Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 11:01 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
Tziz έγραψε:
Αλλά γιατί από όλους τους πατεράδες εδώ μέσα, διάλεξες τον δικό μου???


τυχαια ειπα καλε το ονομα σου επειδη ξερω δεν παρεξηγεις!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
δεν ηθελα να υποτιμησω τον πατερα σου προς θεου!ηθελα να φερω για παραδειγμα εναν αντρα στην ηλικια του πεθερου μου που ομως δε καιγεται για εμας γιατι του ειμαστε παντελως ασχετοι!!!!!!!!!
δυστυχως οπως και ο πεθερος μου ο οποιος οπως καταλαβες ειναι πολυ χειροτερος.......

Καλέ Ευάκι μου!!!
Δε σε παρεξήγησα!!!
Ούτε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη!!!
Απλά μου έκανε εντύπωση...
Κι εγώ τα έγραψα αυτά παραπάνω, απλά και μόνο γιατί ήθελα να τονίσω, πως πολλές φορές οι "άγνωστοι" είναι καλύτεροι και πιο καθωσπρέπει από τα "οικεία" μας πρόσωπα...

27ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 11:18 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
Tziz έγραψε:
Αλλά γιατί από όλους τους πατεράδες εδώ μέσα, διάλεξες τον δικό μου???


τυχαια ειπα καλε το ονομα σου επειδη ξερω δεν παρεξηγεις!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
δεν ηθελα να υποτιμησω τον πατερα σου προς θεου!ηθελα να φερω για παραδειγμα εναν αντρα στην ηλικια του πεθερου μου που ομως δε καιγεται για εμας γιατι του ειμαστε παντελως ασχετοι!!!!!!!!!
δυστυχως οπως και ο πεθερος μου ο οποιος οπως καταλαβες ειναι πολυ χειροτερος.......

Καλέ Ευάκι μου!!!
Δε σε παρεξήγησα!!!
Ούτε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη!!!
Απλά μου έκανε εντύπωση...
Κι εγώ τα έγραψα αυτά παραπάνω, απλά και μόνο γιατί ήθελα να τονίσω, πως πολλές φορές οι "άγνωστοι" είναι καλύτεροι και πιο καθωσπρέπει από τα "οικεία" μας πρόσωπα...

δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε πιο πανω οτι ο πεθερος της ειναι συναισθηματικα αναπηρος...ακριβως ετσι ειναι και ο πεθερος μου και η πεθερα μου!με τη διαφορα οτι ο πεθερος μου εξω απο το σπιτι του ειναι πολυ κοινωνικος η δε πεθερα μου ειναι ακρως αντικοινωνικη!!!και εχουν και την απαιτηση ο μικροτερος να τα καταπινει ολα και να υποχωρει παντα γιατι ετσι κανουν στο χωριο τους!να σου δωσω να καταλαβεις την πρωτοχρονια θα παρει τηλεφωνο πρωτα η αδερφη του να του ευχηθει καλη χρονια ως μικροτερη και μετα αφου κλεισουν θα την παρει πισω αυτος - ο μεγαλυτερος - για να ευχηθει χρονια πολλα για την κορη της που γιορταζει!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τυπικοτητες ανουσιες και οπου θελουμε,δλδ οπου μας συμφερει ως μεγαλυτεροι!!!οταν πρεπει να εισαι τυπικος πχ γιατι γεννησε η νυφη σου εκει δε μετραει,δε μας συμφερει..........τι να σου λεω τωρα.......ειμαι ανθρωπος που επενδυσα πολυ συναισθηματικα και οικονομικα(αλλα αυτο δε με νοιαζει οσο το συναισθηματικα)στη σχεση με τα πεθερικα μου και σιγα σιγα ολα οσα μου καναν με παγωσαν τοσο που να λεω οτι ειναι και πολυ που τους βλεπω 5 μερες το χρονο............. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

28ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 11:43 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ Κ ΜΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΗΡΩΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ.

Με καλυψες τελειως κατερινακι!! αυτα θα ελεγα κι εγω για τον δικο μου πεθερο.. Απορω πως την αντεχει τοοοοσα χρονια την πεθερα.. να φανταστειτε οτι αυτη κρυβει τα βιβλιαρια με την συνταξη του πεθερου και αναγκαστικα ο καημενος της ζηταει χαρτζιλικι καθε φορα που θελει κατι.. για τσιγαρα δηλαδη και κανενα στοιχημα στο προπο.. ρεζιλικια!!!! αφου ποσες φορες δεν του δινει κ ζηταει ο καημενος απο τον αντρα μου 3 ευρω για τσιγαρα...
ΑΓΙΟΣ ανθρωπος!!!!

29ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Τετ Απρ 06, 2011 12:41 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Litsaki89 έγραψε:Ο δικος μου πεθερος ειναι ενας ησυχος ανθρωπος γεματος ζωη (μολις 47)ειναι τρελαμενος με τον μπαχτσε του και καθε μερα ολο και κατι βαζει, οχι μονο στον δικο του κηπο αλλα και στον δικο μας!Ειναι πολυ διακρητικος ανθρωπος και συνεχεια πειραζει την πεθερα μου μας κανει να γελαμε ξερει πολλα πραγματα και συνεχεια του κανω ερωτησεις και ποτε δεν βαριετε να μ απαντησει ακομα κι αν ειναι πολυ χαζη ερωτηση ειναι κ υπεροχος μαγειρας!

Αν έμενες Χαλκίδα και όχι Χαλκιδική, θα έλεγα ότι περιέγραφες τον μπαμπά μου! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (είμαι μπαμπόθρεφτο, φαίνεταιWink

30ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Πεμ Απρ 14, 2011 7:59 am

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω κοριτσια εχω μονο πεθερο(δυστυχως δεν ζει η πεθερα μου).Δεν θα ελεγα οτι ειναι και ο καλυτερος απο την αρχη νιωθω μια αντιπαθεια για το προσωπο του τον γνωριζω 10 χρονια δεν μενουμε κοντα εκεινος ζει στην επαρχια αλλα ρε γαμωτο εχει γινει πολλες φορες η αιτια να τσακωθω με τον αντρα μου.Ειναι ενας πεθερος αδιαφορος για τα παντα.Ο μπεμπακος μου ειναι 5,5 μηνων κι εκεινος το ειδε την ημερα που γεννησα για 15 λεπτα,μετα ηρθε τον γεναρη(ουτε καν χριστουγεννα για το εγγονι του) και απο τοτε τιποτα Twisted Evil
Εν το μεταξυ υπαρχει ενα θεμα πολυ σημαντικο που ειναι οσο αφορα το ονομα του παιδιου.Εγω που παντα τα κοροιδευα αυτα με τα ονοματα τωρα τα λουζομαι.Πως να τιμησω εναν ανθρωπο ο οποιος δεν εχει δωσει καμια σημασια στον γιο του και τωρα στον εγγονο του.και οταν μιλησα καποια στιγμη τυχαια μαζι του στο τηλεφωνο του ειπα "αντε καλε ποτε θα το δεις το παιδι στα βαφτησια?" εκεινος αμεσως απαντησε με επιθετικο τροπο "εσυ τι λες δεν λαχταραει η καρδια μου?"...............που ρε γαμωτο δεν καταλαβαινω και περισσοτερο δεν ξερω τι να κανω.Αν σας πω λεπτομερειες θα εκνευριστειτε παρα πολυ με το τι εχει κανει.

31ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Πεμ Απρ 14, 2011 8:40 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
barbara έγραψε:Εγω κοριτσια εχω μονο πεθερο(δυστυχως δεν ζει η πεθερα μου).Δεν θα ελεγα οτι ειναι και ο καλυτερος απο την αρχη νιωθω μια αντιπαθεια για το προσωπο του τον γνωριζω 10 χρονια δεν μενουμε κοντα εκεινος ζει στην επαρχια αλλα ρε γαμωτο εχει γινει πολλες φορες η αιτια να τσακωθω με τον αντρα μου.Ειναι ενας πεθερος αδιαφορος για τα παντα.Ο μπεμπακος μου ειναι 5,5 μηνων κι εκεινος το ειδε την ημερα που γεννησα για 15 λεπτα,μετα ηρθε τον γεναρη(ουτε καν χριστουγεννα για το εγγονι του) και απο τοτε τιποτα Twisted Evil
Εν το μεταξυ υπαρχει ενα θεμα πολυ σημαντικο που ειναι οσο αφορα το ονομα του παιδιου.Εγω που παντα τα κοροιδευα αυτα με τα ονοματα τωρα τα λουζομαι.Πως να τιμησω εναν ανθρωπο ο οποιος δεν εχει δωσει καμια σημασια στον γιο του και τωρα στον εγγονο του.και οταν μιλησα καποια στιγμη τυχαια μαζι του στο τηλεφωνο του ειπα "αντε καλε ποτε θα το δεις το παιδι στα βαφτησια?" εκεινος αμεσως απαντησε με επιθετικο τροπο "εσυ τι λες δεν λαχταραει η καρδια μου?"...............που ρε γαμωτο δεν καταλαβαινω και περισσοτερο δεν ξερω τι να κανω.Αν σας πω λεπτομερειες θα εκνευριστειτε παρα πολυ με το τι εχει κανει.
Κοιταξε βαρβαρα μου εγω πλεον γελαω μαζι τους γιατι και ο πεθερος αλλα και η πεθερα οταν ημουν εγκυος με πηραν τηλ μετα τον 8ο μηνα!πλησιαζε ο καιρος για.οταν γεννησα καναν σαν χαζη λες και γεννουσε το παιδι τους ενα πραγμα.φυσικα ηρθαν εκεινη την μερα μετα κανα 2 φορες και φαντασου η μικρη μου ειναι 2 χρονων και ζητημα να την εχουν δει δεν θυμαμαι κιολας ακριβως αλλα βαλε σε γιορτη και γενεθλια και αυτο οχι απαραιτητα!ο πεθερος δε ουτε τηλ να δει τι γινεται.μονο η πεθερα καπου καπου και αυτο αστα να πανε.Φυσικα η κορη εχει το ονομα της μανας μου Wink .Ασε καλυτερα μακρια και αγαπημενη. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

32ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Πεμ Απρ 14, 2011 9:49 am

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ κι εσυ μια απο τα ιδια..Αλλα να σε ρωτησω με το ονομα πως βγαλατε ακρη?

33ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Πεμ Απρ 14, 2011 10:56 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
barbara έγραψε:Αχ κι εσυ μια απο τα ιδια..Αλλα να σε ρωτησω με το ονομα πως βγαλατε ακρη?

Κοιταξε να δεις απο την στιγμη που οι δικοι του ηταν αδιαφορη σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης ειπα στον αντρα μου οτι χωρις δευτερη κουβεντα θα μπει το ονομα της μανας μου.στην αρχη τσινιξε γιατι τον πειραζε τι θα λεει στους φιλους μας για ποιο λογο δεν εβαλε τους δικους του και του λεγα πολυ απλα γιατι οι δικοι σου ειναι απων στην ομορφοτερη στιγμη της ζωης σου.δεν μπορει να εξαφανιζονται να μην βοηθαν σε τιποτα και δεν εννοω μονο οικονομικα αλλα να μας στηριξουν γιατι εμενα ειχε προηγηθει και αποβολη και ουτε να παρουν να πουν μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!τιποτα.αχρηστοι εντελως.οποτε και φυσικα τιμησα τους δικους μου και φυσικα στο τελος καταλαβε πως ειχα δικιο και το χαρηκε κιολας που τιμησαμε τους δικους μου.Αυτα σε κουρασα βαρβαρα μου Wink Very Happy

34ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΟΣ ..... !!!! Πεμ Απρ 14, 2011 11:29 am

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλε τι με κουρασες αντιθετα μπορω να πω οτι η περιπτωσεις μας ταιριαζουν γιατι κι εγω ειχα μια αποβολη και δεν φανηκε πουθενα.Εμενα ο αντρας μου φοβαται μηπως το μετανοιωσει αργοτερα ή μηπως του κρατησει μουτρα ο πατερας του,αλλα του εξηγω οτι δεν θα επρεπε να σκεφτεται ετσι απο την στιγμη που δεν μας φερετε ομορφα.Περιμεναμε οτι τωρα με τον μπεμπη θα αλλαζε αλλα τζιφος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις