Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 11:22 pm

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ, κοριτσάκια, όλα είναι πιο εύκολα οταν η μαμά είναι σπίτι. Όταν όμως εργάζεται δυστυχώς κάποια πράγματα δεν μπορούν να μπουν σε πρόγραμμα. Ο δικός μου, κάθε βράδυ μόλις του βγάζω τα ρουχάκια για να κάνει μπανάκι, τρέχει σαν τρελλός μέσα στο σπίτι που επιτέλους απελευθερώθηκε απο τα ρούχα και μου λέει " Μαμά φέρε το γιογιό, θα κάνω τσίσαααα". Οποιαδήποτε άλλη στιγμή της ημέρας το έχω προσπαθήσει κλαίει και ζητάει την πάνα του. Ένα περίεργο πράγμα βρε παιδί μου....
Τελικά έχω καταλήξει στο να του αναφέρω συχνά το γιογιο και την τουαλέτα αλλά δεν τον πιέζω. Θα γίνει κι αυτό μόνο του όπως μια μέρα μου είπε "Μαμά δεν θέλω να μου αλέσεις το φαγητό".
Παρένθεση: Ο άντρας μου και η πεθερά μου του έχουν ζαλίσει τα ούμπαλα μ' αυτό το θέμα αλλά εγώ είμαι πιο χαλαρή. Το καλοκαίρι που θα πάμε διακοπές και θα είμαστε όλη την ημέρα μαζί και πολλές ώρες στην παραλία, είμαι σίγουρη οτι θα κόψουμε την πάνα.

52κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 11:31 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δεν θελει και πολλη συζητηση. εμεις ειχαμε παει στην πεθερα μου πριν 2 βδομαδες και την επρηξε μιλαμε. μεχρι που την πηρε με το ζορι και την εβαλε στην λεκανη χωρις το γιογιο, μιλαμε για πολυ βλημα! κι εκει που το παιδι ηθελε να παει στο γιογιο-ειχαμε παει μαζι και το αγορασαμε- τωρα δεν θελει και αφου τα κανει μου λεει να παει στο γιογιο Shocked !τωρα περιμενω να το ξαναπαρει ζεστα. αλλα οντως αν δουλευει η μανουλα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα!

53κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 11:40 pm

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:Sot2010 αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δεν θελει και πολλη συζητηση. εμεις ειχαμε παει στην πεθερα μου πριν 2 βδομαδες και την επρηξε μιλαμε. μεχρι που την πηρε με το ζορι και την εβαλε στην λεκανη χωρις το γιογιο, μιλαμε για πολυ βλημα! κι εκει που το παιδι ηθελε να παει στο γιογιο-ειχαμε παει μαζι και το αγορασαμε- τωρα δεν θελει και αφου τα κανει μου λεει να παει στο γιογιο Shocked !τωρα περιμενω να το ξαναπαρει ζεστα. αλλα οντως αν δουλευει η μανουλα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα!

Αυτό μου τη δίνει κι εμένα ρε trilly! Που τον πρήζουν!!! Δεν θέλει το μωρό ρε παιδιά, με το ζόρι;;;;Δεν είναι δα και 5 χρονών, χαλαρώστε λίγο!!!!

54κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 11:49 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
trilly έγραψε:Sot2010 αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δεν θελει και πολλη συζητηση. εμεις ειχαμε παει στην πεθερα μου πριν 2 βδομαδες και την επρηξε μιλαμε. μεχρι που την πηρε με το ζορι και την εβαλε στην λεκανη χωρις το γιογιο, μιλαμε για πολυ βλημα! κι εκει που το παιδι ηθελε να παει στο γιογιο-ειχαμε παει μαζι και το αγορασαμε- τωρα δεν θελει και αφου τα κανει μου λεει να παει στο γιογιο Shocked !τωρα περιμενω να το ξαναπαρει ζεστα. αλλα οντως αν δουλευει η μανουλα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα!

Αυτό μου τη δίνει κι εμένα ρε trilly! Που τον πρήζουν!!! Δεν θέλει το μωρό ρε παιδιά, με το ζόρι;;;;Δεν είναι δα και 5 χρονών, χαλαρώστε λίγο!!!!


το πολυ το μπιρι μπιρι(επιστημονικοτατος ορος χαχαχα!) θα φερει το αντιθετο αποτελεσμα. εγω τωρα απλα κανω την κινεζα... κοψιμο πανας - Σελίδα 3 4872 και περιμενω ...το αναφερω που και που αλλα τιποτα.

55κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τετ Μάης 22, 2013 11:53 pm

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
trilly έγραψε:Sot2010 αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δεν θελει και πολλη συζητηση. εμεις ειχαμε παει στην πεθερα μου πριν 2 βδομαδες και την επρηξε μιλαμε. μεχρι που την πηρε με το ζορι και την εβαλε στην λεκανη χωρις το γιογιο, μιλαμε για πολυ βλημα! κι εκει που το παιδι ηθελε να παει στο γιογιο-ειχαμε παει μαζι και το αγορασαμε- τωρα δεν θελει και αφου τα κανει μου λεει να παει στο γιογιο Shocked !τωρα περιμενω να το ξαναπαρει ζεστα. αλλα οντως αν δουλευει η μανουλα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα!

Αυτό μου τη δίνει κι εμένα ρε trilly! Που τον πρήζουν!!! Δεν θέλει το μωρό ρε παιδιά, με το ζόρι;;;;Δεν είναι δα και 5 χρονών, χαλαρώστε λίγο!!!!


το πολυ το μπιρι μπιρι(επιστημονικοτατος ορος χαχαχα!) θα φερει το αντιθετο αποτελεσμα. εγω τωρα απλα κανω την κινεζα... κοψιμο πανας - Σελίδα 3 4872 και περιμενω ...το αναφερω που και που αλλα τιποτα.

Και πολύ καλά κάνεις! Κάποια στιγμή μόνα τους θα πούνε "Θέλω να πάω στο γιογιό ή στην τουαλέτα". Ξέρουν πλέον τι είναι και τι κάνουμε εκεί. Το πιστεύω αυτό! Καλή μας επιτυχία λοιπόν! Πόσο είναι το κοριτσάκι σου;

56κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 12:30 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
trilly έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
trilly έγραψε:Sot2010 αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δεν θελει και πολλη συζητηση. εμεις ειχαμε παει στην πεθερα μου πριν 2 βδομαδες και την επρηξε μιλαμε. μεχρι που την πηρε με το ζορι και την εβαλε στην λεκανη χωρις το γιογιο, μιλαμε για πολυ βλημα! κι εκει που το παιδι ηθελε να παει στο γιογιο-ειχαμε παει μαζι και το αγορασαμε- τωρα δεν θελει και αφου τα κανει μου λεει να παει στο γιογιο Shocked !τωρα περιμενω να το ξαναπαρει ζεστα. αλλα οντως αν δουλευει η μανουλα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα!

Αυτό μου τη δίνει κι εμένα ρε trilly! Που τον πρήζουν!!! Δεν θέλει το μωρό ρε παιδιά, με το ζόρι;;;;Δεν είναι δα και 5 χρονών, χαλαρώστε λίγο!!!!


το πολυ το μπιρι μπιρι(επιστημονικοτατος ορος χαχαχα!) θα φερει το αντιθετο αποτελεσμα. εγω τωρα απλα κανω την κινεζα... κοψιμο πανας - Σελίδα 3 4872 και περιμενω ...το αναφερω που και που αλλα τιποτα.

Και πολύ καλά κάνεις! Κάποια στιγμή μόνα τους θα πούνε "Θέλω να πάω στο γιογιό ή στην τουαλέτα". Ξέρουν πλέον τι είναι και τι κάνουμε εκεί. Το πιστεύω αυτό! Καλή μας επιτυχία λοιπόν! Πόσο είναι το κοριτσάκι σου;


2,5 χρονων ακριβως. εμενα με αγχωνει και το αλλο. σκεφτομουν να την παω παιδικο του χρονου για 3 ωριτσες κυριως για να εξοικειωθει με την γλωσσα, αλλα μου ειπαν οτι εδω αν δεν εχει καθαρισει απο πανα δεν θα την παρουν Crying or Very sad οποτε εχω και αυτην την πιεση μεσα μου γκρρρρρρρ.

57κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 12:35 am

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άλλη βλακεία κι αυτή.....Αυτό συμβαίνει στους κρατικούς μόνο, έτσι; Γιατί εδώ νομίζω έτσι είναι...

58κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 12:36 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:Άλλη βλακεία κι αυτή.....Αυτό συμβαίνει στους κρατικούς μόνο, έτσι; Γιατί εδώ νομίζω έτσι είναι...

ναι στους κρατικους. για ιδιωτικο δεν εχω ψαχτει και πολυ, εδω κοντα δεν εχει σιγουρα και γενικα δεν ειναι τοσοι οσοι στην ελλαδα. ειδομεν.

59κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 1:01 am

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή ευκολία εύχομαι! Όλα να σας πάνε καλά!

60κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 1:06 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου! και σε εσας το ιδιο!

61κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 1:08 am

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου! και σε εσας το ιδιο!

Σ'ευχαριστώ! κοψιμο πανας - Σελίδα 3 417472

62κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Πεμ Μάης 23, 2013 1:32 am

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια μην αγχώνεστε. θα την κόψουν την πάνα. εμένα η κόρη μου είναι 3 και τώρα το έκοψε το παμπερς μην τα πιέζετε αν δεν υπάρχει λόγος (πχ παιδικός).είχα κανει αρκετες προσπαθειες πιο πριν αλλα ειχα αποτυχει.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ
1.το γιογιο να μην ειναι σε αλλο δωματιο παρα μονο μεσα στην τουαλετα.

2.μην φορατε πανα κατα την διαρκεια της ημερας καθολου γιατι μπερδευονται.

3.αφηστε τα παιδια σας να σας βλεπουν οταν πατε τουαλετα( τα κοριτσακια τις μαμαδες και τα αγορακια τους μπαμπαδες)

4.τα παιδια μας ειναι πανέξυπνα και καταλαβαινουν τις πανες βρακακια οτι κι αν τους λεμε εμεις

5.να επιβραβεβευετε και να μην μαλωνετε ΠΟΤΕ φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα. οσο για την επιβραβευση... εσεις ξερετε τι θελουν τα παιδακια σας περισσοτερο.

6. βοηθαει αν υπαρχει ενα παιδακι περιπου της ιδιας ηλικιας που το θαυμαζουν ( πχ φιλος, ξαδερφακι) και εχει κοψει το παμπερς.

ΒΑΣΙΚΟ μην τα πιεζετε αλλο παιδακι κοβει την πανα στους 12 μηνες και αλλο στα 4 χρονια. καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμούς σεβαστείτε τους.

63κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τρι Ιουν 18, 2013 2:57 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επαναφερω το θεμα.

εμεις εδω και 4 μερες κανουμε κακα στο γιογιο. τσισα οχι και τοσο,παρα μονο ελαχιστα. οταν βγαινουμε εξω της βαζω πανα αναγκαστικα αφου δεν εχει μαθει τα τσισα να τα κανει συνειδητα στο γιογιο. ειναι πολυ λαθος αυτο?

64κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Τρι Ιουν 18, 2013 7:40 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly ναι ειναι λαθος,ετσι μπερδευονται κ εχουν πισογυρισματα.Και εμενα αργησε να μαθει τα κακα στο γιογιο,αλλα οταν βγαιναμε εξω του φοραγα παντα βρακακι.Να την βαζεις να παει στην τουαλετα πριν βγειτε εξω και να εχεις παντα μαζι σου εξω το γιογιο και μια αλλαξια ρουχα.Εμενα ποτε δεν εκανε κακα του εξω τα κραταγε και τα εκανε σπιτι γιατι ετσι ηθελε ο ιδιος εμεις του λεγαμε το αντιθετο

65κοψιμο πανας - Σελίδα 3 Empty Απ: κοψιμο πανας Σαβ Ιουλ 06, 2013 1:42 pm

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια γεια σας!!μετα απο ουτε μια βδομαδα αποπειρας ο γιοκα μου (27 μηνων) εκοψε την πανα και τι εννοω....
οταν ειμαστε σπιτι ειναι παντα γυμνουλι και οταν θελει τουαλετα λεει "μαμααα πιπιιιιιιιι" και ολα τελεια μεχρι εδω!!χθες που του εβαλα ενα εσωρουχακι μπερδευτηκε και τα εκανε πανω του τα τσισα...του εξηγησα οτι αυτο ειναι βρακακι και οχι πανα οποτε οταν θελει πιπι να το λεει στη μανουλα κι ετσι την δευτερη φορα το καταλαβε και τελεια μεχρι στιγμης που βλεπω οτι το παιδακι μου μαθαινει ευκολα και ειναι συνεργασιμο!!φτου του!!
η ερωτηση μου ειναι η εξης...εξω οταν βγαινουμε του την φοραω την πανα κι ετσι δεν τα λεει αλλα τα κανει πανω του!αυτο ειναι λαθος μου;;
και εαν δεν του τη φορεσω περα απο αλλαξια ρουχα να περνω και το γιογιο;;παρεπιμποντως γιογιο δεν του εμαθα αλλα κατευθειαν τη λεκανη της τουαλετας...
παντως ειμαι πολυ χαρουμενη θεουλη μου γιατι αρχες οκτωβρη που γενναω θα την εχουμε βγαλει τελειως και εξω (απο τι βλεπω,εε;; και θα τη φοραει μονο το βραδυ! τουλαχιστον να εχω να αλλαζω μονο την μπεμπουλα μουRazz Razz Razz 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις