 20χρονοι ερωτευμένοι αλλά και αγαπά πολύ τα παιδιά του, στο γάμο μας είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά κι έκλαιγε πολύ οταν έφθασα στην εκκλησία απο συγκίνηση, την πεθερά όποτε κάνει καμια κουτσουκέλα της κάνει...μη μιλαςςςςςς μη μιλας παιδι μου και λιωνουμε ολοι στα γέλια!!!!!!! Very Happy Very Happy

4ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 6:25 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααα εγώ δεν ξέρω αν με αγαπάει αλλά ο τρόπος του απέναντι μου είναι πολύ καλός, τώρα του πάω τον μπέμπη σε ένα καφέ να τον δεί θα του κάνουμε εκπληξούλα Very Happy

5ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 6:33 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα αν και ηταν χρονια στο εξωτερικο και δεν ηρθε καν στο γαμο του γιο του δεν του κρατησα κακια .αλλα οταν εκανα τον πρωτο μου γιο και ηρθε απο το εξωτερικο και φυσικο ηταν να του εδεινα και το ονομα του δεν το εκανα πολυ απλα με το που με ειδε αρχισε να λεει πραγματα για εμενα πολυ ασχημα και φυσικα χωρις να με ξερει!!εε αυτο ηταν δεν ηθελα να τον βλεπω στα ματια μου!!και φυσικα αυτο το καταλαβαν και οι αλλοι (κουνιαδες και συγγενης του αντρα μου)και φυσικα ηταν και η αφορμη που τελικα τον πρωτο μου γιο τον εβγαλα στο ονομα του μπαμπα μου .Βεβαια το ονομα του το εβγαλα στο 2ο παιδι μου αλλα εκεινος ποια ειχε πεθανει!!

6ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 10:29 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα ο πεθερος μου εχει ενα μιση χρονο που εχει πεθανει. Ξαφνηκα τελειος ξαφνηκα... 55 χρονων...
Ηταν σηζητησημος, το Καλοκαιρι του 2007 σχεδον καθε βραδυ επι 2 μηνες καθομασταν και μιλαγαμε μεχρι τα μεσανυχτα. Η πεθερα μου 11 η ωρα πηγαινε για υπνο κι εμεις τα λεγαμε.
Μου ειχε πει πολλα για τα παιδικα του χρονια για τα παραπονα απο γονεις και αδερφες...τι ημαστε ομως κι εμεις οι γυναικες καμια φορα....
Με νευριαζε που επιρεαζε τοσο πολυ τον αντρα μου στο θεμα "αυτοκινητο", "δανεια", αλλα ενταξη δεν θα μπορουσαμε να συμφωνουμε στα παντα. 2 μηνες πριν πεθανει ηρθαμε με μεταθεση στο Κιλκις. Ηταν πολυ απομακρος, επιθετικος δεν ξερω τι εκανα... τα ειχε παρει βασικα με τη συνηφαδα μου και μαλλον επερνε κι εμενα η μπαλα... Λυπαμαι που εφυγε ετσι χωρις να το λυσουμε το θεμα... Νιωθω ασχημα, θα ηθελα να ξερω αν εκανα καπου λαθος, γιατι κι εγω με το ψαξημο του σπιτιου, τη μετακομηση και ολα αυτα ετρεχα δεν ειχα χρονο... Το σπιτι καλα καλα δεν το σημαζεψαμε κι εφυγε ετσι ξαφνηκα...
Ας γυριζε πισω κι ας νευριαζα μαζι του, για τη μεγαλομανια του...
Ηταν παπας, ετσι ειχε ορκισμενους φιλους και ορκισμενους εχθρους τιποτα ενδιαμεσο... Στην κηδεια του γινοταν χαμος, σαν συλλαλητηριο ενα πραγμα... ηρθαν φιλη ηρθαν εχθροι...
Δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο παραπονο σοβαρο. Μας λειπει πολυ....
Συγνωμη για τη στεναχωρια αλλα... σε ποιον να τα πω... δεν θελω να κανω τον αντραμου να στεναχωριετε συνεχεια...
Οταν πεθανε, ο γιος μου ηταν 3 χρονων και ηταν μπροστα οταν επαθε την ανακοπη. Ειδε ολα οσα διαδραματηστηκαν, φωνες, κλαματα, ασθενοφορα.... Σημερα που ειναι σχεδον 5 ρωτησε τον αντρα μου "ποιος ειναι ο μπαμπα σου" και εκεινος του ειπε "ο παππους ο Κωνσταντινος δεν τον θυμασε;" και ο μικρος του απαντησε "οχι, εχω καιρο να τον δω και τον ξεχασα", ο αντρας μου του ειπε πως μπορει να τον βλεπει στις φωτογραφιες.... Ο γιος μου ειναι ο μοναδικος εγγονος που γνωρησε και αμφιβαλω αν θα τον θυμαται οταν μεγαλωσει...

7ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 11:00 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ για τον πεθερό μου θα πω πως κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι...
Κολλάει επίσης και το "όμοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα".

Ότι είναι η πεθερά μου, είναι κι αυτός.
Πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αυτός κινεί τα νήματα κι όχι η πεθερά, αλλά μετά δεν ξέρω, αλλάζω γνώμη...

Τουλάχιστον αυτός, ως άντρας (αρσενικό εννοώ), έχει πιο απλές λειτουργίες. Αρκείται στα βασικά.
Αυτό τον κάνει λιγότερο πολύπλοκο, πιο συζητήσιμο και πιο συνεργάσιμο...

Αυτά από μένα...

8ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 11:15 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τον πεθερουλη μου, τον λατρευω! Απο την πρωτη στιγμη που με γνωρισε με 'αγκαλιασε' και με εκανε να νιωθω ανετα μαζι του, σαν να ηταν φιλος του αντρα μου και οχι πατερας του. Μου ζηταει τη γνωμη μου για πολλα θεματα, μας μαγειρευει συχνα και δε με αφηνει να κανω τιποτα οταν ειναι αυτος σπιτι. Αγαπαει πολυ την εγγονουλα του, αλλα δουλευει πολυ και εχω παραπονακι οτι δεν τον βλεπουμε συχνα.. Ειμαι πολυ τυχερη που ειναι ετσι ο πατερας του αντρα μου, και οπως ειναι φυσικο, το μηλο κατω απο τη μηλια επεσε, πατερας και γιος ειναι μαλαμα.. ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! 379767 ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! 379767
ευχομαι να κανω το δευτερο αγορακι γιατι θα ειναι μεγαλη μου τιμη να του δωσω το ονομα του..!! Αν δεν κανω αγορακι, θα χαλαστω πολυ γιατι δεν υπαρχει το ονομα του σε θηλυκο..

9ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 11:26 am

aris17anna14


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ.ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ,ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ,ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΝΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ...
ΟΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ,ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ, ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΕΙ, ΑΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝΕ?
ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ, ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ ΣΤΕΡΕΟ.
ΑΥΤΟΣ Ο ΕΡΜΟΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ.
ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ¨ΣΗΚΩ ΠΑΝΩ ΒΡΕ ΜΠΙΙΙΠ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΗΣ ΜΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΙΣΙΩΣΕΙ" ΑΛΛΑ ΠΟΥ? ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΕΥΝΟΥΧΙΣΕΙ.
ΑΓΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ---ΗΡΩΑΣ!!!

10ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 12:07 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραιο θεμα! Σωστα... ολο για τις πεθερες μιλαμε!
Εμενα ο πεθερος μου ειναι ψυχουλα με ολη τη σημασια της λεξης! Τρεχει για ολους και για ολα, βοηθαει τους παντες και αγαπαει τους παντες! Κακη κουβεντα δεν εχω ακουσει απ'το στομα του! Και νιωθω οτι κι εμενα μ'αγαπαει (οπως και η πεθερα μου ευτυχως!). Τον εχω μες στη καρδια μου και ευχομαι να ειναι παντα καλα!

Χαιρομαι παντως γιατι προς το παρον οι περισσοτερες λεμε καλα λογια για τους πεθερους μας. Very Happy

11ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τρι Απρ 05, 2011 12:58 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλος ειναι και εμενα αν εξαιρεσεις οτι παντα ανακατευεται και φυτρωνει εκει που δεν τον σπερνουν τσπ

12ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 12:30 am

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και μενα ο πεθερος μου ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πολυ ησυχος, ειτε ειναι μεσα στο σπιτι ειτε δεν ειναι ιδιο και το αυτο χαχα! δεν χωνεται εκει που δεν τον σπερνουν σε αντιθεση με καποια αλλη..... Rolling Eyes εμενα δε ξερω αν με συμπαθει γιατι εχω την εντυπωση οτι η πεθερα μου του λεει ποιον να συμπαθει και ποιον οχι Laughing Laughing Laughing

13ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 3:40 am

ninaki-giorgaki

ninaki-giorgaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και μένα ο πεθερός μου ήταν απίστευτος, πολύ καλός άνθρωπος, αντικειμενικός, συζητήσιμος και πάνω απ'όλα με αγαπούσε πάρα πολύ και με υποστήριζε πάντα...Δυστυχώς τον χάσαμε πριν 2 χρόνια εντελώς ξαφνικά λίγες μέρες αφού μάθαμε ότι είμαι έγκυος και χοροπηδούσε από τη χαρά του! Δεν πρόλαβε να δει τον εγγονό του που φυσικά πήρε το όνομα του αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβε να τον γνωρίσει...

14ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 3:54 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ο πεθερος μου ειναι ενας πολυ καλος κυριος,ιδανικος για να γελας και να χαζολογας την ωρα σου! ειναι τελειως ξενος προς το παιδι του και κατ'επεκταση και προς εμενα,δεν ενδιαφερθηκε ποτε να τον ρωτησει "βρε παιδι μου πηρατε σπιτι ποσο το πηρατε?ποσο δανειο πηρατε?χρειαζεσαι κατι απο μενα?"
το μονο που εκανε οταν ειδε το σπιτι μας ειπε "καλο ειναι" παγωσε το χαμογελο μας εννοειται..........
anyway αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ενας πολυ χαρωπος κυριος και εχω μαζι του τη σχεση που θα ειχα και με τον πατερα της tziz ας πουμε που δεν ειναι πεθερος μου....(ο οποιος αν θα εβλεπε το σπιτι μας θα ελεγε ενα καλοριζικο βρε παιδια..............)
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

15ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 4:35 am

lovegio2010

lovegio2010
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα ο πεθερός μου με έχει μπερδέψει. Είναι ήρεμος άνθρωπος αλλά αυτή η απάθεια - αδιαφορία για όλα με σκοτώνει. Να φανταστείτε δεν ήρθε ούτε στο νοσοκομείο όταν γέννησα τον εγγονό του. Και όταν βαφτίζαμε το παιδί μας (που θα έπαιρνε και το όνομα του) είχαμε κλείσει την ημερομηνία της βάφτισης και αυτός μας έβαλε χέρι που δεν τον ρωτήσαμε για τη ημερομηνία διότι ήθελε να φύγει για εξωτερικό (για διασκέδαση εννοείται)...
Δεν μπορώ να πω ότι με έχει ενοχλήσει σε κάτι... Απλά αδιαφορεί για όλα και αδιαφορώ και εγώ μαζί... Είναι περίπτωση ο άνθρωπος... Ζεί στον κόσμο του...

16ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 4:54 am

aret

aret
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο δικος μου ο πεθερος λοιπον ειναι μεγαλη περιπτωση!!! ειναι χηρος εδω και 5 χρονια και οπως λεει ο αντρας μου συναισθηματικα αναπηρος...τα μωρα μου ειναι 5 μηνων και τελευταια φορα τα ειδε οταν του τα πηγαμε εμεις πριν απο 3 μηνες.δεν ρωτα και δεν εχει ουτε την περιεργεια να τα δει που μεγαλωνουν...χαιρεται ομως οταν η εγγονη της φιλης του τον φωναζει παππου...καλο,ε;;;;

17ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty http://forum.eimaimama.gr/t5321-topic Τετ Απρ 06, 2011 5:14 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ Κ ΜΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΗΡΩΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ.

18ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 5:25 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 11 ΧΡΟΝΙΑ.ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

19ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 5:33 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεχασα να πω και θα ηταν αδικια να μη το αναφερω οτι η μονη φορα που εδειξε ή μαλλον παραεδειξε οτι εχει αισθηματα ηταν στη βαφτιση του γιου μου!μολις ειπε ο παπας το ονομα του αρχισε να κλαιει!!!συγκινηθηκε πολυ απο οτι μας ειπε και καθε φορα που βλεπουμε το dvd της βαφτισης ντεπεται! Laughing

20ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 6:52 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε μπορώ να πω για τον πεθερό μου τίποτα άλλο παρά μόνο τα καλύτερα.
Και ναι λοιπόν ανήκω στην 11άδα (και βάλε) του γκρουπ «αξιαγάπητες πεθερές» και αν υπήρχε και «αξιαγάπητοι πεθεροί» θα άνηκα και εκεί.
Τυχερή ε;;;;
Άνθρωποι που δε χώνουν τη μύτη τους ΠΟΥΘΕΝΑ. Τρελαίνονται με τα εγγόνια τους και ο πεθερός μου έχει μεγάλη αδυναμία στην κόρη μου που είναι και το πρώτο του εγγόνι γενικώς. Ίσως γιατί μοιάζει και στη πεθερά μου.
Θέλω να σας πω κι άλλα αλλά δυστυχώς πρέπει να κλείσω….

21ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 6:56 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Δε μπορώ να πω για τον πεθερό μου τίποτα άλλο παρά μόνο τα καλύτερα.
Και ναι λοιπόν ανήκω στην 11άδα (και βάλε) του γκρουπ «αξιαγάπητες πεθερές» και αν υπήρχε και «αξιαγάπητοι πεθεροί» θα άνηκα και εκεί.
Τυχερή ε;;;;
Άνθρωποι που δε χώνουν τη μύτη τους ΠΟΥΘΕΝΑ. Τρελαίνονται με τα εγγόνια τους και ο πεθερός μου έχει μεγάλη αδυναμία στην κόρη μου που είναι και το πρώτο του εγγόνι γενικώς. Ίσως γιατί μοιάζει και στη πεθερά μου.
Θέλω να σας πω κι άλλα αλλά δυστυχώς πρέπει να κλείσω….

αμα η μικρη μου εμοιαζε στην πεθερα μου δε θα υπηρχε ευακι για να κανετε συζητηση τωρα........θα ειχα κανει χαρακιρι......

22ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 7:22 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Εγώ για τον πεθερό μου θα πω πως κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι...
Κολλάει επίσης και το "όμοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα".

Ότι είναι η πεθερά μου, είναι κι αυτός.
Πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αυτός κινεί τα νήματα κι όχι η πεθερά, αλλά μετά δεν ξέρω, αλλάζω γνώμη...

Τουλάχιστον αυτός, ως άντρας (αρσενικό εννοώ), έχει πιο απλές λειτουργίες. Αρκείται στα βασικά.
Αυτό τον κάνει λιγότερο πολύπλοκο, πιο συζητήσιμο και πιο συνεργάσιμο...

Αυτά από μένα...

θα συμφωνησω απολυτα εγω με καλυψε η αγγελικη, μονο που ουτε πιο συζητησιμο θα τον ελεγα ουτε πιο συνεργασιμο Razz

23ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 7:23 am

Litsaki89

Litsaki89
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο δικος μου πεθερος ειναι ενας ησυχος ανθρωπος γεματος ζωη (μολις 47)ειναι τρελαμενος με τον μπαχτσε του και καθε μερα ολο και κατι βαζει, οχι μονο στον δικο του κηπο αλλα και στον δικο μας!Ειναι πολυ διακρητικος ανθρωπος και συνεχεια πειραζει την πεθερα μου μας κανει να γελαμε ξερει πολλα πραγματα και συνεχεια του κανω ερωτησεις και ποτε δεν βαριετε να μ απαντησει ακομα κι αν ειναι πολυ χαζη ερωτηση ειναι κ υπεροχος μαγειρας!

24ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 7:33 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:...anyway αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ενας πολυ χαρωπος κυριος και εχω μαζι του τη σχεση που θα ειχα και με τον πατερα της tziz ας πουμε που δεν ειναι πεθερος μου....(ο οποιος αν θα εβλεπε το σπιτι μας θα ελεγε ενα καλοριζικο βρε παιδια..............)
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ευάκι δεν ξέρω αν μπέρδεψες τον πατέρα μου με τον πεθερό μου όμως ένα έχω να σου πω -κι όχι γιατί είναι πατέρας μου, αλλά όλοι έχουν να το λένε: Ο μπαμπάς μου, και η μαμά μου θα φέρνανε γλυκά και λουλούδια, θα μπαίνανε με το δεξί, θα σου λέγανε καλορίζικο, θα τριγυρνούσαν σε όλα τα δωμάτια (μετά από την άδειά σου βεβαίως βεβαίως) και θα σε ρώταγαν και όλα τα σχετικά (πώς το πήρες, πού το βρήκες, τι δόση δανείου δίνεις κτλ). Ο πατέρας μου -γιατί γιαυτόν ξεκίνησα να λέω- είναι ο πιο χαμογελαστός άνθρωπος του κόσμου. Και παρλαπίπης επίσης. Πιάνει εύκολα φιλίες κι μιας και το αναφέρω, εσύ που είσαι και Θεσσαλονικιά! θα σε λάτρευε! χιχιχιχι!
Αλλά γιατί από όλους τους πατεράδες εδώ μέσα, διάλεξες τον δικό μου???

Litsaki89 έγραψε:Ο δικος μου πεθερος ειναι ενας ησυχος ανθρωπος γεματος ζωη (μολις 47)ειναι τρελαμενος με τον μπαχτσε του και καθε μερα ολο και κατι βαζει, οχι μονο στον δικο του κηπο αλλα και στον δικο μας!Ειναι πολυ διακρητικος ανθρωπος και συνεχεια πειραζει την πεθερα μου μας κανει να γελαμε ξερει πολλα πραγματα και συνεχεια του κανω ερωτησεις και ποτε δεν βαριετε να μ απαντησει ακομα κι αν ειναι πολυ χαζη ερωτηση ειναι κ υπεροχος μαγειρας!

Κοπέλα μου εσύ είσαι ένα "πιπίνι" (δεν πιστεύω να παρεξηγηθώ) κι ο πεθερός σου είναι ένας τρελοπενηντάρης!!!! χιχιχιχι!
Αν είχατε κι εσείς πρόβλημα, τότε θα πηγαινα στο Φάληρο να φουντάρω!

25ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 10:51 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Αλλά γιατί από όλους τους πατεράδες εδώ μέσα, διάλεξες τον δικό μου???


τυχαια ειπα καλε το ονομα σου επειδη ξερω δεν παρεξηγεις!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
δεν ηθελα να υποτιμησω τον πατερα σου προς θεου!ηθελα να φερω για παραδειγμα εναν αντρα στην ηλικια του πεθερου μου που ομως δε καιγεται για εμας γιατι του ειμαστε παντελως ασχετοι!!!!!!!!!
δυστυχως οπως και ο πεθερος μου ο οποιος οπως καταλαβες ειναι πολυ χειροτερος.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις