Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
525 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 525 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

zafirenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα...ειμαι η ζαφιρενια κ απεκτησα κ εγω το αγγελουδι μου (2.5 μηνων) με την πρωτη μου εξωσωματικη...καθε μερα ευχαριστω το θεο που μας αξιωσε να γινουμε γονεις...απο τη στιγμη που αντικρυσα τα ματακια του κ τον πηρα αγκαλια ξεχασα το αγχος κ την αγωνια της διαδικασιας...κ θα το εκανα οσες φορες ξαναχρειαζοταν...μπραβο σε ολες μας κοριτσια...

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MPRABOOOOOOOOOOOOOOO ENA TERASTIO MPRABO STIS MANOULES ME EKSOSOMATIKH!AN KAI DEN TIS KSERW TIS LATREUW!!AGAPW KA8E GUNEKA POU PERNAEI TETOIA TALEPORIA KAI ANXOS KAI STENAXWRIA AKOUW GIA 5-10-15 PROSPA8EIES KAI SUGINOUME!TOSOS PONOS FARMAKA ENESEIS.KAI MEIS PERNAME PONOUS STON TOKETO KAI TO KANOUME 8EMA .AYTES OI GUNEKES TI NA POUN. MPRABO KORITSIA! Crying or Very sad I LOVE YOU Crying or Very sad

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
XRYSPA έγραψε:MPRABOOOOOOOOOOOOOOO ENA TERASTIO MPRABO STIS MANOULES ME EKSOSOMATIKH!AN KAI DEN TIS KSERW TIS LATREUW!!AGAPW KA8E GUNEKA POU PERNAEI TETOIA TALEPORIA KAI ANXOS KAI STENAXWRIA AKOUW GIA 5-10-15 PROSPA8EIES KAI SUGINOUME!TOSOS PONOS FARMAKA ENESEIS.KAI MEIS PERNAME PONOUS STON TOKETO KAI TO KANOUME 8EMA .AYTES OI GUNEKES TI NA POUN. MPRABO KORITSIA! Crying or Very sad I LOVE YOU Crying or Very sad

Θα συμφωνησω με τη Χρυσπα! Αν και δεν εχω κανει παιδι με εξωσωματικη, λεω κι εγω ενα μεγαλο μπραβο σε ολες προσπαθουν, σε οσες τα καταφεραν και σε οσες δεν το βαζουν κατω και συνεχιζουν!

54ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 Empty οσο προσπαθεις... Παρ Φεβ 25, 2011 9:37 am

alikaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουρια στο φορουμ και χαιρομαι που συμετεχω και εγω!!
ειμαι και εγω μια μαμα που εκανα το μωρακι μου μετα απο εξωσωματικη!! χρειαστηκε να κανω εξι προσπαθειες για να τα καταφερω, και δεν σας κρυβω οτι πολλες φορες ειχα απογοητευτει και ηθελα να σταματησω τις προσπαθειες... αλλα ευτυχως δεν σταματησα και ετσι τωρα εχω ενα κοριτσακι ενος χρονου και ειμαι μια τρισευτυχησμενη μανουλα!! τωρα οσο για δευτερο δεν ξερω αν θα το τολμησω , ειμαι ηδη 38 χρονων...
ευχομαι σε ολες τις γυναικες που θελουν να κανουν παιδακι να τα καταφερουν!!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω ειμαστε μεγαλη ομαδα !
εγω ακομη δεν γεννησα αλλα το πολυ μετα την Καθ.Δευτερα θα εχει ερθει η κουκιδίτσα μου αγκαλίτσα μου!

να χαιρεστε τα μωρα σας ολες! cheers cheers

dim_troula

dim_troula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μετά από δύο αποτυχημένες κυήσεις ύστερα από τις αντίστοιχες επιτυχημένες εξωσωματικές απόκτησα με την τρίτη το Θοδωρή μου! Την πρώτη φορά πέτυχε, αλλά δεν προχώρησε πέρα από το μήνα, τη δεύτερη πέτυχε πάλι-για την ακρίβεια παραπέτυχε (τρίδυμη κύηση)!!!!-. Δυστυχώς το ύψος μου δεν επέτρεπε ομαλή κύηση τριών εμβρύων και μετά από 12 εβδομάδες χαράς,αλλά και προβληματισμού καθώς τα έμβρυα αναπτύσσονταν κανονικότατα έκανα μια επέμβαση μείωσης του ενός εμβρύου. Από εκείνη τη στιγμή ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση...και το μοιραίο... Και να φανταστείτε το ποσοστό αποβολής σε ανάλογες περιπτώσεις είναι γύρω στο 10%. Πέρασα απίστευτη πίκρα, έλεγα γιατί μετά από 3 έμβρυα να μη μου μείνει ούτε ένα... Τέλος καλό όμως με το Θοδωρούλη μου! Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Καλό κουράγιο και πίστη στις μανούλες που βρίσκονται τώρα σε αυτή τη φάση!!!!

EIRINI1981


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. ΤΑ ΚΑΥΑΦΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥς 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ+8 ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 215994 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 654316

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
EIRINI1981 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. ΤΑ ΚΑΥΑΦΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥς 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ+8 ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 215994 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 654316
kalwsirthes!!!!!!!!!!!!NA SOU zisoun ta mwra sou kardia mou!egw pali meta apo 4 exwswmatikes des ti ekana!kai mena koimatai! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 417472

EIRINI1981


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! flower

dolfin


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τα μωρακια μου κι εγω μετην τριτη εξωσωματικη.δωρα Θεου για μενα.

elenaki1979


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με την πρωτη προσπάθεια εξωσωματικης έμεινα εγκυος στο γιο μου που σήμερα είναι 3 ετών.Πραγματικα δε θα ήθελα να έχω κανένα άλλο παιδί στον κόσμο,είμαι στ αλήθεια πολύ τυχερη που χρειάστηκε να κάνω εξωσωματική και απέκτησα τον ήλιο της ζωής μου.Έχω κι άλλα εμβρυα στην καταψυξη και σε ενα μήνα θα προσπαθήσω για 2ο.Μην το βάζετε κάτω όσες προσπαθείτε για μωράκι.Αξίζει 100000000000000000 φορες τον κόπο!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mitsi75 έγραψε: Α και κάτι άλλο! Πολύ εκνευρίζομαι όταν διαβάζω είτε εδώ είτε αλλού ή ακούω διάφορες να κλαίνε Shocked όταν το παιδί τους έτυχε και δεν το θέλουν γιατί το θεωρούν εμπόδιο στα σχέδιά τους!!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 654655 Πραγματικά θέλω να τις βρίσω όπως και το έχω κάνει δηλαδή!! Δεν ντρέπονται λιγάκι??? Από την άλλη σκέφτομαι... ο Θεός δεν ακούει εκείνη την ώρα?...

Με το καλό τα μωράκια μας και να τα χαίρεστε οι ήδη μανούλες!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 417472

Καλημέρα κορίτσι μου, με όλο το θάρρος και το σεβασμό που τρέφω για όλες τις μανάδες που περνάν το γολγοθά που λέγεται εξωσωματική με τις όποιες δυσκολίες συναντούν, θέλω να σου πω πώς βλέπω εγώ προσωπικά το θέμα "άλλες τα πετάνε κι άλλες προσπαθούν και δεν έρχεται" και τι ρόλο παίζει ο Θεός σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο καθένας που πιστεύει σε άλλη ζωή κρίνεται για τις πράξεις του, έτσι η μάνα που "πετάει" το παιδί της θα κριθεί γιαυτό, όπως και η μάνα που υπομένει, προσεύχεται, δοκιμάζεται, με υπομονή και ταπείνωση κερδίζει στεφάνια. Αυτό στο λέω όχι για να στο "παίξω" καλή ή θεούσα, άλλα γιατί καταλαβαίνω το άδικο που νιώθεις να σε πνίγει όταν σκέφτεσαι τη δικιά σου προσμονή και την ανευθυνότητα κάποιων. Ο Θεός αργεί άλλα δε λησμονεί κορίτσια λένε, κι εσείς που κάνατε μωράκι με κόπους και θυσίες το ξέρετε αυτό καλύτερα από τον καθένα. Τα φιλιά μου.

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella01 έγραψε:
mitsi75 έγραψε: Α και κάτι άλλο! Πολύ εκνευρίζομαι όταν διαβάζω είτε εδώ είτε αλλού ή ακούω διάφορες να κλαίνε Shocked όταν το παιδί τους έτυχε και δεν το θέλουν γιατί το θεωρούν εμπόδιο στα σχέδιά τους!!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 654655 Πραγματικά θέλω να τις βρίσω όπως και το έχω κάνει δηλαδή!! Δεν ντρέπονται λιγάκι??? Από την άλλη σκέφτομαι... ο Θεός δεν ακούει εκείνη την ώρα?...

Με το καλό τα μωράκια μας και να τα χαίρεστε οι ήδη μανούλες!! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 417472

Καλημέρα κορίτσι μου, με όλο το θάρρος και το σεβασμό που τρέφω για όλες τις μανάδες που περνάν το γολγοθά που λέγεται εξωσωματική με τις όποιες δυσκολίες συναντούν, θέλω να σου πω πώς βλέπω εγώ προσωπικά το θέμα "άλλες τα πετάνε κι άλλες προσπαθούν και δεν έρχεται" και τι ρόλο παίζει ο Θεός σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο καθένας που πιστεύει σε άλλη ζωή κρίνεται για τις πράξεις του, έτσι η μάνα που "πετάει" το παιδί της θα κριθεί γιαυτό, όπως και η μάνα που υπομένει, προσεύχεται, δοκιμάζεται, με υπομονή και ταπείνωση κερδίζει στεφάνια. Αυτό στο λέω όχι για να στο "παίξω" καλή ή θεούσα, άλλα γιατί καταλαβαίνω το άδικο που νιώθεις να σε πνίγει όταν σκέφτεσαι τη δικιά σου προσμονή και την ανευθυνότητα κάποιων. Ο Θεός αργεί άλλα δε λησμονεί κορίτσια λένε, κι εσείς που κάνατε μωράκι με κόπους και θυσίες το ξέρετε αυτό καλύτερα από τον καθένα. Τα φιλιά μου.

Μαρκέλλα έχεις δίκιο σε όλα λες!Υπάρχει Θεός και αργά ή γρήγορα αποδίδει την δικαιοσύνη σε γυναίκες οι οποίες πετάνε τα παιδιά τους για λόγους,και καλά, ανωτέρα βίας.
Θα πως όμως κι εγώ ότι εκνευρίζομαι απίστευα όταν τα ακούω και επικαλούμε τον Θεό εκείνη την ώρα και αναρωτιέμαι γιατί!Βγαίνει αυθόρμητα γιατί όλο αυτό που περάσαμε κάποιες για να αποκτήσουμε παιδιά έφτασε στα άκρα την ψυχολογία μας και κάτι τέτοια μας τρελαίνουν!

Marietta

Marietta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Meta apo spermategiseis,programatismenes epafes, 3 exwswmatikes kai mia polu diskoli egimosinh katafera na ferw ston kosmo ta didimakia mou!!!meta apo 2 mines imoun xana eggios auth th fora omws fisiologika kai me mia polu kali egimosinh!!
Pote min to vazete katw....!!! Very Happy

ELEN76


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα και απο εμενα..Με την πρωτη προσπάθεια εξωσωματικης έμεινα εγκυος στα αντρακια μου που σήμερα είναι 14 μηνων...θελω και εγω να πω με την σειρα μου οτι αξιζει ο κοπος...η αγωνια η στενοχωρια...και οπως λενε και οι κοπελες μετα το θετικο ολα τα αλλα ειναι παρελθον...υπομονη πιστη και θετικη σκεψη...

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την εμπειρία της εξωσωματικής την έχω ''ζήσει'' μέσα από την πολυπολυ αγαπημένη μου ξαδέρφη.. Έχει τα διδυμάκια της 5 χρονών!!


Καλή επιτυχία σε όλες σας, να σας ζήσουν τα μικρούλια σας κ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!

...katerina...

...katerina...
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μετα απο μια εξωμητριο φυσιολογικης συλληψης εγκυμοσυνη,απειρες προγραμματισμενες επαφες με σερπαφαρ,4 εξωσωματικες που μονο 2 εφτασαν σε εμβρυομεταφορα καταφερα κγω με την 2η εμβρυομεταφορα να αποκτησω τον μπουλουκο μου 3,5 μηνων τωρα!!!!!!!!!!!!!!Μεσα απο μια αψογη εγκυμοσυνη!!
Μολις τον ειδα ξεχασα τα παντα!!Το χαμογελακι του μου εδωσε ξανα ζωη,φως,δυναμη!!!!!Καθε μερα που ερχεται ειναι πιο ομορφη απο την προηγουμενη!!
Μολις περασει ο πρψτος χρονος θα ξεκινησουμε προσπαθειες μονοι μας αν σε ενα 6μηνο δεν πετυχουμε θα ξανακανω εξωσωματικη για να χαριστω στο μωρο μου το αδερφακι του!!!

Κοριτσακια μου νη το βαζετε κατω!!Μανουλες θα γινετε ολες να στε σιγουρες γι αυτο!!

Θετικη σκεψη μονο χρειαζεται!!!Και πιστη!!


Φιλακιαααααα

mama_tou_konstantinou

mama_tou_konstantinou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο Κωνσταντινάκος μας ηρθε στη ζωη μας μετα απο 7 εξωσωματικες,εκ των οποιων οι 3 ηταν παλλινδρομες κυησεις (στις 2 χρειαστηκε και αποξεση), μετα απο απειρα φαρμακα, απειρα δακρυα....
Πολλες οι δυσκολιες και οι στεναχωριες μεσα απο αυτη τη διαδικασια,πολυ αγχος,τεραστια αγωνια....ΑΛΛΑ δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να σταματησω να προσπαθω.
Θα προσπαθουσα για οσα χρονια χρειαζοταν,για οσο θα αντεχε η ψυχη μου,το σωμα μου και η τσεπη μου....

Αυτο το παιδι ειναι η ζωη μου και αξιζει ολη η ταλαιπωρια του κοσμου για ενα χαμογελο του,για μια αγκαλιτσα του!
Την πρωτη φορα που τον πηρα αγκαλια τα ξεχασα ολα!
Η ευτυχια και η πληροτητα που νιωθω υπερισχυουν των δυσκολιων και της οποιας κακης αναμνησης...

Οποια κοπελα προσπαθει να κανει παιδακι με εξωσωματικη να σκεφτεται παντα πως θα γινει μαμα και τοτε τιποτα αλλο δεν θα εχει πια σημασια...
Καλη επιτυχια σε ολες! Very Happy

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η αγάπη μου για τα παιδιά ήταν πάντοτε πολύ μεγάλη γι΄αυτό και έλεγα πως θα έκανα τα πάντα για να αποκτήσω αν δεν μπορούσε αυτό να γίνει με φυσιολογικό τρόπο.
και τελικά οι εφηβικές μου σκέψεις έγιναν πραγματικότητα όταν σε μια εξέταση του συζύγου μου μου ανακοίνωσαν ότι δεν γινόταν να γονιμοποιήσουμε φυσιολογικά παρα με εξωσωματική.
Δεν δίστασα , ούτε δείλιασα στιγμή.
Ήθελα να γίνω μαμά!
Η 1 προσπάθεια αποτυχημένη.και πάλι το πείσμα μου να τα καταφέρω δεν με άφησε να στεναχωρηθώ.
Η 2η προσπάθεια μέσα σε 2 μήνες με απλή εμβρυομεταφορά καθώς είχα πολλά έμβρυα απο την 1η προσπάθεια.
Το αποτέλεσμα επιτυχές και τρίδυμη κύηση.
Δυστυχώς λόγω σωματικής διάπλασης(μικροκαμωμένη & αδύνατη) και για να επιβιώσουν τα υπόλοιπα έπρεπε να αφαιρέσω το ένα μωράκι μου.Μετά απο μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά πάντα με πίστη ότι αφού ο θεός μου έδωσε αυτό το δώρο θα φτάσει μέχρι το τέλος έχω αυτή τη στιγμή δυο υγιέστατα παιδάκια 16 μηνών.
όλος ο πόνος και η ταλαιπωρία ξεχνιέται όταν παίρνεις στην αγκαλιά σου το δικό σου πλασματάκι.
Γι'αυτό όλες οι κοπέλες που προσπαθούν πρέπει να έχουν πείσμα και πίστη και στο τέλος όλες θα τα καταφέρουν.
για κάποιες είναι πιο σύντομος και εύκολος αυτός ο δρόμος ενώ για άλλες πιο μακρύς και δύσκολος.όμως όλες στο τέλος καταλήγουν στον ίδιο τερματισμό, στο δικό τους μωράκι.

ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 215994

toniantoni


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μετα απο 10 χρονια γαμου αρκετες σπερματεγχυσεις, προγραμματισμενες επαφες κλπ εμεινα εγκυος με την 1η εξωσωματικη σε τριδδυμα. Δυστηχως ή ευτηχως τα 2 καταφεραν ενω το ενα παληνδρομησε. Ετσι εφερα στον κοσμο τα διδδυμακια μου και μετα απο 3,5 χρονια ηρθε μονος και ο 3ος της παρεας χωρις κανεις να τον περημενει. Ετσι λοιπον λεω και εγω υπομονη και πιστη στο θεο. Μετην βοηθεια του θεου και την υπομονη και επιμονη τα πανατ γινονται. Σας το ελω εγω που ειχα πια απελπιστει και ελεγε οτι ποτε δεν θα τα καταφερνα και ομως τωρα εχω τρια ζωηροτατα ζουζουνια

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειμαι στην 6η εξωσωματικη μου
περασα πολλα χειρουργεια,φαρμακα
αγωνα μεγαλο με στενοχωρια,κλαματα,απογοητευσεις
λυγισα πολλες φορες κ'επεσα
μα σηκωθηκα ετοιμη για να παω παρακατω
καπου στην διαδρομη περιμενει το μωρο μου
κ ειμαι ετοιμη να το συναντησω....

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έτσι παίρνω κουράγιο...
διαβάζοντας τις δικές σας ιστορίες και βλέποντας πόση δύναμη έχετε !!
οτι και να πω θα είναι λίγο.

Με το καλό την καινούργια χρονιά ξεκινάω και εγώ την πρώτη μου εξωσωματική ελπίζοντας θετικό αποτέλεσμα και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

mamana καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου !!!

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω Λεμονακι μου
σου ευχομαι η πρωτη σου εξωσωματικη να ειναι κ η τυχερη σου

my prince


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamana kai lemonaki eimai kainourgia sto forum alla koitazw diafora themata pou me endiaferoun kai mpainw se koubentes pou me aforoun me kapoio tropo. krataw stin agkalia mou to agoraki mou pou efera ston kosmo prin 40 meres meta apo apisteftes talaipwries!ekana ekswswmatiki se fysiko kuklo se fasi apelpisias k emeina egkuos me tin prwti enw ena mina prin enas allos giatros mou eixe pei oti prepei na koitaxw gia daneika oaria. einai ena thavma k i dynami pou exoume k i pisti ston eafto mas k ston giatro mas boithaei einai tha elega to alpha k to wmega. ena tha sas pw na eiste 100% oti epikoinwneite swsta me to giatro sas, kserei ti kanei k den einai apo tous ekswswmatistes pou exoun onoma stin piatsa alla oxi kardia k kouragio na sas stirixoun k na doun tin ypothesi sas sxolastika. ta panta gia mena einai thema giatrou k proseggisis tou problimatos pou exete ap ti swsti skopia. egw eixa xasei tis elpides mou elpizw na sas pane ola kala!!!





mamana έγραψε:Ευχαριστω Λεμονακι μου
σου ευχομαι η πρωτη σου εξωσωματικη να ειναι κ η τυχερη σου

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΕΓΚΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ 15 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ. ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ 3ο. ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ EΠIΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - Σελίδα 3 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις