Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
148 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 148 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Ευάκι έγραψε:δε καταλαβαινω γιατι το πατρικο σπιτι καποιου θεωρειται δικο του????το πατρικο μου ειναι της μανας μου και του πατερα μου!και δε μου πεφτει λογος ουτε στο χρωμα των τοιχων!κατ'επεκταση και το δικο μου σπιτι ειναι δικο ΜΟΥ και του αντρα μου και οχι των γιων ή της κορης μου!συνεπως δε καταλαβαινω τι πρεπει να κανω αν σκαει μυτη ο καθε γκομενος-γκομενα?κωλοτουμπες απο τη χαρα μου?τον θυρωρο?να φτιαχνω πιτσες και να βλεπουμε ολοι μαζι ταινια?ελεος ρε παιδια!
βαλτε λιγο τον εαυτο σας στη θεση αυτης της γυναικας που ο γιος της μπορει να της εχει κουβαλησει 20 διαφορετικες γκομενες-ασχετα τι μπορει να λεει στην τωρινη του κοπελα-να εχει βαρεθει το σκηνικο και στην τελικη δεν εχει δικαιωμα να ενοχληθει στο σπιτι ΤΗΣ????????αμα αυριο μεθαυριο σκαει μυτη ο δικος σας γιος με διαφορετικη καθε μηνα,και ο αλλος γιος το ιδιο και η κορη ξεπορτιζει ομοιως με τις κοπελες των γιων ή φερνει κι αυτη τον δικο της σπιτι σας θα σας αρεσει?????????ειλικρινα δλδ θα σας αρεσει????? Rolling Eyes


Κοιτα Ευα, και σαν γυναικα το σκεφτομαι και σαν μητερα. Και με τις δυο ιδιοτητες θα ηθελα να με σεβονται και να μην με αποκαλουν τσουλι επειδη εχω σεξ. σχεσεις.
Αν ο φιλος της κοπελας παραβιαζει ας πουμε τον χωρο της μητερας του πρεπει να το λυσουν οι δυο τους.Το κοριτσακι δεν μου φταιει σε τπτ για να το φορτωνω χαρακτηρισμους.
Αυτο που επιβαλλουν οι κανονες συμπεριφορας ειναι η μητερα με τον γιο της να λυσουν το θεμα οι δυο τους.
Αυτη επιλεγει να φερθει στην φιλη του σαν σκουπιδι πραγμα που μειωνει το ιδιο της το παιδι.
Οποτε,για να σου απαντησω,εγω σαν μανα δεν θα εκανα κατι να εκθεσω το παιδι μου, και φυσικα αν με ενοχλουσε το θεμα θα το ελυνα με το παιδι μου (ειτε εφερνε 1 ειτε εφερνε 20, το ιδιο μπορει να με ενοχλουσε).
Τωρα για το αν το σπιτι μας ειναι σπιτι τους...αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα.

Εγω πιτσες να φτιαξω λιγο δυσκολο γιατι δεν μ αρεσει το μαγειρεμα,μαλλον θα παραγγελναμε απ εξω. Very Happy

δλδ βρε λιτσα αν εσυ καπου νιωθεις οτι δεν εισαι ευπροσδεκτη θες να μου πεις οτι ξαναπηγαινεις?γιατι εγω δε θα ξαναπηγαινα....ειτε αυτο ειναι το σπιτι του γκομενου ειτε το σπιτι του γειτονα ειτε οποιοδηποτε....
τωρα το τι εφερε αυτη τη γυναικα σε σημειο να εχει αυτη τη συμπεριφορα απο τη στιγμη που δε μπορουμε να το ξερουμε και δε μπορω και να το κρινω...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι ρε συ Ευα ,δεν θα ξαναπηγαινα!Αυτη θα ηταν η πρωτη σκεψη μου.
Αλλα να σε ρωτησω ποσες απο εμας μιλαμε στις μητερες των ανδρων παρα την αθλια συμπεριφορα τους απεναντι μας? Για να το σκεφτουμε λιγο και αυτο...αντε η κοπελα εδω πες οτι κακως πηγαινει,θα συμφωνησω,αυτο εγραψα κ στην αρχη,οτι η αξιοπρεπεια της εχει σημασια χωρις να λεω οτι ευθυνεται (ετσι οπως μας τα περιγραφει δλδ).
Εμεις? Για πες με μανα,εμεις?


(ειπα και πριν οτι το θεμα ειναι του γιου κ της μανας. Δεν αμφεβαλλα οτι μπορει αυτος να δημιουργει θεμα στην μανα του...λεω οτι ειναι δικο τους ομως και να το λυσουν χωρις να εξευτελιζει ο ενας τον αλλο στα ματια ενος τριτου-της κοπελας εν προκειμενω).

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η κοπελα που ανοιξε το θεμα που πηγε????ΟΕΟ??????????????????????????????????????????????

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αρχικά διάβασα όλες τις απαντήσεις και ανεξάρτητα με το περιεχόμενο τους έδωσα βάση και σας ευχαριστώ που ασχοληθήκατε.
Πρώτα από όλα πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι μπήκα στο σπίτι μέρα! δεν ξεκίνησα να κοιμάμαι αμέσως εννοείται. Ξέρω πάρα πολύ καλά το παρελθόν του, και δεν μου έχει κρύψει τίποτα και είναι κάτι που έχω σεβαστεί απόλυτα. Αν στα 31 του δεν είχε κάνει άλλη σχέση θα έπρεπε να ανησυχώ! Δεν φυτρώνουμε. Όλοι έχουμε παρελθόν. Ζηλεύω τους ανθρώπους είναι χρόνια μαζί και δε χρειάστηκε να ταλαιπωρηθούν με εφήμερες και ανυπόστατες καταστάσεις και υποσχέσεις αλλά δεν ήμουν από τις τυχερές! Δε μπορώ να κάνω κάτι με αυτό όμως. Είμαστε σοβαροί άνθρωποι και με δουλειές που μας τρώνε χρόνο(όπως και στα περισσότερα σύγχρονα ζευγάρια) και πλέον τα οικονομικά μας δεν μας επιτρέπουν να νοικιάσουμε κάτι ακόμα! Αλλιώς από μόνη μου ποτέ δε θα έμπαινα στη διαδικασία να νιώσω τόσο παρείσακτη. Δεν έχω μεγαλώσει έτσι. Πάντα ήμουν ανεξάρτητη και περήφανη και για αυτό που είμαι και για ότι κάνω και δεν επέτρεψα ποτέ σε καμία κυράτσα(γιατί πλέον έχει καταργήσει κάθε προσπάθεια σεβασμού από μένα πέραν από το ότι είναι μητέρα του ανθρώπου που αγαπώ και σέβομαι και υποχρεούμαι να την σέβομαι για αυτό και μόνο). Από κει και πέρα η συγκεκριμένη κυρία δεν μιλάει ούτε στον γιο της πολύ πριν μπω εγώ στην ιστορία. Και ούτε εκείνη ξέρει το γιατί. Το παιδί της αυτή τη στιγμή ετοιμάζεται για χειρουργείο και δεν τον έχει πάρει ένα τηλέφωνο να ρωτήσει τι και πως. Και υπενθυμίζω το σπίτι είναι έτσι διαρρυθμισμένο που είναι ξεχωριστοί οι χώροι πλην της κουζίνας όπου και χρησιμοποιώ σπάνια. Και για να λύσω κάθε απορία για το παρελθόν του φίλου με την πρώην κοπέλα του έκανε ακριβώς τα ίδια(χώρισαν πριν 3,5 χρόνια μετά από 2,5 χρόνια σχέσης). Δεν της μίλαγε, και εκείνη δεν κοιμότανε σπίτι του. Υπήρχε οικονομική άνεση και φεύγανε συνέχεια.
Σέβομαι ότι είναι ο χώρος της, σέβομαι ότι είναι το σπίτι της. Αλλά θεωρώ ότι όταν βλέπεις ότι το παιδί σου είναι ήρεμο και κατασταλαγμένο συμβαδίζεις με την επιλογή του. Έτσι με έχουν μάθει από το σπίτι μου. Και όχι δεν κάνουμε σεξ σε όλο το σπίτι, όχι δεν φωνάζουμε, όχι δεν έχουμε μαγαρίσει το κρεβάτι της. Τις περισσότερες ώρες και μέρες λείπει από το σπίτι και τις περισσότερες φόρες πεθαίνουμε στον ύπνο και ούτε σεξ δεν κάνουμε από την κούραση(ΕΔΩ ΒΡΊΣΤΕ ΜΕ ΑΒΕΡΤΑ!!!!!!!)



arkoudaki έγραψε:Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με τα όσα λέγονται. Μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένες αντιλήψεις. Τι να κάνουν δηλαδή τα παιδιά αν δουλέυουν και οι δύο και δεν έχουν χρόνο να βρεθούν?ή είναι καλύτερο να βρίσκονται σε πάρκα και στο αυτοκίνητο. Εγώ στη θέση σου θα προσπαθούσα να κερδίσω τη συμπάθειά της. Ρώτα και το φίλο σου γιατί νομίζει ότι φέρεται έτσι μήπως μπορείς να κάνεις κάτι.

ωραίο το αυτοκίνητο δε λέω, και με κάθε σεβασμό μία χαρά διεγερτικό είναι, και τα χω κάνει αλλά όταν είσαι σε μία σχέση θες κάτι πιο ουσιαστικό από το να λες τα νέα σου σε ένα κάθισμα αυτοκινήτου χωρίς βρακί με το άγχος κάθε πακιστανού γύρω σου!

Nena έγραψε:Μηπως, λεω μηπως, παιζει θεμα της μαμας σχετικα με το τι θα πει ο κοσμος??? Πχ σχολια του τοπου "μπαινοβγαινει μια σουρλουλου και κοιμαται και τα βραδια και ΔΕΝ την εχει αρραβωνιαστει ακομα, αυτα δεν ειναι ηθικα πραγματα"?
Αν η μαμα ειναι παλαιας κοπής, θα την ενοχλουν περισσοτερο αυτα, παρα το γεγονος οτι ο κανακαρης της μεγαλωσε κι εχει και σχεση.

Εδώ καλή μου δε την νοιάζει που μπροστά στον κόσμο στους καλεσμένους της δεν του αναφέρει τον λόγο και μετά όλοι τον ρωτάνε τι έχει γίνει; δε νομίζω να την ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Plus ότι ακόμα δεν έχει πάει να δει το νεογέννητο εγγόνι της! Μαντέψτε ούτε με την παντρεμένη νύφη της που είχε δικό της σπίτι από πάντα και ο γιός της έμενε εκεί και είναι μαζί 9 χρόνια τα πάει καλά!


arkoudaki έγραψε:Συγγνώμη ρε κορίτσια είναι καλύτερο να κάνεις τις "τσαχπινιές" σου σε κλαμπάκι και όχι σε σπίτι? εγώ πάλι αν ο φίλος μου μου έλεγε να πάμε σε πάρκο και όχι στο σπίτι του θα ξενέρωνα και θα ένιωθα ότι δε με σέβεται

Θα συμφωνήσω απόλυτα!

litsakos έγραψε:Banyboomer.... μεχρι εκει που δεν θιγεται η αξιοπρεπεια σου. Ας το λυσουν οι δυο τους το θεμα που στο κατω κατω μοιραζονται το σπιτι, να μη σου λεει καλημερα παει πολυ...αν εχει θεματα και δικαια να ειναι δεν ευθυνεσαι εσυ, ας τα λυσει με τον γιο της.
Δυσκολο πραγμα η ευγενεια,πολυ δυσκολο ρε παιδι μου.

Εκεί έχω σκαλώσει και αυτό δεν καταλαβαίνω. Αυτό έγινε πολύ πριν μείνω εκεί! Ο αδερφός μου αλλάζει έρωτες μια φορά το εξάμηνο! και πριν με ρωτήσετε δεν τις φέρνει σπίτι γιατί τις βρίσκει πάντα σπιτωμένες, ο αθεόφοβος. Φαντάζεστε να μην τους μίλαγα η να τις αντιμετώπιζα σαν αναλώσιμα??

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
crazymama27 έγραψε:η κοπελα που ανοιξε το θεμα που πηγε????ΟΕΟ??????????????????????????????????????????????
χαχαχαχαχα εδώ είμαι! το άνοιξα πριν λίγο και μέχρι να τα διαβάσω όλα ...
!!!! χαχαχα!

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BabyBoomer έγραψε:
crazymama27 έγραψε:η κοπελα που ανοιξε το θεμα που πηγε????ΟΕΟ??????????????????????????????????????????????
χαχαχαχαχα εδώ είμαι! το άνοιξα πριν λίγο και μέχρι να τα διαβάσω όλα ...
!!!! χαχαχα!
ΧΑΧΑΧΑΧΑ λεω και εγω μας αναψε φωτιες και εφυγε????? Very Happy

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω για ποιό λόγο μπορεί να μην σε θέλει καλή μου, αλλά αντί να προσπαθείς εσύ να σε συμπαθήσει γιατί δεν την κάνεις αυτή να προσπαθεί να την συμπαθήσεις?
Let her taste her own medicine!!!!!
Γιατί στον αντίποδα ποτέ μα ποτέ μα ποτέ δεν θα αλλάξει κάτι.
Το είδες και απο την άλλη νύφη της Rolling Eyes

Κατά τα άλλα εγώ νομίζω πως όσο το σπίτι είναι δικό μου είναι και του παιδιού μου. Όπως εγώ αισθάνομαι άνετα στο δωμάτιό μου, έτσι θέλω και εκείνο να αισθάνεται άνετα στο δωμάτιό του. Δεν θα ρωτήσω την Βάλια για να έρθει κάποιος στο σπίτι μας για καφέ και θα θέλω να φερθεί πολύ καλά, οπότε το ίδιο θεωρώ πως θα πρέπει να κάνω και εγώ για τους δικούς της καλεσμένους (όχι τώρα, δύο είναι ακόμα το μπουμπουκάκι μου, εν καιρώ Very Happy)

Επίσης εγώ γνώρισα τον μπουμπούκο μου στα 17 μας. Περίπου στα 18+ αρχίσαμε να κοιμόμαστε ο ένας στο σπίτι του άλλου & ναι μαγαρίσαμε ακόμα και τις γλάστρες στην ταράτσα (γειααααα γείτονα!! Shocked ) Νομίζω με ήθελε η μαμά του, αλλά και να μην με ήθελε δεν είμαι εγώ απο τους ανθρώπους που θα έδινα σημασία σε αυτά. Cool

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:Δεν ξέρω για ποιό λόγο μπορεί να μην σε θέλει καλή μου, αλλά αντί να προσπαθείς εσύ να σε συμπαθήσει γιατί δεν την κάνεις αυτή να προσπαθεί να την συμπαθήσεις?
Let her taste her own medicine!!!!!
Γιατί στον αντίποδα ποτέ μα ποτέ μα ποτέ δεν θα αλλάξει κάτι.
Το είδες και απο την άλλη νύφη της Rolling Eyes

Κατά τα άλλα εγώ νομίζω πως όσο το σπίτι είναι δικό μου είναι και του παιδιού μου. Όπως εγώ αισθάνομαι άνετα στο δωμάτιό μου, έτσι θέλω και εκείνο να αισθάνεται άνετα στο δωμάτιό του. Δεν θα ρωτήσω την Βάλια για να έρθει κάποιος στο σπίτι μας για καφέ και θα θέλω να φερθεί πολύ καλά, οπότε το ίδιο θεωρώ πως θα πρέπει να κάνω και εγώ για τους δικούς της καλεσμένους (όχι τώρα, δύο είναι ακόμα το μπουμπουκάκι μου, εν καιρώ Very Happy)

Επίσης εγώ γνώρισα τον μπουμπούκο μου στα 17 μας. Περίπου στα 18+ αρχίσαμε να κοιμόμαστε ο ένας στο σπίτι του άλλου & ναι μαγαρίσαμε ακόμα και τις γλάστρες στην ταράτσα (γειααααα γείτονα!! Shocked ) Νομίζω με ήθελε η μαμά του, αλλά και να μην με ήθελε δεν είμαι εγώ απο τους ανθρώπους που θα έδινα σημασία σε αυτά. Cool
χαχαχαχα τελειο αυτες οι γλαστρες αρε γειτονα γλεντιαααα!!!!!!!!!!!!!!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από ότι έχω καταλάβει το όλο θέμα της κυρίας δεν είναι ότι η κοπέλα έχει κάνει κατάληψη στο χώρο της, γιατί αν ήταν αυτό το θέμα της πρώτον θα το είχε λύσει με το γιο της και δεύτερον θα ξίνιζε μετά από ένα μήνα που πηγαινοερχόταν η κοπέλα και θα έβλεπε ότι δε μπορεί να κινηθεί μέσα στο ίδιο της το σπίτι!!!Το όλο της πρόβλημα είναι ότι της άρεσε πολύ η πρώην και με το που είδε νέο πρόσωπο έχασε κάθε ελπίδα και ξίνισε!!!(Το έργο το έχω ξαναδεί)Δε μπορεί βρε κορίτσια με τη μια να μην νιώθει ότι χανει το χωρο της και με την άλλη να τρελλαίνεται!!!
Πάντως από μεριά μου θα σου έλεγα καλό είναι να μην κοιμάσαι κάθε βράδυ εκεί, όχι από λόγους ηθικής,αλλά νομίζοντας ότι κάτι κατάφερε με την ξινίλα της να ανοιχτεί και να μάθεις , έστω και καταλάθος,γιατί δε σε θέλει!Πάντως η ιδέα που γράφτηκε παραπάνω να ενοικιάσετε μια γκαρσονιέρα ένα δωμάτιο είναι πολύ καλή, ίσως βάλει και νερό στο κρασί της!!Καλή δύναμη!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:
Πάντως η ιδέα που γράφτηκε παραπάνω να ενοικιάσετε μια γκαρσονιέρα ένα δωμάτιο είναι πολύ καλή, ίσως βάλει και νερό στο κρασί της!!Καλή δύναμη!!

Θα χεστει απο τον φόβο της η κυρία αν δει ότι χάνει τον γιο της,αλλα κ πάλι μπορει να αρχίσουν κ οι τρελλες γκρίνιες....

61Δεν Καταλαβαίνω γιατί δεν με θέλει. - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Ιουν 26, 2012 6:52 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγνωμη,δεν ειπες σε προηγουμενο ποστ σου οτι με την πρωην του φιλου σου η μαμα του τα πηγαινε μια χαρα,καφεδες κτλ?και πριν ειπες οτι ουτε σε αυτην μιλουσε! Rolling Eyes !εκτος αν μιλας για 2 διαφορετικες πρωην.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα διάβασα όλα τα σχόλια...

καταρχην 5 μηνες είναι πολύ λιγο...δεν θεωρείται καν σοβαρη σχέση...
και εγώ αν μου έφερνε ο γιοσ μου μια που την ηξερε μονο 5 μηνες ...και αυτην ερχοταν μεανεση να κοιμοιθει σπιτι μου ...δεν θα την ήθελα καθολου...

καταρχην τι γονεις έχει εχει αυτη η κοπελα και την στελνουνν να ξενοκοιμαται...δευτερον ασ πανε να νοικιασουν ενα δωματιο....

τριτον οι δικοί σου γονεις σε τοσο λίγο καιρο ποτε προλαβαν τον γνωρισαν και τα πανε και καλα...?


επίσης σαν μανα θα θεωρουσα πως η σχεση δεν ειναι σοβαρη τόσο γρήγορα....

και να πω την αληθεια θα θεωρουσα ΄΄θρασσος΄΄ απο την πλευρα τησ κοπελασ να ερχεται σπιτι μου μονο τα βραδια...λαθος εχει ξεκονησει η σχεση σας !!

τεσπα νομιζω πως δεν σε παιρνει να εχεις παραπονα σε αυτη τη φαση της ΄΄σχεσης΄΄΄...που δεν ξερεις καν που θα οδηγησει...εκτοσ του οτι κοιμάστε μαζι (που θα μπορουσε να κοιμηθει με την οποιαδηποτε) δεν εχεις αλλα δικαιωματα!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκιτσα γινεσαι εριστικη...η κοπελα ζηταει αποψεις,θετικες-αρνητικες αλλα να την σεβομαστε. Κατσε να γινει μονιμο μελος κ μετα αρπαζομαστε ολες μαζι της Laughing

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγγνώμη πόσο είναι η κοπελα;Και δε νομίζω ότι όλο αυτο την κάνει ανήθικη...Κανεις δεν ξέρει που μπορει να καταλήξει αυτη η σχέση.Μπορει να λήξει άδοξα,μπορει κ να παει μπροστα κ ας μην την γουστάρει η πεθερά...Η πρώτη θα είναι ή η τελευταία;;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="tatijana"]Συγγνώμη πόσο είναι η κοπελα;Και δε νομίζω ότι όλο αυτο την κάνει ανήθικη...Κανεις δεν ξέρει που μπορει να καταλήξει αυτη η σχέση.Μπορει να λήξει άδοξα,μπορει κ να παει μπροστα κ ας μην την γουστάρει η πεθερά...Η πρώτη θα είναι ή η τελευταία;;[/q



συμφωνω με την Τατι και εχω να πω οτι καποια στιγμη θα καταλαβεις γιατι δεν σε θελει εσεναή την αλλη νυφη τηςή την σκια της.Μπορει να ειναι ετσι σαν ανθρωπος.Αν εισαι καλα με την σχεση σου ,κοιτα την σχεση σου και ολα τα αλλα θα φανουν στην πορεια..αλλωστε μονο 5 μηνες ειστε μαζι.Ουτε τον ανθρωπο που εισαι μαζι δεν ξερεις ακομα ε? Very Happy

Ολα καλα THINK POSSITIVE και νομιζω οτι θα καταλαβεις συντομα τι εστι η κατασταση Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Μπουμπουκιτσα γινεσαι εριστικη...η κοπελα ζηταει αποψεις,θετικες-αρνητικες αλλα να την σεβομαστε. Κατσε να γινει μονιμο μελος κ μετα αρπαζομαστε ολες μαζι της Laughing

δεν προσπαθω να γινω εριστικη...αλλά προσπαθω να τησ εξηγησω πως σε 5 μήνες δεν μπορεί να έχει και απαίτηση να την συμπαθει η μάνα του...δεν είναι ότι την εχει συστησει σαν κοπελα του κλπ....απλα την παει εκει για να κοιμούνατι μαζί...την βόλεψη του κοιτάει και αυτός...δεν νομίζω πως και αυτός αν την εβλεπε σοβαρα να την πηγαινε τόσο γρηγορα σπιτι μονο για να κοιμουνατι μαζι...

τατι δεν ειναι θεμα ανηθικότητας...δεν ειπαμε να την παει σπιτη την πρώτη νυχτα του γαμου ..ουτε να βγαλει σεντονι...
το θεμα δεν ειναι οτι εχουν σχεση...αλλα οτι στους 5 μηνες με το ζορι το λες σχεση ...μπορει καλιστα να ειναι κατι περιστασιακο...

δεν ειναι υποχρεωμενη καθε μανα να δεχεται ολεσ τις περιστασιακες σχεσεις του γιου της...

τωρα αν προχωρησουν ...ολα καλα...αλλα αυτη η πεθερα δεν θα εχει και την καλυτερη εικονα...γιατι και η κοπελα τωρα δεν δειχνει κανενα σεβασμο...κανει οτι γουσταρει..ουσιατικα απο τωρα γραφει την πεθερα και παει εκει λες και ειναι σπιτι της...
οπως και να το κανουμε δεν ειναι!!

εγω δεν θα αισθανομουν ανετα να παω τοσο γρηγοτα σε ξενο σπιτι και να κοιμαμαι και εκει...

και να στο πω και αλλιως η εικονα που θα μου εδινε η κοπελα του γιου μου αν ερχοταν σπιτι τοσο γρηγορα θα ηταν πως θεωρει οτι ''το μ.... σερνρι καράβι ΄΄΄που λενς και οτι επειδη τουν καθεται νομιζει πως μπορει να κανει ότι θέλει...

δεν θα το εκτιμούσα καθολου!!

ολα αυτα γιατι είναι πολυ γρηγορα...δεν θυμαμαι πια ειπε παραπανω πως ηταν 10-12 χρονια με τον αντρα της οποτε συνεβαινε αυτο συχνα ...οκ αυτο το δεχομαι...αλλα απο τόσο αρχη??..

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KRISTI 1 έγραψε:συγνωμη,δεν ειπες σε προηγουμενο ποστ σου οτι με την πρωην του φιλου σου η μαμα του τα πηγαινε μια χαρα,καφεδες κτλ?και πριν ειπες οτι ουτε σε αυτην μιλουσε! Rolling Eyes !εκτος αν μιλας για 2 διαφορετικες πρωην.

Στις αρχές! Μετα λέει ήταν αχωριστες! ( όχι δε θα θέλα κάτι τέτοιο! Άλλο ο αμοιβαίος σεβασμός)

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω θα ξανακανω την ερωτηση που εκανα χθες, αφου οι γονεις σου δεν εχουν προβλημα γιατι δεν πατε εκει???και τι κολλημα ειναι βρε συ να πας εκει που θα δεις και την ξινισμενη πεθερα!!!ελεος θα τη χαρεις την πεθερα αν πανε ολα καλα μεταξυ σας μην αγχωνεσαι ειναι αναγκη απο τωρα????εγω δεν θα πηγαινα ουτε κατα διανοια. εδω και να ξερςι οτι σε συμπαθουν νιωθεις καπως οχι να μην σε θελουν. και για να πω την αληθεια αν εγω ημουν η πεθερα και μετα απο ολα οσα εβλεπες συνεχιζες να πας θα με φρικαρες ακομη περισσοτερο.ειναι σαν να θες να τους κατσικωθεις με το ζορι. ε ειναι ασχημο μωρε!!!!Θα συμφωνησω ομως με τη Λίτσα οτι οταν εχει θεμα το λυνει με το γιο της και οχι με τετοια συμπεριφορα προν εσενα.ειναι λιγο αγενης και αυτη!!!οπως και ο γιος θα επρεπε να την ειχε βαλει στη θεση της( βέβαια τι λέω εδω οι αντρες μας δεν βαζουν τις μανες τους στη θεση μας που βλεπουν αν μας βριζουν μπραστα μας θα βαλει αυτο για την"γκλομενα" αλλος ενας μαμακιας στο κλαμπ!!!. Οσο αυτο που ειπες για το χειρουργειο οτι δεν πηρε τηλ νομιζω οτι πρεπει να χαλαρωσεις λιγο γιατι δεν γινεται εσυ με τους 5 μηνες που δεν ξερεις καν τι ρολο βαρα ο φιλος σου(εδω πολλα απο συμπεριφορα απο τους αντρες μας τωρα τα μαθαινουμε!!!!τεσπα!!!! ) να τον πονας κια να ενδιαφερεσαι περισσοτερο απο την μανα του!!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BabyBoomer έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:συγνωμη,δεν ειπες σε προηγουμενο ποστ σου οτι με την πρωην του φιλου σου η μαμα του τα πηγαινε μια χαρα,καφεδες κτλ?και πριν ειπες οτι ουτε σε αυτην μιλουσε! Rolling Eyes !εκτος αν μιλας για 2 διαφορετικες πρωην.

Στις αρχές! Μετα λέει ήταν αχωριστες! ( όχι δε θα θέλα κάτι τέτοιο! Άλλο ο αμοιβαίος σεβασμός)


Κοίτα έτσι όπως τα λες ότι στην αρχή και με την πρώην ήταν το ίδιο, μπορεί να θέλει να σου κάνει και ένα Test drive. Μπορεί να θέλει να δεί αν θα αρχίσεις να την κατηγορείς στο γιο της και να του βάζεις λόγια σε σημείο που ο γιος να αντιδράσει άσχημα προς αυτήν. Γι' αυτό το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην λες τίποτα στο αγόρι σου και να προσπαθήσεις να φτιάξεις τη σχέση μεταξύ τους.Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι όταν είναι στο σπίτι και εσείς κλεισμένοι στον άλλο χώρο να μην της αρέσει και να θέλει την παρέα σας;

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Παναγία μου!!!Ρε μπουμπουκίτσα στα 30 πόσο καιρό πρέπει να έχεις σχέση για να κοιμάσαι με τον άλλον? Μεγαλώνοντας και έχωντας αποκτήσει κάποιες εμπειρίες οι σχέσεις γίνονται πιο γρήγορα σοβαρές. Τι θα πει δε θα σου έκανε καλή εντύπωση αν ερχόταν να κοιμηθεί με το φίλο της που τον βλέπει μόνο τα βράδυα? Παραγματικά οι ίδιες οι γυναίκες τελικά αναπαράγουμε τα σεξιστικά πρότυπα και μετά γκρινιάζουμε κιόλας! Όσο για το σπίτι, θα συμφωνήσω με τη chiken. Το σπίτι είναι της οικογένειας όχι μόνο των γονιών.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BabyBoomer αληθεια δεν βλεπω κανενα λογο να ανεχεσαι μουτρα κ οικογενειακα θεματα δικα τους.
Σπιτι σου ή βρειτε καπου να μενετε. Και αν θελεις ας εκανες και μια συζητηση μαζι της,οι δυο σας.Αφου θα ειστε με τον φιλο σου κ αναποφευκτα θα συναντιεστε τουλαχιστον να γνωριζεις ποιο ειναι το προβλημα.

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για μένα μια συζύτηση οι δυο τους δεν είναι και πολύ καλή ιδεα, γιατί έτσι όπως την περιγράφει μπορεί να συζυτήσουν και μετά να τα πει όπως θέλει στο γιο της, οπότε η φίλη μας να βγει η κακη.
Arkoudaki συμφωνώ μαζί σου. Όταν είσαι 28+ κάποια πράγματα τα προχωράς πιο γρήγορα. Έγω με τον άντρα μου μείναμε από το πρώτο βράδυ μαζί(μεναμε βέβαια και οι 2 μόνοι μας), δεν το είπαμε απλά μας βγήκε έτσι, θέλαμε να ήμαστε συνέχεια μαζί. Ε στους 5 μήνες περνούσαμε καλά και αποφασίσαμε να αραββωνιαστούμε. Τώρα πλέον που έχουμε κλείσει συνολικά ένα χρόνο και κάτι το συζυτάμε καμιά φορά και βλέπουμε ότι καλά κάναμε και μείναμε μαζί αμέσως γιατί δε χάσαμε χρόνο με τις τυπικούρες.
Όσο για αυτό που γράφτηκε κάποια στιγμή ότι το πατρικό είναι το σπίτι των γονιών μας το θεωρώ χαζό. Αν μεγαλώσετε με αυτή τη λογική τα παιδιά σας πιστεύω ότι θα το δουν και αυτά το σπίτι σαν ξενοδοχείο, γιατί μόνο στα ξενοδοχεία δε σου πέφτει λόγος. Λείπω 14 χρόνια από το πατρικό μου και ο αδερφός μου 17 και όμως δε νοιωσαμε ακόμα και τώρα αυτό που λέτε ότι το σπίτι είναι των γονιών μας.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσι μου καλυτερα στο σπιτι των γονιων σου η να νοικιασετε να μεινετε καπου οι δυο σας αν απο τωρα εχετ τετοια προβληματα με την μανα του απο τοσο νωρις που μολις γνωριστικατε πολυ φοβαμαι οτι δεν θα προχωρησει η σχεση σας θα του κανεις εσυ παραπονα για εκεινη εκεινη για εσενα και αστα να πανε και αυτος βεβαια φταιει γιατι απο τα λεγομενα σου εχει βαλει και αλλη στο σπιτι του.
Εγω εμεινα ως νυφη στην πεθερα μου 4 μηνες μετα τον αραββωνα με τον αντρα μου και δεν τα πηγαινα καλα μαζι της οι σχεσεις μας φιαξανε οταν φυγαμε απο εκει και μειναμε μονοι μας η μετα απο τοσα χρονια με το χερι στην καρδια μπορω να σας πω οτι εχω αψογες σχεσεις μαζι της ειναι παο τις καλυτερς πεθερες που υπαρχουν οτι θελω μου το κανει και καμια φορα που της φωναζω δεν μου γυριζει κουβεντα γιαυτο κοριτσι μου εχει δικιο η παροιμια μακρια και αγαπημενοι Very Happy

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:τα διάβασα όλα τα σχόλια...
καταρχην 5 μηνες είναι πολύ λιγο...δεν θεωρείται καν σοβαρη σχέση...
και εγώ αν μου έφερνε ο γιοσ μου μια που την ηξερε μονο 5 μηνες ...και αυτην ερχοταν μεανεση να κοιμοιθει σπιτι μου ...δεν θα την ήθελα καθολου...
καταρχην τι γονεις έχει εχει αυτη η κοπελα και την στελνουνν να ξενοκοιμαται...δευτερον ασ πανε να νοικιασουν ενα δωματιο....
τριτον οι δικοί σου γονεις σε τοσο λίγο καιρο ποτε προλαβαν τον γνωρισαν και τα πανε και καλα...?
επίσης σαν μανα θα θεωρουσα πως η σχεση δεν ειναι σοβαρη τόσο γρήγορα....
και να πω την αληθεια θα θεωρουσα ΄΄θρασσος΄΄ απο την πλευρα τησ κοπελασ να ερχεται σπιτι μου μονο τα βραδια...λαθος εχει ξεκονησει η σχεση σας !!
τεσπα νομιζω πως δεν σε παιρνει να εχεις παραπονα σε αυτη τη φαση της ΄΄σχεσης΄΄΄...που δεν ξερεις καν που θα οδηγησει...εκτοσ του οτι κοιμάστε μαζι (που θα μπορουσε να κοιμηθει με την οποιαδηποτε) δεν εχεις αλλα δικαιωματα!!!

Συγχώρεσε με αλλά κατά τη προσωπική μου άποψη δεν πάει με χρονοδιάγραμμα το πότε μια σχέση είναι σοβαρή η όχι. Δεν είναι μακαρόνια που ανάλογα με το χρόνο βρασμού κρίνεις το αποτέλεσμα! Η σχέση έχει να κάνει με τα θέλω και την ωριμότητα των 2 ανθρώπων στη παρούσα φάση.

Βασικότερο όλων δεν ζήτησα την προσωπική άποψη για το σπίτι μου και την οικογένεια μου, ούτε κάποια αντίστοιχη κριτική. και για να σου απαντήσω σε κάτι τέτοιο οι γονείς μου ήταν πάντα ενήμεροι για το κάθε τη στη ζωή μου είτε αυτό είναι φίλη είτε κάποια περιστασιακή σχέση είτε κάτι με προοπτικές όπως στην παρούσα φάση. Και με τον τρόπο τους πίστεψε είχαν το απόλυτο έλεγχο πάνω μου και ήξεραν πως να με συμβουλεύουν. Σου εύχομαι ολόψυχα και τα δικά σου παιδιά να αποκτήσουν μια σχέση με εσένα σεβασμού και ειλικρίνειας και όχι φόβου και μυστικοπάθειας, γιατί αν δεν επιτρέψεις και δεν έχεις ανοιχτό το σπίτι σου στα παιδιά σου να ξέρεις ότι θα χάσεις τον έλεγχο το πιο πιθανό κάποια στιγμή, που δεν στο εύχομαι. Και δεν εννοώ να κάνουν πασαρέλα ότι μαζεύουν. Εσύ θα τους μάθεις να φιλτράρουν τις επιλογές τους μέσα από τον διάλογο.

το ενδεχόμενο να τον γνωρίζουμε οικογενειακά δε σου πέρασε από το μυαλό; Και όμως οι δικοί μου τον γνωρίζανε αρκετό καιρό πριν. Πίστεψε με!

το πόσο σοβαρή είναι μία σχέση το κρίνουν οι ίδιοι οι συμμετέχοντες και όχι οι εξωτερικοί παράγοντες! έχω δει και γάμους και σχέσεις χρόνων πως διαλύονται και πόσα ανακαλύπτονται! Αν είναι να είμαστε καχύποπτοι με όλα θα μείνουμε μόνοι! Τουλάχιστον εγώ προσωπικά δίνω ευκαιρίες στις σχέσεις μου είτε φιλικές είτε προσωπικές.

Ποιός είπε ότι πάω μόνο τα βράδια! Δηλαδή τι συμπεράσματα είναι αυτά; Πρέπει να αναφέρω ότι μπαίνω και μέρα; ότι όποτε πάω σε τραπέζι τους πάντα παίρνω γλυκά μαζί μου. Δηλαδή θα απολογηθώ για κάτι το οποίο δεν έχω κάνε; Και το πως ξεκινάει μία σχέση δεν υπάρχει κανόνας. Μη τρελαθούμε!

[quote="mamavivo"]
tatijana έγραψε:Συγγνώμη πόσο είναι η κοπελα;Και δε νομίζω ότι όλο αυτο την κάνει ανήθικη...Κανεις δεν ξέρει που μπορει να καταλήξει αυτη η σχέση.Μπορει να λήξει άδοξα,μπορει κ να παει μπροστα κ ας μην την γουστάρει η πεθερά...Η πρώτη θα είναι ή η τελευταία;;[/q



συμφωνω με την Τατι και εχω να πω οτι καποια στιγμη θα καταλαβεις γιατι δεν σε θελει εσεναή την αλλη νυφη τηςή την σκια της.Μπορει να ειναι ετσι σαν ανθρωπος.Αν εισαι καλα με την σχεση σου ,κοιτα την σχεση σου και ολα τα αλλα θα φανουν στην πορεια..αλλωστε μονο 5 μηνες ειστε μαζι.Ουτε τον ανθρωπο που εισαι μαζι δεν ξερεις ακομα ε? Very Happy

Ολα καλα THINK POSSITIVE και νομιζω οτι θα καταλαβεις συντομα τι εστι η κατασταση Very Happy

Σας ευχαριστώ και τις δύο γιατί εστιάζεται στο προβλημά μου το οποίο είναι τι θα κάνω με τον φίλο μου που η συμπεριφορά της μας δημιουργεί προβλήματα. Και όχι στο πως πάει η σχέση μου, αν είναι σωστή, αν έχω οικογένεια ή αν είμαι του δρόμου επείδη δεν μπορούμε να ζήσουμε μόνοι μας γιατί δεν μας φτάνουν τα λεφτά. Δηλαδή ήμαρτον. Δεν ζήτησα να με κρίνεται. Δεν με ξέρετε και δεν σας έδωσα τον λόγο. Πόσο μάλλον με ημιτελείς πληροφορίες.
Σαφώς δεν τον ξέρω, εδώ μας εκπλήσσουν άνθρωποι που είμαστε μαζί χρόνια. Εδώ τον ίδιο μας το εαυτό δεν αναγνωρίζουμε και εμείς πολλές φορές.
Απλά ότι και να ναι είναι η μητέρα του και οφείλω να τη σεβαστώ και βρω μία λύση. ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


bou-boukitsa έγραψε:
δεν προσπαθω να γινω εριστικη...αλλά προσπαθω να τησ εξηγησω πως σε 5 μήνες δεν μπορεί να έχει και απαίτηση να την συμπαθει η μάνα του...δεν είναι ότι την εχει συστησει σαν κοπελα του κλπ....απλα την παει εκει για να κοιμούνατι μαζί...την βόλεψη του κοιτάει και αυτός...δεν νομίζω πως και αυτός αν την εβλεπε σοβαρα να την πηγαινε τόσο γρηγορα σπιτι μονο για να κοιμουνατι μαζι...
τατι δεν ειναι θεμα ανηθικότητας...δεν ειπαμε να την παει σπιτη την πρώτη νυχτα του γαμου ..ουτε να βγαλει σεντονι...
το θεμα δεν ειναι οτι εχουν σχεση...αλλα οτι στους 5 μηνες με το ζορι το λες σχεση ...μπορει καλιστα να ειναι κατι περιστασιακο..
δεν ειναι υποχρεωμενη καθε μανα να δεχεται ολεσ τις περιστασιακες σχεσεις του γιου της...
τωρα αν προχωρησουν ...ολα καλα...αλλα αυτη η πεθερα δεν θα εχει και την καλυτερη εικονα...γιατι και η κοπελα τωρα δεν δειχνει κανενα σεβασμο...κανει οτι γουσταρει..ουσιατικα απο τωρα γραφει την πεθερα και παει εκει λες και ειναι σπιτι της...
οπως και να το κανουμε δεν ειναι!!



εγω δεν θα αισθανομουν ανετα να παω τοσο γρηγοτα σε ξενο σπιτι και να κοιμαμαι και εκει...

και να στο πω και αλλιως η εικονα που θα μου εδινε η κοπελα του γιου μου αν ερχοταν σπιτι τοσο γρηγορα θα ηταν πως θεωρει οτι ''το μ.... σερνρι καράβι ΄΄΄που λενς και οτι επειδη τουν καθεται νομιζει πως μπορει να κανει ότι θέλει...

δεν θα το εκτιμούσα καθολου!!

ολα αυτα γιατι είναι πολυ γρηγορα...δεν θυμαμαι πια ειπε παραπανω πως ηταν 10-12 χρονια με τον αντρα της οποτε συνεβαινε αυτο συχνα ...οκ αυτο το δεχομαι...αλλα απο τόσο αρχη??..


Τι διαβάζουν τα μάτια μου! Ναι και μόνο σεξ κάνουμε, και κοιμόμαστε και δεν βλεπόμαστε ποτέ αλλού και άλλα τέτοια! Για τόσο χαζή με κόβεις; Πόσα στερεότυπα δηλαδή; Είμαστε κανονικό ζευγάρι που κάνει τα πάντα μαζί. Με πάει στη δουλεία μου, πάμε βόλτες, κάνουμε εκδρομές, πάμε στα ανίψια μας, και έχουμε κανονική ζωή. Απλά στο σπίτι του εκτός από τις ταινίες που βλέπουμε και τα απογεύματα που περνάμε αρκετές φορές κοιμόμαστε και μαζί. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ 2 ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΑΖΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΟΥΝΕ.

"και να στο πω και αλλιως η εικονα που θα μου εδινε η κοπελα του γιου μου αν ερχοταν σπιτι τοσο γρηγορα θα ηταν πως θεωρει οτι ''το μ.... σερνρι καράβι ΄΄΄που λενς και οτι επειδη τουν καθεται νομιζει πως μπορει να κανει ότι θέλει..."

εδώ με προσβάλλεις χωρίς κανέναν λόγο και χωρίς κανένα δικαίωμα. Και δε θα συνεχίσω να απολογούμαι.

Μαρία Σ. έγραψε:εγω θα ξανακανω την ερωτηση που εκανα χθες, αφου οι γονεις σου δεν εχουν προβλημα γιατι δεν πατε εκει???και τι κολλημα ειναι βρε συ να πας εκει που θα δεις και την ξινισμενη πεθερα!!!ελεος θα τη χαρεις την πεθερα αν πανε ολα καλα μεταξυ σας μην αγχωνεσαι ειναι αναγκη απο τωρα????εγω δεν θα πηγαινα ουτε κατα διανοια. εδω και να ξερςι οτι σε συμπαθουν νιωθεις καπως οχι να μην σε θελουν. και για να πω την αληθεια αν εγω ημουν η πεθερα και μετα απο ολα οσα εβλεπες συνεχιζες να πας θα με φρικαρες ακομη περισσοτερο.ειναι σαν να θες να τους κατσικωθεις με το ζορι. ε ειναι ασχημο μωρε!!!!Θα συμφωνησω ομως με τη Λίτσα οτι οταν εχει θεμα το λυνει με το γιο της και οχι με τετοια συμπεριφορα προν εσενα.ειναι λιγο αγενης και αυτη!!!οπως και ο γιος θα επρεπε να την ειχε βαλει στη θεση της( βέβαια τι λέω εδω οι αντρες μας δεν βαζουν τις μανες τους στη θεση μας που βλεπουν αν μας βριζουν μπραστα μας θα βαλει αυτο για την"γκλομενα" αλλος ενας μαμακιας στο κλαμπ!!!. Οσο αυτο που ειπες για το χειρουργειο οτι δεν πηρε τηλ νομιζω οτι πρεπει να χαλαρωσεις λιγο γιατι δεν γινεται εσυ με τους 5 μηνες που δεν ξερεις καν τι ρολο βαρα ο φιλος σου(εδω πολλα απο συμπεριφορα απο τους αντρες μας τωρα τα μαθαινουμε!!!!τεσπα!!!! ) να τον πονας κια να ενδιαφερεσαι περισσοτερο απο την μανα του!!!

Στο σπίτι μου δυστυχώς δεν υπάρχει ο χώρος. Και ευτυχώς ούτε την ακούει ούτε τίποτα. Και μάλιστα της έχει πει πως αντί να είναι χαρούμενη που το παιδί της είναι ευτυχισμένο και ήρεμο γίνεται απαράδεκτη. Όσον αφορά το χειρουργείο είναι άνθρωπος. Για τον καθένα θα δείχναμε ενδιαφέρον, πόσο μάλλον για τον άνθρωπο που στη παρούσα φάση έχω επιλέξει να είναι δίπλα μου. Θεωρώ απαράδεκτη μία μάνα που στέκεται αδιάφορη μπροστά σε ένα πρόβλημα υγείας του παιδιού της. Προσωπική μου άποψη πάντα όσο ακραία και αν ακούγεται! Δεν πάω να της κατσικωθώ με το ζόρι αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να βλέπω τον φίλο με τις συνθήκες που επικρατούν επειδή εκείνη έχει πρόβλημα με τα έντερα της! Προσπαθώ να βρω μία μέση λύση.

kafedaki? έγραψε:

Κοίτα έτσι όπως τα λες ότι στην αρχή και με την πρώην ήταν το ίδιο, μπορεί να θέλει να σου κάνει και ένα Test drive. Μπορεί να θέλει να δεί αν θα αρχίσεις να την κατηγορείς στο γιο της και να του βάζεις λόγια σε σημείο που ο γιος να αντιδράσει άσχημα προς αυτήν. Γι' αυτό το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην λες τίποτα στο αγόρι σου και να προσπαθήσεις να φτιάξεις τη σχέση μεταξύ τους.Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι όταν είναι στο σπίτι και εσείς κλεισμένοι στον άλλο χώρο να μην της αρέσει και να θέλει την παρέα σας;

Πίστεψε με γλυκιά μου έχω ακούσει τόσες ιστορίες για την σχέση τους και έχω δει και στην πράξη πράγματα που θέλω να την στραγγαλίσω αλλά πάντα στον φίλο μου λέω ότι είναι η μητέρα του και την δικαιολογώ και όλα! Το λέω με κάθε ειλικρίνεια ότι πότε μα ποτέ δεν θα έβαζα μάνα με παιδί να τσακωθεί για κανένα λόγο. Και ας έβγαινα εγώ σκάρτη. Είναι μία σχέση που θεωρώ ιερή και επειδή κάποτε ίσως αξιωθώ να γίνω μανούλα είναι κάτι που τρέμω και φοβάμαι.
Υ.Γ. Εδώ της λέμε γεια και αλλάζει δωμάτιο ποια παρέα μας να θέλει. Μακάρι να την ήθελε!

arkoudaki έγραψε:Αχ Παναγία μου!!!Ρε μπουμπουκίτσα στα 30 πόσο καιρό πρέπει να έχεις σχέση για να κοιμάσαι με τον άλλον? Μεγαλώνοντας και έχωντας αποκτήσει κάποιες εμπειρίες οι σχέσεις γίνονται πιο γρήγορα σοβαρές. Τι θα πει δε θα σου έκανε καλή εντύπωση αν ερχόταν να κοιμηθεί με το φίλο της που τον βλέπει μόνο τα βράδυα? Παραγματικά οι ίδιες οι γυναίκες τελικά αναπαράγουμε τα σεξιστικά πρότυπα και μετά γκρινιάζουμε κιόλας! Όσο για το σπίτι, θα συμφωνήσω με τη chiken. Το σπίτι είναι της οικογένειας όχι μόνο των γονιών.

Σε ευχαριστώ και με κάλυψες πραγματικά!

litsakos έγραψε:BabyBoomer αληθεια δεν βλεπω κανενα λογο να ανεχεσαι μουτρα κ οικογενειακα θεματα δικα τους.
Σπιτι σου ή βρειτε καπου να μενετε. Και αν θελεις ας εκανες και μια συζητηση μαζι της,οι δυο σας.Αφου θα ειστε με τον φιλο σου κ αναποφευκτα θα συναντιεστε τουλαχιστον να γνωριζεις ποιο ειναι το προβλημα.

Αν ποτέ μου απαντησει στις καλημερο-καλησπέρες-τι κάνετε-κλπ μακάρι. Πιο πολύ για τον φίλο μου που τον στεναχωρεί η σχέση τους όλα αυτά τα χρόνια παρά για εμένα. Εγώ περαστική είμαι για την ώρα και πάντα θα είμαι εξωτερικός παράγων.
Περιμένουμε να φτιάξουν λίγο τα πράγματα γιατί μόνο αναποδιές μας κάθονται για να κάνουμε ένα χώρο.

kafedaki? έγραψε:Για μένα μια συζύτηση οι δυο τους δεν είναι και πολύ καλή ιδεα, γιατί έτσι όπως την περιγράφει μπορεί να συζυτήσουν και μετά να τα πει όπως θέλει στο γιο της, οπότε η φίλη μας να βγει η κακη.
Arkoudaki συμφωνώ μαζί σου. Όταν είσαι 28+ κάποια πράγματα τα προχωράς πιο γρήγορα. Έγω με τον άντρα μου μείναμε από το πρώτο βράδυ μαζί(μεναμε βέβαια και οι 2 μόνοι μας), δεν το είπαμε απλά μας βγήκε έτσι, θέλαμε να ήμαστε συνέχεια μαζί. Ε στους 5 μήνες περνούσαμε καλά και αποφασίσαμε να αραββωνιαστούμε. Τώρα πλέον που έχουμε κλείσει συνολικά ένα χρόνο και κάτι το συζυτάμε καμιά φορά και βλέπουμε ότι καλά κάναμε και μείναμε μαζί αμέσως γιατί δε χάσαμε χρόνο με τις τυπικούρες.
Όσο για αυτό που γράφτηκε κάποια στιγμή ότι το πατρικό είναι το σπίτι των γονιών μας το θεωρώ χαζό. Αν μεγαλώσετε με αυτή τη λογική τα παιδιά σας πιστεύω ότι θα το δουν και αυτά το σπίτι σαν ξενοδοχείο, γιατί μόνο στα ξενοδοχεία δε σου πέφτει λόγος. Λείπω 14 χρόνια από το πατρικό μου και ο αδερφός μου 17 και όμως δε νοιωσαμε ακόμα και τώρα αυτό που λέτε ότι το σπίτι είναι των γονιών μας.

Πραγματικά σε ευχαριστώ γιατί άρχισα να απολογούμαι για αυτονόητα πράγματα. Αν 2 άνθρωποι θέλουν τι; θα βγάλουν καρνέ με κανονες; Και εμείς φλερτάραμε και πάιζαμε 4-5 μήνες πριν. Ούτε ραντεβού ούτε τίποτα! και από τη πρώτη στιγμή που πήγαμε βόλτα είμαστε μαζί γιατί και εμάς μας βγήκε. Απλά προσπαθούμε να επιβιώσουμε με όσα έχουμε. Τα πατρικά μας και τα αμάξια μας. Very Happy

Αχ και πάλι σε ευχαριστώ για τις απόψεις σου. Άρχισα να νιώθω περιέργα με τόσες προκαταλήψεις και στερεότυπα. Very Happy Smile

BabyBoomer


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
souzan έγραψε:βρε κοριτσι μου καλυτερα στο σπιτι των γονιων σου η να νοικιασετε να μεινετε καπου οι δυο σας αν απο τωρα εχετ τετοια προβληματα με την μανα του απο τοσο νωρις που μολις γνωριστικατε πολυ φοβαμαι οτι δεν θα προχωρησει η σχεση σας θα του κανεις εσυ παραπονα για εκεινη εκεινη για εσενα και αστα να πανε και αυτος βεβαια φταιει γιατι απο τα λεγομενα σου εχει βαλει και αλλη στο σπιτι του.
Εγω εμεινα ως νυφη στην πεθερα μου 4 μηνες μετα τον αραββωνα με τον αντρα μου και δεν τα πηγαινα καλα μαζι της οι σχεσεις μας φιαξανε οταν φυγαμε απο εκει και μειναμε μονοι μας η μετα απο τοσα χρονια με το χερι στην καρδια μπορω να σας πω οτι εχω αψογες σχεσεις μαζι της ειναι παο τις καλυτερς πεθερες που υπαρχουν οτι θελω μου το κανει και καμια φορα που της φωναζω δεν μου γυριζει κουβεντα γιαυτο κοριτσι μου εχει δικιο η παροιμια μακρια και αγαπημενοι Very Happy

Αν μπορούσα να μαι όσο πιο μακρυά γίνεται και με την καλύτερη πεθερά του κόσμου θα το έκανα!!!! Πότε δεν του χω κάνει παράπονα. Και εκείνη λεκτικά δεν του χει πει ποτέ τίποτα. Δεν μιλάνε καν, πολύ πριν με γνωρίσει! Μιλάμε για θεϊκές σχέσεις. Όσες φορές της έχει μιλήσει είναι γιατί τον κυνηγάω και του λέω ότι ο γονιός είναι ένας, ότι και να ναι και πρέπει πάντα να προσπαθούμε. Εμένα αυτό ήταν εξαρχής το θέμα μου. Πώς θα σταματήσει να επηρεάζετε η συμπεριφορά του με το που μπαίνει στον χώρο η μητέρα του. Η οποία τα μεταφέρει και σε εμένα τα όσα προβλήματα έχει με τον γιο της. Δικαιολογημένα η όχι δε ξέρω αλλά μας φθείρει κατά κάποιο τρόπο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις