Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Παρ Ιουλ 13, 2012 11:38 pm

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marikaki έγραψε:Βρε κοριτσια να ρωτησω κι εγω κατι; Τι κανουμε όταν πάμε βόλτα εξω; Φοραμε πάνα ή όχι; Εχω φίλη που εμεινε σπίτι 2 εβδομάδες μέχρι να μαθει ο γιος της κκαι τον πηγαινε μονο μικρες βολτούλες της μισης ωρας. Εγω αυτο δεν μπορω να το κανω. Σκεφτομαι όμως μηπως ειναι το καλυτερο; Εγω της βαζω πανα καθε μερα γιατι βγσινουμε καθε απογευμα και νομιζω οτι αυτο τη μπερδευει! Εσεις τι λετε;
εγω απο την πρωτη μερα που βγαλαμε την πανα,βγηκαμε βολτα.καθε 10 λεπτα ρωταγα αν θελει τσισα,εκει ειναι που ειχαμε κ το ενα ατυχημα,δεν την μαλωσα,αλλα της ειπα οτι ειναι ντροπη να κανεις τσισα πανω σου κ να μην το ξανακανεις.ε,αυτο ηταν..τωρα ειμαστε πανω απο 1 μηνα χωρις πανα,κ καμια φορα κραταει κ πανω απο 1,5 ωρα κ ανησυχω,την ρωταω η την παω απο μονη μου,καπου αναμεσα στα αυτοκινητα να κανει τσισα.παντα εχω μια αλλαξια μαζι μου,ειατι παιδι ειναι κ μπορει να εχει ατυχηματα.

27κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 12:01 am

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:
marikaki έγραψε:Βρε κοριτσια να ρωτησω κι εγω κατι; Τι κανουμε όταν πάμε βόλτα εξω; Φοραμε πάνα ή όχι; Εχω φίλη που εμεινε σπίτι 2 εβδομάδες μέχρι να μαθει ο γιος της κκαι τον πηγαινε μονο μικρες βολτούλες της μισης ωρας. Εγω αυτο δεν μπορω να το κανω. Σκεφτομαι όμως μηπως ειναι το καλυτερο; Εγω της βαζω πανα καθε μερα γιατι βγσινουμε καθε απογευμα και νομιζω οτι αυτο τη μπερδευει! Εσεις τι λετε;
εγω απο την πρωτη μερα που βγαλαμε την πανα,βγηκαμε βολτα.καθε 10 λεπτα ρωταγα αν θελει τσισα,εκει ειναι που ειχαμε κ το ενα ατυχημα,δεν την μαλωσα,αλλα της ειπα οτι ειναι ντροπη να κανεις τσισα πανω σου κ να μην το ξανακανεις.ε,αυτο ηταν..τωρα ειμαστε πανω απο 1 μηνα χωρις πανα,κ καμια φορα κραταει κ πανω απο 1,5 ωρα κ ανησυχω,την ρωταω η την παω απο μονη μου,καπου αναμεσα στα αυτοκινητα να κανει τσισα.παντα εχω μια αλλαξια μαζι μου,ειατι παιδι ειναι κ μπορει να εχει ατυχηματα.

αυτο που αναφερεις νομιζω ειναι και το πιο σωστο και εγω σε αυτη την φαση ειμαι, εχω δυο παιδάκια. με το κοριτσάκι αμέσως πήρε γραμμη και πλεον φοράει το βρακάκι της και μονο για τον υπνο της φοράω πάνα. στο αγοράκι που ειναι ιδιας ηλικιας ειχα καποια θεματάκια, για την βολτα του προβληματιζομουν και εγω. στην αρχή του φορουσα κανονική πανα, στην συνεχεια σκεφτηκα την πανα βρακάκι για να του την ανεβοκατεβαζω αν χρειαστεί αλλα τελικα το καλυτερο είναι κατα την γνωμη μου για να μην τα μπερδευουμε κιολας να φοράει το βρακάκι του και να το ρωτάμε συνεχως αν θελει τσισα και κακα. και μια αλλαξια παντα γιατι σιγουρα στην αρχή μικροατυχήματα θα υπάρξουν. και εμεις εχουμε κανενα μηνα που εχουμε μπει σ αυτή την διαδικασία, αντε να ξεμπερδεύουμε και με αυτές τις πάνες!!!

28κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 12:06 am

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να πω την αληθεια την ωθηση την εδωσε ενα κοριτσακι που ειναι λιγο μεγαλυτερο απο την κορη μου,μενει πανω απο την πεθερα μου,κ οταν την ειχε η πεθερα μου στο σπιτι,της κατεβασε το παντελονακι,κ εδειξε στην δικια μου οτι δεν φοραει πανα κ φοραει βρακακι,κ ενας φιλος μας της ελεγε συνεχεια τι ακομα φορας πανα??η ανηψια μου δεν φοραει πια κ ειναι κ πιο μικρη απο σενα κ τετοια..]
πηγαμε να διαλεξει αυτη βρακακια,πηραμε μπολικα..κ νομιζω ντρεποταν που φορουσε ακομα πανα.2 φορες μου ζητησε βραδυ να παει τουαλετα,κ μετα ξεκινησε να ζηταει κ την ημερα..αλλα θελει επιβραβευση σιγουρα!!
καλη επιτυχια να εχεις κ εσυ με τα καμαρια σου!!

29κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 12:11 am

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σαι καλα, παντως κι εγω νομιζω πως το κοριτσάκι το πηρε πιο ευκολα ολο το θεμα του κοψιματος της πανας γιατι της αρεσε να φοράει βρακάκια με ωραία σχεδίακια,καμαρωνε!!!

30κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 3:39 am

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Απλά εμεις δεν μπορούμε να κανουμε τσισα αν δεν υπάρχει λεκάνη ή γιογιο, αυτο ειναι το θεμα. Προσπαθω να της δειξω ότι όταν είμαστε εξω σκύβουμε και κάνουμε τσισα κι όχι όρθιες αλλά τίποτα!!!! Πάντως συμφωνω απόλυτα μαζί σας. Το καλύτερο είναι συνεχως βρακακια κι όχι πάνες γιατι μπερδευονται. Αλλά να..αυριο ας πούμε που θα πάμε εκκλησια, τι θα κάνω;;;;Να μην της βαλω πάνα;Ειμαστε και διακοπές...Ειναι η 4 μερα που προσπαθούμε χωρις ιδαιτερη επιτυχια. Α! και κάτι άλλο : κι αν το παιδι σε αυτη τη φαση το πάρει βόλτα κάποιος άλλος του βάζουμε πάνα; (ο παππούς ας πούμε ο οποίος δε σκαμπάζει από αυτα!). ¨οποια μπορεί...ας μου πει. Πολύτιμη η γνωμη σας κορίτσια.Ευχαριστω πολύ Very Happy

31κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 5:32 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ όταν βγαίνουμε έξω του φοράω πάνα βρακάκι για καλό και για κακό. Ποτέ μέχρι τώρα δεν το λέρωσε.
Όταν είμαστε σπίτι του φοράω βρακάκι και λέει μόνος του πότε θέλει.
Όσο το να το ρωτάς κάθε λίγο αν θέλει τσίσα στην περίπτωση μας δεν λειτούργησε γιατί στην αρχή που το προσπάθησα παρατήρησα ότι τον ρωτούσα αν θέλει τσίσα του μου έλεγε όχι και σε λίγο είχαμε ατυχηματάκια.
Δεν ξέρω αν σας έχει τύχη αλλά ο δικός μου και μόνο από αντίδραση μερικές φορές όπως σήμερα επειδή 2 μέρες είχα λήψη από το σπίτι μου έκανε μόλις πριν από λίγο τα κακά του στο βρακάκι και μετά μου το είπε. Του είπα ότι τα μεγάλα παιδάκια δεν κάνουν τα κακά στο βρακάκι και τον ρώτησα γιατί δεν μου το είπε όπως κάθε φορά αλλά απάντηση δεν πήρα

32κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 5:35 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryanastasia έγραψε:miki ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ??? ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι αυτό το πλάσμα στην φώτο είναι δικό μου βέβαια όταν ήταν ένα αγγελουδάκι γιατί τώρα όσο κούκλος είναι άλλο τόσο είναι και Twisted Evil κοψιμο πανας - Σελίδα 2 679259 κοψιμο πανας - Σελίδα 2 911307 κοψιμο πανας - Σελίδα 2 606100 κοψιμο πανας - Σελίδα 2 4872

33κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 6:06 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φαντάζομαι πως πρέπει το παιδί να είναι έτοιμο να κόψει την πάνα.

και εμείς είμαστε 23 μηνών και έχουμε ξεκινήσει εδώ και 10 μέρες να βγάλουμε την πάνα.
ευτυχώς η μικρή από την πρώτη μέρα τα κάνει όλα στο γιογιό και τώρα πάει τελείως μόνη της και κατεβάζει το βρακάκι της.
το μεσημέρι δε της φοράω καθόλου πάνα γιατί δεν τα κάνει πάνω της.
το βράδυ της φοράω, αλλά ξυπνάει τελείως στεγνή.μπορεί να ξυπνήσει για νερό και να κάνει τσισάκια.
και όταν πάμε βόλτα της φοράω αλλά μου λέει ότι θέλει να τα κάνει και τα κρατάει μεχρι να πάμε σπίτι.
είμαστε σε καλό δρόμο.

34κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 6:21 am

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τοτε μαλλον δεν ειμαστε ετοιμες...Αλλα επιμένω γιατι μου φαίνεται ότι τα καταλαβαίνει όλα μια χαρα απλά βαριέται ή δε θέλει! Μιλάει αψογα, συννενοούμαστε απόλυτα, γινεται να μην μπορει να μου πει πότε θέλει τσισα;;;;
Και καλά όταν ειμαστε σπίτι, την πάω μονη μου και εντάξει. οταν ειμαστε εξω με νοιαζει(γιατι ειμαστε συχνα έξω και τη βγαζουν και οι παππουδες). Και το κακο είναι ότι δεν την ενοχλει να ειναι λερωμενη Crying or Very sad . Ελπίζω να τα πάμε καλύτερα. Αλλιως θα τη σταματησω και θα συνεχισω τον αλλο μηνα...

35κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 6:26 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marikaki έγραψε:Τοτε μαλλον δεν ειμαστε ετοιμες...Αλλα επιμένω γιατι μου φαίνεται ότι τα καταλαβαίνει όλα μια χαρα απλά βαριέται ή δε θέλει! Μιλάει αψογα, συννενοούμαστε απόλυτα, γινεται να μην μπορει να μου πει πότε θέλει τσισα;;;;
Και καλά όταν ειμαστε σπίτι, την πάω μονη μου και εντάξει. οταν ειμαστε εξω με νοιαζει(γιατι ειμαστε συχνα έξω και τη βγαζουν και οι παππουδες). Και το κακο είναι ότι δεν την ενοχλει να ειναι λερωμενη Crying or Very sad . Ελπίζω να τα πάμε καλύτερα. Αλλιως θα τη σταματησω και θα συνεχισω τον αλλο μηνα...
εγώ θα έλεγα να μη τη σταματήσεις, αντιθέτως να επιμεινεις.το κάθε παιδάκι θέλει το χρόνο του. μπορεί να πάρει και 2 και 3 μήνες αλλά θα την κόψει.
τώρα που είναι καλοκαίρι είναι ευκαιρία (λιγότερα ρούχα, σπίτι χωρίς χαλιά, δυνατότητα να μένει χωρίς βρακάκι κλπ).
γιατί δε δοκιμάζεις τις πρώτες μέρες να μη φοράτε βρακάκι?
εγώ τις 2 πρώτες δε της φορούσα.

36κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 8:52 pm

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλα μωρε σκεφτόμουν ότι ίσως δεν ειναι έτοιμη και δε θελω να την πιέσω...Αλλά επειδη καταλαβαίνει και λέι τα πάντα(πειναω, διψαω, νυστάζω, εχω φαγουρα, πονάω), νομίζω ότι το καταλαβαίνει και αυτό αλλά θέλει το χρόνο της. Ακόμη δεν έχω αποφασίσει τι να κανω σε λίγο που θα την πάω εκκλησία...ειναι και μιση ωρα απο δω...Αστα...Ποτέ δεν μου εχει πει ότι θέλει τσισα, εγώ την πάω συνεχως και κάποια στιγμη καθε μια ωρα περίπου ή και λιγότερο κάνει...Τα κακα μας πάνω μας Rolling Eyes . Βουνο μου φαινεται όλη η ιστορια!!!!

37κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 9:12 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marikaki έγραψε:Απλα μωρε σκεφτόμουν ότι ίσως δεν ειναι έτοιμη και δε θελω να την πιέσω...Αλλά επειδη καταλαβαίνει και λέι τα πάντα(πειναω, διψαω, νυστάζω, εχω φαγουρα, πονάω), νομίζω ότι το καταλαβαίνει και αυτό αλλά θέλει το χρόνο της. Ακόμη δεν έχω αποφασίσει τι να κανω σε λίγο που θα την πάω εκκλησία...ειναι και μιση ωρα απο δω...Αστα...Ποτέ δεν μου εχει πει ότι θέλει τσισα, εγώ την πάω συνεχως και κάποια στιγμη καθε μια ωρα περίπου ή και λιγότερο κάνει...Τα κακα μας πάνω μας Rolling Eyes . Βουνο μου φαινεται όλη η ιστορια!!!!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΑΝΕΣ.ΝΑΙ ΞΕΡΩ, ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΠΛΥΣΙΜΟ,ΜΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΑΖΙ ΟΠΟΥ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΞΙΑ.ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΙΞΕ ΕΠΙΜΟΝΗ.ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΣΙΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΕ 45΄ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ.
ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΔΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΤΗΣ-ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΟ ΤΥΠΟΥ -0,20 ΜΕ 1 ΕΥΡΩ-.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!!! Very Happy

38κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 14, 2012 11:00 pm

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε Μαρικάκι μου πάρε της γιογιο ταξιδίου!
Ο γιος καθάρισε απο την ημερίσια πάνα 22 μηνών και επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν αδιανόητο να μη βγαίνουμε βόλτες.
Το έχει το mothercare και το λητώ με 18-20 ευρώ.
Εχει ποδαράκια που κλείνουν και μπαίνει στη τσάντα, επίσης γίνεται και στεφανάκι λεκάνης.
Παίρνει σακουλίτσες και μόλις το παιδί κάνει τα τσίσα ή τα κακάκια του απλά βγάζεις τη σακουλίτσα και την πετάς.
Απο τις καλύτερες αγορές μας!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

39κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 2:25 am

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Aurora"]Βρε Μαρικάκι μου πάρε της γιογιο ταξιδίου!
Ο γιος καθάρισε απο την ημερίσια πάνα 22 μηνών και επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν αδιανόητο να μη βγαίνουμε βόλτες.
Το έχει το mothercare και το λητώ με 18-20 ευρώ.
Εχει ποδαράκια που κλείνουν και μπαίνει στη τσάντα, επίσης γίνεται και στεφανάκι λεκάνης.
Παίρνει σακουλίτσες και μόλις το παιδί κάνει τα τσίσα ή τα κακάκια του απλά βγάζεις τη σακουλίτσα και την πετάς.
Απο τις καλύτερες αγορές μας!

Σ' ευχαριστω πάρα πολύ! Δεν ηξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Θα το ψαξω! Το θέμα είναι ότι η κόρη μου αρνειται να συνεργαστει!!!! Της έχω υποσχεθει και δωρακι όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω και η απαντηση ήταν: μαμα δε θέλω δώρο! Εχω πολλά παιχνιδια!!!! Ο άντρας μου μου λέει ότι με δουλευει. Μόλις τα κάνει πάνω της γελάει ό, τι και να της λέω. Και δεν την ενοχλει και να την αφηνω με τα τσισα, έτσι για λίγο, να δω πώς θα νιωσει! Ειμαστε στην 5η μερα. Θα συνεχισω και βλέπουμε! Ειμαστε περίπτωση ε;;;;;;; Rolling Eyes

40κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 2:48 am

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="marikaki"]
Aurora έγραψε:Βρε ου εαρικάκι μου πάρε της γιογιο ταξιδίου!
Ο γιος καθάρισε απο την ημερίσια πάνα 22 μηνών και επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν αδιανόητο να μη βγαίνουμε βόλτες.
Το έχει το mothercare και το λητώ με 18-20 ευρώ.
Εχει ποδαράκια που κλείνουν και μπαίνει στη τσάντα, επίσης γίνεται και στεφανάκι λεκάνης.
Παίρνει σακουλίτσες και μόλις το παιδί κάνει τα τσίσα ή τα κακάκια του απλά βγάζεις τη σακουλίτσα και την πετάς.
Απο τις καλύτερες αγορές μας!

Σ' ευχαριστω πάρα πολύ! Δεν ηξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Θα το ψαξω! Το θέμα είναι ότι η κόρη μου αρνειται να συνεργαστει!!!! Της έχω υποσχεθει και δωρακι όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω και η απαντηση ήταν: μαμα δε θέλω δώρο! Εχω πολλά παιχνιδια!!!! Ο άντρας μου μου λέει ότι με δουλευει. Μόλις τα κάνει πάνω της γελάει ό, τι και να της λέω. Και δεν την ενοχλει και να την αφηνω με τα τσισα, έτσι για λίγο, να δω πώς θα νιωσει! Ειμαστε στην 5η μερα. Θα συνεχισω και βλέπουμε! Ειμαστε περίπτωση ε;;;;;;; Rolling Eyes

Όχι δεν είστε περίπτωση, πολλά παιδάκια παθαίνουν άρνηση.
Η γνώμη μου είναι (αφου όταν τα κάνει πάνω της γελάει) να της βάλεις την πάνα και να της πείς " σου βάζω την πάνα γιατι έκανα λάθος, δεν μεγάλωσες είσαι μωρό ακόμα,όταν γίνεις μεγάλη κοπέλα και κάνεις τα τσίσα σου στο γιογιο/τουαλέτα όπως εμείς θα την πετάξουμε.
Βέβαια θα ζεσταίνεσαι πολύ με την πάνα, αλλά δεν πειράζει"

Και βέβαια όταν πηγαίνεις εσύ στη τουαλέτα θα το λές δυνατά"αχχ θέλω τσίσα μου, πάω αμέσως στη τουαλέτα, γιατι είμαι μεγάλη κοπέλα.
Το πολύ σε 2 μέρες θα σου ζητήσει βρακακι

41κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 4:07 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Aurora"]
marikaki έγραψε:
Aurora έγραψε:Βρε ου εαρικάκι μου πάρε της γιογιο ταξιδίου!
Ο γιος καθάρισε απο την ημερίσια πάνα 22 μηνών και επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν αδιανόητο να μη βγαίνουμε βόλτες.
Το έχει το mothercare και το λητώ με 18-20 ευρώ.
Εχει ποδαράκια που κλείνουν και μπαίνει στη τσάντα, επίσης γίνεται και στεφανάκι λεκάνης.
Παίρνει σακουλίτσες και μόλις το παιδί κάνει τα τσίσα ή τα κακάκια του απλά βγάζεις τη σακουλίτσα και την πετάς.
Απο τις καλύτερες αγορές μας!

Σ' ευχαριστω πάρα πολύ! Δεν ηξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Θα το ψαξω! Το θέμα είναι ότι η κόρη μου αρνειται να συνεργαστει!!!! Της έχω υποσχεθει και δωρακι όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω και η απαντηση ήταν: μαμα δε θέλω δώρο! Εχω πολλά παιχνιδια!!!! Ο άντρας μου μου λέει ότι με δουλευει. Μόλις τα κάνει πάνω της γελάει ό, τι και να της λέω. Και δεν την ενοχλει και να την αφηνω με τα τσισα, έτσι για λίγο, να δω πώς θα νιωσει! Ειμαστε στην 5η μερα. Θα συνεχισω και βλέπουμε! Ειμαστε περίπτωση ε;;;;;;; Rolling Eyes

Όχι δεν είστε περίπτωση, πολλά παιδάκια παθαίνουν άρνηση.
Η γνώμη μου είναι (αφου όταν τα κάνει πάνω της γελάει) να της βάλεις την πάνα και να της πείς " σου βάζω την πάνα γιατι έκανα λάθος, δεν μεγάλωσες είσαι μωρό ακόμα,όταν γίνεις μεγάλη κοπέλα και κάνεις τα τσίσα σου στο γιογιο/τουαλέτα όπως εμείς θα την πετάξουμε.
Βέβαια θα ζεσταίνεσαι πολύ με την πάνα, αλλά δεν πειράζει"

Και βέβαια όταν πηγαίνεις εσύ στη τουαλέτα θα το λές δυνατά"αχχ θέλω τσίσα μου, πάω αμέσως στη τουαλέτα, γιατι είμαι μεγάλη κοπέλα.
Το πολύ σε 2 μέρες θα σου ζητήσει βρακακι

κοψιμο πανας - Σελίδα 2 587529
ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ?

42κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 5:41 am

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω! Θα το κανω να δουμε! Να σαι καλα!!!! Very Happy

43κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 6:28 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Geia sas koritsia. Exo ksekinisi k ego tin diadikasia kopsimo panas edo kai ena mina peripou. Stis arxes ton eixa xoris pampers, tou ebaza mono to bradu i otan bgename ekso. 2-3 fores otan katourouse ebaze to xeri tou apo kato k gelouse.Tou elega eisai megalo paidi prepei na pigeneis k esu toualeta opos i mama k o mpampas. Ola kala mexri ekei. 9 stis 10 otan thelei tsisa to leei k pame stin toualeta i pianei to giogio tou k ta kanei.Exoume gemisei tin toualeta autokolita, pernei k ena autokinitaki doro otan kanei kaka stin lekani. Tis teleutaies 2 ebdomades tou bazo brakaki kai tou eksigo oti den einai pampers ktl.... alla ta kanei pano tou. Panta tou eksigo irema oti den itan sosto auto pou ekane. Mipos prepei na to maloso?

44κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 6:39 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:Geia sas koritsia. Exo ksekinisi k ego tin diadikasia kopsimo panas edo kai ena mina peripou. Stis arxes ton eixa xoris pampers, tou ebaza mono to bradu i otan bgename ekso. 2-3 fores otan katourouse ebaze to xeri tou apo kato k gelouse.Tou elega eisai megalo paidi prepei na pigeneis k esu toualeta opos i mama k o mpampas. Ola kala mexri ekei. 9 stis 10 otan thelei tsisa to leei k pame stin toualeta i pianei to giogio tou k ta kanei.Exoume gemisei tin toualeta autokolita, pernei k ena autokinitaki doro otan kanei kaka stin lekani. Tis teleutaies 2 ebdomades tou bazo brakaki kai tou eksigo oti den einai pampers ktl.... alla ta kanei pano tou. Panta tou eksigo irema oti den itan sosto auto pou ekane. Mipos prepei na to maloso?


ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΗΚΩΣΑ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΜΟΥ-ΚΑΚΩΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-. ΙΣΩΣ ΠΕΙΣΜΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΚΟΒΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΟΛΤΑΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ?ΤΙ ΛΕΝΕ Α ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΒΟΛΤΑ,ΑΣ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑ, Α ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ? ΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΤΗΣ ΒΟΛΤΑΣ ΟΜΩΣ?

45κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 6:42 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ton ebgala bolta kai xoris pana, alla den to elege, ta ekane pano tou. kai otan perpatousame k sto kathismataki tou sto amaksi. genika o dikos mou molis niosei oti foraei brakaki , pambers, panteloni ta kanei. Mono otan einai gimnos to leei k pame.

46κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Κυρ Ιουλ 15, 2012 7:10 am

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγω συμφωνω...Μπερδευονται όταν την μπαινοβγαζουν...Σημερα πήγαμε εκκλησια με πάνα και όλο με ρωτούσε:φοράω βρακι;
Μετα πήγαμε για μπάνιο και την εχω όλη μερα με βρακακι. Αυτό λοιπόν που την ενθουσιασε είναι ότι όλη μέρα σημερα της λέω να κάνουμε τσισα στο δεντρακι να το ποτίσουμε. Ενθουσιαστηκε και δεχτηκε!!!!! βεβαια την κραταω σαν καθισματακι γιατι δεν μπορει να καθισει και να τα κανει, βρεχεται! Αλλα μεχρι τώρα αυτο δεν το ηθελε. Μολις της ειπα να ποτισουμε δεντρακια και λουλουδακια, κανουμε όλη μερα αυτη τη δουλεια! Τελικά καθε παιδι έχει δικό του κουμπί το οποίο πρεπει να βρει η καθεμια από μας...

47κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Δευ Ιουλ 16, 2012 12:21 am

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο σε όλα τα κοριτσάκια και στα παιδάκια σας!
Πραγματικά το κάθε παιδί είναι μοναδικό και οι χειρισμοί που θα πρέπει να γίνονται πρέπει να είναι σύμφωνοι με τον χαρακτήρα του.
ΟΜΩΣ όχι φωνές, απειλές, τιμωρίες.
Η τουαλέτα πρέπει να είναι πάρτυ όχι καταναγκασμός

48κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Σεπ 20, 2012 8:17 am

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Από τον Μάιο (2 ετων) ξκινησαμε να κόβουμε την πάνα.Περάσαμε φαση αρνησης,δοκιμάσαμε αυτόλλητα/ δωρα/χορους.Φτάσαμε στο πολυπόθητο αποτελεσμα.Αρχισε να εχει στεγνες και τις πάνες του ύπνου. Και ξαφνικά 3 βδφομάδες τώρα κατουριέται πάνω του συνέχεια.Αποκορύφωση σήμερα που έκανε κακά και καθόταν σαν να μην τρέχει τίποτα.Περάσαμε τόσα να φτάσουμε στον σκοπό και ξαφνικά είμαστε πάλι στο μηδέν.Δεν έχω άλλες αντοχές,δεν ξέρω τι να κάνω.Πλένω 7 βρακια την μέρα.Θα έχω και τα κακά τώρα;Σλλάζουμε ρούχα συνέχεια.Σκέφτομαι να του βάλω πάνα βρακάκι και να ξαναρχίσουμε του χρόνου.Μόλις χειμωνιάσει δεν γίνεται να κατουριέται όπως τώρα.Δεν θα μπορώ να τον έχω μόνο με το βρακί.Πόσες πιτζάμες να έχω πια;Αργούν και τα ρο'υχα να στεγνώσουν, δεν γινεται.Τι να κάνω;Οποια συμβουλή καλοδεχούμενη.

49κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 3:17 pm

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλησπερα!θα ηθελα και γω τις συμβουλες σας στο θεμα "κοψιμο πανας" μιας και ο γιος μου ειναι 26μηνων και επειδη γενναω οκτωβρη θα επιδιωξω μεσα στο καλοκαιρι να την εχουμε κοψει!αν φυσικα συνεργαστει ο σωτηρακης μου!εχω ομως αποριουλες..
δηλαδη ηλικια ειναι καλη η σχετικα νωρις;;γιατι οι πιο πολλες που ρωταω μου λενε γυρω στα τρια!! (το καθε παιδι οπως ξερουμε βεβαια εχει τους δικους του ρυθμους... )
anyway,πειτε οτι ξεκιναω τη διαδικασια,γιογιο δε θα ηθελα να παρω αλλα να τον βαλω κατευθειαν στο ειδικο αυτο που μπαινει στη λεκανη και να μαθει εκει κατευθειαν(γιατι μετα αντε κοψε το γιογιο... )καλα το σκεφτομαι;;;
επισης τι κανω βγαζω ξαφνικα πανα και τον πηγαινω συχνα πυκνα τουαλετα;;
και ποσο καιρο θα μπορουσε να μου παρει αυτη η διαδικασια;;
σορυ αν κουρασα με τις πολλες ερωτησεις....

50κοψιμο πανας - Σελίδα 2 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 10:32 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω σαυτη την φαση ειμαι, δλδ ημουν διοτι η μικρη μου ενω ελεγε να κανει κακα στην τουαλετα στο γιογιο τωρα δεν θελει με τιποτα οποτε εχουμε ενα ωραιοτατο πισογυρισμα...
λοιπον εγω συμβουλευτηκα παιδιατρο. μου ειπε τα εξης. καλυτερα το γιογιο της τουαλετας, το αλλο λεει το βλεπουν σαν παιχνιδι, ενω ετσι μαθαινουν κατευθειαν να τα κανουν στην λεκανη. καλυτερα αυτα που ειναι μαλακα με μαξιλαρακι.
ξεκιναμε με κακα πρωτα και σιγα σιγα βγαζουμε την πανα κατα την διαρκεια της ημερας και ρωταμε ανα μιση ωρα αν θελει τσισα ή κακα. παρτου και βρακακια με τα αγαπημενα του κομικς. βραδυ και μεσημερι βαζουμε κανονικα την πανα μεχρι να δουμε οτι σηκωνεται στεγνο το παιδι. ειδικα η βραδυνη αργει να κοπει.
επισης, πρεπει να ενταχθει σε ολη την διαδικασια της τουαλετας, δλδ να μαθει την χρηση απο το καζανακι κτλ και να το κανει μονο του, εαν φτανει.
σε περιπτωση ατυχηματων, δεν το μαλωνουμε αντιθετως λεμε δεν πειραζει γινονται αυτα κτλ.
οταν τον πηρα να του πω για το πισωγυρισμα μου ειπε οτι ειναι λογικο διοτι ειναι ακομα μικρη για κατι τετοιο (2,5 χρονων) κι οτι στα 3 κοβεται η πανα. βεβαια υπαρχουν παιδακια που την εκοψαν πιο νωρις.
ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι. καλη επιτυχια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις