Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
507 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 507 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Διλλήματα άτεκνης γυναίκας Empty Διλλήματα άτεκνης γυναίκας Πεμ Ιουλ 05, 2012 4:17 am

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ξέρω οτι οι περισσότερες που θα μου απαντήσετε είστε ήδη μητέρες οπότε η άποψη σας λίγο πολύ θα είναι η ίδια.
Εγώ αναρωτιέμαι αν υπάρχουν κοπέλες χωρίς παιδιά που αισθάνονται όπως εγώ.

Παλιοτερα ήθελα πολυ να κάνω παιδιά. Πριν 2 χρόνια αγοράσαμε με τον άντρα μου ένα σπίτι με προοπτικη να κάνουμε τουλάχιστον 2 παιδιά, και να έχουμε μια άνεση. Σήμερα εχω φτάσει σε ένα σημείο, και ψυχολογικά και με όσα συμβαίνουν γύρω μας, που δεν πολυθέλω να κάνω παιδί. Μια το οικονομικό μια το ψυχολογικό....

Είναι φυσιολογικό όλο αυτό που νιώθω?
Νιωθει κάποια όπως κι εγώ?

http://www.lovelyday.gr

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πιστεύω πως δεν πρέπει απαραίτητα όλες οι γυναίκες να κάνουν παιδιά. ¨ έχω και φίλες που λένε πως δεν θέλουν και το σέβομαι. Εγώ ήθελα πάντα.
Βεβαίως και είναι δύσκολο στις εποχές που ζούμε. Αλλά και ας ακούγομαι ρομαντική πιστεύω πως ένα μωρό σου φέρνει τόση χαρά που λύσεις βρίσκονται. Αρα νομίζω πως εξαρτάται από τον άνθρωπο. Αν κάποια κοπέλα δεν θέλει είναι απολύτως σεβαστό κατά την άποψή μου!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φταει κ η εποχη που ζουμε πιστευω που το ηθικο μας ειναι πιο κατω κ απο τον πατο σκεφτομαστε ολα μας τα προβληματα καθημερινα κ το μυαλο ειναι απασχολημενο μμονο με προβληματα κ δεν μας αφηνει να δουμε εστω μια ηλιαχτιδα φωτος..πολλες φορες αλλοιως τα σκεφτομαστε κ αλλοιος μας βγαινουμε....κ εμεις πριν 2 χρονια πηραμε σπιτι πολυ μεγαλο με προοπτικη 2παιδιων τουλαχιστον οπως λες κ εσυ...τωρα μετα την εμπειρια του πρωτου παιδιου αποκλειουμε αρκετα το ενδεχομενο για ενα δευτερο.κ λογω του οικονομικου κ λογω τις κουρασης..δεν εχουμε κ βοηθεια απο πουθενα κ ειναι πολυ δυσκολο για εμας τουλαχιστον που νοιωθουμε αρκετα κλαταρισμενοι..

https://www.facebook.com/myrodeve

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΟΚΟΤΑΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ.ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ,ΘΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ?ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ 5 Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ Very Happy Very Happy .ΕΝΤΑΞΕΙ ΙΣΩΣ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ,ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ,ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΥΨΗ.

manitaraki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σίγουρα το πώς σκέφτεσαι έχει να κάνει και με το πόσο χρονών είσαι, αλλά και με το πόσο "χορτασμένη" είσαι σαν άνθρωπος. Μην προσπαθείς να εκλογικεύσεις και να μετρήσεις με κουκιά αυτά που ζούμε...αν πραγματικά θες παιδιά δε σε εμποδίζει η οικονομική κατάσταση, μα αυτά μόνο αγάπη, φροντίδα και αλλαγή των προτεραιοτήτων σου ζητάνε...τα έξοδα δεν αλλάζουν πολύ με ένα παιδάκι...όλο και κάποιος φίλος ή συγγενής που προηγείται θα σου χαρίσει από έπιπλα έως και ρουχαλάκια. Εγώ έχω μία μικρή 15 μηνών και δεν έχω αγοράσει σχεδόν τίποτα. Άσε που παρόλα τα παιχνίδια που μας έχουν χαρίσει αυτή παίζει με τα τάπερ, τις κατσαρόλες, το τηλεκοντρόλ, και ό,τι δεν είναι δικό της!Και να σου θυμίσω ότι ιστορικά οι μεγαλύτεροι αριθμοί γεννήσεων (το baby boom αν έχεις ακούσει) εμφανίζονται σε περιόδους μεγάλης φτώχειας, όπως μετά από πολέμους κλπ. Οι γονείς μας έχεις υπόψιν σου πώς μεγάλωσαν?????

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΟΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΛΛΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ -ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ-ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.....
ΑΧ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΤΑΝΤΗΣΑΝΕ..... Sad

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
"φυσιολογικα" ειναι ολα οταν τα επιλεγουμε. Αφου δεν επιθυμεις παιδια δεν βλεπω τον λογο να νιωθεις "περιεργα" με αυτη σου την επιθυμια.
Υποχρεωσεις κ δεσμευσεις εχουμε και με παιδια και χωρις παιδια Smile απο αυτα δεν γλυτωνουμε Razz

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το άσχημο είναι να θέλεις να κάνεις παιδί και να μην μπορείς λόγω των οικονομικών. Κι εγώ πριν κάνω παιδί, έλεγα ότι θα κάνω σίγουρα δύο, ο άντρας μου δε έλεγε τρία. Τώρα το τρία εξαφανίστηκε και το 2ο εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν θα το κάνω. Νομίζω ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων. Εγώ ας πούμε δεν ξέρω αν θέλω να πιεστώ τόσο πολύ για να κάνω και 2ο.

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μα δεν είναι οτι δεν θέλω παιδί, απο άποψη όπως πολλές γυναίκες. Κι εγώ το κατλαβαίνω αυτό και μάλιστα χαίρομαι που το κάνουν απο επιλογή γιατί δείχνει οτι ειναι πιο συνηδειτοποιημένες. Απο το να κάνουν παιδί και να ταλαιπωρούνται και εκείνες και το παιδι καλύτερα έτσι...

Το θέμα μου είναι οτι παντα ήθελα 2 και 3 παιδιά. Γι'αυτό και πήραμε μεγάλο σπίτι. Αλλά όταν αποφασίσαμε να βάλουμε μπρος ανακαλύψαμε καποια προβληματάκια με τη γονιμότητα στο σύζυγο, και απο τότε πέρασε καιρός (2 χρόνια) και μια τα οικονομικά μια το ένα μια το άλλο.... όλο και πάει πίσω το θέμα παιδί.

Και κάθομαι πια και σκέφτομαι... οτι θα μεινω άτεκνη και θα καταντήσω στα γεραματα μου να έχω 10 σκύλους (γιατί οι γάτες δεν μου αρέσουν Wink ) και τσάμπα ζοριζόμαστε να πληρώνουμε το δανειο του σπιτιού, για να το κληρονομίσουν τα ανίψια μας στο τέλος!

Έχω απελπιστεί εντελώς! Crying or Very sad

http://www.lovelyday.gr

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rouzaki έγραψε:Μα δεν είναι οτι δεν θέλω παιδί, απο άποψη όπως πολλές γυναίκες. Κι εγώ το κατλαβαίνω αυτό και μάλιστα χαίρομαι που το κάνουν απο επιλογή γιατί δείχνει οτι ειναι πιο συνηδειτοποιημένες. Απο το να κάνουν παιδί και να ταλαιπωρούνται και εκείνες και το παιδι καλύτερα έτσι...

Το θέμα μου είναι οτι παντα ήθελα 2 και 3 παιδιά. Γι'αυτό και πήραμε μεγάλο σπίτι. Αλλά όταν αποφασίσαμε να βάλουμε μπρος ανακαλύψαμε καποια προβληματάκια με τη γονιμότητα στο σύζυγο, και απο τότε πέρασε καιρός (2 χρόνια) και μια τα οικονομικά μια το ένα μια το άλλο.... όλο και πάει πίσω το θέμα παιδί.

Και κάθομαι πια και σκέφτομαι... οτι θα μεινω άτεκνη και θα καταντήσω στα γεραματα μου να έχω 10 σκύλους (γιατί οι γάτες δεν μου αρέσουν Wink ) και τσάμπα ζοριζόμαστε να πληρώνουμε το δανειο του σπιτιού, για να το κληρονομίσουν τα ανίψια μας στο τέλος!

Έχω απελπιστεί εντελώς! Crying or Very sad

http://shineon-n-on.blogspot.com

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
shineon έγραψε:
rouzaki έγραψε:Μα δεν είναι οτι δεν θέλω παιδί, απο άποψη όπως πολλές γυναίκες. Κι εγώ το κατλαβαίνω αυτό και μάλιστα χαίρομαι που το κάνουν απο επιλογή γιατί δείχνει οτι ειναι πιο συνηδειτοποιημένες. Απο το να κάνουν παιδί και να ταλαιπωρούνται και εκείνες και το παιδι καλύτερα έτσι...

Το θέμα μου είναι οτι παντα ήθελα 2 και 3 παιδιά. Γι'αυτό και πήραμε μεγάλο σπίτι. Αλλά όταν αποφασίσαμε να βάλουμε μπρος ανακαλύψαμε καποια προβληματάκια με τη γονιμότητα στο σύζυγο, και απο τότε πέρασε καιρός (2 χρόνια) και μια τα οικονομικά μια το ένα μια το άλλο.... όλο και πάει πίσω το θέμα παιδί.

Και κάθομαι πια και σκέφτομαι... οτι θα μεινω άτεκνη και θα καταντήσω στα γεραματα μου να έχω 10 σκύλους (γιατί οι γάτες δεν μου αρέσουν Wink ) και τσάμπα ζοριζόμαστε να πληρώνουμε το δανειο του σπιτιού, για να το κληρονομίσουν τα ανίψια μας στο τέλος!

Έχω απελπιστεί εντελώς! Crying or Very sad
Ποτέ δεν είναι αργά για μωράκι!Έχεις καιρό να αλλάξεις γνώμη και να δείτε και όλα τα θέματα που έχετε.Εγώ έκανα το 1ο στα 33 και το 2ο στα 42!Και το δεύτερο έτυχε,δεν το κυνήγησα!Ξεκουραστείτε λοιπον και που ξέρεις...μπορεί να έρθει μόνο του χωρίς να σας ρωτήσει.Και μέχρι τότε να είναι όλα όπως πρέπει ή να γίνουν για το μωράκι.Ποτέ δεν ξέρεις!Αλλά και ακόμα αν δεν θα το θες πια κι αυτό σεβαστό!

http://shineon-n-on.blogspot.com

????????


Επισκέπτης
κοπελα μου εγω δε βλεπω να μη θελεις, αντιθετα βλεπω οτι θελεις....

απλα οι δυσκολιες και η παραταση που δωσατε σε εχει κανει να το βαζεις στην ακρη και οταν ειδες ποσο ακρη το εβαλες σε επιασε αγχος

με το καλο οτι κι αν αποφασισεις αλλα να ξερεις κατι.....ολοι σκεφτομαστε τις δυσκολιες που προεκυψαν στην γενια μας, οχι μονο εσυ κι εχεις δικιο

αλλα παντοτε γεννιοντουσαν παιδια, και σε πεινες, και σε πολεμους και σε φτωχειες........δε χαθηκε η ανθρωπινη γενια επειδη υπηρχαν δυσκολιες

αμα θελεις ολα γινονται

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το οικονομικό δεν πρέπει ναμας σταματάει. Εμένα ο καλός μου έχει 32 μάστερ και δουλεύει σερβιτόρος. Ε κάπως θα τα καταφέρουμε. Δύσκολα μεν αλλά θα τα καταφέρουμε.
Και μην απελ΄πίζεσαι 29 είσαι δεν σε πήραν τα χρόνια!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
29 εισαι? Μονο?! Razz
μην σε παιρνει ρε συ απο κατω!εγω νομισα οτι δεν θελεις. Ψαχτειτε οσο γινεται για το θεμα του συζυγου σου, ισως να κανεις κ ενα "στοπ" να το βγαλεις απο το μυαλο σου και μετα ξεκινατε παλι.

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:κοπελα μου εγω δε βλεπω να μη θελεις, αντιθετα βλεπω οτι θελεις....

απλα οι δυσκολιες και η παραταση που δωσατε σε εχει κανει να το βαζεις στην ακρη και οταν ειδες ποσο ακρη το εβαλες σε επιασε αγχος

Αυτήν την εκδοχή δεν την είχα σκεφτεί. Μάλλον έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα! Εχω τόσο ανχωθεί, στεναχωρεθεί και γενικά τρελαθεί με όσα συμβαίνουν που νιώθω σαν να μην ξέρω τι θέλω... Rolling Eyes

http://www.lovelyday.gr

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν θέλεις κάτι πάρα πολύ ..το κάνεις πάση θυσία...και δεν αισθάνεσαι και πίεση για αυτό....

Εσύ και μόνο που το συζητάς τώρα σημαίνει πως μάλλον θέλεις λίγο ΄΄σπρώξιμο΄΄΄..έτσι μου φαίνεται...

Και μόνο που λες θα μεινω μόνη με τα σκυλιά σημαίνει πως θες..

Το οικονομικό δεν πρόκειται να φιαξει ποτέ πια στην Ελλάδα...οπότε η κανεις παιδί με αυτές τις συνθήκες(που συνέχεια θα χειροτερεύουν πιστεύω)...η το ξεχνάς..
Δεν υπάρχει γρι..ειναι μόνο μαύρο και άσπρο και διαλέγεις!!

Τωρα για την αναβολή που λες είναι από τα χειρότερα πράγματα γιατι όπως είχα διαβάσει....οταν λες όλο αυριο και αύριο...κάποια στιγμή το αυριο γίνεται σήμερα ...και τότε ίσως είναι αργά...
Δυστυχώς αρκετοί την έχουν ΄΄πατήσει΄΄ έτσι και δεν έκαναν ποτέ παιδιά...


Ενα παιδάκι είναι ..δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις...να ελεγες για τρίτο , τέταρτο κλπ...να το καταλάβω οτι θα πιεστείς...

Προχώρα ακάθεκτη!!! στη βράση κολλάει το σίδερο!!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Rouzaki kalh mou, ola lynontai!

Kai egw apo afta pou egrapses katalavainw oti theleis, alla skeftesai polla kai agxwnesai...

Oso gia thn gonimothta tou syzhgou, einai pio efkolo na antimetwpistei afto, para diafora provlhmata ths gynaikas...

Kserw ti sou lew, emeis me ton syzhgo mou, eixame kai oi dyo thema me to na kanoume paidi, apla se afton antimetwpisthke poly grhgora... enw se mena oxi..

telika? uiothetisame kai eimaste alloi anthrwpoi....

thelw na sou deiksw me afto, oti an theleis kati poly, aksizei na to palepseis... alla mhn to filosofhseis poly sthn arxh, giati tha fovhtheis kai tha kaneis pisw...

Mpes sto xoro, kai meta na deis ti wraia xoreveis Smile

chrisa p


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το ειχα νιωσει και εγω αυτο το συναισθημα παλια οταν εβλεπα τι γινετε στον κοσμο!!!ετσι απλα μετα απο λιγο καιρο αλλαξα γνωμη!!ετσι μπορει και εσυ να παιρνας μια δυσκολη φαση και μετα να αλλαξεις γνωμη,αν οχι,δε πειραζει!!!
Διλλήματα άτεκνης γυναίκας 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις