Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
219 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 219 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

faiy


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πριν λιγες μερες ειδα μια μαμα που ειχε δυο κοριτσακια τους ειχε βαλει στην πλατουλα τους ενα σακιδιο μικρο σε σχημα ζωακι και πανω στο σακιδιο ειχε λουρακι και το κραταγε η μαμα. παρολο που ειμαι αντιθετη στο λουρακι αυτο δεν με χαλασε σαν εικονα και τα κοριτσακια ηταν πολυ χαρουμενα.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
matou έγραψε:Μέχρι ποια ηλικία είναι αυτά τα λουράκια, με κάνατε να αλλάξω γνώμη.
θα ήθελα και ένα για μεγάλο μωρό.....
τον άντρα μου εννοώ!!

ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ-ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ- ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΛΑΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΔΕΚΤΗ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΤΣΟΥΠ ΠΑΤΑΣ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΜΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ...ΧΤΥΠΑΕΙ ΡΕΥΜΑ! ΕΤΣΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ.....
-ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΚΑΝΩ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ Ε, ΕΙΠΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ- Very Happy

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faiy έγραψε:πριν λιγες μερες ειδα μια μαμα που ειχε δυο κοριτσακια τους ειχε βαλει στην πλατουλα τους ενα σακιδιο μικρο σε σχημα ζωακι και πανω στο σακιδιο ειχε λουρακι και το κραταγε η μαμα. παρολο που ειμαι αντιθετη στο λουρακι αυτο δεν με χαλασε σαν εικονα και τα κοριτσακια ηταν πολυ χαρουμενα.

Δες εδώ, έχει πολλά. Από 25 λίρες και πάνω δεν έχει έξοδα αποστολής (free super saver delivery)
http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Abackpack+harness%2Ci%3Ababy&keywords=backpack+harness&ie=UTF8&qid=1341814997

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γειά σας κ από εμένα! η δικιά μου είναι 14 μηνών κ έχουμε ξεκινήσει κ πάμε με τις μύτες κ όταν είμαστε έξω θέλει να κατεβαίνει από το καρότσι! Μ αρέσει το θέμα αυτό κ μάλιστα πριν καιρό είχα δει κάτι τουρίστες κ το είχαν κ έψαχνα όλα τα μαγαζιά άσε που με κοιτούσαν σαν εξωγήινο! Αυτό του mothercare είναι ω χαρώτο(μια χαρά)! Τώρα όσο για εμάς εδώ (Έλληνες) η στενομυαλοσύνη θα μας φάει κ τα ταμπού είτε θηλασμός είτε οτιδήποτε άλλο!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν εκφράστηκα πολύ σωστα΄στο αρχικό μήνυμα και το παίρνω πίσω. Δέχομαι ότι είναι βολικό και ίσως και κάποιες φορές σωτήριο αν π.χ έχει κάποιος δυο παιδιά σε ηλικία που δεν ελέγχονται. Απλά δε μου αρέσει σαν εικόνα

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε κανεναν δεν αρεσει σαν εικονα πιστευω αλλα απο το να χανεις το παιδι συνεχεια και να σου φευγει η μιση ψυχη καλυτερα ετσι

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ALEXANDRA STR. έγραψε:Κοριτσια καλημερα...ψαχνω αυτο το λουρακι που δενεις το παιδι ....ξερετε που μπορω να το βρω;;ελπιζω καταλαβατε τι εννοω....αυτο που δε χρειαζεται νφ
α του κρατας το χερι η να εισαι σκυμενη απο πανω του πειτε μου αν ξερετε!
ΣΕ PET SHOP ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΣΚΥΛΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Popisofia έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:Κοριτσια καλημερα...ψαχνω αυτο το λουρακι που δενεις το παιδι ....ξερετε που μπορω να το βρω;;ελπιζω καταλαβατε τι εννοω....αυτο που δε χρειαζεται νφ
α του κρατας το χερι η να εισαι σκυμενη απο πανω του πειτε μου αν ξερετε!
ΣΕ PET SHOP ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΣΚΥΛΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect



Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki5579 στις Σαβ Δεκ 08, 2012 2:24 pm, 1 φορά

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 587529 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 587529 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 875502 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 875502 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 875502

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και επειδή εκτός απτο να σου δίνουν συμβουλές αγορά...σου δίνουν και συμβουλές ζωής.... είπα να πω και εγώ την γνώμη μου (μη χάσω)
Είμαι τελείως κατά αυτού μόνο στην περίπτωση που η άλλη το έχει ως εύκολη λύση!
Ξέρω όμως οτι οι περισσότερες καταλήγουν εκεί μόνο αν έχουν απηυδήσει και τρομοκρατηθεί πως θα κτυπήσουν τα μικρά τους!!!
Υπάρχουν παιδάκια που δεν είναι εύκολη υπόθεση και πραγματικά κάποιες γυναίκες περνάνε απαίσια όταν θέλουν να κάνουν πχ τα ψώνια ή κάποια βόλτα και να έχουν και τα μικρά τους μαζί!
Οπότε λογικό είναι να ψάχνουν λύσεις και αφού εξαντλήσουν τα πάντα...να δοκιμάζουν και αυτό!
Το αστείο είναι πως το επιλέγουν περισσότερο όσες ειναι κατά!

Για εμένα απαίσια εικόνα είναι όταν η άλλη είναι στο δωδεκάποντο βαμμένη στην πένα,το παίζει γκόμενα και κρατάει και το λουράκι με στυλάκι και καλά!
Αυτό ναι... είναι λες και βλέπω την Χίλτον με το στριμένο σκυλάκι της!
Όταν όμως βλέπεις μια συνηθισμένη μανούλα με εκατό σακούλες στο χέρι και ένα μικράκι το οποίο προσπαθεί να ανακαλύψει τον κόσμο ε συγγνώμη αλλά μπράβο της που δεν προτίμησε να το αφήσει σπίτι αλλά το πήρε μαζί της να ξεσκάσει και το δόλιο!
Για όλα τα πράγματα να κοιτάμε τους λόγους που το κάνει η καθεμιά και μετά να κατακρίνουμε!
Οι χαρακτηρισμοί τύπου παιδί-σκυλί είναι μικρότητες και δείχνουν πόσο σκληροί είμαστε! Στην τελική κανείς δεν είναι άξιος να κρίνει μια μάνα παρα μόνο το παιδί της! Εάν η κίνησή της είναι λάθος αφήστε να της το πει το μικρό της σε κάποια χρόνια!

ΚΑι επειδή πρέπει να μπω και λίγο περισσότερο στο θέμα..... εμένα σαν ιδέα μου ακούστηκε πιο χαριτωμένη αυτό με το τσαντάκι στη πλάτη διότι θα νιώθει και το παιδάκι πιο άνετο συν που δε θα το βλέπει εχθρικά αλλά σαν το παιχνίδι του που θα το βοηθάει κιόλας να παίρνει μαζί του αγαπημένα πράγματα!!!

Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 417472

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pap@ki έγραψε:Και επειδή εκτός απτο να σου δίνουν συμβουλές αγορά...σου δίνουν και συμβουλές ζωής.... είπα να πω και εγώ την γνώμη μου (μη χάσω)
Είμαι τελείως κατά αυτού μόνο στην περίπτωση που η άλλη το έχει ως εύκολη λύση!
Ξέρω όμως οτι οι περισσότερες καταλήγουν εκεί μόνο αν έχουν απηυδήσει και τρομοκρατηθεί πως θα κτυπήσουν τα μικρά τους!!!
Υπάρχουν παιδάκια που δεν είναι εύκολη υπόθεση και πραγματικά κάποιες γυναίκες περνάνε απαίσια όταν θέλουν να κάνουν πχ τα ψώνια ή κάποια βόλτα και να έχουν και τα μικρά τους μαζί!
Οπότε λογικό είναι να ψάχνουν λύσεις και αφού εξαντλήσουν τα πάντα...να δοκιμάζουν και αυτό!
Το αστείο είναι πως το επιλέγουν περισσότερο όσες ειναι κατά!

Για εμένα απαίσια εικόνα είναι όταν η άλλη είναι στο δωδεκάποντο βαμμένη στην πένα,το παίζει γκόμενα και κρατάει και το λουράκι με στυλάκι και καλά!
Αυτό ναι... είναι λες και βλέπω την Χίλτον με το στριμένο σκυλάκι της!
Όταν όμως βλέπεις μια συνηθισμένη μανούλα με εκατό σακούλες στο χέρι και ένα μικράκι το οποίο προσπαθεί να ανακαλύψει τον κόσμο ε συγγνώμη αλλά μπράβο της που δεν προτίμησε να το αφήσει σπίτι αλλά το πήρε μαζί της να ξεσκάσει και το δόλιο!
Για όλα τα πράγματα να κοιτάμε τους λόγους που το κάνει η καθεμιά και μετά να κατακρίνουμε!
Οι χαρακτηρισμοί τύπου παιδί-σκυλί είναι μικρότητες και δείχνουν πόσο σκληροί είμαστε! Στην τελική κανείς δεν είναι άξιος να κρίνει μια μάνα παρα μόνο το παιδί της! Εάν η κίνησή της είναι λάθος αφήστε να της το πει το μικρό της σε κάποια χρόνια!

ΚΑι επειδή πρέπει να μπω και λίγο περισσότερο στο θέμα..... εμένα σαν ιδέα μου ακούστηκε πιο χαριτωμένη αυτό με το τσαντάκι στη πλάτη διότι θα νιώθει και το παιδάκι πιο άνετο συν που δε θα το βλέπει εχθρικά αλλά σαν το παιχνίδι του που θα το βοηθάει κιόλας να παίρνει μαζί του αγαπημένα πράγματα!!!

Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 417472



Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki5579 στις Σαβ Δεκ 08, 2012 2:26 pm, 1 φορά

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν κατακρίνω όσες είναι αντίθετες κοπέλα μου καλή! αντιθέτως αυτή είναι η μαγεία του φόρουμ απλά έκανα την εξής πρόταση "Πρώτα να εξετάζουμε τους λόγους και μετά να λιθοβολούμε"
Δεν καταλαβαίνω γιατί όποτε έχει να κάνει με ευαίσθητα θέματα είμαστε όλες των άκρων και δεν βλέπουμε μια μέση λύση! Υπάρχει κάτι που λέγεται συζήτηση.
Στην οποία λέμε την γνώμη μας όμορφα στον άλλον και όχι για να τον κολλήσουμε στον τοίχο και να φανούμε εξυπνότερες!
Όσον αφορά την λέξη εχθρικό που τόσο σε ενόχλησε ναι για τα δικά μου δεδομένα είναι εχθρικό πράγμα το λουράκι αλλά δεν θα κάτσω να την πω σε κανέναν για τις επιλογές του!Στην τελική ποτέ δε ξέρεις πως θα τα φέρει η ζωή!
Κατανοώ την απέχθεια σου και είναι πολύ λογικό αυτό που λες στο ότι όλες παιδιά μεγαλώνουν αλλά σκέψου και την θέση της κοπέλας! Στην τελική τώρα μπορεί να εμφανιστούν ποστ σχετικά με το να πηγαίνεις το παιδί σε ειδικό και διάφορα τέτοια!
Δεν θα σου πω χαλάρωσε και όλα τα συνηθισμένα αλλά θα σου δώσω κάτι να σκεφτείς....Ποιοι μπορεί να είναι οι λόγοι που φτάνει μια γυναίκα σε αυτό το σημείο? Εάν εσύ δεν έφτασες δεν σημαίνει πως είσαι καλύτερη μανά αλλά πως βρήκες κάποιες έξυπνες λύσεις...γιατί λοιπόν δεν συμβουλεύεις το πως θα αποφύγουμε κάτι τέτοιο?γιατί αντί να φτάνουμε στο σημείο να την "λεμε" η μια στη άλλη δεν πάμε στο σημείο συζήτησης?
Που ξέρεις μπορεί να δώσεις λύσεις σε κοπέλες που είναι στο τσακ να κάνουν αυτό το οποίο αντιπαθείς!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pap@ki έγραψε:Δεν κατακρίνω όσες είναι αντίθετες κοπέλα μου καλή! αντιθέτως αυτή είναι η μαγεία του φόρουμ απλά έκανα την εξής πρόταση "Πρώτα να εξετάζουμε τους λόγους και μετά να λιθοβολούμε"
Δεν καταλαβαίνω γιατί όποτε έχει να κάνει με ευαίσθητα θέματα είμαστε όλες των άκρων και δεν βλέπουμε μια μέση λύση! Υπάρχει κάτι που λέγεται συζήτηση.
Στην οποία λέμε την γνώμη μας όμορφα στον άλλον και όχι για να τον κολλήσουμε στον τοίχο και να φανούμε εξυπνότερες!
Όσον αφορά την λέξη εχθρικό που τόσο σε ενόχλησε ναι για τα δικά μου δεδομένα είναι εχθρικό πράγμα το λουράκι αλλά δεν θα κάτσω να την πω σε κανέναν για τις επιλογές του!Στην τελική ποτέ δε ξέρεις πως θα τα φέρει η ζωή!
Κατανοώ την απέχθεια σου και είναι πολύ λογικό αυτό που λες στο ότι όλες παιδιά μεγαλώνουν αλλά σκέψου και την θέση της κοπέλας! Στην τελική τώρα μπορεί να εμφανιστούν ποστ σχετικά με το να πηγαίνεις το παιδί σε ειδικό και διάφορα τέτοια!
Δεν θα σου πω χαλάρωσε και όλα τα συνηθισμένα αλλά θα σου δώσω κάτι να σκεφτείς....Ποιοι μπορεί να είναι οι λόγοι που φτάνει μια γυναίκα σε αυτό το σημείο? Εάν εσύ δεν έφτασες δεν σημαίνει πως είσαι καλύτερη μανά αλλά πως βρήκες κάποιες έξυπνες λύσεις...γιατί λοιπόν δεν συμβουλεύεις το πως θα αποφύγουμε κάτι τέτοιο?γιατί αντί να φτάνουμε στο σημείο να την "λεμε" η μια στη άλλη δεν πάμε στο σημείο συζήτησης?
Που ξέρεις μπορεί να δώσεις λύσεις σε κοπέλες που είναι στο τσακ να κάνουν αυτό το οποίο αντιπαθείς!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki5579 στις Σαβ Δεκ 08, 2012 2:27 pm, 1 φορά

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απαπαααα δεν θα τα πάμε καλά! νομίζω οτι στο τηλέφωνο θα τα λέγαμε καλύτερα!
Βρε μάτια μου σου είπα εγώ οτι είπες κάτι τέτοιο ή οτι με σόκαρε κάτι?
Σου λέω με απλά λόγια πως αυτό που για σένα μπορεί να είναι οκ για άλλους μπορεί να δείχνει ακραίο και το αντίστροφο!
Αφού μπαίνεις στη διαδικασία να της πεις την γνώμη σου (την οποία δεν είπα σε καμία περίπτωση οτι προσπαθείς να την επιβάλεις ) δώστης και κάποια εναλλακτική λύση!
Την λύση καρότσι εγώ προσωπικά την θεωρώ σωστή αλλά έχω δει άπειρες φορές παιδάκια που είναι στη φάση που περπατάνε μια χαρά...όταν είναι στο καρότσι να κάνουν σαν θηρία για να κατέβουν!
Και όσο και αν δεν μας ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων έχω δει μαμάδες να φεύγουν τρέχοντας απο σούπερ μάρκετ γιατί τα βλέμματα των γύρω είναι τρομακτικά....και σχόλια του στυλ "καλά δεν μπορεί να τα βρει με το παιδί της?" να δίνουν και να παίρνουν!
Άστα να πάνε!

Μεταξύ μας...δεν νομίζω η κοπέλα να πήγε κατευθείαν στη λύση λουράκι πάντως!
Εύχομαι να μπει σύντομα να μας πει πως λειτούργησε αυτό!

Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 417472

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pap@ki έγραψε:Απαπαααα δεν θα τα πάμε καλά! νομίζω οτι στο τηλέφωνο θα τα λέγαμε καλύτερα!
Βρε μάτια μου σου είπα εγώ οτι είπες κάτι τέτοιο ή οτι με σόκαρε κάτι?
Σου λέω με απλά λόγια πως αυτό που για σένα μπορεί να είναι οκ για άλλους μπορεί να δείχνει ακραίο και το αντίστροφο!
Αφού μπαίνεις στη διαδικασία να της πεις την γνώμη σου (την οποία δεν είπα σε καμία περίπτωση οτι προσπαθείς να την επιβάλεις ) δώστης και κάποια εναλλακτική λύση!
Την λύση καρότσι εγώ προσωπικά την θεωρώ σωστή αλλά έχω δει άπειρες φορές παιδάκια που είναι στη φάση που περπατάνε μια χαρά...όταν είναι στο καρότσι να κάνουν σαν θηρία για να κατέβουν!
Και όσο και αν δεν μας ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων έχω δει μαμάδες να φεύγουν τρέχοντας απο σούπερ μάρκετ γιατί τα βλέμματα των γύρω είναι τρομακτικά....και σχόλια του στυλ "καλά δεν μπορεί να τα βρει με το παιδί της?" να δίνουν και να παίρνουν!
Άστα να πάνε!

Μεταξύ μας...δεν νομίζω η κοπέλα να πήγε κατευθείαν στη λύση λουράκι πάντως!
Εύχομαι να μπει σύντομα να μας πει πως λειτούργησε αυτό!

Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 417472


αυτο με το τηλ.που ειπες θεωρω οτι ηταν το πιο σωστο.....
εγω,απο την δικη μου οπτικη γωνια και την δικη μου εμπειρια,πιστευω οτι αυτη η λυση ειναι ακραια και απαραδεκτη..ετσι το βλεπω...σαν εικονα με ενοχλει παρα πολυ...παντως κι εγω ελπιζω και ευχομαι οντως να μην πηγε κατευθειαν στη λυση λουρι...οπως κι αν εχει το θεμα,εσυ εξεφρασες την γνωμη σου με τα δικα σου επιχειρηματα και εγω με τα δικα μου...ακομη και με διαφωνιες, Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 186566 αυτο ηταν συζητηση...
Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 688264 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 688264 Που θα βρω "λουρακι" για βολτα;;; - Σελίδα 2 688264

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καθεμιά σας έχει κάποια εύλογα επιχειρήματα για να στηρίξει την άποψή της. Παρακάτω παραθέτω την άποψη κάποιου ψυχολόγου που βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και νομίζω πως ταιριάζει με την περίσταση:
Ήταν ένας διάσημος ψυχολόγος που έδινε διαλέξεις στην Αμερική και ήταν συγγραφέας ενός γνωστού βιβλίου με τίτλο: Συμβουλές για την ανατροφή του παιδιού. Όταν παντρεύτηκε και γέννησε το πρώτο του παιδί άλλαξε τον τίτλο του βιβλίου του σε: Προτάσεις για την ανατροφή του παιδιου.Όταν γέννησε το δεύτερο παιδί του τροποποίησε ξανά τον τίτλο του βιβλίου του σε: Ιδέες για την ανατροφή του παιδιού.Όταν γέννησε και το τρίτο του παιδί σταμάτησε να αλλάζει τους τίτλους και να δίνει διαλέξεις.

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μια χαρά τα παμε χαχαχαχαχαχα έλα να αναλύσουμε και το θέμα θηλασμός! εκεί να δεις πως σφάζονται όλοι χαχαχαχαχαχαχαχα
Twisted Evil

Πάντως στο εξωτερικό το εφαρμόζουν χρόνια αυτό! Ειδικά σε χώρες με πολύ υψηλή εγκληματικότητα! Μάλιστα έμαθα πως ξεκίνησε όταν αυξήθηκε σε μια χώρα (δε θυμάμαι όνομα) η αρπαγή παιδιών! μακρυά απο εμάς!
Δηλαδή το κάνανε ως λύση ανάγκης και όχι γιατί πχ βαριόντουσαν να τα προσέχουν! άστα να πάνε!

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Όλα είναι σχετικά σ' αυτήν τη ζωή, ακόμη και με τον θηλασμό. Στα δύο πρώτα μου παιδιά δεν με ενδιέφερε το θέμα αυτό, δεν το πήρα στα σοβαρά, στο τρίτο μου παιδί είναι 15 μηνών και συνεχίζω να θηλάζω επ' αόριστον. Στο τέταρτο, αν έκανα, μπορεί και να εφάρμοζα το μικτό σύστημα,δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι πως όλες οι μαμάδες προσπαθούν το καλύτερο για τα παιδιά τους, όλες έχουμε ανάγκη να μας το επιβεβαιώνει κάποιος και όλες έχουμε ανάγκη ψυχολογικής στήριξης στο δύσκολο έργο μας. Φαντάζομαι μία κοινωνία όπου κάθε ζευγάρι θα μπορεί να έχει στήριξη μέσα σε κατάλληλα οργανωμένες ομάδες που θα διευθύνονται από κατάλληλα εκπαιδευμένους ψυχολόγους και εκεί μέσα θα έρχεται σε επαφή με άλλους γονείς, θα υπάρχει αλληλεπίδραση , θα βελτιώνεται σταδιακά σε θέματα συμπεριφοράς, θα παίρνει επιβράβευση και θα συνεχίζει με κατάλληλη καθοδήγηση.

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το πιστεύεις πως διάβασα 15χρονών και έμεινα κόκκαλο μέχρι να καταλάβω τι εννοούσες?
Δεν είμαι καλά! πρέπει να δω οφθαλμίατρο!!!χαχαχαχα

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μην ανησυχείς δεν είσαι η μόνη, εγώ χρειάζομαι πολλές ειδικότητες γιατρών,ένα γενικό ρετουσάρισμα μέσα και έξω.

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalo einai na leme tin gnomi mas me omorfo tropo kai oxi etsi kai emena den polu mou aresei h idea na xrisimopihsw auto to louraki sto paidi mou alla pote min les pote...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις