Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
341 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 341 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 12:05 am

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις θατον βγαλουμε Αλεξανδρο.ηταν το ονομα του πεθερου μου και ευτυχως ενα απο τα αγαπημενα μου!!

27ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 12:10 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ έχω βγαλει τα ονόματα παπούδων και γιαγιάδων και μου αρέσει έτσι...

βεβαια εχω πολλά ονόματα που μου αρέσουν , αλλά θα τα χρησιμοιποιήσω αν κάνω πάνω από 4 παιδιά...χαχα..

τωρα από αυτά που κυκλοφορούν νομίζω θέλει λόγο προσοχη..γιατι π.χ. το αλεξανδος και το μάξιμος ειναι ΤΕΛΕΙΑ ονόματα...αλλά όλοι ετσι τα βγάζουν ...οταν μεγαλώσουν αυτα τα παιδακια θα ειναι τοσο συνηθισμένα σαν να λεμε γιανννησ και δημητρης...

επίσης το δαναη, δαφνη, όπως και το βαλερια επίσης εχουν παραχρησιμοποιηθει...

ειδικα το βαλερια ...που ειναι πραγματιακα υπεροχο...όλοι πια ετσι τα βγαζουν ...θα καταντησει σαν να λεμε μαρια...αντι να λεμε και η ''κουτση μαρια'' θα λεμε η και ΄΄κουτση βαλερια στο τελος΄΄

28ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 12:27 am

kalio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω τον γιο μου τον ονομασαμε Δημητρη το ονομα του πεθερου μου τωρα για την μπεμπα δεν ξερουμε. Μαλλον Ειρηνη το ονομα της μαμας μου και της πεθερας μου αλλα προσφατα χασαμε την αδερφη του αντρα μου πολυ νεα, πολυ μεγαλη η απωλεια ειμασταν μαζι απο παιδια και ολοι ρωτανε αν θα δωσουμε στην μπεμπα το ονομα της αλλα εγω φοβαμαι δεν θελω να εχει την ιδια μοιρα και δεν νομιζω οτι πρεπει να συνδεθει η μικρη με το ονομα.

29ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 1:03 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΌΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΈΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΆ ΜΟΥ.ΑΝ ΑΞΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΆΝΟΥΜΕ ΔΕΎΤΕΡΟ ΠΑΙΔΊ,ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΘΈΜΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΆ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ ΓΙΑΤΊ ΘΑ ΘΈΛΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΎΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ ΤΑ ΔΙΚΆ ΤΟΥΣ.ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΌ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΎΣΩ,ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΆ ΕΧΕΙ ΓΕΛΟΊΟ ΌΝΟΜΑ.ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΈΛΩ ΑΓΟΡΆΚΙ ΦΑΝΑΤΙΚΆ ΚΑΙ ΕΚΕΊ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΊΝΟΥΜΕ ΜΠΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΌ,ΕΝΏ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ) ΙΣΩΣ ΠΕΊΣΩ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΆΛΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΜΆ ΤΟΥ ΣΑΝ ΔΕΎΤΕΡΟ ΌΝΟΜΑ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΌΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΆΝΩ ΆΛΛΟ ΠΑΙΔΊ ΓΙΑ ΑΥΤΌΝ ΚΑΙ ΜΌΝΟ ΤΟ ΛΌΓΟ.ΆΣΕ ΜΕΓΆΛΗ ΥΠΌΘΕΣΗ...

30ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 1:46 am

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για μένα σημασία δεν έχει το όνομα του παιδιού αν είναι ένα ωραίο όνομα που θα το συνοδεύει μια ζωή αλλά να είναι πάντα γερό,υγιές και καλότυχο το παιδάκι μου όλα τα άλλα μου φαίνονται περιττά...Εμείς την μπέμπα μας αφού πρώτα γεννηθεί με το καλό θα την βγάλουμε Κατερίνα το όνομα της μαμάς μου που μπορεί να είναι συνηθισμένο αλλά εμάς μας αρέσει...

31ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 1:55 am

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
BABYJACOB έγραψε:ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ!!!ΘΑ ΟΝΟΜΑΣΤΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΗ ΤΟ ΗΘΕΛΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΝΑ ΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΑΣΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΘΕΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ.

Μπραβο στην πεθερα λοιπον.......(σπανιο)

32ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:10 am

????????


Επισκέπτης
ειναι τουλαχιστον γελοιο το 2012 να βαζουμε ακομα ονοματα παππουδων........το κανουμε ομως......εγω στον μεγαλο εβαλα του πεθερου και εχουμε ιδιο ονομα, και στον μικρο του πατερα μου που δε ζει και ενα δευτερο απο ταμα

αλλα να πω μια γνωμη και μη βαρεσετε ναι???

ενα σόι γεμιζει τα ιδια και τα ιδια, τα ξαδερφακια εχουν τα ιδια ονοματα, ο τοπος γεμισε Μαριες κτλ

θα ηθελα πολυ ενα τελειο ονομα οπως αυτα τα υπεροχα που ειπατε

αλλα και η κριση της εποχης.........δεν υπαρχει πια καμια Νατασα, γιναν ολες Αναστασιες, δεν υπααρχει Κωστας, οπου πας Κωνσταντινεεεεεεεεε.........ενταξει κιολας α αυτα τα δυο ακουγεται και ομορφα

αλλα ελεος με τα ολοκληρα πια---ακουσα προχτες Στυλιανεεεεεεεε.........ελεος!

Σπυριδωνα.............

ενταξει ρε παιδια ειπαμε ολοκληρα αλλα να ειναι και ομορφα........

τωρα νομιζω δεν επιτρεπεται πια να βαφτιζεις ονομα που δε γιορταζει χριστιανικα εκτος αν εισαι ο Τριανταφυλλοπουλος (Σιενα) η Μενεγακη (Λαουρα)κλπ

οποτε δειτε και τα εορτολογια

και ενα ακομα που καναμε ολες κι εγω μαζι

σε 3 χρονακια ολα τα παιδια θα εχουν δευτερο ονομα το Ραφαηλ.........

καθενας οπως νιωθει

33ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 3:58 am

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...πάντοτε ήμουν εναντίουν του να βγάλω το όνομα των γονιών μου ή τον πεθερικών μου γιατι απλα και μόνο με εκνευρίζει να μαζεύεται όλη η οικογένεια και να φωνάζείς ένα όνομα και να γυρίζουν 2-3 άτομα γιατι όλοι πήραν το όνομα του παππού ή της γιαγιάς! Το κάθε παιδί εχεί τον χαρακτήρα του και πρέπει με βάση τους γονεις να αποκτά το δικό του όνομα!! Δεν πιστεύω ότι δείχνουμε εκτίμηση στην μάνα μας ή στον πατέρα μας όταν δίνουμε το όνομα τούς, υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να δείξεις την αγάπη και την εκτίμηση σου στους γονείς σου, παντά με την δική μου άποψη φυσίκά!! Ευτυχώς συμφωνήσαμε με τον άντρα μου και βγάλαμε το κοριτσάκι μας Νεφέλη μιας και είναι απο τα αγαπημένα μας
Το Σεμέλη επισης μου αρεσει και το Ισμήνη αλλα είπαμε να τα αφήσουμε για τα επόμενα ....

34ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 7:26 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πάντως αυτό που λέμε πως φωνάζεις ένα όνομα και γυρνάει όλο το σόι δεν ισχύει πια βρε κορίτσια...

οκ ηταν έτσι παλια , που σε μια οικογενεια ηταν 5 -6 και πάνω αδέρφια και βάζαν όλοι τους γονεις..

τωρα όλοι ειναι 1 -2 παιδια το πολύ...αμα κανουν και απο 1 - 2 ο καθενας ..ποσες πιθανοτητες να βγουν τα ιδια ονοματα???


α...και για μια κοπέλα που ειπε πως δεν θέλει να κανει δεύτερο για να μην έχει θέμα με το όνομα....

ελπίζω να κάνει πλάκα!!!!...μου φαίνεται αδιανόητο αυτό!!!

35ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 8:41 am

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maryanastasia έγραψε:
mpougatsoula24 έγραψε:ααχχχχχχχχ πονεμενο θεμα αυτο φιλη μου κ ειδικα το παραδειγμα που εθεσες στο αρχικο σου μνμ δυστηχως κ το δικο μου ονομα παρθενα ειναι γιατι ετσι ειναι το εθιμο κ ειναι αυτο που λετε ειναι κριμα για ενα παιδακι να το περναει αυτο κ το λεω εκ πειρας γιατι ολα τα παιδακια στο σχολειο παντα γελαγανε οταν μας φωναζαν απο τον καταλογο ηταν παντα η χειροτερη μου στιγμη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] για μενα ειναι το χειροτερο που θα μπορουσα να κανω στο παιδι μου , η γνωμη μου παντα ετσι?


Δεν ήξερα πως σε λένε έτσι δεν είχα σκοπό να σε θίξω Embarassed Embarassed

αλλά έχεις δίκιο το όνομα ακολουθεί το παιδί μια ζωή καλό είναι να είναι όμορφο!!!



οχι κοριτσακι μου τι ειναι αυτα που λες προς θεου δ ειπα οτι με εθιξες απαλα απαντησα απο την πλευρα μου σαν ενα παιδι που για το ονομα κ μονο ακουγε παντα μονο γελια κ σχολεια δ ειπα κοριτσαρα μου πως με εθιξες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Laughing

36ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Σαβ Ιουλ 07, 2012 1:16 pm

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οι παππουδες μου και οι γιαγιαδες μου ειχαν τα ιδια ονοματα.ΓΙΩΡΓΟς-ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΩΡΓΟς -ΜΑΡΙΑ.απιστευτο ε?φανταστητε λοιπον τι γινεται της παναγιας(κυριως) και του αγ γεωργιου.

37ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 4:07 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα μου αρέσει να υπάρχουν οικογενειακα ονόματα αλλά δεν το βρίσκω ακι απαραίτητο. Εμείς δώσαμε το όνομα της μαμάς μου που δε ζει αλλά στο επόμενο θα δώσω της πεθεράς μου αν είναι κορίτσι κι ας είναι περίεργο.
Δε θέλω να προσβάλω καμία μαμά αλλά σε 5 χρόνια στα σχολεία θα ακούς μόνο Λυδία, Δανάη και Μάξιμος... Τα παραδοσιακα ονόματα δεν τα προτιμούν τόσο. Η χάρη όμως χάνεται όταν το όνομα γίνεται συνηθισμένο, ακόμα κι αν είναι εύηχο - κατά τη γνώμη μου πάντα. Υπάρχουν πάντως πολλά ωραία ονόματα, αν ανατρέξετε στο www.eortologio.gr θα βρείτε όσα γιορτάζουν.

38ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 5:45 am

mariahristos

mariahristos
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμάς μας αρέσει να είμαστε παραδοσιακοί και δίκαιοι.την κόρη μας την βγάλαμε ΖΩΗ (της πεθεράς μου που είχε πεθάνει 1 χρόνο πριν μείνω έγκυος) και τον γιο μου ΜΙΧΑΗΛ (του μπαμπά μου, παρόλο που όταν έμαθα οτι είμαι έγκυος μόλις είχε πεθάνει και ο πεθερός μου!)όταν και εάν με το καλό κάνουμε και τρίτο(που θέλουμε) θα βγει ή Γιώργος(του πεθερού) ή Αλεξάνδρα (η μαμά της πεθεράς)της μαμάς μου δεν θα το βγάλω και 20 παιδιά να κάνω...την λένε ΚΕΡΑΣΟΥΛΑ!!!δεν θα μου άρεσε για το παιδί μου... ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 328109 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 328109 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 328109

39ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 8:51 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia lara έγραψε:ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΌΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΈΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΆ ΜΟΥ.ΑΝ ΑΞΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΆΝΟΥΜΕ ΔΕΎΤΕΡΟ ΠΑΙΔΊ,ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΘΈΜΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΆ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ ΓΙΑΤΊ ΘΑ ΘΈΛΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΎΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ ΤΑ ΔΙΚΆ ΤΟΥΣ.ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΌ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΎΣΩ,ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΆ ΕΧΕΙ ΓΕΛΟΊΟ ΌΝΟΜΑ.ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΈΛΩ ΑΓΟΡΆΚΙ ΦΑΝΑΤΙΚΆ ΚΑΙ ΕΚΕΊ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΊΝΟΥΜΕ ΜΠΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΌ,ΕΝΏ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ) ΙΣΩΣ ΠΕΊΣΩ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΆΛΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΜΆ ΤΟΥ ΣΑΝ ΔΕΎΤΕΡΟ ΌΝΟΜΑ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΌΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΆΝΩ ΆΛΛΟ ΠΑΙΔΊ ΓΙΑ ΑΥΤΌΝ ΚΑΙ ΜΌΝΟ ΤΟ ΛΌΓΟ.ΆΣΕ ΜΕΓΆΛΗ ΥΠΌΘΕΣΗ...


εγώ δεν κατάλαβα. τι δεν θέλεις καθόλου ?? κοριτσάκι?
καλά να είναι κορίτσι μου τα παιδιά μας και ας είναι ότι ναναι!!!!! (αν κατάλαβα καλά)


40ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:09 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia se ena pragma pou simfonisa me ton antrouli mou apo tin arxi tis sxeshs mas einai oti ta paidia mas den prokutai na ta vgaloume me ta onomata ton papoudon...giati 1 ton pethero mou ton lene polumero k tin pethera mou katina...eleos ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 679259 me tipota den vgazo ta paidia tetoia onomata...giayto k simfonisame tha psaksoume onomata arxaia,h apo tin mithologia kapoia pou mas aresoun tha tha ta vgaloume etsi..px trelenomai me to onoma iasonas...leme tora...me poianoun ta nevra mou otan akouo katastaseis pou mallonoun petherika me ta paidia tous gia ta onomata...zoume sto 2012... ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 667478

41ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:22 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι συγγνώμη βρε Ειρήνη δίκιο έχεις!!!
να βγάλεις ένα κοριτσάκι κατίνα είναι κρίμα ......................

42ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:30 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ase Maryanastasia....yparxoune polla omorfa k spania onomata na vgaleis ta paidia sou...k gia agoria k gia koritsia..k theoro krima na akouo apo oikogeneies pou exoune 2-3 giorgides..oi kostides...o skopos einai oi goneis na vgazoun ta paidia tous onomata pou tous aresoune ekeinous..k oxi epeidh einai anagastika paradosh... Razz

43ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:35 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συμφωνω. Και όπως έχω ξαναπεί αν το όνομα είναι όμορφο πες οκ. Αλλά Χαραλαμπία?
Παρθένα?
Κατίνα?
Θρασύβουλο?

44ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:37 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xaxaxaxaxaaxaxaxa Maryanastasia!!!!!simfono apolyta mazi sou!!!!!!! ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 587529

45ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 10:45 am

????????


Επισκέπτης
το Κατινα ειναι υποκοριστικο απο το Αικατερινη δεν ειναι αυτουσιο ονομα

46ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 10:51 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
to ksero...ela pou stin liksiarxiki praksi gennhshs ths petheras mou egrafe katina!!!oute aikaterinh oute tipota...katina..o antras mou emine vlakas oute kan to iksere...ase ti na po den ksero...

47ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 10:58 am

????????


Επισκέπτης
μηπως ειναι απο νησι??? γιατι στα νησια εχω δει και ταυτοτητες ετσι

μια ηταν Κατινα

και ο αδερφος της Μικες

αυτο εγραφε η ταυτοτητα!

48ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 11:06 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
oxi den einai apo nhsi apo xorio einai...ti na po...ygeia pano apo ola xaxaxaxa Very Happy Very Happy Very Happy

49ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 11:13 am

????????


Επισκέπτης
και κατι ακομα

και να μη σας καθεται καλα ενα ονομα (καλα, μην ειναι και απαισιο) αν το βαλετε μετα θα νομιζετε οτι μονο το παιδακι σας το εχει και θα του ταιριαξει γιατι θα το αντιπροσωπευει!!!!

με το καλοοοοοοοο

50ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΟΝΟΜΑΤΑ για τα μπεμπέ Κυρ Ιουλ 08, 2012 11:25 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
den einai kakh h idea sou!!!!katholou kakh!!!!!tha to eksetasoume to thema!!!!euxaristoume poluuuuuuuu...otan ksekinisoume tis prospathies tha ta poume ksana !!!!!!xixixxixi

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις