Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ παιδιά μην αρχίσουμε να λέμε για τα κατορθώματα απο τις αξιολάτρευτες πεθερούλες μας γιατί ο κατάλογος είναι μακρύς και ατέλειωτος! Αφήστε που βγαίνουμε και εκτος θέματος...

http://www.lovelyday.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οντως τα κατωρθοματα πολλα κ ατελειωτα

https://www.facebook.com/myrodeve

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελικα δεν πηγα ουτε στα σαραντα του πεθερου γιατι οι αλλες φαγωθηκαν να μην παω...ειπαμε να μην δωσουμε εκταση για εκεινη την ημερα γιατι αυτες ηταν ικανες να σηκωθουν να φυγουν εκεινη την ωρα αν πηγαινα..
στησαν στον τοιχο τον αντρα μου προχθες κ τον βριζαν ποση ωρα...εχασε πασαν ιδεα με αυτα που λεγαν δεν ειχα καν οραξη να κανω αντιλογο μου ειπε...
τις πηραμε τηλ να βρεθουμε και να μιλησουμε κ να ειμαι κ εγω μπροστα κ ειπαν απο βδομαδα...
εγω αποδεχομαι εν τελη οτι ηταν λαθος που δεν πηρα και θα ζητησω κ συγγνωμη για αυτο αν κ ετσι οπως το ειχα στο μυαλο μου ηθελα να το κανω απο κοντα που υποτηθετε θα τις εβλεπα λιγες μερες μετα απο κοντα..αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα αρχισαν τα μην ερθει αυτη κ μην ερθει αυτη κ ξεφυγε η κατασταση...ειχα κ εγω θεματα υγειας του ποαιδιου μου να σκεφτω και ετρεχα μονο με αυτο...
ακομα κ ετσι ομως να ειναι ολα τα αλλα που ειποθηκαν ηταν απαραδεκτα...με παρουσιασαν σαν τερας ακομα κ οτι μου εφεραν δωρο για το μικρο ειπαν και εγω τους ειπα τι το εφερες τωρα δεν το χρειαζομαι...μα ειναι δυνατον???????????????τοσο ζωον ειμαι...
το σαβατο ειναι τα πρωτα μας γενεθλια και η απαντηση στον αντρα μου οταν τις καλεσε ηταν φτανει αρκετες φορες ηρθαμε εμεις κ φεραμε κ τα δωρα μας δεν χρειαζετε αλλο....
συγγνωμη ειναι απαντηση αυτη????στο καλεσμα τον γεννεθλιων του ανεψιου σου?????λες και τις καλεσαμε για να μας φερουν δωρο..τι χαζα ειναι αυτα??
εχουν στο μυαλο τους οτι αυτοι ολο προσπαθουν να ειναι κοντα μας κ εμεις απομακρυνομαστε κ τετοια κουλα...ουδε μια σχεση...
δεν ξερω η κατασταση ειναι πολυ χαλια βαρεθηκα συνεχεια να υπαρχουν προβληματα σε αυτην την οικογενεια και συνεχεια να πρεπει να συζηταμε για να λυθει καποιο προβλημα..τιποτα καλο κ χαρουμενο δεν βλεπουν

https://www.facebook.com/myrodeve

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το διαβασα το θεμα σου απο την αρχη...Να σου πω κ τη δικη μου αποψη αν και το εχω σαν αρχη να ακουω παντα κ τις δυο "πλευρες" ωστε να εχω ολοκληρωμενη αποψη...
Αν τα πραγματα εχουν γινει οπως τα γραφεις τοτε την κυρια κ μοναδικη ευθηνη εχει ο αντρας σου κ κανενας αλλος!!!
Πρωτον, παρ'οτι κ αν του ειπαν,οσο κ να τον πιεσαν επρεπε αφου σε αγαπαει,εισαι η γυναικα του κ η μανα του παιδιου του,να επιβαλλει την παρουσια σου!!Παει κ τελειωσε.Το αν εχουν προβληματα μεταξυ τους δεν θα τα λυσεις εσυ,δεν εισαι υπευθηνη για την οποιαδηποτε "κακη"σχεση που εχουν μεταξυ τους,δεν θα βγαλεις το φιδι απ'την τρυπα.Επρεπε στην κηδεια να εμφανιστεις εστω κ με το παιδι αγκαλια.Ας επαιζες με το παιδι εξω απο το σπιτι,ας το απασχολουσες με καποιο τροπο ωστε να μην το φερεις σε επαφη με μια κατασταση που θα το μπερδευε η θα το ενοχλουσε.Βεβαια δεν ξερω κ ποσο ειναι το παιδακι σου.Αν ειναι μωρο ακομα κ δεν καταλαβαινει,δεν νομιζω να υπηρχε προβλημα να παραβρεθεις εστω κ για λιγο...
Απλα πιστευω πως τα πραγματα εχουν ξεφυγει απο τον ελεγχο,κυριως απ'τον αντρα σου.Αυτος ειναι υπευθηνος για την ολη κατασταση.
Θα πρεπει να κανεις μια συζητηση μαζι του.Να καταλαβει πως δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να αφηνει τη μανα του κ τις αδερφες του να του επιβαλλουν τα θελω τους.Τι παει να πει δεν σε θελαν στην κηδεια...;;;;;;
Απο την αλλη εσυ,αφου θες να συζητησεις μαζι τους κ αν τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα περιγραφεις,δεν νομιζω πως εχεις καποιο λογο να ζητησεις συγνωμη.
Αυτες δεν σε θελανε,αυτο θα ισχυριστεις κ τιποτα αλλο.
Και να σου πω κ κατι..;;;Αν ειναι τοσο χαλια τα πραγματα,γιατι επιδιωκεις σχεσεις μαζι τους;
Ασε τον αντρα σου να πηγαινει να τους βλεπει,οταν θελει κ εσυ κοψε καθε επαφη.Με το ζορι δεν γινονται αυτα τα πραγματα.
Αυτα στα λεω γιατι κ ο δικος μου αντρας ποτε του δεν ειχε καλες,ζεστες σχεσεις με την οικογενεια του.Εμενα βεβαια,ολοι με καλοδεχτηκαν κ δεν εχω κανενα παραπονο.Προσπαθησα στην αρχη να κανω τον αντρα μου,να δει αλλιως τα πραγματα κ να τους φερω πιο κοντα.Ειδα ομως οτι πιεζοταν για τον α η β λογο κ δεν ηθελε.Ε..λοιπον αποφασισα πως δεν θα λυσω εγω τα προβληματα ολου του κοσμου.Απο τοτε ουτε ξαναανακατευτηκα,ουετ τιποτα.Κραταω κ εγω τις τυπικες σχεσεις που θελει...κ τελειωσε η ιστορια..
Συγνωμη για το κατεβατο...ελπιζω να σε βοηθησα..

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχεις δικιο σε πολλα που γραφεις...αλλα κ ο αντρας μου δεν μπορει κ δεν θελει πια να κανει πολλα εχει περασει πολυ δυσκολες καταστασεις σε αυτην την οικογενεια συνεχεια δημιουργουνται εντασεις κ η κυρια αιτια ειναι σαφως η μανα του...
τον να πηγαινα στη κηδεια κ σε ολα αυτα με το ζορι δεν το βλεπω ετσι οτι δηλ να το επιβαλει ο αντρας μου κ να δειξει ποιος εχει τοπανω χερι..ο θανατος ειναι μια πολυ δυσκολη κατασταση κ δεν θελησαμε να το κανουμε ετσι απο κοινου κ αυτοσ πονουσε αρκετα να ασχοληθει κ να δημιουργησει ενταση πηγαινοντας κ εγω εκει...
σχεσεις παραπερα δεν επιδιωκω γιατι ολα μαυρα ειναι εκει μεσα...δεν μιλουσαμε με τους γονεις του για 2χρονια μετα το γαμο που μας ξεχεσε η μανα του απο το τιποτα..κ τον τελευταιο χρονο μας πηρα αυτη να τα ξαναβρουμε κ καλα κ ειχαμε μια απλα τυπικη σχεση κ αυτο μας προσαπτουν κιολασ αλλα δεν το ηξερα οτι μετα απο ολα αυτα θα επρεπε να τους περιμενω κ με ανοιχτες αγκαλες...οσο για τις αδερφεσ του που με αυτες μονο ειχαμε κατι παραπανω αν κ εγω παλι τυπικα τα λεω(ετσι μαθανε στην οικογενεια τους) δεν ειχαν δειξει τετοιο χαρακτηρα μεχρι τωρα παντα λεγανε σε ολους τι καλη νυφη κ την αγαπαμε κ σαν αδερφη μας κτλ...
κ τωρα ξαφνικα εγινα αυτη που δεν νοιαζετε που ξεκοβω κ γενικα οτι κακο υπαρχει το κανω εγω κ ο αντρας μου..
θελω να συζητησω μαζι τους να τα πω κ εγω απο πλευρας μου γιατι ειπωθηκαν πολλα απο πισω μου κ δεν θα αφησω ολη αυτη τη λασπη επανω μου...απο εκει κ περα να ξεκαθαρισουμε τι σχεσεις θα κρατησουμε κ να τελειωνει το θεμα...
οσο το να ακουσεις κ τις 2πλευρες σωστο ειναι αυτο που λεσ..αλλα κ την μερια τους να ακουσεις αυτες ειναι τοσο πεπεισμενες οτι το σωστο το κανουν αυτες που κ εγω απορω κ λεω βρε παιδι μου τους κανω τοσα κ αυτες ειναι τοσο καλες κ προσπαθουν τοσο καιρο να ερθουν κοντα μας??αφου λεω καμια φορα ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα κ δεν θυμαμαι μετα τι κανει ο αλλος μου εαυτος..

https://www.facebook.com/myrodeve

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οσο το να πηγαινει ο αντρας μου μονος του δεν θελει ουτως η αλλος καθολου..δεν πηγαινει να τους δει τους εχει βαρεθει...
το κακο ειναι οτι κ ο πατερας του τοσο αρρωστος που ηταν και δεν πηγαινε κ πολυ πολυ γιαυτο μας κατηγορουν για αδιαφορια...αλλα επειδη ξερω τα οσα εχει περασει κ πως εχει μεγαλωσει τον καταλαβαινω τοσο πολυ...πολυ ασχημες καταστασεις εχει ζησει...
αμα ειμουν απεξω θα ελεγα μα καλα ο πατερας του πεθαινει κ αυτος δεν παεικαν να δει τι κανει???
εδω κολλαει αυτο που λεγαμε πιο πανω οσα ξερει ο νοικοκυρης.....

https://www.facebook.com/myrodeve

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις