Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
415 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 415 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου γλυκά. Ήμουν τυχερή και δεν πέρασα όλο αυτό το άγχος και την πίεση με την εξωσωματική, όμως και οι 3 κολλητές μου φίλες δεν ήταν τόσο τυχερές. Διάβαστε ένα φοβερό άρθρο της Ρίκας Βαγιάννη στο protagon.gr σχετικά με την προσπάθειά της να αποκτήσει παιδί. Συγκινήθηκα πολύ!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
didimakia2009 έγραψε:
Dimitra_Elena έγραψε:Κορίτσια συγχαρητήρια σε όλες,πραγματικά σας θαυμάζω για την επιμονή και την όρεξη να αποκτήσετε ένα παιδάκι.Μπράβο σας.

Να ρωτήσω κάτι άσχετο που το είχα απορία;

Είναι λίγο off topic,αλλά εσείς θα ξέρετε.

3 κοπέλες στην δουλειά μου έμειναν έγκυες με εξωσωματική(όχι όλες μαζί,μέσα σε δυο χρόνια).Και οι τρεις διδυμάκια έκαναν,έφεραν υπέροχα εις πέρας την εγκυμοσύνη τους,και έχουμε σύνολο 6 υγιέστατα μωράκια!

Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν,να μου φύγει η απορία:Γιατί οι περισσότερες εξωσωματικές καταλήγουν σε δίδυμη κύηση;

Γιατί ως επί το πλήστον το γενετικό πρόβλημα το έχουν οι άντρες.Όταν μία γυναίκα δεν έχει κανένα γυναικολογικό πρόβλημα ο οργανισμός της δέχεται πολύ εύκολα ένα ή περισσότερα έμβρυα. Στην ουσία η γυναίκα στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει πρόβλημα να γονιμοποιήσει και να γίνει η εμφύτευση,το πρόβλημα είναι μόνο στην γονιμοποίηση όπου υστερεί το ανδρικό σπέρμα.

Πιστευω να σε κάλυψα! Wink

Κατάλαβα,σε ευχαριστώ πολύ!

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας και από μένα !!!
μετά από 9αποβολές προχωρημένης εγκυμοσύνης και μέσα σε 2χρόνια 5 επεμβάσεις,έχω ένα αγοράκι 26 μηνών και το ονομά του το επιλέξαμε εμείς!!!
ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΕΟΥ-ΔΩΡΟ)

Χαιρομαι για όλες τις κοπέλεςπου προσπαθούν και δικαιονοντια!!!
με το καλό και το δευτερο μωράκι σου ,είμαι στη σκέψη να ξαναπροσπαθήσω να κάνω εξωσωματική !!θα σας πω νέα μου!!!
Wink


φιλιά και με το καλό να έρθουν τα καινούργια ζουζούνια ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 215994

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mikros prigkipas έγραψε:γεια σας και από μένα !!!
μετά από 9αποβολές προχωρημένης εγκυμοσύνης και μέσα σε 2χρόνια 5 επεμβάσεις,έχω ένα αγοράκι 26 μηνών και το ονομά του το επιλέξαμε εμείς!!!
ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΕΟΥ-ΔΩΡΟ)

Χαιρομαι για όλες τις κοπέλεςπου προσπαθούν και δικαιονοντια!!!
με το καλό και το δευτερο μωράκι σου ,είμαι στη σκέψη να ξαναπροσπαθήσω να κάνω εξωσωματική !!θα σας πω νέα μου!!!
Wink


φιλιά και με το καλό να έρθουν τα καινούργια ζουζούνια ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 215994
Ένα μόνο σκέφτομαι όταν διαβάζω αυτό το μήνυμα. Μπράβο σου! Τελικά Όταν θέλεις πάρα πολύ κάτι, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να τα καταφέρεις όπως λέει και ο Paulo Coelho!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγχαρητηρια εχεις πολυ κουραγιο και μεγαλη δυναμη ψυχης!μπραβω σου! να σας ζησει ο Θεοδωρος!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mikros prigkipas έγραψε:μετά από 9αποβολές προχωρημένης εγκυμοσύνης και μέσα σε 2χρόνια 5 επεμβάσεις,έχω ένα αγοράκι 26 μηνών και το ονομά του το επιλέξαμε εμείς!!!
ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΕΟΥ-ΔΩΡΟ)

Όταν διαβάζω κάτι τέτοια νοιώθω πολύ ηλίθια για το κλάμα που έριξα όταν απέτυχα στην πρώτη μου προσπάθεια.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!Να είναι πάντα γερός και σύντομα να αποκτήσει αδερφάκι!!!

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Athin@ έγραψε:
mikros prigkipas έγραψε:μετά από 9αποβολές προχωρημένης εγκυμοσύνης και μέσα σε 2χρόνια 5 επεμβάσεις,έχω ένα αγοράκι 26 μηνών και το ονομά του το επιλέξαμε εμείς!!!
ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΕΟΥ-ΔΩΡΟ)

Όταν διαβάζω κάτι τέτοια νοιώθω πολύ ηλίθια για το κλάμα που έριξα όταν απέτυχα στην πρώτη μου προσπάθεια.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!Να είναι πάντα γερός και σύντομα να αποκτήσει αδερφάκι!!!



σε ευχαριστώ πολύ για τα καλάσ ου λόγια και εύχομαι και σε σένα αλλό ένα μωράκι!!!
δεν π΄ρεπει να αισθάνεσαι "ηλίθια" όπως λες ,η κάθε γυναίκα ποναει και πενθεί όταν χάνει την ευκαιρία να βιώσει τη μητρότητα!!!
έγω και τις 8 φορες έμεινα μόνη μου έγκυος ,αλλά σταματούσε η κύησησ από τον 6-8 μήνα λόγω προβλήματος μεγάλου στο αίμα,έτσι έκανα εξωσωματική και βαδίζοντας με τον αιματολόγο μου χέρι χέρι καναμε τον Θοδωρή!!!

να είμαστε καλάκαι να τα χαιρόμαστε!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μικρε Πριγκηπα να χαιρεσαι το μωρακι σου-
εχεις περασει πολλά, πιστευω οτι πλεον τιποτα δεν σε πτοεί μετα απο τόση απογοητευση αλλα και η ευτυχια σου που κρατας το μωρο στην αγκαλια σου τα σβήνει όλα..

ειμαι και γω εγκυος μετα απο την 2η εξωσωματικη (η 1η παλλινδρομησε πριν ακουσουμε καρδουλα) και δοξα τον θεο και τους γιατρους, μεχρι τωρα πάει καλά το κουκιδάκι μας!!
ελπιζω να μεινει μαζι μας μεχρι το τελοςSmile

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koukida έγραψε:Μικρε Πριγκηπα να χαιρεσαι το μωρακι σου-
εχεις περασει πολλά, πιστευω οτι πλεον τιποτα δεν σε πτοεί μετα απο τόση απογοητευση αλλα και η ευτυχια σου που κρατας το μωρο στην αγκαλια σου τα σβήνει όλα..

ειμαι και γω εγκυος μετα απο την 2η εξωσωματικη (η 1η παλλινδρομησε πριν ακουσουμε καρδουλα) και δοξα τον θεο και τους γιατρους, μεχρι τωρα πάει καλά το κουκιδάκι μας!!
ελπιζω να μεινει μαζι μας μεχρι το τελοςSmile




μπράβο Κουκίδα μου!!!
όλα θα πάνε τέλεια ,θα δεις το κουκιδάκι σου θα μεγαλώνει μέρα με τη μέρα και 'οταν θα έρθει η ώρα που θα το κρατήσεις αγκαλιά δεν θα το πιστεύεις!!!
όσα και αν πέρασα με ένα χαμόγελο και μια αγκαλίτσα από τον Θοδωρή μου όλα ξεχνιούνται!!!
και να σου πω και κάτι αστείο!!!μην λες μεγάλες κουβέντες γιατί ο Θεός ακούει.Μικρή ήμουν πολύ γκρινιάρα ,μοναχοπαίδι και κακομαθημένη,έλεγα λοιπόν στη μητέρα μου "ας κάνω παιδί και ας γκρινιάζει,αρκεί να τα καταφέρω" ,μάλλον ήταν ανοιχτοί οι ουρανοί κουκίδα μου,μετά τα 2 όσο ήσυχο ήταν μωρό τόσο γκρινιάρης έγινε,γι'αυτό πρόσεχε τι λες!!!χαχαχα

σε έχω πάντα στη σκέψη μου !!!!
σε φιλώ και όλα θα πάνε καλά!!!
να μας ενημερώνεις!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aλήθεια σας γκρινιάζει ο μικρουλης σας ε??χαχα δεν πειραζει, πόσο ειναι τωρα? γιατι περνάνε τα μικρακια απο μια φαση ετσι εκει στα 1μιση και κατι που γκρινιαζουν λίγο παραπανω!

αααα, το κουκιδακι μου δεν θα το αφησω να παει πουθενα- καθε βραδυ του μιλαω και το χαϊδευω το μαναράκι μουSmile))
να εισαι καλά και να χαίρεσαι τον θοδωρούλη σου ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 334590

katerina10


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας και από μένα! εγώ απόκτησα τον γιο μου με την 2η προσπάθεια εξωσωματικής. Τον προηγούμενο Νοέμβριο....Οι πιθανότητες για επιτυχημένη έκβαση ελάχιστες γιατί έκανα μόνο ένα ωάριο...και τελικά αυτό το ωάριο μετατράπηκε σε ένα πολύ καλό έμβρυο και χάρη σε αυτό τώρα έχουμε τον Χρήστο μας!!! Τον κοιτάζω και έχω ξεχάσει όλες τις στεναχώριες μου!!! θα ήθελα να πω σε όλα τα κορίτσια που βρίσκονται τώρα στην διαδικασία να μην χάνουν την πίστη τους και να είναι αισιόδοξες. Δεν υπάρχει περίπτωση στην σημερινή εποχή να μην καταφέρουν να κάνουν παιδάκι! Και όσον αφορά στο τεχνικό μέρος της εξωσωματικής θέλω να πω οτι τουλάχιστον για μένα δεν ήταν επίπονη διαδικασία! Ίσα ίσα ήμουν πολύ χαρούμενη γιατί βρισκόμουν κοντά στον "στόχο" μου!!! καλή επιτυχία σε όλες!!!! sunny

37ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 Empty ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!! Παρ Νοε 26, 2010 12:33 am

eva.k


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!!!!!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 654316

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειμαι η Μαρια ειμαι 31 και εχω μια πριγκηπισσα 3 1/2 μηνων μετα απο 6 προσπαθειες εξωσωματικης και πολλη μεγαλη ταλαιπωρια.... Αξιζε τον κοπο ομως!
Θα εκανα τα παντα για να εχω στην αγκαλια μου το ΔΙΚΟ ΜΟΥ παιδι.
Τωρα πια τα εχω ξεχασει ολα παρολο που ειναι τοσο προσφατα.

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dimitra_Elena έγραψε:Κορίτσια συγχαρητήρια σε όλες,πραγματικά σας θαυμάζω για την επιμονή και την όρεξη να αποκτήσετε ένα παιδάκι.Μπράβο σας.

Να ρωτήσω κάτι άσχετο που το είχα απορία;

Είναι λίγο off topic,αλλά εσείς θα ξέρετε.

3 κοπέλες στην δουλειά μου έμειναν έγκυες με εξωσωματική(όχι όλες μαζί,μέσα σε δυο χρόνια).Και οι τρεις διδυμάκια έκαναν,έφεραν υπέροχα εις πέρας την εγκυμοσύνη τους,και έχουμε σύνολο 6 υγιέστατα μωράκια!

Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν,να μου φύγει η απορία:Γιατί οι περισσότερες εξωσωματικές καταλήγουν σε δίδυμη κύηση;

Διοτι στην εξωσωματικη για να διασφαλιστει μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας μεταφερουν εως και 3 γονιμοποιημενα ωαρια, εκει λοιπον παιζουμε με περισσοτερα ωαρια σε σχεση με τη φυσιολογικη συλληψη που συνηθως υπαρχει ενα. Οκ?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επισης να προσθέσω ότι το γεγονος οτι τοποθετουν πάνω απο 1 γονιμοποιημενα ωαρια στη μητρα της γυναικας- γινεται γιατι σε καθε προσπαθεια εξωσωματικης εκτος φυσικα απο το τεραστιο κόστος- η γυναικα παιρνει φαρμακα- ορμόνες- κ όχι μόνο, τα οποια ε οσο ναναι...καλο θα ηταν να μην ηταν απαραιτητα.
γιαυτο κ για να επιτυχουμε σε μια εξωσωματικη κ να ειμαστε σιγουροι οτι θα 'σκαλωσει' καποιο γονιμοποιημενο αυγουλάκι βαζουμε 3 μεχρι τα 35 ετη της γυναικας και 4-5 ανω των 35.
εγω κ στις 2 προσπαθειες μου εμεινα εγκυος σε διδυμα.Την 1η φορα το ενα μετα το αλλο παλλινδρομησε και την 2 φορα που παλι ειχα 2 σακους στη μητρα μου το ενα παλλινδρόμησε κ το 2ο το σωσαμε.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηλιαχτίδα να χαιρεσαι το νινάκι σου!
6 προσπάθειες ε? μπραβο σου κοπέλα μου!

zouzoupina

zouzoupina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εμεις αποκτησαμε τα διδυμακια μας με την δευτερη εξωσωματικη,η διαδικασια για καποιον που το θελει τοσο ειναι επιπονη μονο στο ακουσμα ενος αρνητικου αποτελεσματος ενω οταν ερθει το θετικο αποτελεσμα ξεχνας τα παντα!

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalispera eimai h andrianh kai 8a pw thn empiria moy gia na mhn ta bazoun katw oles wses 8eloyn na apoktisoyn mwraki.eimai pantremenh 6 xrwnia kai 4 xrwnia prospa8ousa na kanw paidaki.ala me ton giatro pou eixa mleksh den 8a ginotan pote.me evaze kai ekana eksosomatikh xoris farmaka 4 fores egine auto,mexrh kai enxirish ei8ele na me valh na kanw.otan mou to eipe ayto psaxtika kai alou.na einai panta kalla o giatros pou exw twra. ekana mia eksosomatikh petixe me thn proth kai shmera exw sthn agkalia mou 2 koritsakia 5 mhnon [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

tresor


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ με εξωσωματική έκανα την κόρη μου!Πετύχαμε εγκυμοσύνη την πέμπτη φορά αλλά το μωρό παλινδρόμησε...Την έκτη φορά είχα 2 σάκους.Ο ένας υποχώρησε και ο άλλος είναι η κόρη μου!! Έκανα και μια 7η προσπάθεια γιατί ποτέ δεν είχα φανταστεί ότι θα έκανα ένα παιδί μόνο...Δυστυχώς όμως δεν πέτυχε.Εύχομαι υπομονή και επιμονή σε όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες με αυτόν τον τρόπο.

http://www.jlamprou.blogspot.com

mitsi75


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας κορίτσια μου! Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι μετά από την πρώτη επιτυχημένη μου εξωσωματική!! Θέλω απλά κι εγώ να τονίσω όπως έκαναν και άλλες κοπέλες, να μην το βάζει κανένα ζευγάρι κάτω! Ο Θεός είναι μεγάλος και η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ! Και ευτυχώς υπάρχουν ακόμη γιατροί - άνθρωποι μεταξύ των γιατρών - πορτοφόλια! Α και κάτι άλλο! Πολύ εκνευρίζομαι όταν διαβάζω είτε εδώ είτε αλλού ή ακούω διάφορες να κλαίνε Shocked όταν το παιδί τους έτυχε και δεν το θέλουν γιατί το θεωρούν εμπόδιο στα σχέδιά τους!!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 654655 Πραγματικά θέλω να τις βρίσω όπως και το έχω κάνει δηλαδή!! Δεν ντρέπονται λιγάκι??? Από την άλλη σκέφτομαι... ο Θεός δεν ακούει εκείνη την ώρα?...

Με το καλό τα μωράκια μας και να τα χαίρεστε οι ήδη μανούλες!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 417472

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως τα κοριτσια! να χαιρεστε τα μωρά σας!
Mitsi μου οπως όλα στη ζωη - θα πρεπει να στερηθεις κάτι για να το εκτιμήσεις. και ειδικά όταν μιλαμε για εννοιες οπως η μητρότητα..

Ξεχνάει κανεις ποτε τα κρυφα δακρυα- την στεναχωρια, την απογοητευση, το τεραστιο 'γιατι', τα αυπνα βραδυα κ τον πονο που δεν μπορεις να εχεις αυτό για το οποιο η ιδια η φυση σε προορίζει.

Ειναι πολυπλοκο το θεμα κ μονο η καθε μια μας ξερει η ψυχουλα της τι τράβηξε για να μπορεσει αυτο που για αλλους θεωρειται αυτονόητο.
Σημασία εχει να τα καταφέρεις. να δωσεις ετσι κ ελπιδα σε όσες εινα ιστην αρχη της προσπαθειας.

Να ειμαστε ολες καλά -και να χαιρεστε όλες τα μωρα σας και με το καλο να ερθουν κ για εμας που ακόμη δεν γιναμε μανουλες.

Smile

mitsi75


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έτσι είναι κουκίδα μου, είπες τη σωστή λέξη... "αυτονόητο"... δε μπορώ όμως να δεχθώ οτι δε μπορούν να σκεφτούν και τις γυναίκες που περνούν τα χίλια μύρια για να καταφέρουν να ζήσουν το θαύμα, γιατί δεν είναι κλεισμένες σε μια γυάλα... απλά για μένα είναι εγωίστριες και ανώριμες...

Με το καλό τα νινάκι μας!!! Very Happy

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν θα συμφωνησω καθολου μαζι σου και σε θεωρω αδικη να κατηγορεις γυναικες που ο θεος τους εδωσε απλοχερα ενα παιδακι.οπως εχεις την απιτηση να καταλαβαινουν την κατασταση που περνας ετσι θα επρεπε και εσυ να καταλαβαινεις τη θεση αυτων των γυναικων.εσυ μπορει να θελεις ενα παιδακι καποια αλλη ομως οχι.δεν ειναι ουτε απο εγωισμο ουτε ανωριμοτητα ειναι απλα επιλογη.μην κρινεις για να μην κριθεις.σου ευχομαι να αποκτησεις οσα παιδακια θελεις.αλλα καλο θα ηταν να μαθεις να σεβεσαι τις επιλογες των αλλων ανθρωπων.και να μην εισαι τοσο αδικη.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ. ΓΕΝΝΗΣΕ 26/01 2 ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΟΡΕΣ!!!!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 2 215994
ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΟΛΟ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΣΤΕ ΗΡΩΙΔΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

Vickyvas

Vickyvas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλήσπερα είμαι η Βίκυ και έχω ένα κοριτσάκι 8 μήνων μετά από 8 χρόνια και 10 προσπάθειες εξωσωματικής έχω στην αγκαλιά μου αυτό το αγγελούδι. Πέρασα πολλά, πόνους, στεναχώριες, απογοητεύσεις....αλλά τώρα τα έχω ξεχάσει όλα η ζωή μου όλη είναι αύτο το μώρο.Εύχομαι σε όλες να νιώσουν τη χάρα της μητρότητας πολύ σύντομα και μην το βάζετε κάτω με υπομονή και επιμονή θα έρθει και σας το λέω εγώ που πολλές φορές έκανα πίσω.Μόλις ξεπεράσει η μικρή μου κάποιο πρόβλημα υγείας θα κάνω και άλλη προσπάθεια και αν θέλει ο θεός θα μας δώσει και άλλο ένα ή δύο μωράκια. Καλή επιτυχία σε όλες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις